SCHELDEBODE verwarrend als de werkelijkheid Open dag Chemie start Wetenschapsweek V^/oederstaal Aanstormend talent Een kamer TORENPROAT Waarom hebben mannen tepels? Piekoptreden woensdag 2 oktober 1996 Zeeuwse Komedie in 'Kras' van Judith Herzberg Nominaties imago wetenschapsdag Bibliofoon HANDWERK In de Bachten Reede aan de Vredenhoflaan in Vlissingen wordt morgen een Handwerkverkoping gehouden. Naast kaarten, kleerhangers zijn er ook poppen en kleedjes te koop van 13.30 tot 16.00uur. BLUE SPIRIT - In Middelburg en Goes geeft Blue Spirit Drum Bugle Corps morgenavond optredens. De parade met aan sluitend een optreden op de Markt in Middelburg begint om 20.30 uur. Een uur eerder is Blue Spirit Bugle Corps te zien in Goes. Het programma 'Classic Rock' bestaat uit muzieknum mers van de hardrockband 'Unity' en de 'Rolling Stones'. VERMAGEREN - Thuiszorg Walcheren organiseert dit najaar twee vermageringscursussen 'In Evenwicht', voor volwassenen. De cursussen bestaan uit 8 bijeenkomsten en worden gegege- ven in Middelburg, Breestraat 15. De eerste cursus start mor gen en duurt van 14.00-16.OOuur. De tweede cursus start op donderdag 10 oktober van 19.30-21.30 uur. Voorwaarde voor deelname is een verwijsbrief van huisarts of specialist. Voor donateurs van Thuiszorg Walcheren kost de cursus 50 gulden, voor niet-donateurs 75 gulden. De cursus staat onder leiding van een diëtist. Meer informatie: Thuiszorg Walcheren, tel. 0118-684000. DANSGROEP 'De Rotterdamse Dansgroep' is donderdag 3 oktober te zien in de Stadsschouwburg Middelburg met nieuw werk van de vier jonge choreografen Rica Blunck, Samuel Wu- ersten, Gaby Allard en Emma Diamond. Kaarten kunnen wor den gereserveerd op het nummer 0118-611500. Aanvang 20.00 uur. DANSEN - Allegonde organiseert op vrijdag 4 oktober een dansavond voor 25-plussers. Onder het genot van een hapje en een drankje wordt in het gebouw van Allegonde aan Wester- zicht 386 in Vlissingen een sfeervole avond gepresenteerd. Aan vang 20.30uur, toegang is vrij. ZANGKOOR - Het Zeeuws Vrouwenkoor organiseert vrijdag 4 oktober een uitwisselingsconcert met het Troisdorfer Manner- chor. Verder wordt er medewerking verleend door het Middel burgs Mannenkoor, het concert wordt gegeven in de Concert en Gehoorzaal in Middelburg. Kaarten zijn a 15 gulden verkrijg baar aan de zaal. Het concert begint om 20.00 uur. SOEFIE Soefi Centrum Middelburg organiseert op vrijdag 4 oktober een openbare lezing met als thema 'Het magnetisme van het hart' in de Zeeuwse Bibliotheek. Dé lezing wordt gege ven door Leela Deslee uit Gent. Aanvang 19.30 uur. Op zondag 6 oktober houdt de Soefiebeweging een Universele Eredient in het gebouw 'De Vier Elementen' aan de Breeweg 100 in Middel burg met als onderwerp 'Wat is leven?' door Toja van Dongen uit Gorsel. Aanvang 11.00 uur. KINDERKLEDING - Peuterspeelzaal 'De Vrolijke Keet' in Serooskerke houdt vrijdag 4 oktober een kinderkledingbeurs van 15.15 tot 16.30 uur. De opbrengst komt ten goede van de peuterspeelzaal. Kleding en speelgoed kunnen vandaag en morgen worden ingeleverd in 'De Vrolijke Keet' van 10.45 - 11.30 uur. Ook de diakonie van de Wijkgemeente Lammeren- burg uit West-souburg houdt op 9 oktober een kinder- en speelgoedbeurs in het kerkgebouw 'De Schaapskooi' in Papa gaaienburg. In goede staat verkerend speelgoed en schone kinderkleding kan op maandag 7 en dinsdag 8 oktober worden angeboden van 09.00 - 10.00 uur. De opbrengst komt ten goede aan de stichting Juconi die hulp biedt aan straatkinderen in Latijns Amerika. WANDELEN - De jaarlijkse Herfstwandeltocht van MTV '69 wordt dit jaar op 5 oktober gehouden. De langste route loopt over het eiland Walcheren, de kortse route rond Middelburg. Er kan gewandeld worden over afstanden van 5, 10, 15, 25 en 