Huurders Maisbaai tevreden Sturm sponsort Oostkapelle 5 ïïSdio antwoord Nieuwe uitgave Slibreeks Observatiehutten en veedrinkputten Kunstenaars bezetten Middelburg OM O A EP X V l\ S V B Roldansstoel Paul Telussa gangmaker van Coach Clinic van de KNVB afdeling Zeeland AOW en inkomensafhankelijke toeslag worden gewijzigd Delta vervangt waterleidingen SCHELDEBODE VAN WOENSDAG 5 JUNI 1996 G-teams Compleet Bundel van Hans Verhagen Ontvoerde stad 31b Ruim 200 trainers op Wesselopark KLOETINGE - Paul Telussa is een begrip in Zeeland. Een aimabel persoon, die weet wat hij wil, zijn ideeën goed op zijn spelers weet over te brengen. Een succes volle oefenmeester bovendien, die zich nu al bijna een jaar inzet voor de realisatie van de Coach Clinic, die vrijdag 7 juni zal worden gehouden op het Wesselo- sportpark in 'zijn' Kloetinge. „Een grote dag voor alle voetbaltrainers, coaches en scheidsrechters, al of niet gediplomeerd. We bieden een geweldig programma waar de Zeeuwen die op deze fronten actief zijn mas saal op af zullen komen. Daar ben ik van overtuigd. De wegblijvers zouden zichzelf tekort doen," zegt Te lussa enthousiast. In het kader van het 75-jarig bestaan van de KNVB afdeling Zeeland, in het jaar dat de afde ling opgaat in het nieuw ge vormde district Zuid van de KNVB met hoofdzetel in Breda, viert die afdeling nog eens flink feest. Alle geledingen van de KNVB afdeling Zeeland wor den hierbij betrokken. Zo ook de voetbaltrainers en scheids rechters. - Paul Telussa: „We hebben op verzoek van het afdelingsbe stuur maart vorig jaar al een werkgroep in het leven geroe pen. Ik heb bewust voor een goede spreiding gekozen. Ad Roovers, de ex-oefenmeester van HW'24 maakt er deel van uit, evenals de oefenmeesters Bart Dierkx van Colijnsplaatse Boys en Ronny Krocké van RCS. En namens de scheids rechters Vlissinger Jan van de Horst. Ook Wies van Kerckho- ven, de voorzitter van Honte- nisse, maakt namen de jubi leumcommissie van de KNVB afdeling Zeeland, deel uit van onze werkgroep. Op hem kun nen we altijd terugvallen bij eventuele problemen. We heb ben alle medewerking gehad van Jan van Loon, de vaste oe fenmeester van de KNVB afde ling Zeeland, die het Jeugdplan Nederland onder zijn hoede heeft en zijn er in geslaagd een programma in elkaar te spijke ren dat kinkt als de bekende klok." Mede dankzij de inspanningen van Jan van Loon is het Zeeuw se gezelschap van de WON (Vereniging van Oefenmeesters Nederland) er in geslaagd top clubs als Ajax, Feyenoord en PSV enthousiast voor dit initia tief te krijgen. Telussa: „Jan 01- de Riekerink, de trainer van de D-jeugd van Ajax, de jongste groep, komt naar Kloetinge die dag. En John Metgod en Arno Pijper, beiden hoofd jeugdopleiding bij Feyenoord. In het ochtendpro gramma op het Wesselo-sport- park krijgt de jongste jeugd van 5 tot 12 jaar instructie van de Ajax-oefenmeester en daarna nemen Metgod en Pijper de ju nioren voor hun rekening. De senioren komen aan hun trek ken in het middagprogramma waarbij Ernie Brandts en Willy van der Kuylen van PSV voor het nodige vuurwerk zullen zorgen. Daarnaast zal keepers trainer Frans Hoek van Ajax demonstraties voor zijn reke ning nemen met jeugd en senio ren. Ook de gehandicapten worden niet vergeten die dag. Toon Be- verdam uit Goes, assistent- bondscoach van het Nederlands gehandicaptenteam is eveneens van de partij. We hebben in de provincie verschillende gehan dicaptenteams, zoals die van AZW, Dauwendaele en Wal cheren bijvoorbeeld. Een gese lecteerd Zeeuws jeugdelftal van Zeeland zal een wedstrijd spe len tegen een nog nader aan te wijzen aantrekkelijke tegen stander. Dat duel zal worden geleid door een officiële KNVB- scheidsrechter en grensrech ters, waarna