SCHELDEBODE GRATIS DE JUISTE KONTAKTEN MAAKT U DOOR TE ADVERTEREN IN Belasting betalen Orthopedische schoenen op maat en naar smaak E SUP ALDI Mirocentrum bestaat 25 jaar Wereldwinkel bestaat tien jaar ANTIEK CADEAUS Certifit POLITIERAPPORT FILIAALLEIDER woensdag 30 oktober 1996 Snelheidsproject Geweld Auto's beschadigd Mishandeling Heterdaad AANBIEDINGEN VRIJDAGAVOND 1 NOVEMBER KOOPAVOND Open tot 21.30 uur 0P BEHA OF HEMD tenCate SPECIAALZAAK VERKOOPSTERS/KASSIËRES VERVANGEND VOOR MEER INFORMATIE, BEL EEN VAN ONZE ADVISEURS 0118-442725 m SCHELDEBODE Altijd een goed onderwerp voor borreltafel en verjaarda- gen.Want wie betaalt er nu graag belasting. Je ziet tenslotte niet wat er met je geld gebeurt. Vanuit dat gevoel en deze ma nier van denken is het bijna een nationale sport geworden om te proberen zo weinig mogelijk te betalen. Ik ken de juiste cij fers niet, maar gevoelsmatig denk ik dat zo ongeveer 95% van de Nederlanders deze sport beoefent. Vier overheidslagen doen een beroep op Uw portemonnaie.Al- lereerst het rijk. Het rijk ontvangt onze loonbelasting, onze in komstenbelasting en ga zo maar door. Een belangrijke belas tingstroom is ook de BTW, een belasting die wij allemaal beta len als wij iets kopen. Maar niet alleen rijk, provincie en gemeenten doen een be roep op u, ook de waterschappen leggen u heffingen op. Wa terschappen doen een aantal buitengewoon nuttige dingen voor u zeker als u beneden de zeespiegel woont, maar vragen wel aan u ommee te betalen. Bij het waterschap kunt U in fei te nog het beste zien wat er metuw geld gebeurt. In een gebied wat moeilijk te beheren is zijn dan ook de waterschapslasten hoog. In andere gebieden zijn die lasten weerlager. Maar altijd is aan te tonen dat de hoeveelheid geld die van u gevraagd wordt, in direct verband staat met de kosten diemen voor u maakt. Na het rijk is het de gemeente die het grootste beroep doet op uw gedwongen bijdrage tot nut van de lokale gemeen schap. Onroerend zaak belasting en hondenbelasting zijn bekende voorbeelden van gemeentelijke belasting.De consumenten bond onderzoekt meestal eennmaal per jaar de hoogte van de gemeentelijke belastingen, maar tot op dit moment is er nog niemand in geslaagd een direct verband te leggen tussen dat wat de burger krijgt en dat wat de burger moet betalen. Een relatief goedkope gemeente kan dus best heel goede voor zieningen hebben en omgekeerd. De provincie is nog het meest bescheiden in het opleggen van belastingheffingen. De groot ste inkomstenpost voor de provincie is het geld dat de provin cie krijgt van het rijk. Overigens is dat ook belastinggeld maar dan geld dat via een omweg naar de provincie toekomt. Een directe bron van inkomsten is het heffen van leges. Als een provincie iets doet voor een bedrijf en soms ook voor een indi viduele burger dan vraagt ze daar geld voor. Moet er veel werk voor verzet worden dan is het bedrag hoog, is het een eenvou dige dienst dan is het bedrag laag. Een tweede directe bron is het uitgeven van duikvergunningen. Duiken mag niet zo maar. Daar moet je een vergunning voor hebbenen een vergunning kost geld. De meest bekende bron van directe inkomsten voor de provincie zijn de opcenten op de motorrijtuigenbelasting. Provinciale staten kunnen, binnen bepaalde grenzen, zelf vaststellen hoeveel geld zij van elke autobezitter willen beuren met als gevolg dat er duurdere en goedkopere provincies zijn.Zeeland zit daarbij ongeveer in de middenmoot. De conclusie uit het bovenstaande is dat een inwoner van Zee land die geen vergunning voor iets nodig heeft, niet aan duik sport doet en geen autobezitter is, geen cent provinciale belas ting moet