Kind en huisdier: de beste maatjes Feest in de Scheldestraat 'Met een vakantiebaan de lucht in' Zokenflitsj es 't Zeepvat tapt uit een goedkoper vaatje Statenpraat Een nieuwe lente... M.L. Jonker Naar Scissors gaan is een uitje UIT HET ZEEUWSE ZAKENLEVEN SCHELDEBODE VAN WOENSDAG 22 MEI 1996 303 Pet's Place haakt in op de Week van het Huisdier Klitvrij Tempo Team Uitzendbureauwedstrijd Hoogtepunt Snoeisel Samenwerking Prijswinnaar Aviko Ambachtendag Voor individuele hulp gesprekken en relatie-advies 0118-634570 Door Mr. C.M. de Graaf, MIDDELBURG Deze week wordt in heel Nederland voor de tweede keer de Nationale week van het Huisdier gehou den. De aandacht ligt op het verantwoord houden van huis dieren. Dierenspeciaalzaken, hondentrimsalons, dierenartsen en kinderboerderijen werken mee aan de actie. Pet's Place in winkelcentrum Dauwendaele doet dit jaar ook weer mee met tal van activiteiten. Vorig jaar won deze dierenspeciaalzaak een Award met zijn in het oog springende activiteiten en ui teraard is het de bedoeling van eigenaar P. Zuidijk dit jaar op nieuw een award in de wacht te slepen. Dat betekent weer een hele reeks feestelijke activiteiten in en rond de dierenspeciaalzaak. Op zaterdag 25 mei kunnen kinderen tot en met 14 jaar hun konijn, cavia, hamster, muis, rat, gerbil of chincilla laten keuren. Dat gebeurt door een knaagdierendeskundige en een dierenarts. Hierbij wordt gelet op raspunten, de conditie van het dier en hoe het kind met het huisdier omgaaat. Vanaf half tien 's morgens kan iedereen zijn of haar hond laten wassen door toptrimster Rita Zuidijk van hondentrimsalon 'De Trouwe Vriend' uit Arne- muiden. Langharige honden moeten wel klitvrij zijn. De shampoo wordt aangepast aan de conditie van de huid en de vacht van de hond. Daarna Kinderen en hun honden kunnen (liefst verkleed) meedoen met de kind-hondshow waar leuke prijzen mee te verdienen zijn. worden de honden geföhnd en krijgen zij een behandeling te gen vlooien met Zodia Duo OP, wat zowel volwassen vlooien als vlooieneitje doodt en een maand lang werkt. Wie zijn MIDDELBURG - Vanaf nu gaat niemand meer naar de kapper, maar naar Scissors aan de Lange Noordstraat 44 in Middelburg. De dames- en he renkapsalon mag dan nieuw in Middelburg zijn, eigenaar- haarkunstenaar Harrie Strous is dat zeer zeker niet. Bijna twee decennia is hij met 'het vak' bezig en velen^hebben die jaren met de creativiteit van Harrie kunnen kennismaken. Waarom Harrie Strous na al die jaren nu pas voor zichzelf is begonnen laat hij in het mid den. „Omstandigheden", zegt hij en dat is meer dan voldoen de. Voor de klanten maakt het immers weinig uit. De kapsa lon onderscheidt zich duidelijk van de andere salons in het Zeeuwse. Knus, gezellig en in ieder geval apart. Géén luxueuze stoelen, géén design maar gewoon apart en zeer ze ker ingericht voor dat waar de mensen voor komen: om te worden gekapt. Maar niette min: oer gezellig en een getui genis van smaak. De filosofie van Harrie, as sistente Addy Baak en in de middaguren Dick Igonet (ook alweer zo'n tovenaar met schaar en kam) is simpel. Zor gen dat de mensen het naar hun zin hebben en (weer) lek ker in hun vel komen te zitten. Hij neemt er ook de tijd voor. Gemiddeld drie kwartier en dat alles gelardeerd met een kopje koffie