Videoohhh kom er eens kijken Verantwoord speelgoed voor iedere beurs Koopvideo als cadeau wint aan populariteit terrein Bestedingspatroon: minder aankopen maar wel duurder SCHELDEBODE VAN WOENSDAG 20 NOVEMBER 1996 Vorstelijk grillen Foodprocessor voor klein spul Makkelijke eigen kruier Spelen in nieuwe spelling Drie superieure snijplanken Puzzels Badparaplu K'nex M SCHELDEBODE s W1 SCHELDEBODE WirsJKELEISJ Edrsix MET W SCHELDEBODE Zowel Sinterklaas als de kerstman staan dit jaar voor de zwa re taak om het film- en videominnend publiek te verrassen met een koopvideo, die als cadeausuggestie aan populariteit duide lijk terrein aan het winnen is. Met het oog op de komende feestdagen hebben de videomaat schappijen een zwaar koopvideo-offensief ingezet, met als ge volg dat het aanbod uiterst gevarieerd is. Daardoor is het ma ken van een juiste keuze voor de even bejaarde als bebaarde gulle gevers niet echt eenvoudig. Met de onderstaande koopvi- deotips helpen we hen een handje. Het Grote Panda Avontuur Films waarin dieren de hoofdrol spelen genieten altijd de belangstelling van een groot publiek en zijn doorgaans ook voor het gehele gezin bestemd. Wat dat aangaat is 'Het Grote Panda Avontuur' een treffend voorbeeld. Deze film. die zowel Nederlands gesproken als Nederlands onderti teld verkrijgbaar is, gaat over een pandabeer die, dankzij de 10-jarige Ryan (Ryan Slater), via een avontuurlijke tocht door de Chinese hooglanden uit handen van brute stropers gehouden wordt. 'Het Grote Panda Avontuur" is een ontroerende film die zich aardig kan meten met films als 'Free Willy'. Het mee slepende verhaal komt in grote lijnen op hetzelfde neer. waarin de absolute hoofdrol voor het schattige dier is weg gelegd. Jumanji Kennelijk koesterde Robin Williams al jarenlang de wens om ook eens in een onvervalste actiefilm op te treden. Die wens is met 'Jumanji' ruimschoots in vervulling gegaan. Daarin speelt een klein jongetje een mysterieus spel waar in hij op mirakuleuze wijze spoorloos verdwijnt. Vele jaren later gaan andere kinderen ook het spel spelen en roepen een vreemde vent (Williams) op. die zegt dat 'zijn' potje nog uitgespeeld moet worden omdat anders de hel los breekt. 'Jumanji' is een originele film, die zich met geen enkele an dere laat vergelijken. Het boeiende verhaal en de verbluf fende effecten maken van deze titel een sensationele maar wel ontzettend drukke belevenis. Toy Story Bij Disney is men niet te beroerd om grensverleggend te werk te gaan. Dat bewijst 'Toy Story', de allereerste volle dig computergeanimeerde avondvullende film. Dit is een technisch hoogstandje over speelgoed op een jongenska mer. dat tot leven komt wanneer er niemand in de buurt is. De leider van de speeltjes is de cowboy Woody, die als fa voriet speelgoed van de zoon des huizes concurrentie krijgt van nieuwkomer Buzz Lightyear, een moderne as tronaut die de Aarde komt redden. 'Toy Story' is op de allereerste plaats een knappe film. Het grootste pluspunt is wel dat Disney er niet alleen een tech nisch hoogstandje van heeft gemaakt, maar dat er boven dien een intelligent verhaal verteld wordt. Goldeneye Dat Pierce Brosnan als James Bond voorlopig nog wel even mee kan heeft hij overtuigend bewezen in zijn 007- vuurdoop 'Goldeneye'. Qua uitstraling past hij veel beter in het Bond-plaatje dan zijn voorganger Timothy Dalton. Een voormalige collega van 007 en de Russische Minister van Defensie zien kans geavanceerde ruimtewapens te ste len en zodoende dubieuze plannen ten uitvoer te brengen. Aan James Bond de eer de wereld voor al dit onheil te be hoeden. 