fiet zveten zvaard TDK reikt prijs uit WA electro Bierpoort bij MeerMarkt Vader HE SCHELDEBODE Geslaagd voor Middenstand/AOV Lijntaxi in Zeeland Tweewielercentrum sponsort tafeltenisvereniging St. Jacobskerk verjaart The World of..? Vrolijkheid! M.L. Jonker UIT HET ZEEUWSE ZAKENLEVEN Tele Discount nu Tele Masters SCHELDEBODE VAN WOENSDAG 24 JULI 305 Vuurtje Auto-inbraken Winkeldievegge Tasjesdief gepakt Voetbaldoelen Aangereden Onbewaakt HUISARTSEN VERLOSKUNDIGEN TANDARTSEN APOTHEEK KERKDIENSTEN Voor individuele hulpgesprekken en relatie-advies 0118-634570 Een 21-jarige man uit Venlo en een 25-jarige man uit Maast richt zijn vorige week bekeurd omdat ze op het strand aan de Boulevard Bankert een vuurtje stookten van enkele reclame borden. Vorige week zondag zijn uit twee auto's aan de Waalstraat en de Jacob Magnusstraat in Middelburg geluidsappara tuur en cd's gestolen. Aan de Muidenweg in Arnemuiden is afgelopen week een Mercedes op blokken gezet. De wielen met lichtmetalen velgen zijn ontvreemd. Vanaf de Korte Zelke in Vlissingen werd vori ge week een witte Opel Kadett, kenteken KH-25-DH ont vreemd. Uit een loods aan de Edisonweg in Vlissingen werd een hoeveelheid scheepsbeno- digdheden weggenomen. Van de Grenadierweg in Middel burg is een witte Mercedes be stelauto met kenteken BB-10-HL gestolen. In het weekend is van een parkeer plaats bij een horecabedrijf aan de Brouwerijweg in Dom burg een zilverkleurige Merce des 220 C, kenteken SU-JF 119 (D) gestolen. Een 27-jarige vrouw uit Hans- weert is aangehouden in een winkel aan de Glacisstraat in Middelburg, omdat ze zonder af te rekenen de winkel wilde verlaten met levensmiddelen twv 40,Het was niet de eerste keer dat de vrouw voor een dergelijk feit werd aange houden, daarom is ze in verze kering gesteld. De politie heeft naar aanlei ding van een recherche-onder zoek een 18-jarige Vlissingse jongen aangehouden, die be kende dat hij op 11 juli op de Sloeweg in Vlissingen gepro beerd had in het voorbijfietsen een 82-jarige Vlissingse van haar tasje te beroven. De vrouw wist haar tas vast te houden, maar raakte daarbij licht gewond, toen ze viel. De jongen bekende ook dat hij op vrijdag 12 juli op dezelfde ma nier een 85-jarige Vlissingse op het Groenewoud van haar tas had beroofd en op 27 juni een Duitse toeriste op de Groe- neweg in Middelburg. De ver dachte is in verzekering ge steld. Van een trapveldje in Vliss ingen aan de Langeleenweg-Sloeweg is een aluminium doel gestolen, ei gendom van de wijkvereniging Bossenburg. Het andere doel was al eerder gestolen. Vorige week woensdag is vanuit een fietstas van een postbode op Blikkenburg een bundel met poststukken gestolen. Uit de winkel van de PTT aan de Lange Delft in Middelburg zijn vorige week zaterdagmid dag drie telefoontoestellen ge stolen. Van een zeilboot aan de Polredijk in Veere zijn een giek en tuigage ontvreemd. Af gelopen maandag werd een 16-jarig meisje uit Middelburg doorverwezen naar het HALT- bureau, omdat zij in een win kel aan de Lange Delft in Mid delburg een portemonnee en een zaklamp zonder betaling wilde meenemen. Van een volkstuincomplex aan het Griffioenpad in Middelburg werd zondagnacht uit ver schillende schuurtjes gereed schap gestolen. Een 3-jarig jongetje uit Tiel werd vorige week woesndag aangereden door een perso nenauto met aan het stuur een 33-jarige Middelburger. Het gebeurde op