SCHELDEBODE Ontsierende borden moeten weg Schrijver Matsier in Middelburg 'Een luis in de pels Deltaband wint landelijke drumwedstrijden BEff-PHONE Nathascha Volkers wint Toon Hommel-prijs Jongeren ondervraagd Spectaculaire Jubileumshow Holiday on ice Kerstkaartenactie bij Bruna Ex-werknemers J. Dierxschool zoeken steun bij politiek Zeeuwse Popprijzen TORENPROAT Eindstand zomeravondcompetitie woensdag 13 november 1996 Provincie wil reclame langs snelweg verbieden Naleving Campagne 0113 221293 GOES indrukwekkende scènes URIAH HEEP - De Hard-rockformatie Urihia Heep treedt donderdag 14 november op in de Stadsdanszaal in Midelburg. In de lange loopbaan van deze band zijn er heel wat wisselin gen geweest. Bekende namen zijn David Byron, Ken Hensely en lead zanger Bemie Shaw. Alleen Shaw heeft alle tijden ge trotseerd en makt nog steeds del uit van de groep.Het concert begint om 21.30uur. de zaal is open vanaf 20.30uur. INTERCULTURELE AVOND - In het kader van Mozaiëkstad Vlissingen/Middelburg organiseert Buurthuis het Wolterhuis aan de Hogeweg 103 in Vlissingen op donderdag 14 november een Interculturele Avond, het programma omvat optredens van muziek- en dansgroepen, verder is er een infohoek en zijn er buitenlandse en Nederlandse hapjes verkrijgbaar, de avond wordt georganiserd in samenwerking met de Albanese vereni ging en de Culturele vereniging Mesopotamie. De avond begint om 19.00uur en de toegang is gratis. NATUUR De Natuurvereniging Walcheren houdt op don derdag 14 november een lezing over Toscane in de MicMec aan de Korenbloemlaan 3 in Vlissingen. Gerard Geuze zal leden en belangstellenden laten genieten van dit prachtige landschap met haar orchideëen en vlinders. Aanvang 20.00uur. Dezelfde vereniging houdt zaterdag 16 november een vogelexcursie rond het Veerse Meer. Vertrek vanaf Station Middelburg (par keerplaats Kanaalzijde)om 10.30uur. Het is en dagexcursie dus eten en drinken meenemen. BLOEDGEVEN Het Rode Kruis organiseert op vrijdag 15 november een bloedafname avond in het verenigingsgebouw 'De Ame' aan de Radermacherstraat in Arnemuiden van 18.30 tot 20.30 uur. De avond wordt georganiseerd omdat er altijd een groot tekort is aan bloeddonors.Op 19 november organi seert de afdeling Middelburg een bloedafname-avond in de hoeksteen aan de Roozenburglaan in Middelburg vanaf kwart over zes. HARTZIEKTEN - In de Zeeuwse Bibliotheek in Middelburg wordt op vrijdag 15 november een praatavond gehouden waar deelnemers van gedachten kunnen wiselen over de problemen die mensen met hartziekten kunne ondervinden. Familie, part ner, vrienden of andere belangstellenden zijn van harte wel kom. Aanvang:19.30 uur in zaal 2. PARAPLU - In het kader van het project Mozaiëkstad organi seert buurthuis de Paraplu aan de alexander Gogelweg 59 in Vlisingen op vrijdag 15 november een culturele avond. Het programma omvat een optreden van de Kawinaband. Deze groep brengt opwindende Roots-muziek uit Afrika voorname lijk op percussieinstrumenten. Als tweede groep treedt op de Bhaitak Ghanna groep Bagola. Deze groep speelt traditionele muziek uit India. De avond begint om 20.00uur. OPEN DAG PIEK Zaterdag 16 november houdt de Piek vanaf 14.00uur een open dag. Er zullen demonstraties zijn van zeefdrukken, soundchecken em lichtshow. De bands die optre den zijn Soap, Jaywalker