'Goldeneye' is een prettig weerzien met de beroemdste filmheld aller tijden. De formule is aan de eisen des tijds aangepast, maar aan de oorspronkelijke mix van mooie vrouwen, snelle auto's, grootse stunts en veel spektakel is gelukkig niets veranderd. Apollo 13 Het drama dat zich tegen de achtergrond van het heelal in de'Apollo 13 heeft afgespeeld lijkt science-fiction maar is keiharde realiteit. De succesvolle vlucht loopt als gevolg van een technisch mankement volledig uit de hand en het is twijfelachtig of de drie astronauten op aarde zullen te rugkeren. Hoewel je bekend bent met de goede afloop zit je bij 'Apollo 13' toch met ingehouden adem te kijken. Ron Ho ward maakte een film van formaat, waarbij hij over een rolbezetting beschikte om van te watertanden. Het indruk wekkende epos is geen spectaculaire film in de zin van veel flitsende actie. De spanning zit 'm in de kracht van het waargebeurde verhaal dat zonder veel sensatie van begin tot eind moeiteloos kan boeien. Babe Het nu al legendarische verhaal van een biggetje dat een ambitie aan de dag legt om herdersbig te worden op een kleine boerderij heeft wereldwijd zowel groot als klein aangesproken. 'Babe' is een gezinsfilm die in de eerste plaats verbluffend knap gemaakt is. Dankzij moderne computertechnieken praten de dieren werkelijk. Daarnaast hebben vooral de dierentrainers een knap stukje werk afgeleverd, want zij zagen kans om onder andere, een big. eenden, schapen en honden in goede banen te leiden. Een volgend punt van waardering verdient de prachtige sfeervolle fotografie, die je doet verlangen naar het leven op het platteland. On danks al deze lof ook een puntje van kritiek, omdat de ver snelling waarin het verhaal verteld wordt wel een tandje hoger had mogen staan. Pocahontas 'Pocahontas' stond voor de zware taak om het kijkerspu bliek minstens even enthousiast te krijgen als voor 'The Lion King". Een taak die. zo blijkt uit de praktijk, een on mogelijke is. Het romantische waargebeurde relaas over een beeldscho ne dochter van een Indanenopperhoofd die verliefd wordt op een Engelse vrijbuiter is prachtig in beeld gebracht en geeft andermaal aan hoezeer Disney dit specialistische vak onder de knie heeft. Een film die zonder meer gezien mag worden, maar ook een film die het. in vergelijking met 'The Lion King', op alle fronten net even aflegt. Op zich is dat natuurlijk geen schande want er zijn nog voldoende films te bedenken die het, met afstand, afleggen bij 'Pocahontas'. Baby's Day Out John Hughes, de sturende man achter het succes van 'Ho me Alone' is ook de producent van 'Baby's Day Out', een vrolijke komedie die van hetzelfde laken een pak is. Cen traal staat een guitige zoon van een schatrijke moeder, die door drie gangsters ontvoerd wordt. De baby ziet echter kans om te ontsnappen en gaat al kruipend op avontuur in de grote stad. Zoals gezegd berust de gelijkenis met 'Home Alone' niet op toevalligheden. Of dat 'Baby's Day Out' net zo succes vol zal zijn staat nog te bezien. In ieder geval heeft de film in de bioscoop minder kijkers gescoord. Wellicht dat de re lease op koopvideo daar verandering in kan brengen, want wie zich met de twee 'Home Alone'-films vermaakt heeft zal zich aan 'Baby's Day Out geen buil vallen. De gezellige maanden zijn weer aangebroken. Buiten is het koud en guur maar binnen is het gezellig, want er wordt lekker gegeten. Dankzij de Classic health Grill. Een grill die zich gemakkelijk op tafel laat zetten. De elektri sche grill is voorzien van een extra grote plaat voor het grillen van vis. vlees, groente enzovoorts. Boter of olie ge bruiken hoeft niet. dus aan de gezonheid is ook gedacht. Dankzij de anti-aanbaklaag is de plaat gemakkelijk schoon te maken, want van aanbakken is geen sprake. De opvangbak van de Health Grill kan met water gevuld wor den. De Princess Classic Health Grill is vaatwas- machine bestendig. De prijs is 159.95 gulden. Braun introduceerde onlangs een foodprocessor die ui termate geschikt is voor voor het verwerken van kleine hoeveelheden. Onderzoek heeft uitgewezen dat de ver werking van kleine hoeveelheden, zoals het hakken van uitjes of kruiden, met de hand wordt gedaan. Eigenlijk omdat de foodprocessors niet geschikt waren voor het verwerken van kleine hoeveelheden. De nieuwe Combi- Max foodprocessor heeft echter twee kommen: een kleine (0,75 liter) hak/mix- kom voor de kleine