40 kilometer. De tocht draagt een internationaal karakter door deelname van een Belgische wandelsportvereniging. De start is vanaf sporthal 'De Zandkuil' in Middelburg. In overleg zijn flexibele starttijden mogelijk. Inlichtingen tel. 0118 - 634876/626018. BUURTCONTACT - Speeltuinvereniging 'De Oude Stad' orga niseert zaterdagmiddag 5 oktober van 14.00 uur tot 17.30 uur een buurtcontactmiddag voor alle belangstellenden om een potje te kaarten, te biljarten, sjoelen of gewoon om te babbelen. BINGO - In het VTV-clubgebouw aan het Baskenburgplein in Vlissingen is er zaterdag 5 oktober een bingo- en loterijavond. Aanvang 20.OOuur. Op dinsdag 8 oktober is er prijsklaverjassen in café-restaurant De Golfbaan aan de Burg. van Woelderen- laan in Vlissingen. Deelname kost 2,50, aanvang 20.00 uur. Beide avonden worden georganiseerd door 'De Doordouwers' uit Vlissingen. APPELREN De Zeeuwse Windhonden Vereniging organi seert op zaterdag 5 oktober haar jaarlijkse Gouden Appelren. Deze ren wordt gelopen op de wedstrijdbaan van de vereniging in het rekreatiegebied 'De oude Zeedijk' in Goes. De wedstrij den beginnen om 11.00 uur, toegang is gratis. BOEKENBEURS - Voor de laatste keer dit jaar organiseert de stichting 'Goednieuwsbus' op zaterdag 5 oktober een boeken beurs op de Graanbeurs in Middelburg. De opbrengst komt ten goede aan de 'Goednieuwsbus', een christelijke boekwinkel op wielen die binnenkort op Walcheren gaat rijden. De beurs be gint om 09.00 uur. TENTOONSTELLING In het kader van de selektie-tentoon- stellingen vindt er op zaterdag een 5 oktober een ontmoeting plaats tussen de kunstenaars Guido Lippens en Janpeter Muil wijk in de Bellamy 19 zaal van het Stedelijk Museum Vlissin gen. Muilwijk studeerde 10 jaar geleden af aan de Kunstacade mie in Kampen met als docent Guido Lippens. De Selektie-ten- toonstelling is een serie tentoonstellingen over de kunstpro- duktie in Zeeland. Aanvang 15.00 uur. Aansluitend vindt om 16.00 uur de opening plaats van het Atol-project de Carava(a)n in Vlissingen. SNUFFELMARKT - Wandelsportvereniging 'Willen is Kun nen' houdt zaterdag 5 oktober een snuffelmarkt in het clubhuis aan de Adriaan Coortelaan 1 in Vlissingen. De zaal gaat open om 09.0 uur en sluit om 12.00 uur. De opbrengst komt ten goe de aan de vereniging, waarvoor regenjacks en uniformen aan gekocht zullen worden. MARATHON De Vlissingse sportvereniging 'Marathon' no digt Belgische en Nederlandse atleten uit om op zaterdag 5 ok tober deel te nemen aan de 59e Internationale Boulevardeloop. De wedstrijden beginnen om 13.00 uur. Start en finish bevin den zich weer op de Boulevarde Evertsen bij het voormalige Strandhotel. Na afloop volgt er nog een 3700 of 6700 meter prestatieloop. WELKOMSDIENST - In de Morgenster' in Middelburg wordt op zondag 6 oktober een welkomsdienst gehouden met de koorgroep 'De Vlissingers' en het combo 'Second Chance'. Het thema van de dienst is 'Een postorderbruid voor Isaak?' Voorganger is ds. L. Deventer. De dienst begint om 18.45 uur. DEMENTIE In samenwerking met de commissie Welzijn Ouderen Meliskerke organiseert de stichting Welzijn Ouderen Platteland Walcheren op 8 oktober een informatiebijeenkomst voor ouderen over het onderwerp 'Vergeetachtigheid/dementie. Op deze middag, die om 14.00 uur begint, spreekt huisarts A.A. van der Male uit Zoutelande. De bijeenkomst wordt gehouden in Ons Huis in Meliskerke. GNOSTIEK In de aula van de Zeeuwse Bibliotheek laat N.J.H. Steenhoff van het Lectorium Rosicrucianum op 9 okto ber dia's zien waarmee hij duidelijk maakt wat er verstaan wordt onder het Gnostieke Christendom. De avond begint om 20.00 uur en de toegang is gratis. verschijnt in een oplage van 49.300 exemplaren elke woensdag huis-aan-huis in de gemeenten