en Trouble in Paradise. Vrijdag 15 november is er Piekcafé. JULIANAFONDS - De culturele Vereniging Mesopotamië Zeeland uit Middelburg heeft van het Juliana Fonds en bijdra ge gekregen van ƒ15000 gulden. De bijdrag is bestemd om de accommodatie in Vlissingen in te richten. PLATENBEURS Voetbalvereniging 'Middelburg' houdt op zaterdag 16 november een tweedehands 'Boeken en Platen beurs' in het clubhuis aan de Nadorstweg in Middelburg. De beurs duurt van 09.00 tot 12.00uur. Toegang is gratis. OUDEREN - Stichting Majoraat nodigt 50+ senoiren op zater dag 16 november uit voor een open dag aan de Van Hogen- dorpweg 58a in Vlissingen. Er is een infomarkt over onder an dere mantelzorg, toneel en de seniorenstudiekring. Verder is er stijldansen, een modeshow en een liveoptreden. De dag begint om 10.00ur. ZOTTENFEEST - Op zaterdag 16 november wordt in Speltuin De Oudse stad aan de PAardestraat 68 in Vlisingen een Zot- tenfeest gehouden met Loterijenb, live optredens en een strip show. Eerste consumptie met 1 lot is gratis. Aanvang 20.00uur. BOULES PLESANT - De Koudekerse Jeu de Boule Club Boules Plesant organiseert op zaterdag 16 november de acht ste Zeeuwse Kampioenschappen voor invalide sporters, en wel van 11.00 tot 16.30uur in de recreatieruimte de Babbelaar van het verpleeghuis Der Boede in Koudekerke. Aan de wedstrij den doen ongeveer 40 sporters mee. KOORZANGAVOND - Op zaterdag 16 november organiseert de afdelinmg Zeeland van de Koninklijke Christelijke Zan- gersbond weer haar jaarlijkse zangavond. Di maal wordt het evenement gehouden in de Concert-en Gehoorzaal in Middel burg en vangt aan om 19.30uur. Diverse Zeeuwse koren zullen zich in een afwisselend programma van hun bete kant laten horen. Toegangsprijs 3 gulden per persoon. CONCERT - Op zaterdag 16 november organiseert de werk groep Muziek van het Koninklijke Zeeuwsch genootschap der wetenschappen een concert in de engelse Kerk aan de Simpel- huisstraat in Middelburg. Het concert wordt uitgevoerd door het ensemble aventure dat zich toelegt op het uitvoeren van laat-middeleeuwse muziek. Aanvang 20.00uur, toegangsprijs ƒ15- EXPOSITIE - Van 1 november tot 1 februari exposeert Jan de Koning in het Toeristisch Centrum Oranjezon in Oostkapelle. De expositie omvat 13 aquarellen en 2 schilderijen in inkt van deze Middelburgse kunstenaar. De aquarellen laten Walcherse zeegezichten, landschappen en stillevens zien. Een 'afrikaan' en een 'Oude man' zijn neergezet in inkt. HUMANISME Op zondag 17 november verzorgt het Huma nistisch Verbond een zondagochtendbijeenkomst met als the ma 'Humanisme in de Franse Literatuur' in het Jacob Rogge veenhuis aan de Noordsingel 106 in Middelburg.Spreker is Chris Jiskoot.Aanvang 10.30uur. ANBO - De Algemene nederlandse Vond voor Ouderen houdt haar themamiddag op maandag 18 november in Bachten Ree- de aan de Vredenhoflaan in Vlissingen. Het onderwerp is Bij zondere Bijstand en Kwijtscheldingsregelingen. Vertegen woordigers van de gemente Vlissingen en Sociale Zaken zullen ook aanwezig zijn. Aanvang 14.00uur. BEESTENBOEL - Op woensdag 20 november vindt in het Zeeuws Biologisch Museum in Ooskapelle een Beestenboel middag plaats, het thema is dit keer: Bos. Kinderen van 6 tot en met 12 jaar gaan die middag met een rugzak met allerlei on derzoeksmaterialen op pad. Na terugkomst