SCHELDEBODE 15 Een avondlang rock lol 'Een hobbyfotograaf wil niet alleen klikken' SCHELDEBODE Uniek werk Middelburgse Meester in Zeeuws Museum M M knuffel als prijs Pot opent nieuwe klassieke afdeling De Zonnestraal toch dicht? HET WETEN WAARD woensdag 25 september 1996 CD 'de Driefstang' met Zeeuwse rock Souburgse fotoclub jubileert met fototentoonstelling Watertanden Rondreis Expositie MIDDELBURG Stefanie Abrahamse uit Stint Laurens heeft talent. Dat bleek afgelopen woensdag maar weer. Ze heeft namelijk de eerste prijs gewonnen in een kleurwedstrijd van M M, u weet wel, van die vrolijk gekleurde chocolade pastilles. Samen met haar moeder Marleen Abrahamse, be drijfsleider Jan Homman van de Jumbo Supermarkt aan de Churchillaan poseert Stefanie met haar prijs: een levensgrote M M knuffel. FOTO PIET DAVIDSE VLISSINGEN - Ondanks een serieus gebrek aan muzikale ca paciteiten, is de Bevelandse band De Driefstang er in ge slaagd een cd 'vol te knallen' met oer-Zeeuwse rock. De presentatie van de cd 'Degelijk werk' vond enige tijd geleden voor een verbaasd, maar dol-enthousiast publiek plaats op de Markt in Goes. Zan ger/gitarist André Vink: "Wij zijn ons er bewust van, dat we muzikaal gezien onze beperkin gen hebben. Op de cd hebben we daarom gebruik gemaakt van wat gastmuzikanten. Maar bij een live-optreden van De Driefstang ligt de na druk lang niet alleen op de mu ziek, het is vooral ook een stuk theater." En wat voor theater. Vink en de andere drie bandle den, Pieter Moelker, Albert 'II- le' de Jonge en Emile Janse, schrikken nergens van terug. Verkleedpartijen en 'practical jokes' zijn tijdens optredens schering en inslag. Zo bestond het drumstel tijdens de cd presentatie uit potten, pannen en een betonmolen, waar vuurwerk in werd afge stoken. Maar liefst zeshonderd toe schouwers hebben dit optreden van begin tot eind hebben bij gewoond. Goesenaren, maar bovenal veel volk uit de polder voor wie de deels Zeeuwstalige, uiterst rake teksten geen enkel probleem opleveren. "Ik ree mie m'n auto langs 'Eintjes- zand di stong 'n lekker wuufje an de kant ik zei: 'wie bè je en wi mo je ni toe?'/ ze zei: 'ik bin Bette en ik mö ni 't Sloe". Zan ger Johan van de Swaluw van de populaire Zuidbevelandse band Surrender doet ook mee in het nummer 'Zatte boeren' ("wat gae me doe mie de zatte boeren 's ochtends in de vroegte geef ze 'n trekker om mie te snokken 's ochtends in de vroegte"). De Driefstang is in feite ontstaan tijdens een au totocht naar Dronten. Vink: "Ik studeerde daar en toen we een keer op weg waren naar een studentenfeest aldaar, bleek dat we het bandje van onze fa voriete band, De Boegies uit Groningen, niet bij ons hadden. We zongen daarom zelf maar wat en dat beviel zo goed dat we besloten een band op te richten. Om aan een en ander wat meer bekendheid te geven maakten we honderd t-shirts met de naam van de band. Die verkochten we voor de deur van een discotheek op 's Hee- renhoek. Toen de eigenaar hon derd man met t-shirts van De Driefstang zag binnenkomen, was ons eerste optreden na tuurlijk gauw geboekt. Alleen, we hadden nog geen instru menten en geen van ons had ooit één zuivere noot gespeeld". Desondanks ging de zaal plat en in de jaren die volgden wist de band op de