D D D A C O Jrancaise 'ia nee lita W mieke petiet make-up-school CURSUS FRANS CURSUSMARKT GOEREE-OVERFLAKKEE VAN ONZE ADVERTEERDERS Oosterschelde College CREATIEF VAN START Zaterdag 31 augustus Diekhuusplein Middelharnis Oosterschelde College OPEN AVOND SCHELDEBODE VAN WOENSDAG 28 AUGUSTUS 1996 316 Zeeuwse Volksuniversiteit Opleiding visagie en decoratieve make-up Examen Sociale Hygiëne eind september of eind november De Alliance Frangaise Streekschool Rijnmond locatie Middelharnis Cursus met Internet-ondersteuning Cultureel Centrum Diekhuus Cursussen in heel Zeeland: Zeeuws-Vlaanderen, Schouwen-Duiveland, Bevelanden en Walcheren. ZVU-leden krijgen het programmaboekje, direct bij het verschijnen, toegezonden. Ook u kunt het boekje gratis afhalen of aanvragen bij: ZVU-bureau, Spanjaardstraat 51,4331 EP Middelburg, tel. 0118-634800 of fax 0118-626789 INFORMATIEDAGEN met diverse demonstraties Middelburg zaterdag 31 augustus, Zeeuwse Bibliotheek, Kousteensedijk 7, van 10 00-13.00 uur, Goes zaterdag 31 augustus, Openbare Bibliotheek, Oostwal 34, van 10.00-12.00 uur, Zierikzee zaterdag 21 september, Openbare Bibliotheek, Haringvlietplein 2, van 9.30-12.00 uur. OPEN AVOND op elk gewenst niveau De Alliance Frangaise, afdeling Coeur de Zélande, organiseert cursussen in de Franse taal voor zowel (absolute) beginners als (ver)gevorderden. Cursussen en opleidingen voor volwassenen Basiseducatie, Beroepsgerichte en Vrijetijds-cursussen 483927 en 482400 Informatie: GROEN COLLEGE GOES Een cursus in de Groene sector, iets voor u AOC ZEELAND e.o. is hét centrum voor groen cursusonderwijs. Een breed scala van cursussen worden georganiseerd vanaf november overdag en 's avonds. Een uitgebreide cursusfolder kunt u te lefonisch aanvragen. e Zeeuwse Volksuniversiteit is een instelling die zich bezig- houdt met volwasseneneducatie. Zij geeft aan allen die daaraan behoefte hebben de gelegenheid tot het uitbreiden van hun algemene ontwikkeling, hun inzicht, kennis en kunstbesef. Zij doet dit door middel van het organiseren van cursussen, workshops, lezingen, excursies enz. De Z.VU staat daarbij open voor iedereen. Dc ZVU is werkzaam in heel Zeeland: Zeeuwsch-Vlaanderen, Schouwen-Duivcland. de Bevelanden en Walcheren. Per regio houdt een werkgroep zich bezig met het opzetten van het cursusprogramma, wer ven van docenten, openen van cursussen enz. Voor meer informatie over de organisatie kunt u contact opnemen met het ZVU-bureau, tel. 0118- 634800. Voor het seizoen 1996'1997 heeft de Zeeuwse Volksuniversiteit wederom een zeer breed aanbod aan activiteiten op het gebied van ta lencursussen, algemene en creatieve cursussen. Een kleine greep uit het aanbod: Duits. Engels. Frans. Italiaans, Grieks, Lezing over Jan Steen, Veilig Varen I en II, Kunstgeschiedenis. Kinder- en Jeugdverhalen Schrijven. Alternatieve Geneeswijzen, Nieuwe Nederlandse Spelling, Tiffany, Vergaderen en Notuleren, Lezing over Chinese Kunst. Filmcol leges. Filosofie, Kookcursussen, Nederlandse Literatuur en de Tropen. Keramiek. Fietsreparaties. Bridge. Socratische Gesprekken. Dagexcursie naar Noord-Frankrijk. Reis naar Givemy. Alle activiteiten van dc ZVU zijn opgenomen in het programmaboekje cursusaanbod 1996-1997' dat u vanaf 20 aueustus gratis kunt ophalen of aanvragen bij het ZVU-bureau, Spanjaardstraat 51 te Middelburg, tel. 0118-634800 