krijgen de kinde ren een consumptie en daarna wordt er geknutseld met tak ken, riet en dergelijke. De activiteit duurt van 14.00 tot 16.00uur. Kosten bedragen ƒ6,- inclusief entree museum. Aan melden aan de balie: Duinvlietweg 6 in Oostkapelle of telefo nisch 0118-582620. OUDER WORDEN - De Stichting Welzijn Ouderen Platte land Walcheren organiseert een informatiemiddag voor oude ren in Amicitia in Aagtekerke. Het onderwerp is ouder wor den. Spreker is huisarts A. Stutterheim. De middag wordt ge houden op maandag 18 november van 14.00 tot 15.30uur. Toe gang is gratis. ONTWIKKELINGSSAMENWERKING - Acht organisaties op het gebied van ontwikkelingssamenwerking en zending verzorgen op 23 november van 10.00 tot 16.00uur een informa tiemarkt in de Klarenbeekschool aan de Generaal eisen- houwerlaan in Middelburg. Er is tevens een verkoping van ar tikelen als koffie, thee en houtsnijwerk. De opbrengs komt ten goede aan projecten van de organisaties. JAN AKKERMAN - Meestergitarist Jan Akkerman doet met zijn nieuwe concerttournee 'Focus in Time'ook het Arsenaal theater in Vlissingen aan op zeterdag 16 november. Het con cert staat in het teken van de revival van het roemruchte Fo- cusrepertoire zoals 'Silvia' en 'Eruption'. Kaarten 25,- in voorverkoop bij WV, Nieuwendijk 15. KLAVERJASSEN - Dinsdag 19 november is er prijsklaverjas- sen in cafe-restaurant De Golfbaan aan de Burg. van Woelde- renlaan in Vlissingen. Aanvang 20.00ur, deelname kost 2,50. VLISSINGEN - Afgelopen zaterdag heeft de Drumfanfare en Showorkest Deltaband Vlissingen de eerste prijs gewonnen tijdens de landelijke drumwedstrijden van de Koninklijke Ne derlandse Muziekfederatie in Heinekeszand. Met resultaat promoveert de Deltaband naar de Ere Divisie. Op het marsconcours scoorde de Deltaband, een onderdeel van de Koninklijke harmonie 'Ons genoegen' 86,5 punt. Eerder dit jaar sleepte de band op het Internationaal mars- en showcon cours der Lage Landen in het Belgische Hamont ook twee eer ste prijzen in de wacht en verwoerf daarmee de titel Kampioen der Lage Landen. De beide concoursen zijn voor de Deltaband, onder leiding van F. de Jong en P. de Punder, een belangrijke stap op weg naar het Wereld Muziek Concours in Kerkrade volgend jaar. MIDDELBURG—De provincie wil een uitroeiings campagne beginnen tegen borden langs wegen buiten de bebouwde kom. In 1991 werden er al 1200 geteld en sindsdien is het aantal nog weer flink toegenomen. De borden ontsieren het landschap. Gedeputeerde Staten (GS) willen de Provinciale Milieverordening Zeeland ervoor wijzigen. Als Provinciale Staten met de wijzi ging akkoord gaan, moeten zo ongeveer alle reclame borden op 1 oktober 1997 zijn verdwenen. De wildgroei is in feite een ge volg van gebrek aan man kracht. Wie een bord naast de weg wilde neerzetten, moest daarvoor een aanvraag indie nen bij GS, die dan al of niet ontheffing verleenden van het verbod tot plaatsen van een bord. De neiging om een bord zomaar neer te zetten, zonder aanvraag, nam de laatste jaren sterk toe en GS traden er niet tegen op. Het zou erg tijdrovend zijn, vanwege de vereiste proce dure en nog meer als het leidde tot bezwaar- en beroepszaken. En vanwege een gebrek aan werkkrachten lieten GS andere zaken zwaarder wegen. In de enkele gevallen dat de provin cie toch optrad, bleken mensen meer