of 's middags een drankje. „Naar de kapper gaan Kapper Harrie Strous en zijn medewerkers nemen ruim de tijd voor hun klanten. moet een uitje zijn", legt hij uit. „Ik wil er de tijd voor ne men. Samen met de klant er iets leuks van maken en dat kan niet binnen tien minuten. In tien minuten bouw je niets op met de klant. Een goed kap sel sluit aan bij de persoonlijk heid van de klant en dat kost tijd. Alleen op die manier kun nen we echt vakwerk afleve ren". Vandaar ook dat er uitslui tend op afspraak wordt ge werkt. Krijgt iedereen de ultie- FOTO HARRY DE LANGE me aandacht en voor aanstaan de bruidjes doen Harrie, Dick en Addy er nog eens een schep je bovenop. Van te voren wordt er een afspraak gemaakt en al les goed doorgesproken. Wat wil de aanstaande bruid, wat zijn de mogelijkheden en wat levert het beste resultaat op. „Daar gaan we uitvoerig over praten en samen maken we er iets moois van", belooft Har rie. Wie hem, Dick en Addy kent weet dat dat waar is. Trouwerij of niet. VLISSINGEN Tempo Team Uitzendbureau houdt de komende maanden een actie voor uitzendkrachten. Opstu ren van een leuke ansichtkaart met daarop een slagzin waarin de woorden zomer, werk, Tem po Team voorkomen, beloont winnende uitzendkrachten met een ballonvaart. Iedereenn die dit jaar in de pe riode 3 juni tot en met 16 au gustus voor Tempo Team werkt, kan meedoen aan de kaartenwedstrijd. De originele slagzin mag maximaal vijftig woorden lang zijn. Inzendin gen moeten uiterlijk 19 augus tus bij de diverse Tempo Team-vestigingen binnenzijn. Om de vakantiewedstrijd be kendheid te geven worden er duizenden folders versprteid en posters opgehangen. Tijdens een gezellige bijeen komst op vrijdagmiddag 23 augustus wordt in elke Tempo Team-vestiging een winnende uitzendkracht bekendge maakt. De prijswinnaars krij gen op zaterdag 31 augustus een ballonvaart boven het Brabantse land aangeboden. Winnende uitzendkrachten van Tempo Team-vestigingen zullen dan gezamenlijk hun luchtdoop ondergaan in één grote hete-luchtballon. Elk jaar gaan veel scholieren en schoolverlaters in de zo mervakantie aan de slag in het bedrijfsleven. Bedrijven zetten deze vakantiekrachten in bij drukke periodes of bij onder bezetting wegens vakantie van de eigen werknemers. In de re gio Zuid lopen de schoolva kanties van 6 juli tot 5 augus tus. Vakantiekrachten kunnen echter al vanaf 20 mei tot en met 20 september ingezet wor- versctnjnt in een oplage van 47.700 exemplaren elke woensdag huis-aan-huis in de gemeenten Arnemuiden. Domburg. Mariekerke, Middelburg. Valkenisse. Veere. Vlissingen. Westkapelle Kantoor Scheldestraat 7-9,4381 RP Vlissingen, Postbus 5051,4380 KB Vlissingen Tel.nr.: 0118-442720, Fax: 0118-442721 Openingstijden: ma, wo, do, vrij. 9.00-12.30 uur en van13.30- 16.15 uur, dinsdag 9.00-12.00 uur, 's Middags gesloten Advertentieverkoop tijdens kantooruren tel.: 0118-442720 Jos Rentmeester (vertegenwoordiger), tel. privé: 0113-655379 Yolanda Krijger (vertegenwoordiger), tel. privé: 0118-411351 Sonja Broeders (vertegenwoordiger),tel. privé: 0118-479084 Mini's (rubrieksadvertenties), tel.: 076-5312313 Afsluittijd advertenties: maandag 12.00 uur Redactie tijdens kantooruren tel.nr.: 0118-442720, fax 0118-442721 Andrien Smeels tel. privé: 0118-639719 Afsluittijd