Afscheid van 'biljartmoeder' Jubilerende korfbalclub straalt iets extra's uit Kumnj Sterke bezetting Ster van Zeeland COMFORTO 14, DIE ZIT!! V.' Dag van de muziek met Nationaal Showfestival Nederlandse jeugdkampioenschappen korfbal dit jaar in Souburg SCHELDEBODE VAN WOENSDAG 29 MEI 1996 313 Fascinerend Ziekte Gastheer Priktoernooi WEMELDINGE - Zij is een graag geziene verschijning bij de biljartkampioenschappen die in het district Walcheren en De Bevelanden worden gehou den. Veel biljarters binnen die regio hebben een speciaal plaatsje in hun hart voor Nel Quakkelaar-Koevoets en de be groeting bij een hernieuwd weerzien is altijd heel hartelijk. Straks zal dat minder frequent zijn, want de 68-jarige wed strijdleidster moet er noodge dwongen mee stoppen. Het is niet zozeer de lange tijd van haar bestuursactiviteiten die haar aanzien hebben be zorgd binnen het district Wal cheren en De Bevelanden. Veel meer is dat tot stand gekomen door de vriendschappelijke, haast moederlijke wijze waarop zij met de biljarters omging en omgaat. Niet voor niets valt re gelmatig de benaming 'dat is onze biljartmoeder' uit de mond van één van de leden van het genoemde district op te teke nen. Het afscheid zal zeker niet on gemerkt de revue passeren. Trouwens, Nel Quakkelaar werd al ruimschoots in de bloe- Nel Quakkelaar. FOTO JAAP WOLTERBEEK metjes gezet. Zoals die keer in Colijnsplaat, toen alle deelne mende finalisten spontaan hun bloemen in ganzenmars aan Nel Quakkelaar aanboden. In 's- Heerenhoek was het niet an ders. Een zakdoek was nodig om de opwellende emotie enigs zins te bedwingen. De blijk van waardering is erg groot. „In fei te doe je het daar toch ook een beetje voor," zegt ze heel eer lijk. In juli 1983 trad Nel Quakke laar-Koevoets tot het districts- bestuur toe. „Kees Westdorp vroeg me destijds of ik be stuurslid wilde worden. Dat zag ik wel zitten, want biljarten is in feite de enige sport die mij echt kan bekoren. Zelf kan ik er nauwelijks iets van. Ik ben nog wel eens lid geweest van een vrouwenclubje, maar ik geloof niet dat ik een half gemiddeld speelde. Een jaar ben ik vice-voorzitser geweest. Dat was niks voor mij. Dan voer je niets meer uit dan alleen maar vergaderen. Na dat jaar kwam de functie van wed strijdleider vrij. David de Fouw stopte er mee. Daar had ik wel zin in. In de veronderstelling dat ik wel ingewerkt zou wor den stemde ik toe, maar David bracht een hele doos met papie ren en zei 'je komt er wel uit hè'. Ik werd direct in het diepe ge gooid. In dat begin en eigenlijk door alle jaren heen heb ik veel steun gehad van mijn man Henk. Hij was vertrouwd met het biljarten en wist hoe de be rekening van de resultaten van de voorwedstrijden in elkaar stak." Zelfs een op het eerste zicht slo pende ziekte (keelkanker) kon haar er niet van weerhouden om haar taak zo goed en zo kwaad als het kon uit te oefe nen. „Dat waren angstige tijden zegt ze, maar gelukkig is dat goed afgelopen. Ik hoef nu zelfs niet meer op controle." Het re sultaat van een operatieve in greep was dat zij haar stem kwijt raakte. Via een ingenieus apparaatje dat zij tegen haar hals drukt kan zij zich goed verstaanbaar maken. Niets bleef haar bespaard. Een beroerte en later een extreem geval van bloedarmoede weer hielden haar er niet van door te blijven werken. Uiteraard altijd volledig gesteund door echtge noot Henk. Nu heeft een ander ziektebeeld zich gemanifes teerd. Een compleet