SCHELDEBODE Kiek Artistiek brengt kunst dichterbij Wielersport zoekt nieuwe wedstrijdvormen AOC ingrijpend verbouwd Pee Bee and the Night Train Circus Paradox m HET WETEN WAARD I N HET KORT Open dagen voor de jeugd bij Rugbyclub Tovaal Tovaal bekert tegen Hookers District zeeland KNWU presenteert beleidsplan Eindstrijd 2e klas libre klein Alle straten van Nederland op CD-Rom Leerzaam en verantwoord woensdag 27 november 1996 Boodschappen doen met Sinterklaas Lichtpuntjes Thuiszorgwinkels Otak Walcheren-brochure Kiezen HUISARTSEN Vlissingen - Za. W. Osterman, De Kempenaarstraat 2, tel. 479791. Zo. F. Snijder, Burg. van Woelderenlaan 12. tel. 413933. Middelburg Za. M. de Vries, Herenstraat 18. Zo. J. Wortel- boer, Korendijk 36. Centraal tel.nr. 639933. Spreekuren 12.30-13.00, uur en 17.30-18.00 uur. Souburg, Gezondheidscen trum Middelburg-Zuid, Arne- muiden en Nieuwland - Za. P. Kodde, Oude Vlissingseweg 13 Middelburg, tel 615810. Zo. J. Bergen, Kanaalstraat 89 Oost- Souburg, tel. 461500 Veere, Gapinge, Serooskerke, Oostkapelle en Vrouwenpol der Za. en zo. G. Rullens en M. Mol, Dorpsstraat 2 Oostkapelle, tel. 581276. Domburg, Aagtekerke, West- kapelle. Koudekerke, Melis- kerke, Biggekerke en Zoute- lande - Za en zo. F. van Eede, de Casembrootstraat 24, West- kapelle, tel 571234. Midden-Walcheren - Za en zo. A. Stutterheim, Sivertstraat 40, Meliskerke, tel. 561760. VERLOSKUNDIGEN Vlissingen - Vr vanaf 9 uur tot di. H. Klompe, tel. 471140. TANDARTSEN Za. en zo. N. Rackwitsz, Vol- derijlaagte 1, Middelburg, tel. 635688. P. van Malland (alleen eigen patiënten) Tobagolaan 6, Vlissingen, tel. 478290. APOTHEEK Middelburg - Vr. tot vr. Ringe ling, Lange Delft 133. Vlissingen - Vr. tot vr. Paau- wenburg, Dreessstraat 2a, tel. 470717 DIERENARTSEN Za en zo. C. Brink, Meanderlaan 326, Middelburg, tel. 01180-11011Dierenartsprak tijk Oostkapelle, Oude Dom- burgsestraat 33a, tel. 581443. Vogelopvang Midden-Zeeland, tel. 628288. POLITIE Noodhulp, als elke seconde telt: 06-11Overige assistentie aan vragen 633333. Voor alle andere aangelegenheden zijn de bu reaus in Middelburg en Vlissin gen 24 uur per dag geopend. KERKDIENSTEN Rooms-katholieke kerk Der Boede 2e, 4e en 5e zaterdag 10.30 uur. Ter Reede za 17 uur. Vlissingen Onze Lieve Vrouwe kerk Za 19 uur, zo 9.30 uur, wo 9 uur, vr9 uur.. Open Hof zo 11.15 uur. di 9 uur. Souburg Marinus- kerk zo 10 uur. Zoute Viever 1 e en 3e za 9 uur. Middelburg Pet rus en Pauluskerk zo 10 uur, do 19.15. Hoeksteen zo. 11.30 uur. Sint Willibrord za 17 uur. Dis hoek Emmauskerk zo. 10 uur. Domburg St Willibrordkapel za 19 uur. Vrouwenpolder OLV van den Polder zo uur. Zoutelan- de zo uur. Samen-Op-Wegkerk Veere 10 uur. Vlissingen Petruskerk 9.30 uur Open Hof 9.30 uur. Schaapskooi 9.30 uur. Ter Ree- de 19 uur. Nederland Hervormde kerk Aagtekerke 10 en 19 uur. Dom burg wo. 19 uur, zo 10 en 19 uur, Gapinge wo. 19.30 uur zo 10 uur. Grijpskerke 10 uur. Kle- verskerke 9.30 uur. Koudekerke 10 uur. Middelburg Koorkerk 10 en 16.30 uur. Ontmoetingskerk (bond) wo. 10 en 19.30 uur, zo 10 en 17 uur. Nieuwland 11 uur. •Ritthem 9.30 uur. Oostkapelle 10 uur. Oost-Souburg wo. 19.15 uur, zo 9.30 en 19 uur. Zoute Viever 19 uur. Serooskerke 10 uur. Vrouwenpolder wo 19 uur, zo 10 uur. 10 uur. Westkapelle wo. 19 