hoe veelheden en een grote (2 liter) voor de grote hoe veelheden. De Braun CombiMax heeft een krachtige.geruis- loze 600 Watt motor en is uitgerust voor alle moge lijke manieren van voed selverwerking. Gemiddelde winkelprijs: 299 gulden. Wie veel reist kan veel verhalen. Oók over het feit dat je op het vliegveld altijd op zoek moet naar een bagagewagentje. Samsonite heeft daar wat op bedacht. Met de Equilibrium kan de reiziger nu altijd zijn eigen kruier bij de hand hebben, de Equilibrium is een bijzondere, verticale wielkoffer. Hij heeft zowel een draaghandvat als een geïntegreerd trekhand- vat. dat is voorzien van een ingenieus aanhaaksysteem. Hier aan kan men op drie ma nieren extra bagage mee nemen. Variërend van het snel aanhaken van een en kele tas tot en met het ste vig bevestigen van een gro te koffer of twee tassen. De Equilibrium is daarom dè ideale oplossing voor mensen en/of families die lange reizen maken, meer stuks bagage willen mee nemen en toch een hand willen vrijhouden en van niemand of niets afhanke lijk willen zijn. Spannend en educatief voor jong en oud is het Groot Van Dale Spel der Nederlandse Taal. Het is nu verkrijgbaar in de nieuwe spelling. Bovendien is het spel uitgebreid met de aanvuledities Spreekwoorden en Gezegden en Welk Woord. De adviesprijs is 49,95 gulden. Na het grote succes in het afgelopen jaar (Spel van het jaar 1995) presenteert Jumdo nu Van Dale Jeugd. Jongeren vanaf elf jaar raken door dit spannende en leerzame bord spel (adviesprijs 69,95 gulden) spelenderwijs vertrouwd met de nieuwe spelling. Twee tot zes spelers testen eikaars taalvaar digheid en de eer ste die met drie woordenboeken onder de pion de finish passeert is de winnaar. Van Dale Jeugd is te koop bij de speelgoedvakhan- del en in waren huizen.. Aan de uitgebreide Curver 'Grand Chef keukenlijn zijn drie nieuwe kunststof producten toegevoegd: superieure snijplanken met een handgreep, gemaakt van anti-slipma teriaal. Voor het bereiden, serveren en opwarmen van le vensmiddelen heeft Curver een complete lijn keukenhul pen ontwikkeld. Aan deze 'Grand Chef lijn voegt hij nu drie snijplanken toe: een small, medium en large model. De producten vallen op door het aantrekkelijke design. Bovendien beschikken ze over vele exdtra's. Het snij-op- pervlak is gemaakt van superieur materiaal, terwijl de ge kleurde hand greep soepel aan voelt. Op deze manier is een soort anti-slipef fect verkregen. De kleinste snij plank leent zich ook uitstekend om gebruikt te worden als leuk ontbijtplateautje. Waren het vroeger veel mensen die goedkoper speelgoed kochten, tegenwoordig kopen minder mensen speelgoed, maar wel duurder. Dat is de indruk die ondernemers in speclgoedland hebben. Er worden al snel speelgoedarti kelen aangeschaft van om en nabij de honderd gulden. Dat betekent overigens niet dat er geen goedkoper en zeer goed speelgoed meer is. Ook ouders met een smalle beurs kunnen hun kroost met leuke speelgoed verrassen. Verantwoord speelgoed moet de creativiteit van het kind stimuleren en een educatief karakter hebben. De tot 'speelgoed van het jaar 1996' gekozen speeltjes voldoen daar zeker aan. Een goed voorbeeld daarvan en bovendien niet duur is de Verfspat .Set van SES. Deze kost slechts 13.95 gulden en is bekroond met het predikaat 'speelgoed van het jaar 1996'. De inhoud van de hobbydoos levert spetterend plezier vol verrassingen op. Niets is zo creatief als lekker kliederen. Alle benodigheden zitten in de doos: van spatraam, verf in vrolijke kleurtjes, een borstel, een spatraam. tekenblok en sjablonen. Een iets bredere beurs heb je wel nodig voor de Videocam van Tyco, de allereerste videocamera voor kinderen. Voor het bedrag van 249,95 gulden kan men zoonlief - of doch terlief natuurlijk - verrassen met zijn eigen videocamera. Hij is stevig en gemakkelijk te gebruiken met één druk op de knop zonder scherpstellen. De VideoCam is aansluit- baar op alle moderne tv's en videorecorders. Je kunt ermee filmen en direct uitzenden in zwart-wit op tv. of er beeld en geluid mee opnemen via de videorecorder met een gewo ne videoband. De puzzelliefhebbers kunnen alle kanten op. Wat te den ken van de Sculpture puzzel. Een puzzel die met platte kartonnen schijven in de hoogte wordt opgebouwd tot een kunstwerk. Er zijn verschillende uitvoeringen: een kop, een wekker, een farao-kop. Ze kosten rond de 90 gulden. Ook het programma 3D puzzels is aanzienlijk uitgebreid. 