HebuSport sponsort bowlingteam Kerstman huldigt winnaars rijmwedstrijd Middelburgse wint slagersprijs Kerstmarkt Dauwendaele Kerstmarkt St. Jacobspassage Lekker eten en veilig thuiskomen woensdag 18 december 1996 HET WE T E i N W A A F D Opnieuw meer deelnemers aan Sinterklaasactie Scheldebode Nieuwe eigenaars Dirksen van Boven Kom zondag 22 december winkelen in Vlissingen WINKELCENTRUM VLISSINGEN OOST-SOUBURG Dé sportzaak van Oost-Souburg, Hebu Sport, sponsort het bowlingteam, dat in het afgelopen seizoen 4e werd in de bowlingcompetitie van de BV Middelburg. Op de foto: sponsor Henk Buys, Michael Snijders, Mischa Stouthart en Reinier de Rooy. Middelburg - Op zaterdag 21 december wordt er in winkelcen trum Dauwendaele in Middelburg een kerstmarkt gehouden. Om te concurreren met andere kerstmarkten pakt de winke- liersvereniging Dauwendaele dit jaar extra uit. Op het middenplein van het winkelcentrum wordt een groot ter ras gemaakt waar gratis koek en koffie aan de klanten wordt aangeboden. Op een podium verzorgen verschillende artiesten li ve-optredens. De allerkleinsten kunnen een ritje maken in de Kindercaroussel of een suikerspin halen. Tijdens de kerstmarkt worden er verspreid over het winkelcentrum diverse demonstra ties van oude ambachten gegeven. Bezoekers kunnen zich op warmen met een gratis bakje erwtensoep of een glas glühwein. VLISSINGEN In de St. Jacobspassage is op zaterdg 21 en zondag 22 december een kerstmarkt met vele kraampjes en ac tiviteiten. De kerstman ontbreekt daarbij niet. In de sfeervolle versierde passage deelt de kerstman glühwein en warme chocolademelk uit. Ter assistentie heeft hij dit keer zijn zus meegenomen. Er zijn gedurende beide dagen diverse kinder activiteiten, zoals kerststukjes en gipsfiguurtjes maken en plak ken, knippen en schminken. De kinderactiviteiten staan onder leiding an U-Rekrea uit Vlissingen en duren van 13 tot 16.30 uur. HUISARTSEN Vlissingen - Za. F. Bronzwaer, Badhuisstraat 47, tel. 412525. Zo. O. Crama, Hogeweg 107, tel. 413459. Middelburg Za. A. Bruynzeei, He- -engracht 68. Zo. F. Heere, J.H. Huyssenstraat 15. Centraal tel.nr. 339933. Spreekuren 12.30-13.00, juren 17.30-18.00 uur. Souburg, Gezondheidscentrum Middelburg-Zuid, Amemuiden en Nieuwland - Za. P. Kodde, Oude Vlissingseweg 13 Middel- ourg, tel 615810. Zo J. Ponten, Oude Rijksweg 6 Nieuwland, tel. 301340. Veere, Gapinge, Serooskerke, Oostkapelle en Vrouwenpolder Za. en zo.G. Rullens en M. Mol, Dorpsstraat 2 Oostkapelle, tel. 581276 Domburg, Aagtekerke, Westka- peile, Koudekerke, Meliskerke, Biggekerke en Zoutelande - Za. en zo. F. van Eede, de Casem- brootstraat 24, Westkapelle, tel. 571234. Midden-Walcheren - Za en zo. B. Bouwense, Vafkenisseweg 14, Big gekerke, tel. 552190 VERLOSKUNDIGEN Vlissingen - Vr vanaf 9 uur tot di. H. Klompe, tel. 471140. TANDARTSEN Za. en zo. D. Ruissen, Kanaalstraat 91, Oost-Souburg, tel. 461347. P. /an Malland (alleen eigen patiën ten) Tobagoiaan 6, Vlissingen, tel. 478290. APOTHEEK Middelburg - Vr. tot vr.Hummelen, Markt 69. Vlissingen - Vr. tot vr. Van de San- de, Badhuisstraat 30, tel. 412066. DIERENARTSEN Za en zo. E. v.d. Akker, Kanaal straat 