uur, zo. 9.30 en 19 uur. Ziekenhuis Walcheren zo 10 uur, ds. N. Boomer. Chr. Gere formeerde kerk Vlissingen zo 9.30 en 16.30 uur. Gereformeerde kerk Gapinge uur. Grijpskerke 14.30 uur. Koudekerke 10 uur. Meliskerke 10 en 14.30 uur. Oost-Souburg wo. 9.30 uur, zo 9.30 uur. Serooskerke 10 uur. Vrouwen polder uur. Gereformeerde Gemeente Vlissingen wo 9,30 uur, zo. 9.30 en 16 uur. Gereformeerde Kerk Vrijgemaakt Middelburg wo. 19.30 uur, zo 9.30 en 16.30 uur. Vlissingen wo 19.30 uur, zo 9.30 en 16.30 uur. Ned. Gerefor meerde Kerk Middelburg 9.30 uur. Zevendedagsadventisten Middelburg za 11 uur, Vlissingen za. 9.30 uur. Doopsgezinde Gemeente Middelburg uur. Vlissingen 9.30 uur. Kristen Zuidmolukse kerk Oost-Sou burg 17 uur Koudekerke uur. Anglicaanse kerk Vlissin gen—Oost 10.30 uur. Pinkster gemeente Middelburg 11.30 uur. Vlissingen e.o. 15 uur. Pinkstergemeente Sjaloom Souburg 14.30 uur. Bethel Pinksterkerk Vlissingen wo 19.30 vr 19.30 zo 11.30 uur. Christelijk Centrum Zeeland Vlissingen 10.30 uur. Nieuw Apostolische kerk West-Sou burg wo 20, 9.30 en 17 uur. Evangeliegemeente Middel burg 9.30 uur Oost-Souburg 10 uur. Eglise Wallone 16.30 uur. Christengemeenschap, kapel van St. Maace rten, Hoogelan- de uur.Volle Evangeliege meente Arnemuiden do. 20 uur zo 10 uur. Serooskerke do. 19 uur. West-Souburg zo 10 uur. Middelburg Thomaskapei wo 20 uur zo 10 uur. Fiiadelfia Gemeente Vlissingen wo 19 uur zo 10 uur. Vrije Evan gelische Gemeente Westkapel le 9.30 uur. De Rafaël Gemeen schap Eleos Middelburg 9.30 uur.Leger des Heils Middelburg 10 en 19 uur, Vlissingen 10 uur. VLISSINGEN Naar kunst kijken is leuk, vindt Marco Paauwe uit Middelburg. Hij vindt het dan ook jammer dat voor veel men sen de drempel om eens een galerie binnen te lopen zo hoog is. Zou het dan niet aardig zijn wanneer kunstenaars kunnen exposeren bij interieurzaken, dacht hij. Mensen stappen daar makkelijker naar binnen, zien meteen hoe een schilderij of kunstobject staat in een interieur en voor de ondernemer is het een aardige extra pu bliekstrekker. Voorwaarde is wel dat het ook betaalbare kunst is. Daarom richtte Paauwe onlangs het expositiebureau 'Kiek Artis tiek' op met het doel kunstenaars en ondernemers met elkaar in contact brengen. En dat is gelukt. De eerste tentoonstelling onder de paraplu van 'Kiek Artistiek' opent op 30 november bij Altena Interieur Design aan de Scheldestraat. Daar zijn tot eind januari werken van A. Riemslag en Y. Dollé-Gijzelaar te zien. Marco Paauwe is een kunstlief hebber. Zijn dagelijkse bezig heden hebben niets met kunst te maken en het is dan ook puur uit liefhebberij, dat hij 'Kiek Artistiek' opgezet heeft. De liefde voor de kunst is hem ove rigens wel met de paplepel in gegoten: „Ik kom uit een gezin waar creativiteit belangrijk was en ik heb een aantal tantes, die kunstenares zijn. Kunst HHnHRIpl VLISSINGEN - Directeur W. Verhoef van AOC (Auto Onder delen Centrale Middelburg) aan de Industrieweg 35 heeft woord gehouden. Circa twee jaar gele den kondigde hij aan de er zou worden verbouwd en afgelopen donderdag, vrijdag en zaterdag maakten talloze genodigden ge bruik van de uitnodiging om eens een kijkje achter de scher men van het 'nieuwe' AOC te nemen. Eerlijk is eerlijk, AOC heeft het grondig aangepakt. Er