of fax 0118-626789. e opleidingsschool voor visagist(é) en decoratieve make-up Mickc Petiet in Middelburg en Amsterdam verzorgt cur sussen visagie en een beroepsopleiding die allround zijn. Een beroepsopleiding die klinkt als een klok en de (ge slaagde) cursisten kunnen zich rekenen tot een groep des kundigen op hun vakgebied met een hoog gewaardeerd di ploma op de arbeidsmarkt. Samen nietje eigen ambitie en het agency- systeem van de school biedt deze opleiding mogelijkheden tot het vinden van werk. Een bijdrage van de school werd gisteren uitgezonden door de Nederlandse Programma Stichting in de serie het Klokhuis. Bel voor meer informatie de lijn van Mieke Petiet: 0118-613649. ociale Hygiëne Sinds 1 januari 19% verplicht het Ministerie van Volksge zondheid, Welzijn en Sport dat, bij hel stareen van een ho recabedrijf. zowel de beheerder als de bedrijfsleider in het bedrijf voldoet aan de eisen van Sociale Hygiëne. Examen Sociale Hygiëne naar uw eigen keuze op 27 september of 29 november. Hierna wordt de leerstof verzwaard. Iedereen die in het bezit is van een Middenstands- of AOV/HOV-diploma heeft met Sociale Hygiëne erbij wettelijk voldoende papieren om geheel zelfstandig (voor nu en in de toekomst! zowel een cafébedrijf, een restaurantbedrijf«Isook een slijtersbedrijf te beginnen. Vakbekwaamheid Cafébedrijf, schriftelijke cursus Wanneer u nu met de schriftelijke cursus begint kunt u zich op alle ge mak voorbereiden op het examen van 29 januari 1997. Behaalt men het diploma Vakbekwaamheid Cafébedrijf dan voldoet dit tevens aan de nieuwe eisen van Sociale Hygiëne. U krijgt dan bij het diploma apart verstrekt de 'SVH Verklaring Sociale Hygiëne'. AOV-diplorna Horeca (HOV) Om misverstanden te voorkomen: het diploma HOV is zoals alle OV- diploma's het vestigingsdiploma voor het hele midden- en kleinbedrijf. Het is dus géén vakbekwaamheidsdiploma maar een vestigingsdiploma voor ieder bedrijf waarvoor het vereist is. Het HOV-diploma is geschikt om te beginnen o.a. een broodwinkel, groentenwinkel. kledingzaak, sportzaak, bloemenzaak, cadeaushop. fo towinkel. reisbureau, kapperszaak, schoonheidssalon, schoonmaakbe drijf. hoveniersbedrijf, bestratingsbedrijf. dakdekkersbedrijf. verkoop van tweedehands goederen en de ambachtelijke beroepen zoals tegelzet ter, schilder, stucadoor. voeger, enz. enz. Een vakdiploma is vanaf 1 januari 19% voor bovenstaande branches niet meer vereist. Het HOV-diploma is ook het vestigingsdiploma voor het horecabedrijf. Wil men echter geheel zelfstandig een horecabedrijf uitoefenen dan heeft men. behalve het HOV-diploma, ook de 'SVH Verklaring Sociale Hygiëne' nodig of het diploma Vakbekwaamheid Cafébedrijf. AÖV-diploma Horeca (HOV), schriftelijke cursus De HO V-opleiding bestaat uit zes deelexamens (modulen). Zodoende kunt u zelf bepalen of u op 28 januari zes deelexamens aflegt of bijvoor beeld een of twee of drie of vier of vijf. Omdat u de schriftelijke cursus over een langere studietijd kunt verdelen is het ook mogelijk om in ja nuari 1997 bijvoorbeeld twee deelexamens af te leggen, in juni 1997 eveneens twee deelexamens cn de laatste twee deelexamens in oktober 1997. U heeft dan veel meer tijd om te leren en ukunt het heel rustig aan doen. Door de nieuwe examenregeling worden nu driemaal per jaar exa mens afgenomen. Informatie Degenen die belangstelling