de J.W. Thibaut- straat ter hoogte van het win kelcentrum. Het kind stak vlak voor de auto plotseling over en struikelde. Het kind werd door familie naar het ziekenhuis ge bracht, waar bleek dat zijn hand gebroken was. Dezelfde dag werd omstreeks 19.30 uur op de Kenau Hasselaarstraat in Vlissingen liep een 15-jarige jongen rugletsel op, toen een personenauto, bestuurd door een 22-jarige man uit Kortge- ne, tegen zijn voorganger, be stuurd door een 19-jarige man uit Arnemuiden, botste. De man uit Kortgene werd ver blind door de zon. Afgelopen vrijdagmiddag kwamen op de Noordweg in Oostkapelle een motorfiets en een personen auto met elkaar in botsing. De auto moest afremmen, waarna de motor van achter tegen de rijdende auto botste en de con trole over zijn voertuig kwijt raakte. hij viel op de andere weghelft, waarbij een auto uit tegenovergestelde richting vermoedleijk de arm en het been van de vallende motorrij der raakte, die een gebroken pols opliep. Een 68-jarige man uit Woer den deed donderdagmiddag aangifte van diefstal van zijn fotocamera ter waarde van 795,Hij had het toestel even daarvoor vergeten in een zaak aan de Lange Noord straat in Middelburg. Tijdens de kermis op het Bellamypark in Vlissingen werd donderdag avond van een 37-jarige vrouw uit Lelystad eenplastic tas met daarin een videocamera en wat sigaretten uit haar handen ontrukt. De videocamera had een waarde van 2200, Vrijdagmiddag is uitdekeuken van een winkel aan Achter de Houttuinen in Middelburg de portefeuille Van de eigenaar weggenomenmet daarin een geldbedrag van 8000, weggenomen. Afgelopen maandag werd van een 51-ja- rige vrouw uit Vlissingen de portemonnee gestolen. De vrouw liep met een winkelwa gentje in de winkelpassage aan de Aagje Dekenstraat. Zij keek even bij een winkel naar bin nen en verloor daarbij het wa gentje even uit het oog. Ze zag nog net dat een jongen met ge tinte huidskleur en gekleed in een korte broek en wit hemd een greep deed in haar bood schappentas en vluchtte rich ting Walstraat. OOSTSOUBURG De heer Bahadoer uit Middelburg is een van de gelukkigen, die een Philips breedbeeld kleurentele visie won in een door TDK georganiseerde prijsvraag. De prijs werd hem overhandigd door de heer Van Arkel van Fa. Van Arkel. De heer Bahadoer kwam daarvoor met zijn kinderen naar AVA Elektro aan de Kanaaltraat. In de TDK publieksac tie, die tot en met 30 september is verlengd, zijn per maand vijf breedbeeld televisie's te winnen. foto piet davidse KOUDEKERKE - Bij MeerMarkt Vader in de Badhuisstraat in Koudekerke werd door de medewerkers van de buurtsuper in samenwerking met Heineken en drankenhandel Vlieger Ver donk een fraaie bierpoort gebouwd. Er kwamen 750 ongeveer kratten aan te pas. De poort werd gebouwd ter gelegenheid van een Heineken-actie waarbij men gratis een naam in een bierglas kon laten graveren. Mede dankzij het oogverblindend geel van de kratten-poort werd deze actie een enorm succes. Sf W0:uMM&ÊlkSÈÊÊÈÊ verschijnt in een oplage van 49.300 exemplaren elke woensdag huis-aan-huis in de gemeenten Arnemuiden. Domburg, Mariekerke, Middelburg. Valkemsse, Veere, Vlissingen. Westkapelle Kantoor Advertentieverkoop Redactie Correspondenten Fotografen Bezorging Scheldestraat 7-9,4381 RP Vlissingen, Postbus 5051,4380 KB Vlissingen Tel.nr.: 0118-442720, Fax: 0118-442721 Openingstijden: ma, wo, do. vrij. 9.00-12.30 uur en van 