geneigd in beroep te gaan dan in het verleden. De provin cie bleek ook nauwelijks een zaak te kunnen winnen, door dat niet consuequent tegen de borden werd opgetreden. Zo is de cirkel rond en kan iedereen ongestraft zijn boodschap aan de weg timmeren. Voor de land bouwers komt het ook goed uit, want de vergoedingen voor bor den zijn natuurlijk welkom. GS willen het probleem oplos sen door de nu bestaande rege ling te veranderen, maar zo dat het toezicht houden op de nale ving zo min mogelijk werk op levert en dus weinig kost. Het komt er eigenlijk op neer dat al le illegale borden buiten de be bouwde kom, ook borden zon der directe reclame, moeten verdwijnen. Uitzonderingen zijn borden voor bedrijfsterrei nen, voor de koop of verkoop van een pand of voor de ver koop van een product, als ze al thans staan op de plaats waar iets te verkopen of kopen is. Voor horeca en benzinepompen geldt ook dat een bord mag als het maar vlakbij het bedrijf is. De provincie gaat de komende maanden gebruiken om alle borden te inventariseren. Als Provinciale Staten de verorde ning hebben vastgesteld, de op zet is dat dat in april 1997 ge beurt, zullen zoveel mogelijk ei genaren van borden bericht krijgen over de campagne. De eigenaren kunnen tot 1 oktober 1997 vervolgens zelf hun bor den weghalen. Wie na die da tum nog illegaal ergens een bord heeft staan, komt met de harde arm van de wet in aanra king. Een boete of het verwijde ren van het bord op kosten van de eigenaar zijn de mogelijkhe den. TltuutmuictU Autotelefoons (ook europa) Telefooncentrales Portofoon mobilo/oons^f Faxen De provincie wil de wildgroei aan reclameborden langs de snel weg aan banden leggen. foto piet davidse Het wijzigingsvoorstel van de Provinciale Milieverordening Zeeland is in te zien en ver krijgbaar bij het informatiecen trum van de provincie in de Ab dij. Tot 19 november is het mo gelijk op het voorstel te reage ren bij Gedeputeerde Staten van Zeeland. Na verwerking van de reacties stellen Provin ciale Staten de wijziging vast. (Bron: Milieutijdingen, info- ramtieblad van de Provincie Zeeland, nr. 38.) MIDDELBURG - De jury heeft unaniem Nathascha Volkers uit Middelburg van de sector Sociaal Agogisch Onderwijs, opleiding maatschappelijk Werk en dienst verlening met haar scriptie 'Het verstaan van een vergeten taal' gekozen als winnares van de Toon Hommel-scriptieprijs 1995-1996. Aan het besluit van de jury lig gen de volgende overwegingen ten grondlag: Nathascha Vol kers is op een overtuigende en boeiende manier erin geslaagd een actueel onderwerp van hulpverlening aan kinderen die een traumatische ervaring hebben opgedaan als gevolg van seksueel misbruik te be lichten. Op basis van een grote per soonlijke betrokkenheid heeft zij een brug weten te slaan tus sen theorie en praktijk. Daar bij is haar scriptie op een theo retisch verantwoorde wijze onderbouwd. Aan de hand van een aangrijpende casus wordt inzichtelijk gemaakt wat de betekenis van symbolen kan zijn in de hulpverlening aan kinderen met een traumatische ervaring. Met haar prettige schrijfstijl neemt zij de lezer voor haar in. Nathascha Vol kers is met haar scriptie 'Het verstaan van een vergeten taal' volgens de jury „een terechte en overtuigende winnares van de Toon Hommel-scriptie- prijsvraag". MIDDELBURG - De gemeente Middelburg