Molke: Vergeten' natuurprodukt opnieuw populair Panadol Plus: makkelijk te slikken pijnstiller Colon Clean: voor een natuurlijke en regelmatige stoelgang Schaapjes tellen verleden tijd ZONDER MOEITE Goed functioneraid bloedcirculatie systeem ondersteint de gezondheid Kyolic, de enige met de kracht van gefermenteerde knoflook Bij keelpijn zuigen of gorgelen? IN 5 DAGEN KILO'S ERAF UW VOORDEEL 4)5 UW VOORDEEL SCHELDEBODE VAN WOENSDAG 18 SEPTEMBER 1996 met 4 heerlijke gerechten per dag, te weten: DE RODE PILAREN Natuurlijke Stoelgang Vita-Balance ECHINACE FORTE BLETTEN Vita-Balance KINDER MLTI X - ff Drogisterij-Kruiderij DE RODE PAREN 318 Het merendeel van onze kwaaltjes en ziekten zijn terug te voeren naar een verstoorde spijsvertering of een slechte stofwisseling. Om de darmflora in goede konditie te brengen en te houden, gebruiken steeds meer mensen molke (melkwei). De groeiende popula riteit van dit zuivere natuurprodukt dat bij veel klachten zijn heilzame werking heeft bewezen, lijkt niet te stuiten. De meeste pijnstillers zijn gemaakt in een ronde, platte vorm. Deze vorm is ooit gekozen om er zeker van te zijn dat de tablet niet dwars in de keelholte kan gaan liggen. Verschillende studies naar het slikproces hebben deze traditionele vorm achter haald. Om het slikken te vergemakkelijken is de keel juist gebaat bij een langwerpige vorm. Daarom heeft Panadol Plus als eerste een nieuwe, langwerpi ge tabletvorm geïntroduceerd: de Caplet. Molke is afkomstig van de melk van Zwitserse koeien. De zuivere alpenweiden waar zij grazen, zorgen ervoor dat de kwaliteit van de melk bij zonder hoog is. Molke is de halfvaste massa die overblijft bij het bereiden van kaas. Doordat de verse molke bin nen enkele uren door Biosana wordt verwerkt tot poeder en tabletten blijft het natuurlij ke lactosegehalte (melksui ker) behouden, waardoor zij zoet van smaak is. Verder is molke arm aan vet en zit boordevol vitaminen en mine ralen. Biosana Molke De licht verteerbare lactose in Biosana Molke wordt in de darmen omgezet in melkzuur dat als natuurlijk afvoermid- del werkt. Zo wordt de spijs vertering bevorderd. De reini gende werking van Biosana Molke op de darmen draagt er aan bij dat de organen in ons lichaam (zoals nieren, milt, galblaas en lever) min der snel overbelast raken. De stofwisseling wordt verbe terd waarmee de basis van een gezond lichaam ontstaat. Een regelmatig gebruik zorgt ervoor dat vetten snel ler worden afgebroken waar door de kans op overgewicht kleiner wordt. Deze eigen schap (ontslakken) maakt het een ideale ondersteuning bij vermageringskuren. Boven dien is het een uitstekende dorstlesser en hongerstiller. Gratis Molke Boekje Het belangrijkste aandeel dat molke levert aan een goede gezondheid, is de heilzame werking op de ingewanden. De veelzijdigheid van molke is voor sommige gebruikers reden om het een 'wonder middel' te noemen. Biosana verzamelde alle wetenswaar digheden rondom de samen stelling en werking van molke in 'Het Molke Boekje'. Naast achtergrondinformatie en eigenschappen staan hier in tips voor de Molke-kuur en worden de meest gestelde vragen over molke beant woord. Biosana Molke en Het Molke Boekje zijn verkrijgbaar bij de drogist, apotheek en reform zaak. Tevens is het mogeüjk het boekje gratis te bestellen via de Biosana Molkelijn: 06-910 910 15 (1 g/pm). Slikken is een beweging die een mens al in een zeer vroeg stadium kan maken. Voor iedereen is het inmiddels zo'n automatisme, dat niemand zich realiseert hoe ingewik keld het slikproces verloopt. Via de mond wordt het voedsel naar de keel verplaatst. Zodra het doorgeslikte voedsel de keelwand raakt, wordt door een reflex het strotteklepje afgesloten. Tegelijkertijd sluit de huig de neusholte af, zodat het voedsel alleen nog maar naar de slokdarm kan. Door het samentrekken van de kringspieren in de slokdarm gaat het voedsel vervolgens naar de maag. Deze zogenaam de peristaltische beweging is zo sterk dat zelfs wanneer je op je hoofd gaat staan, het voedsel van de keel naar