SCHELDEBODE 3 Stichting Dansz zoekt en ■housiaste dansers Australië gezien door Zeeuwse ogen Vliegende panters in Arsenaal Gedragsproblemen? Alle honden verzamelen TORENPROAT S V B Ziekenfondspremie en uw AOW woensdag 8 januari 1997 Aboriginals Derdehands busje BORSTVOEDING - Op 15 januari houdt 'La leche league' een informatiebijeenkomst op het adres Vuurtoren 15 in Mid delburg over de voor- en nadelen van borstvoeding. De avond begint om 20 uur. EXPOSITIES - In Galerie 't Haentje te Paart' aan de Span jaardstraat in Middelburg is tot 10 februari een expositie inge richt van werk van Lia van Leeuwen (grafiek) en Monique van de Ven (keramiek). In het COC-café Goudwaard aan de Lange Noordstraat in Middelburg is een tentoonstelling ingericht van de foto's van Teunis Hol, getiteld 'Op lokatie'.'t Zeeuws Palet, voorheen de Amateur Beeldende Kunstenaars Zeeland, expo seert tot en met juli in de Concert-en Gehoorzaal aan de Sin gelstraat in Middelburg. De expositie wordt om de twee maan den vernieuwd. LINE DANCING - Op donderdag 16 januari wordt in het gemeentehuis van Grijpskerke het country- and western line dancing gedemonstreerd, een vorm van dansen die al jaren po pulair is in Amerika en nu over komt waaien naar Zeeland. Bij voldoende interesse wordt er wekelijks een dergelijke dans avond gehouden. De avond begint om 21 uur. FLIPPOBEURS - Op zaterdag 11 januari wordt in het Bol werk aan de Linderijlaan 8 in Papegaaienburg in Vlissingen een flippo ruilbeurs gehouden. Aanvang 13.30 uur. WINTERWANDELTOCHT - Wandelsportvereniging 'Wil len is kunnen' houdt op 11 januari de tweede winterserie-wan deltocht. Tussen 9 en 10 kan gestart worden voor de afstanden 25 en 40 km. Wie 5, 10 of 15 km wil lopen, kan starten tussen 10.30 en 13.30 uur. De start is vanuit het clublokaal in het wel- zijnscentrum, Adriaan Coorterlaan in Vlissingen. TRAMBEDRIJVEN- Op vrijdag 10 januari houdt de Zeeuw se afdeling van de Nederlandse Vereniging van Belangstellen den in het Spoor- en tramwegwezen weer haar maandelijkse bijeenkomst om 19.45 uur in de Zeeuwse Bibliotheek aan de Kousteensedijk in Middelburg. De heer Van Hattum toont dia's van trambedrijven uit binnen- en buitenland in hetden en verleden. SCHAATSTOCHT - Op zondag 12 januari begint LAVA het nieuwe jaar met een koude, maar sportieve activiteit. Dat kan zijn schaatsen, langlaufen of skaten. Het definitieve program ma is bekent op 10 of 11 januari, tel. 593095. MIDDELBURG - Het Zeeuws amateurdansgezel schap 'Dansz' uit Goes is op zoek naar enthousiaste meiden en jongens, die graag dansen. Op 25 januari is er daarom een auditie bij het Middelburgs In stituut voor Kulturele Vorming (MIKV) in de Kuiperspoort in Middelburg. Iedereen vanaf 12 jaar die grag danst kan mee doen. Tijdens de auditie komen vier onderdelen aan bod: klas siek ballet, moderne dans, jazz- dans en dansezpressie. Van de dansers wordt niet verwacht dat zij al deze dansvormen even goed beheersen. Enthousiasme, motivatie en een goede uitstra ling zijn daarentegen wel belangrijk. De Stichting Dansz is in 1984 opgericht in Goes. De artistieke leiding is in handen van de cho reografe en danscdocente Lia Sorber. Ieder jaar maakt Dansz een avondvullende productie met werk van choreografen die verbonden zijn aan de groep. Regelmatig wordt ook een pro fessionele gastchoreograaf uit genodigd om met de