laat in de week van 18 november een onderzoeksbu reau een telefonische enquête houden onder Middelburgse jongeren tussen de 12 en 23 jaar. De gemeente wil weten of de ac tiviteiten, die voor jongeren ge organiseerd worden, aanslaan. In de enquête komen vragen over vrije tijdsbesteding, school, werk en jongerenactivi- teiten aan de orde. Volgens de gemeente kunnen jongeren zelf goed aangeven wat zij belang rijk vinden. Tot nu toe werden jongeren niet eerder naar hun mening gevraagd. Allerlei orga nisaties en instellingen organi- sereh jongerenactiviteiten. De vraag is of deze groep Middel burgers daar wat van merkt. Met de uitslagen van het onder zoek in de hand hoopt de ge meente in de toekomst vraag en aanbod beter op elkaar aan te sluiten VLISSINGEN - Holiday on Ice komt weer naar Rotterdam: van woensdag 20 tot en met zondag 24 november 1996 is in het Sportpaleis Ahoy een feestelijke en spectaculaire ijsshow te zien, die geheel is gewijd aan het 50- jarig jubileum van deze ijs- showorganisatie. De Jubileumshow van Holiday on Ice, een onderneming van En- demol Entertainment, is een creatie van de Franse show- en musicalproducer Jéröme Sava- ry. Het spektakel wordt uitge beeld door zestig schaatsers. Tot de solisten behoren Mare Man- dina, die Frankrijk op de Olym pische spelen vertegenwoordig de, de drievoudige Spaanse kampioene Sandra Escoda, het Canadese paar Andelina Cas- triota en Jeff Gavin, de acroba ten Vladimir Bessedine en Alexei Polichtchouk, de uit de Oekraïne afkomstige jongleur Alexandre Pismennyi en de En gelse komieken Mike Course en Paul Neale. En voor het eest sinds jaren heeft Holiday on Ice ook weer een Nederlandse kunstrijder, de 20-jarige Ellen Sleutjes uit het Brabantse Ros malen. Zij was jeugdkampioene kunstrijden. Holiday on Ice wilde voor het 50-jarig bestaan een bijzondere ijsshowproductie die gedurende vijf jaren achtereen over de we reld zou reizen als een indruk wekkende en onvergetelijke ver jaardagsparty. Jéröme Savary heeft daarbij alle ruimte gege ven aan de facetten waarmee Holiday on Ice groot is gewor den: het wereldvermaarde grote ballet, de prestaties van de solis ten, de decors en kostumering, de muziek en de lichteffecten. Het resultaat is een ijsshow die diepe indruk maakt op de toe schouwers. Jéröme Savary is directeur van het Theatre National de Chaillot in Parijs. Hij bouwde zijn thea terervaring op in onder andere Parijs en New York. Hij trok in ternationale aandacht met zijn interpretaties van Cyrano de Bergerac, Astérix le Gaulois en d'Artignan en heeft naast de lei ding van het Théatre National regelmatig producties in de Sca la van Milaan en de San Francis co Opera en heeft artistieke in breng in het Festival van Bre- genz en het Festival d'Avignon. Savary heeft twee lijnen gevolgd in het verhaal dat door de jubi leumshow loopt. Hij heeft het jubileum aangegrepen om de hoogtepunten in de wereldge schiedenis van de afgelopen vijf tig jaar in de schijnwerpers te plaatsen en tevens heeft hij de jubilerende ijsshoworganisatie centraal willen stellen. In het jaar dat Holiday on Ice werd geboren, eindigde ook de oorlog en men beleeft op de ijs vloer het uitbundige bevrij dingsfeest uit 1945. Het publiek wordt meegevoerd in de ontwik keling van de show-business, de komst van de boogie-woogie en Elvis Presley, maar