discussie kan plaatsvinden over hun optre den. Er wordt een forum sa mengesteld en leider van de dis cussies is betaald voetbalarbi ter Jef van Vliet. Sjef Vergoos- sen van MVV is present om de situatie rond de scouting en op zet van Betaald Voetbalorgani saties uit de doeken te doen. In dat forum zal ook Ton Kien- huis, directeur van de Zeeuwse Sportraad, zitting nemen. We verwachten toch zeker zo'n 250 trainers en coaches die dag. Echt, als de voetbaltrainers, coaches en scheidsrechters iets kunnen opsteken dan is het wel in Kloetinge op vrijdag 7 juni. Het wordt een compleet ver zorgde dag. En voor het geld behoeft men het niet te laten. Voor slechts 25,- per persoon is men onder de pannen, maal tijd inbegrepen. We zijn blij dat van alle kanten zo positief is gereageerd. Zowel Ajax, Feyenoord, PSV als Frans Hoek reageerde meteen spon taan. Ze zien het helemaal zit ten. Ook verwachten we een re cordaantal scheidsrechters in Kloetinge. Het kan een gewel dige happening worden,"' zegt Paul Telussa, die ook zeer nauw betrokken is bij de jeugdvoet baldag die op zaterdag 1 juni in Goes wordt gehouden. „Daar hebben zich inmiddels al hon derden jongeren voor aange meld. Evenals voor de jeugd voetbaldag in Terneuzen, waar Jan Peters, trainer van Hoofd plaat, de leiding heeft. Trainers, coaches, het maakt niet uit van Paul Telussa. welk elftal, al dan niet gediplo meerd, ze kunnen zich nu al aanmelden. We willen er een onvergetelijke voetbaldag van maken. Een ode aan de 'ver dwijnende' jubilerende KNVB MIDDELBURG In de Sli breeks, een uitgave van Stich ting Kunstuitleen Zeeland, ver scheen dezer dagen de bundel 'Mona Lisa's nazaten' van Hans Vrhagen. Het bundeltje bevat de laatste gedichten van de in Vlissingen geboren en getogen dichter en schilder Hans Verhagen, die nu in Amsterdam woont en werkt. De bundel 'Mona Lisa's Naza ten' bestaat uit drie delen, maar in feite staan alle gedichten op zichzelf. Verhagen springt asso ciatief met beelden en invallen. Zo toont hij de lezer een rijk en grillig mozaïek van de overwel digende hoeveelheid aan in drukken waarmee wij in deze tijd worden bestookt. Allel taal middelen zijn daarvoor bruik baar: de taal van de straat, maar ook verheven bewoordingen, poëtische beelden of kant-en-klare reclamezinnen. Daardoor ontstaat een verwar ring die zo typerend is voor de nazaten van Mona Lisa. Diezelf de verwarring is ook de grond toon van de tekeningen in zwart en rood die Verhagen voor deze bundel maakte. Zijn het alle as sociaties op het portret van Leo nardo Da Vinci of geven zij de vertwijfeling weer van haar na zaten? (Hans Verhagen, Mona Lisa's Nazaten, Slibreeks nr. 76, ISBN 90-6354-080-9, 38 blz. Het bundeltje is verkrijgbaar via de Stichting Kunstuitleen Zee land in Middelburg. Een abon nement op zes deeltjes kost f 36,00.) Bewoners van de huurflats in de Maisbaai fase 3 zijn in 't al gemeen tevreden met hun wo ning; vooral de gunstige ligging en het comfort worden zeer ge waardeerd. Het gebrek aan ruimte, met name bergruimte en de krappe woonoppervlakte zijn voor 38% van de bewoners een minpuntje van deze overi gens plezierige woningen. Dit zijn resultaten uit het woonge- riefonderzoek dat de Vrouwen Advies Commissie voor de wo ningbouw vorige week over- handige aan de directeur van de Woningbouwvereniging Mid delburg. De WVM is verhuurder van de onderzochte woningen en medefinancier van het on derzoek. De VAC, die adviseert over de gebruikskwaliteit van nieuw te bouwen woningen, doet regel matig een woongeriefonder- zoek in een woningcomplex dat 2 tot 5 jaar bewoond wordt. Zo kan zij haar adviezen toet sen aan de mening van de be woners. De uitkomsten zijn verder vooral van belang bij de