Sint houdt niet van hebberige klanten 2P OP 2P\ 1P\ IP 1P\ IP Christine Haarverzorging Uw mooiste foto's nu vanaf MEER PLEZIER VAN JE GULDEN fatuurvoeding jonagold 95 Soepbord Uw haar weieens gekleurd met zijde SCHELDEBODE VAN WOENSDAG 20 NOVEMBER 1996 Eenvoudig brood bakken Mooi met Lancöme De praktische postvanger Alle kinderen 329 Parker omruilservice Regen Hebberig Primeur is weer prima Goed snijwerk van AH HET MOOISTE SERVIES NU BETAALBAAR! *[J COLFF VUSSÏNGËnp handappel" Wt^UTERf^ Brink fourré Iglo vissticks ii Roomschnitzels Katenspek Pain de provence i Port salut iesï Appelpunt Gezond Lekker O 1,25 Speculaasbrokken 2 stuks Speculaasjes 175 gramg Koffietaai 230 gram Smeets jonge jenever iwa jmw: 111 L'ORÉAL FOTO VOORDEEL AKTIE Et SCHELDEBODE foto-studio Scheldestraat 42 ...DAT LEIDT TOT BETER VERKOOPRESULTAAT. LAAT U INFORMEREN DOOR EEN VAN ONZE ADVISEURS. 0118-442725 r SC SCHELDEBODE Broodbakken met de Inventum broodbakmachine. Een voudiger kan het al niet. Het enige wat je nodig hebt, zijn de ingrediënten. Het werk zelf doet de machine. Des noods terwijl je nog slaapt, want de machine is precies op tijd af te stellen. Met andere woorden: als iedereen nog slaapt, begint de machine aan het zware (kneed)werk. Het resultaat: iedere morgen heerlijk geurend vers brood. Een ontdekkingsreis door een wereld van smaken en soorten brood, altijd even vers. even smakelijk. Om de kosten hoef je het niet te la ten: brood uit eigen bakkerij is zelfs 50 procent voordeliger dan gekocht. Voor meer informatie over de BM28 broodbakmachine: Martex Holland BV, telefoon 0318-542222. Mooi zijn met de feestdagen. Wie wil dat niet. Nacré Su cre van Lancöme is geïnspireerd op Hollywood. Gia- mourvolle modetendensen en een heel persoonlijke ma- ke-up. In deze Hollywood make-up komen de donkere kleuren van d ejaren twintig en de zachte pastels uit de ja ren vijftig samen, de speelse combinatie van deze tinten maakte de make-up verfijnd en hoogst vrouwelijk. Nacré Sucre is een jonge, moder ne look. Het kleurenpalet kent een indeling in koek en warme tinten. Maar spelen mag altijd want de ze nieuwe look van Lan cöme is een kleurfantasie van paarse en nieuwe roze tinten die speels met el kaar contrasteren of el kaar prachtig aanvullen. Nooit meer bukken om de post van de deurmat te rapen. Nooit meer de post verspreid door de gang. En nooit meer vuile voetstappen op de post. Dat kan met de praktische Doorline postvanger. Niet zo'n voor de hand liggend ca deau, maar wel een uitkomst voor mensen die zich constant ergeren aan die slordige verzameling poststukken. De nieuwe postvanger rekent daar voorgoed mee af. Het bukken voor de post is eveneens verleden tijd, wat vooral voor bijvoorbeeld ouderen of rugpatiënten een prettige oplossing is. Door het mooie design past deze praktische en decoratieve opvang goed in elk interi eur. Er is een keuze uit drie kleuren: wit, antraciet en blauw. De postvanger is ver vaardigd van transparante kunststof, zodat de inhoud al vanaf een afstand goed te zien is. Met de handgreep is de postvanger eenvoudig te openen en te sluiten. De postvanger kost 24,95 gulden en is verkrijgbaar bij doe-het-zelf-zaken, waren huizen, cadeaushops en spe ciaalzaken in huishoudelij ke artikelen en ijzerwaren- winkels. Met een klap viel de deur dicht. Sinterklaas was wat rood