3 Oost-Souburg, tel. 460860. Dierenartspraktijk Oostkapelle, Oude Domburgsestraat 33a, tel. 581443. Vogelopvang Mid den-Zeeland, tel. 628288. POLITIE Noodhulp, als elke seconde telt: D6-11Overige assistentie aanvra gen 633333. Voor alle andere aan gelegenheden zijn de bureaus in Middelburg en Vlissingen 24 uur per dag geopend. KERKDIENSTEN Rooms-katholieke kerk Der Boe- de 1 e, 3e en 5e zaterdag 10.30 uur. Ter Reede za 17 uur. Zoute Viever 2e en 4e zaterdag. Vlissingen Onze Lieve Vrouwe kerk za 19 uur, zo 9.30 uur, wo 9 uur. Open Hof zo 11.30 uur. di 9 uur. Souburg Mari- nuskerk zo 10 uur. Zoute Viever 1e en 3e za 9 uur. Middelburg Petrus en Pauluskerk zo 10 uur, do 19.15. Hoeksteen zo. 11.30 uur. Sint Willi- brord za 17 uur. Dishoek Emmaus- kerk zo. 10 uur. Domburg St Willi- brordkapel za 19 uur. Vrouwenpol der OLV van den Polder zo uur. Zoutelande zo uur. Samen-Op-Wegkerk Veere 10uur, di 22.30 uur. Vlissingen Pet- njskerk 9.30 uur Open Hof 9.30 uur, di 19.30 uur. Schaapskooi 9.30 uur, di 23 uur. Ter Reede 19 uur, di 19 uur.. St. Jacobskerk di 22.30 uur. Nederland Hervormde kerk Aag tekerke 10 uur, di 23 uur. Domburg 10 en 19 uur, di 20 uur. Gapinge uur. Grijpskerke 10 en 19 uur. Kle- verskerke 9.30 uur. Koudekerke 10 uur, di 22.30 uur. Middelburg Koor kerk 10 en 16.30 uur. Ontmoetings- kerk (bond) 10 en 17 uur. Nieuw land 11 uur. Ritthem 9.30 uur. Oostkapelle 10 en 17 uur, di 23 uur. Oost-Souburg 9.30 en 19 uur. Zoute Viever 19 uur. Serooskerke 10 uur, di 23 uur. Vrouwenpolder 10 uur, di 22 uur. Westkapelle 9.30 en 19 uur, di 22.45 uur. Ziekenhuis Walcheren zo 10 uur, ds J. van Veen. Chr. Gerefor meerde kerk Vlissingen zo 9.30 en 16.30 uur. Gereformeerde kerk Gapinge 10 uur. Grijpskerke 14.30 uur. Koude kerke 10 uur. Meliskerke 10 en 14.30 uur. Oost-Souburg 9.30 uur, di 23 uur. uur. Serooskerke 10 uur. Vrouwenpolder uur. Gereformeerde Gemeente Vlis singen 9.30 en 16 uur. Gerefor meerde Kerk Vrijgemaakt Mid delburg 9.30 en 16.30 uur. Vlissin gen 9.30 en 14.30 uur. Ned. Gere formeerde Kerk Middelburg 9.30 uur. Zevendedagsadventisten Middelburg za 11 uur, Vlissingen za. uur. Doopsgezinde Ge meente Middelburg uur. Vlissin gen uur. Kristen Zuidmolukse kerk Oost-Souburg uur Koude kerke uur. Anglicaanse kerk Vlissingen-Oost 10.30 uur, di 23.30 uur. Pinkstergemeente Middel burg 11.30 uur. Vlissingen e.o. 15 uur. Pinkstergemeente Sjaloom Souburg 14.30 uur. Bethei Pink sterkerk Vlissingen wo 19.30 vr 19.30 zo 11.30 uur. Christelijk Centrum Zeeland Vlissingen 10.30 uur. Nieuw Apostolische kerk West-Souburg wo 20, 9.30 en 17 uur. Evangeliegemeente Middelburg 9.30 uur Oost-Sou burg 10 uur. Eglise Wallone 10.45 uur. Christengemeenschap, ka pel van St. Maarten, Hoogelande uur. Volle Evangeliegemeente Amemuiden do. 20 uur zo 10 uur. Serooskerke do. 19 uur. West-Souburg zo 10 uur. Middel burg Thomaskapel wo 20 uur zo 10 en 14 uur (cutiel en Frangais), Vlis singen zo. 10 uur, di. 19.30 uur. FiladeHïa Gemeente Vlissingen wo 19 uur zo 10 uur. Vrije Evange lische Gemeente Westkapelle 9.30 uur. Rafaël Geemeenschap Eleos Olmenlaan Middelburg 9.30 uur.Leger des Heils Middelburg 10 en 19 uur, Vlissingen 10 