Oemoemenoe: 25 jaar top-rugby in Zeeland QE SCHELDEBODE Zilveren Kruis Ver* kerlnge» Kasse Nederlands kampioen het zoeten zvaard Jo de Roo toertocht Videoland opent filiaal Prijs Zilveren Kruis in de sport Golff Pauwenburg geeft rondreis Indonesië weg Volleybalteam gesponsord UIT HET ZEEUWSE ZAKENLEVEN Expositie in galerie De Ossenberg SCHELDEBODE VAN WOENSDAG 21 AUGUSTUS 1996 305 Mogelijk Merckx van de partij In Vlissingen Rondvaartboot HUISARTSEN VERLOSKUNDIGEN TANDARTSEN APOTHEEK DIERENARTSEN POLITIE KERKDIENSTEN*1"1 xl Middelburg - Een rugbyclub in Zeeland. Daar keek men 25 jaar geleden van op, vooral buiten de provincie. Die verbazing werd alleen maar groter toen bleek dat dat clubje uit die 'uit hoek' van Nederland in de lan delijke competitie in sneltrein vaart vanuit de onderste regio nen doorstoomde naar de top. Het antwoord op de vraag, die Van aanstaande vrijdag tot en met zondag wordt het 25-jarig in de naam van de club besloten ligt, Oemoemenoe (hoe moeten we nu?), was daarmee beant woord. jubileum van Oemoemenoe met diverse activiteiten gevierd. Zo vindt er zaterdag een wedstrijd plaats tussen de 'oude bullen' van Oemoemenoe en de Oudste Brabantse selectie. En op zon dag wordt het eerste Zeeuwse mixed - rugbytoemooi gehou den, waar alle Zeeuwse clubs GOES - De toerclub Toreador te Goes houdt op zondag 25 augustus voor de vijfde achtereenvolgende keer de 'Jo de Roo Toertocht' op de Bevelanden. Vertrek en eindpunt zijn bij Mid City op de Grote Markt in Goes. Inschrijving is mogelijk vanaf 9.00 uur. Een uur later gaan de deelnemers op pad. Bij dit eerste lustrum heeft Toreador gekozen voor een nieuwe opzet. Het is de bedoeling dat een compacte groep het traject van 90 kilometer aflegt. Er wordt gereden met een maximale snelheid van 30 kilometer per uur. Als voorrijders fungeren de oud - renners Henk de Jong en Wim de Wilde. Zij zorgen er voor dat niemand de gestelde limiet te boven gaat. Alleen de laatste vijf kilometer mag de snelheid wat worden opgevoerd. Hiermee heeft de tocht een wat sportiever karakter gekregen dan voorheen. Het betekent onder andere dat iedereen die nu deelneemt kan zeggen, dat hij of zij ooit eens met Jo de Roo sa men heeft gereden. Wat de klassiekerkoning van weleer is ui teraard ook van de partij. Evenals vele bekende oud-renners die een reputatie hebben opgebouwd. Zij rijden samen met ve le toerfietsers. De Vlaamse toerclub 'Vrienden van Eddy Mer ckx' komt ook weer in actie en het is zelfs niet uitgesloten dat Merckx zelf ook op de 'velo' klimt. Het evenement wordt afge sloten met een gratis mosselmaaltijd voor de deelnemers in Mid City en gezellig napraten over de tijd van weleer toen on der andere Nederlandse renners zich een grote faam verwier ven. De 'Jo de Roo Toertocht' trok voorgaande jaren tussen de 300 en 400 deelnemers. Ook nu rekent men op een grote op komst. VLISSINGEN - Waar kun je in Vlissingen een 'behoorlijke' video film huren? Vrijwel nergens. Wat er aan videotheken was was nu niet direct om over naar huis te schrijven en 'dus' was er een gat in de markt voor een videotheek die wèl volledig up to date zou zijn. En die is er dus sinds vrijdag 2 augustus aan de Scheldestraat 22. Met een officiële opening, met ballonnen, een kleurwedstrijd voor de kinderen, op de foto met Bugs Bunny en bloemen voor de klan ten. Voor de vele videofilmliefhebbers geen onbekende, want Video land, zoals de videotheek