13.30- 17.00 uur, dinsdag 9.00-12.00 uur, 's Middags gesloten tijdens kantooruren tel.. 0118-442720 Jos Rentmeester (verkoopleider), tel. privé: 0113-655379 Yolanda Krijger (vertegenwoordiger), tel. privé: 0118-411351 Sonja Broeders (vertegenwoordiger),tel. privé: 0118-479084 Mini's (rubrieksadvertenties), tel.: 076-5312313 Afsluittijd advertenties: maandag 12.00 uur tijdens kantooruren tel.nr.: 0118-442720, fax 0118-442721 Andrien Smeels tel. privé: 0118-639719 Afsluittijd redactie: maandag 14.00 uur Dave Krajenbrink tel.: 0118-413089 Jaap Klein. tel. privé. 0118-625185 Ad Roos, tel. privé: 0118-602860/06-53265518 Harry de Lange, tel.. 0118-625195 06-52665827 Piet Davids, tel.: 0118-623594 voor klachten over bezorging tijdens kantooruren bellen: 0118-442720 De Scheldebode is een uitgave van Zuidwest - Weekbladen Copyright c 1996 UitgevmmMtKhappj ZuKfcmt - NcOerUnd B V VLISSINGEN Na bijna een jaar Tele Discount is de naam van de telefoonwinkel aan de Scheldestraat 40 veranderd in Tele Masters. Tele Masters staat voor 'meesterlijk in bereikbaar heid'; voor een goed product, maar vooral voor een uitsteken de service. Ruim een jaar geleden ging de eerste winkel van start en inmid dels zijn er vier filialen in Rotter dam, Schiedam, Hoogvliet en Vlissingen. Het aantal zaken wordt in de toekomst nog uitge breid. Tele Masters werkt nauw samen met Europoint Communi cation B.V. in Capelle a/d IJssel en Debitel Amsterdam en kan daardoor in elke behoefte van de klant voorzien. Het voordeel is volgens eigenaresse mevrouw Smits, dat de voorraad in de winkels minimaal kan zijn, daar Europoint altijd zorg draagt voor een levering binnen 24 uur en als het echt noodzakelijk is nog sneller. Bovendien kunnen de aanbiedingen hierdoor extra scherp zijn, vooral op het gebied van autotelefoons en handheld- of zaktelefoons. Via Debitel kunnen de klanten kiezen uit diverse abonnemen ten, zowel van de PTT als van het nieuwe netwerk Libertel. Vooral Libertel heeft een dusdanig goed net dat het aantal abonnnees snel groeit. Ook in Zeeland is Li bertel al goed bruikbaar en in oktober zal het netwerk lande lijk dekkend zijn. In en buiten Europa kan de klant ook met een Libertel abonnement uit de voe ten. De vraag naar mobiele tele foons wordt steeds groter, de verwachting is dan ook dat rond het jaar 2000 één op de vier Ne derlanders mobiel bereikbaar is. Op het gebied van faxen gaat het dezelfde kant op, het is tenslotte een goedkoop en snel communi catiemiddel. Tele Masters is on der andere dealer van Ericsson, Motorola, Nokia, Siemens en So ny. Daarnaast heeft het bedrijf een compleet porgramma draad loze en gewone telefoons voor thuis of het bedrijf en telefoon centrales van klein tot groot. Verder is Tele Masters officieel dealer van PTT Telecom en kan men er terecht voor nieuwe tele foonaansluitingen, verhuizingen, 06-blokkeringen en dergelijke. Eigenaresse mevrouw Smits demonstreert een zaktelefoon voor de telefoonwinkel Tele Masters aan de Scheldestraat in Vlissingen. FOTO HARRY DE LANGE MIDDELBURG - Op de markt staat Goofy met zijn guitige snoet uitnodigend voor de in gang van 'The World Of..?' Deze winkel, waar alle strip-1- en te kenfilmhelden huizen, was van af de opening twee weken gele den al meteen een succes. Je kon over de hoofden lopen. En sindsdien wijst alles erop dat 'The World of..?' uitgroeit tot een grote trekpleister