ook langs de belangrijke mijlpalen in de afge lopen halve eeuw zoals de uit vinding van de transistor-radio, de reis naar de maan en de val van de Berlijnse Muur. En intus sen krijgt men een beeld van het leven achter de schermen van de ijsshow, die uitgroeide tot de grootste in de wereld. Een van de meest indrukwek kende scènes is de nabootsing van de maanlanding. Dankzij allerlei effecten krijgen de toe schouwers de indruk dat ze zelf voet op de maan zetten. De fan tasie van Savary is zover gegaan dat er op het ijs strijd wordt ge leverd tussen maanmonsters en lieftallige maanmeisjes, maar er is hier dan ook sprake van show business. Zeer origineel is de wijze waarop men een blik kan werpen achter de schermen van 's werelds grootste ijsshow. De opbouw van de show, het trans port, de repetities, het aandeel van de technici komen allemaal aan de orde, zo ook het leven van de revuegemeenschap, inclusief de onvermijdelijke romances. De finale is het eigenlijke ver jaardagsfeest. Er wordt een reusachtige taart gepresenteerd, de kaarsen branden, de gasten dansen en maken plezier en het hoogtepunt wordt bereikt met een spetterend vuurwerk. En dat alles in de feestelijke omlijsting van het in glitter en veren gekle de ballet en de uitbundige sprongen van de solisten. Holiday on Ice beschikt over vijf revuegezelschappen. Ieder jaar gaat er een nieuwe ijsshow in première, die vervolgens vijf jaar achtereen door de wereld trekt. Dit jaar worden in Neder land voorstellingen gegeven in Arnhem, Rotterdam, Eindhoven, Maastricht en Amsterdam. Voorstellingen in Ahoy vinden plaats op woensdag 20, donder dag 21 en vrijdag 22 november om 20.00 uur, op zaterdag 23 no vember om 14.00, 17.15 en 20.30 uur en op zondag 24 november om 12.30 en 16.15 uur. De plaat selijke voorverkoop vindt plaats aan de kassa van Ahoy, tel.: 010- 481 21 44 en 410 43 04. Tot die datum kan men terecht bij de Reserveerlijn 06-300.500 (7 da gen per week 10.00-22.00 uur, 60 ct. p.m.). 1 Het showballet is tijdens de show in glitter gestoken. VLISSINGEN - Bruna Boek handel Geijsen aan de Wal- straat 101-103 in Vlissingen en Bruna-Loek's Boekhandel aan de Lange Delft 39 in Middel burg houden in samenwerking met de Scheldebode een kerst kaartenactie. Wie de mooiste, leukste of origineelste kerst kaart maakt, kan deze bij een van beide Bruna boekhandels inleveren en daarmee in aan merking komen voor een van de prachtige prijzen. De hoofdprijs is de driedelige grote Van Dale woordenboek in de nieuwe spel ling, de tweede prijs een com plete bureauset en de derde prijs een prachtige Parker pennenset. Wilt u meedoen aan deze feeste lijke kerstkaartenactie? Dan kunt u tot uiterlijk zaterdag 14 december 17.00 uur uw zelfont worpen kerstkaart inleveren bij een van de Bruna Boekhandels. De kaarten worden tentoonge steld in de winkel. Een deskun dige jury buigt zich vervolgens over de moeilijke taak om de winnende kaarten uit te kiezen. Natuurlijk kunt u voor kaarten, papier, materialen en zelfs een speciaal computerprogramma om kerstkaarten te ontwerpen, terecht bij de zaken van Bruna in Middelburg en Vlissingen. De prijsuitreiking vindt plaats op woensdag 18 december bij Bruna's Boekhandel in Vlissin gen. De winnaars gaan uiter aard op de foto. Deze foto en de uitslag van de wedstrijd vindt u op 23 