Bevelanden een behoorlijke bekendheid en dito live-reputatie op te bouwen, maar de band wil meer: "Zoals gezegd moeten we het vooral van onze podiumacts hebben. En het valt niet mee om steeds iets nieuws te verzinnen. Maar als je steeds voor ongeveer de zelfde groep mensen speelt kan je niet steeds met dezelfde acts aankomen. Op Walcheren ken nen ze ons nog amper en vol gens ons is het tijd om dat te veranderen. Er zullen op Wal cheren genoeg kroegen zijn, waar een publiek komt dat ons weet te waarderen. Op Beve land weten ze al langer dat we goed zijn voor een avondlang rock lol." De cd 'Degelijk werk' van De Driefstang is te koop op ver schillende plaatsen in Goes en in Middelburg bij Music House aan de Lange Geere. Meer in formatie over cd, band en op tredens zijn te verkrijgen bij Tlle' de Jonge, tel. (0113) 31 13 92. De Driefstang Doorkijkje met meubelen van onder andere Poltrona Frau, Duresta en RAC. AXEL Woningingrichting speciaalzaak Pot opent op zater dag 28 en zondag 29 september een geheel vernieuwde afde ling klassieke meubelen. In het voorbije halfjaar is de tweede etage bij Pot totaal ver bouwd en opnieuw ingericht. Op een oppervlakte van 5.000 m2 wordt nu een collectie meubelen gepresenteerd, die het beste getypeerd kan worden als 'eigentijds klassiek'. Variërend van traditioneel klassiek met de meest luxe stoffe ringen, ingetogen Engelse landhuisstijlen tot comfortabele Amerikaanse inrichtingen. Ook Art-deco, Art Nouveau en Ju- gendstil-meubelen zijn er te bewonderen. Bovendien worden deze meubelen gecombineerd met een ruime keuze Engels an tiek uit de vorige eeuw. Net als op de design- en moderne afdeling zijn ook hier alle be roemde internationale meubelmerken vertegenwoordigd. Hierdoor is een perfecte twee-eenheid ontstaan: het beste van vroeger en het beste van nu. ARNEMUIDEN - Het voortbestaan van de Algemeen Christe lijke Basisschool 'De Zonnestraal' is voor de tweede keer aan een zijden draad komen te hangen, nu de beoogde fusiepart ner, de VCO (Vereniging voor Christelijk Onderwijs Middel burg het plotseling heeft laten afweten. 'De Zonnestraal' had dit schooljaar de deuren al moeten sluiten, ware het niet dat de Raad van State de school nog een jaar respijt gaf, 'als ware zij reeds gefuseerd'. De positieve geluiden rond de fusie met de VOC en de Zonnestraal speelden daarbij mede een rol in die beslissing. Voor de school zelf is de beslissing van de VOC om op het laatste moment te besluiten toch maar niet te fuseren 'als een donderslag bij heldere hemel' gekomen. De argumen ten die de VOC aandraagt om toch maar niet te fuseren is het geringe aantal leerlingen (33) dat te klein zou zijn om de kwa liteit van het onderwijs te kunnen waarborgen en omdat de Al gemeen Christelijke Basisschool De Zonnestraal niet de laatste Christelijke basisschool in Arnemuiden is. Daarnaast vreest de VOC dat door met De Zonnestraal te fuseren de fusiebespre kingen tussen de VOC en de Vereniging voor Bijzonder Basis onderwijs op Gereformeerde Grondslag (KBS Het Baken in Arnemuiden) bemoeilijkt. Het laatste redmiddel voor de school dient zich aan op 3 oktober tijdens een hoorzitting op het ministerie van OC en W in Den Haag. Daar wil het bestuur van 'De Zonnestraal' nog eens