versleten ruggewervel noopt haar om slechts mondejesmaat te bewe gen. Het lopen gaat haar moei zaam af. „Nu is de maat echt vol. Het kan niet langer meer. Met heel veel spijt heb ik de beslissing moeten nemen om er mee te stoppen. Van bestuurszijde vond men het jammer, maar men had er alle begrip voor. Ik heb gelukkig al een mogelijke opvolger. Daar ben ik blij om, want voor zo'n functie staan ze bepaald niet in de rij." Op de vraag of ze nu helemaal voor de biljartsport verloren is, zegt ze: „Nee! Henk en ik zullen ons gezicht nog wel eens laten zien. Daarnaast ben ik voorzit ter/secretaris van de biljartver eniging Scheldezicht hier in Wemeldinge en zitten we in de organisatie van het jaarlijkse Henk Quakkelaar-toernooi. We zullen er toch nog bij betrokken blijven, maar beduidend min der intensief dan voorheen. Om te voorkomen dat ik nu in een diep gat val probeer ik dat via andere activiteiten op te van gen. Al zal ik het zo intensieve contact met de mensen onge twijfeld missen." OOSTSOUBURG korfbalvereniging Animo be staat dit jaar 45 jaar. Animo is een van de grootste korfbalverenigingen van Zeeland en de activiteiten die worden georganiseerd om het lustrum luister bij te zetten, zijn dan ook niet mis. Zo wordt zaterdag 1 juni het tweede Open Zeeuwse Priktoemooi gehouden en vindt een week later het Nederlands Kampioenschap veldkorfbal voor B-junioren op het veld van Animo plaats. Ook het B - team van Animo zelf heeft zich on langs weten te kwalificeren voor dit toernooi. Al in 1938 werd op Souburg een korfbalvereniging opgericht, die de naam Animo droeg. Tij dens de Tweede Wereldoorlog is deze vereniging echter ter ziele gegaan. Het huidige Animo is in 1951 opgericht en sindsdien uitgegroeid tot een van de be langrijkste korfbalverenigingen van Zeeland. De vereniging telt ruim tweehonderd leden en groeit nog steeds. Het eerste en tweede team van de vereniging spelen zowel op het veld als in de zaal al jaren in de districts competitie. De lagere teams ko men uit op afdelingsniveau. Ook de resultaten van de jeugd teams zijn uitstekend en boven dien worden vooral voor de jeugd tal van nevenactiviteiten georganiseerd. De vereniging hoopt dat ze daardoor voldoen de uitstraling heeft om nieuwe leden te trekken. Animo heeft de beschikking over een uitstekende accomo- datie. Behalve een aantal vel den in het sportcomplex aan het Koop mansvoetpad kan men ook terecht in sporthal De Belt, waar tijdens de wintermaanden wordt gespeeld. En voor de na pret is er dan nog het clubhuis, 'De Zebra'. In het kader van het 45-jarig jubileum van de vereniging is Animo de organisatie toegewe zen van het Nederlands Kam pioenschap Veldkorfbal voor de B-jeugd (14-15 jarigen). Af gelopen donderdag wist ook het team van Animo zich te plaat sen voor dit toernooi. In Bergen op Zoom werd de zinderende beslissingswedstrijd tegen PKC uit Papendrecht met 5-4 ge wonnen. Al drie maanden lang wordt er door een speciale commissie van Animo gewerkt aan de voorbereidingen van het N.K. De hele vereniging is ingescha keld om 8 juni tot een groot suc ces te maken. Zo krijgt elke deelnemer een gastheer of -vrouw toegewezen en wordt een grote tent op het veld gezet als slecht weervoorziening en uitbreiding van de kantine. Aan het toernooi dat op zater dag 8 juni wordt gehouden, doen in totaal negen teams mee. Behalve Animo doen in ieder geval de B-teams van Rohda uit Amsterdam, DOS '46 uit Nijeveen, Rust