3D staat voor driedimensionaal puzzelen. In feite zijn het bouwdozen, maar dan van schuimplastic puzzelstukjes. Er zijn schitterende creaties mee te bouwen/puzzelen, zoals het Witte Huis, de Eifeltoren. het Empire Statebuilding. en nog veel meer bekende gebouwen. De prijzen lopen, af hankelijk van het aantal puzzelstukjes op van 39.95 tot 139.95 gulden. In de categorie puzzels en spellen is MollenMania. het nieuwe gezelschapsspel van Ravensburger. gekozen tot spel van het jaar 1996. De hoofdpersonen in dit originele spel zijn natuurlijk de onder de grond levende diertjes. El ke speler krijgt dan ook een aantal mollen en moet zich hiermee een weg zien te graven door de vier speelbordni veaus. De speler die als eerste aankomt in het uiteindelijke overwinnaaars-gat kan de gouden spade in ontvangst ne men. Het leuke en ook spannende familie-spel kost circa 40 gulden. Nog meer speelgoed van het jaar 19%: de badparaplu van Playskool. bedoeld voor kinderen vanaf twaalf maanden. Sommige kleintjes zijn direct dol op water, voor anderen is het dagelijks badje geen onverdeeld genoegen. Met de slimme, kleurrijke badparaplu kan het vertrouwen snel groeien, want welke dreumes wordt niet geboeid door de allerleukste paraplu waar de regen zo langs loopt. De richt prijs is 14,95. Bijzonder educatief is de sprekende Schoolstraat van Fis- her-Price. Spelen wordt leren in deze 'wereld in het klein'. Alles wat een peuter op straat tegenkomt is terug te vin den in de educatieve Winkelstraat van Fisher-Price. Wandelend door de straat wordt het kind door de vriende lijke stem wegwijs gemaakt in een aanlokkelijke wereld waarin veel te leren en ontdekken valt. Spelenderwijs wordt het kind geleerd vormen en kleuren te herkennen. Maar ook tellen, klokkijken, telefoneren, kennis van die ren, letters en cijfers vormen onderdeel van deze straat. In de Muziekschool kan het kind door de nummertjes op de rol te volgen allerlei liedjes spelen op het keyboard. De straat bestaat uit zes themawinkels: de dierenwinkel, de blokkenwinkel. het postkantoor, de bank. de muziekwin kel en de klok. Een handige draagbeugel maakt dat de Schoolstraat gemakkelijk verplaatst en/of meegenomen kan worden. De Sprekende Schoolstraat werkt op vier 'AA' batterijen en is gestemd voor kinderen van twee tot zes jaar. De adviesstraat bedraagt circa 139,95. Tot slot: K'NEX. een ware rage in constructiespeelgoed- land. Het idee voor K'NEX werd bij toeval geboren. Tij dens een bruiloftsfeest zat zakenman Joel Glickman een beetje verveeld met plastic rietjes te spelen. Bijna gedach teloos boog hij ze om en zette ze in elkaar tot geometrische figuren. Dit simpele principe vormt de basis voor K'NEX. K'NEX ziet er anders uit dan alle bekende constructiema terialen. De onderdelen worden aan elkaar geklikt op ba sis van een kleurcode-systeem. Er zijn 23 verschillende high-tech plastic onderdelen - staafjes, verbindingsstukken en andere vormen - met elk een eigen herkenbare kleur. In veel modellen kunnen beweegbare onderdelen als ka trollen en wielen worden verwerkt. Hiermee kunnen kin deren hijskranen echt laten werken en een zelfgemaakte brug ophalen en neerlaten. De prijzen varieren van 14.95 gulden voor de minisets tot 149 gulden voor dekoffermet 770 onderdelen. K 'nex, speelgoed waar je lekker je creativiteit op kan botvieren. Sportfestijn in'BÖr's'êisè'sporthallen m Sportfestijn In Borselse sporthallen LE^EPsJ DE ...WEKELIJKS VOL SENSATIONELE AANBIEDINGEN EN NUTTIGE INFORMATIE VAN EN OVER UW FAVORIETE WINKELCENTRUM

Scheldebode | 1996 | | pagina 20