aantonen dat de Zonnestraal met haar 'Algemeen Christelijke' identiteit de enige van haar richting is. OOST-SOUBURG Fotoclub 'De Draadontspan ner' bestaat deze maand 10 jaar. Ze vieren dit met een expositie van 44 foto's van de eigen leden in de hal van het Vlissingse gemeentehuis. Het publiek kan de beste foto eruit kiezen. De Draadontspanner heeft haar hobbyruimte in Oost-Souburg, waar de huidige 18 le den wekelijks bij elkaar komen en gebruik kunnen maken van doka en studio. Volgens voorzitter Jan Ale- wijnse is de fotoclub vooral bedoeld om een stimulans te zijn voor elkaar. Daarbij staan gezelligheid en crea tiviteit hoog in het vaandel. Bij het vijfjarig bestaan van de club schreef de Scheldebode al dat 'de Draadontspanner die mensen een plaats wil bieden die ontspannen met hun hobby bezig willen zijn zonder daarbij nou di rect met de meest moeilijke tech nische termen geconfronteerd te' worden'. Die slogan gaat nu nog steeds op volgens Jan Alewijnse. „Kijk", zegt hij, „iedereen kan tegenwoordig wel fotograferen omdat de techniek voor de came ra's zodanig ontwikkeld is dat je alleen nog maar hoeft te klikken. Een hobbyfotograaf is juist ie mand die niet alleen maar wil klikken. Hij of zij wil beter met z'n camera leren omgaan, zelf scherpte, diepte en tijd instellen en het leren gebruiken van lenzen en filters. Veel experimenteren dus. En dat is iets wat bij ons goed kan en waarbij je boven dien, en dat is vooral zo belang rijk, in de clubleden een soort klankbord hebt. Het gaat er bij ons niet om om elkaar af te kra ken maar vooral opbouwende kritiek te geven. Dat is iets waar je enorm veel van kunt leren. Je leert elkaar kijken naar je werk en naar je onderwerp. Want daarin onderscheidt de fotograaf van nu zich. In compositie en be lichting bijvoorbeeld. Niet meer het onderwerp dat je fotogra feert, maar vooral hóe je het foto grafeert. Hoe breng je iets in beeld, hoe creatief ben je daarin. Onderling organiseren we wel wedstrijden over een bepaald thema. Dat kan gaan over het on derwerp sport, of straattheater, folklore, landschappen, voedsel, milieu en noem maar op. En soms nemen we één object dat we alle maal naar eigen inzichten moe ten fotograferen. Telkens sta je er weer versteld van hoe verschil lend mensen een onderwerp be naderen. Dat is ook het leuke van onze club, dat er zoveel verschil lende mensen bij zitten." Tien jaar geleden werd De Draadontspanner opgericht in Oost-Souburg, de plaats waar ze nog steeds hun clubhuis hebben. Oprichter en eerste voorzitter was de in Joegoeslavië geboren Zjelco Savic, toendertijd werk zaam als operator bij Total. Toe vallig was Savic in die tijd ook de vaste fotograaf bij de Scheldebo de en door zijn kennis van de fo tografie was hij een grote stimu lator binnen de club. Legenda risch waren zijn voordrachten voor de clubleden, niet alleen vanwege zijn excellente bespre kingen van foto's en dia's maar ook vanwege zijn beperkte Ne derlands. Bij het zien van een goede foto zei hij steevast: 'daar krijg ik watertanden van'. Het eerste clubhuis was het Zwaantje maar na een jaar moest de club al verhuizen naar de Middenhof, het huidige gebouw van Omroep Zeeland aan de Kanaalstraat. Voor diezelfde Omroep Zeeland moest de fotoclub in '89 al weer omzien naar een nieuwe club ruimte. Het werd de biljartzaal van het bejaardentehuis Bach- tenpoorte. Er moest wat geïm proviseerd worden omdat mid den in de ruimte een groot biljart stond waarop de senioren nog re gelmatig hun gekleurde ballen heten caramboleren. Later kre gen de bewonrs van het tehuis een nieuwe biljartzaal en ont stond een prachtige clubruimte met ernaast een donkere kamer en een studio die de clubleden de hele week door ter beschikking staan. De vaste clubavond is de donderdagavond van 20.00 tot 22.00 uur waarna doorgebabbeld wordt zolang het gezellig is. „De club", vertelt Jan Alewijnse, „heeft een aantal vaste activitei ten. Regelmatig laat een van de leden eigen werk zien en geeft daarbij uitleg. Het werk wordt dan besproken door de leden. We hebben ook lezingen van bijvoor beeld fotografen over bepaalde onderwerpen. Vijf maal per jaar organiseren we onderling foto wedstrijden met vaste onderwer pen. Daarbij geven we de foto's pun ten zonder dat we weten wie wel ke foto heeft gemaakt. Landelijk zijn we ook lid van de amateurfo- tobond. Ook die organiseren Het publiek wordt uitgenodigd de beste foto te kiezen van de foto's van fotoclub 'De Draadontspanner', die geëxposeerd zijn in het Stadhuis in Vlissingen. weer een wedstrijd van de aange sloten fotoclubs. Deze wedstrij den geven aan wat het landelijk niveau is van de leden. Regelma tig vallen er bij ons wel in de prij zen. Maar voornamer is toch dat deze collecties een rondreis maken langs de fotoclubs zodat we die met de leden kunnen bekijken en bespreken. Want als er iets is waar je veel van leert, dan is het wel het kijken naar andere foto's. Daarnaast gaan we ook geza menlijk fotograferen op lokatie." Jan Alewijnse volgde zelf de foto vakschool en is naast zijn norma le baan als postbode ook freelan ce fotograaf. De onderlinge bij eenkomsten zijn voor hem, getui ge zijn enthousiaste relaas, nog steeds een inspiratiebron. Ale wijnse: „Het is leuk om elkaar enthousiast te maken voor de fo tografie. Foto's zien en erover praten geeft inspiratie om foto's te maken. Het is voor mij als foto graaf belangrijk om niet dood te bloeden, om alert te blijven. En in principe wil je altijd beter wor den. Maar belangrijker nog vind ik dat bij ons iedereen vrij is om op zijn eigen manier en op zijn ei gen niveau z'n hobby te bedrij ven." Wie lid wil worden of eens een kijkje wil nemen bij de foto club kan contact opnemen met Roger Milar, 0118-478208 of Jan Alewijnse, 0118-627779. De ex positie in het Stadhuis is nog te FOTO HARRY DE LANGE bezichtigen tot eind september van maandag tot vrijdag van 8.30 - 17.00 uur en op donderdag tot 19.00 uur. Het is het Zeeuws Museum ge lukt het bloemstilleven 'Boeket rozen in een glazen vaas', van de zeventiende eeuwse Middel burgse schilder Johannes Goedaert binnen de collectie te kijgen.Van deze kunstenaar zijn maar drie bloemstillevens bekend. Twee werken bevinden zich in een particuliere collectie in het buitenland. Deze nieuwe aanwinst is voor het Zeeuws Museum een be langrijke aanvulling van de collectie zeventiende eeuwse Zeeuwse schilderkunst. Johan nes Goedaert (1617-1668) is één van de minder bekende Middelburgse meesters. Hij kan worden gerekend tot de zo