in Mid delburg. Achter in de winkel wordt op een groot scherm een teken film vertoond. Daaronder is de knuffelhoek met pluche pop pen van Donald Duck, Goofy, Tweety, Micky Mouse, Winnie the Pooh en vele andere teken filmsterren. „Ze kunnen hier lekker tussen de knuffels dui ken. Alles kan hier", zegt be drijfsleider John Smulders terwijl hij de kleine stoeltjes vast klaar zet voor de jonge kijkertjes. Maar 'The World Of..?' wordt niet alleen bezocht door kinderen, jong en oud komt hier even snuffelen. Bij na niemand gaat er weg zonder iets mee te nemen. Al is het maar met een sleutelhanger van Pluto. Je waant je even in een andere wereld wanneer je tussen al die gadgets staat. Een onmetelijke vrolijkheid maakt zich van je meester. Op de vraag hoe het is om deze winkel te werken hoeft John dan ook niet lang na te den ken. „Vrolijk", zegt hij la chend. De naam 'The World Of..?' lijkt wat vaag maar het is de enige naam die de lading van het assortiment dekt. T-shirts, broeken, stropdas sen, horloges, borden, petten, mokken, schriften, slingers, lampions. Je kunt het zo gek niet bedenken, het is er. En op alle artikelen staat een afbeel ding van een strip- of teken filmfiguur. Er is zelfs eau-de-toilette van Poca hontas. 'The World of..?' verkoopt ook tekenfilmvideo's die ergens anders al zijn uit verkocht. Vlissingen -Za B. Bosch Badhuis straat 81 tel. 412233. Zo. P. Cra- ma, Hogeweg 107, tel. 413459. Middelburg Za. G. Meijjer, De Krammer 14. Zo. F. Buytendijk, Noordweg 353. Centraal tel.nr. 639933, Souburg, Gezondheidscentrum Middelburg-Zuid, Arnemuiden en Nieuwland - Za. H. Roelofsen, Gezondheidscentrum, Prins Bern- hardstraat 2, Arnemuiden, tel. 601308. Zo. P. Kodde, Oude Vlis- singseweg 13 Middelburg, tel 615810. Spreekuren 12.30-13.00 uur en 17.30-18.00 uur. Veere, Gapinge, Serooskerke, Oostkapelle en Vrouwenpolder - Za en zo.G. Rullens en M. Mol, Dorpsstraat 2 Oostkapelle, tel. 581276 Domburg, Aagtekerke, Westka pelle - Za en zo. F. van Eede, de Casembrootstraat 24, Westkapel le, tel 571234. Koudekerke, Meliskerke, Bigge- kerke en Zoutelande - Za en zo. A. van der Male, Duinweg 59, Zou telande, tel. 561282. Midden-Walcheren - Za en zo. B. Bouwense, Valkenisseweg 14, Big- gekerke. Vlissingen - Vr vanaf 9 uur tot di 9 uur H. Klompe, tel. 471140. Middelburg - do vanaf 20 uur tot zo 20 uur Za en zo. R. Picavet, Tramstraat 9, Koudekerke, tel. 552660.Spreek uur van 11 tot 12 uur. P. van Mal- land (alleen eigen patiënten) To- bagolaan 6. Vlissingen, tel. 478290. Middelburg - Vr. tot vr. Stromen- wijk 't Zand, Maasstraat 58 Vlissingen - Vr. tot vr. Souburg, C. van Perestraat 1, tel. 461593 DIERENARTSEN Za en zo. Hoogveld-Meesters, Korte Noordstraat 61Middelburg, tel. 637077. Dierenartspraktijk Oostkapelle, oude Domburgs- estraat 33a, tel. 581443. Vogelop vang Midden Zeeland, tel. 628288. POLITIE Noodhulp, als elke seconde telt: 06-11Overige assistentie aanvra gen 633333. Voor alle andere aan gelegenheden zijn de bureaus in Middelburg en Vlissingen 24 uur per dag geopend. Rooms-katholieke kerk Der Boe- de 2e, 4e en 5e zaterdag 10.30 uur. Ter Reede za 17 uur. Vlissingen Onze Lieve Vrouwe kerk Za 19 uur, zo 9.30 uur, wo 9 uur. Open Hof zo 11.15 uur. di 9 uur. Souburg Mari- nuskerk zo 10 uur. Zoute Viever 1e en 3e za 9 uur. Middelburg Petrus en Pauluskerk zo 10 uur, do 19.15. Hoeksteen zo. 11.30 uur. Sint Willi- brord za 