Roest uit Eind hoven, Maasluis, De Meeuwen uit Putten, Oranje Zwart uit Zwolle en KVS uit Schevenin- gen mee. Het negende team is Het B-team van Animo wist zich te kwalificeren voor het Nederlands Kampioenschap veldkorfbal. ADVERTENTIE Design, functioneel en economisch voor iedere werkplek, dat zijn de kenmerken van de Comforto 14 bureaustoel. De NEN1812 norm is uw garantie voor kwaliteit. Een Comforto 14 bureaustoel is voorjaren uw steuntje in de rugen van de prijs zult u niet van uw stoel vallen. TERNEUZEN Mr. F.J. Haarmanweg 61 Tel. 0115-617342 Fax 0115-618654 MIDDELBURG Arnesteinweg 61 Tel. 0118-636151 s Fax 0118-613447 de nu nog onbekende afdelings kampioen van Friesland. Walcherse sportliefhebbers kunnen die dag behalve door kwalitatief hoogstaand korfbal ook op een andere manier aan hun trekken komen. Animo heeft namelijk de Souburgse voetbalbroers Gerard en Den nis de Nooijer bereid gevonden om de sportiviteitsprijs van het toernooi uit te reiken. De eerste wedstrijd begint za terdag 8 juni om 11.00 uur op de velden van Animo in Oost-Souburg en de finale start om 16.45 uur. Een week eerder al, op zaterdag 1 juni, houdt Animo de tweede editie van het Open Zeeuws Priktoernooi. Bij dat toernooi staat het zogenaamde 'dubbel- schieten' centraal. Het speel veld bestaat bij het dubbel- schieten uit twee korven met een tussenruimte van zes meter. Bij elke korf staan twee spelers, die samen binnen een bepaalde tijd zoveel mogelijk proberen te scoren in de korf tegenover hen. Vorig jaar, toen Animo ook al de organisatie van dit toernooi voor haar rekening nam, deden 24 koppels mee. Dit jaar zijn het er maar liefst 36. Behalve veel leden van Zeeuwse vereni gingen, nemen er ook korfbal lers van buiten de provincie aan het sterk bezette toernooi deel. Onder hen natuurlijk ook de winnaars van 1995, Ralph Gil lissen en Jan Peter Pouwer van Swift, die zullen proberen hun titel te prolongeren. Het toernooi start aanstaande zaterdag om 15.00 uur op de velden van Animo aan het Koopmansvoetpad in Oost - Souburg. De wedstrijden duren ongeveer tot half acht 's avonds en het lustrum wordt afgesloten met een groot feest. KOUDEKERKE - In het week end van vrijdag 31 mei tot en met zondag 2 juni staat de wie lerklassieker 'Ster van Zeeland' voor vrouwen en cyclo-sportie- ven ongetwijfeld volop in de be langstelling. Dit evenement, ge organiseerd door de Stichting Wielerpromotiom Zeeuws- Vlaanderen in samenwerking met het wielercomité Koude- kerke, krijgt in beide catego rieën een grote en sterke bezet ting. Bij de vrouwen staan 19 teams (club- en sponsorploegen) inge schreven. De maximale bezetting is zes rensters per ploeg. De cy- closportieven draven op in club- ploegverband (24 teams met een maximale bezetting van vijf ren ners per ploeg). De krachtmeting voor de vrouwen wordt over drie dagen afgewerkt. Het begintmet een proloog, een tijdrit over 3 ki lometer, op vrijdagavond. De eerste renster vertrekt om 19.30 uur in de Duinwég in Zoutelan- de. De finish is in de Langstraat. Op zaterdag 1 juni staat de eerste etappe Koudekerke - Koudeker- ke over een afstand van 81 kilo meter op het programma. De start is om 10.30 uur in de Kerk hoflaan waar ook de finish ligt. Op zondag 2 juni volgt dan de tweede en laatste etappe Kloos- terzande - Kloosterzande over 120 kilometer. De start is om 15.00 uur aan de Hulsterweg waar ook het eindpunt ligt. Alle gesponsorde vrouwenploegen komen met