Maak een extra kamer op zolder Uw nieuwe garagedeur ziet eruit als hout, maar is van onverwoestbaar staal YMRG Keurmerk garandeert kwaliteit bij aankoop aluminium Nieuwe AWB cv-ketel: Hoog warmtecomfort, lage kosten. Extra zekerheid bij aanschaf aluminium ramen, deuren en serres. GASKEUR HR SV NZ CW De zolder zodanig verbouwen dat er één of meer mooie kamers ontstaan, dat zou iedereen wel willen. Maar veel men sen zien erg tegen die ingreep op. Te ingewikkeld om zelf te doen? Te duur? Het tegendeel is waar. Met Rigips gipsplaten en staalprofielen heeft u het zo voor elkaar. En daarmee neemt het woongenot en de waarde van uw woning aanzienlijk toe. Gezinsuitbreiding, kinderen die te groot worden om nog samen een kamer te kunnen delen, de behoefte aan een lekkere rustige slaap-, werk-, logeer- of studeer kamer... er kunnen heel wat redenen zijn om je woonruimte te vergroten. Meteen maar aan verhuizen denken, is wel erg drastisch. Denk eerst eens aan de bovenste verdieping, de zol der. Die vooral gebruikt wordt voor het opbergen van spullen die zelden of nooit nodig zijn. Jammer van die gezellige vier kante meters! Want het is zo eenvoudig om van die kale zol der het leukste vertrek in huis te maken. Bij de betere bouwmarkt of doe-het-zelf zaak vindt u er alle spullen voor. Het enige wat u dan nog nodig heeft, is wat lef en een vrij weekend. Eerst aandacht voor het dak Is de onderkant van het dak op zolder niet om aan te zien, de isolatie slecht of matig of wilt u gewoon mooie strakke opper vlakken, dan klaart u deze klus met Rigips gipskartonplaten van 9,5 mm dik met ronde kanten en staalprofielen. Dat werkt gemakkelijk, is geluid- en warm- te-isolerend en extra brandvei lig. En u krijgt een glad en vlak resultaat. Zeker als u ook nog eens de naden afwerkt met Rigips vullers. De stalen profie len hebben bovendien een groot voordeel: ze "werken" niet, zijn altijd recht en eenvoudig op maat te maken. Hoe u te werk moet gaan en hoe eenvoudig het in feite is, staat stap voor stap beschreven in de praktische Tipgids van Rigips. Deze is overigens gratis ver krijgbaar bij de betere bouw markt of doe-het-zelf zaak. Extra kamer is zo gemaakt Als u de zee aan ruimte op zol der veel beter wilt benutten dan is een Rigips zolderwand de oplossing om een extra kamer (of kamers) te maken. In tegen stelling tot het dak wordt voor deze wand, naast de stevige staalprofielen, de extra dikke (15mm) en sterke gipsplaat met Vario langskant gebruikt. Samen met de Rigips staalpro fielen en de vullers krijgt u hier een vlakke en strakke wand, die zeker tegen een stootje kan en waaraan probleemloos allerlei zaken opgehangen kunnen wor den. Van posters, boekenplan ken tot en met een wastafel. De wand kan ook nog eens prima worden afgewerkt met bijvoor beeld verf, behang, tegels of pleisterwerk. deur automatisch in een stabiele, aan het kozijn verankerde bout. Bovendien verhindert de slimme vingerklembeveiliging tussen de deurpanelen dat er vingers bekneld kunnen raken. Deze beveiliging geldt voor zowel bin nen als buiten. Keuze uit vele typen De sectionaldeur is allereerst heel duurzaam. In enkel- of dub- Bij de aanschaf van een nieuwe garagedeur zijn twee zaken van groot belang. Met de toename van inbraken en autodiefstallen moet een goed beveiligde stalen gara gedeur u de nodige bescher ming geven. En deze moet uw woning in architectonisch opzicht verfraaien. Daaraan beantwoordt het brede assor timent van Hörmann sectio- naldeuren, dat bovendien rekening houdt met de meest individuele wensen. Sectionaldeur gaat verticaal open Sectionaldeuren worden verti caal naar boven geopend. Zo kunt u uw auto tot vlak voor de Auto vlak voor de garage Sectional cassettendeur. garagedeur parkeren. Sectionaldeuren bieden onder andere een oplossing voor gara ges met kleine opritten en woningen die vlakbij het trottoir liggen. Sectionaldeuren nemen bovendien niet veel plaats in. Deze worden zoals een roldeur omhoog geschoven en horizon taal onder het plafond geleid. Door de degelijke afwerking lopen de sectionaldeuren van Hörmann licht en bijna zonder geluid. Informatie over deze pagina: Crown Postbus 146, 3970 