groep een productie te maken. Met de avondvullende voorstelling gaat de groep op tournee door zeeland. Daarnaast doet Dansz mee aan kleinere voorstellingen en festivals in binnen- en bui tenland. Inmiddels hebben al vele dansers de groep als springplank gebruikt om van dans hun beroep te maken. Voor de dansers betekent het hard werken om de voorstellin gen goed voor te bereiden. Iede re zaterdag wordt benut met het instuderen van de choreo grafieën in een studio in Goes. Van de dansers wordt verder verwacht dat ze tenminste drie lessen per week volgen bij een balletschool. Dat kan moderne dans, klassiek ballet en jazz- dans zijn, maar van de dansers wordt niet verwacht dat ze al deze dansvormen even goed be heersen. Inschrijven voor de auditie kan tot en met 15 januari door het sturen van een briefje met naam, adres telefoonnummer, geboortedatum en een recente pasfotoe naar Stichting Dansz, Postbus 2092, 4460 MB in Goes. Voor meer informatie: Lia Sor ber (0113-232281) en Nel Lute- ijn-de Leeuw (0113-655566). 0 Stichting Dansz Eva en Iris hebben constant ruzie. Het is begonnen met cd's die kwijt waren. Suzanna had voor Iris cd's gekocht. Iris wist zeker dat ze haar cd's op tafel had gelegd, maar ze waren weg en bleven weg. „Ik weet zeker dat Eva ze weggestopt heeft", zei ze. Die cd's waren hartstikke duur en Eva doet al dagen vervelend. En ook ik doe het helemaal verkeerd, want ik zeg er niets van". Eva is vol gens Iris echt het jongste kindje en gewoon verwend. Ik vind het ook vervelend als er iets kwijt is, dus help ik zoeken. Maar wat we vinden, geen cd's. Een paar dagen later zegt Iris heel triomfante lijk: „ik heb ze gevonden, ze lagen achter het gordijn van Eva's slaapkamer. Zie je wel dat zij het gedaan heeft, daar moet je nu eens wat van zeggen". En omdat ze een sociaal-pedagogische op leiding volgt, haalt ze de boeken erbij. Kijk, hier staat het zwart op wit. Wanneer een kind alles mag en alles wordt toegestaan, leert het kind niet dat het zich sociaal moet gedragen. Het kind kan zich als een kleine tiran gaan gedragen". Gelukkig ben ik niet zo nega tief. Ik ga eens met Eva praten, want je kan best boos zijn, maar nieuwe spullen van een ander verstoppen kan natuurlijk niet. Toch blijft het steeds vitten tussen die twee en ik word daar doodmoe van. Maar nu hebben ze het lek weer een beetje boven. Dat komt omdat Eva een vriendje heeft. Erg verliefd is ze niet, geloof ik. Maar Iris vindt het leuk om te doen alsof zij weet hoe alles moet met vriendjes, briefjes en afspraakjes. En iedere dag vraagt ze: „Heb je hem nog gezien. Wat heeft hij gezegd?" Eva speelt het een beetje mee. Het is in ieder geval beter dan steeds dat geruzie. Nu hoor ik: „Eva, ga je even mee naar boven. Ik wil nog even met je praten onder vier ogen van vrouw tot vrouw". ZEELAND Bij de meeste AOW - gerechtigden, die verzekerd zijn voor het ziekenfonds, wordt de ziekenfondspremie door de So ciale Verzekeringsbank op het AOW-pensioen ingehouden. Re gelmatig krijgen wij vragen hierover. Binnenkort word ik 65 jaar. Ik zit nu in het ziekenfonds. Blijft dit zo na mijn verjaardag en wie bepaalt dit? Als u 65 jaar wordt, bepaalt de Sociale Verzekeringsbank of u par ticulier of verplicht verzekerd bent. Dit hangt af van uw inkomen na uw verjaardag. Hoe hoog mag mijn inkomen zijn om nog ziekenfonds -verzekerd te blijven? Vanaf januari 1997 geldt een grens van 35.300,(m.i.v. 1 juli 1997 38.300,Is uw inkomen op jaarbasis hoger, dan valt u onder de particuliere verzekering. Er zijn echter twee uitzonderin gen voor hen die een lager inkomen hebben: 1. Bent u voor uw 65e verjaardag particulier verzekerd bij IZA, IZR of DGVP, dan blijft u dit ook na uw 65e verjaardag. 