is een stuk magazijnruimte aange bouwd en er staat een compleet nieuw kantorenblok, met op de eerste etage instructieruimte en een ruime kantine. De instruc tieruimte wordt gebruikt om de afnemers van AOC - door een bevoegd docent - bij te scholen op het gebied van de ontwikke lingen in de automobiel branche. „Alleen de instructie- ruimte is al een beduidende pré omdat de cursisten dan niet meer Zeeland uit hoeven en ge woon hier in de buurt hun ken nis kunnen bijhouden of opvij zelen", zegt Verhoef. Intern is er ook het nodige veranderd. Door de beschikba re en bijgebouwde magazijn ruimte in twee etages te verde len, heeft AOC nu de beschik king over circa 1.200 vierkante meter oppervlakte. Alles is voor de medewerkers, die stuk voor stuk een uitgebreide kennis van de (auto)materialen hebben, eenvoudig uit de stellingen te halen. De aanvoer van de mate rialen gebeurt voornamelijk in de nachtelijke uren, 's morgens heeft me dan ook altijd gefasci neerd en zelf bezoek ik vaak ga leries en ateliers. Maar ik merk wel, dat de meeste mensen niet zo makkelijk een galerie bin nenlopen. De drempel is vaak hoog en daar komt bij dat er vaak beperkte openingstijden zijn." Paauwe kreeg enthousiaste reacties op zijn idee kunst dich ter bij het publiek te brengen door exposities in (design) inte rieurzaken. „In de loop der ja ren heb ik heel wat connecties in de kunstenaarswereld opge bouwd en de meeste kunste naars die ik over mijn idee ge sproken heb, zien er wel wat in. Inmiddels heb ik contacten ge legd met verschillende zaken in Zeeland en het lijkt erop dat het van de grond komt." De eerste expositie bij Altena Interieur Design toont een 15- tal schilderijen van A. Riemslag en perspex objecten en kerami sche tuinbeelden van Y. Dollé- Gijzelaar. Riemslag maakt met een vlotte penseelstreek kleur rijke schilderijen, waarin de natuur en menselijke emoties zichtbaar een rol spelen. De perspex objecten van Y. Dollé- Gijzelaar zijn unica. Een aantal bestaan uit losse elementen, die de mogelijkheid bieden zelf de compositie te bepalen. Ook voor volgend jaar heeft 'Kiek Artistiek' een aantal ex posities bij Atlena Interieur De sign op de agenda staan. De Auto Onderdelen Centrale (AOC) aan de Industrieweg in Vlissingen is ingrijpend verbouwd. foto harry de lange begint de eerste ploeg van AOC-medewerkers de artikelen uit te pakken en op te bergen en worden de bestellingen voor de klanten gereedgemaakt, ,,'s Morgens bestellen is 's morgens hebben", verduidelijkt Verhoef de snelheid waarmee AOC werkt. Is snelheid van leverin gen (twee keer per dag door heel Zeeland) een van de sterk ste punten van AOC, op het ge bied van uitlaten heeft AOC het grootste assortiment van Zee land en is AOC dealer van de bekende Brink trekhaken. MIDDELBURG - Om alle kin deren op een kadootje in de schoen te stoppen moet Sinter klaas natuurlijk ook bood schappen doen. Wat de Sint be treft mogen alle kinderen van 3 tot en met 9 jaar op zaterdag 30 november met hem mee. De Sint heeft speciaal vervoer geregeld om de kinderen mee te kunnen nemen op zijn inkoop- tocht. Op de Markt in Middel burg vertrekt Sinterklaas za terdagmorgen om 10.00 uur in een dubbeldekkerbus. De bus zal ieder uur met de kinderen een rondje rijden door het cen trum. De