SCHELDEBODE 7 NIEUWSBLAD VAN FORMAAT TORENPROAT Voor jezelf beginnen. Zónder startkapitaal. Zónder zorgen. Maar mét klanten. En mét omzet. Dat kan alleen bij Danklof! Audax Vrijdag en zaterdagmorgen start Bos Men Shop de "vroeg halen minder betalen aktie". woensdag 25 september 1996 Actie voor een oudheidkamer in West-Souburg Delegatie DANKLOl Vroege vogels, die voor 12 uur kopen, krijgen 20% kortingO. Wees er wel als de kippen bij want deze aktie duurt maar t/m 5 oktober. ^Uitgezonderd Tenson, Gant en de leer-collectie Goes, Lange Vorststraat 56, 4461 JR. Tel. 0113-214530. Middelburg, Lange Delft 1,4331 AJ. Tel. 0118-613047. EENZAAMHEID - De Stichting Welzijn Ouderen geeft een cursus 'Omgaan met Eenzaamheid' voor vrijwilligers in het ouderenwerk. De cursus bestaat uit drie bijeenkomsten op 2, 9 en 16 oktober van 9.30 tot 12 uur. Inlichtingen en opgave: 416957. OPEN DAG - Op 28 september houdt het COC open dag in café Goudwaard in de Lange Noordstraat 52 in Middel burg. De dag duurt van 12 tot 02 uur. Ook ouders van ho- mesksuele kinderen zijn welkom. BEWEGINGSLEER - Op dinsdag 1 en donderdag 3 ok tober zijn er extra introductielessen Chinese bewegingsleer (tai chi en qi gong) in 'De Ruimte' aan de Herengracht 54 in Middelburg. De lessen duren van 9.30 tot 10.30 uur. Voor inlichtingen: 636054. POPPENSPEL - In het Zeeuws Biologisch Museum aan de Duinvlietweg in Oostkappele wordt op zondag 29 sep tember het poppenspel Anna opgevoerd voor kinderen van 8 tot 13 jaar. Het begint om 14 uur, kaarjtes kosten zes gul den. Vooraf aanmelden is noodzakelijk: tel. 582620 of aan de balie van het museum. WOORD DAAD - Het comité Walcheren van de Stich ting Woord Daad houdt op vrijdag 27 september een voorlichtings-zangavond over de ontwikkelingsprojecten in India. De avond begint om 19.30 uur. ORIGAMI Bij voldoende deelname starten begin oktober in Midelburg weer cursussen origami voor beginners, ge vorderden I en gevorderden II. Voor inlichtingen en opga ve: 627287. ZEEMANSHUIS - Het Juliana Welzijns Fonds heeft aan Vereniging 'The Missions to Seamen' in Vlissingen een bij drage toegekend van maximaal 30.000 gulden voor de reno vatie van het Zeemanshuis. ARTEMIS - Bij het bureau voor vrouwenhulpverlening Artemis aan de Koudekerkseweg in Middelburg wordt op 26 september voorlichting gegeven over haptonomie, aan vang 19.45 uur. Op 27 september is er om 15.30 een bijeen komst met het thema 'Samenwerking en rivaliteit tussen vrouwen in organisaties'. Op 1 oktober start een groep voor 40-plus vrouwen rondom het thema 'Verhalen vertellen'. Er wordt een bijdrage van 7,50 per keer gevraagd. Aan vang 19.30 uur. Ook begint op 1 oktober een groep voor vrouwen met lichamelijke klachten 'Chronische pijn en spanningsklachen?", aanvang 9 uur. De groep komt tien keer bijeen, het kost 7.50 per keer. Voor informatie: 642979. FANCY-FAIR - Bij obs 'De Tweemaster' aan het Oranje plein in Oost-souburg wordt op zaterdag 28 september van 10 tot 16 uur een grootse fancy-fair gehouden. HORTUS - Op woensdag 25 september komt de Heem kundige Kring Walcheren bijeen in de aula van de Zeeuw se bibliotheek. Het onderwerp is het herstel van de Mante ling en de Hortus Zelandiae bij het Zeeuws Biologisch mu seum. Aanvang 20 uur, ook voor niet-leden. ROZENKRUIS - Op donderdag 26 september houdt de Internationale School van het Gouden Rozenkruis een openbare lezing, getiteld 'De goddelijke kern in de mens' in het Theo van Doesburgcentrum aan de Brouwenaarstraat in Vlissingen, aanvang 20 uur. Op maandag 30 septmeber start een cursus van 12 avonden over 'De Universele Gno sis' in de Zeeuwse bibliotheek aan de Kousteensedijk in Middelburg. Aanvang 20 uur, kosten 50 gulden. STOMA - Stomavereniging Harry Bacon houdt op zater dag 28 september een open dag voor stomapatiënten, ver pleegkundigen en andere belangstellenden in hotel-restau rant Terminus, Stationsplein in Goes. Aanvang 13.30 uur. TURNTEST - Op woensdag 2 oktober wordt tussen 14 en 15 uur een toelatingstest voor het nationale turnen gehou den in de turnaccomodatie van MTV '69 