genaamde Bosschaert Dynas tie. Deze Antwerpse kunste naar vluchtte na de val van Antwerpen in 1585 naar Mid delburg en had een grote in vloed op de Middelburgse schilders, waaronder Johannes Goedaert. Naast schildeder van bloem stillevens met insecten, vogels en schelpen was Goedaert ook botanicus, entomoloog en schrijver van het door hem zelf geïllustreerde boek 'Metamor phosis Naturalis'. Om het stil leven van Goedaert te verwer ven was een bedrag van 350.000 gulden nodig. Maar kunstfondsen en instellingen liepen niet warm voor dit werk. Het bestuur en directie van Het Zeeuws Museum besloot daar op om het schilderij 'Kalme Zee' van de Haagse schilder Mesdag te ruilen tegen het werk van Goedaert. De bijzondere aanwinst heeft het Zeeuws Museum aangegre pen om een kleine expositie te maken rondom het werk van Johannes Goedaert. Tegelijker tijd worden recente aanwinsten getoond uit de collectie zeven tiende eeuwse schilderkunst. De tentoonstellingen zijn te zien van 28 september tot en met 5 januari 1997 in de expo sitiezalen van het Zeeuws Mu seum. verschijnt in een oplage van 49.300 exemplaren elke woensdag huis-aan-huis in de gemeenten Arnemuiden, Domburg, Mariekerke, Middelburg, Valkenisse, Veere, Vlissingen, Westkapelle Kantoor Scheldestraat 7-9,4381 RP Vlissingen, Postbus 5051,4380 KB Vlissingen Tel.nr.: 0118-442720, Fax: 0118-442721 Openingstijden: ma, wo, do, vrij. 9.00-12.30 uur en van13.30- 17.00 uur, dinsdag 9.00-12.00 uur. 's Middags gesloten Advertentieverkoop tijdens kantooruren tel.: 0118-442720 Jos Rentmeester (verkoopleider), tel. privé: 0113-655379 Yolanda Krijger (vertegenwoordiger), tel. privé: 0118-411351 Marcel Schreur (vertegenwoordiger),tel.privé: 0118-473051 Mini's (rubrieksadvertenties), tel.: 076-5312313 Afsiuittijd advertenties: maandag 12.00 uur Redactie tijdens kantooruren tel.nr.: 0118-442720, fax 0118-442721 Andrien Smeels tel. privé: 0118-639719 Afsluittijd redactie: maandag 14.00 uur Correspondenten Dave Krajenbrink tel.: 0118-413089 Jaap Klem, tel. privé: 0118-625185 Ad Roos, tel. privé: 0118-602860/06-53265518 Fotografen Harry de Lange, tel.: 0118-625195/06-52665827 Piet Davids, tel.: 0118-623594 Bezorging voor klachten over bezorging tijdens kantooruren bellen: 0118-442720 De Scheldebode is een uitgave van Zuidwest - Weekbladen. Copyright t 1996 Uttg*v*r Zuidwest B V HUISARTSEN Vlissingen - Za. B. Bosch Bad huisstraat 81 tel. 412233. Zo. F. Bronzwaer, Gerbrandystraat 6, tel. 465498. Middelburg Za. J. Dominicus, Dam 30. Zo. G. Meijjer, De Krammer 14. Centraal tel.nr. 639933. Spreekuren 12.30-13.00, uur en 17.30-18.00 uur. Souburg, Gezondheidscentrum Middelburg-Zuid, Arnemui den en Nieuwland - Za. H. Roelof sen, Gezondheidscen trum, Prins Bernhardstraat 2, Arnemuiden, tel. 601308. Zo. J. Bergen, Kanaalstraat 89 Oost- Souburg, tel. 461500. Veere, Gapinge, Serooskerke, Oostkapelle en Vrouwenpolder - R. Ubels en M. Helmes, 't Plein Serooskerke. Tel. 591212. Domburg, Aagtekerke, West- kapelle, Koudekerke, Melis- kerke, Biggekerke en Zoute- lande - Za en zo. P. Noorlan- der, Middelburgsestraat 94, Koudekerke, tel. 551231. Midden-Walcheren - Za en zo. VERLOSKUNDIGEN Vlissingen - Vr vanaf 9 uur tot di 9 H. Klompe, tel. 471140. Middelburg - do vanaf 20 uur