2. Bent u gehuwd of samenwonend en bent u beiden ouder dan 65 jaar, dan geldt het volgende: als één van u een inkomen hoger dan 35.300 heeft, dan valt u beiden onder de particuliere verzekering. Ik ontvang mijn AOW—pensioen via het Algemeen Burgerlijk Pen sioenfonds. De Sociale Verzekeringsbank houdt geen ziekenfonds premie in. Klopt dat wel? Ja. Het ABP zorgt voor inhouding van ziekenfondspremie en loon- heffing op uw AOW - pensioen en uw ABP - pensioen. Deze rege ling geldt ook voor de meeste andere pensioenfondsen die de AOW-betaling overnemen. Mijn man werkt nog in een eigen be drijf. Bovendien ontvangen wij rente uit spaargeld. Tellen deze inkom sten mee voor de ziekenfondsgrens? Nee, o.a. inkomen uit eigen bedrijf en inkomen uit vermogen tellen niet als inkomen. Als inkomen tellen wel mee o.a. AOW - pensioen (niet de eventuele toeslag voor een jongere partner), bedrijfspen- sioen, buitenlandse pensioenen, bijstandsuitkeringen en inkomen uit loondienst. De vakantie - uitkering telt steeds ook mee. Voor koopsompolissen en lijfrenten gelden aparte regelingen. De SVB kan u hierover nader inlichten. (Deze opsomming is niet volledig.) Ik vraag nu mijn AOW-pensioen aan, maar mijn bedrijfspensioen is nog niet bekend. Wat nu? Wij vragen uw inkomen enkele maanden nadat u 65 jaar bent ge worden alsnog op. Tot die tijd blijft u verzekerd zoals u nu bent. Mijn inkomen wijzigt. Moet ik dit doorgeven? Geringe wijzigingen hoeft u niet door te geven. Als een volledige inkomstenbron vervalt of er komt een nieuwe vorm van inkomen bij, dan moet u dat wel melden. Het kan van belang zijn bij het jaarlijkse peildatumonder- zoek. Mijn zus is pas weduwe geworden. Blijft zij in het ziekenfonds? Wij onderzoeken de verzekeringsplicht in alle gevallen waarin de leefsituatie wijzigt. Niet alleen bij overlijden van een partner, ook bij echtscheiding, duurzaam gescheiden gaan leven, gaan samen wonen en huwelijk. Mijn moeder van 92 zit in het ziekenfonds. U houdt geen premie op het AOW-pensioen in. Is dat juist? Ja. Wij houden in principe geen ziekenfondspremie in bij personen die geboren zijn voor 1 april 1921. U houdt ruim f 43,ziekenfondspremie op mijn pensioen in. Ik betaal ook al een behoorlijk bedrag aan het ziekenfonds. Betaal ik niet dubbel? Nee. U betaalt zelf de zogenoemde nominale premie aan het zie kenfonds. Daarnaast wordt op ieder inkomen, dus ook op uw AOW, een procentuele premie ingehouden. Voor overige vragen over de Algemene Ouderdomswet (AOW) de Algemene Kinderbijslagwet (AKW), of de Algemene nabestaan denwet (Anw), kunt u terecht bij het districtskantoor van de Socia le Verzekeringsbank (SVB) of één van de spreekuren van de SVB in de regio. Het districtskantoor Middelburg is gelegen aan de Segeerssingel 10 te Middelburg en er worden spreekuren gehouden in Goes, St. Maartensdijk, Terneuzen, Zierikzee en Oostburg. Voor meer infor matie kunt u ons uiteraard ook bellen: (0118) - 691100. Wij zijn op werkdagen geopend van 8.00 uur tot 17.00 uur. VLISSINGEN Voor