de maag gaat. Houding De meeste mensen houden bij het innemen van een tabletje het hoofd achterover. Op deze manier wordt de slokdarm min of meer dichtgedrukt, hetr geen het slikken bemoeilijkt. De juiste houding is om het hoofd iets voorover te houden, de Caplet in de mond te nemen en een bewuste slikbeweging te maken. Caplet Bij Panadol is de uitkomst van het onderzoek naar de ideale tabletvorm onmiddellijk omge zet in de Caplet. Deze langwer pige tablet sluit perfect aan bij de anatomie van de keelholte en slokdarm. Panadol is er in drie varianten: Panadol Groen, Panadol Plus (de krachtige pijnstiller) en Panadol Drink (lost snel op in water). Panadol pijnstillers zijn zon der recept verkrijgbaar bij dro gisterij en apotheek. Lees voor het kopen eerst de aanwijzin gen op de verpakking. Pana dol niet gebruiken bij overge voeligheid voor paracetamol of een van de andere bestandde len. Voor meer informatie: SmithKline Beecham Consu mer Healthcare, tel.: 020-5 478 378. Een regelmatige stoelgang lijkt iets vanzelfspre kends. Dit gaat echter niet vanzelf. Een flinke portie beweging, genoeg drinken en regelmatig en gezond (vezelrijk) eten is hiervoor nodig. Helaas lukt ons dit niet altijd. Vaak gaat het dan om men sen met een zittend beroep, maar ook voor ouderen en voor vrouwen die in verwach ting zijn is dit herkenbaar. Een natuurlijke stoelgang is belangrijk. Colon Clean ondersteunt dit op natuurlij ke wijze. Regelmatige stoelgang De dikke darm is belangrijk voor een regelmatige stoel gang. Deze kneedt en stuwt de darminhoud geleidelijk voort. Een of enkele malen per dag trekt de dikke darm zich krachtig samen. Hier door wordt de ontlasting naar het laatste deel ervan verplaatst. U krijgt dan aan drang. Als dit goed verloopt spreken we van een regelma tige stoelgang. Natuurlijke hulp Voor een regelmatige stoel gang zijn actieve darmen nodig. Een natuurlijk middel dat dit ondersteunt is Colon Clean. Het bevat een unieke combinatie van vezels (psylli um en inuline) en goede bac teriën (Lactobacillus Acido philus). De psylliumvezels nemen maar liefst 25 maal hun gewicht aan vocht op. Hierdoor versoepelt de darm- inhoud, die daardoor snel afgevoerd kan worden. De Draaien en woelen, en de wekker op het nachtkastje geeft aan dat de ochtend met rasse schreden nadert. Schaapjes tellen helpt niet en de volgende dag voelt u zich alles behalve fris of uitgerust. Het is wellicht een schrale troost, maar op zo'n moment bent u bepaald de enige niet. Want maar liefst één op de drie Nederlanders heeft regelmatig last van een ver stoorde nachtrust. Verschillende oorzaken kun nen daaraan ten grondslag liggen. Problemen thuis, in de familie of op het werk kan er daar één van zijn. Vaak zijn eenvoudige maatregelen heerlijke banaan, vanille en aardbei-shakes vezelrijke meergranen repen hartige gebonden groentesoepen gegarandeerd resultaat geen slap of flauw gevoel reinigend geen "jojo" effect u voelt zich superfit en energiek 5 dagen Snel Slank8 verp. 37,95 nu ter introduktie Verkrijgbaar bij: Drogisterij-Kruiderij Middelburg: Lange Delft 121 Tel. 639905 Vlissingen: Oude Markt 18 Tel. 430250 Sttel 6et ecfa al voldoende om van een gezonde nachtrust te genieten. Gebruik vlak voor het naar bed gaan geen koffie, thee of cola en probeer 's avonds laat niet meer te roken. Zorg ervoor dat ruim van te voren de avond maaltijd is genuttigd. Ook is het raadzaam aan het einde van de dag ontspannende din gen te doen, veel men sen maken bijvoorbeeld een avondwandeling, en in ieder geval geen werk mee naar de slaapkamer te nemen. Valdispert Nacht Uiteraard kan ook een natuurlijk middel helpen. Een middel zoals bijvoorbeeld Valdispert Nacht, het natuur lijke alternatief voor schaap jes tellen. Valdispert Nacht is speciaal bedoeld voor mensen die lang wakker üggen of gedurende de nacht vaak wakker worden. Valdispert Nacht dragees bestaan uit de natuurlijke bestanddelen valeriaan-extract en hop- Valdispert Nacht: het natuur lijke alternatief voor schaap jes tellen. extract. Valeriaan-extract