G SCHELDEBODE 'Engel van Vlissingen' was even terug Arbodienst sponsort heren hockeyteam POLITIERAPPORT Gezondheids Wijzer Eerste Stooktabel Actie Zuinig Stoken/Zuinig Aan Opvoeden in gezondheid 13 ZUINIG STOKEN in de sport Zeeuwse damtoernooien met interessante krachtmetingen St. Nicolaasintocht in Middelburg Winnaars herfstkleurwedstrijd uit het HET WETEN WAAR woensdag 13 november 1996 ingeving Zeeuws Orkest verzorgt feestelijke concerten Swingen KEUS UIT DE ONDERSTAANDE KERSTMARKTEN KERSTVERRASSINGSREIS 10 BEKENDE VAN FRAASSEN H.l. REISBURO'S Gemeemch.ippHijke Zeeland Deze rubriek is een uitgave van de Gezondheids dienst wijzer. het informatiecentrum over gezondheid en pre ventie van de GGD Zeeland Westwal 37 te Goes, telefoon 0113-249434 Open op werkdagen van 08.30-17.00 uur Vrije toegang Als ouders/verzorgers maken we de groei en ontwikkeling van een baby naar jong volwassene mee een ingewikkeld en vernuftig proces dat volgens een bepaald patroon verloopt. Dat proces vraagt om een goede lichamelijke, geestelijke en sociale gezond heid. Door daaraan veel aandacht te geven kunnen problemen voorkomen worden en kan een gezonde ontwikkeling van het kind alle kans krijgen. Zeker in de eerste jaren zijn wij als ouders verantwoordelijk voor de bescherming van de gezondheid van onze kinderen, maar kin deren zelf kunnen ook steeds meer die verantwoordelijkheid gaan leren dragen. Er zijn in Zeeland een aantal organisaties, die ouders en kinderen ondersteunen en adviseren bij de zorg voor en be scherming van de gezondheid in pakweg de eerste 20 jaar van het mensenleven. Daarbij wordt onderscheid gemaakt in de zorg voor 0-4 jarigen en 4 - 19 jarigen. Zorg voor 0-4 jarigen De zorg voor 0-4 jarigen en hun ouders is een wezenlijk onder deel van het werk van drie Thuiszorgorganisaties in Zeeland. Dat zijn Oosterschelde Thuiszorg, Thuiszorg Walcheren en Stichting Thuiszorg Zeeuws Vlaanderen. Op de consultatiebureaus van de ze instellingen wordt door een arts en een wijkverpleegkundige het kind in zijn /haar ontwikkeling gevolgd. Daar kunnen kinde ren ook ingeënt worden tegen verschillende ziekten zoals bof, rode hond of polio. Op het consultatiebureau kunnen ouders ook te recht met vragen over voeding, opvoeding en ontwikkeling. Jeugdgezondheidszorg voor 4 - 19 jarigen Voor kinderen vanaf 4 jaar is de afdeling Jeugdgezondheidszorg van de GGD Zeeland van belang. Bij de afdeling werken jeugdart- sen, jeugdverpleegkundigen, jeugdartsassistenten en logopedisten. Op verschillende manieren geven zij jeugdgezondheiddszorg vorm o.a. door onderzoek, bevordering van gezond gedrag, deelname aan sociaal-medische teams en voorlichting. Zij onderzoeken de jeugdigen tijdens hun schoolperiode om de ontwikkeling te blijven volgen eventuele problemen met de gezondheid zo vroeg mogelijk op te sporen en ouders te adviseren. Ook zijn er spreekuren waar op jongeren terecht kunnen met vragen op het gebied van de ge zondheid. Thema's De komende maanden willen de Thuiszorgorganisaties en de Jeugdgezondheidszorg van de GGD Zeeland in deze rubriek graag uw aandacht vragen voor het opvoeden en opgroeien in gezond heid. We zullen op een praktische manier stilstaan bij een aantal thema's in de ontwikkeling van 0 