hun sterkste forma ties naar Zeeland. Dat betekent dus dat rensters met een reputa tie als Leontien van Moorsel, Mo nique Knol, Debby Mansveld, In- grid Haringa en Maria Jongeling onder andere van de partij zullen zijn. Voor de Zeeuwse ploeg van de ZRTC Theo Middelkamp ko men in actie Wilma Rijk (Kwa- dendamme) en Boukje Doedee (Kloosterzande). Het team wordt gecompleteerd door een aantal gastrensters waaronder Anja Vonk en de Belgische Heidie van de Vijver. Ook bij de cyclo-sportieven, die twee dagen in actie komen is men verzekerd van een sterk deelne mersveld. De winnaar van vorig jaar André van Reek uit Lisse komt weer op draven en ook de Nederlandse kampioen 1995 Ben van Vlaan deren. Andere favorieten zijn Jo- han Pemen en Willem Varekamp. Van Vlaanderen rijdt als gastren- ner in de ploeg van Theo Middel kamp, die verder zal bestaan uit Dirk Houweling (Vlissingen), Jan Dingemanse (Wolphaartsdijk), Frans Torcque (Goes) en Johan van Dijke (Scherpenisse). Marcel Gunst (Yerseke) en de oud- Zeeuw Ad Polak komen uit voor de ploeg van WV Prinsenhage. De cyclo-sportieven beginnen aan hun karwei op zaterdag tij dens de etappe Koudekerke - Koudekerke over 121 kilometer. De start is om 14.30 uur aan de Kerkhoflaan (tevens finish). De volgende dag valt de beslissing in Zeeuws-Vlaanderen in de 2e etappe Kloosterzande - Klooster zande over 120 kilometer. Start en finish zijn aan de Hulsterweg. Het startschot klinkt 10.30 uur. Tijdens de pers en sponsorbijeen komst waren namens de KNWU aanwezig Van der Wal, lid van de wielrencommissie en coördinator van het vrouwen-wielrennen en ook Piet Hoekstra de ploegleider van de nationale vrouwenselec tie. Rien Westveer vertegenwoor digde het KNWU district Zee land. Omdat Van der Wal op merkte dat de KNWU sterk ge porteerd is om ook eens buiten landse ploegen in ons land aan de start te krijgen, wat betreft het vrouwen wielrennen, meende hij dat de Ster van Zeeland een ui termate geschikte wedstrijd is om op de internationale te plaat sen. Dat gebeurt dan ook liet Klaas Lenstra, voorzitter van het wielercomité Koudekerke door schemeren, al zal daar wel een fi nancieel plaatje aan vastzitten. Maar hij kreeg de toezegging dat de KNWU daarbij een handje zal toesteken. De volijverige Klaas Lenstra kijkt met voldoening terug op wat zijn comité in de afgelopen twintig jaar heeft bereikt. „We zijn begonnen met dikke banden wedstrijdjes voor de jeugd en daarop volgden nieuwelingen, trimmers en amateurs die in actie kwamen in Koudekerke. Maar door de verkeersdrempels die in ons dorp werd aangelegd moes ten we het anders gaan aanpak ken. We kozen aanvankelijk voor B-amateurs in 'De Ster van Val- kenisse'. Een klassieker waarbij in 1993 ook nieuwelingen werden betrokken. Vorig jaar kwam door samenwerking met Wielerprmo- tion Zeeuws-Vlaanderen een tweedaagse voor nieuwelingen van de grond. Die samenwerking verliep zo goed dat we dit jaar zijn uitgepakt met driedaagse voor vTouwen en een tweedaagse voor cyclosportieven. Zo blijven we lekker aan de gang", aldus een enthousiaste Klaas Lenstra. BINGO -In het VTV clubgebouw aan het Baskenburgplein in Vlissingen wordt op zaterdag 1 juni een bingo gespeeld, waar ook een loterij aan verbonden is. De avond begint om 20 uur. AVONDWANDELING - Een avond- of middagwandeling onder leiding van Richard Struyk in het waterwingebied Oranjezon. Wie mee wil kan zich melden bij parkeerterrein Kon. Emmaweg in Vrouwenpolder