staat bekend om zijn rustge vende eigenschappen, terwijl hop-extract een gezonde nachtrust helpt bevorderen. Valdispert Nacht helpt alleen op het moment dat het nodig is: 's nachts. De volgende dag staat men fris en uitgerust weer op. Valdispert Nacht is verkrijgbaar bij drogist en apotheek. Voor meer informatie: Vemedia B.V., tel.: 0294 - 465905. '«O* QAGEIUKS ÖH6RUIK bacterie Lactobacillus Acido philus zorgt voor een goede darmflora, terwijl inuline de groei van deze nuttige bacte rie stimuleert. Colon Clean zorgt op deze wijze voor een regelmatige stoelgang. Door de natuurlijke werking geeft Colon Clean bovendien geen onverwachte aandrang. Daardoor wordt u niet in ver legenheid gebracht op onge wilde plaatsen. Het biedt u dus een maximale bewegings vrijheid. Gratis proefverpakking en 5,- korting Colon Clean is verkrijgbaar bij drogist, apotheek en reformhuis in de smaken naturel en orange. u kunt nu ƒ5,- korting krijgen op een grootverpakking Colon Clean Naturel (375 gram) of Colon Clean Orange (390 gram). Stuur dan een briefkaart, met een streepjescode van 1 grootverpakking naar onder staand adres. Vermeld op de briefkaart uw naam, adres, postcode, woonplaats en bank- of gironummer. Voor een gratis proefverpak king kunt u bellen of schrij ven naar: Consumentenservice Pharmafood, Antw.nummer 10196, 2700 VB Zoetermeer (postzegel niet nodig), tel. 06-0995522 (gratis). Wij krijgen het steeds drukker, een baarons gezin. Dit vergt veel van onze lichamelijke contie. Om de lichamelijke conditie op peil te houden een goed functionerend bloedcirculatiesysteem an groot belang. Gezonde voeding en voldoen de beweging is hierbij essen tieel, maar dat is makkelijker gezegd dan gedaan. Wie in zijn drukke leven geen tijd heeft om te koken, zal gretig gebruik maken van het aan bod van de fast-food gelegen heden. Ook voor de nodige lichaamsbeweging en ont spanning nemen we vaak veel te weinig tijd. Dit heeft invloed op het goed functio neren van het bloedcirculatie- systeem en de algehele licha melijke conditie. Nieuw: Bioform Fytovitaal Om jong en vitaal te blijven, is het verstandig het bloedcir culatiesysteem in goede con ditie te houden. Bioform Fytovitaal helpt daarbij. Het is een voedingssupplement dat het volledige bloedcircu latiesysteem verzorgt. De ingrediënten in Fytovitaal hebben een gunstige invloed op de bloedsomloop. Dit helpt bijvoorbeeld bij koude han den en voeten, bij het bevor deren van de concentratie, bij ontsierende aderen, en bij het verlagen van het cholesterol gehalte. Uitgebalanceerde samenstelling De twee belangrijkste ingre diënten zijn knoflook Ginkgo biloba. De bloed zuiverende werking en de gunstige invloed op de bloeddruk van knoflook is al van oudsher bekend. Ginkgo biloba heeft een gunstige invloed op de doorbloeding. Opvallen de eigenschap van Gink go biloba is dat het ook de doorbloeding in de hersenen bevdert. Ons bloed heeft melijk een beschermingssjeem - de bloedhersenbarire - dat ervoor zorgt datoffen selec tief tot de heraen worden toegelaten. Girgo biloba wordt wél tot e hersenen toegelaten. Zo in het zijn werk ook op dewitale plaat sen verrichten, mdat Gink go biloba, knook en de andere ingrediten in Bio form Fytovitaaslkaar aan vullen tot een mpleet ver zorgend prodt, blijven geheugen, mcentratie, bloeddruk en srtieve pres taties op peil. Eiat is essen tieel voor iedem die zich jong en vitaal wblijven voe len. Eén capsule Fovitaal per dag houdt het h> lichaam in optimale conda. Bioform Fytovitaal is verijgbaar bij apotheek, drogi en reform zaak. Voor meer informatie: Kloostervrouw ckery B.V., tel. 035-656025- en Dat knoflook goed is voor de gezondheid is al uit vele onderzoeken duidelijk geworden. Knoflook heeft met name een gunstige invloed op de bloedsomloop, houdt de normale bloeddruk in stand en past in een cholesterolverlagend dieet. Om van die positieve werking te kunnen profiteren zijn dagelijks echter grote hoeveel heden knoflook nodig. Dat geeft de bekende bezwaren als de doordringende geur en