tot 19 jaar. Bij elk onderwerp komt ook aan bod wat Thuiszorg of GGD u kunnen bieden. Mocht u vragen of opmerkingen hebben naar aanleiding van een artikel, dan kunt u daarover contact opnemen. Over veel onder werpen kunt u ook meer te weten komen in de Gezondheidswijzer, het informatiecentrum over gezondheid van de GGD Zeeland aan de Westwal te Goes. Op werkdagen open van 8.30 tot 17.00 uur HUISARTSEN Vlissingen - Za. A. van Pelt-Term- eer en F. v.d. Berg, Rosenburglaan 1tel. 465253. Zo R. Thiadens, Zui- derbaan 23, tel 464633. Middelburg Za. P. de doelder, Bellinkplein 1. Zo. G. Meijjer, De Krammer 14. Centraal tel.nr. 639933. Spreekuren 12.30-13.00, uur en 17.30-18.00 uur. Souburg, Gezondheidscentrum Middelburg-Zuid, Amemuiden en Nieuwland - Za. H. Roelofsen, Prins Bernhardstraat 2, Amemui den, tel. 601308. Zo. J. Visser, Wachttoren 19 Middelburg, tel 627664. Veere, Gapinge, Serooskerke, Oostkapelle en Vrouwenpolder Za. en zo R. van Tol, Markt 36, Veere, tel. 501271 Domburg, Aagtekerke, Westka- pelle. Koudekerke, Meliskerke, Biggekerke en Zoutelande - Za en zo. W. Spekhorst, Schuurman straat 6, Domburg, tel. 581271 Midden-Walcheren - Za en zo. B. Bouwense, Valkenisseweg 14, Biggekerke, tel. 552190 VERLOSKUNDIGEN Vlissingen - Vr vanaf 9 uur tot di. S. van Kaaden, tel. 471140. TANDARTSEN Za. L. Slingenberg, Roozenbur- glaan 14, Middelburg, tel. 628420. Zo. H. Boot, Roozenburglaan 14, Middelburg, 615306. P. van Mal- land (alleen eigen patiënten) Toba- golaan 6, Vlissingen, tel. 478290. APOTHEEK Middelburg - Vr. tot vr. Welsinge, JW Thibautstraat 45 Vlissingen - Vr. tot vr. Van de San- de, Badhuisstraat 30, tel. 412066. DIERENARTSEN Za en zo. A. Ruys, Stadsschuur 1 Middelburg, tel. 613118 Dieren artspraktijk Oostkapelle, Oude Domburgsestraat 33a, tel. 581443. Vogelopvang Midden-Zeeland, tel. 628288. POLITIE Noodhulp, als elke seconde telt: 06-11Overige assistentie aanvra gen 633333. Voor alle andere aan gelegenheden zijn de bureaus in Middelburg en Vlissingen 24 uur per dag geopend. KERKDIENSTEN Rooms-katholieke kerk Der Boede 2e, 4e en 5e zaterdag 10.30 uur. Ter Reede za 17 uur. Vlissin gen Onze Lieve Vrouwe kerk Za 19 uur, zo 9.30 uur, wo 9 uur. Open Hof zo 11.15 uur. di 9 uur. Souburg Marinuskerk zo 10 uur. Zoute Vie ver 1e en 3e za 9 uur. Middelburg Petrus en Pauluskerk zo 10 uur, do 19.15. Hoeksteen zo. 11.30 uur. Sint Willibrord za 17 uur. Dishoek Emmauskerk zo. 10 uur. Domburg St Willibrordkapel za 19 uur. Vrou wenpolder OLV van den Polder zo uur. Zoutelande zo uur. Samen-Op-Wegkerk Veere 10 uur. Vlissingen Petruskerk 9.30 uur Open Hof 9.30 uur. Schaapskooi 9.30 uur. Ter Reede 19 uur. Nederland Hervormde kerk Aag tekerke 10 en 19 uur. Domburg 10 en 19 uur. Gapinge 10 uur. Grijps- kerke 10 uur. Kleverskerke 9.30 uur. Koudekerke 9.30 uur. Middel burg Koorkerk 10 en 16.30 uur. Ontmoetingskerk (bond) 10 en 17 uur. Nieuwland 11 uur. Ritthem 9.30 uur. Oostkapelle 10 uur. Oost-Souburg 9.30 en 19 uur. Zoute Viever 19 uur. Serooskerke 10 uur. Vrouwenpolder 10 uur. Westkapelle 9.30 en 19 uur. Ziekenhuis Walcheren zo 10 uur, ds. N. Boomer. Chr. Gerefor meerde kerk Vlissingen zo 9.30 en 16.30 uur. Gereformeerde kerk Gapinge uur. Grijpskerke 14.30 uur. Koude kerke uur. Meliskerke 