SPONSOR IN DE Eindelijk een speeltuin voor Souburg torénpIoat Oldtimers rijden molentocht Rondvluchten voor jeugd met handicap Happy Garden sponsort RCS D2 Tekenen voor zieken Toorenvliedt helpt Rwanda Sponsortocht Wereldkinderen Speeltuinvereniging pakt uit op de Karolingenmarkt SCHELDEBODE VAN WOENSDAG 22 MEI 1996 309 Snelheidscontroles Onder invloed Oplichter Zeelandhallen Internationaal Uniek ontwerp Karolingenmarkt Diefstal Levensmiddelen ARNEMUIDEN - De Stichting Historische Vliegtuigen Zeeland (SHVZ) houdt op zaterdag 8 juni, als de weersomstandigheden het toelaten, vanaf Vliegveld Midden Zeeland gratis rondvluch ten voor de jeugd van 6 tot 16 jaar met een lichamelijke, auditie ve of visuele handicap. Ieder kind mag een begeleider of vriendje meenemen. SHVZ stelt twee vliegtuigen beschikbaar met twee deskundige vlie gers. Er wordt gevlogen in een Beaver met zes passagiersplaatsen en in een Auster met drie passagiersplaatsen. De inzittenden zijn verzekerd. De vlucht duurt ongeveer 30 minuten. Vanaf 12.00 uur is de ontvangst en om 13.00 uur start de eerste vlucht. Om 16.00 uur staat de laatste vlucht gepland. Maxi maal twintig kinderen kunnen van deze happening gebruik maken. De aanmelding kan alleen schriftelijk bij de Zeeuwse Sport raad, Postbus 8073, 4330 EB in Middelburg. Het gaat hierbij om de naam van het kind en vriendje/begeleider met volledig adres en telefoonnummer. Bij slecht weer is de uitwijkdatum zaterdag 15 juni. Op vrijdagavond 7 juni tussen 20.00 en 21.00 uur kan hierover gebeld worden met H. Zwemer (0113- 372425) of A. Flipse (0113-372035). MIDDELBURG - Op de Tooren- vliedtschool in Middelburg staat de komende weken Rwanda cen traal. Met de actie 'Toorenvliedt helpt vbo-school in Rubengera' worden leerlingen en ouders geïnformeerd over Rwanda dat nog steeds lijdt aan de gevolgen van de burgeroorlog.De actie moet minimaal tienduizend gul den opbrengen die nodig zijn om de Rwandeseschool te onderhou den. Sinds 1979 organiseert de Toor envliedt school elke drie jaar een dergelijke grote actie. Deze keer wordt het geld gebruikt om het dak, de deuren en de ramen van de Afrikaanse school te vernieu wen. Twee Rwandese zangers ge ven het startsein voor Ret project. De geldinzameling begint met een sponsortriatlon in het zwem bad. De actie wordt afgesloten met een grote Rwanda-avond op donderdag 23 mei. Leerlingen, ouders en leerkrachten komen dan gezamelijk in akcie. Er zijn kraampjes waar zelfgemaakte spuien worden verkocht, een rad van avontuur en een optreden van een AFRO-band die speciaal voor deze gelegenheid werd ge formeerd. De klaslokalen worden ingericht met stands waar vi deo's over Rwanda te zien zijn. De hoogstgenoteerde snelheid bij snelheidscontroles in de af gelopen week was 156 kilome ter. De overtreding vond plaats bij Sint Laurens, waar de snel- heidslimitie 80 km is. In Middelburg en Vlissingen werden drie inwoners aange houden wegens het rijden onder invloed. Bij een van hen werd het rijbewijs ingenomen, de an deren kregen een tijdelijk rij verbod en een flinke boete. Een inwoner uit Leiden werd be trapt toen hij onder invloed en zonder rijbewijs door Vlissin gen reed in een onverzekerde en ongekeurde auto. De auto is in genomen. i De politie waarschuwt voor een man die voor het Belgische be- drijf VPS International zegt te werken en die advertentiemo- gelijkheden aanbiedt die gepre- u-I-, j senteerd worden op een beeld- JÊÊB WlWf 19S9 scherm op lokaties waar veel f^i^r m 1 mensen zijn. Een gedupeerde ■■V-MT fXu; jjfjIF >2 ffipapll ondrnemer die de man vast een ^^HHI j voorschot had betaald heeft jft nooit meer vernomen. De A'"v - I eigenaar van de lokatie waar