december in de kerstedi tie van de Scheldebode. Ook een foto van de winnende kaart krijgt een mooie plek in de kerstkrant. De inzendingen blijven eigendom van Bruna en over de uitslag kan niet worden gecorrespondeerd. GOES - De zomeravond competitie voor wielrenners, die dit sei zoen voor de vierde achtereenvolgende keer in Goes werd gehou den is na twaalf wedstrijden afgesloten. Bij de elite en neo-ama- teurs verzamelde Chris Vroonland de meeste punten. Bij de junio ren werd Jac. Schuit winnaar en bij de nieuwelingen trok Richard Slabbekoorn aan het langste eind. Diens vader, Huib Slabbekoorn incasseerde de meeste punten bij de categorie recreanten, cy- closportieven en trimmers. Eindstanden: elite en neo ama teurs: 1. Chris Vroonland ('s- Gravenpolder) 117 punten; 2. Dennis Brehm (Goes) 88; 3. Glen van Gessel ('s-Heeren- hoek) 79; 4. Roald Wielders (Oost-Souburg) 66; 5. Brandon Mc Auliffe (Australië) 49; 6. Chris Long (Australië) 37; 7. Arjan van Haaften (Stavenisse) 32; 8. John den Engelsman (Sint Annaland) 20; 9. Arjan Klaasse ('s- Gravenpolder) 20; 10. Toon Vermeulen (Kloetinge 20. Ju nioren: 1. Jac. Schuit (Arnemui den) 79; 2. Walter van Overbeek (Kapelle) 77; 3. Dennis de Dreu ('s-Gravenpolder) 20. Nieuwe lingen: 1. Richard Slabbekoorn (Kapelle) 160; 2. Danny Lange- nberg (Kapelle) 114; 3. Lex Lu- teijn (Kapelle) 86. Recreanten/ cyclosportieven/trimmers: 1 Huib Slabbekoorn (Kapelle) 143; 2. Kees Hoogerland (Yerse- ke) 136; 3.Edwin Franse (Goes) 117; 4. Perry Boogaard (Krui- ningen) 114; 5. Rudy de Klerk ('s-Gravenpolder) 103; 6. Jaap Weststrate (Yerseke) 91; 7. Sjaak Rommers (Rilland) 82; 8. Marco Wagenaar (Borssele) 78; 9. Kees Veerhoek (Wemeldinge) 77; 10. Evert Eckhardt (Krui- ningen) 69. MIDDELBURG - Schrijver Nicolaas Matsier brengt op dinsdag 19 november een be zoek aan de Zeeuwse Biblio theek om met zijn lezers van gedachten te wisselen. Mats- iers komt naar Middelburg op uitnodiging van de Stichting Literaire Activiteiten Zeeland. Tjit Reinsma publiceert al ruim twintig jaar onder het pseudoniem Nicolaas Matsier. In 1976 verscheen zijn debuut, de verhalenbundel 'Oud-Zuid', gevolgd door 'On bepaald Verlangen' in 1979. Het grote publiek bereikte hij in 1994 met de veelgeprezen autobiografische roman 'Ge sloten huis' dat werd genomi neerd voor de Ako-literatuur- prijs, de Gouden Uil, de Li- brisprijs en werd bekroond met de Mekkaprijs 1995 en de F. Bordewijkprijs. Zijn meest recente publicaties zijn: 'Was Sinterklaas maar een gracht, 'Alice in Verbazië en 'Dicht bij huis', een verzameling co lumns en mini-essays. Toegangskaarten 7,50 zijn verkrijbaar bij boekhandel Fanoy in Middelburg en de Zeeuwse Bibliotheek. MIDDELBURG - Het ex-personeel van de Janne- ke Dierxschool heeft in een open brief aan de vrouwenbond F.N.V., de landelijke politiek, leden van Gedeputeerde staten en het landelijk bureau vrou- wenvakscholing, aandacht ge vraagd voor de problemen die de sluiting van de school met zich meebrengt. Het conflict tussen de Janneke Dierxschool en het Regionaal Bestuur Arbeidsvoorziening Zeeland (RBA)is vorige week geëscaleerd. Het RBA wil een miljoen gulden zien van de vrouwenvakschool. Volgens het RBA zou de Janneke Dier xschool niet correct zijn omge gaan met subsidiegelden en weigert de school inzage te ver lenen in de boeken. Door het