AC Driebergen, Tel: 0343-52 14 14 Rigips video maakt het nog makkelijker Wanneer u met Rigips materialen werkt, dan staat u al gauw versteld van het verbouwingstalent dat u in de vingers heeft. Mochten er toch nog vragen zijn, dan is er naast de gratis Tipgids nog een speciale videoband verkrijgbaar. Hierin ziet u dan hoe u stap voor stap te werk kunt gaan om eenvoudig een Rigips zolderwand op te bouwen. Verder kunt u ook bekijken hoe u bijv. een deurkozijn in de wand opneemt of een wastafel ophangt. Als u deze band wilt bestellen of u wilt meer informatie belt u naar Rigips te Vianen. Telefoon: 0347-373644. gemoffeld en het onderhoud is werkelijk minimaal te noemen. Nog een groot voordeel: door de sterkte en de stabiliteit van alu minium wordt het de inbreker zeer moeilijk gemaakt! Wat niet iedereen weet, is dat aluminium uitstekend recyclebaar is. Een milieuvriendelijk proces waar voor nauwelijks energie nodig is. Momenteel wordt al 90% van het in de bouw vrijkomende alu minium opnieuw gebruikt voor hoogwaardige toepassingen en dat zonder enig kwaliteitsverlies. Over duurzaamheid gesproken VMRG Keurmerk met garantie Als u van plan bent om alumini um te gaan gebruiken voor ramen, deuren of serres, vraag dan of uw leverancier is aange sloten bij de Vereniging Metalen Ramen en Gevelbranche, kort weg VMRG. Deze branche organisatie van fabrikanten van ramen, deuren, gevelelementen en/of serres in aluminium en staal (ca. 120 leden) vertegen- Veel wooncomfort Of het nu gaat om een serre voor meer ruimte of licht in huis, of om ramen of deuren die uiter mate duurzaam en onderhouds arm moeten zijn, steeds meer mensen kiezen voor aluminium. En dat is zeker niet verwonder lijk. Want aluminium geeft immers veel wooncomfort. Is z'n geld dubbel en dwars waard! Aluminium is slank, sterk, maat vast en stabiel. De tocht- en vochtdichte ramen en deuren blijven dan ook tocht- en vocht- dicht. En met de huidige genera tie profielen ook nog eens uitste kend isolerend, wat een bespa ring oplevert op uw stookkosten; ook het hinderlijke condens- probleem behoort hiermee tot het verleden. Bovendien wordt aluminium in fraaie kleuren woordigt 90% van de totalê omzet in deze markt. De bij de VMRG aangesloten leveranciers zijn verplicht te voldoen aan officieel erkende hoge kwali teitseisen voor stalen en alumini um ramen, deuren, gevelelemen ten en serres. Na periodieke con trole door een onafhankelijk keuringsinstituut (de Stichting Kwaliteitscentrum Gevel elementen - SKG) krijgen zij het VMRG Keurmerk en op basis van de VMRG-eisen wordt garantie verleend. Kortom: het VMRG Keurmerk staat voor kwaliteit en extra zekerheid. Meer weten? Voor documentatie en ledenlijst of vragen over aluminium (en stalen) ramen, deuren en serres kunt u terecht bij de VMRG, Einsteinbaan 1,3439 NJ Nieuwegcin, tel. 030-6053644. Veiligheid staat voorop De zijdelingse beveiliging door middel van een volledig gesloten kozijn biedt een doeltreffende bescherming tegen zijdelings ingrijpen. Daarbij zorgt Hörmann voor een extra stevige gepatenteerde vergrendeling. Deze grijpt bij het sluiten van de Sectional geprofileerde deur belwandig geïsoleerde uitvoering in woodgrain-structuur lever baar. Deze expressieve structuur onderscheidt zich duidelijk van gebruikelijke uitvoeringen en maakt het deuroppervlak zeer resistent en ongevoelig voor krassen en weersinvloeden. Sectionaldeuren zijn er ook in eigentijdse trendy vlakke uitvoe ring en zonder profilering, even eens in de aantrekkelijke wood grain-structuur. Wilt u een echt representatieve garagedeur, neem dan de casset tendeur met een evenwichtig design die perfect past bij de stijl van uw huis, eveneens in wood- grain. En wie bij cassettendeu- ren denkt aan echt hout, vindt deze bij Hörmann in een uitvoering van Noors grenen of Hemlock. Gemakkelijke en veilige afstandsbediening Bij wind, regen of duisternis de garage inrijden zonder uit uw auto te stappen of na het weg rijden de garagedeuren sluiten door één druk op de knop van de afstandsbediening, is pas echt comfortabel. Met een ervaring van meer dan 30 jaar heeft Hörmann de nieuwe SupraMatic-aandrijving ontwik keld. Deze