de advertentie op het beeldscherm vertoond zou worden, bleek van OOSTSOUBURG De spelers van RCS D2 kregen nieuwe shirts van hun sponsor Happy Gar- niets te weten. den', chinees-indisch specialiteitenrestaurant. Op de foto vlnr: leider Edwin Koops, Danny Wage- j naar, Lucas de Buck, Rob de Pagter, André Polfliet, Eric Meulmeester, keeper Roland Veen, Christian MishSfldClinQ de Koning en leider Danny Polderman. Zittend: Jerely Kleeman, Marieke Kwast, Luuk Dingemanse, 53 Zevvon Gillet en aanvoerder Barry Polderman. Vorige week maandag werd om VLISSINGEN Wie tekent als oldtimer-bezitter niet voor een toertocht op een zonnige dag door het Zeeuwse land schap met zijn hoge dijken, smalle wegen, boomgaarden en molens, karakteristieke dorpen en een uniek uitzicht op het open water van de Oosterschel- de? Of de weersomstandighe den gunstig zijn moet afge wacht worden. Maar aan de route die voor de 8e Molentocht is uitgezet zal het niet liggen. Meer dan 100 oldtimers verza melen zich op zondag, 26 mei (le Pinksterdag) weer op de sfeervolle Grote Markt in Goes voor de start van de inmiddels traditionele Molentocht. Bin dend element in de route vor men de vele molens die het Zuid-Bevelandse landschap kenmerken. De Molentocht is in de loop van de jaren uitgegroeid tot een in ternationaal oldtimer-treffen en is in haar soort de grootste Glanzende oldtimers me PINKSTERGOURMET - Op tweede pinksterdag houdt de Stichting Majoraat in Vlissingen een pinkstergourmetvan 10.30 tot 15.00 uur, waarvoo reserveren mogelijk is tot vrij dag via tel. 471103. FIETSPUZZELTOCHT - Motor- en autoclub Scheldegou- wen houdt op 27 mei een fietspuzzeltocht voor het hele ge zin. Inschrijving en start van 13.00 tot 14.00 uur op de Markt in Middelburg. De lengte van de toebtis 23 kilometer. BALLET Op zaterdag 25 en zondag 26 mei geven ongeveer 150 leerlingen van het Centrum voor Kunsteducatie een bal letvoorstelling inhet Arsenaaltheater in Vlissingen. De voor stellingen beginnen steedsom 14.00 uur. Toegangskaarten zijn in de voorverkoop bij het Theo van Doesburgcentrum aan de Brouwenaarstraat in Vlissingen of voor de voorstel ling aan het theater. COMPUTERCLUB - De ACORN computerclub geeft tij dens het buurtcontact op zaterdag 25 mei in wijkcentrum de Scheldebuurt aan de Verkuijl Quakkelaarstraat in Vlissin gen een demonstratie. Aanvang 14 uur. DE PIEK - Op zaterdag 25 mei treedt de Belgische Rock formatie Betty Goes Green op in De Piek aan de Hellebar- dierstraat in Vlissingen. In het voorprogramma staat Rick Konijnenburg. Aanvang 22 uur, entree tien gulden. SUPERSESSIE - De Grandpa Nick Band geeft op zater dag 25 mei een dubbelsessie in het Schutterhofcafé in Mid delburg. Het concert begint om 22 uur. STOOMTREIN - De Zeeuwse Afdeling van de Nederland se Vereniging van Belangstellenden in het Spoor- en Tram wegwezen houdt een bijeenkomst op vrijdag 24 mei om 19.45 uur in de Zeeuwse bibliotheek in Middelburg. Er worden dia's vertoond van een reis per stoomtrein dwars door Oos tenrijk. KAROLINGENRIT - Op zaterdag 25 mei wordt de Karo- lingenrit voor motoren verreden. Deelname vanaf 20 jaar. De lengte van de tocht, die over Walcheren voert, is 75 km. Vertrek om 12 uur vanuit Oost-Souburg, inschrijven kan vanaf 10 uur bij Rehoboth en kost een tientje. HORECAVOETBAL - Op eerste pinksterdag 26 mei wordt in sportcomplex Baskenburg in Vlissingen het 11e Horeca Voetbal toernooi gehouden. EMMEROYTS - De Walcherse band 'The Emmeroyts' speelt op tweede pinksterdag in een nieuwe bezetting in café Gommert. Aanvang 16 uur, toegang vijf gulden. SEXTET - Het Michiel Borstlap Sextet geeft op zaterdag 25 mei om 20.30 uur een concert in de Kloveniersdoelen. CROHN - De Crohn en Colitis Ulcerosa Vereniging Ne derland afdeling Zeeland houdt op vrijdag 31 mei een bij eenkomst in ziekenhuis De Honte in Terneuzen. Aanvang 19.30 uur. FLORA EN VEGETATIE - De Zeeuwse Volksuniversiteit start op woensdag 29 mei een cursus Flora en Vegetatie. De cursus duurt vijf avonden en wordt gegeven in het Zeeuws Biologisch Museum in Oostkapelle. Aanmelding bij het ZVU-bureau in Middelburg. SPEURTOCHT - LAVA houdt op zondag 25 mei een speurtocht met opdrachten aan de hand van een kaart uit 1909. De tocht is bedoeld voor vrouwen en begint om 11 uur bij het zwembad in Serooskerke. Deelname staat open voor vrou wen, lunchpakket meenemen. EXPOSITIES - In de Vleeshal in Middelburg exposeert Ann Veronica Janssens nog tot 3 juni met een voorstelling van een ronde vorm. Bij de RABObank aan de Lange Geere in Middelburg hangen tot 31 mei gouaches en oliepastels van Kristina Embregts. Tot eind juni is een natuurfoto-exposite te zien in verzorgingshuis De Zoute Viever in Oost-Souburg. In Toeristich centrum Oranjezon in Oostkapelle exposren tot en met eind juli cursisten met 30 werken, voornamelijk aquarellen. Tot en met 1 juni is in de Zeeuwse bibliotheek in Middelburg het drukwerk te zien van de Amsterdamse mar gedrukker van Alex Barbaix. Erlend van der Knaap expo seert zijn schilderijen in het Middelburgs koffiehuis in Mid delburg. In galerie Het Gouden Briefke aan de Wijngaardstraat in Middelburg exposren een viertal kunstenaars met schilderen en beeldhouwwerken tot 4 juli. In galerie Caesuuraan de Nieuwe Wal in Middelburg is tot 30 juni de foto-installatie te zien van Johan Klein. Recent werk van Kees de Valk is vanaf zaterdag te zien in de Kuiperspoort in Middelburg. DORKAS - De Dorkaswerkgroep Walcheren houdt in de week van 28 mei tot 1 juni een huis-aan-huiscollecte in Mid delburg. De opbrengt is voor de straatkinderenprojecten in Ethiopië, Kenia, Roemenië en Rusland. MIDDELBURG Onder de Lange Jan is tot 7 juni de expo sitie 'Tekenen voor het Sophia' ingericht. Aan dit project heb ben kinderen van kindernevendiensten, zondagscholen en kin derclubs uit heel Zeeland meegedaan. Zij maakten een teke ning om een van de vele muren van de afdeling oncologie in het Rotterdamse Sophia Kinderziekenhuis op te vrolijken. Bij het Oecumenisch Centrum voor Jeugd- en Jongerenwerk, dat het project coördineerde, kwamen maar liefst 1500 tekeningen binnen. Een deskundige jury selecteerde 40 tekeningen, die in juni worden aangeboden aan het kinderziekenhuis. FOTO PIET DAVIDSE in Nederland. De start is vanaf circa 11.30 uur. De route wordt gelijkmatig in twee richtingen gereden. De ene helft gaat in oostelijke richting, met als eer ste stopplaats 'De Zaete' in Yerseke. De andere helft kiest de westelijke route, met als eer ste stop het vliegveld Midden- Zeeland. De oldtimers arriveren bij de stopplaatsen zo rond 13.00 uur. Aan de Molentocht wordt me dewerking verleend door de straatband 'De Artisjokken' en de volksdansvereniging 'Scal- dis'. De tocht eindigt om circa 16.30 uur in de Zeelandhallen in Goes. Deelname staat open voor alle bezitters van oldtimers (auto's en motoren) van 30 jaar en ou der. Inschrijfformulieren kun nen worden aangevraagd bij Arie Paaimans in Goes. Aansluitend aan de Molentocht wordt de deelnemers gratis een bezoek aangeboden aan het oldtimer- en klassiekerevene- ment, dat op zaterdag, zondag en maandag (pinksterweekend) wordt gehouden in De Zeeland hallen. Op 10.000 m2 staan au tomobielen, motoren en andere oude voertuigen opgesteld, met kramen voor verkoop/ruil van onderdelen, accessoires, boe ken, miniaturen en geschenken. De oldtimers die aan de Molen tocht deelnemen