ontwikkeling van nieuwe bouwprojecten. Omdat de komende jaren veel woningen geschikt voor senio ren zullen worden gebouwd, is voor dit onderzoek gekozen voor een complex waar veel ou deren wonen; 83% van de geën quêteerde bewoners is ouder dan 50 jaar. De onderzochte flats aan de Loskade/Meestoof zijn ge bouwd in 1990, toen de aan dacht voor seniorenhuisvesting nog in de kinderschoenen stond. Er zijn b.v. wel bredere deuren toegepast voor eventueel rol- stoelgebruik, maar een hoge voordeur- en balkondrempel staan de toegankelijkheid voor senioren behoorlijk in de weg. In het algemeen zijn de bewo ners tevreden met het fraaie uitzicht en het gemak: alle ruimtes gelijkvloers, zonnig en warm. 87% vindt dat de woning aan OOSTKAPELLE Het voetbalteam van Oostkapelle 5 dat onlangs kampioen werd, wordt gespon sord door Sturm en Dekker BV. Op de foto vlnr. sponsor Jaap Sturm, Jacky Rotte, Kees Verheijen, Jos Staps, Jan Otten, Louis Louwerse, Adriaan Provoost, Ko van Garderen, Frans Pattenier. Onderste rij: Bert van Daatselaar, Peter Vos, leider/speler Peter Brouwer, Ad Coppoolse, Cees Vos, Robert Marijs, John-Peter de Voogd, Hans Burgs en Henk Smit. Middelburg - In het centrum van Middelburg wordt op za terdag 8 juni de tweede 'Kunst op de Markt'- manifestatie ge houden. Het cultuurevenement wordt gepresenteerd door de Stichting Evenementen Mid delburg in samenwerking met de Zeeuwse muziekschool. Kunstenaars met verschillende disciplines zoals zeefdrukken, waterverfschilderijen, portret ten en boetseerkunst exposeren en demonstreren hun werk. De kunst wordt ook te koop aan geboden. Atielgroep Piet Hein van Vijvervreugd zal met bij zonder werk op de kunstmarkt acte de presence geven. Tijdens deze cultuurdag zullen muzi kanten van de Muziekschool op podia rond de Markt en Vis markt stadsconcerten geven. Vanaf 10.30 uur zijn achtereen volgens slagwerkers, blokflui ten, het gemengd jeugdensem- ble, het Zeeuws jeugdorkest, de Bigband Zeeuwse nuziek- school, gitaarmuziek en het strijkersensemble te beluiste ren. Veel belovende jonge straatmuzikanten die in de winkelstraten spelen maken kans een prijs in de wacht te slepen bij het straatmuzikan tenfestival. De prijsuitreiking is om kwart over elf op de Markt waarbij de winnaar een extra optreden verzorgt tot 12.15 uur. Ook op de Lange delft voor het Muziekcentrum zullen op deze kunstenaarsdag diverse muzie- koptredens zijn. Middelburg blijft dat weekend nog in de greep van kunste naars. In en rond de Vleeshal wordt de manifestatie 'ontvoer de stad' gehouden. Tijdens dit evenement dat drie weekenden zal gaan duren staat de stad Middelburg centraal in het werk van kunstenaars en archi tecten. "Zij zullen de stad los woelen van haar dagelijks fun dament en meevoeren naar an dere hoogten.Iedereen is uitge nodigd de door hen ontvoerde stad in haar vlucht te volgen",zo staat in de aankon diging. Het eerste weekend zal in het teken staan van het virtu ele beeld. 48 uur lang zal op de lokale kabel van Zekatel en Maximaal TV video's vertoond worden van kunstenaars bin nen en buiten Zeeland. Baraba- ra Visser maakte een film over het leven van het Zeeuwse meisje die zijn premiere op de kabel zal beleven. De Duitse kunstenaar Hans-Peter Feld- mann nodigt het weekend daar op iedereen uit 'die zich al dan niet in het dipest van zijn ge dachten kunstenaar vindt' een eigen werk in de Vleeshal op te hangen. Zo hoopt hij een totaal beeld van de verschillende cul turen binnen de stad te krijgen. De manifestatie wordt in het weekend van 22 en 23 juni afge sloten met een lezing van drie architecten. Zij zullen de dis cussie op gang brengen rond de functie van pleinen. De Markt in Middelburg wordt daarbij als