en 19 uur. VLISSINGEN - Wie denkt dat het sinterklaasfeest terrein af moet staan aan de kerstman, heeft het mis. Dat is althans niet af te leiden uit het record aantal sinterklaasrijmen dat afgelopen weken bij de Schel debode in de bus viel. De le zers van de Scheldebode heb ben hun dichtader flink laten vloeien, dus dat betekende werk aan de winkel voor de kerstman, die traditiegetrouw de beste rijmen kiest. Het viel weer helemaal niet mee om een keuze te maken, want de kerst man had van de vele grappige en originele rijmpjes als van ouds volop genoten. Afgelopen vrijdag was de kerstman op het kantoor van de Scheldebo de om de prijswinnaars be kend te maken en citeerde met sonore stem de winnende ver zen. Het rijm Speculaas, amandel- staaf; bij Daane daar smaakt alles gaaf was goed voor de eerste prijs in Vlissingen. Win nares E. van Drent doet elk jaar trouw mee aan de Schel debode rijmwedstrijd en was dan ook dolblij met har prijs: een koffiezetapparaat. Als ex traatje kreeg ze nog een heer lijke vlaai van Bakker Piet Daane, die daarbij ook een ge dicht ten beste gaf: Een vlaai van Piet, vergeet u niet. De tweede prijs in het Vlissingse was voor M. van Dijk, die een turbo mixer won met het rijm: Alleen een fiets van de rijwiel- centrale, komt Sint van zijn paard afhalen. De derde prijs was voor E. de Bruijn, die met het rijm Met een pak van Hans Knuyt, ziet iedere man er tren dy uit een stereo koptelefoon in de wacht sleepte. De vierde prijs werd gewonnen door M. Geerse, die dichtte: De specia liteit van slagerij Verboom, is de rookworst waar ik 's nachts van droom. Dit rijm was goed voor een sapcentrifuge. De vijfde en laatste prijs in Vlis singen was voor P.A. Franse, die een set videobanden won met het volgende gedicht: Al heb je vervelend haar, kapsa lon Van Munster krijgt het voor elkaar. Voor wat betreft Middelburg ging de eerste prijs naar Joyce Colijn, ook een veeldichtster. Ze had zoveel gedichtjes ge maakt, dat ze zich het winnen de rijm Ook al heb je -1 of +10, Focus Optiek laat je het weer helder zien pas weer herinner de, toen de kerstman het nog eens voordroeg. Ook zij kon een koffiezetapparaat mee naar huis nemen. Van eigenaar Gabor Timmerman van Focus Optiek kreeg ze een tegoedbon en bakker Piet Daane overhan digde ook haar een vlaai uit ei gen bakkerij. De tweede prijs was voor Jaqueline Joosse. „Bijzonder origineel," oordeel de de kerstman over haar ge dicht, dat luidde: Een lekkernij van eeterij 'De Truffel', dan éét ik niet, ik buffel!! Jaqueline won er een waterkoker mee. De derde prijs, een brood-to- astrooster, was voor S. Koole met het rijm 't Is niet om ande ren te peste, ik koop alléén bij Radio 't Westen. Annelies Koole blijft ook komend jaar bij de tijd met de klokradio die ze won voor het rijm waarmee ze de vierde prijs won. Zij rijmde: Voor alle voeten klein of groot, vind je iets moois bij Van der Sloot. En lest best het gedicht van A. de Rijke, goed voor de vijfde prijs, een set videobanden: Zo mer-, water-, wintersport, zorg dat het Sportstijl Sinke wordt. De eerste-prijswinnaars met de ondernemers op wie zij gerijmd hadden: vlnr. mevrouw Van Drent, bakker