eindigen hun rondrit op zondag 26 mei in de Zeelandhallen. De 'oudjes' worden dan opgesteld in de tweede hal van de Zeelandhal len. Voor de Molentocht 1996 heb ben zich ook deelnemers uit Engeland en Frankrijk inge schreven. Deze blijven een ge heel weekend in de Zeeuwse re gio. Maandag 27 mei (tweede pinksterdag) staat een rondrit door Walcheren op het pro gramma, met een bezoek aan Veere en Oostkapelle. door Marco Evenhuis De gemeente Vlissingen wil f 125.000,- subsidie ver strekken aan de speeltuinvereniging 'Oost-Souburg'. Daarmee lijkt een eind te zijn gekomen aan een perio de van ruim vijfentwintig jaar vergeefse pogingen om een speeltuin te realiseren in het grootste dorp van Walcheren. Dit najaar al kan de eerste schop de grond in en volgend voorjaar wacht wellicht de feestelijke opening van een bijzondere speeltuin. Als de vereni ging ten minste de rest van het benodigde bedrag van f 250.000, - bij elkaar kan krijgen. Voorzitter Jan Knol van de 'Oost—Souburg' legt uit waar om het de hoogste tijd is, dat er in Souburg een speeltuin wordt aangelegd: „Voor de Souburgse jeugd is in het eigen dorp so wieso maar weinig speelruimte. En voor een speeltuin moeten de kinderen zelfs op de fiets naar Middelburg of Lamme- renburg. Al vijfentwintig jaar lang hebben diverse bewoners- groepen daarom gewedijverd voor de realisatie van een speeltuin in Oost - Souburg. Dat deze er nu eindelijk komt is voor een groot deel te danken aan de hulp van de gemeente Vlissingen." Knol doelt daar mee op het feit dat de gemeente de Souburgse speeltuinvereni ging zowel een terrein als geld aangeboden heeft. De nieuwe speeltuin komt op de plaats van de inmiddels gesloopte voor malige basisschool De Belt aan het Koopmansvoetpad. Een ideale lokatie volgens Knol, omdat het centraal gelegen is en alle nutsvoorzieningen al aanwezig zijn. De speeltuin van Oost-Sou burg wordt overigens niet zom aar een speeltuin. De kinderen van het dorp hebben door een ontwerpwedstrijd duidelijk la ten zien wat hun wensen zijn. Op alle Souburgse basisscholen zijn namelijk groepjes kinderen bezig geweest met het maken van maquettes van hun ideale speeltuin. En het uiteindelijke ontwerp is voor een belangrijk deel op de ideeën van de kinde ren gebaseerd. Zo komen er bij voorbeeld een skelterbaan, een rodelbaan en een trampoline. Bovendien heeft de vereniging speeltuigontwerper Ger de Wil de uit Groningen weten te strikken om de speeltoestellen te ontwerpen en te fabriceren. De speeltoestellen van Ger de Wilde zijn buiten Zeeland en vooral in het noorden van Ne der land een begrip. Jan Knol legt uit waarom: "De Wilde is geen grote massafabrikant, je moet hem eigenlijk zien als een kunstenaar. Hij maakt heel mooie en vooral ook veilige toe stellen, meestal van hout. Hij produceert alles zelf en laat de toestellen in delen naar de plaats van bestemming vervoe ren. Daar worden de toestellen door vrijwilligers opgebouwd. Zelfwerkzaamheid is daarbij dus heel belangrijk. "Omdat Ger de Wilde niet zomaar de eerste de beste is, zijn we er best wel trots op dat hij voor ons de toestellen ontwerpt. Bo vendien is onze speeltuin zijn eerste opdracht in Zeeland, zo doende hebben we nog een pri meur ook." Om het plan ook financieel VLISSINGEN De Vereni ging Wereldkinderen, regio Zeeland, houddt op 31 mei een sponsorfietstocht voor de leer lingen uit de hoogste groepen van de basisscholen. De op brengst is bestemd voor projec ten in ontwikkelingslanden. De helft van de opbrengst gaat naar het landelijke project de inrichting van een tehuis voor- zwerf- en weeskineren in Nep al. De andere helft is voor een project van de Regio Zeeland en is bestemd,voor de bouw van