heet, bestaat sinds vijf jaar in Middelburg en menig Vlissinger heeft er een klantenpasje van. „Het is het be kende verhaal van Mohammed en de berg", zegt Marjan Fleurbaay, die samen met echtgenoot Willem en zoon Dave de beide zaken leidt. „We hadden veel klanten uit Vlissingen en op een gegeven moment ga je je toch eens afvragen of het geen zin heeft om in Vlis singen een filiaal te openen". Op het adres aan de Scheldestraat was een videotheek, de eigenaar had er niet genoeg tijd meer voor om zijn zaken goed te regelen, de Fleurbaays kenden de eigenaar en in een gesprek kwam ter sprake dat de Fleurbaays wel een tweede Videoland in Vlissingen wilden opzetten. „En toen was de zaak bin nen de kortste tijd beklonken". Vier dagen en nachten waren er voor nodig om de videotheek nèt die uitstraling te geven die Videoland van anderen onderscheidt. „Informatie en voorlichting over de films staan bij ons bovenaan de lijst", vertelt Marjan. „Omdat we zelf na al die jaren nog steeds dol graag videofilms bekijken, zien we elke nieuwe film die in onze col lectie wordt opgenomen van te voren. Op die manier kunnen we de klant vertellen waarover het gaat. Verder houden we leeftijdsgren zen goed in de gaten. Een jongen van pakweg 16 jaar krijgt dan ook absoluut geen film mee die voor boven de 18 is". De duizenden videobanden die de videotheek rijk is staan overzich telijk gerangschikt. Humor, SF, griezel, horror en jeugd met een discrete hoek voor erotische films. Een videofilm bij Videoland hu ren is een fluitje van een cent. Bij de eerste keer een legitimatiebe wijs meebrengen, de klant krijgt een paste en dat is alles. In de na bije toekomst wordt het servicepakket van Videoland uitgebreid met de verhuur van CDI, moviebox, supemintendo en playstations. Bespeelde en onbespeelde videobanden kopen kan natuurlijk ook. En om helemaal compleet te zijn: Videoland heeft de allernieuwste films als eerste in huis, Videoland werkt met Air-miles, CJP- kor ting, studentenkorting en 'weekcomfort', een korting voor mensen die een of meerdere films gedurende enkele dagen wensen te huren. Mevrouw Marjan Fleurbaay met naast haar de tweede prijs winna res Judith Shcillemans uit Vlissingen (9 jaar). De eerste prijs ging naar Leander Grundeken uit Vlissingen, eveneens 9 jaar. FOTO HARRY DE LANGE verschijnt in een oplage van 49 300 exemplaren elke woensdag huis-aan-huis in de gemeenten Arnemuiden, Domburg. Mariekerke, Middelburg, Valkenisse, Veere. Vlissingen, Westkapelle Kantoor Scheldestraat 7-9,4381 RP Vlissingen, Postbus 5051,4380 KB Vlissingen Tel.nr.: 0118-442720, Fax: 0118-442721 Openingstijden: ma, wo, do, vrij. 9.00-12.30 uur en van13.30- 17.00 uur, dinsdag 9.00-12.00 uur, 's Middags gesloten Advertentieverkoop tijdens kantooruren tel.: 0118-442720 Jos Rentmeester (verkoopleider), tel. privé: 0113-655379 Yolanda Krijger (vertegenwoordiger), tel. privé: 0118-411351 Sonja Broeders (vertegenwoordiger),tel. privé: 0118-479084 Mini's (rubrieksadvertenties), tel.: 076-5312313 Afsluittijd advertenties: maandag 12.00 uur Redactie tijdens kantooruren tel.nr 0118-442720, fax 0118-442721 Andrien Smeels tel. privé: 0118-639719 Afsluittijd redactie: maandag 14.00 uur Correspondenten Dave Krajenbrink tel.: 0118-413089 Jaap Klein, tel. privé: 0118-625185 Ad Roos, tel. privé: 0118-602860/06-53265518 Harry de Lange, tel.: 0118-625195 06-52665827 Piet Davids, tel.: 0118-623594 voor klachten over