10 en 14.30 uur. Oost-Souburg 9.30 uur. Serooskerke 10 uur. Vrouwenpol der uur. Gereformeerde Gemeente Vlis singen 9.30 en 16 uur. Gerefor meerde Kerk Vrijgemaakt Mid delburg 9.30 en 16.30 uur. Vlissin gen 9.30 en 16.30 uur. Ned. Gere formeerde Kerk Middelburg 9.30 uur. Zevendedagsadventisten Middelburg za 11 uur, Vlissingen za. 9.30 uur. Doopsgezinde Ge meente Middelburg uur. Vlis singen 9.30 uur. Kristen Zuidmo- lukse kerk Oost-Souburg 17 uur Koudekerke uur. Anglicaanse kerk Vlissingen-Oost 10.30 uur. Pinkstergemeente Middelburg 11.30 uur. Vlissingen e.o. 15 uur. Pinkstergemeente Sjaloom Sou burg 14.30 uur. Bethel Pinkster kerk Vlissingen wo 19.30 vr 19.30 zo 11.30 uur. Christelijk Centrum Zeeland Vlissingen 10.30 uur. Nieuw Apostolische kerk West-Souburg wo 20, 9.30 en 17 uur. Evangeliegemeente Middel burg 9.30 uur Oost-Souburg 10 uur. Eglise Wallone 10.45 uur. Christengemeenschap, kapel van St. Maarten, Hoogelande uur.Volle Evangeliegemeente Ar- nemuiden do. 20 uur zo 10 uur. Serooskerke do. 19 uur. West-Souburg zo 10 uur. Middel burg Thomaskapel wo 20 uur zo 10 uur. Filadetfia Gemeente Vlissingen wo 19 uur zo 10 uur. Vrije Evange lische Gemeente Westkapelle 9.30 uur. De Rafaël Geemeen- schap Eleos Middelburg 9.30 uur.Leger des Heils Middelburg 10 en 19 uur, Vlissingen 10 uur. Tabel voor week van: 27-09 tot 3-11-96 week 45 Bijeen jaarverbruik van: Hoort eer streefverbruik voor de afgelopen week van: En een totaal streefverbruik sinds 30 oktober 1996 van: Bij een jaarverbruik van: Hoort een streefverbruik voor de afgelopen week van: En een totaal streefverbruik sinds 30 oktober 1996 van: 800 16 16 2800 55 55 1000 20 20 3000 59 59 1200 23 23 3300 64 64 1400 27 27 3600 70 70 1600 31 31 3900 76 76 1800 35 35 4200 82 82 2000 39 39 4500 88 88 2200 43 43 5000 98 98 2400 47 47 6000 117 117 2600 51 51 Het wekelijks streefverbruik wordt bepaald aan de hand van de gemiddelde etmaaltemperatuur en enkele andere gegevens Dr. Hans Heinze, 97 jaar oud, was vorige week samen met zijn pleegdochter in Vlissingen. De stad die hij als Duits officier 52 jaar geleden voor de toekomst gered heeft. Want het is aan deze Ortskommandant uit 1944 te danken dat de scheepswerf 'De Schelde' niet is opgeblazen. De officiële geschiedschrijving heeft het tot nu toe onvermeld gelaten. De formele lezing van de directie van 'De Schelde' uit die tijd spreekt over het omkopen van een als dub belspion ontmaskerde Tsjech. De ware toe dracht is ondubbelzinnig uit de doeken ge daan door de Vlissingse oud-huisarts A.H. van Dijk, die als amateur regionaal-histori cus de gebeurtenissen op schrift heeft ge steld. Daarin wordt Heinze als 'de Engel van Vlissingen' aangewezen. Hij was de redder van de stad die in 1944 een Duits uniform droeg. Zijn verhaal is gepubliceerd in het Walcher- se jaarboek 'Walacria', waarvan het eerste exemplaar werd aangeboden aan oud-Schel- dedirecteur J.W. Weug, die zelf in de oorlog een belangrijke rol in het verzet speelde. Dr. Hans Heinze was al in 1935 in Nederland als directeur van het op antroposofische grondslag gebaseerde biologisch-dynami- sche .landbouwbedrijf Loverendale in Oost kapelle. In 1940 was hij te kort in Nederland om het Nederlanderse staatburgerschap te krijgen. Daarom werd Heinze in dat jaar als Duitser door de Nederlanders geïnterneerd in fort Ellewoutsdijk. Na de caputilatie van Nederland werd hij door de S.S. 