aangelopen. Het werd elk jaar erger en hij zou er toch eens wat van gaan zeggen. De kinderen wilden van alles en nog wat; de lijstjes werden steeds langer. Alsof dat allemaal zo maar kon. Ja en daar kwam dan nog bij, dat dat- gene wat op die verlanglijstjes stond ij paald kinderachtig was. Gewone speelgoedau to's of poppen werden bijna niet meer gevraagd. lijstje wel >mpt een printer, kleurenprinter nog wel, een modem, Nee, tegenwoordig stond op bijna elk lijstje iets van computers: een computer zelf, cd-rom. diskettes, spellen, en noem maar op. Soundblas- ters en wat al niet meer. Sinterklaas werd er bijna tureluurs van. De kinderen moesten eigen lijk eens wat bescheidener worden, vond hij... En weer knalde de deur van Sinterklaas' kantoor met een smak dicht. Trappedoeli was binnengekomen. ..Sinterklaas", zo begon Trappedoeli, een van de hoofdpie ten, gelijk. „Sinterklaas, dit is niet meer te doen. Dit. dit krij gen we nooit af, zelfs niet als we vanaf nu met zijn allen 24 uur per dag zouden doorwerken. Het is zo ongelooflijk veel. dit..." „Stil nou eens even",onderbrak Sinterklaas zijn knecht. „Ik was me daar zojuist ook een beetje over aan het opwinden; het wordt elk jaar hoe langer hoe meer. Alsof de kinderen nergens meer mee tevreden zijn. Hier, moet je eens kijken. Deze lijstjes bracht ik net mee van onze postkamer. Die hebben de Pieten gisternacht overal bij de schoorstenen opgehaald. Moet je eens zien. niet te geloven. En bijna stuk voor stuk computers, cd-spelers, televisies, alsof het niet op kan. Zo erg als dit jaar heb ik het nog niet meegemaakt. En dus was ik van plan er wat over te zeggen als ik de scholen en verenigingen ga bezoeken." „Jawel, Sinterklaas, dat is allemaal best. maar daar zijn we dit jaar niet verder mee. Hoe moet dat nü met al die lijst jes?" Trappedoeli stond wat nerveus op de tafel te tromme len. „Dat krijgen wij nooit af, of bij elkaar". „Laat mij daar eens even denken, Piet. Ik heb zo een, twee, drie, ook geen oplossing bij de hand, maar ik kom er wel uit. Zeg wel tegen de andere Pieten, dat zij echt niet dag en nacht hoeven gaan werken. Dat vind ik overdreven. Ik laat je nog weten, hoe we het gaan aanpakken". Trappedoeli verliet het kantoor, maar hij was er niet gerust op. Wat moest hij laten liggen en wat niet? In de straat waar Tim woonde, samen met zijn ouders Ad en Angelien en zijn broertjes Remie en Job, had iedereen het over Sinterklaas en wat ze de Goedheiligman zouden vra gen. Lucien had het over printers en modems en Babette over een cd-cassette-speler met boxen. En Baer, die wist het ook wel: spellen voor op de video, videofilms, boeken en nog meer. Zijn zus Lieke deed amper voor hem onder: een lijst met wel dertig wensen erop.Timmie stond daar wel wat van te kijken: zoveel zou Sinterklaas toch niet kunnen bren gen? Timmie en ook zijn broertjes hadden heel wat minder gevraagd. Zoveel vragen, dat was toch niet netjes?, dacht Tim bij zichzelf Alle kinderen moesten toch wat hebben?... Op de boot en ook in de werkplaats in Spanje was het een enorme drukte. De Pieten sloofden zich uit om zoveel mo gelijk klaar te krijgen, maar het was onbegonnen zaak. Daar ging de telefoon. „Trappedoeli hier?" riep Hugo. „Sin terklaas aan de lijn". „Ik kom eraan. Sint", antwoordde TVappedoeli. Hij hing op en ging naar Sints kantoor. „Trappedoeli, ik