uitgangs'puntgenomen. De provincie heeft in samen werking met de stichting Het Zeeuwse Landschap het boekje 'Vogelobservatiehutten in Zee land' en de brochure Veedrink putten opnieuw uitgebracht. De publicaties zijn verkrijgbaar bij het informatiecentrum van de provincie. De titel dekt de lading niet he lemaal, want in het boekje wor den zowel hutten beschreven als schermen. Ze hebben ge meen dat de kijker de vogel kan zien, vaak tot in detail, maar de vogel de kijker niet. Er zijn der tien hutten en schermen. Elk biedt weer uitzicht op een an der soort landschap met weer andere soorten vogels. In West- kapelle is het bijvoorbeeld mo gelijk zeevogels te zien, zoals de Jan van Gent. Bij de inlaag Keihoogte op Noord-Beveland zwemmen in de broedtijd fuut, kuiteend, knobbelzwaan en meerkoet rond. Tussen het riet voor de hut van Groote Gat sluipt soms de roerdomp. In het boekje staat beschreven wat u zoal aan vogels kunt ver wachten op de verschillende plaatsen. Voor vogeltochten is het een prima wegwijzer. 'Vogelobservatiehutten in Zee land' kost vijf gulden. Dona teurs krijgen het boekje bin nenkort gratis toegezonden. De brochure 'Veedrinkputten' beleeft de derde druk. Het aan tal van ruim 1.200 drinkputten is zeer gering vergeleken met de hoeveelheid die er ooit was. De putten vormen unieke stukjes natuur, omdat zé een soort zoetwateroases zijn in een over het algemeen zilte of brakke omgeving. Er groeien zeldzame planten en voor sommige diersoorten zijn ze belangrijk voor de voort planting of als overwinterings oord. De drinkputten zijn belangrijk voor enkele bedreigde diersoor ten, zoals de boomkikker. Boe ren schakelen nogal eens over op waterleiding of andere ma nieren om hun vee te drenken, waardoor de drinkputten in aantal snel achteruit gaan. In een tegenoffensief stelt de pro- DONDERDAG 6 JUNI 7.05-8.00 uur Ochtendeditie met het weer in de provincie en een overzicht uit de ochtendbladen. 8.32 Ochtendeditie met actualiteitenquiz. 9.05 Vragen staat vrij. 11.05 'n uurtje Bert. 12.05-13.00 Middageditie. 13.35 de Passage, cultu rele agenda 14.05 Muziek in bedrijf. 16.03 Rondje Zeeland, programma over Zeeuwse muziek: vandaag Maar ten Termont. 17.03-18.12 Avondeditie met o.a. Zegt u 't maar. VRIJDAG 7 JUNI 7.05-8.00 Ochtendeditie met het weer in de provincie en een overzicht uit de ochtendbladen. 8.32 Ochtendeditie met actualiteitenquiz. 9.05 Muziek door de week. 10.05 Zwemer, programma over de Zeeuwse taal. 11.05 'n uurtje Bert. 12.05-13.00 Middageditie met Het Fort Zeelandia. 13.35-17.00 Bolsjoi, programma over kunst en cultuur. 17.05-18.00 Avondeditie met Zeeuws Diep, vandaag met Paul Favier, Jan de Voogd, Leen Wouters. ZATERDAG 8 JUNI 9.03 Die's nog van voor d'n oorlog; van daag de heer George van Vooren uit Aerdenburg. Piano: Leen Zietse. 10.03- 13.00 Dag-Week, gevarieerd familiep rogramma. 13.34-18.00 Omroep Zee land Sport. ZONDAG 9 JUNI 10.02 De Tijdmachine; vandaag: Eer Vlaamse schuur uit Biervliet. 11.02 De Zeeuwse Lucht; vandaag: het orgel van de Grote Kerk in Zierikzee. 12.05 Die 's nog van voor d'n oorlog; vandaag: me vrouw Feijtel uit Wemeldinge. MAANDAG 10 JUNI 7.05-8.12 Ochtend Editie. 8.32 Och tendeditie met o.a. Actualiteitenquiz. 9.05 Muziek door de week. 10.05 Met Aly de Boer op. 11.05 'n Uurtje Bert. 12.05-13.00 Middageditie met het spel letje Wegwies. 13.12 Muziek door de week. 13.35 De Passage met expositie overzicht. 14.05 Muziek in Bedrijf 16.03 Sportclub de Zeeuwen 17.05-18.12 Avondeditie met o.a. zegt u het maar DINSDAG 11 JUNI 7.05-8.00 Ochtendeditie. 8.32 Och tendeditie met o.a. actualiteitenquiz. 9.05 Muziek door de week. 10.05 Oo gappels en muilperen; vandaag: Model- restuarant via kinderogen. 