redactie: maandag 14.00 uur Correspondenten Andrien Smeets, tel. privé: 0118-639719, Jaap Klein, tel. privé: 0118-625185, Ad Roos, tel. privé: 0118-602860/06-53265518 Fotografen Harry de Lange, tel.: 0118-625195 06-52665827 Piet Davids, tel.: 0118-623594 Bezorging voor klachten over bezorging tijdens kantooruren bellen: 0118-442720 De Schekfebode is een uitgave van De Stem Weekbladen Copyright c t996 Uitgeversmaatschappij De Stem B v Breda den. Vakantiekrachten zijn voordeliger dan reguliere uit zendkrachten, omdat zij over het algemeen jonger zijn en al leen in vakanties werken. Tempo Team verzorgt als uit zendorganisatie alles op het gebied van vakantiewerk. Voor bedrijven betekent dat onder meer, dat zij de zorg rond loonadministratie, socia le lasten, premies, zieken fonds, wekelijkse uitbetalin gen, ziekmeldiingen, werkkle ding, werktijden, vervoer, planning, werving en selectie van vakantiekrachten kunnen overlaten aan Tempo Team., Bedrijven die zelf door vakan tiewerkers worden benaderd, kunnen die krachten onder- brengenn bij Tempo Team. De administratie kan dan tegen een lager tarief door Tempo Team Uitzendbureau worden verzorgd. Ongeacht het aantal vakantie krachten dat een bedrijf inzet, biedt Tempo Team voordeel op maat. Of het nu om een, twee, dertien of vijftig vakantie krachten gaat. Belangstellende scholieren, schoolverlaters en bedrijven kunnen voor meer informatie over 'vakantiewerk op uit- zendbasis' terecht bij de vesti ging van Tempo Team Uit zendbureau. hond wil laten wassen, kan za terdagmorgen vanaf 8.30 uur een volgnummer halen. Het hoogtepunt van de dag is ongetwijfeld de kind-hond show, die om 14.30 uur begint. Hieraan kunnen kinderen tot en met 14 jaar en hun hond mee doen. De leukste combinatie van kind met hond valt in de prijzen. Er wordt gelet op origi nele kleding en ook de omgang van kind met 'hun beste maatje' is een zwaarwegend punt. Verder is dierenarts drs. Ger- lofsma de hele dag aanwezig om vragen te beantwoorden. Hij is de vaste huisdierenarts van Pet's Place die alle dieren onderzoekt voor ze worden ver kocht. Ook vaccineert hij de te koop aangeboden konijntjes. In de winkel zelf zijn diverse nieuwe artikelen te zien zoals de Cat's Place kattenkrabpalen, gemaakt van echte boomstam men en afgwerkt met bladeren. Ook worden de nieuwe, zeer aparte aquariumwatervalletjes gedemonstreerd en zijn er aller lei primeurs op het gebied van vijvervissen. Opgave voor de knaagdieren keuring en de kind-hond show kan tot en met 24 mei bij de ves tigingen van Pet's Place in Vlis singen en Middelburg. Intratuin zamelt zaterdag 25 mei het snoeisel van de Taxus baccata in. Daarin zit de stsof baccatine, de basis voor Taxol, een stof die van groot belang is voor de bestrijding van eier stok- en borstkanker. Intratuin krijgt 75 cent per kilo voor het snoeisel. Het totale bedrag van de actie gaat naar het Koningin Wilhelminafonds. Administratiekantoor Vis C.V. uit Middelburg gaat een samen werkingsverband aan met Wes- dorp Assuradeuren uit 's Heer Arendskerke. Onder de naam Vis Wesdorp Financiële Diensten B.V. houdt het bedrijf kantoor aam de To- renring 50 in 's-Heer Arends kerke Mevrouw Picard uit Middel burg is een van de prijswin naars van de Bel, Vertel en Winactie van Aviko Vlaamse