aan de Breeweg in Middelburg. De test is bedoeld voor meisjes geboren tussen 1988 en 1990. KLEDINGBEURS - Peuterspeelzaal 'de Zandhummels' aan de Rijnstraat in Middelburg houdt op woensdag 2 ok tober van 15 tot 16 uur een kinderkleding- en speelgoed beurs. Het complete Wilhelmus op de bunker door Marco Evenhuis SOUBURG - In 1998 is het 400 jaar geleden dat Philips van Marnix, heer van Sint Aldegonde over leed. Deze vermoedelijke auteur van het Wilhelmus en naaste medewerker van Willem van Oranje woonde lange tijd in het inmiddels verdwenen kasteel van West-Souburg. Ko Deij, geboren en getogen op 'West', vindt dat West-Souburg een en ander niet onopge merkt voorbij kan laten gaan: „West-Souburgers kla gen veel over de gemeente Vlissingen, hun dorp telt niet meer voor vol mee en dat doet bij veel mensen pijn. Nu, met het Marnixjaar 1998 in zicht, hebben ze echter de kans om zelf iets op poten te zetten waar de gemeente niet omheen kan." Deij hoopt dan ook, dat de bijeenkomst die hij voor woensdag 2 oktober geor ganiseerd heeft, veel volk zal trekken. Deij wil eerst en vooral probe ren te komen tot de realisatie van een 'Oudheidkamer Alde gonde' in de bunker op het Mar- nixplein in West-Souburg. Daartoe zou de toegang tot de bunker moeten worden ontgra ven en de binnenzijde van het complex geschikt gemaakt moeten worden om vaste en wisselende exposities te hou den: „Dat zou toch schitterend zijn Een vaste tentoonstelling over het ontstaan van West-Souburg, de oude Grote Kerk, ooit een van de grootste van Walcheren trouwens, het Kasteel Aldegonde en natuur lijk ook over het leven en werk van Mamix van Aldegonde. Verder zouden er wisselende exposities kunnen plaatsvinden over bijvoorbeeld Souburg in de Tweede Wereldoorlog." Daarnaast zou volgens Deij het dak van de bunker dienst kun nen gaan doen als muziektent: „Daar hoeft bijna geen geld en werk in te worden gestoken; het is een kwestie van schoonma ken en toegankelijk maken. Ik hoop dat er al in 1997 zomer- concerten kunnen worden gege ven door koren en kapellen. En wellicht kan er in het Marnix jaar 1998 voor het eerst in de geschiedenis het complete Wil helmus ten gehore worden ge bracht Om de viering van het Marnix jaar nog meer luister bij te zet ten, wil Deij net als honderd jaar geleden een aantal Ant werpenaren uitnodigen om naar West-Souburg te komen. Deij legt uit: „Marnix was bur gemeester van Antwerpen. En een goeie ook, want burgers van de stad hebben in 1872 een mo nument voor hem opgericht op het oude kerkhof van West- Souburg. In 1898 heeft een Ant werpse delegatie er nog een ge beeldhouwde krans bijgelegd. Die is er nu nog. „Het zou toch schitterend zijn, als er in 1998 weer een de legatie uit Antwerpen zou ko men. Misschien kunnen ook 'ge wone' Antwerpenaren met de Flandria een dagje naar Sou burg komen. Maar dan moeten we wel zorgen dat er iets voor ze te zien is. Want alleen een Mamixplein, -laan, -kerk en -school is niet genoeg. Zelf hoop ik, als verstokt filatelist, dat er een gezamenlijke Bel gisch-Nederlandse Mar- nix-postzegel kan worden uit gegeven." West-Souburg is volgens Deij 1 Ko Deij bij de bunker op het Mamixplein in West-Souburg, die hij als oudheidkamer wil inrichten. wat extra aandacht meer dan waard „Vlissingen doet net of het zomaar een nieuwbouwwijk is, maar dat is natuurlijk grote onzin. West-Souburg is van ouds een van de oudste en be langrijkste plaatsen van Wal cheren geweest. Pas in de vorige eeuw kwam de klad er in, maar dat is nog geen reden om het dorp bij wijze van spreken op te heffen." Behalve de realisatie van een oudheidkamer wil Deij ook proberen de plaatsnaamborden bij de toegangswegen van West- Souburg in ere te herstellen. Hij ontwierp al een concept: het wapen van West-Souburg, een gouden burg op een zwarte ach tergrond, met daaromheen de tekst 'Welkom in West-Sou burg, 'n kern met historie'. Ook de lokatie van het Kasteel van West-Souburg kan volgens Deij wel wat meer aandacht gebrui ken: „Dat kasteel lag waar nu de wijk Westerzicht ligt. En als je weet wat voor grote, anonie me