heb de oplossing gevonden. Ik weet hoe we het gaan aanpakken. Luister." Sinterklaas dempte zijn stem. Af en toe knikte Trappedoeli; hij snapte het helemaal. „Even wat extra werk, maar daarna hebben jullie het dan een stuk rustiger". „Prima Sinterklaas, een goed plan". Met een lach op zijn gezicht verliet Trappedoeli het kantoor en Ondanks het feit dat de computer niet meer weg te den ken is, blijft de pen een inmisbaar attribuut. Van bood- schappenbriefjes tot een zwierige handtekening onder een contract, lijntekeningen of een persoonlijke brief: de pen ligt altijd binnen handbereik. Wie op zoek is naar een goed pen komt al snel bij de Parker terecht. Elk Parker schrijfinstrument geeft de eerste eigenaar een onvoorwaardelijke, levenslange ga rantie tegen mankementen die te wijten zijn aan fabrica ge- en materiaalfouten. Naast die bijzondere garantie kent Parker, bij de meeste modellen uit haar assorti ment. een unieke omruilservice. Wie niet tevreden is over de penpunt van de Parker, kan deze - mits onbe schadigd - binnen 28 dagen na aankoop, geheel gratis voor een andere penpunt van dezelfde waarde omruilen. Dit kan alleen bij de erkende Parker-dealer. Een prettig idee. zeker voor wie een Parker »w*f. vulpen cadeau geeft, de ontvan ger kan dan altijd naar de winkel te rugkeren voor een penpunt, die zich zal vormen naar de fijnste nuances voor zijn of haar handschrift. - Sint Nicolaas neemt maatregelen ging hij zijn Pieten bij elkaar roepen... Sinterklaasavond. Het waaide een beetje en volgens de be richten zou er regen komen. Pedro sjouwde de zak op zijn schouder. Wel raar eigenlijk, dat die zak zo licht was. De kinderen hier in de straat hadden zo'n hoop gevraagd, dat hij zich had voorbereid op een zwaar karweitje, maar dat viel reusachtig mee. De verlichte torenklok in het dorp wees bijna negen uur. Met een beetje geluk zou hij al tegen half tien klaar zijn. „Eens even kijken", mompelde hij in zichzelf. „Nog Baer en Lieke, Lucien en de broertjes Tim, Job en Remi. Haha, makkie". Snel stapte hij voort. De eer ste druppels vielen. Met wat geluk kon hij voor de echte re gen terug zijn. Al snel had hij zijn pakjes afgeleverd en was de zak leeg. „Leeg? Wat zullen we nou hebben?" Pedro schrok zich on geluk. „Hoe kan dat, ik moet nog naar Timmie en zijn broertjes?" Pedro kreeg het warm. De zweetdruppeltjes pa relden al snel op zijn voorhoofd. Had hij hier of daar ver keerde pakjes in de schoorsteen laten vallen? Hij wilde net op een tuinmuurtje gaan zitten om de zaak te overdenken. toen hij ineens de hoefslag van een paard hoorde. Ojee, als dat Sinterklaas was... En het was Sinterklaas. „Zo Pedro, ik zie, dat je al klaar bent". „Eh ja, Sinterklaas, maar..." Sinter klaas onderbrak hem. „Als je werk erop zit, mag je best gaan zitten Pedro, dat is niet erg, maar we gaan nu samen nog een klusje opknappen. Ik heb namelijk de cadeautjes voor Timmie, Remi en Job bij me en die gaan wij persoon lijk afleveren". Pedro snapte er niets meer van. Hij ging Sint voor en belde bij de jongens aan. „Ah,Timmie, mogen wij even binnenkomen?" Timmies mond viel open van verbazing. „Jazeker Zwarte Piet en Sinterklaas". In de kamer pakte Sinterklaas de cadeautjes. Wat waren de jongens blij. „En dan zullen jullie je wel afvragen, waarom ik die cadeautjes zelf kom brengen. Ik heb veel kinderen, die al