Arnemuiden, Domburg. Mariekerke. Middelburg, Valkenisse, Veere, Vlissingen, Westkapelle Kantoor Scheldestraat 7-9,4381 RP Vlissingen, Postbus 5051,4380 KB Vlissingen Tel.nr.: 0118-442720, Fax: 0118-442721 Openingstijden: ma, wo, do, vrij. 9.00-12.30 uur en van13.30- 17.00 uur, dinsdag 9.00-12.00 uur, 's Middags gesloten Advertentieverkoop tijdens kantooruren tel.: 0118-442720 Jos Rentmeester (verkoopleider), tel. privé: 0113-655379 Yolanda Krijger (vertegenwoordiger), tel. privé: 0118-411351 Marcel Schreur (vertegenwoordiger),tel.prive: 0118-473051 Mini's (rubrieksadvertenties), tel.: 076-5312313 Afsluittijd advertenties: maandag 12.00 uur Redactie tijdens kantooruren tel.nr.: 0118-442720, fax 0118-442721 Andrien Smeels tel. privé: 0118-639719 Afsluittijd redactie: maandag 14.00 uur Correspondenten Dave Krajenbrink tel.: 0118-413089 Jaap Klein, tel. privé: 0118-625185 Ad Roos, tel. privé: 0118-602860/06-53265518 Marco Evenhuis, tel.: 0118-471785 Fotografen Harry de Lange, tel.: 0118-625195/06-52665827 Piet Davids, tel.: 0118-623594 Bezorging voor klachten over bezorging tijdens kantooruren bellen: 0118-442720 s O De Scheldebode is een uitgave van Zuidwest - Weekbladen. v VLISSINGEN - Toneelgroep De Zeeuwse Komedie speelt in het seizoen 1996-1997 de voor stelling 'Kras' van de schrijfster Judith Herzberg. 'Kras' is een fragmentarische voorstelling over een familierelatie die dicht bij de werkelijkheid staat. Ju dith Herzberg zegt over haar ei gen toneelstukken: „Wat ik probeer is degene die kijkt de zelfde verwarring te laten bele ven als ik onderga, wanneer ik naar de werkelijkheid kijk. Ik geloof erg in relaties, een mens kan in de ene relatie iets totaal anders uitdrukken dan in een andere relatie." Ina, een gescheiden vrouw die tegen de zeventig loopt, krijgt regelmatig „bezoek" van een.in breker. Zij verandert de sloten van het huis en roept haar vier volwassen kinderen bij elkaar. Ina wordt er van verdacht zelf de inbraken in scène te hebben gezet, om zo aandacht te krijgen en haar kinderen weer bij el kaar te brengen. Temidden van de puinhoop die de 'inbreker' heeft achtergelaten, proberen zij orde op zaken te stellen. Zoals vaak in de stukken van Judith Herzberg communiceren de personages slecht met elkaar en hebben zij ieder voor zich moeite met het leven dat zij lei den. Veel blijft onuitgesproken. De regie van IKras' is in handen van Josien de Graaf. Zij regis seerde het afgelopen jaar bij de Zeeuwse Komedie de voorstel ling. 'De Koning en de Rest' waarvoor de groep vijf nomina ties voor de Elektra ontving, de jaarlijkse toneelprijs voor op merkelijke prestaties binnen het amateurtoneel in Zeeland. Haar motivatie: „Ik hou erg van de stukken van Judith Herzberg. Wat mij aanspreekt is het frag mentarische karakter in haar werk. Tussen de regels door komt de tekst tot leven. De per sonages in Herzberg's stukken zijn onvoorspelbaar en net zo verwarrend als de werkelijk heid. Het is ook vrijwel onmoge lijk om een centraal thema aan te duiden, omdat de stukken van Herzberg zo dicht bij het echte leven staan. Daarom denk ik ook dat het afluisteren van gesprekken zo interessant is omdat het zich nu afspeelt." Voor het decor van de voorstel ling benaderde de Zeeuwse Ko medie de in Middelburg woon achtige beeldende kunstenaars Eveline van Duyl en Peter Ter horst. Na enige toelichting en een bezoek aan het Vestzak theater konden zij al snel en thousiast worden gemaakt voor een samenwerking tussen thea ter en beeldende kunst. Eveline en Peter exposeerden in binnen- en buitenland. Afhankelijk van de ideeën die zij ontwikkelen, kiezen zij voor bepaalde tech nieken als fotografie, ruimtelijk werk en installaties. Ook reali seren zij opdrachten in de vrije ruimte, zoals onlangs voor het nieuwe GGD-gebouw in