een gehandicaptenschool in Yo- gyakarta. Vorig jaar fietsten schoolkinderen in Zeeland ruim 23.000 gulden bij elkaar. Dat bedrag is besteed aan projecten in Colombia, Brazilië en Indo nesië. De provincie Zeeland heeft de kosten van de fiets tocht gesubsidieerd. De tocht wordt 's avonds gereden. De kinderen kunnen zich laten sponsoren door familie of ken nissen, die een bijdrage per ge reden kilometer toezeggen. Er zijn op Walcheren twee routes uitgezet van ongeveer 20 kilo meter. Er doen zo'n twintig ba sisscholen mee op Walcheren en Zuid-Beveland. Een aantal bestuursleden van i rond te krijgen is ongeveer een kwart miljoen gulden nodig. De gemeente Vlissingen is bereid 51% daarvan voor haar reke ning te nemen, op voorwaarde dat de speeltuinvereniging de ontbrekende 49% bijeen weet te brengen. En dat is geen ge ringe opgave: "We zullen echt alles op alles moeten zetten om die f 125.000,- bij elkaar te krijgen. We hebben alle grote fondsen aangeschreven, zoals Jantje Beton en de Stichting Kinderpostzegels. Maar het zal nog wel even duren voordat de speeltuinvereniging Oost-Soubi besprekingen met die fondsen rond zijn. Ondertussen zijn we bezig om sponsors, vooral mid denstanders, aan te trekken. Ook hebben we een donateurs actie lopen. Daarbij wordt ie dereen, die minimaal vijf gul den geeft donateur van onze vereniging. Als er mensen zijn die ons op die manier willen helpen, kunnen die mij altijd bellen op telefoonnummer (0118) 471559. Al met al hopen we na de zomervakantie toch zeker tweederde van het beno digde bedrag van f 125000,- 7 buigt zich over de plannen voor binnen te hebben. „Ook voor de komende Karo lingenmarkt van zaterdag 25 mei hebben we een aardige ac tie in petto. AVA Electro, een Sou burgse electronicawinkel, bestaat tien jaar. En om dat te vieren wilden ze op de Karolin genmarkt een ballonnenwed strijd houden. Wij waren eigen lijk ook al zoiets van plan en toen hebben we besloten de handen ineen te slaan. AVA Electro sponsort nu onze bal lonnenwedstrijd. En zowel wij als AVA Electro zijn zeer tevre- e nieuwe speeltuin. FOTO PIET DAVIDSE den met deze aanpak. Ik zou zeggen, kom eens bij de kraam kijken. De kinderen kunnen er aan de ballonnenwedstrijd deelnemen en iedereen die ons doel wil steunen, kan aan de kraam donateur worden", zegt Knol. Als de vereniging het financiële plaatje rond kan krijgen, kan de aanleg van de speeltuin nog dit najaar beginnen. En als al les voorspoedig verloopt, draaien de draaimolens in het voorjaar van 1997 hun eerste rondjes. ongeveerr 7.00 uur een man uit Breda mishandeld. Het slacht offer stond met zijn auto als eerste in de rij op het Veerplein in Vlissingen te wachten op de boot naar Breskens. Achter hem stond nog een auto, waaruit twee mannenkwamen die aan klopten bij het slachtoffer. De mannen wilden dat het slacht offer hen voor liet gaan. Toen de man dit weigerde werd hij uit de auto getrokken en meer dere malen in zijn gezicht ge slagen. Het slachtoffer slaagde er toch in zijn auto vooruit te rijden. De daders reden vervolgens weg. Het slachtoffer liep diver se kneuzingen op, maar kon een goed signalement van de man nen verschaffen. Uit de opslagruimte van het sportcomplex aan het Basken- burgplein in Vlissingen werd 100 gulden gestolen uit een tas. Uit een woning aan de Dr Gal- landtstraat in Vlissingen werd vorige week ingebroken. Er verdwenen twee luidspreker boxen met een waarde van 500 gulden. Een inwoonster uit Middelburg werd betrapt toen zij een wa renhuis aan de Pottenbakkers singel in Middelburg wilde ver laten zonder betaald te hebben voor levensmiddelen met een totale waarde van bijna 80 gul den.

Scheldebode | 1996 | | pagina 9