Piet Daane en rechts van de kerstman Joyce Colijn en Gabor Timmerman, eigenaar van Focus Optiek. foto piet davidse ,,'n Lastige steek doe ik even voor" MIDDELBURG - Een van de twee kattenbeesten nestelt zich in een stoel en geeft zich over aan zijn of haar dagelijkse be slommeringen: slapen. Nel Reij- nierse draait een shagje. Eigen lijk zou ze willen stoppen, maar zoals bij velen wil het niet erg lukken. Ze is een tevreden mens. De afgelopen dagen wa ren best spannend. Ze werd grootmoeder. Haar eerste klein kind en daar is ze best trots op. En natuurlijk blij dat alles goed is verlopen. Het had ook anders kunnen zijn. Nel is een gezellig mens. Een mens ook, die je je ei genlijk ook alleen maar in een handwerkspeciaalzaak kunt voorstellen. In dit geval De Wolboog aan de Lange Viele 63 in Middelburg. Een plek waar klanten (en Nel natuurlijk ook) vaak meer tijd besteden aan het vragen naar het hoe en waarom dan aan de aankoop zelf. Het hoort erbij. Niet omdat het moet, maar om dat het zo leuk is om met men sen over een hobby te praten. Nel is dan ook een van die mensen die met recht van hun hobby hun werk hebben ge maakt. Ook iemand die de han den uit de mouwen steekt en niet bij de pakken gaat neer zetten en vindt dat er bij som mige ondernemers genoeg valt te verbeteren. Haar vader was in de verpleging. Van die kant moet Nel het hebben gekregen: dat net iets verder gaan dan daar waar je voor wordt be taald. Hart voor de dingen hebben en daar ook voor staan. Nel Reijnierse En ze stond ervoor, toen ze in die wolwinkel van Almonde in Middelburg ging werken. „Ik was altijd al aan het handwer ken dus het leek me wel wat. Als iedereen nog moest begin nen was ik al bezig. Dat zit ge woon in je. Ik ben ook geen mens van klokslag om negen uur beginnen en klokslag vijf stoppen." Almonde was geen eeuwig le ven beschoren en dus kwam Nel op straat te staan. Daar leek het op tenminste. Twee opgroeiende kinderen, nog in de bloei van je leven en dan voor de arbeidsmarkt worden afgeschreven omdat je ate oud bent, b: waarschijnlijk te duur bent, c: te veel ervaring hebt? „Ab, mijn man dus, en ik heb- foto harry de lange ben elkaar eens aangekeken en toen besloten we maar voor onszelf te beginnen. Papieren had ik niet dus dat was leren geblazen. Hard leren, 's Mor gens vroeg uit bed en blok ken". De diploma's werden in twee jaar gehaald, terwijl er drie jaar voor stond. „We zaten in het pand waar nu Peter Christ zit. Later zijn we ver huisd naar dit pand". „Het was eigenlijk een gok", blikt ze nu terug. „We zijn be gonnen in een slechte tijd, een tijd dat het handwerken een beetje in het slop zat. Gelukkig is het allemaal weer bijgetrok ken, maar het gaat niet voor niets. Hadden we eerst alleen maar wol, in de loop der jaren is het assortiment zo enorm uitgebreid, dat we eigenlijk al weer te klein zijn". Hoewel Nel het in haar huidige pand prima naar haar zin heeft, valt er ge noeg af te dingen op dat stukje Lange Viele waar zij -en meer ondernemers- zit. „Het is een dood stuk. Mensen die van de Konmar komen, lopen door het Geeregebied of nemen een an dere route. Het zou een goede zaak zijn als er