nieuwbouwwijk dat is, nou daar valt rond dat kasteel nog heel wat leuks te doen. Op z'n minst kan zichtbaar worden ge maakt waar het vroeger stond, met lijnen of lage muurtjes of zo. Ook kunnen de straten na men van bijvoorbeeld hoekto rens, kantelen en slotgrachten krijgen. Nu heet alles gewoon Westerzicht, genummerd van 1 tot 800." Deij heeft goede hoop dat zijn plannen voor een groot deel ge realiseerd zullen worden: „Het Gemeente-archief heeft haar medewerking toegezegd en van andere instanties en personen komen eveneens positieve be richten, ook uit Antwerpen. Als bij onze eerste bijeenkomsten op 2 oktober en 6 november ge noeg mensen besluiten mee te helpen, kan het bijna niet meer stuk. Aleen de gemeente zou nog roet in het eten kunnen strooien door geen toestemming voor exploitatie van de bunker te geven. Maar we hebben in het verleden al zoveel van Vlissin gen moeten pikken, dat ze het volgens mij niet kunnen maken zo'n kleine dienst te weigeren." De eerste bijeenkomst rond de oprichting van een 'Oudheidka mer Aldegonde' vindt plaats op woensdag 2 oktober om 20.00 uur in sociaal-cultureel cen trum 'Het Bolwerk' aan de Lindeijerlaan 8, tegenover win kelcentrum 'Papegaaienburg'. Tijdens deze bijeenkomst zal de West-Souburgse amateur-his toricus Gerard Uijt de Haag een presentatie over zijn dorp hou den, gelardeerd met talrijke ou de dia's van het oude Souburg. DE SCHELDEBODE Als je tussen 25 en 35 jaar bent en eigen baas wilt worden, dan is dat eenvoudiger dan je denkt je wordt franchisenemer van Danklof. Dan heb je namelijk een prima product (leesportefeuilles), je gaat van start met flink wat vaste klanten. Dus met meteen een goed inkomen en je hoeft niet bij een bank aan te kloppen voor een lening van startkapitaal. Want daar heeft Danklof iets heel anders op verzonnen: 'n uiterst soepele regeling, waardoor je niet meteen zelf een eigen investering op tafel moet leggen. 'n Uitstekende kans dus.. Zó makkelijk |c eigc.. eenmanszaak be ginnen: dat is nog nooit vertoond. Een kans die je misschien maar eens in je leven krijgt! Want ook door de uitstekende (gratis) opleiding en intensieve praktijkbegeleiding ga je niet alleen prima van start je leert bovendien de fijne kneepjes om je abon neebestand (en daarmee natuurlijk ook je inkomenO flink te vergroten. Daar krijg je trouwens hulp bij van het speciale Danklof promotieteam. „.alleen voor uitstekende mensen! Scholing en vooropleiding vinden we minder belangrijk dan contactuele eigen schappen: je moet makkelijk met mensen kunnen omgaan en gevoel voor dienstverle ning hebben. |e moet doorzettingsvermogen hebben en vastbesloten zijn om van je ei gen eenmans/vrouws-zaak een succes te maken. Voor het administratieve werk hoef je niet terug te schrikken: dat is zeer beperk: en dat leer je tot in de puntjes tijdens de opleiding en van de praktijkbegeleiders. Je voldoet aan deze eisen en je bent geïnteresseerd? Nu schrijven! En vandaag nog posten! Stuur meteen een brief met gegevens over jezelf, je vooropleiding, het werk dat je tot nu toe gedaan hebt, je hobby's en alles wat je zeif verder belangrijk lijkt aan tfit adres: Danklof B.V. tav. de heer Kaijen, franchise-manager. Postbus 77,5126 ZH Gilze. Reageer zo snel mogelijk en alleen schrifte lijk! |e krijgt in elk geval per omgaande een reactie van Danklof terug. Méér dan Leeapli Succesvol opereren in het zich razendsnel ontwikkelende mediaiandschap vraagt om een dynamische organisatie. een organisatie, die in alle geledingen innovatieve daadkracht, slag vaardigheid en winnersmentauteit uitstraalt. üat is auoax, met een aantal werkmaatschap pijen die zich kwalitatief en onderscheidend nadrukkeuik manifesteren op de uiteenlopende facetten van de media. van uitgeven, marketing, import en distributie tot en met logistieke dienstverlening en detailhandel. en natuurliik zi|n dat ook de inmiddels ruim 1000 medewerkers, die dageliiks met een gezonde dosis enthousiasme en gedrevenheid de basis vormen voor het oaadwerkeliike succes van audax! Goeiemorgen tt

Scheldebode | 1996 | | pagina 7