de vierde achtereenvolgende keer ging Nicole-Brüggen uit Grijpskerke op reis. Na Thailand, Indonesië en India reisde zij afgelopen win ter bijna negen weken lang door het verst van ons ver wijderde werelddeel Australië. Na de oorlog zijn heel wat Zeeuwen naar Australië geëemigreerd. Gerda Hu- brechsen uit Middelburg bijvoorbeeld, maakte de gro te oversteek in 1952. Nicole Brüggen kwam met haar in contact en zocht haar op. Dat was een bijzondere ervaring. „Zo sprak ze bijvoorbeeld Engels, waar je het Zeeuws nog doorheen kon horen", vertelt me vrouw Brüggen. „Met haar zoon maakten we een rondreis, zomaar op de bonnefooi. Eerst reisden we per openbaar vervoer, maar later hebben we een oud bestelbusje gekocht, dat was makkelijker." Door het bezoek werden de banden tussen Zeeland en Australië nog strakker aangehaald: komend voorjaar exposeert de kleindochter van Gerda Hubrechsen foto's van het Australische land in de Kapel van Hoogelande. Hier onder het eerste deel van het reisverslag van Nicole Brüggen. Volgende week vindt u in de Scheldebode het tweede deel. De meeste 'Oz-gangers' die ik tot nu toe sprak combineerden de reis met een familiebezoek of gingen erheen als uitwisse ling tijdens hun studie. Ik kan me voorstellen dat de reisbrochures het vooral heb ben over de prachtige kusten, als echt paradijs voor het boardsurfen, het diepzeedui- ken of het snorkelen (over de eeuwig dreigende haaien ge zwegen) of over de enorme re genwouden voor de stoere wandelaars of over de verlei delijke Barossa Valley voor de pure wijngenieter. En natuur lijk melden ze de uitdaging voor de avontuurlijke camper liefhebber om in soms te krap pe tijd dit uitgestrekte, vaak barre land te doorkruisen. En voor de puur-natuurreizigers zijn er de vele bijzondere vo gels, zoals de ibissen, de peli kanen, de parkieten, kaketoes, papegaaien, de magpie en de kookaburra, de emoes enz. enz., of kunnen ze oog in oog staan met de ontelbare kanga roos, de koalabeertjes, de pos sums, de wombat en de vleer muis, de slangen en de schor pioenen, pinguins, zeeleeuwen of krokodillen. Het land heeft dan ook van al les te bieden en is volledig in gericht voor de stoere rond trekkende toerist. Er zijn aller hande accommodaties, prima georganiseerde ruime cam pings, vele snackrestaurants en koele dranken en ijs in over vloed. En als troost voor de eindeloos lange afstanden die je moet overbruggen is de ben zineprijs opmerkelijk laag. Maar wie niet zo'n zin heeft om duizenden kilometers achter het stuur te zitten kan van hot naar her gebracht worden per comfortabele trein, bus of vliegtuig. Al met al, ondanks de enorm lange vliegreis er naar toe, is het een groots en interesssant land. Ik had het grote geluk al enke le jaren eerder bevriend te ra ken met een Australiër, gebo ren in Middelburg en tegelijk met zovele andere landgenoten in de vijftiger jaren met het he le gezin geëmigreerd met de hoop op een nieuwe en betere toekomst. Deze vriend vertelde ons erg veel over de geschiede nis van dit land. Over de wes terlingen die er sinds 200 jaar de baas zijn, maar vooral over de oorspronkelijke bewoners, de Aboriginals, die er al 40.000 jaren wonen en hun oeroude cultuur nog steeds, door mon delinge overlevering toepassen in hun dagelijks bestaan. Ik had daardoor al 'The Songli- nes' van Bruce Chatwin gele zen. Het grote fotoboek 'Au