bezorging tijdens kantooruren bellen: 0118-442720 Fotografen Bezorging De Scheldebode is een uitgave van Zuidwest - Weekbladen. Copynght c 1996 U>t9*v*<$m*dt«happi| ZuwJweM Nederland B v aan meedoen. Oemoemenoe werd in 1971 op gericht door Cor de Heus, die na enkele advertenties in een re gionale krant genoeg belang stellenden kon inschrijven om een team te vormen. Het eerste jaar werd de club meteen kam pioen van de D-klasse. De ba sis voor 25 jaar top-rugby in Zeeland was gelegd. Later stootte Oemoemenoe zelfs door tot de hoogste klasse van Ne derland. Maar doordat een aan tal Bevelandse spelers besloot in Goes rugbyclub Tovaal op te richten, moest de uitgedunde selectie van Oemoemenoe een stapje terug doen. Sindsdien speelt het eerste team van Oe moemenoe bijna onafgebroken in de op een na hoogste klasse. Ook het vrouwenteam van Oe moemenoe, dat sinds 1979 be staat, vierde grote triomfen. In 1983 werd het team landskam pioen en sindsdien staat Oe moemenoe onafgebroken aan de top van het Nederlandse vrouwenrugby. Het jarige Oemoemenoe zetelt momenteel in de tot clubhuis omgebouwde voormalige Zuid-Molukse kerk aan de Nadorst in Middelburg. Daar voor was de club gehuisvest in een klein pandje in de Middel burgse binnenstad en later in een houten barak. Het aller eerste onderkomen was wel het meest opvallen de: het was ge vestigd op een voormalige rondvaartboot. Door plannen voor stadsuitbreiding moet de club binnenkort opnieuw gaan uitkijken naar een ander onder komen. Typisch voor de oudste rugbyclub van Zeeland zijn ook de vele buitenlandse contacten. Door de gunstige ligging ten opzichte van Engeland komen veel rugbyclubs en schoolteams uit dat land op bezoek in Mid delburg. Maar ook Franse teams weten de weg naar de club met de voor hen zo onuit spreekbare naam te vinden. De vele contacten met buitenland se teams komt niet alleen het spelpeil ten goede, ook de club kas vaart er wel bij: na een toer door Nederland wordt als laat ste Middelburg aangedaan, waar dan de laatste zakcenten in de kassa van de bar belan den. Die kassa zal dit weekend ook weer volop rinkelen, want hoe wel de festiviteiten op papier vooral een sportief karakter heb ben, zullen maar weinigen vies zijn van beetje gezellig heid. De activiteiten rond het J'ubileum van Oemoemenoe vin- !en vrij dag plaats vanaf 18.00 uur en zaterdag en zondag van af 12.00 uur in het Middelburg se Sportpark Nadorst. VALKENSWAARD - De uit het Zeeuwse Nieuwdorp afkomsti ge Ko Kasse heeft op het Euro circuit de laatste race voor het Nederlands kampioenschap rallycross in de compactcar (- 1400cc) klasse gewonnen. Met deze overwinning pakte de Ci- troën AX Gti coureur, voor de derde maal op rij de Nederland se rallycrosstitel in zijn klasse. Kasse had in de voorgaande vijf races van het NK genoeg voorsprong opgebouwd, dat hij aan een zesde plaats voldoende had om de titel binnen te halen. Alleen streekgenoot Jos Boone kon Kasse nog van de titel af houden. „Je bent in de auto sport wel eens afhankelijk van invloeden van buitenaf. Er kan altijd wat gebeuren," liet een enigszins gespannen Kasse tus sen de manches door weten. Eenmaal verzekerd van een plaats op de voorste startlijn van de beslissende finalerace, naast de Belgische Citroën AX Gti-coureurs Heck en Van den Branden viel alle druk weg. Kasse nam de leiding en reed zonder problemen naar zijn vierde overwinning dit jaar op het Eurocircuit. „Ik had op de