11.05 'n Uur tje Bert. 12.05-13.00 Middageditie 13.35 De Passage, met de evenemen ten in de Zeeuwse theaters. 14.05 MuT ziek in bedrijf 16.03 Gefeliciteerd! 17.05-18.12 Avondeditie met Zegt u 't maar. WOENSDAG 12 JUNI 7.05-8.00 Ochtendeditie. 8.32 Och tendeditie met o.a. actualiteitenquiz. 9.05 Muziek door de week. 10.05 Zeeuwse Streken. 11.05 'n Uurtje Bert 12.05-13.00 Middageditie. 13.35 De Passage met tentoonstellingsoverzicht. 14.05 Muziek in bedrijf. 16.03 Het Ka naal door Zeeland. 17.05-18.12 Avond editie met o.a. zegt u 't maar. S o ciale Verzekeringsbank FOTO TANNIE DE JONGE afdeling Zeeland," besluit Paul Telussa, een man met een voet- balhart op de juiste plaats. hun behoefte voldoet. De venti latie van de keuken vindt 40% van de bewoners onvoldoende; de raamgrendels zitten erg hoog en zijn alleen bereikbaar met een trapje. Men is zeer te vreden te wonen nabij het stadscentrum en allerlei voor zieningen. Wel ondervindt men problemen met de verkeersvei ligheid, zowel voor voetgangers als fietsers. 56% vindt het oversteken van de Stations straat en -brug moeilijk. Voorts missen veel bewoners groen in de buurt. Veel valt te leren uit de woon- ervaringen van deze bewoners. Details zijn in de praktijk erg belangrijk. Eén te hoge drem pel doet alle toegankelijkheids maatregelen te niet De VAC hoopt dat de resultaten van dit woongeriefonderzoek een bij drage zullen leveren aan het gebruiksgemak en de woon kwaliteit van de toekomstige nieuw te bouwen (senioren)wo- ningen in de gemeente Middel burg. vincie geld beschikbaar voor het onderhoud via de Stichting Landschapsbeheer Zeeland. De brochure is het resultaat van samenwerking tussen deze stichting en de provincie. ZEELAND Vanaf 1 juli 1996 wijzigt de regeling van inkomens afhankelijke toeslag. Vanaf die datum vallen inkomsten in ver band met arbeid niet meer onder de vrijlatingsregeling. Over enkele maanden word ik 65 jaar en mijn echtgenote is dan nog geen 65 jaar. Heb ik dan recht op een toeslag op mijn AOW-pen sioen? Jazeker, iedere pensioengerechtigde met een partner jonger dan 65 heeft recht op een toeslag. Deze toeslag is wel afhankelijk van het in komen van uw echtgenote. Daarnaast is het vanaf 1 juli 1996 teven van belang wat voor soort inkomsten het zijn. Mijn vrouw werkt part-time in een bloemenwinkel. Hoeveel toeslag krijg ik dan? Inkomsten uit arbeid, zoals het loon dat uw partner ontvangt, worden gedeeltelijk van de toeslag afgetrokken. Datzelfde geldt ook voor in komsten uit een zelfstandig uitgeoefend beroep of winst uit een eigen bedrijf. Niet iedere gulden die uw partner verdient, wordt van de toe slag afgetrokken. Van deze inkomsten wordt een bedrag van 360,68 (dit is 15% van het bruto-minimum-loon) vrijgelaten. Daarnaast wordt van het bedrag dat overblijft een derde deel buiten beschou wing gelaten. Het resterende bedrag van het inkomen van uw echtge note wordt dan in mindering gebracht op de toeslag. Ik woon samen met mijn vriend die nog geen 65 jaar is. Hij heeft eet WAO -uitkering en ik krijg in september mijn AOW-pensioen Hoe zit het nu in ons geval met de toeslag De inkomsten uit vroegere arbeid, zoals een arbeidsongeschiktheids uitkering(WAO) worden met ingang van 1 juli 1996 geheel van de toe slag afgetrokken. Datzelfde geldt voor aanvullende ouderdoms - er invaliditeitspensioenen, VUT - uitkeringen en andere uitkeringen zo als nabestaandenuitkeringen. Ook in uw situatie wordt de WAO - uit kering in mindering op de toeslag gebracht. Ik krijg al enkele jaren naast mijn AOW-pensioen een toeslag voo mijn partner. Op de toeslag wordt een gedeelte van haar nabestaan - denuitkering in mindering gebracht. Wordt per 1 juli 1996 dan het ge hele nabestaandenuitkering gekort? Nee, voor