laatste rit is om 12.00 uur. In de middag zal de Goed heiligman vanaf 14.00 zijn ei gen paarden gebruiken om boodschappen te doen. Net zo als vroeger. Om alles mee te ne men worden de paarden voor de paardentram gespannnen en kunnen kinderen gratis met de Sint mee. Tot vier uur wordt er ieder uur vertrokken vanaf de Markt. Elk kind krijgt een aan denken en natuurlijk snoep van Zwarte Piet. Diezelide zaterdag wordt het bezoek van Sinter klaas gevierd met een optreden van de Stunt Pieten. Ook de Muziek Pieten zullen vanaf 13.00 uur met twee Pietenbands hun muzikale talenten ten ge hore brengen. Kunst bij Altena Interieur Desigfy aan de Scheldestraat in Vlissin- foto harry de lange m&i Vrijwilligers van de Doe Een Wens Stichting Nederland ver kopen in de week van donder dag 28 november tot donderdag 5 december bij alle Intratuinen sterren voor in de kerstboom. De opbrengst van de actie gaat naar deze stichting, die de har- tewens van kinderen tussen de 3 en 18 jaar met een levensbe dreigende ziekte vervult. De Thuiszorgwinkels, een ini tiatief van de Kruiswerk- en Thuiszorgorganisaties, zijn de komende maand omgetoverd tot echte cadeauwinkels met feestelijke producten tegen vriendelijke prijzen. Voor zowel aanstaande ouders als voor kleine kinderen en voor iedereen die last heeft van een tijdelijk kwaaltje of een lang durig ongemak is er in de Thuiszorgwinkel iets te vinden. Otak Nederland BV, franchise formule voor meeneemmeube- len en woonaccessoires, heeft in de loop van dit jaar het aantal vestigingen aanzienlijk uitge breid, onder andere in Vlissin gen aan de Scheldestraat. Er zijn op dit moment al 17 franchise-afnemers. Hieruit blijkt dat de Otakformule voor jong wonen en (meeneem)meu- belen een duidelijke plaats op de markt heeft veroverd. De Streek VVV Walcheren Pro motie heeft een nieuwe werven de en informatieve Walche- ren-Brochure in het Neder lands en Duits ontwikkeld. Ge deputeerde J.G. van Zwieten nam gisteren het eerste exem plaar in ontvangst. De jeugdafdeling van de Goese Rugbyclub Tovaal houdt een aantal open dagen voor jeugdspelers. Vrijdag 29 november tussen 18.30 en 20.00 uur kunnen jeugdspelers vanaf 12 jaar terecht op sportpark Het Schenge om er kennis te maken met de ovale rugbybal, te tackelen en kicken. Zaterdag 30 novem ber tussen 10.00 en 12.00 uur is het de beurt aan jongeren tus sen 6 en 12 jaar. Na afloop worden de deelnemers voor hun in spanning beloond met een bord frites en in het clubhuis wor den videobeelden vertoond van jeugdwedstrijden waarin de jeugd van Tovaal actief is. Op sportpark Het Schenge speel de Goese Rugbyclub Tovaal zondag 1 december een bekerwedstrijd tegen Hookers uit Hoek van Holland. De spelers van het trainersduo Buys/Van Helstad hebben goede kansen op het bereiken van de volgende ronde, de kick-off van de wedstrijd is om 14.00 uur. GOES In het beleidsplan dat het bestuur van het district Zeeland van de KNWU heeft opgesteld voor de komende vier jaar zal men blijven inspelen op de continu veranderende vraag van de wielerconsument. Het Jeugdproject dat in 1993 is op gezet, samen met de Zeeuwse Sportraad en waarin ook de Zeeuwse wielerclubs en de co mités ter plekke een belangrijk aandeel hebben, heeft daarbij de hoogste prioriteit. De zoge naamde dikke