te veel wensen hadden, moeten teleurstellen, want Sinterklaas houdt niet zo van die hebberige klanten en hij moet iedereen iets brengen. Nou en jullie wilde ik juist iets extra's komen brengen, omdat jullie bij de weinigen waren, die een normaal wensenlijstje hadden klaargelegd." Het is weer stil geworden in de Beaujolaisstreek. De oogst is al weer zo'n zeven weken voorbij, de gisting is verleden tijd. Vorige week, 15 november om precies te zijn, viel de 'déblocage'. Toen mochten de flessen Beaujolais Primeur worden vervoerd. Grote vrachtwagens vertrokken om door de nacht naar de grenzen te razen. Maar, pas op de derde donderdag van november, dit jaar dus de 21ste, mag de wijn in de verkoop gaan. Op overtreding staat een stren ge straf: de hele voorraad kan in beslag worden genomen! Hoe dan ook: hij is er weer! En de kwaliteit is opvallend goed. De tint van de primeurwijn is dan ook intens paars rood. De Primeur is verkrijgbaar in de prijsklasse vanaf 6,95 tot 16.95 gulden. Een welkom sinterklaasgeschenk voor de liefhebber. In navolging van de spaaractie voor porcelein en kristal start Albert Heijn deze week de Vleesspaaractie voor keukenmessen. Bij aankoop van vlees, wild en gevogelte ontvangt de klant spaarpunten, de zogenaamde Mes- Puntjes. Deze MesPuntjes geven bij Albert Heijn recht op een korting op de aankoopprijs van één of meer pro fessionele keukenmessen en een bijbehorend messen- blok. De messen zijn geselecteerd uit de meest verkoch te kwaliteitscollectie ter wereld, de 4messen van de Duitse fabrikant Zwilling J.A.Henckels. Bij elke aankoop van vlees, wild of gevogelte ontvangt de klant spaarpunten, de zoge naamde MesPuntjes. Een aankoopbedrag tot 5 gulden geeft recht op één MesPuntje, een be drag van 5,01 gulden tot 10 gulden op twee Mes- Puntjes enzovoorts. Tien MesPuntjes leve ren een volle spaar kaart op die recht geeft op 10 gulden korting op de al speciale Albert Heijn-prijs van de menssen en het mes- senblok. Deze week bij besteding van elke f. 25,- KOOPJES.' voor maar natuurvoeding choco/vanille per rol éf/e/rvrfes- pak 10 stuks Wees- of boomstammetjes 4 stuks aJa 100 gram 100 gram Ausrésrs- 100 gram irrovéf en banket per stuk mm Bellamypark 42, 4381 CK Vlissingen tel. 0118-412922 (ook fax) O kom er eens kijken, wat u in onze winkels vindt. Puur natuur wordt het motto, van die Goede Sint. Chocola van bio-melk, met variatie voor een elk. En Taai zoals j'em nog nooit hebt geproefd, waar zeker geen suiker in hdeftO kom er eens kijken, wat Sint voor u heeft meegebracht. Met al ons lekkers op tafel, wordt 't Avondje echt een pracht. Voor u van de Sint: genieten mèt en zonder suiker MolenAartje Carobe muizen MolenAartje Openingstijden: di. t/m do. 9-18 uur, vrij. 9-21 uur, zat. 9-17 uur. Natuurvoeding: beter voor uw gezondheid en ons milieu Srl/jterrif Uw L'Oréal-Kapper. I En TECHNIQUE I H TECHNIQUE PROFESSIONNELLE Joost de Moorstraat 42 - Vlissingen Tel. 0118-414278 vussinjse amateurs spelen «mg Artnur- m (en Sportfestijn in Borselse sporthallen Bij ontwikkelen on afdrukken van aw volle kleinbeeldfilai. Formaat 9x13 cm. Exil. ontwikkelkosten. prijswijzigingen, zetfouten en uitverkocht voorbehouden, geldig van woensdag 20 t/m zaterdag 23 november '96 PAAUWENBURGSEWEG 63, TEL. 0118-465781, VLISSINGEN Vlissingen tel. 417244

Scheldebode | 1996 | | pagina 19