neemt slechts een minimale plafondhoogte in. Er zit een dealer bij u in de buurt De deuren en aandrijvingen zijn verkrijgbaar via een uitgebreid net van vakkundige dealers. Voor montage staan speciaal opgeleide monteurs ter beschik king. Op meer dan 100 adressen zijn de deuren in de dealer showrooms te bezichtigen. Vraag gratis documentatie aan. U krijgt dan direct het adres erbij van de dealer in uw omge ving. Hörmann Nederland, Postbus 240,3770 AE Bameveld, tel. 0342-429490. De nieuwe ThermoMaster 2HR cv-ketel van AWB scoort het hoogst op comfort van verwarming en warm water. Hij is tegelijkertijd ongekend zuinig met de kosten van gasverbruik en onder houd. Als je alles goed op een rijtje zet, komt de ThermoMaster 2HR als beste keus uit de bus. Het Gastee instituut verleende aan de ThermoMaster 2HR ver schillende kwaliteitskeurmerken. Die van HR/SV voor Hoog Rendement en Schonere Verbranding zijn daar voorbeel den van. De toch al strenge nor men die het Gastee instituut hanteert, worden door de ThermoMaster 2HR ruim schoots overtroffen. Hiermee heeft deze nieuwe cv-ketel van AWB/cv-ketels werkelijk alle certificaten verkregen, die er maar te behalen zijn. Een gelijkmatig, comfortabel verwarmd huis Bij u thuis creëert u een heerlijk warmte-comfort middels een goed en gelijkmatig verwarmd huis. Door het toepassen van een nieuw type warmte-wisse- laar in de ketel, wordt een grote energie-afgifte gerealiseerd. De ThermoMaster 2HR is "volmo- dulerend". Dit is een mooi woord voor de "intelligente" besturing, die continu zorgt voor een tijdig inschakelen en gedo seerd verwarmen van de woon ruimtes. De temperatuur blijft hierdoor gelijkmatig. U voor komt koude, rillerige momenten voordat de ketel aanslaat. U voelt niet nadrukkelijk dat de ketel aan het verwarmen is. Zo hoort het ook. Eindelijk dus een ideale verwarmingsregeling. Direct en constant warm water De AWB ThermoMaster 2HR in de combi-uitvoering scoort ook hoog in warm watercomfort. Hij levert snel warm water voor kraan, douche en/of bad. Na een paar minuten komt niet meer de zogenaamde "koude dip". Het water blijft warm en je hoeft niet meer constant aan de koude en warme kraan te blijven draaien. AWB heeft deze nieuwe ketel speciaal ontwikkeld voor een hoog niveau van warm water comfort in woningen en heeft het bekende "koude dip"-euvel van andere ketels uit de wereld geholpen. Daaraan heeft de ketel onder meer het Gastee Comfort Warm water label klasse III te danken. De kosten zijn ook geen koude douche Het Hoge Rendement (97%!) zorgt vanzelfsprekend voor een gunstig effect op het gasverbruik en de stookkosten. De ThermoMaster 2HR bespaart ook op de kosten van onderhoud en reparatie. Daar wordt vaak bij de aanschaf van een ketel niet bij stil gestaan, maar die kosten kunnen later bij een kwa litatief mindere ketel aanzienlijk zijn. De toepassing van beproefde componenten in combinatie met slimme electronica zorgt er bij de ThermoMaster 2HR voor, dat de levensduur verlengd wordt. De ketel is minder onder houdsgevoelig en eenvoudig te onderhouden. Als je alles op een rijtje zet, komt de AWB ThermoMaster 2HR als beste uit de bus. AWB toonaangevend en toch niet zo bekend Mensen die beroepsmatig met woningbouw en verwarmings installaties werken, kennen AWB/cv-ketels beter dan de mensen thuis en kiezen graag voor het merk AWB. Het Hollandse merk maakt al meer Hoog Rendement Srhonere Verbranding Naeerwarming Zonneboiler Comfort Warm water j j dan 30 jaar verwarmingsketels. In honderdduizenden woningen in Nederland en in duizenden woningbouwprojecten heeft men voor cv-ketels van AWB geko zen. Dit vanwege de betrouw baarheid, levensduur en natuur lijk het lage kostenaspect, ook op het gebied van onderhoud. De ThermoMaster 2HR is een model uit de nieuwe consumen- tenlijn van AWB en vormt alweer de 3e generatie Hoog Rendementketels. De bij AWB/cv-ketels aanwezige erva ring vindt u terug in kwaliteit, efficiency en lage kosten. Voor meer informatie over de AWB ThermoMaster 2HR en verkooppunten: AWB/cv-ketels, Postbus 7, 5740 AA Beek en Donk, tel. 0492 - 46 17 31 of fax 0492 - 46 19 45.

Scheldebode | 1996 | | pagina 17