bijvoorbeeld bij Achter de Houttuinen wat meer winkeltjes of zo zouden zijn. Dat verbetert de loop door deze straat". Het is al gezegd, het métier dat Nel beoefent is een speciaal vak. Veel adviezen en niet zel den is zij de praatpaal waar mensen graag tegenaan leunen om hun verhaal kwijt te kun nen. „Je hoort veel", zegt ze. „Leuke dingen en ook veel na righeid. Het is mooi en het doet je ook goed dat mensen dat te gen je vertellen. Ze vertrouwen je. Op diezelfde manier ben ik ook met de klanten bezig. Op basis van vertrouwen. Het is geen kunst om iemand iets duurs in de maag te splitsen. Kant en klaar ziet een stuk borduurwerk het er machtig mooi uit. Maar eer iets derge lijks is gemaakt gaat er veel tijd overheen en moeten -af hankelijk van het werkstuk- de mensen ook wat handigheid hebben. Hebben ze die niet, dan moet je er niet aan begin nen. Dan verkoop ik liever iets eenvoudiger dat lukt dan iets duurs wat mislukt. Misschien niet zakelijk, maar wel eerlijk. En zo hoort het ook te zijn". In een goede handwerkzaak moet het advies ook deskundig zijn, vindt Nel Reijnierse. „Daar schort het bij veel zaken nog al eens aan.Het personeel heeft wel een cursus gevolgd, maar heeft absoluut geen erva ring. Voorbeeld? Brei maar eens een kabel. Lees het boekje en zeg maar hoe het moet. Dat is een prachtig antwoord waar eigenlijk niemand iets aan heeft. Je kunt ook de breipen nen pakken en een stukje voor doen. Samen met de klant. Dat is het verschil". Zo, met enige regelmaat kan ze er zich over opwinden. Over het gebrek aan interesse in iets waar anderen plezier aan zouden moeten be leven. Maar ach, als er dan toch weer een 'radeloze' klant binnenstapt en van Nel precies krijgt te horen hoe het wel moet, is ze toch weer een beetje blij als de 'problemen' worden opgelost. „Het gaat toch altijd maar steeds weer om mensen", vindt ze. „En die zijn belang rijk". Ze draait nog een shag- gie. De kat of poes slaapt ver der. NIEUW EN ST.JOOSLAND - De liefhebbers van de Mexi caanse- en Argentijnse keuken hebben de afgelopen drie we ken 'door de week' niet bij Ami go's aan de Veerstraat 4 in Nieuw- en St.Joosland aan tafel kunnen zitten, maar sinds za terdag 14 december is dat leed weer geleden. Toen werd Ami go's heropend en vanaf die dag is de keuken ook weer op werk dagen geopend. Wat is er dan allemaal veran derd? Ten eerste kunnen door een andere opstelling en meer banken zeventig eetlustigen aanschuiven in plaats van 45 en is de menukaart aanzienlijk uitgebreid. De kaart telt nu maar liefst 29 voorgerechten, meer dan 26 hoofdgerechten en aan toetjes is het aanbod schier oneindig. Naast het aangepaste interieur en de uitgebreide me nukaart staan er de komende tijd diverse live-optredens in de weekeinden op het programma. En een extra service voor de be zoekers van en aan Amigo's: wie het laten rijden prefereert voor het zelf rijden kan zowel heen als terug een taxi bestellen en de taxikosten zijn voor reke ning van Amigo's. Zo kan ieder een een 'glaasje drinken' en toch op een veilige manier thuiskomen. Voor het geval dat het telefoonnummer van het taxibedrijf nog niet bekend is: 0118-613200. Speciaal