17 uur. Dishoek Emmaus- kerk zo. 10 uur. Domburg St Willi- brordkapel za 19 uur, zo 10 uur. Vrouwenpolder OLV van den Pol der zo 10 uur. Zoutelande H. Cat- herina za 19 uur, zo 10 uur. Nederland Hervormde kerk Aag tekerke 10 en 19 uur. Domburg 10 en 19 uur. Gapinge uur. Grijps- kerke 10 en uur. Kleverskerke 9.30 uur. Koudekerke uur. Mid delburg Koorkerk 10 en 16.30 uur. Ontmoetingskerk (bond) 11 en 18.30 uur. Nieuwland 9 uur. Rit- them 10.30 uur. Oostkapelle 10 en 19 uur. Oost-Souburg 9.30 en 19 uur. Zoute Viever 19 uur. Seroos kerke 10 en 19 uur. Veere uur. Vlissingen St. Jacobskerk 9.30 uur Open Hof 9.30 uur. Schaapskooi 9.30 uur. Ter Reede 19 uur. Vrou wenpolder 10 uur. Westkapelle 9.30 en 19 uur. Ziekenhuis Walcheren zo 10 uur Ds. Ridder-van Meggelen Chr. Gereformeerde kerk Vlissingen zo 9.30 en 16.30 uur. Gereformeerde kerk Gapinge 10 uur. Grijpskerke 19 uur. Koudeker ke 9.30 uur. Meliskerke 10 en 14.30 uur. Oost-Souburg 9.30 uur. Serooskerke 10 uur. Veere 9.30 uur. Vrouwenpolder 10 uur. Gereformeerde Gemeente Vliss ingen 9.30 en 16 uur. Gerefor meerde Kerk Vrijgemaakt Mid delburg 9.30 en 16.30 uur. Vlissin gen 9.30 en 16.30 uur. Ned. Gere formeerde Kerk Middelburg 9.30 uur. Zevendedagsadventisten Middelburg za 11 uur, Vlissingen za. 9.30 uur. Doopsgezinde Ge meente Middelburg uur. Vlissin gen 9.30 uur. Kristen Zuidmoluk- se kerk Oost-Souburg uur Kou dekerke uur. Anglicaanse kerk Vlissingen-Oost 10.30 uur. Pink stergemeente Middelburg 11.30 uur. Vlissingen e.o. 15 uur. Pink stergemeente Sjaloom Souburg 14.30 uur. Bethel Pinksterkerk Vlissingen wo 19.30 vr 19.30 zo 11.30 uur. Christelijk Centrum Zeeland Vlissingen 10.30 uur. Nieuw Apostolische kerk West-Souburg wo 20, 9.30 en 17 uur. Evangeliegemeente Middel burg 9.30 uur Oost-Souburg 10 uur. Eglise Wallone uur. Chris tengemeenschap, kapel van St. Maarten, Hoogelande uur.Vol le Evangeliegemeente Arnemui den do. 20 uur zo 10 uur. Seroos kerke do. 19 uur. West-Souburg zo 10 uur. Middelburg Thomaskapel wo 20 uur zo 10 uur. Filadelfia Gemeente Vlissingen wo 19 uur zo 10 uur. Vrije Evange lische Gemeente Westkapelle 9.30 uur. De Rafaël Geemeen- schap Eleos Middelburg uur Leger des Heils Middelburg 10 uur, Vlissingen 10 uur. VLISSINGEN - Met ingang van 1 september a.s. start ZWN Openbaar Vervoer met een nieuw product: de Lijntaxi. De Lijntaxi rijdt vanaf die datum in heel Zeeland. Door het in voeren van de Lijntaxi hoeven buslijnen, waarvan weinig ge bruik wordt gemaakt niet te worden opgeheven. In veel ge vallen wordt de dienstverlening zelfs uitgebreid. De Lijntaxi rijdt vooral op de minder drukke busritten in Zeeuwsch-Vlaanderen, op Walcheren, de Bevelanden en Goeree-Overflakkee. Op de lij nen waar de Lijntaxi wordt in gezet zal overdag overwegend met een bus worden gereden, terwijl de Lijntaxi in de avon duren en weekeinden rijdt. Een aantal lijnen wordt zelfs helemaal met de Lijntaxi gere den. In de nieuwe dienstrege ling staat dit duidelijk aange geven. zoals de naam al zegt, wordt de Lijntaxi gereden met gewone taxi's of taxibusjes. De Lijntaxi rijdt op vaste tijden de route van de bus en stopt alleen bij de gewone bushaltes. De Lijntaxi moet vooraf wor den gereserveerd. Bij de reser vering moet worden doorgege ven bij welke bushalte de rei ziger wil worden opgehaald. Alleen wanneer gereserveerd is, stopt de taxi bij de halte, voor de Lijntaxi gelden de normale