op woensdag 5, 12, 19 en 26 juni, vertrek 19 uur of op donderdag 6, 13, 20 en 27 juni, ver trek 14 uur vanaf Vakantiepark Bos en Duin, Duinweg in Oostkapelle. Voor de avondwandelingen kunt u kaarten kopen bij de WV Domburg/Oostkapelle en voor de middagwande lingen op de plaats van vertrek. AUTISME - De Nederlandse Vereniging voor Autisme regio Zeeland heeft op zaterdag 1 juni een lezing in de Klimopschool aan de Grevelingenstraat in Middelburg. De lezing gaat over sociale vaardigheidstraining bij autisten en het programma Nietes-Welles. Aanvang 14 uur. ZUIDERBAKEN - Wijkvereniging Zuid in Middelburg houdt op 1 juni een bingo in het Zuiderbaken. Aanvang 20 uur. CONCERT - In de Nieuwe Kerk in Middelburg wordt op za terdag 1 juni een concert gegeven door de bariton Karei Bo- gerd, de harpiste Anke Anderson en organist Bert Elbertsen. Aanvang 20 uur, toegang een tientje, voor kinderen vijf gul den. SCHELDEBUURT - In wijkcentrum Scheldebuurt aan de V. Quakkelaarstraat in Vlissingen kunnen jong en oud mee doen met een bingo. Aanvang 20 uur. SCHILDERKUNST - Wijkverening St. Laurens heeft een tentoonstelling ingericht met werk van schilders uit het dorp. De expositie is opengestel op 30 en 31 mei van 15 tot 17 uur en op 1 juni van 15 tot 17 uur in de Hervormde kerk. FLIPPOBEURS - In het Bolwerk bij de winkels in Pape gaaienbug in Vlissingen wordt op zaterdag 1 juni van 13.30 tot 16 uur een ruilbeurs gehouden. WELKOMDIENST In de Hoeksteen wordt op zondag 2 juni een welkomdienst gehouden. Aanvang 18.45 uur. KOOKCAFE - Vegetarisch koken kan in het kookcafé in buurthuis het Woltershuis aan de Hogeweg in Vlissingen op dinsdag 4 juni om 18 uur. Het kost vijf gulden. Telefonische opgave vooraf bij het Woltershuis voor 3 juni is noodzakelijk. ZENDINGSMARKT - In sporthal De Voorborch aan de Breewèg in Middelburg wordt op zaterdag 1 juni een vekoop- markt gehouden van 9 tot 16 uur. VOORJAARSTOER - De afdeling Walcheren van de KNNV houdt op zaterdag 1 en zondag 2 juni een fietstocht, die dezelf de route volgt die Jac. P. Thijsse te voet aflegde in 1899. Star ten tussen 13.30 en 14.30 uur vanaf het parkeerterrein hoek Rooseveltlaan/Van Woelderenlaan in Vlissingen of bij de in gang van de Domburgse Golfclub ten westen van het dorp. Niet-KNNV-leden betalen vijf gulden voor de routebeschrij ving. BUITENBOEL In buurthuis De Schuur aan de Middel burgsestraat in Oost-Souburg is het op zondag 2 juni een dol le buitenboel met diverse modeshows, sportdemonstraties, kraampjes en schminken voor de kinderen. De middag duurt van 13 tot 18 uur. JEUGDMUSICAL In de Schaapskooi, Papagaaienburg in West-Souburg wordt op 2 juni de jeugdmusical Jona opge voed. Aanvang 19 uur. SAMENZANG Het interkerkelijk comité 'Vlissingen zingt' houdt een zangavond in de Petruskerk op zondag 2 juni, aan vang 19 uur. AVONDVIERDAAGSE - In Middelburg wordt op 3,4,5 en 6 juni de jaarlijkse avondvierdaagse gelopen. VRIJMARKT - De ambtenaren van de gemeente Vlissingen bieden hun overtollige spulletjes tijdens op een Vrijmarkt op het binnenplein en aan de zijkant van het stadhiuis op zater dag 1 juni vanaf 8.30 uur. FEESTUMZIEK In De Piek aan de Hellebardierstraat in Vlissingen is op vrijdag 31 mei vanaf 21 uur een jamsessie. Op zaterdag 1 juni treedt de Bevelands/Walcherse feestmuziek- formatie Chouchoux op. Aanvang 22 uur, entree vijf gulden. KOFFIECONCERT - Op zondag 2 juni wordt om 15 uur in het Middelburgs Koffiehuis