tot zo 20 uur TANDARTSEN Za en zo.P. Bruijnzeel, Lon- densekaai 35, Middelburg, tel.625963. P. van Malland (al leen eigen patiënten) Tobago- laan 6, Vlissingen, tel. 478290. APOTHEEK Middelburg - Vr. tot vr. L. v.d. Boogert, Vrijlandstraat 79 Vlissingen - Vr. tot vr. De Sin gel, Singel 9, tel. 412730 DIERENARTSEN Za en zo. E. v.d. Akker, Ka naalstraat 3 Oost-Souburg, tel. 460860 Dierenartspraktijk Oostkapelle, oude Domburg- sestraat 33a, tel. 581443. Vo gelopvang Midden Zeeland, tel. 628288. POLITIE Noodhulp, als elke seconde telt: 06-11. Overige assistentie aanvragen 633333. Voor alle andere aangelegenheden zijn de bureaus in Middelburg en Vlissingen 24 uur per dag geo pend. KERKDIENSTEN Rooms-katholieke kerk Der Boede 2e, 4e en 5e zaterdag 10.30 uur. Ter Reede za 17 uur. Vlissingen Onze Lieve Vrouwe kerk Za 19 uur, zo 9.30 uur, wo 9 uur. Open Hof zo 11.15 uur. di 9 uur. Souburg Marinuskerk zo 10 uur. Zoute Viever le en 3e za 9 uur. Middelburg Petrus en Pauluskerk zo 10 uur, do 19.15. Hoeksteen zo. 11.30 uur. Sint Willibrord za 17 uur. Dishoek Emmauskerk zo. 10 uur. Dom burg St Willibrordkapel za 19 uur. Vrouwenpolder OLV van den Polder zo uur. Zoute- lande zo uur. Nederland Hervormde kerk Aagtekerke 10 en 19 uur. Dom burg 10 en 19 uur. Gapinge uur. Grijpskerke 10 en 19 uur. Kleverskerke 9.30 uur. Koude kerke 9.30 uur. Middelburg Koorkerk 10 en 16.30 uur. Ont- moetingskerk (bond) 10 en 18.30 uur. Nieuwland 10.30 uur. Ritthem 9.00 uur. Oostka pelle en 19 uur. Oost-Sou burg 9.30 en 19 uur. Zoute Vie ver 19 uur. Serooskerke 10 en 19 uur. Veere uur. Vlissingen St. Jacobskerk 9.30 uur Open Hof 9.30 uur. Schaapskooi 9.30 uur. Ter Reede 19 uur. Vrou wenpolder 10 uur. Westkapelle 9.30 en 19 uur. Ziekenhuis Walcheren zo 10 uur, Pastor van Rosmalen. Chr. Gereformeerde kerk Vlissingen zo 9.30 en 16.30 uur. Gereformeerde kerk Gapinge 10 uur. Grijpskerke 19 uur. Koudekerke uur. Meliskerke 10 en 14.30 uur. Oost-Souburg 9.30 uur. Serooskerke 10 uur. Veere 9.30 uur. Vrouwenpolder uur. Gereformeerde Gemeente Vlis singen 9.30 en 16 uur. Gerefor meerde Kerk Vrijgemaakt Middelburg 9.30 en 16.30 uur. Vlissingen 9.30 en 16.30 uur. Ned. Gereformeerde Kerk Middelburg 9.30 uur. Zevende dagsadventisten Middelburg za 11 uur, Vlissingen za. 9.30 uur. Doopsgezinde Gemeente Middelburg uur. Vlissingen uur. Kristen Zuidmolukse kerk Oost-Souburg 13 uur Koudekerke uur. Angli caanse kerk Vlissingen-Oost 10.30 uur. Pinkstergemeente Middelburg 11.30 uur. Vlissin gen e.o. 15 uur. Pinksterge meente Sjaloom Souburg 14.30 uur. Bethel Pinksterkerk Vlis singen wo 19.30 vr 19.30 zo 11.30 uur. Christelijk Centrum Zeeland Vlissingen 10.30 uur. Nieuw Apostolische kerk West-Souburg wo 20, 9.30 en 17 uur. Evangeliegemeente Middelburg 9.30 uur Oost-Souburg 10 uur. Eglise Wallone uur. Christenge meenschap, kapel van St. Maarten, Hoogelande uur. Volle Evangeliegemeente Arnemuiden do. 20 uur zo 10 uur. Serooskerke do. 19 uur. West-Souburg zo 10 uur. Mid delburg Thomaskapel wo 20 uur zo 10 uur. Filadelfia Gemeente Vlissingen wo 19 uur zo 10 uur. Vrije Evangelische Gemeente West kapelle 9.30 uur. De Rafaël Geemeenschap Eleos Middel burg uur Leger des Heils Middelburg 10 uur, Vlissingen 10 uur. JJ

Scheldebode | 1996 | | pagina 15