stralian Dreaming' prijkte al een paar jaar op mijn boeken plank. Ik verzamelde al een 1 Aboriginal kinderen in Australië. Aboriginals zijn de oorspronkelijk inwoners van dit werelddeel. tijdje krantenknipsels over hun problemen in de hun zo bedreigende westerse maat schappij die hen tot 20 jaar ge leden compleet probeerde uit te roeien. Sindsdien begint men langzaamaan interesse te krijgen voor hun bijzondere betekenis voor het land en wordt er driftig gehandeld in en geëxposeerd met hun kunst voorwerpen en schilderijen. Ook in Nederland zag ik recent enkele tentoonstellingen. Onze vriend had zelf geregeld met Aboriginals gewerkt en les gegeven en had mij dus al aar dig op de hoogte gebracht van de trieste omstandigheden waarin ze moeten leven en welk verhaal natuurlijk niet veel verschilt met die van de Amerikaanse indianen of de Maori's of noem maar op. Na de massale afslachting is er nu nog slechts 1% van de totale bevolking van 17 miljoen Abo riginal en daarvan zit een groot gedeelte in de gevangenis. Toen ik dus in dit vaak behoor lijk warme en zeer weidse land aankwam hoopte ik deze men sen dan ook tegen te komen. Maar niets daarvan. In Sydney zag ik een skala van VLISSINGEN Rutger de Bekker, Diederik Ebbingen en Remko Vrijdag wonnen in mei 1995 als 'De Vliegende Panters' het Amsterdamse Kleinkunstfestival. Hun toenmalige programma is inmiddels uitgebouwd tot een avondvullende eersteling. Onder de veelbelovende titel 'Sex' geven drie knapen zich over aan hun pre-puberale jongensfantasieën. Met een mix van absurde liedjes, opmerkelijke poppenkast, een stukje Sesamstraat en nog veel meer. Flitsend, cratief en volkomen absurd. Het trio treedt op vrijdag 10 januari op in het Arsenaaltheater. De avond begint om 20.15 uur. Kaarten kosten 17,50 gulden (met kortingspassen 12,50 gulden) en zijn in voorverkoop bij de VVV/ANWB aan de Nieuwendijk. FOTO CHRIS GOEKEN vaak weldoorvoede mensen lo pen. Ik waande me in Ierland, Griekenland, Japan, Italië, Rusland, Afrika, India en noem maar op en toch allemaal dat scherpe knauwende Australi sche Engels producerend, maar ik zag geen Aboriginals. Wel zag ik de meest chique, goed voorziene galleries, boeken- en souvenirwinkels vol met de zo eigen kunstvormen van deze oorspronkelijke bevolking. Ook langs de gehele oostkust richting Brisbane zag ik geen enkele Aboriginal. Wel zag ik veelal jonge toeristen, ook uit Australië zelf, die veel vertier vonden aan de 'mooie stranden; ik zag de stille bossen met prachtige watervallen, de grote Steden met ruime parken, la nen, waterpartijen en boeiend door de zowel moderne, als ty pisch Engelse koloniale bouw stijlen; ik zag de theaters, de rommelmarkten, de supergrote supermarkten, de uitgebreide winkelcentra alom, de goed- voorziene benzinestations, de eindeloze kilometers, met vlag getjes versierde dealers van de ook hier heel urgente heilige koe, haast schreeuwend om aandacht. Ik zag op ieder groot kruispunt wel een fast-food restaurant en de hele samenle ving leek te zijn overgoten met een voor mij niet onplezierige Engelse dressing in de straat, wijk, plaats of straatnamen, in de 'pubs', 'pies' en de pils, maar merkte al gauw dat ze de Engelsen (minachtend de 'Poms' genoemd) liever kwijt dan rijk zijn, zoals begrijpelijk met iedere onderdrukker. Maar hoe zit het dan met de wester lingen die ongevraagd hier