banden wedstrij den die op poten werden gezet hebben inmiddels hun nut bewezen. Bij de wielerclubs zijn momen teel een aardig aantal jeugdle den actief, die via deze wed strijdjes hun eerste stappen hebben gezet in de wielersport. De huidige nieuwelingen en ju nioren zijn ook 'produkten' voortkomend uit de jeugdafde lingen van de clubs. Door de sponsoring van de Zeeuwse Ra- bobanken kreeg het Jeugdpro ject ook meer financiële arm slag. Door het lanceren van het zogenaamde fietsenplan, waar bij racefietsjes in bruikleen worden verstrekt, kunnen nog meer impulsen worden gegeven aan het Jeugdproject. In het beleidsplan wordt ook gesteld dat de wielerclubs de basis vormen van de wieler sport, omdat actieve beoefe naars daarbij zijn aangesloten. De ZRTC Theo Middelkamp en WV Zeeuws Vlaanderen, die zich met name toespitsen op de wegsport en het toerfietsen, hebben een duidelijk afgeba kend werkgebied. Uitbreiding van het aantal clubs blijkt dan ook geen noodzaak. Wel is het wellicht wenselijk dat Theo Middelkamp tot subafdelingen opricht op Schouwen-Duive- land en Tholen. Actieve beoefe naars van de ATB-sport kunnen terecht bij de Goese club X-tre- me. Samen met deze club en de organisatoren wil het districts- bestuur de komende jaren deze nieuwe tak aan de wielerboom laten uitgroeien tot een vol waardige wedstrijdsport. In dat kader past het organiseren van wedstrijden en in overleg met diverse overheidsinstanties op speciale ATB-parcoursen. Ook de criteriums blijven een belangrijke schakel vervullen in het algemeen belang van de Zeeuwse wielersport. Om ge zonde koersen met veel deelne mers te kunnen garanderen is een spreiding van wedstrijden over het gehele seizoen wense lijk. De comités dienen daar re kening mee te houden. Het or ganiseren van wedstrijden op dezelfde dag en voor dezelfde categorieën zal dan ook niet worden toegestaan. Het dis- trictsbestuur hanteert het standpunt dat men in Zeeland te weinig 'klanten' heeft om te gelijkertijd op twee plaatsen een produkt aan te bieden. Het zou tevens een goede zaak zijn als voor alle categorieën een re delijk aantal criteriums wordt georganiseerd. De comités zul len daartoe worden aange spoord. Om meer licentiehou ders bij de KNWU te krijgen wil men ook nieuwe wedstrijd- vormen lanceren. Bijvoorbeeld cyclosportieve-tochten, om niums, handicap-races, demie wedstrijden en tijdritten. Omdat de herinrichting van wegen, met veelal snelheids- remmende obstakels, het aantal geschikte parcoursen drastisch beperkt, zal het districtsbe- stuur er bij diverse overheden op aandringen gebruik te ma ken van weg te nemen 'hinder nissen'. Via een aantal genoem de punten in het beleidsplan is het wel duidelijk dat het Zeeuwse districtsbestuur er al les aan wil doen om de wieler sport in onze provincie op te krikken, wat uiteraard toe te juichen is. Het biljartdistrict Walcheren/De Bevelanden van de KNBB houdt de eindstrijd 2e klasse libre klein in restaurant snackbar Micha te Wemeldinge. Op de eerste speeldag (29 november) beginnen de wedstrijden om 19.00 uur en op 30 november en 1 december is de aanvang 12.30 uur. De finale op zondag begint rond de klok van 16.00 uur. De volgende acht spelers plaatsten zich voor deze eindstrijd: 1. E. Geluk van HIO (Heinkenszand); 