'bevrijd' en gedwongen een Duits uniform te dragen. Hij kreeg diverse baantjes als asistent van de Hafenkommandant, van de Seekommandant en werd uiteindelijk Ortskommandant van Vlissingen. Op 29 oktober 1944 komt het be vel om de havens van Vlissingen te laten springen en om de binnenstad van Vlissingen te ontruimen omdat ook de scheepswerf 'De Schelde' de lucht in gaat, met desatreuse ge volgen. Heinze vindt de vernieling zinloos en misdadig, maar kan door zijn lage rang niets uitrichten. Hij krijgt echter een goede inge ving. Er is namelijk ook een Duits bevel om Vlissingen tot de laatste man te verdedigen tegen de geallieerden. De Duitse troepen zijn aangewezen op het drinkwater van een drinkwaterinstallatie op de inbouw zijnde 'Willem Ruys' op de Scheldewerf. Opblazen betekent geen drinkwater. Heinze legt het dilemma voor aan generaal Daser. Daardoor komt er 24 uur uitstel dat uiteindelijk wordt verlengd tot 31 oktober. Daarna hoefde het niet meer door de invasie van de geallieer den. De scheepswerf en de binnenstad kwa men, zij het gehavend, maar niet verwoest uit de oorlog. De 'Engel' die daarvoor in 1944 verantwoordelijk was droeg destijds een marineblauw uniform met gevleugelde adelaar op de borst. Het verhaal is nu geboekstaafd. Voor de oude Heinze was dat een reden om nog een maal naar Vlissingen te komen. Dr. Heinze neemt exemplaar Walacria in ont vangst Speciaal concert luidt restauratie in door Jeanette Vergouwen VLISSINGEN/MIDDELBURG - De Exploitatie-com missie, die de restauratie van de Sint Jacobskerk in Vlissingen leidt, zorgt voor een informele aftrap: een welluidend concert als startschot op 19 november om dat de aanbesteding van de werkzaamheden 20 no vember van start gaan. Het Zeeuws Orkest kondigt hiermee drie feestelijke concerten aan, want ook het feit dat de Concertzaal in Middelburg 100 jaar bestaat wordt gevierd. „Weliswaar nog geen steigers en nog geen bouwlieden, maar het bestek is gereed en de bouwoffertes worden ingewon nen en daarom begint fase één NU," aldus de exploitatie-com missie die de kerk als het hart van Vlissingen ziet en ook als muziektempel met een aantrek kelijke akoestiek. Dat het or kest de Negende symfonie van Dvorak 'Uit de Nieuwe Wereld' speelt is een gelukkig toeval. De hoop op de toekomst is er in verpakt, en dat mag het publiek best eens horen en ervaren. Even legt het bestuur van het Zeeuws Orkest de zorgen betref fende de financiën in de kast. Drie concerten de komende week en daarna de voorbereiding van de Kerstconcerten en de Voor jaarsserie. Aangetrokken is Dirk Brossé, die de afgelopen jaren een regelmatig terugkerende gastdirigent is geworden bij de Zeeuwse musici. Brossé als diri gent vragen heeft een bijkomend voordeel: hij is ook componist en een creatie van hem uitvoeren is dan extra interessant. Temeer omdat de laatste tijd de kranten vol staan met positieve en nega tieve kritiek op zijn laatste werk, de musical Sacco Vanzetti. Brossé schrijft veel muziek, vooral filmmuziek en gelegen heidscomposities. Hij is een geëngageerd componist en vecht Russische violist