hoogopgelopen conflict tussen het RBA en de school worden de ex-werknemers de vrouwen vakschool in een kwaad dag licht gesteld, zo luidt de bood schap. Verder staat in de brief dat bijna niemand van de school vast werk gevonden heeft. Dat zou mede te wijten zijn aan het feit dat arbeidsbu reaus zelden vacatures doorge ven aan ex-werknemers van de school. Daarnaast worden va catures binnen de Ameidsvoor- ziening niet aangeboden, ter wijl dit wel de afspraak was. Het RBA was niet bereikbaar voor commentaar. ZEELAND - Het is de Doops gezinde Gemeenten van Zee land gelukt om de Menno - mu sical 'Een luis in de pels' naar Zeeland het halen. Deze musi cal is geschreven naar aanlei ding van de herdenking van de 500e geboortedag van Menno Simons. De tekst is geschreven door de in Middelburg woon achtige dominee Martien Poste- ma. De muziek werd gecompo neerd door Paul van Dees. De voorstelling wordt verzorgd door een -hiervoor speciaal gevormde- musicalgroep van leden van de Doopsgezinde Ge meenten in Midden-Nederland (Utrecht, Zeist, Amersfoort, Bussum). Ds. Postema licht voor ons een tipje van de sluier op: 'De musical is een soort vro lijk spookverhaal. Menno si- mons verschijnt in een zomer nacht aan een schrijver, die aan een musical over hem werkt. Hij is ontstemd, want hij wil zo iets niet. Immers, altijd als mensen zich opmaken voor een viering of herdenking van hem, wordt hij in zijn rust gestoord. En wat hem nog meer stoort: al le schimmen van hem, die hem het leven moeilijk hadden ge maakt, komen in zijn kielzog meespoken! Toch laat Menno zich verleiden de auteur te hel pen. Daarbij ontwikkelt hij zich van een knorrige, bange schim tot een figuur die weer leeft en zich weet te doen gelden. Het spel loopt uit op een vrolijke nachtelijk verjaarsfeest voor hem...' De musical is slechts een keer in Zeeland te zien. Op vrijdag 16 november in De Prins van Oranje te Goes, aanvang 14.30 uur. Alle belangstellenden zijn welkom. Er wordt een toe gangsprijs gevraagd van 10 gul den. MIDDELBURG - De nomi natiecommissie van de Zeeuwse popprijzen is on langs weer bijelkaar geko men om de Zeeuwse pop- produktie van dit jaar te beoordelen en met twaalf nominaties te komen van Zeeuwse bands die dit jaar opmerkelijk hebben gepresteerd. De nominaties voor de bes te CD, de beste demo-pro- duktie en de Beste Band worden begin december be kend gemaakt. Iedereen in Zeeland kan bij de commis sie suggesties aandragen. De bands kunnen ook zich zelf opgeven om voor de no- mainatie in aanmerking te komen. Het bestuur van de Stichting Popmuziek Zee land kiest uit de nominaties in elke categorie een win naar. De uitreiking van de prijzen vindt plaats op 28 december in het Arsenaal theater in Vlissingen. De festiviteiten worden opge luisterd door een optreden van de Zeeuwse 'All-star'-formatie 'The Blues Brothers revue', on der leiding van Collin Hoondert die eerder al schitterde tijdens de Die Hard Jamsessie in Heine keszand.Suggesties voor nominaties kunnen ge stuurd worden naar: de no minatiecommissie van de Zeeuwse popprijzen, p/a Stichting Popmuziek Zee land, poatbus 407, 4330 AK in Middelburg. Wanneer het gaat om een demo of CD, moet er uiteraard een exemplaar opgestuurd worden, vergezeld van een biografie en een foto van de betreffende band.

Scheldebode | 1996 | | pagina 7