Kwaliteit en lage prijs. Da's Agrilan iM n Uo 10. 6?5 22?° 5. 34?o 5. 16.95 22.45 459 9.95 14.90 15.99 .10. 29- 3 2 129 5. 5. 3.49 10. 4.95 14.95 1.49 17.90 18.50 U ZOOlympics in Diergaarde Blijdorp Bevelandse Tuinenweek 1996 Kwekerij 'Westhof Toegang GRATIS 'Heuvelhof' 15.95 Eindeloos wolken zien overgaan Betere marktpositie Haven van Vlissingen NIEUWSBLAD VAN FORMAAT Openstelling boerderijtuin Openstelling privétuin Paviljoen Tuinbank 95 50 1.95 20 juli en 22 t/m 27 juli (zondag gesloten) Geopend van 9.00 tot 17.00 uur Tuinarchitect Arend-Jan van der Horst Fam. Cruyters Voor tuin en dier! Willem Ruys? zaterdag 20 en 27 juli, van 10.00 tot 16.00 uur SCHELDEBODE VAN WOENSDAG 17 JULI 1996 306 "Garden Bench" Barbequick Barbeque "Camper" Capisa Koelbox Houtstok Parasol Betonnen Parasolvoet Barbeque "Primo" Brekkies Barbeque Bestek I.95 Fire Up Briketten Fire Up Houtskool Vitakraft Vlooiendruppels Noblesse Hondediner Grote Vaste Tuinhibiscu op Stam Planten ■■■■-■ ca .150 cm.hoog SKS-- «-T5 0g Kalanchoé KruWaren Wegwerp Gasvulling Baygon Mierenlok- doos Folie Tuinfakkels Fruit Bamboe Tuinfakkels Lampolie Davies Worst Hols Kluiven Sluis Vijvervisvoer Knaagdierenvoer Touwen TencoTuindecor Gemengd Graan Gebroken Maïs Tenco Tuinaccent GOES van Hertumweg 1 telefoon (0113)21 51 85 MIDDELBURG Kleverskerkseweg 57 telefoon (0118)61 37 59 OUD BEIJERLAND Julianastraat 58 telefoon (0186)61 22 59 D! H/rü Aanbiedingen zijn t/m zaterdag 27 julf 19 Geslaagd Door Cees Maas Open Tuinweek met Fuchsiatentoonstelling door de Zeeuwse Fuchsialiefhebbers 'Westhof' staat ook voor: walnoten westhofsezandweg 3, 's-Heer Arendskerke, 0113-561219 Oude Hoeveweg 8, Baarsdorp Op 1 km van 'Westhof Toegang 5.- p.p. Wissekerkseweg 9 's-Heer Arendskerke Op 4 km van 'Westhof' Toegang 2.50 p.p. gietijzeren leuning en houten zitting Agriland uw dierenvriend Trio Kattebrokjes 1 kilo .425" 109.- een complete barbeque voor eenmalig gebruik (incl. houtskool) -96Ü 0 35 cm. bolvorm, zwart incl. rooster en deksel ca. 30 cm. hoog-2695" naturel 0 300 cm. .aar- diverse modellen voor houtstok- parasol .6990 Felix Favoriet zalm of kip 35 gram 499" zwart/rode barbeque op poten 0 34 cm. .3090 vis of rundvlees pak a 300 gram 469" fcriou EPC Bodyguard gemakkelijk aoor hel voer te mengen houdt uw huisdier op natuurlijke wi|ze lange ti|d vtovrij kat 100 gram hond 250 gram 3-delig spatel, worsttang en grote vork ^as- Koel elementen set 2 x 400 gram 2,5 kilo -659" doos a 30 liter 4490 voor de kai ot voor de kleine hond J49Cr voor de middelgrote hond 4890 5 kilo 4490 12.50 Royal Canin Zömeraktie Bij besteding van 10.- of meer aan Royal Canin produkten een strandbal gratis en/of bij aankoop van minimaal 4 kg. Royal Canin RCCI/RCFI produkten een luchtbed gratis. (op=op) keuze uit diverse ^£23) ■n de winter nn nu °P ^en SSn soorten z„n trouwens ook g 0e HiOiscus is een heeste. &^^«-te«hv,svoe.n. Ie planten. Hatlsch.d^n^naa'-a.er. niet laten uitdrogen. Zon ot JooiTnaa< bw'en. Kan m de zome. w past ook op camping gaz- apparaten -260 set 2 stuks in prijs verlaagd! vel 4x5 meter ideaal voor onder de tent en als afdekfolie bij het klussen. oscr 50 cm. -360 90 cm. vulbaar met lampolie.3£S* diverse kleuren o.a. voor tuinfakkels en olielampen 1 liter-3ïfr Lam en rijst of kip, Een prima alternatief voor blikvoeding. 800 gram,-309" pak a 500 gram -240 fc.