SCHELDEBODE The Juke Joints genomineerd voor beste band én beste CD Religieuze trend ook in Goes merkbaar SCI- lELDEBODE Herbert/ TORENPROAT _3 BURO VOOR RECHTSHULP Piraten-instuif Het jaar uit met Marco Bakker Gedicht voor oudejaarsavond Arbeidsongeschikt 4% fi 0 4 maandag 23 december 1996 All- star bluesformatie Een avondje uit AUTOPUZZELRIT - Op Tweede Kerstdag houdt mac De Zeeuwen haar traditionele Kerstrit op Walcheren. Er kan wor den deelgenomen in de A-klasse en in de Tourklasse. Inschrijven kan in dorpscafé Herwegh in Biggekerke van 13.30 tot 14.30uur. Inlichtingen tel. 0118-467301 MILES BROWNING - Op 27 december speelt de band Miles Browning and his Vampires in café Domburg in Domburg. Aan vang half tien, toegang is gratis. PIEKOPTREDEN - Op zaterdag 28 december houdt de Piek een alternatieve metal en hardcore christmas party. Dj's Anthony en Marcel draaien naast nieuwere muziek in de harde sector ook klassiekers. De organsisatie van de party is een samenwerking tussen de Piek en paltenmaatschappij D.S.F.A. Aanvang 21.00uur, toegang is gratis. Op vrijdag 27 december is het Piek- café. Op zaterdag 28 december organseren De Goudvinken een groot Kerstbal voor jong en oud met verloting en verrassing in Onmoe- tingscentrum Dauwendaele aan de Vrijlandstraat 51 in Middel burg. Aanvang 20.00uur. Entree 7,50. Inlichtingen tel. 0118-612927. SNELSCHAAKWEDSTRIJD - De Schaakvereniging Middel burg houdt op 27 december het Open Snelschaakkampioenschap van Middelburg. Zowel club- als huisschakers kunnen meedoen aan de wedstrijd. Het speeltempo is voor iedere deelnemer 7 mi nuten per partij. Inschrijven kost drie gulden, voor de jeugd tot 18 jaar 1 gulden. Het kampioenschap begint om 19.45uur in 'De Schakel' aan de Bachtensteene 14 in Middelburg. DANSDAG - Blue Spirit Drum Bugle Corps uit Middelburg houdt op zaterdag 28 december een Open Dansdag. De hele dag zullen in de Spiegelzaal van sportcomplex De Kruitmolen in Middelburg dansdemonstraties gegeven. Onder leiding van Stephan Hendrikse, verbonden aan de Dansacademie Lucia marthas en actief in viverse televisie showballets, zullen de color guards van het Blue Spirit A-corps van het jeugdcorps De Blue Spirit Cadets acte de présence geven. De dansdag begint om tien uur 's ochtends voor kinderenb vanaf acht jaar. Van één tot vijf uur 's middags is er een demonstratie voor jongeren vanaf veer tien jaar. Voor bezoekrs van de dansdag is het mogelijk zelf deel te nemen aan de demonstratie. Entree is gratis. OUDEJAARSLOOP - Korfbalvereniging O.N.D.O uit Sint Lau rens organiseert op dinsdag 31 december haar jaarlijkse Oude- jaarsloop. De start van de prestatieloop is om 14.30uur bij het sportveld 'De Brigge' in Sint Laurens. De te lopen afstanden zijn naar keuze: 3, 6 of 9 kilometer. Voor de kleintjes wordt er diezelf de dag om 14.00uur een mini-oudejaarsloop gehouden over af standen van 750 of 1500 mtere. Inschrijven kan vanaf 13.30uur in de kantine van O.N.D.O. Deelname voor leden gratis, niet-le- den betalen 3 gulden (mini-loop kost 1 gulden V Op onze spreekuren komen regelmatig arbeidsongeschikte werk nemers die het niet eens zijn met een beslissing van de Bedrijfs vereniging waarin bij voorbeeld hun WAO-uitkering wordt beëindigd of verlaagd omdat zij na een herkeuring volledig of ge deeltelijk arbeidsgeschikt worden verklaard. In veel gevallen wordt de juridische hulpverlening toegespitst op de (onmoge lijkheden om de beslissing van de Bedrijfsvereniging aan te vech ten. Dat er daarnaast verschillende mogelijkheden zijn om de ex- arbeidsongeschikte te ondersteunen bij het