aan de Langeviele in Middelburg een koffieconcert gegeven. MODESHOW - Het Leger des Heils in Vlissingen houdt op maandag 3 juni in hete gebuw aan de dr. Stavermanstraat een modeshow van kleding uit de eigen kledingbeurs. Besluit u na afloop iets te kopen, dan krijgt u de entreeprijs van vijf gulden weer terug. SCHAPENSCHEERFEEST - Op het jaarlijkse schapen- scheerfeest dat dit jar op 1 juni gehouden wordt bij kinder boerderij de Klepperhoeve in Middelburg, wordt aandacht be steed aan het 20-jarig bestaan. Het feest duurt van 9.30 tot 16.30 uur. Entree voor volwassenen 2,50, voor kinderen van 4 tot 12 jaar 1,00. WIJKDAG - Op zaterdag 1 juni wordt in Pauwenburg in Vlissingen een wijkdag gehouden van 10.30 tot 16 uur en van 18.30 tot 24 uur. LEZINGEN - In de Zeeuwse Bibliotheek aan de Kousteen- sedijk in Middelburg worden twee lezingen gegeven: op don derdag 30 mei spreekt conservator Hester v.d. Donk over de kunstenaar Jan Heyse en op vrijdag 31 mei houdt kunstenaar en docent Kees de Valk een lezing met di's over de kunstschat ten van Toscane. Beide lezingen beginnen om 20 uur. Kaarten kosten vijfgulden en zijn verkrijgbaar bij de bibliotheek. GARDEN FETE - Op zaterdag 1 juni wordt bij de Missions to Seamen in de Scheldepoort in Vlissingen-oost tussen 13 en 17.30 uur de jaarlijkse garden fete gehouden. ERDEDIENST - De Soefi Beweging houdt op zondag 2 juni een universele eredienst in Middelburg aan de Breeweg 100. Aanvang 11 uur. EXPERIMENT - Theatergroep Voorheen de B speelt op vrijdag 31 mei en zaterdag 1 juni in het Minitheater aan de Verwerijstraat in Middelburg het stuk 'Het Experiment' van Anton Klee. Kaarten kosten een tientje en de avond begint om 20.30 uur. NEW AGE - in de Koorkerk in Middelburg wordt op 2 juni een new agekerkdienst gehouden, die begint om 10 uur. BINGO Als seizoensafsluiting van Rood-Wit wordtd in het gebouw van de VC Vlissingen op 31 mei een grote bingo ge houden. Aanvang 20 uur. PRIKKEBEEN - op woensdag 5 juni is er in het Zeeuws Biologisch Museum een rondleiding rondom het thema geleed- potigen. Aanvang 14 uur, kosten 6,50 voor volwassenen en 5,00 voor kinderen. Aanmelding vooraf is nodig. QUILTS - In creativiteitscentrum Multi Colour aan de To ren weg in Middelburg is van 25 mei tot 1 augustus het werk te zien van diverse quiltgroepen. De expositie is open van dins dag tot en met zaterdag tussen 10 en 17 uur. VLISSINGEN Twintig jeugdkorpsen uit het hele land doen op zaterdag mee aan een prankelend showfestijn in het kader van de Dag van de Mu ziek. Ook verzorgen diverse verenigingen uit Vlissngen, Souburg en Ritthem optredens. Het nationale muziekconcours wordt gehouden in het sport park aan de Irislaan en begint om 9.00 uur. Kaarten zijn ver krijgbaar bij Uit in Vlissingen en bijAndré's Bloemenkiosk in Middelburg. Een landelijke jury bepaalt aan het eind van de dag welk jeugd- korps met de landstitel naar huis mag gaan. De uitreiking van de nationale titel wordt muziekaal omlijst met een gastoptreden van Showcorps Excelsior uit Delft. Dit corps won vele malen de eerste prijs op het Wereldmuziek Concours in Kerkrade. Voorafgaand aan de aftrap van de oefenwedstrijd van het Nederlands elftal tegen het Zeeuws elftal om 19.00 uur presenteert de winnaar van het concours zich opnieuw aan het Zeeuwse publiek. In de rust van de wedstrijd treedt het Dordtse Jubeal Drum and Bugle Corps op met een nieuwe show.

Scheldebode | 1996 | | pagina 13