kwamen wonen en de Aborigi nals uitroeien? Hoewel er nu allerlei wetten bestaan ter be scherming van deze oorspron kelijke bewoners en er ook weer gebieden zijn teruggege ven (hoewel vaak onbruikbaar gebied) kijkt de doorsnee Ozzie nog steeds op ze neer en wil niks met ze te maken hebben. De eerste vriendelijke Aborigi nal sprak ik op straat in het uit OOSTKAPELLE De Kyno- logenclub Zeeland maakt zon dag 12 januari haar traditionele Snertwandeling langs het Wal- cherse strand. De honden kun nen op hun eigen manier genie ten van de vrijheid, zand, water en volop speelkameraadjes. On derweg kunnen de baasjes zich warmen een de beroemde KC- snert. De start is deze keer vanaf het grote parkeerterrein aan het einde van de Duinweg in Oost- kapelle om 11.00 uur. de zestiger jaren flower-po- werperiode, hippiedorp Nim- bin, gelegen in de regenwouden achter Byron Bay, het vriende lijke badplaatsje aan de oost kust, onder Brisbane. Daar drentelen allerlei vrije vogels, meestal in een gelukzalige stemming, en vaak 'high', vre delievend met jan en alleman pratend, rond en zo ook vele Aboriginals. Hier was iedereen duidelijk gelijk. Ook in Broken Hill, het vroeger zo beroemde zilvermijnstadje waar de eerste vakbond werd opgericht of in het haast totaal verdwenen Silvertown zag ik geen Aboriginals. Wél zagen we daar een derdehands be stelbusje dat we dan ook met een aanschaften, zodat we ver der niet meer afhankelijk wa ren van het openbaar vervoer en dat ons de rest van onze trektocht de broodnodige vrij heid bezorgde om te kunnen gaan en staan waar we wilden. Het bleek een schot in de roos. We trokken ermee door de woestijn, door het festival vier ende Adelaine, door de betove rende heuvels en dalen, diep in de diverse haast verstopte re servaten, het bracht ons bij dc familie en vrienden van mijr reisgenoot, het deed ons even tueel makkelijk ontsnapper aan, na een lange droge zomer overal spontaan (of aangesto ken) beginnende bosbranden Het bracht ons op het nog zc goed beschermde Kangaroo Is land met z'n ongerepte natuur Het bracht ons daar naar de di verse kleine baaitjes waar we genoten van een zeeleeuwen kolonie, pelikanen en noem maar op en waar we zelfs een kleine jonge Fairypinguin, in een rotshol verscholen, ont dekten. Het gaf ons ook de kans om de lange, barre en stille tocht tc maken vanuit Adelaide naar di droge, rode, warme, stoffige Northern Territory, waar de beroemde Ayers Rock een be kende trekpleister is voor iede re toerist. De reisbrochures staan daar dan ook altijd boor devol mee. Op weg daar naar toe passeerden we gelukkig ie dere 200 kilometer een weikon- benzinestation, waar we niel alleen benzine, maar ook kout water, wat fruit (ook niet al tijd) en 'iced coffee' konder kopen. Dan volgde daarn; weer een lange, eenzame weg met alleen af en toe een inha lende of passerende giganti sche, machtige, maar ook iets beangstigende 'Truck Train', bestaande uit een cabine met minstens drie enorme aanhan gers erachter, of af en toe een ander camperbusje, enthou siast elkaar begroetend. Verder was het de hele weg staren naar de 'leegte' die toch eigen lijk helemaal niet leeg was. De bodemgesteldheid wisselde steeds, dus ook de vegetatie, de kleuren - vooral het betoveren de rode zand maakte me blij -. Deze ongerepte, door de mens nauwelijks te gebruiken gebie den waar het voor mij nog een wonder leek dat we er vele stoffige schapen en heel veel kastanjebruine koeien zagen ronddolen, beslaan het groot ste gebied van dit grote conti nent Australië. Drie hele lange dagen reden wij met 90 kilome ter per uur door dit onherberg zame land, zonder een kruis punt, huis of wat dan ook tegen te komen, zo'n 1.700 kilometer. En dan te bedenken dat dit nog maar het zuidelijkste puntje was van de staat Northern Ter ritory!!! DONDERDAG 9 JANUARI 7.05-8.00 Ochtendeditie. 