vinden en behouden van werk, is zowel bij veel werknemers als werkgevers onbekend. Op grond van de Wet Amber van 1995 zijn onder meer onder staande maatregelen mogelijk. Maatregelen ten behoeve van de werknemer: A. Arbeidsongeschikten die werk aanvaarden tegen een lager in komen dan de voor hen bij de arbeidsongeschiktheidsschatting vastgestelde loonwaarde, kunnen gedurende een periode van vier jaar een aanvulling op hun loon krijgen, welke aanvulling elk jaar in hoogte afneemt (loonsuppletie). B. Arbeidsongeschik ten van 45 jaar en ouder die werk hebben gevonden, krijgen, in dien zij binnen vijfjaar wederom in de WAO terechtkomen, een WAO-uitkering die berekend wordt naar een dagloon dat niet la ger is dan het dagloon van de vorige WAO-uitkering. De nieuwe WAO-uitkering is dan niet lager dan de vorige (Garantierege ling). C. Een werknemer met een gedeeltelijke WAO-uitkering en een gedeeltelijke WW-uitkering kan bij een werkgever onbeloon de werkzaamheden gaan verrichten, waarbij de bedrijfsvereni ging gedurende maximaal drie maanden een reïntegratieuitke- ring verstrekt (Proefplaatsing). Maatregelen ten behoeve van de werkgever: A. Een werkgever die een arbeidsovereenkomst sluit een een ar beidsongeschikte werknemer kan van de Bedrijfsvereniging een loonkostensubsidie ontvangen van 25% van het overeengekomen loon gedurende maximaal vier jaar. Verder bestaat er een moge lijkheid dat deze werkgever een eenmalige subsidie ontvangt van f 4.000.- als tegemoetkoming in de kosten van training en bege leiding van de arbeidsongeschikte (loonkostensubsidie). B. Sinds maart 1996 moet de werkgever in geval van arbeidsongeschikt heid van een werknemer gedurende 52 weken het loon doorbeta len. De bedrijfsvereniging betaalt in zo'n geal geen ziektewetuit kering meer. Indien echter een werkgever een arbeidsovereen komst aangaat met een werknemer die in de periode van drie jaar voorafgaand aan de dienstbetrekking recht had op een WAO- of AAW-uitkering, dan hoeft de werkgever bij ziekte van deze werknemer niet zelf het loon door te betalen maar zal de be drijfsvereniging een ziektewetuitkering uitbetalen. Hetzelfde geldt voor werknemers die een jaar in de ziektewet hebben geze ten en aansluitend niet voor een WAO-uitkering in aanmerking komen. Het financiële risico dat een werkgever meent te hebben bij het in dienst nemen van een ex-arbeidsongeschikte werkne mer wordt hierdoor behoorlijk beperkt. Uiteraard is het bovenstaande slechts een summiere weergave van de diverse mogelijkheden. Er gelden nog enkele nadere voor waarden. Heeft u vragen naar aanleiding van dit artikel of andere vragen van juridische aard, dan kunt u altijd voor advies en hulp terecht op het gratis spreekuur van ons Buro: In Middelburg, Vlasmarkt 28, iedere maandagmiddag en donder dagavond, uitsluitend volgens afspraak. Afspraken maken elke werkdag tussen 9.00-12.00 uur via 0118-637120. In Vlissingen, „Open Hof", A. Gogelweg 59, iedere dinsdag 09.00-11.00 uur. De hoofdvestiging van het Buro te Middelburg is de hele week tele fonische bereikbaar onder nummer: 0118-637120. ZEELAND - De nominatie commissie die in opdracht van Stichting Popmuziek Zeeland de Zeeuwse pop-oogst van het afgelopen jaar kritisch heeft beoordeeld.is klaar met haar werk. Op zaterdag 28 december worden de Zeeuwse Poprijzen 1996 in de categorieën beste band, beste cd en beste demo, uitgereikt in het Vlissingse Ar senaal theater. Met een nominatie voor beste band en beste CD gooit de bluesformatie 'The Juke Joints' hoge ogen. De andere genomineerden voor beste band zijn: 'B10f', 'Polluted