betalen. Champagne staat al klaar voor 25-jarig jubileum Miro-centrum Harry de Lange VLISSINGEN - In de afgelo pen vijfentwintig jaar ontwik kelde de Miro zich van waren huis naar supermarkt. In de ja ren zeventig voorzag de Miro in een trend van een non-food ge richte winkel met een super marktgedeelte. Naast levens middelen kon je er dus ook fiet sen, wasmachines, caravans, te levisies en perzische tapijten kopen. In de jaren tachtig vol deed deze formule niet meer en kwam in 1989 de omschakeling van Miro-warenhuis naar een AH-supermarkt. Het Mirocen trum bleef echter wel bestaan en viert nu het 25-jarig jubi leum. Supermarktmanager J. Kleijne was degene die de omschake ling tot stand bracht. „Dat pro ces ligt al weer wat jaren achter ons, maar het is een goede ont wikkeling geweest." Toch blijft Kleijne altijd zoeken naar ver beteringen. „We proberen om van onze winkel een avontuur te maken. Klanten moeten wel weten 'daar staat de jam en daar het wcpapier', maar we willen ze ook blijven verassen." Zo'n ver rassing komt er in week 48. Dan wordt, waar nu het 'kookeiland' van de supermarkt is, een grote pan neergezet waar iedere dag een warme maaltijd wordt be reid. Klanten kunnen dan tusen 3 en 8 hun avondeten in een warmhoudzak meenemen. „Ie dere dag wordt er een ander re cept bereid en er worden alleen maar verse ingrediënten ge bruikt." De grootste kracht van het Mirocentrum zijn volgens Kleijne de 1200 parkeerplaat sen. „Er is hier altijd plaats om de auto te parkeren en je hoeft er niet voor te betalen." Het pand waar het Mirocentrum in gevestigd is, is oorspronkelijk een fabrieksgebouw uit Gro ningen dat in delen naar Vlis- singen is overgebracht en weer opgebouwd. „Het blijft toch een beetje een blokkendoos", zegt Kleijne. „Met het aanbrengen van de schans aan de buitenkant heb ben we het wikelcentrum een beetje allure willen geven." On langs kwam het Mirocentrum als Clusterwinnaar van de regio W brabant en Zeeland uit de bus. Op het gebied creativiteit, klantvriendelijkheid en bereik baarheid scoorde het centrum het hoogst. Het 25-jarig be staan wordt gevierd met een champagnespaaractie. Iedere klant krijgt bij elke 25 gulden boodschappen een stempel op een spaarkaart. Bij 20 stempels kunnen klanten een pies Pierre De Bry champagne ter waarde van 29,95 meenemen voor vijf gulden per fles. VLISSINGEN - Orthopedi sche' schoenen lelijk en lomp? Bij schoenmakerij Koets aan de Scheldestraat 18 weten ze wel beter. Het bedrijf werkt nauw samen met Feller Orthopedi sche Schoentechniek in Goede reede, waar de wensen van de klant de hoogste prioriteit heb ben. Feller Orthopedische Schoen techniek is een jong, modern bedrijf met enthousiaste mede werkers en een ruime ervaring in de 'orthopedische schoen techniek. Orhopedisch schoeisel is volle dig op de individuele voet is af gestemd. In de praktijk houdt dat in, dat na een grondig on derzoek, waarbij de klachten uitgangspunt zijn, in overleg met de klant een juiste oplos sing gezocht wordt. Hierbij is het luisteren naar de klant van essentieel belang, omdat het uiteindelijke resultaat, behalve een goed hulpmiddel ook ac ceptabel moet zijn voor de klant. Na dit onderzoek worden voetmaten genomen en afdruk ken van de voeten gemaakt. Aan de hand van deze gegevens worden er leesten gemaakt. Over deze leesten worden ver volgens 'proefschoenen' ver vaardigd, die eerste grondig door de klant zelf getest worden voordat de definitieve schoenen worden gemaakt. Afgelopen maandag is het snel heidsproject Middelburg- Stormvloedkering-Bruinisse van start gegaan. De politie gaat op dit traject extra contro leren op snelheid met 10 vaste