Dmitri Ma- hktin belooft vuurwerk Foto Claire Huydts via zijn muziek voor de rechten van de mens. Het werk Princi pals schreef hij in opdracht van het 60-jarige Nationaal Orkest van België. Het is opgevat als een muzikale speech voor een jarige en het Zeeuws Orkest ziet in die jarige de één eeuw oude Concert zaal in Middelburg. In het stuk verzorgen enkele principals (de mannen op de eer ste rij) een deel van de feest speech. De één doet het met hu mor, de ander doodernstig, maar er zijn er ook die heel veel creati viteit gebruiken en zelfs eentje die heerlijk uit de bol gaat. Voor het publiek een goede kijk op de verschillende instrumentengroe pen en ook is het een demonstra tie van diverse muzikale genres. Brossé verwerkt in zijn stuk klassiek, funk en jazz. Met deze spontane muzikale uitbarsting gaat het Zeeuws Orkest op de swingende toer. Maar daarna wordt het pure ernst en begeleiden de muzikan ten violist Dmitri Makhtin in het Vioolconcert in d van Jean Sibe lius. Makhtin is pas 21 en heeft reeds vele prijzen op zak. In 1996 won hij de Unisa Transnet Inter national String Competition in Zuid Afrika. Hij is geboren in Rusland en specialiseerde zich na zijn opleiding in de Verenigde Staten en in Nederland, waar hij zich vestigde. Zijn techniek is verbijsterend knap. Hij trad op met verschillende orkesten. Met het Zeeuws orkest speelt hij het bekende concert van Sibelius. Direct in het eerste deel kan de solist zich etaleren. De drie the ma's: expressief, lyrisch en stevig van constructie bieden hem de mogelijkheid om 'uit te pakken'. De muzikaliteit komt dan weer sterk aan bod in het zwaarmoe dige Adagio en de virtuositeit in de razend moeilijke finale met dubbelgrepen, en snelle loopjes. Een stukje vuurwerk dat lang zal blijven naklinken. Het orkest sluit het concert af met Dvorak. De negende symfonie is een brok nostalgie naar zijn geboorteland. Dvorak verlangde naar Bohemen terwijl hij in Amerika vertoefde, maar in zijn negende verwerkte hij ook de invloeden uit 'de nieu we wereld'. Een meeslepende symfonie die veel van de uitvoer ders vergt: muzikaliteit, affectie met de Oost-Europese nostal gische muziek, techniek en voor al dynamiek. Het Zeeuws Orkest speelt o.l.v. Gastdirigent Dirk Brossé Dirk Brossé vrijdag 15 november in de Concertzaal in Middelburg om 20.00 uur en zondag 17 no vember om 14.30 uur. In Vlissin gen begint 19 november het con cert in de Sint Jacobskerk om 20.00 uur. De toegangskaarten zijn te verkrijgen bij de VW's in Middelburg en Vlissingen, de stadsschouwburg Middelburg en Boekhandel Bikker in Vlissingen en een half uur voor aanvang van de concerten aan de zaal of kerk. Sponsor MIDDELBURG De Arbodienst Zeeland sponsort het eer ste herenteam van de Middelburgse Mixed Hockeyclub. De he ren kregen nieuwe wedstrijdshirts en trainingspakken. Op de foto staand vlnr. Westley Maljaars, Arjaan Ringeling, Mark van Pelt, Kast v.d. Meulen, (aanvoerder) Jonas Mulder, Clau dius de Beer. Zittend vlnr. keeper Vincent Hector, Igor Coppe- jans, Michiel van Werkum, Joerie Coppejans, Ferdinand Vos, Gijsbert v.d. Meulen. MIDDELBURG/ARNEMUIDEN - Vanaf deze week wordt de eer ste stooktabel met de gasstreefverbruiken voor de actie Zuinig Stoken/Zuinig aan