tarieven voor het openbaar vervoer. Zo kan ge bruik worden gemaakt van de strippenkaart of het sterabon nement. De Lijntaxi rijdt vanaf 1 sep tember a.s. vanaf eind augus tus kan de Lijntaxi worden ge reserveerd. De Lijntaxi kan worden gereserveerd via tele foonnummer 0113-252000. dit moet minimaal 1 uur voor de tijd die in de dienstregeling wordt aangegeven. Ook voor reserveringen vanuit de bus geldt een reserveringstijd van minimaal 1 uur. Het telefonische reserverings nummer is dagelijks bereik baar van 06.00 tot 01.00 uur. Het is mogelijk om voor lange re tijd een vaste afspraak te maken. MIDDELBURG In de Zeeuwse Bibliotheek zijn afgelo pen donderdag de eerste diplo ma's Middenstand/Algemene Ondernemers Vaardigheden uit gereikt door ÏMVO-Midden- standsavondvakschool directeur H.M.S. Ellenbroek van de IM- VO-Middenstandsavondschool. Het diploma Middenstand Alge mene Ondememersvaardigheden is sinds 1 januari verplicht voor VLISSINGEN Met een openstelling 's middags en een feestelij ke samenzang om 20.00 uur wordt op donderdag 25 juli de naam dag van Jacobus de Meerdere gevierd in de St. Jacobskerk. De kerk is naar deze heilige genoemd. Er wordt een collecte gehouden voor het Restauratiefonds. De eeuwenoude kerk is hard aan restauratie toe. Vooral door de nog steeds doorsluipende aantansting door zout water en vochtige zoute lucht heeft de kerk enorm te lijden en is haast geboden. De bouw van de kerk begon vermoedelijk in 1308. Af te lezen aan de plattegrond is de kerk in oorsprong een kruisbasiliek. In de late middeleeuwen werden schip en dwarspand vernieuwd. Van het oorspronkelijke gebouw bleven alleen de torenonderbouw en de koorsluiting over. De toren werd ingebouwd in het nieuwe Bra bant-gotische schip. Na de bevrijding van Vlissingen op 6 april 1572 kwam de van oorsprong rooms-katholieke kerk in gebruik als protestantse kerk. Nu is de kerk een 'Samen-op-weg' gemeente van hervormden, gereformeerden en evangelisch-luthersen. Op 11 september 1911 brandden toren en schip voor een groot deel af. In 1915 was het kerkgebouw hersteld, maar in 1944 werd de kerk zwaar beschadigd. Vervolgens liep de kerk water- en zoutschade op tijdens de stormramp van 1953. Om blijvend in de onderhouds kosten van de kerk te voorzien wordt er naar gestreefd om de kerk ook voor andere doeleinden, zoals concerten, te gebruiken. Het is de bedoeling om voortaan jaarlijks de 'verjaardag' van de St. Ja cobskerk te vieren en zo aandacht voor de restauratie te krijgen. Er is ook stichting 'Vrienden van de St. Jacobskerk'. het hele midden- en kleinbedrijf, alsook voor vestiging in de detail handel, ambacht, vervoer, hore ca, ambulante handel en dienst verlening. De eerstvolgende cur sus van de Middenstandsavond school Walcheren aan de Aletta Jacobslaan 36 in Vlissingen start in september. Op de foto de ge slaagden vlnr. de dames N. Bos- selaar, E.C. van Hoeve, E.P. Wi- gard, A. van Dijke-Tukker, M.J. Leijnse-Sinke. Helemaal rechts docent H. Maat. Op de foto ont breekt cursist M. Brouwer, die ook het diploma haalde. ADVERTENTIE gestalttherapeut en psychosynthese-gids Telefoon: i ak. Jüvv.*, - "ZEELAND* ARNEMUIDEN - Tweewielercentrum Zeeland heeft de recreatiespelers van tafeltennisvereni ging Arnemuiden onlangs voorzien van shirts en trainingspakken met het logo van de vereniging en de melding van de sponsor.

Scheldebode | 1996 | | pagina 5