In heritance' en 'Sure As Heil'. In de categorie beste CD zijn ge nomineerd 'De Niro'(Picture This), 'In Geval van Noot' (Blijf maar hier) en 'Gorefest' (Soul Survivor). De nominaties voor beste demo gingen naar 'Plan Bee' (Preview), Swiers Co. (Change Your Ways), 'J.P. de Klerk' en 'Mamilla Paradise voor de demo 'Wild Women'. De uiteindelijke prijswinnaars worden gekozen door het be stuur van Stichting Popmu ziek Zeeland. De prijsuitrei king komt tot stand in co-pro ductie met de Culturele Raad Vlissingen. Vanaf 21.00 uur is het theater voor publiek geopend, de toe gang is gratis. Na de prijsuit reiking is er een optreden van 'The Blues Brothers Revue'. Deze Zeeuwse all-star forma tie van veertien rasmuzikanten hebben hun sporen inmiddels verdiend in tal van Zeeuwse bands.De ritmesectie die de strakke dynamiek van de band aaanvoerd bestaat uit bassist George de Graaf, drummer Paul Goedegebuure en percus sionist Lennert Goemans. De gitaar wordt gespeeld door Leendert Hanse, keybords Paul Notebaart. De blazersec tie wordt gevormd door de 'Horny Horns'. Dit alles staat ten dienste van de stemmen van Rita Schouwenaars en Cheryl Gerritsen (uit 'De Ar- rogantjes') en leadzangers Marnix Dalebout en Collin Hoondert als Jake en Elwood Blues. Met een ijzersterke set van negentien uptempo soul- en blueskrakers van The Blues Brothers, Aretha Franklin, La- belle, Sam Dave weet het ge zelschap van begin tot eind het publiek uit hun dak te laten gaan. Uitreiking Zeeuwse Popprijzen 1996 wordt afgesloten door de Zeeuwse all-star formatie 'The Blues Brothers Revue' Hubert Leeman door Clé van Katwijk GOES - Het Katholieke geloof beleeft na de neergang van de jaren '70 en '80 een duidelijke opbloei. Sterker nog, prominente Nederlanders hebben voor radio en televisie openlijk kond gedaan van hun overstap of te rugkeer naar de Katholieke kerk. Diverse weten schappers bekeken dit maatschappelijke verschijnsel en stelden vast dat in deze tijd waar het materiële toch zo belangrijk wordt geacht nieuwe belangstelling on- staat voor religie en mystiek. De socioloog Zijderveld deed vooral onderzoek naar de plotselinge opleving van het Katholicisme en kwam tot de conclusie dat het een godsdienst is met 'audiovisuele kracht' die het voor de huidige cultuur buitengewoon aantrekkelijk maakt. 'Het katholicisme', vindt deze socioloog, 'biedt gezelligheid, en ruimhartigheid in de alledaagse mo raal'. We gaan volgens hem wat godsdienst betreft 'een katholieke toekomst tegemoet'. Dat belooft wat. We informeren bij pastoor D. Kempers, van de H. Maria Magdalena parochie Goes. Is de trent in zijn regio al merkbaar? Er is zeker sprake van een toenemende belangstel ling". Opvallend vindt de pas toor de komst van de 'Nieuwe Katholieken'. „Dit zijn mensen die nog niet tot een kerk behoor den en die toe willen treden tot de Katholieke gemeenschap. Het zijn er gemiddeld in zijn oaro- chie wel tien per jaar", schat Kempers. Vroeger ging het voor al om gelovigen die vanuit een andere religie omwille van hun huwelijk toetraden tot de R.K kerk. De laatste tijd klopt men om heel andere redenen aan de kerkpoort. „Over het algemeen is de honger naar mystiek en de zoektocht naar de zin van het leven toege nomen", weet de Goese priester. „Het is een andere geloofsbele ving dan die van enkele jaren ge leden. De symboliek is bijvoor beeld een belangrijkere rol gaan spelen", volgens de pastoor. Het valt Kempers bovendien op dat ook bij begrafenissen wordt meegedacht over de zinnebeel den die specifiek bij de overlede ne passen. Zo werden bij de af- scheidsdienst van een