Goes. Hoewel zij onafhankelijk van elkaar werkzaam zijn als beel dend kunstenaar, vormen zij in bepaalde opdrachten een duo. Dit leidt soms tot onverwachte resultaten die weer gebruikt kunnen worden in het eigen werk. Een installatie van Eveli ne die zij toonde in Siegen (Duitsland), getiteld 'Der Traum der Wirklichkeit' was uitgangspunt voor het dekor van 'Kras'. De 17 meter lange installatie bestond uit transpa rante golfplaten en gekleurd glas. Een kleurrijke transparan te grens tussen heden en toe komst. Een thema dat zich vol gens beide beeldend kunste- De Zeeuwse Komedie met 'Kras' van Judith Herzberg. Het decor is van Eveline van Duyl en Peter Terhorst. FOTO ROELAND VIS naars terugvindt in het theater, het spel en het dekor. De golf platen die gebruikt zijn voor de vormgeving van het decor laten aan de ene kant zien wat er ge beurt, maar laten aan de andere kant veel details weg. De productie gaat op 5 okto ber in premiere in het Vestzak theater en staat tot eind maart op het repertoire. Kaarten kos ten ƒ12,50 en zijn te bestellen via tel. 465624 (op woensdag en vrijdag tussen 12.00 en 13.30 uur) en op voorstellingsdata aan de kassa van het theater. VLISSINGEN Economisch gaat het Nederland voor de wind, maar het milieu is er slecht aan toe. Het publiek kijkt met een scheef naar de schoorstenen van de chemische industrie, die op zijn beurt weer de oor zaak wijt aan het toenemende aantal auto's. Voor be drijven die met chemie te maken hebben in ieder geval reden om tijdens de landelijke open dag op 5 oktober mensen zelf ervaring op te laten doen met chemie in de hoop dat zij er positiever over gaan denken. In Zee land zetten Hoechst en Elf Atochem hun deuren open voor bezoekers. Onder het motto 'Chemie elke dag iets nieuws' is de open dag het startsein voor de Weten schap Techniekweek die duurt tot en met zondag 13 ok tober. Naast bedrijven geven ook ziekenhuizen, laboratoria, waterleidingbedrijven en uni versiteiten rondleidingen en de monstraties. Zo kunnen bezoe kers hun eigen tandpasta ma ken, shampoo of badzout. Of onderzoeken hoeveel alcohol er precies in een fles bier zit. De deelnemende bedrijven en instellingen aan de open dag hopen vooral jongeren te inte resseren voor de chemie, want de belangstelling voor het vak scheikunde in het voortgezet onderwijs neemt volgens de Stichting Communicatie Cen trum Chemie, die de dag orga niseert, al jaren af. Wat niet wil zeggen dat er op dit mo ment een tekort is aan gekwa lificeerd personeel. Bij een be drijf als Hoechst, producent van onder andere fosfor, ver dwijnen er eerder banen door de automatisering. „Maar op langere termijn kan dat een probleem worden", zegt M. Mondeel van Hoechst. „Als in de toekomst nieuwe activitei ten worden ontwikkeld heb ben we mensen met een gede gen grondopleiding nodig." Om die reden is Elf Atochem bezig met de ontwikkeling van een zogenaamd 'Responsible Care'-programma. Onderdeel daarvan is het geven van voor lichting in het voortgezet on derwijs. „We denken daarbij bij voorbeeld aan het geven van gastcolleges op scholen, zegt woordvoerder M. Linger van Elf Atochem. Volgens con rector H. van de Werff van scholengemeenshap Schelde- mond in Vlissingen valt het op zijn school wel mee met die ta nende belangstelling voor het vak Scheikunde. Van de Werff: „Het aantal leerlingen dat het vak kiest is dit jaar zelfs toe genomen. Ze kiezen heel be wust voor scheikunde en bio logie en zijn erg gemotiveerd om het vak te volgen." De open dag is voor bedrijven natuurlijk ook een mooi public relation-instrument om van het slechte imago af te komen. Hoechst voorlichter M.Mon deel geeft graag het voorbeeld van een notoire briefschrijver. Mondeel: „We hebben die man uitgenodigd en een rondlei ding door het bedrijf gegeven. Hij