radarkasten, radarauto's en borden die de bestuurder erop attent maken dat ze te hard rij den en hun snelheid gecontro leerd is. Op dit traject zijn tussen 1993 en 1995 honderd ongevallen ge beurd, waarvan vijf met dode lijke afloop. Dit jaar waren er al drie doden te betreuren. Uit on derzoek blijkt dat te hoge snel heid een van de belangrijkste oorzaken is van het hoge aantal Maar daarmee houdt het niet op. De klant wil natuurlijk in de eerste plaats goed passende schoenen, maar ze moeten er ook leuk uitzien. Feller biedt een grote keuze in kleuren en modellen en de klant beslist uiteindelijk hoe zijn schoenen er uit moeten zien. Feller maakt ook orthopedi sche voorzieningen, die ge bruikt kunnen worden in schoene die iot de gewone schoenwinkel komen. Er zijn wel een paar voorwaar den. Ten eerste moet het een goede schoen zijn, die een tijd mee kan. De schoen moet na tuurlijk ook geschikt zijn voor het aanbrengen van de voorzie ningen. En dan moet de klant er reke ning mee houden dat het effect toch niet even goed is als van een speciale orthopedische schoen. Het bedrijf maakt ook steunzo len op maat. Er zijn twee soor ten; de steunzool en de inlay. De steunzool geeft ondersteuning aan het gedeelte van de voet tussen de hiel en de bal. De in lay geeft ondersteuning aan de gehele voet. Orthopedisch schoeisel en schoenvoorzieningen worden veelal voor een groot gedeelte door de verschillende zieken fondsen en verzekeraars ver goed. Voorwaarde hierbij is wel, dat het voorgeschreven is door de behandelend arts. Het aanmeten en passen van or thopedische schoenen gebeurt bij Feller Orthopedische Schoentechniek in Goedereede of bij Schoenmakerij Koets in de Scheldestraat 18. Klanten die niet in staat zijn het bedrijf te bezoeken worden aan huis bezocht. OOST-SOUBURG - Om het 10-jarig bestaan te vieren is er op dinsdag 5 november van 10.00 tot 17.00 uur open dag in de Wereldwinkel in het Guus- uus aan de Kanaalstraat. Er is gratis koffie en er zijn volop ar tikelen uit de nieuwe 'Fair Tra- de' catalogus te verkrijgen. Een prijs winnen kan ook. Thee en koffie. Dat waren tien jaar geleden de belangrijkste producten in het assortiment van de Wereldwinkel. Wat dat betreft is er heel wat veranderd. Het assortiment is inmiddels behoorlijk uitgebreid met kunstnijverheidsproducten en sieraden. Ook de winkelruimte is aangepast aan de eisen van de tijd, er is nu bijvoorbeeld een permanente etalage. Wat niet veranderd is, zijn de verkeersslachtoffers Een 14-jarig meisje moest afge lopen zondag omstreeks 13.30 uur haar portemonnee afstaan aan vijf a 6 jongens tussen de 14 en 18 jaar. De jongens pakten haar portemonnee met geweld af. Toen andere jongens op het schreeuwen van het meisje af kwamen, gingen de daders er vandoor en gooiden de protem- onnee weg. De daders hadden een getinte huidskleur en droe gen trainingjacks. Op diverse plaatsen op Walche ren werden de afgelopen dagen auto's vernield of beschadigd. Op de Veersesingel werden van auto's antennes vernield en rui tenwissers verbogen. Ook wrd bij een auto de linkerbuiten spiegel afgetrapt. Het gebeurde zondagmorgen omstreeks 6 uur. Tezelfder tijd werd in de Noordzeestraat in Vlissingen een vijftal auto's beklad met een fel oranje-rode substantie. Van een auto die geparkeerd stond aan het Groot Abeele in Oost-Souburg werd in de nacht van zaterdag op zondag met een bierflesje een ruitje ingegooid. Aan de Duinweg in Zoutelande werd een auto bekrast. Een 45-jarige vrouw uit Vlis- openingstijden. Nog steeds is de winkel tweemaal per week geo pend: op dinsdag van 13.30 tot 16.00 uur en op zaterdag van 10.00 tot 12.00 uur. Ook het aantal medewerkers is met