vlasteler schoven rond de kist gezet. De nabestaanden waren door hun geestelijke verdieping en hande len dichter bij hun dierbare ge komen. Rituelen en symboliek maken dat er een intensievere beleving plaats heeft", weet hij. Kempers krijgt het naar eigen zegge steeds drukker en heeft ei genlijk wat versterking nodig. Afgelopen zondag was de Goese pastoor de hele dag in touw, twee missen, een doopdienst, het bedienen van stervenden en ge sprekken met de nabestaanden. Op verzoek stelde Kempers 's avonds nog een bidprentje sa men. Bisschop Muskens stuurt regel matig sollicitanten naar Goes MIDDELBURG - Tijdens de kerstvakantie organiseert de sektie Wijkgericht Werk Mid delburg (onderdeel van het So ciaal Kultureel Werk Middel burg) een drietal Pira ten-Instuiven. Kinderen van 4 tot 12 jaar kunnen allerlei dingen knutse len die een echte piraat niet kan missen zoals bij voorbeeld een ooglapje, een piratenhoed of een verrekijker. Voor wie niet wil knutselen is er een kwis en lekker scheepsbeschuit of een tentoonstelling waar echte piraten te zien zijn. Deze Piraten-instuiven vinden plaats van 10.00 tot 11.30uur in het Ontmoetingscentrum Dauwendaele, van 14.00 tot 15.15uur in wijkgebouw Zui derbaken en van 14.00 tot 15.15uur in wijkgebouw Het Trefpunt. Alle deze instuiven zijn op vrijdag 3 januari. Deel name is een gulden per per soon. -v -jp mwê I fté m verschijnt in een oplage Arnemutden, Dombui van 49.300 exemplaren elke woensdag huis-aan-huis in de gemeenten g, Manekerke, Middelburg. Valkenisse. Veere. Vlissingen, Westkapelle Kantoor Scheldestraat 7-9,4381 RP Vlissingen, Postbus 5051,4380 KB Vlissingen Tel.nr.: 0118-442720, Fax: 0118-442721 Openingstijden: ma, wo, do, vrij. 9.00-12.30 uur en van13.30- 17.00 uur, dinsdag 9.00-12.00 uur, 's Middags gesloten Advertentieverkoop tijdens kantooruren tel.: 0118-442720 Jos Rentmeester (verkoopleider), tel. privé: 0113-655379 Yolanda Krijger (vertegenwoordiger), tel. privé: 0118-411351 Marcel Schreur (vertegenwoordiger),tel.privé: 0118-473051 Mini's (rubrieksadvertenties), tel.: 076-5312313 Afsluittijd advertenties: maandag 12.00 uur Redactie tijdens kantooruren tel.nr.: 0118-442720, fax 0118-442721 Andrien Smeels tel. privé: 0118-639719 Afsluittijd redactie: maandag 14.00 uur Correspondenten Dave Krajenbrink tel.: 0118-413089 Jaap Klein, tel. privé: 0118-625185 Ad Roos, tel. privé: 0118-602860 06-53265518 Marco Evenhuis, tel.: 0118-471785 Fotografen Harry de Lange, tel.: 0118-625195/06-52665827 Piet Davids, tel.: 0118-623594 Bezorging De' voor klachten over bezorging tijdens kantooruren bellen: 0118-442720 «heldebode is een uitgave van Zuidwest - Weekbladen Copyright c 1996 Uitg*v*fvnaatschappi| Zuidw«4t - Nederland B.V. 1/j i f* Bruisende romantiek met Marco Bakker MIDDELBURG - 'Wien bleibt Wien' en Marco Bakker blijft Marco Bakker. Alweer voor de tiende keer presenteert deze be kende bariton het zwierige Sil- vesterconcert. Bruisende ro mantiek bij dit operettefeest met zang en dans, ter ere van de naamdag van Silvester, be schermheilige van de Oosten rijkse hoofdstad. Een traditie die de vorige eeuw in Wenen werd geboren, in de jaren tachtig is overgewaaid naar ons land en nu - na tien jaar - niet meer is weg te den ken uit de Nederlandse theaters en concertzalen. Marco Bakker, het Strauss Orkest Boedapest o.l.v. Laszló Maklary, de Hon- véd Dance Company en vele in ternationale solisten zorgen op nieuw voor een zang- en dans- spektakel dat zijn weerga niet kent. Een avond vol vrolijke, le venslustige muziek van o.a. Strauss, Stolz, Schrammel, Kalman en Offenbach. De