moest toen toegeven dat Twee aanstormende talenten en één al behoorlijk bekende naam samen in één programma, dat is de succesformule van Cabarestafette. De Groninger Marcel Boon behoort tot de eer ste categorie. Hij brengt vóór de pauze 30 minuten uit zijn so lo 'Stengelvrees'. Marcel vat het zelf even kort samen; het wordt "Een programma boordevol half-geéngageerde la- riefarie, onwaarschijnlijk flauwe en zeer harde grappen. Ook Sanne Wallis de Vries (foto) mogen we gerust tot het aan stormend talent rekenen. Zij won tenslotte niet voor niets de jury- èn de publieksprijs op het Leids Cabaret Festival. Een veelzijdige chaoot die in 30 minuten een kakofonie van types aan u voorbij laat trekken. Bekendste naam is natuurlijk het duo Kommil Foo dat na de pauze een forse hap (45 minuten) brengt uit hun nieuwe pro gramma 'Neandertaal'". „Een combinatie van zotternijen en bluesy nummers die vaak op dwaze wijze ontsporen" oordeel de het NRC. Hun programma is later in het seizoen op zaterdag 26 april te zien in het Vlissingse Arsenaaltheater. De Caberes- tafette is op woensdag 9 oktober te zien in de Stadsschouw burg Middelburg, aanvang 20.00 uur. Kaarten kosten f 20,00 voor kortingspassen f 15,00) en zijn in voorverkoop aan het theater, tel. (0118) 611500. FOTO FRITS FALKENHAGEN Zelf onderzoeken en proefjes doen op de Open Chemiedag. wij hier veel aan preventie op het gebied van milieuvervui ling doen. Het is toch vaak een kwestie van onbekend maakt onbemind." Toch is het maar net hoe je er tegen aankijkt, vindt Henk de Groote van de Zeeuwse Milieu Federatie (ZMF). „Bedrijven zijn wel opener geworden in hun infor matie naar de omgeving toe. Het lijkt natuurlijk heel wat wanneer een bedrijf laat zien dat ze er alles aan doen om de verontreindigde uitstoot van het eindprodukt tot een mini- VLISSINGEN - In de Piek treedt zaterdag de Middelburg- se/Vlissingse southern gitaar rockband De Niro op. Zan ger/gitarist Jan Piet de Klerk van De Niro won onlangs de eerste prijs bij de Grote Prijs van Nederland als beste song writer met het nummer 'Bucca neers and pirates'. Tijdens de finale van 'de Grote prijs van Nederland' werd Buccaneers and pirates' ver tolkt door een sessieband be staande uit bekende muzikan ten. Afgelopen zaterdag ver tolkte Jan Pieter de Klerk zelf zijn nummer op de 'Die Hard Jamsessie' in Heinekeszand. De Niro bestaat in oktober één jaar en werd opgericht door de Klerk en bassist Bertus Hooger- heide. Drummer Kris Coppool- se (ex - Fairytaile) en gitarist Roel Idskes (ex- On the Cover) maakten de band compleet. De Niro begon met het spelen van covers, maar al gauw brachten ze eigen werk op het podium. De muziek heeft raakvlakken met Bruce Springsteen, Neil Young, Lynyrd Skynyrd, Ra- diohead en The Prodigal Sons. In augustus van dit jaar werden de opnamen afgerond voor een mini-cd waar nummers op staan die allen door Jan Piet de Klerk zijn geschreven. Rond half oktober zal de cd uitko men. De Piek gaat om 21.00 uur open, tot 21.30 is de entree gra tis. Na die tijd kost het vijf gul den. mum te beperken. Wij pleiten er juist voor om in het begin van het hele proces al milieu- besparende toepassingen te doen." De Zeeuwse Milieu Fe deratie treedt vaak op als een soort waakhond. Vergunning aanvragen en bedrijfsmilieu plannen worden door de ZMF nog eens goed doorgelicht. In samenwerking met alle andere federaties in Nederland wor den de milieujaarverslagen Van bedrijven nog eens nader bekeken. De Groote: „We kij ken dan bij voorbeeld op welke manier bedrijven de omgeving informeren. Vaak zijn die ver slagen niet volledig of wordt er teveel in algemene termen ge sproken." Het vervolg op de open dag Chemie is op zondag 6 oktober met de Wetenschapsdag. In de Zeeuwse bibliotheek in Mid