vijf tien ongeveer gelijk gebleven en het enthousiasme waarmee ze hun werk doen is even groot als in het begin. Bij een jubileum hoort een prijsvraag. En natuurlijk gaat die bij de Wereldwinkel over koffie. De vraag luidt: 'Hoeveel pakken kofie zijn er de afgelo pen tien jaar verkocht bij de Wereldinkel in Souburg?' Wie denkt het antwoord te weten, kan de oplossing kan op dins dag 5 november en zaterdag 9 november inleveren in de win kel. De prijs: twee pakken Afri kaanse koffie en een cd. singen werd vorige week woensdag mishandeld door een onbekende oudere man. De man was tegen haar auto ge botst en werd zo kwaad op de vrouw dat hij haar tegen de grond gooide. Drie inbrekers van 15, 16 en 19 jaar uit Vlissingen zijn vorige week door de politie opgepakt. De politie had melding gekre gen van een inbraak aan de Rit- themsestraat in Oost-Souburg en ging op zoek naar de jon gens. Toen ze gevonden werden, bleken ze drijfnat te zijn omdat ze zich hadden verstopt in het natte gras. MMELTJ Begin november viert 't Hommeltje haar derde ver jaardag. Ook dit jaar willen we hier even bij stilstaan. Dit doen we o.a. met een aantal Deze zijn: - kortingen tot 25% op diverse antieke meubelen; - op alle kussens, tafelkleden en plaids 10% korting; - een kast vol met artikelen voor de halve prijs; - kortingen op vele andere zaken. Kortom, het is zeker de moeite waard om even langs te komen, ook al omdat u bij besteding van minimaal 25- een leuke attentie krijgt aangeboden. Deze aanbiedingen gelden van 1 t/m 9 november 1996. Graag tot ziens 't Hommeltje Groene Kruisstraat 2-4, Waarde tel. 0113-503565 van Certiflt Lady 3BU AANKOOP VAN 2 SUPS uit de collectie van Certifit en Certifit Lady Klokstraat 21, Goes Lange Delft 8, Middelburg Aldi is een vooraanstaande en succesvolle supermarktorganisatie. Het bedrijf kenmerkt zich door een geheel eigen vorm van presentatie en lage prijzen voor kwaliteitsprodukten. Voor ons filiaal in de regio Middelburg/Vlissingen/Oost-Souburg zoeken wij: m/v Functie-inhoud: - het bedienen van de computerkassa - het verwerken van aangeleverde vracht - het zelfstandig uitvoeren van aangewezen taken - het verzorgen van het winkelbeeld. Wij vragen: - motivatie en enthousiasme - interesse in gevarieerd werk in de de tailhandel - verantwoordelijkheidsgevoel en inzet - leeftijd tot 23 jaar Wij bieden: - een leuke, vaste baan - een goed salaris en een aantrekkelijke premie - afwisselende werktijden die zoveel mogelijk aan uw wensen tegemoetkomen - een uitstekende inwerkperiode - doorgroeimoeilijkheden. Uw enthousiasme en motivatie zijn voor ons belangrijker dan uw leeftijd en ervaring. m/v Functie-inhoud: - het verrichten van alle voorkomende - winkelwerkzaamheden - onder verantwoordelijkheid van de filiaalleid(st)er mede leiding geven aan een team van vijf tot tien medewerk(st)ers - het overnemen en zelfstandig uitvoe ren van een aantal filiaalleid(st)ers- taken - het vervangen van de filiaalleid(st)er tijdens diens afwezigheid Wij vragen: - een leeftijd vanaf 20 jaar - een opleiding op middelbaar niveau; - bij voorkeur MDS - verantwoordelijkheidsgevoel en een resultaatgerichte instelling. Wij bieden: - een goed salaris en een aantrekkelijke premie - een gedegen inwerkperiode van ca. 2 maanden - bij gebleken geschiktheid uitstekende doorgroeimogelijkheden naar de functie van filiaalleid(st)er. Ervaring in de branch is een pré, doch niet vereist. Heeft u interesse? U kunt zich als volgt melden: Schriftelijk: p/a Mevrouw J.U.G. de Souza Wijgaardstraat 11 -02 4461 DA GOES VMItoQN amateurs spelen King Arthur* in ktrk Sport festiln In Borselse sportnallen

Scheldebode | 1996 | | pagina 7