hinderlijke oprispingen, maar ook kan het irritatie geven van maag- en darm wand. Unieke gefermenteerde knoflook Voor diegenen die van het goede van knoflook willen profiteren zonder de nadelen ervan is er Kyolic. Kyolic is een sterk werkend knoflook- preparaat doordat de gebruik te knoflook een koud rijpings proces (fermentatie) heeft ondergaan dat al eeuwenlang in Azië wordt toegepast. Dit proces verwijdert de doordrin gende geur van knoflook en maakt het mild voor maag en darmen. Bovendien ontstaan er tijdens dit 20 maanden durende rijpingsproces tal van waardevolle bestanddelen die Kyolic juist sterk gecon centreerd maken. Dat is nu het bijzondere ervan: de kracht van gefermenteerde knoflook. Assortiment uitgebreid Het succesvolle Kyolic-assorti- ment is nu uitgebreid met Kyolic Antioxidant en Kyolic One-a-day. Kyolic Antioxidant houdt u jong. Wanneer we wat ouder wor den is het belangrijk dat we de natuur een handje helpen. Aan Kyolic Antioxidant is een ideale combinatie van sele nium, vitamine A, C en E toe gevoegd. Deze stoffen hebben een bijzonder sterke antioxi dant werking en houden het lichaam dus jong. Kyolic One-a-day bevat een extra geconcenrerde dosis knoflookextract.Daarom is één capsule peüag al vol doende. Uw weetand krijgt een oppepper en gaat zich weer fit en gezorvoelen. Kyolic is verijgbaar bij drogist, apotheeen reform huis. Voor eenratis proef - product kunt ide afdeling Consumen tensene van Pharmafood belj tel: 06-0995522 catis). In ons ademhalingssysteem is de keelholte van groot belang. Dit ademhalingssysteem zorgt ervoor dat we zuurstof uit de lucht opnemen en kooldioxide uitademen. Onze keel heeft twee belang rijke taken. Hier komen in de eerste plaats voedsel en inge ademde lucht ons lichaam binnen. Daarnaast heeft de keelholte een funktie in het afweersysteem van ons lichaam. Een veelvoorkomen de aandoening in de keelholte is een ontsteking van het slijmvlies. Het resultaat hier van kan pijn bij het slikken, een droge en ruwe keel 'die aanvoelt als schuurpapier' of een vieze smaak in de mond zijn. Oorzaken De ontsteking kan worden veroorzaakt via besmetting door bacteriën en virussen, blootstelling aan koude dam pen, overmatig alcoholge bruik en een verkeerde adem haling (niet door de neus). Zodra u keelpijn voelt opko men is het belangrijk zo snel mogelijk in te grijpen. Alleen een effectief middel stopt opkomende keelpijn. Superol tabletten bijvoorbeeld (werk zame stof: oxychinolini sulfas) ontsmetten de keel en bestrijden de bacteriën. Zuigen of gorgelen Er zijn twee soorten Superol keeltabletten: zuig- en gorgel tabletten. De eerste moeten langzaam worden opgezogen zodat de bacteriedodende bestanddelen zo lang moge lijk hun werk kunnen doen in het ontstoken gebied. Bovendien zorgt het zuigen voor een grotere speekselpro- duktie waarmee de keelholte beter kan worden gereinigd. De Superol gorgeltabletten zijn puur ontsmettende mid delen, die in water oplosbaar zijn. Door hun krachtige wer king zijn ze naast het ontsmetten van de keel (gor gelen) ook voor andere doeleinden bruikbaar. Handige hulp Bij ontstoken tandvlees of ande re mondaandoe- ningen zijn de tabletten ook als mondwater te gebruiken. Bij wondjes zorgen ze in een handom draai voor een oplossing om de plekken te ont smetten. Bij insec tenbeten kunt u Superol oplossing gebruiken. Lees voor gebruik eerst de bijsluiter. Verkrijgbaar bij drogist en apotheker. Voor meer informatie: Tendem, tel.: 038-4217747. Vita-Balance PROBLEEMLOOS DE WINTER DOOR Pot van 250 tabletten m.zou tabletten c% C van 29.95 voor Heeft alligen- schappean de tink- tuur Bevat ge alcohol, dus ideacoor kinde ren. Makkelijk- en mee te nemer VOOR ALS DE R IN DE MAAND ZIT Pot van 200 tabletten jjfr ->• W tabletten C%nr van 27.25 voor Alleen bij: Voor de dige weer stand Speciaalmenge- steld voop- jroeiend-inderen ijzon der suike Een tabloer dag formule grc Ex: tra ij: zonaar zon- M Middelburg: Lange Delft 121 Tel. 6305 Vlissingen: Oude Markt 18 Tel. 430:0

Scheldebode | 1996 | | pagina 18