delburg vinden van 13.00 uur tot 17.00 uur onder het thema 'Beweging' verschillende acti viteiten plaats. Op het Pretla boratorium kunnen jongeren en volwassenen aan de slag met het maken van superlijm of het maken van een 'Knight- rider-scanner'. Aansluitend vindt van 6 tot en met 12 okto ber de Wetenschap en Tech niekweek plaats. Op de eerste verdieping van De Zeeuwse Bibliotheek kan worden mee gedaan aan de landelijke In ternet quiz met als hoofdprijs een multimediale PC. Ballet school Jazz Dans Joke Lou- werse geeft in het kader bewe gen met techniek dansdemon- straties. Een grote groep dan sers zal op verschillende plaat sen optreden. Onder het motto 'Bewegen op Noten' treedt in de aula de groep 'So What' op, onder leiding van Moreno Be- verini. Het programma is op gebouwd uit nummers uit Jazz, Rock, Funk, Latin, Fu sion en eigen composties. Het orkest van 36 muzikanten spe len werken van onder andere Paul McCartney, Count Basie en Duke Ellington. Op de begane grond kun je vei lig 'bewegen' in het verkeer. Bezoekers met een rijbewijs kunnen plaatsnemen in de rij- simulator van Veilig Verkeer Nederland. In een nagebootste autorit krijgt de bestuurder al lerlei verkeerssituaties voor geschoteld bij alle weersom standigheden. Wat produceert meer zuurstof, bomen of algen? Wanneer is de eerstvolgende zonsverduiste ring? Waarom hebben mannen tepels? Waarom zit het gat in de ozonlaag vooral boven de FOTO TON POORTVLIET polen. Met al deze vragen kun nen mensen terecht bij de Bi bliofoon. Sinds vorig jaar nam de Stichting Bibliofoon deze telefonische informatiedienst van de Stiching Publiek We tenschap en Techniek (PWT) óver. Deze stichting wil het wederzijds begrip tussen pu bliek, wetenschap en techniek stimuleren. De bibliofoon (06-9394, 75 cent per minuut), helpt mensen om een antwoord te vinden op zowel een eenvoudige als een diepgaande vraag. We horen dat het zo moeilijk is een kamer te vinden in een stu dentenstad. Een kennis heeft een half jaar bij een ander moe ten wonen. We horen ook dat er mensen zijn die een flat voor hun kind gekocht hebben. Daar willen we toch maar mee wachten. Suzanna kent iemand die wel negen keer afgewezen werd bij haar toekomstige huisgenoten. Want huisgenoten be slissen of je wel bij hen past. Suzanna maakt zich nog geen zorgen. Ze heeft meteen een briefje opgehangen op de school in Delft. En ze heeft zich op gegeven bij de Stichting Studentenhuisvesting. Maar dan ver telt ze dat ze op haar vakantiebaan met een meisje gepraat heeft die een kamer heeft in Delft die nu vrijkomt. Suzanna heeft een afspraak gemaakt met een groepje mensen die haar graag willen zien. Instemming noemen ze dat. Suzan na vraagt aan mij: „Hoe zal dat gaan Ik denk net zoals een sollicitatiegesprek, hopelijk een beetje ongedwongen. Nou ja, ze zal wel zien. Natuurlijk gaat ze alleen, want met een ouder dat kan echt niet. „En ga je dan in een afgeknipte spijkerbroek vraag ik nog. Ja zo gaat ze, want zo is ze. Ik wens haar veel succes. Als ze terugkomt heeft ze haast, want ze moet om vijf uur wer ken. Het is heel goed gegaan, het was gezellig. De commissie gaat nu over haar beslissen. Ze wilden haar vanavond de uit slag doorbellen, maar ja ze is niet thuis vanavond dus wordt het morgenochtend. Tussen een paar boterhammen door ver telt ze nog dat het een studentencomplex is, maar een paar mi nuten lopen van het station. Naar school kan ik ook met de tram, die stopt ook vlakbij. Ja het was best een ruime kamer, ze hoopt dat ze hem heeft. De volgende morgen gaat de telefoon. We horen Suzanna met een vrolijke stem zeggen, gaaf en tof. En we begrijpen Suzan na woont in september in Delft. Een kamer zoeken is voor Su zanna niet moeilijk, die heeft altijd mazzel.

Scheldebode | 1996 | | pagina 11