hebben voor een of meerdere cursussen kun nen geheel vrijblijvend de gratis studiegids aanvragen bij het Instituut Vakonderwijs, Postbus 1555,5602 BN Eindhoven, tel. 040-2425526 (ook 's avonds) of 0475-315440. e Alliance Frangaise is een vereniging die zich ten doel stelt de Franse taal en cultuur te verspreiden. Ze werd in 1883 opgericht en is niet gebonden aan enige politieke of reli gieuze stroming. Wereldwijd vinden we de Alliance Fran- (jaise in ruim 120 landen, waar zij in totaal meer dan 1.300 afdelingen telt. De cursussen trekken jaarlijks meer dan 300.000 leerlingen. In Nederland heeft de Alliance.Fran<^ise 38 afdelin gen en vestigingen in meer dan 60 steden. Ieder jaar maken meer dan 12.000 Nederlanders gebruik van haar diensten en faciliteiten. In Zee land heeft de Alliance Framjaise 3 afdelingen: Zeeuws-Vlaandeeren, Walcheren en Goes (De Bevelanden en Schouwen-Duiveland). In de laatste week van september gaan de taalcursussen weer van start. Deze cursussen zijn op verschillende niveaus en toegankelijk voor leden en niet-leden. Het hoofddoel van alle cursussen is dat men de taal leert ge bruiken in de praktijk. De nadruk ligt op de spreek- en luistervaardig heid, maar lezen en schrijven komen ook aan de orde en natuurlijk infor matie over Frankrijk en de gewoonten van de Fransen. Er zijn cursussen op verschillende niveaus: beginners, voor cursisten zonder vooropleiding Frans ('echte beginners') en voor cursisten die de ooit opgedane kennis willen herhalen of opfrissen; sensi-gevorderden; gevorderden; conversa tion; littérature; diplome de languc en diplome supérieure de langue- groep; vakantie-Frans. Bij voldoende belangstelling kunnen er toege paste cursussen worden georganiseerd (vakantie-Frans voor kinderen, privélessen, commercieel Frans, intensieve cursussen, kook- en wijncur sussen enz.). Naast de cursussen organiseert de Alliance Frangaise een groot aantal culturele evenementen met als hoogtepunt een Franstalige theatervoorstelling. anbod administratieve, informatica-, receptie/telefoon opleidingen voor volwassenen. Opleidingsplaats: Streek school Rijnmond. Kastanjeiaan 3. 3241 BH Middelharnis; contactperoon: dhr. Jan de Bree, tel. 0187-482740/b.g.g. tel. 0181-634692. Voor verdere informatie over opleidingen en inschrijving kunt u terecht bij de contactpersoon. Basisop leiding administratie, vervolgopleiding administratie, receptionist(e)/telefonist(e), WordPerfect-correspondentie, toegepaste informatica. De cursussen zijn bedoeld voor werkzoekenden en her- intreders/sters vanaf de leeftijd van 18 jaar. Deze opleidingen duren één jaar (40 wekengedurende 2 lesdagen per week t.w. dinsdag en vrijdag. ursisten van Training en Advies Centrum voor Kwaliteits management TRACE kunnen gebruik maken van een unieke service: elke cursist kan gedurende de gehele loop tijd van de cursus vragen stellen aan dé docent met behulp van Internet. Dc cursist dient hiertoe te beschikken over een computer die is uitgerust met modem en Internetaan sluiting. De cursussen bestaan uit een vast aantal lessen van één avond per week gedurende 4 tot 8 maanden. In de tijd tussen twee lessen is de cursist normaal gesproken op zichzelf aangewezen. Vanaf september kunnen cursisten die over een computer beschikken hun vragen of op merkingen op elk moment van de dag of nacht in de vorm van een