gepubliceerd. De komende 21 weken verschijnt de stooktabel in deze krant. Door het streefverbruik uit de tabel te vergelijken met het werkelijk verbruik van die week kan men zien of men teveel of juist te weinig gas heeft verbruikt. Door in de tabel te kijken bij de kolom waar het gemiddeld jaar verbruik staat vermeld is het per soonlijk weekstreefverbruik op te zoeken. Deze streef verbruiken zijn afhankelijk van het weer van de afgelopen week en kunnen dus per week verschillend zijn. De stooktabellen staan ook op pagi na 516 van teletekst. Hoe de elec- triciteitsverbruiken zijn te verge lijken staat op de meterkaart. Door elke week het eigen ver bruik te vergelijken met het streefverbruik wordt een goed inzicht in het energieverbuik ver kregen. Hierdoor kan men be wuster met energie omgaan en besparen waar mogelijk. Wie niet in Middelburg of Ame muiden woont en toch mee wil doen met de actie kan een 'Zuinig Stokenkaart' halen bij de ge meente Middelburg en Amemui den, de Provincie, bilbliotheek, de Milieuwinkel, de afdeling voorlichting van de Delta Nuts bedrijven in Middelburg en aan de balie van de Scheldebode in de Scheldestraat 7-9 in Vlissingen. AAGTEKERKE - Het damsei- zoen is weer begonnen en zoals gewoonlijk heeft de Provinciale Zeeuwse Dambond ook dit keer weer heel wat activiteiten op het programma staan. Inmiddels is een aanvang gemaakt met de clubcompetitie in de diverse klassen, evenals de strijd om het persoonlijk damkampioenschap van Zeeland. Daarnaast kunnen de liefheb bers op het honderdruitige bord buitenom de competitie aan hun trekken komen tijdens attractie ve toernooien. Op 16 november wordt een interessante kracht meting verwacht in Aagtekerke waar vele Zeeuwse dammers in actie zullen komen. De sneldam- mers kunnen op 23 december te recht op het toernooi van Aagte- kerke/Gapinge en Oostkapelle en het RABO Damtoemooi vindt plaats in 's-Gravenpolder, waar ook het Paastoemooi van de PZDB wordt gehouden op 29 maart. Verder zal op 5 april een Damdag worden gehouden in Zierikzee, in het kader van het 40-jarig bestaan van de plaatse lijke damclub. Belangrijk is natuurlijk ook het sneldamkampioenschap van Zeeland in Souburg op 15 maart en het viertallen- kampioenschap voor de jeugd in Tholen op 12 april. ADVERTENTIE Voor f 50.- inclusief een hartige winterse hap gaat Van Fraassen (Adri met z'n reisburo's en Bram met z'n touringcars) weer goed voor u zorgen! (sfeerverlichting, fantastische etalages, winterse pot met glaasje wijn op thuisreis). - Düsseldorf, vrijdag 29 nov. en 13 dec. - Brussel, vrijdag 6 en 20 december - Keulen rond de Dom, woensdag 12 december - Maastricht, rond het Vrijthof, 19 december Voor de Sinterklaasprijs van 5 tientjes! Kerstbomen, leuke restaurants, kerststallen, kerstker- ken incl. koffie met kerstgebak, kerstlunch, kerstdiner! 95.