start-grid het gevoel dat ik dit kon gaan winnen en kampioen worden", liet een lachende Kasse kort na afloop weten. In de race voor het Europees kampioenschap, zorgde Kasse voor de nodige opwinding bij de ruim achtduizend aanwezi ge bezoekers. In de tweede manche werd re gerend kampioen Kasse, door de Brit Ian Brooks aangetikt, sloeg over de kop en kwam in de zandbak naast het circuit terecht. De schade aan de rode Ebben- Citroën, bleek mee te vallen en De Zilveren Kruis Verzekeringswinkel aan de Londense Kaai was ook tijdens de dolle donderdag weer actief met de opvallende tent. Deze keer lag de nadruk op de aantrekkelijke autoverzekering van Zilveren Kruis. Deze verzekering kent een uniek premiesysteem op basis van merk en type. Al bij vijf schadevrije jaren zit u al op de maximale no-claim van 75 procent. Iedereen die deze dag een offerte heeft aangevraagd voor de autoverzekering maakte kans op het winnen van een Kenwood autoradio-cassetterecorder ter waarde van vierhonderd gulden. Velen maakten van dit aanbod gebruik en hebben inmiddels een offerte thuisgekregen. De gelukkige winnaar van de prijs was A. van der Sluiis uit Middelburg. Op de foto op de voorgrond Nancy Santbergen en Danny ter Steege, achter v.l.ti.f. Corine Hey- boer, Chantal Kaijser en prijswinnaar Van der Sluis. FOTO PIET DAVIOSE nog geen vijf minuten later na zijn koprol meldde de Zeeuw zich weer voor de herstart van de race. De wedstrijdleiding vond dat Kasse van de verplicht te hou den rechte lijn na de start was afgeweken en liet de Zeeuw niet toe tot de start van de tweede manche. Het verweer van Kasse. „Ik startte achter aan en had een betere start dan Brooks voor me en moest op hem heen, waarna hij me later aantikte," vond geen gehoor bij de wedstrijdleider. Met nog maar één tijd op de klokken, de derde in de eerste manche, zag het er even somber uit voor de Zeeuw. De huidige leider in het Europees kampioenschap, de Oostenrijker Manfred Beck wist zich na twee manches ver zekerd van de beste startpositie in de finalerace van de -1400 cc klasse. Kasse plaatste zich op de tweede lijn en wist achter Beek de eerste bocht in te dui ken. In het verdere verloop van de race kwam er geen verande ring in deze situatie, hoe Kasse ook zocht naar een gaatje om de Oostenrijker voorbij te ste ken. Beek hield de deur overal gesloten voor de huidige Euro pees kampioen, Ko Kasse. Beek blijft met nog drie races te gaan (Noorwegen, Tsjechië en Duits land, red.) aan de leiding in de tussenstand van het EK. Kasse verstevigde zijn tweede plaats in de EK-tussenstand. In de races voor het NK en EK krijgt Kasse ondersteuning van: Bart Ebben uit Mook (used Citroën parts), Total Nederland (Oliehandel Dekker uit Grijps- kerke), Aannemingsbedrijf Hoondert. uit 's Heerenhoek, Stolwijk, Citroën Nederland en Proflex Shockabsorbers uit Arese tuning uit Zwanenburg. MIDDELBURG - Tènce Personeel projecten sponsort het da mesvolleybalteam Dauwendaele. Bestuur en volleybalsters waren erg in hun nopjes. V.l.n.r.: Petra Grendel (Tènce), Ellen Haegens, Hans Dollekamp (trainer), Karin Caljouw, Lilian Boeie, Els Vos, Mattie Beije, In- grid Mous, Inge Polderman, Ella Kapias. Vlissingen - Za. W. van Ouwerkerk, Gerbrandystraat 6, tel. 465498. Zo. W. Osterman, De Kempenaarstraat 2, tel. 479791. Middelburg Za. P. de Doelder, Bel- linkplein 1. Zo. C. Albers, Bellink- plein 3. Centraal tel.nr. 639933. Souburg, Gezondheidscentrum