ter gelegenheid van de heropening had Amigo's op zaterdag 14 en zondag 15 de cember voor de bezoekers een aardige verrassing in petto. En om teleurstellingen voor de rest van alle dagen dat u Mexicaans of Argentijns wilt gaan eten: te lefonisch reserveren is echt aan te bevelen. Bij Mexicaans en Argentijns restaurant Amigo's aan de Veer straat in Nieuw- en St. Joosland is zowel het aantal zitplaatsen als de menukaart aanzienlijk uitgebreid. foto harry de lange Juwelier Van Boven (l) deed ziijn zaak over aan Marjon en Cor Dirksen. foto harry de lange VLISSINGEN - Juwelier Van Boven aan de Badhuisstraat 2-4 in Vlissingen is niet alleen van eigenaar veranderd, maar dus ook van naam. Sinds de dag dat Cor en Marjon Dirksen de ju welierszaak op 19 november overnamen heet het 'Dirksen van Boven'. Veel is er overigens niet veranderd. De collectie horloges, sieraden, klokken, goud en zilver is nog steeds he lemaal ingesteld op 'voor elk wat wils' (dus enorm uitge breid) en er is ook niet ver bouwd. Wel is intern de opstel ling enigszins veranderd. Ver der blijft alles vooralsnog bij het oude, zij het dat er nieuwe eigenaars zijn. Maar ook die gezichten zijn niet echt 'nieuw'. Marjon werkte al enkele jaren bij Van Boven en Cor stak regelmatig een helpende hand toe. „We konden de zaak overnemen en hebben daar eerst echt wel en kele nachten van wakker gele gen", verduidelijkt Marjon. „Mijn man had een goede baan en die zeg je niet zomaar op". Toch wel dus, omdat Cor er al le vertrouwen in had. En dus stapte Marjon zonder moeite over de streep naar het zelf standig ondernemerschap. De naam Van Boven is overigens bewust behouden gebleven. „Meneer Van Boven heeft de zaak eigenlijk voor ons opge bouwd, dus laten we naam zo staan". De plek, aan de Bad huisstraat dus, is slechts van tijdelijke aard. Volgend jaar, medio mei/juni, verhuizen Cor en Marjon naar een ander pand in de Vlissingse binnen stad. Was de verkoop op een speciale manier bij Van Boven geregeld, Cor en Marjon heb ben ook die aanpak overgeno men. Cor en Marjon behande len de afdeling 'goud en zilver' en twee collega's bevrouwen de afdelingen 'klokken/horlo ges' en 'verzilverd'. De prijzen zijn -zoals iedereen dat van Van Boven gewend was- laag. Wie iets in de dure prijsklasse zoekt wordt door Cor en Marjon doorverwezen naar de andere vestigingen van Van Boven in Vlissingen. ADVERTENTIE De kerstman in zijn arrestee, muziek, gratis soep en Glühwein zorgen voor de ware Vlissingse kerstsfeer. MIDDELBURG Mevrouw Tiggelman houdt van puzzelen. Dus loste ze de kerstpuzzel op, die ze aantrof in het het tijd schrift 't Slagertje'. Ze beleefde daar een plezierig uurtje aan. Nog plezieriger werd het toen ze vorige week werd gebeld door slager Paul Wijffels uit de Verspassage aan de Lange Viele in Middelburg met de verheugende mededelingen, dat ze de hoofdprijs had gewonnen: een elektrische grill. Paul Wijffels deed er bovendien nog een mooie vleesschotel. Mevrouw Tig- gelmans hoeft niet meer na te denken over wat ze met de kerst gaat eten. Op de foto de heer en mevrouw Tiggelmans met hun prijzen en de familie Wijffels.

Scheldebode | 1996 | | pagina 5