18.10 De agenda. 8.32 Ochtendeditie met actu aliteitenquiz. 9.05 Muziek door de week. 10.05 Zeeuwse Streken. 11.05 Een uurtje Bert, gevarieerd program ma. 12.05-13.00 Middageditie. 13.10 De agenda. 13.35 De Passage met concertagenda en filmoverzicht. 14.05 Muziek in bedrijf. 16.03 Rondje Zee land over Zeeuwse muziek. Vandaag: Rinie Kounoz. 17.03-18.00 Avondedi tie met o.a.zegt u 't maar. 18.10 De agenda. VRIJDAG 10 JANUARI 7.05-8.00 Ochtendeditie.8.10 De agenda. 8.32 Ochtendeditie met actu aliteitenquiz. 9.05 Muziek door de week. 10.05 Zwemer, programma over de Zeeuwse taal. 11.05 Een uur tje Bert. 12.05-13.00 Middageditie. 13.10 De agenda. 13.35 De Passage met culturele weekendactiviteiten. 14.05 Muziek in bedrijf. 16.03 Zeeuw se Kringen, politiek café, vanuit Desa- finado in Middelburg. 17.05 Avondedi tie. 17.35-18.00 Zeeuws Diep, discus sieprogramma. 18.10 De agenda. 18.11 Landelijke en internationale ac tualiteiten. ZATERDAG 11 JANUARI 8.03 Zeeuwse Streken. 9.03-12.00 Dag-Week!, gevarieerd fa milieprogramma. 12.05 Theo's Web. 13.34 Sportpark Souburg 14.03-18.00 Omroep Zeeland Sport. ZONDAG 12 JANUARI 8.03 'Oor je't'. Vandaag: de mzuiek van Leen Zietse, deel II. 9.-03 De Zeeuwse Lucht. 10.02-13.00 't Pavil joen, programma over kunst en cul tuur vanuit Pantha Rei in Vlissingen. 13.32 - 17.05 Omroep Zeeland Sport. MAANDAG 13 JANUARI 7.05-8.12. 8.10 De agenda. 8.32 Och tendeditie met o.a. Actualiteitenquiz. 9.05 Muziek door de Week 10.05 Met Aly de Boer op. 11.05 'n uurtje Bert 12.05 Middageditie met o.a. Wegwies 13.10 De agenda. 13.12 Actualiteiten 13.35 De Passage met overzicht ten toonstellingen. 14.05 Muziek in Be drijf. 16.03 Klasse! Portret van eer Zeeuwse middelbare school. Van daag: Scholengemeenschap De Re de, locatie Zuidlandstraat in Terneu zen. 17.05-18.00 uur. Avondeditie met o.a. zegt u het maar. 18.10 De agen da. DINSDAG 14 JANUARI 7.05-8.00 Ochtendeditie. 8.10 De agenda. 8.32 Ochtendeditie met o.a actualiteitenquiz. 9.05 Muziek door de week. 10.05 Oogappels en muilperen. Vandaag: medezeggenschapsraad en ouderraad in basis- en middelbaar on derwijs. 11.05 een uurtje Bert. 12.05- 13.00 Middageditie. 13.10 De agenda 13.35 De Passage met: deze week ir de theaters. 14.05 Muziek in bedrijf 16.03 Gefeliciteerd!. 17.05-18.00 Avondeditie met Zegt u 't maar. 18.10 De agenda WOENSDAG 15 JANUARI 7.05-8.00 Ochtendeditie. 18.10 De agenda. 8.32 Ochtendeditie met o.a. actualiteitenquiz. 9.05 Muziek door de week 10.05 Bomen met de Boswach ter. Vandaag: vogels in de winter 11.05 Een uurtje Bert 12.05-13.0C Middageditie. 13.10 De agenda. 13.35 De Passage met overzicht exposities 14.05 Muziek in Bedrijf 16.03 De Tijd machine. Vandaag: St. Anna ten Drieën, het verdwenen drieluik van Zierikzee en Zeeland en Jacob van Maerlant. 17.05-18.00 Avondeditie met o.a. zegt u 't maar. 18.10 De agenda.

Scheldebode | 1997 | | pagina 13