-myw voor alle vijvervissen 1,5 liter-setr 4,5 liter 4605" 1 kilo4?0 tuinbeits diverse kleuren 2,5 liter 1795 zak a 25 kilo 4090 een goed dekkende verf voor hout, beton en ijzer, .diverse kleuren 750 ml. w A l'IIMil liillliil'iiili In Atlanta strijden Nederlandse sporters om de olympische me dailles; alle thuisblijvers kun nen in Diergaarde Blijdorp hun krachten meten met de ware kampioenen. In de Rotterdamse Diergaarde leven tientallen kampioenen: de sterkste gewichtheffers, de snelste lopers, de diepste dui kers en de hoogste en verste springers. Om in de natuur te overleven zijn dieren gedwon gen dagelijks topprestaties te leveren. Diersoorten die onvol doende presteren stierven uit en alleen de sterkste overleefden. Om aan het publiek te laten zien wat de echte kampioenen zijn, organiseert Blijdorp vanaf 18 juli haar eigen ZOOlympi- sche Spelen. Bij de ingang van de Diergaarde kan iedeereen met een geldig toegangsbewijs een gratis ZOOlympische zoek tocht krijgen. De tocht gaat langs onze kampioenen en bij elke kampioen wordt een spor tieve prestatie verwacht, bij voorbeeld gewichtheffen bij de olifanten, hardlopen bij de struisvogels en verspringen bij de kangeroes. Elke volbrachte prestatie levert een letter op en al die lettes samen vormen in de juiste volgorde een woord. Door inlevering van de oplossing bij de ingang maken de deelnemers kans op fraaie prijzen. De hoofdprijs is een spannende na tuurreis naar keuze ter waarde van maximaal 4.000.- (of de helft in contanten). Voor deel nemers aan de ZOOlympische zoektocht bestaat de mogelijk heid om zich als echt kampioe nen op het erepodium te laten vereeuwigen. Ook voor de minder sportieve bezoekers staat een bezoek aan Diergaarde Blijdorp garant voor een geslaagd dagje uit. De dieren worden steeds natuurlij ker gehuisvest zoals bijvoor beeld in Taman Indah, het unie ke tropisch regenwoud, waar olifanten, neushoorns, tapirs, apen en pythons tussen het tro pisch groen te ontdekken zijn. De grappige stokstaartjes heb ben net een gloednieuw verblijf gekregen en er zijn weer veel jonge dieren te zien, zoals bij de leeuwen, gorilla's en zeeleeu wen. Ook komt de bezoeker in Blijdorp bijzondere diersoorten tegen die hij waarschijnlijk nog nooit eerder in en dierentuin gezien heeft. Wat te denken van takins, potto's, gorals, penseel- zwijnen, Komodovaranen en anoa's In de Rotterdamse diergaarde zijn ze er allemaal, inclusief Chuluugi, de enige zee-otter in Europa. Hij kwam als klein weesje uit Alaska naar Rotter dam en is inmiddels in zijn rui me bassin uitgegroeid tot een echte publiekslieveling. Diergaarde Blijdorp is dage lijks geopend van 9.00 tot 18.00 uur. Op 18 en 25 juli en 1 augus tus wordt de Diergaarde ook 's avonds opengesteld. Voor deze ZOOmeravonden moeten apar te toegangskaarten gekocht worden. Blijdorp is zowel met eigen ver voer (volg op de A20 de noorde lijke rondweg om Rotterdam de speciale Blij dorp-borden) als met het openbaar vervoer uit stekend bereikbaar. Nadere informatie (ook over de ZOOmeravonden is telefonisch verkrijgbaar: 010-4431495. Vandaag is het een wolkendag. Kijk maar naar boven. Je kunt niets anders doen, het waait te hard om te gaan fietsen, het is te koud om in je zwembroek op het strand te gaan zitten. Het is helemaal te koud om te gaan zwemmen. En wandelen, dat ben je ook wel eens beu. Het is geen regendag, het is geen bootvaardag, het is geen autodag, het is zeker geen mu seumdag of een winkeldag, het is een wolkendag. Daarnet zag ik hier beneden op het strand bij Dishoek, zo'n halfrond strandtentje, dat is de nieuwe mode, wegfladderen op de wind. De eigenaresse had net haar achterste gekeerd om in de tas naar de bijbehorende harin gen te zoeken, maar het hoefde al niet meer. Ze moest nog aar dig hard hollen ook, om het frommelding in te halen. Het was wel leuk kijken, zulke din gen moet je ook niet doen op een wolkendag. Dan moet je gaan liggen. Op je rug, in de duinen. Een beetje be schut, datje haar niet volk zand waait, en dan moet je kijken. Hoe snel de wolken overkomen, hoe ze draaien. Ze jagen zwarte vlakken over het duin op je af. Dat zijn de schaduwen. Je kunt nooit harder lopen. Beneden op het duinpad maken mensen zich druk. Het is vakan tie, dus ze zullen en moeten