E- mailbericht voorleggen aan de docent. De docent vraagt de binnengeko men berichten dagelijks op via zijn eigen computer en kan onmiddellijk een antwoord terugsturen zodat de cursist nooit lang hoeft te wachten op antwoord. Het is al jaren de gewoonte dat aan TRACE-cursisten telefo nische ondersteuning wordt geboden buiten de lessen om. Hiervan wordt echter weinig gebruik gemaakt. Een cursist neemt niet zo snel telefo nisch contact op omdat hij daarmee de docent mogelijk stoort in werk zaamheden of vrije tijd. Met het nieuwe systeem is het tijdstip van de vraag echter geen enkel bezwaar, het is dan ook vele malen efficiënter omdat de cursist cn docent elkaar via de elektronische snelweg op elk gewenst moment een bericht kunnen toesturen. De vragen van cursisten worden opgespaard ten de docent de elektronische postbus leegt. De do cent stuurt een retourbericht dat in de elektronische postbus van de cur sist terechtkomt. Problemen met bereikbaarheid behoren hiermee tot het verleden. Voor deze dienstverlening betaalt de cursist niets extra. Voor cursisten die niet over een Internetaansluiting beschikken blijft de mogelijkheid vragen telefonisch of per fax te stellen gehandhaafd. TRACE verzorgt cursussen op het gebied van middle management, kwa liteitsmanagement en personeelsmanagement. Het adres: trace@pi.net; bellen mag ook: 0118-612100. nderaan de winkeldijk van Middelharnis ligt de voormalige lagere school van het dorp. Tegenwoordig huisvest dit ka rakteristieke gebouw Cultureel Centrum Diekhuus. een be drijvig en veelkleurig activiteitencentrum. Naast het geva rieerde culturele programma biedt het Diekhuus onderdak aan het lesaanbod van de Muziekschool Goeree- Overflakkee. de Volksuniversiteit en Balletschool Flakkee. Totaal Ex presproducties biedt mogelijkheden voor zang en dans. De Volksuniver siteit heeft een gevarieerd aanbod in het seizoen 96/97: vaarbewijs, foto grafie. kunstkijken, sacred dance, bloemdecoraties, theater voor kinde ren. alternatieve geneeswijzen, videocursus en een cursus wtjnkennis. In het Diekhuus worden verder cursussen calligrafie en kantklossen ver zorgd. Ook dit jaar is het Diekhuus deelnemer aan Cinekid-op-locatie, het landelijke kinderfilmfestival dat in de herfstvakantie wordt gehou den. Op verzoek wordt informatie verstrekt of toegezonden over het ac tiviteitenaanbod. telefoon 0187-482400. Zeeuwse Volksuniversiteit SEIZOEN 1996 - 1997 Het nieuwe ZVU-programma is uitl Vanaf half september gaan de cursussen van de afdeling Kunstzinnige Vorming weer van start. Er zijn kennismakingscursussen, begin nerscursussen en cursussen voor gevorderden. Vri|wel «die cursussen zl|n In Goes. Tekenen/schilderen Leren tekenen of schilderen is weggelegd voor ieder die dat graag wil doen. Je hoeft het niet te kunnen. Talent moet je namelijk ontwikkelen. Er is altijd een cursus die bij je past. Certificaat Nu ook deelname mogetijk aan de iandeiijke cursus 'tekenen/schilderen'. Een driejarige cursus waarin theorie en praktijk, ambachtelijkheid en creatieve ontplooiing hand in hand gaan. Uniek cursus materiaal. Na eik iesbiok een toets met certificaat. Boetseren/beeldhouwen/keramlek Wie potlood of kwast te lichtvaardig vindt en liever met zwaarder materiaal wil werken, kan beginnen met klei en steen. Een buitengewone ervaring! Er zijn oriëntatie-cursussen waarbij