Middelburg-Zuid, Arnemuiden en Nieuwland - Za. P. Kodde, Oude Vlissingseweg 13 Middelburg, tel 615810. Zo. J. Bergen, Kanaalstraat 89 Oost-Souburg, tel. 461500. Spreekuren 12.30-13.00, uur en 17.30-18.00 uur. Veere, Gapinge, Serooskerke, Oostkapelle en Vrouwenpolder - Za en zo. R. van Tol, Markt 36, Vee re, tel. 501271. Domburg, Aagtekerke, Westka pelle - Za en zo. F. van Eede, de Casembrootstraat 24, Westkapelle, tel 571234. Koudekerke, Meliskerke, Bigge- kerke en Zoutelande - Za en zo. A. van der Male, Duinweg 59, Zoute lande, tel. 561282. Midden-Walcheren - Za en zo. B. Bouwense, Valkenisseweg 14, Big- gekerke. Vlissingen - Vr vanaf 9 uur tot di 9 uurtel. 471140. Middelburg - do vanaf 20 uur tot zo 20 uur Za en zo. R. Reddingius, Singel 26, Vlissingen, tel.412644. Spreekuur van 11 tot 12 uur. P. van Malland (alleen eigen patiënten) Tobagolaan 6, Vlissingen, tel. 478290. Middelburg - Vr. tot vr. L. v.d. Boo- gert, Vrijlandstraat 79. Vlissingen - Vr. tot vr. De Singel, Singel 9, tel. 412730. Za en zo. A. Diender, E. v.d. Akker, Kanaalstraat 3 Oost-Souburg, tel. 460860 Dierenartspraktijk Oostka pelle, oude Domburgsestraat 33a, tel. 581443. Vogelopvang Midden Zeeland, tel. 628288. Noodhulp, als elke seconde telt: 06-11Overige assistentie aanvra gen 633333. Voor alle andere aan gelegenheden zijn de bureaus in Middelburg en Vlissingen 24 uur per dag geopend. Rooms-katholieke kerk Der Boe- de 2e, 4e en 5e zaterdag 10.30 uur. Ter Reede za 17 uur. Vlissingen On ze Lieve Vrouwe kerk Za 19 uur, zo 9.30 uur, wo 9 uur. Open Hof zo 11.15 uur. di 9 uur. Souburg Mari- nuskerk zo 10 uur. Zoute Viever 1 e en 3e za 9 uur. Middelburg Petrus en Pauluskerk zo 10 uur, do 19.15. Hoeksteen zo. 11.30 uur. Sint Willi- brord za 17 uur. Dishoek Emmaus- kerk zo. 10 uur. Domburg St Willi- brordkapel za 19 uur, zo 10 uur. Zoutelande H. Catherina za 19 uur, zo 10 uurn. Nederland Hervormde kerk Aag tekerke 10 en 19 uur. Domburg 10 en 19 uur. Gapinge uur. Grijps- kerke 10 en uur. Kleverskerke 9.30 uur. Koudekerke uur. Mid delburg Koorkerk 10 en 16.30 uur. Ontmoetingskerk (bond) 11 en 18.30 uur. Nieuwland 9 uur. Ritthem 10.30 uur. Oostkapelle 10 en 19 uur. Oost-Souburg 9.30 en 19 uur. Zoute Viever 19 uur. Serooskerke 10 en 19 uur. Veere uur. Vlissin gen St. Jacobskerk 9.30 uur Open Hof 9.30 uur. Schaapskooi 9.30 uur. Ter Reede 19 uur. Vrouwenpolder 10 uur. Westkapelle 9.30 en 19 uur. Ziekenhuis Walcheren zo 10 uur, Ds, Van Buiren. Chr. Gereformeer de kerk Vlissingen zo 9.30 en 16.30 uur. Gereformeerde kerk Gapinge 10 uur. Grijpskerke 19 uur. Koudeker ke 9.30 uur. Meliskerke 10 en 14.30 uur. Oost-Souburg 9.30 uur. Serooskerke 10 uur. Veere 9.30 uur. Vrouwenpolder 10 uur. Gereformeerde Gemeente Vlissin gen 9.30 en 16 uur. Gereformeer de Kerk Vrijgemaakt Middelburg 9.30 en 16.30 uur. Vlissingen 9.30 en 16.30 uur. Ned. Gereformeerde Kerk Middelburg 9.30 uur. Zeven dedagsadventisten Middelburg za 11 uur, Vlissingen za. 9.30 uur. Doopsgezinde Gemeente Middel burg uur. Vlissingen 9.30 uur. Kristen Zuidmolukse kerk Oost-Souburg uur Koudekerke uur. Anglicaanse kerk Vlissin- gen-Oost 10.30 uur. Pinksterge meente Middelburg 11.30 uur. Vlis singen e.o. 15 uur. Pinksterge meente Sjaloom Souburg 14.30 uur. Bethei Pinksterkerk Vlissin gen wo 19.30 vr 19.30 zo 11.30 uur. Christelijk Centrum Zeeland Vlis singen 10.30 uur. Nieuw Apostoli sche kerk West-Souburg wo 20, 9.30 en 17 uur. Evangeliegemeen