wals, de polka, de galop, zoals die ge danst en gezongen werden on der 'der alte Kaiser'Tintelend kijk- en luisterplezier met meer dan 100 man op het podium zorgen voor een goed begin van het nieuwe jaar. Maandag 30 december, Stads schouwburg Middelburg, 20.00 uur. Kaarten kosten 50,00 (voor kortingspassen 45,00) en zijn in voorverkoop aan het theater, tel. 0118-611500. om eens een kijkje te nemen. Sommige van hen vinden dat de parochie een te groot gebied be slaat, de parochie reikt tot ver in de omtrek. Kapelle en 's-Heer Arendskerke horen erbij maar ook Wolphaartsdijk en Noord- Beveland, andere sollicitanten missen bijvoorbeeld het jonge renwerk in hun pakket waar door zij minder geschikt zijn om in deze parochie te komen wer ken. Kempers is gelukkig met de vele vrijwilligers die de handenuit de mouwen steken. Zij begeleiden nieuwe gelovigen, bezoeken zie ken, organiseren een Kerst markt kortom zij zijn op velen terreinen actief. De Goese gees telijke heeft sinds zijn aanstel ling in 1984 wel degelijk een ver betering geconstateerd wat aan- meldigen betreft maar de volle kerken van weleer daar gelooft hij meer niet In. De nieuwe aan was is minder dan het gedeelte wat in de loop van de tijd is weg gebleven. En met Kerst? Heeft hij het dan extra druk, verwacht hij voor deze gelegenheid vele oude en nieuwe gelovigen? De nachtmis is immers het 'Grand Gala' onder de Katholieke dien sten. Het voorbereiden van de Kerstpreek is dat niet een tijdro vende bezigheid? De herder,' want dat is tenslotte de Neder landse vertaling van het uit het Latijn afkomstige woord pas toor, ziet er nauwelijks tegenop. De Nachtmis verschilt niet zo heel veel van andere feestelijke diensten alleen het bezoekers aantal wijkt sterk af. Komen er in een normaal weekend vijf honderd gelovigen naar de Ma ria Magdalena kerk, tijdens de kerstdagen zijn dat er vijfender tighonderd. De kerstliederen zullen dus massaal worden ge zongen. Hét ziin dan ook dit soort fenomenen waar de socio loog Zijderveld in diverse publi caties op wijst. „Het Katholicisme is niet alleen op het innerlijk gericht het is ook een godsdienst van uiterlijk heden". Het ritueel 'Het zetten van de Kerststal' is hier even eens een Voorbeeld van. Ieder jaar wordt ook in de Goese paro chie deze beeldepgroep opge steld. Wie van plan is de nacht mis bij te wonen heeft kans dat hij genoegen moet nemen met een staanplaats. Er worden geen zitplaatsen gereserveerd. Voor oude mensen die slecht ter been zijn en gehandicapten maakt de pastoor een uitzondering. Zij kunnen voor zondag 22 decem ber hun wensen kenbaar maken. In de H. Maria Magdalenakerk worden rond Kerstmis de vol gende diensten gehouden: 24 de cember 17.00 uur: kinderkerst- wering met kinderkoor; Kersta vond 21.00 uur: Nachtmis, de kerk is open om 20.00 uur; vanaf 20.30 uur: inleiding op de nacht mis: gebed, intenties en kerstlie deren; 23.30 uur: tweede nacht mis, kerstliederen zingen vanaf 23.15 uur met Jongerenkoor l'Esprit. DONDERDAG 26 DECEMBER 10.03-12.00 Kerstkinderen, over kerstfeest op school. 12.03-14.00 Kersteditie, verslaggevers van Om roep Zeeland met hun eigen kerstbij- drage 14.03-18.00 Rondje Kerst, mu zikaal programma met Piet Brakman. VRIJDAG 27 DECEMBER 7.05-8.00 Ochtendeditie.8.10 De agenda. 8.32 Ochtendeditie met actu aliteitenquiz. 9.05 Muziek door de week. 10.05 Zwemer, programma over de Zeeuwse taal. 11.05 Een uur tje Bert. 12.05-13.00 Middageditie. 13.10 De agenda. 13.35 De Passage met culturele weekendactiviteiten. 14.05 Muziek in bedrijf. 16.03 Zeeuw se Kringen, politiek café, vanuit Desa- finado in Middelburg. 