men werkt met uiteenlopende technieken. Kinderen Het kinderateiier (6-9 jaar en 9-12 jaar) begint ook weer. Verantwoorde kreatieve ontwikkeling voor kinderen ais grondslag voor leuke en spannende activiteiten. Jongeren Theater, striptekenen, zeefdrukken. Vanaf '97 ook de jongerenacademie! Fotografie Wedden dat kritisch kijken naar uw (vakantie-) foto's het idee oplevert dat er veel meer is uit te halen. Daarom zijn er kursussen fotografie en video. Interieur- en tuinvormgevlng Ruimte, vormen en kleuren die je omringen naar je hand zetten. In huis en in de tuin. O.i.v. een goede architect leer je de beginselen van tuinarchitectuur en/of binnenhuisvormgeving. Open atelier Voor amateur-kunstenaars staan onze ruimten en middelen weer ter beschikking om zelfstandig te werken. Schrijven Autobiografisch schrijven is het goed leren uitdrukken van je persoonlijke belevenissen. Inlichtingen/aanmeldingen: Bei of stuur de bon op naar Oosterschelde College Antwoordnummer 705 (geen postzegel) 4460 WB Goes tel.: (0113) 23 11 70 En verder: model- en portrettekenen abstract tekenen/schilderen aquarelieren portret- en figuurboetseren vormgeven met textiel videocamera toneel kunstbeschouwing excursie jan Steen DONDERDAG 5 SEPT. 19.00 - 20.30 uur. Zusterstraat 11 in Goes. Kennis maken met docenten en nadere informatie. Vraag snel de overzichtsfoider of meer gedetailleerde informatie. Naam: Adres: Postcode: Plaats: Telefoon: O stuur mij de overzichtsfolder O ik wil graag meer informatie over Cursusduur 24 lessen van 1V2 uur vanaf 23 september Plaats Goes, Zeeland College Tijd maandag-, dinsdag- en donderdagavond Kosten 285.- (excl. 60.- boekengeld) Inschrijving dinsdag 3 en maandag 9 september om 20.00 uur in het Zeeland College, Leliestraat 106 Goes Voor informatie tel. 0118-64 00 60 0113-23 20 94 0113-22 71 16 Met het programma 96-97 van: Expressiecentrum Totaal Expres Gemeenschapsbibliotheek Middelharnis Instituut voor handelsopleidingen Kalligraferen Kreatief met perkamentpapier Kruiswerk ZHE Gezondheidsservice Noordwal Kreatief Open Universiteit Studiecentrum Rotterdam Volksuniversiteit Middelharnis VBO Groen Sommelsdijk Arbeidsvoorziening Zeeland Aanzet Albeda College Atelier Scheuller Avondschool voor mavo Balletschool Flakkee Center Sports Computercursussen Ouddorp Cultureel Centrum Diekhuus Poppen en woondecoraties Streekschool Rijnmond Atelier Galathea Welkom De vakantie voorbij. Weer aandacht voor werken en leren. Kom even langs op onze open avond om te horen en te zien wat we de komende tijd aan cursussen gaan bieden. O.a. Open School voor ouderen Praktisch Computergebruik Engels Totaal Aquarel Boetseren Spreken voor een groep enz. Cursussen die er zijn mogen en er is nog meer. Meer informatie op de open avond. Er is gratis koffie/fris. Tot ziens. dinsdagavond 27 augustus 1996 tussen 19 en 21 uur J. van Bloisstraat 21 Kunt u niet komen en wilt u toch informatie? Geen probleem. Bel (0166) 60 31 94 of stuur de bon op. Informatie/aanmelding: Oosterschelde College, Tholen, (0166) 60 31 94 of (0113) 23 11 70 of bon zonder postzegel in open enveloppe naar Oosterschelde College Antwoordnummer 705, 4460 WB Goes. Naam: Adres: Postcode: Plaats: Telefoon: Wil informatie over: WB STATIONSPARK 39, POSTBUS 95, 4460 AB GOES TELEFOON (0113) 22 72 03, FAX (0113) 25 07 10

Scheldebode | 1996 | | pagina 16