te Middelburg 9.30 uur Oost-Sou burg 10 uur. Eglise Wallone 10.45 uur. Christengemeenschap, kapel van St. Maarten, Hoogelande uur.Volle Evangeliegemeente Ar nemuiden do. 20 uur zo 10 uur. Serooskerke do. 19 uur. West-Sou burg zo 10 uur. Middelburg Tho maskapel wd?2Q uur zo 10 uur. Filadelfia Gemeente Vlissingen wo 19 uur zo 10 uur. Vrije Evangeli sche Gemeente Westkapelle 9.30 uur. De Rafaël Geemeenschap Eieos Middelburg uur Leger des Heils Middelburg 10 uur, Vlissingen 10 uur. VLISSINGEN - Golff Pauwen burg in Vlissingen geeft woens dag 28 augustus aanstaande een van de drie negentiendaag- se rondreizen voor twee perso nen door Indonesië cadeau. Heieen Woltering uit Vlissin gen is één van de gelukkige winnaars van een smakelijke wedstrijd die Golff-super- markten samen met Conimex heeft uitgeschreven. De prijs uitreiking vindt plaats om 14.00 uur. In het voorjaar is Golff gestart met een actie met de Oosterse keuken als thema. Wie bij Golff vijf actieproducten kocht van de merken Knorr, Grolsch, Co nimex, Lassie of Spa kon mee doen aan een originele wed strijd. De streepjescode van de verpakkingen van deze artike len konden geplakt worden op een speciaal formulier dat bij de kassa's in de Golff-super- markten verkrijgbaar was. Op dat formulier moest de klant tevens op een zo origineel mo gelijke manier vertellen waar om hij of zij de ingrediënten voor de oosterse keuken ge kocht heeft. Heieen Woltering is één van de drie winnaars van de rondreis door Indonesië. De andere twee winnaars krijgen de reis naar Indonesië deze week aangebo den in de Golff-supermarkten in Apeldoorn en Vianen. De ne- gentiendaagse rondreis naar Bali, Sumatra, West- en Mid- KIJK NOU TOCH! HEB JE EEN RING GEKREGEN? JA VAN EEN JALOERSE ORNITHOLOOG HIJ WIL PRECIES WETEN WAAR IK NAARTOE GA! CA den-Java is volledig verzorgd en inclusief alle maaltijden, ex cursies en Nederlandse reislei- ding. De reis wordt mede mo gelijk gemaakt door Knorr, Grolsch, Conimex, Lassie en Spa. Behalve deze reis wordt in alle zeventig Golff-supermark ten een originele Asia Römer topf met een waarde van 80.- weggegeven. De Golff-supermarkt heeft al les in huis voor de Oosterse keuken. Daarnaast biedt de Golff-supermarkt een compleet assortiment kruidenierswaren en verse producten, zoals brood, vlees, vleeswaren, groenten, fruit en zuivel. 'Meer plezier van je gulden' wordt volop beleefd bij het bood schappen doen bij Golff. Leuke acties, lage prijzen en veel win kelplezier zorgen ervoor dat er altijd wat te beleven is in de Golff-supermarkt. Golff is een winkelformule van Prisma Food Retail. Deze orga nisatie levert vanuit distribu tiecentra in Assen, Bunschoten, Kapelle, Putten, Someren en Wijk en Aalburg goederen en diensten aan zelfstandige on dernemers van supermarkten en rijdende winkels in heel Ne derland. Deze ondernemers werken, behalve met de Golff- formule, onder andere ook met de formules van Attent, Méér- Markt, Rekra, SRV, Vrije Vogel en Zomermarkt. De distribu tiecentra realiseerden in 1995 een omzet van ruim negenhon derd miljoen gulden. Sint-Laurens - Marja de Lange, en niet Marja de Jonge zoals in de vorige editie van de Scheldebode abusievelijk stond ver meld, exposeert tot en met 7 september in Galerie De Ossenberg, Singelweg 11 te Sint Laurens. Dagelijks is de tentoonstelling te zien tussen 14.00 en 17.00 en na telefonische af spraak. (tel. 0118-625284)

Scheldebode | 1996 | | pagina 5