17.05 Avondedi tie. 17.35-18.00 Zeeuws Diep, discus sieprogramma. 18.10 De agenda. 18.11 Landelijke en internationale ac tualiteiten. ZATERDAG 28 DECEMBER 9.03 De Zeeuwse Lucht. Vandaag: concert van de Ruyterstad Singers uit Vlissingen. 10.03-13.00 Dag-Week, gevarieerd familieprogramma. 13.34 Sportpark Souburg 14.03-18.00 Om roep Zeeland Sport. ZONDAG 29 DECEMBER 9.00 Die's nog van voor d'n oorlog. Vandaag: slotuitzending met en over Adri van Oorschot. 10.02-13.00 't Pa viljoen, programma over kunst en cul tuur vanuit Pantha Rei in Vlissingen. 13.32 - 17.05 Omroep Zeeland Sport. MAANDAG 30 DECEMBER 7.05-8.12. 8.10 De agenda. 8.32 Och tendeditie met o.a. Actualiteitenquiz. 9.05 Muziek door de Week 10.05 Met Aly de Boer op. Vandaag: paarden- houderij. 11.05 'n uurtje Bert. 12.05 Middageditie met o.a. Wegwies. 13.10 De agenda. 13.12 Actualiteiten. 13.35 De Passage met overzicht tentoonstel lingen. 14.05 Muziek in Bedrijf. 16.03 Klasse! Portret van een Zeeuwse mid delbare school. Vandaag: compilatie. 17.05-18,00 uur. Avondeditie met o.a. zegt u het maar. 18.10 De agenda. DINSDAG 31 DECEMBER 7.05-8.00 Ochtendeditie. 8.10 De agen da. 8.32 Ochtendeditie met o.a. actuali teitenquiz. 9.05 Muziek door de week. 10.05-12.00 Twee uurtjes pret. 12.05- 17.00 Sportjaar 1996.17.05-18.00 BI0f Live 18.10 De agenda WOENSDAG 1 JANUARI 10.05-12.00 Nieuwjaarsconcert van het Zeeuws Orkest o.l.v. Dirk Brossé. 12.05-18.00 Nieuwjaar '97, nieuwjaars receptie van Omroep Zeeland. VLISSINGEN - Bij de VVV/ANWB Vlissingen en de VVV in Oostkapelle is het tijdens kantooruren moge lijk kaarten te reserveren voor concerten (pop en klas siek) en theatervoorstellin gen in het hele land. Annu leren is in principe niet mo gelijk. De reserveringskos- ten bedragen 4.- a 5.- per persoon en 1.- commu nicatiekosten per boeking. U krijgt een voucher mee, waarmee u bij de kassa van het theater uw toegangs kaarten kunt ophalen. Tele fonisch reserveren is niet mogelijk; uw bestelling moet contant worden afge rekend. Hieronder ziet u alvast een deel van de voorstellingen die nu of op korte termijn in de voorverkoop zijn: Rotterdam: 26-12 Jan Vayne Kerstgala; 31-12 Magarave New Year (houseparty) 4-1 LL Cool J 16-1 Laura Pausi- ni; 19-4 James Last Amsterdam: t/m 22-12 Holi day on Ice; 27-12 Tom Par ker; 19-1 José Carreras; 20/21-1 Ruth Jacott; 24/25- 1: Evita; 2-2 Sleeping Beau ty; 5/6-5-97 Ramses Shaffy; 27-5 Marco Borsato Inlichtingen: VVV/ANWB Vlissingen, Nieuwendijk 15, 4381 BV Vlissingen, tel.: 0118-412345/419275. VVV Oostkapelle, Duinweg 2a, 4356 AS Oostkapelle, tel.: 0118-582910. Het verschillend beleven van vroegtijdig vuurwerk afsteken Mens: voor een mens, een nieuwjaarswens, schitterend in de lucht, kleurrijk, prachtig, hard en krachtig, neemt 't zijn eigen vlucht. Dier: een lijfje dat beeft, de zenuwen heeft, kijkt naar zijn baas, voelt zich alleen, rent ergens een, vindt geen rust helaas. Mens: een mens is niet bang, weet immers allang, 't is maar een spel, veel en krachtig, kleurrijk en machtig, en straks stopt het wel. Dier: Oh, hield het maar op. zegt niemand eens stop? Ik ben toch zo bang, zoveel en krachtig, 't wordt me te machtig, en het duurt al zolang! Mens: de laatste avond, weer een jaar afgerond, een nieuwjaar knallend tegemoet, veel en krachtig, kleurrijk en prachtig, dat vinden jullie dieren toch wel goed? Dier: zouden ze het begrijpen, zou 't al rijpen, de denkwereld van een mens? zij vinden het prachtig, maar ik, echt waarachtig, vind: er is toch een grens? Mies Zwaam-van Amerongen Biggekerke

Scheldebode | 1996 | | pagina 9