iedereen die reeds vóór 1 juli 1996 recht heeft op een AOW-pensioen en toeslag blijft alles onveranderd. In uw situatii wordt zoals vanouds dus een gedeelte van het nabestaandenuitkering van uw echtgenote vrijgelaten. En hoe zit het dan met de rente van mijn spaarbankboekje? Inkomsten uit vermogen, zoals rente van een spaarrekening worden niet van uw toeslag afgetrokken. Dat geldt bijvoorbeeld ook voor een eenmalige uitkering bij de beëindiging van een baan. Is de wijziging van de inkomensafhankelijke toeslag ook op ons var toepassing als ik met mijn zus ga samenwonen? Ja, samenwonende bloedverwanten in de tweede graad zijn per 1 ja nuari 1996 gelijkgesteld met andere samenwonenden. Dit beteken; dus dat AOW - gerechtigden die met broers/zussen of kleinkinderen, die jonger dan 65 jaar zijn, gaan samenwonen sinds 1 januari 1996 ook recht hebben op een inkomensafhankelijke toeslag. Uiteraard geldt ook voor hen de wijziging van 1 juli 1996, in de berekening van de in komensafhankelijke toeslag. Voor overige vragen over de Algemene Ouderdomswet (AOW) de Algemene Kinderbijslagwet (AKW) of de Algemene Weduwen en Wezenwet (AWW), kunt u terecht bij het dis trictskantoor van de Sociale Verzekeringsbank (SVB) of ëén van de spreekuren van de SVB in de regio. Het districtskantoor Middelburg is gelegen aan de Segeerssingel 10 te Middelburg en er worden spreek uren gehouden in Goes, St. Maartensdijk, Temeuzen, Zierikzee en Oostburg. Voor meer informatie kunt u ons uiteraard ook bellen: (0118) - 691100. Wij zijn op werkdagen geopend van 8.00 uur tot 17.00 uur. Vlissingen - Delta Nutsbe drijven is in Vlisingen gestart met het vervangen van oude gietijzeren waterleidingen. De leidingen zijn gezien hun teenische staat en het feit dat gietijzer de oorzaak is van bruin water aan vervanging toe. Delta verwacht dat de werkzaamheden ongeveer drie maanden zullen duren. Het totale vervangingspro gramma omvat ongeveer 26 kilometer waterleiding dat wordt uitgesmeerd over een aantal jaren. Op dit moment worden de leidingen vervan gen in de Witte Wijk.Dit om vat de straten Brouwenaar- laan, Potterlaan, Hoge Weg, Rembrabndtlaan, Pres. Roos- eveltlaan, Ruysdaellaan en Vermeerlaan. Het eventueel vervangen van oude huisaansluitingen zal tijdens het werk worden mee genomen. Volgens de Delta blijven de woningen bereik baar. MIDDELBURG Het was afgeladen vol in ontmoetings centrum Dauwendaele, waar rolstoeldansgroep 'De Vrolijke Rollers' afgelopen vrijdag een nieuwe rolstoel aangeboden kreeg van de Rotaryclub Vliss ingen. De stoel is extra wend baar, zodat tijdens het dansen korte, snelle draaien gemaakt kunnen worden. Het rolstoel- dansen bestaat voornamelijk uit stijldansen, waarbij de rol stoel 'lichtvoetig' en sierlijk moet zijn. Rolstoeldansgroep 'De Vrolijke Rollers' bestaat inmiddels ze ven jaar. Dé groep valt wat subsidies be treft meestal uit de boot, omdat de club niet direct onder gehan dicaptensport valt, maar ook niet onder de federatie voor het stijldansen. Rotarian Han Da- vidse, in het dagelijks leven fy siotherapeut, nam contact op met de Zeeuwse Sportraad om te zien wat er in het kader van een locaal Rotaryproject moge lijk zou zijn. Een mobiele rol stoel stond al lang met stip op het wensenlijstje van de rol stoeldansgroep, maar kon tot nog toe niet gerealiseerd wor den. De gift van 4500,van de Rotary was dan ook zeer wel kom. De stoel wordt in de toe komst wekelijks gebruikt door leden die zelf een wat oudere, minder mobiele rolstoel heb ben. Han Davidse en Voorzitter Henk Pot (r) van de Rotaryclub Vlis singen overhandigden rolstoeldansgroep 'De Vrolijke Rollers' een stoel die speciaal geschikt is voor rolstoeldansen.

Scheldebode | 1996 | | pagina 15