2. A. Sandee van BVM (Middelburg); 3. B. Bos van OBK ('s-Heerenhoek); 4. J. de Pundert van OHGL (Kwadendam- me); 5. P. Tissink van Scheldezicht (Wemeldinge); 6. M. Schou- wenaar van Scheldezicht (Wemeldinge); 7. J. Franse van HBC (Heinkenszand); 8. J. Bakker van HBC (Heinkenszand). Als re serves zijn aangewezen: M. van der Hage, A. Verweij en J. Be- ije. WALCHEREN Speelgoed waar 'nieuw', 'leerzaam', 'verantwoord' op staat, verleidt de verstandige ouder. Hoewel 'nieuw' dikwijls alleen op de verpakking slaat, met 'leerzaam' bedoeld wordt dat het speelgoed cijfers of letters bevat en 'ver antwoord' betekent dat men gekozen heeft voor natuurlijke materialen. Een nieuwe verpakking en nieuwe vondsten passen bij deze tijd, maar maken het speelgoed daardoor niet automatisch be ter. Door te spelen ontwikkelen kinderen zich. Wat het ook doet, het leert er altijd wel iets van. Door te tekenen ontdekt het hoe een huis in elkaar zit. Door met een telefoon te spelen oefent het zijn praten. Met een geheugenspel leert het ordenen en door buiten te spelen verovert het speelruimte. Goed spelen stimuleert de hele ontwikkeling. Veel speelleer speelgoed richt zich alleen op schoolse activiteiten. Dikwijls wordt kennis getoetst met een brom voor een fout antwoord en een bel voor het goede. Kinderen gaan net zo lang door met toetsen tot de bel gaat. Echt leren is dit niet. Speelgoed kan verantwoord gemaakt zijn, maar onverant woord gegeven of gebruikt worden. Een blank houten ramme laar voor een kind van twaalf is geen geschikt cadeau, tenzij dit kind mogelijkheden heeft die passen bij de rammelaar (hij spaart ze of heeft een handicap). Wat verantwoord is voor uw kind, kunt u alleen bepalen. Door te kijken naar uw spelende kind en te zien waar hij of zij belangstelling voor heeft en te bedenken welk speelgoed daarbij past. GOES - Vanaf nu is elk wegge tje, bruggetje en steegje in Ne derland in een oogwenk te vin den. Surland-Falkplan bv. (van uw vertrouwde wegenkaarten) en Andes Electronics BV heb ben (in samenwerking met Ro- bas B.V.) een unieke CD-Rom uitgebracht. De CD-Rom, met de naam Easy Travel, bevat alle straten van alle gemeenten en dorpen in Nederland. Met de Easy Travel is het mogelijk om routes te plannen en adressen op te zoeken tot op straatni veau. De Easy Travel is opgebouwd uit zes verschillende niveaus: land, provincie, streek, stad, dorp, wijk. De gebruiker vliegt als het ware in een helikopter boven een willekeurig kaart beeld en kan zelf met de 'zoom functie' bepalen in welk niveau hij wenst te zoeken of routes wil plannen. De gedetailleerdheid van de data en kaartbeelden is verbazingwekkend; éénrich- De CD-Rom als stratengids. tingsverkeer, knooppunten, binnenwegen, voetgangersge bieden, afslagnummers, etc., in één routebeschrijving houdt Easy Travel met al dit soort ge gevens rekening. Het programma heeft een dui delijke structuur en is zeer ge- bruikersvreindelijk. De basis versie kost 189,00 (intruduc- tieprijs t/m 1 januari 1997 149,00), is uitgerust met een zoekfunctie op gemeentenaam, woonplaats en straatnaam. In de Pro-versie kan men zelfs ook op zes-cijferige postcode zoe ken en bestemmingen bepalen. Deze op de zakelijke markt ge richte versie is voor 349,00 te koop, met een intruductieprijs tot 1 