- p.p. op 26 december, een arrangement waarvoor u niet thuis kunt blijven. Alle tochten: vertrek Vlissingen - Middelburg - Goes - Kruiningen - Bergen op Zoom. Inlichtingen en boeken op de MIDDELBURG - Komende zaterdag is dan weer zover. Dan meert St. Nicolaas met zijn schip tot de nok volgeladen met kadootjes uit Spanje aan op de kades van Middelburg. Rond half twee 's middags gooien de dekpieten de trossen rond de bolders van de Rouaanse kade bij de Gedenknaald. De Goed Heiligman zal dan ont vangen worden door een lid van het College van Burgemeester en Wethouders van de Gemeente Middelburg waarna Sint Nico laas samen met de Hoofd Piet een rondgang langs alle kinderen maakt. Een stief kwartiertje later stapt de Sint op zijn trouwe schimmel en vertrekt de stoet on der begeleiding van een muziek korps via de Rotterdamsekaai, Dam, Damplein, St. Pieterstraat, Korte Delft, Lange Delft naar de Markt. Daar neemt de Sint om twee uur plaats in de muziektent voor het Stadhuis. De Zwarte Pieten, Maanpieten en het dou Leeuw en Muis dollen en dwazen op het podium totdat de Sint het tijd vindt om te voet het winkel centrum in te trekken. Daar is Sinterklaas vanaf half drie te vinden in gezelschap van zijn Zwarte Pieten Band. Via de Pot- tenmarkt en Plein 1940 gaat het Spaanse gezelschap naar de Gee- re en via de Geersepassage naar de Beenhouwerssingel. Vandaar wordt de intocht vervolgd via Langeviele, Zusterstraat, Markt, Lange Noordstraat, Nieuwe Burg, Lange Delft, Korte Delft en Segeersstraat. Zo'n drukke dag is vermoeiend voor de oude Sint en dus zal hij na de Middelburgse rondgang zijn moede hoofd ten ruste leggen om 's nachts fris en monter met zijn schimmel de da ken te beklimmen en alle schoen tjes te vullen. VLISSINGEN In de herfstvakantie werd er door Albert Heijn en Van Fraassen reisbureau een kleurwedstrijd uitgeschreven. Uit de honderd inzendingen koos een deskundige jury zes winnaars. In de leeftijd 1 t/m 6 jaar waren dat Domino van Hecke, Sofyan Brasser en Dylen Croon. In de leeftijd 7 t/m 12 jaar vielen Vrouwkje van de Linde, Kim Bodemeijer en Seya Franse in de prijzen. Snelheidscontroles Op de Noordweg in Sint Laurens zijn afgelopen zaterdag snel heidscontroles gehouden bij ruim 3503 voertuigen. De toege stane snelheid is daar 50 km per uur. Er werden 54 overtredingen begaan. Gecontroleerd werd er ook op de Vrouwenpolderseweg waar de maximumlimiet 80 km per uur bedraagt. Van de ruim 400 voertuigen reden er 23 te hard. De hoogst gemeten snel heid was hier 108 km per uur. Inbraken Dinsdag nacht is er ingebroken in een gebouw aan de Edisonweg in Vlissingen. Er werd een com puter ter waarde van 5400 gul den gestolen. Ergens tussen 31 oktober en 7 november is ge poogd in te breken in een onbe woond huis aan de Kanarie- sprenk in Vlissingen. Aan de voorzijde van de woning werd de buitenste ruit vernield en is ge probeerd de achterdeur open te breken, hetgeen niet is gelukt. Bij een bedrijf in Serooskerke zijn bij een inbraak verlichting sarmaturen ter waarde van 22800 gulden gestolen. De scha de bedraagt 6000 gulden. De ar maturen kunnen worden ge bruikt voor het kweken van hen nep. Alcohol in het verkeer Vorige week donderdagnacht is een 56-jarige automobilist aan gehouden op de Beneluxlaan in Middelburg. Bij een blastest blies de Middelburger 420 ugl. De man kreeg een rijverbod en een dagvaarding. Een inwoner van Rotterdam blies diezelfde nacht bij een alcoholcontrole op de Nieuwendijk in Vlissingen 225 ugl. Hij kreeg een rijverbod en een boete van 350 gulden op gelegd. De man werd ok bekeurd voor het onverzekerd rondrijden en een lekke uitlaat.

Scheldebode | 1996 | | pagina 5