naar het strand. Ze sjouwen met bolderkarren en allerlei strandaccesoires. Een heer met een snor is zojuist opgewekt be gonnen aan één van de meest gehate karweitjes hier in de duinen van Dishoek, en dat is het overdragen van een krat pils naar het strandhuisje. Wie de hoogte van deze duinen kent, weet wat voor een bezoeking die tocht is. De heer loopt al rood aan. Beter kon hij naar de wolken gaan kijken. Daar rust je tenminste van uit. Je moet fantaseren. Dingen zien in de vorm van de wolken. Dan kijk je naar Afrika, de randen verwaaien, of je ziet een draak overkomen, hij botst tegen een man met een pijp. En wanneer je je arm recht omhoogsteekt, naar de wolken toe en door je vinger gluurt, is het net of je zelf heel hard draait. Maar dat moet je doen als niemand je ziet, want het staat wel wat raar, een volwassene die liggend de Hit lergroet brengt. Om te gaan vliegeren, daar ii het ook wel weer voor. Maar dan ben je weer zo actief, dan rust je niet uit, je kunt beter VLISSINGEN - De marktposi tie van de N.V. Haven van Vlis- singen kon in 1995 behoorlijk worden versterkt. De toename van de behandelde hoeveelheid lading met 13%, als ook de toe name van het aantal behandel de schepen en de groei van de omvang van de overige dienst verlening geven daar duidelijk blijk van. Vooral in de overslag sector was er sprake van groei. De op- en overslag van staal- en bosproducten groeide verder. Activiteiten voor enkele nieuwe opdrachtgevers droegen hieraan bij. De bezetting van de veem- en opslagfaciliteiten op de mul ti-purpose terminal in Vlissin gen Oost nam mede hierdoor verder toe. De vervoerde volu mes door de beide veerdiensten op Engeland, die afgehandeld worden op de ferryterminal aan de Buitenhaven, ontwikkelden zich positief. In de loop van het tweede kwartaal verving één van deze veerdiensten haar bei de schepen door twee grotere combi-vrachtpassagierssche pen, waarmee de mogelijkheid van passagiersvervoer per schip tussen Vlissingen en Engeland (Sheemess) werd heropend. Voor een adequate passagiers afhandeling werd in daarvoor noodzakelijke faciliteiten gein- versteerd. De omvang van de op- en over slagactiviteiten van vloeibare lading aan de Buitenhaven bleef achter bij de verwachtingen. De geconsolideerde omzet steeg ten opzichte van 1994 licht tot 82.4000.000. Er was sprake van zowel autonome omzetstijging als van omzetstijging voort vloeiend uit nieuwe ladingpak ketten en deze compenseerden het verlies van enkele grotere stukgoedladingpakketten in de loop van het jaar. De resultaten van het op- en overslagbedrijf verbeterden, maar de inkomsten uit de beheeractiviteiten van de Binnen- en de Buitenhaven ver toonden in vergelijking met 1994 een daling. naar de wolken blijven kijken. Hoeveel tinten wit zijn er in de wolken? Van heel lichtgrijs tot mistig zwart. Er trekt een re genbui over de Westerschelde. Uit de wolken daar zakken vla gen water, het is alsof die wolk op poten loopt. Wat zie je verder nog in de wol ken. Niets, eigenlijk. Of alles wat je erin wilt zien. Het is een duf tijdverdrijf dat leidt tot niets. Maar vandaag is het een wolkendag en dan kun je wei nig anders. Omhoog kijken. En eindeloos wolken zien over gaan. VLISSINGEN Het was niet de Willem Ruys, maar de Dem- po. In de Scheldebode van 26 juni stond bij het artikel over het onlangs bij uitgeverij De Koperen Tuin verschenen boek 'Mooi Walcheren' een foto van het stadsbeeld van Vlissingen. Ten onrechte vermeldde het fo to-onderschrift dat het stads beeld van Vlissingen op de foto beheerst werd door de in aan bouw zijnde Willem Ruys. Veel lezers waren zo attent om de re dactie erop te wijzen dat het hier de Dempo betreft, ge bouwd in opdracht van de Rot terdamse Lloyd. De foto werd gemaakt in 1931. DE SCHELDEBODE

Scheldebode | 1996 | | pagina 6