januari 1997 van 299,00. Om een route te plannen kan de gebruiker kiezen uit de kortste- de snelste- of de meest econo mische route, waarbij men zelf de variabelen bepaalt. De be schrijving van een route kan beknopt of uitgebreid weerge geven worden. Met de Pro-ver sie kunt u veertien 'via's' inge ven, waarna het programma de meest optimale volgorde van de veertien bestemmingen voor u bepaalt en weergeeft. De route planner van de basisversie kent één tussenpunt. Voor beide versies geldt dat de gebruiker een eigen adressen bestand in kan voeren. Hier door zijn bijvoorbeeld routes snel en eenvoudig te plannen, maar ook locaties makkelijk te traceren. De twee versies van de Easy Travel zorgen ervoor dat zowel de consument als elke willekeu rige organisatie vanaf nu veel tijd in zoeken en routes uitstip pelen kan besparen. Beide uit gaven draaien onder MS Win dows. De minimaal aanbevolen sys teem-eisen: 486 DX computer; Windows vanaf 3.1; SVGA scherm; 8 Mb geheugen; CD Rom drive. Easy Travel is verkrijgbaar in de boekhandel; ISBN 9028712313. VLISSINGEN - Pee Bee and the Night Train is een Neder landse mini-big band die zijn sporen al ruimschoots heeft tij dens vele jazz- en bluesfesti vals. Vooral de uitgebreide bla zerssectie van deze superswin- gende negenmansformatie valt op door de scheurende solo's en spattende accenten. En dan hebben we het nog niet over de stevige ritmesectie die de 'Train' als een goed gesmeerde locomotief in het juiste spoor houdt. Breng zo'n band samen met Georgie Fame, de man van 'Rosetta are you better' en 'Yeh Yeh', en men mag met recht spreken van een unieke combi natie. Een combinatie die op za terdag 30 november om 20.15 te zien is in het Arsenaaltheater. Al 35 jaar lang beweegt Georgie Fame zich in twee verschillende werelden, die van de jazz én die van de pop. In hetzelfde jaar dat hij in de hoogste regionen van de hitparade verbleef met 'The ballad of Bonnie Clyde' stond hij ook in the Royal Al- bert Hall te zingen met de band van Count Basie. En nog steeds is hij actief op de pop- èn jazzpodia, vaak als hoofdact, maar dikwijls ook als vaste begeleider van een andere grootheid: Van Morrison. Het mag dan ook beslist een unicum heten dat een zanger van een formaat als Georgie Fa- me gewoon in deze regio te zien en te horen is. Normaal gesproken moet men voor een dergelijk grootheid toch steevast afreizen naar de randstedelijke concertpodia. Niet nodig dus, want u kunt binnenkort terecht in het Vlis- singse Arsenaaltheater. Kaarten kosten 30.00 en zijn in voorverkoop bij de WV/ANWB, Nieuwendijk 15, Vlissingen, tel. 419275. MIDDELBURG Van 3 tot en met 5 december kunnen circus liefhebbers kennis maken met een nieuw en humorrijk concept van het Russische Staatscircus, het Komisch Circus Paradox van de wereldberoemde clown André Nikolaev (foto). Het circus slaat zijn tenten op aan het Hof van Tange. Tachtig artiesten, een swingend circus-orkest en een ballet werken mee aan de voorstelling die 140 minuten duurt. Kaarten zijn verkrijgbaar bij de Primera sigaren zaken in Middelburg en Oost-Souburg en Seijner Sigarenmagazijn in Oost-Souburg. De prijzen variëren van 15 tot 45 gulden voor kinderen en senioren en van 20 tot 50 gulden voor volwassenen.

Scheldebode | 1996 | | pagina 5