Frieten. VLISSINGEN Op za terdag 25 mei staat het he le centrum in het teken van de oude ambachten. Er worden niet alleen de monstraties gegeven, het is ook mogelijk allerlei spul letjes van vroeger te ko pen. De ambachtenmarkt op de Lange Zelke bestaat uit 40 tot 50 kramen met antiek waar. Op de Oude Markt worden allerlei demon straties gehouden, zoals mosterd maken, weven en Zeeuws houtsnijden. Een draaiorgel, volksdansen en Vlaamse volksspelen luis teren het geheel nog eens extra op. De winkeleiers- vereniging organiseert tij dens de ambachtendag een spectaculaire pinksterlo terij met rad van fortuin, waarbij prachtige prijzen te winnen zijn. Eigenaars Andrien en Lou Theunissen verkopen schoonmaak middelen zo uit 't vat, wat voor de klant aanzienlijk voordeliger is. FOTO HARRY DE LANGE ADVERTENTIE gestalttherapeut en psychosynthese-gids Telefoon: VLISSINGEN Deze week is 't Zeepvat in de Torenstraat ge opend. Tot op het laatste mo ment zijn Lou en Andrien Theunissen druk in de weer om alles voor de opening gereed te maken. Ze verkopen alle schoonmaakproducten die je maar kunt bedenken. Voor pla fonds, vloerbedekking, auto's of voor de huid, bij 't Zeepvat heb ben ze het in huis. Andrien houdt Lou een dop voor. „Bloemen of lavendel?", vraagt ze. Bloemen ruikt Lou. De nieuwe ondernemers in de Torenstraat slepen met vaatjes schoonmaakmiddelen en vullen de schappen. Terwijl Lou een vat óverschenkt zegt hij: „Alle producten zijn biologisch af breekbaar en fosfaatvrij. De kleurstoffen zijn op natuurlijke basis." Lou werkt al langer met het schoonmaaksysteem dat hij nu verkoopt in 't Zeepvat. Voordat hij samen met Andrien een eigen zaak begon verkoch ten zij de reinigingsmiddelen aan huis. Na ruim een jaar werd hun klantenkring zo groot dat ze de vraag niet meer aankon den. Lou: „De leveringstijd was soms een probleem. Het duurde wel eens een week voordat wij de voorraad van de fabrikant binnen hadden. En ik wilde al heel lang een eigen zaak heb ben." Bij veel andere reinigings middelen betaalt de klant ook voor het verpakkingsmateriaal. De fabrikant berekent de fraaie logo's en verpakkingen door aan de consument, 't Zeepvat tapt gewoon uit vaatjes onder de naam van de winkel. De schoonmaakproducten zijn vol gens Loud daarom veel goedko per. Daarnaast werkt 't Zeepvat met een statiegeldsysteem. Zo wordt er geen verpakkingsma teriaal weggegooid maar laat de klant bewoon zijn vaatje weer bijvullen. Lou: „Zelf spoe len we ook alles uit en gebrui ken de verpakkingen opnieuw. Zelfs de dopjes. Wat mij als grote dierenliefhebber vooral aanspreekt van dit systeem is dat geen enkele product is ge test op dieren." De opening is meteen het startsein voor een actiemaand. 't Zeepvat geeft een strippen kaart uit waar 12 gratis proef - verpakkingen op verkrijgbaar zijn. De eerste keer geven Lou en Andrien vier gratis proef monsters mee. Bij elke volgende aankoop krij gen klanten weer een gratis ver pakking mee. VLISSINGEN De Scheldestraat bruiste vorige week zaterdag van de feestelijke activiteiten. De winkeliers manifesteerden zich met tal van aanbiedingen en het ringrijden bood als vanouds weer veel spektakel. Het was voor het publiek een gezellige, goedbestede dag en voor velen had het feest nog een extra plezierige afloop. Zij wonnen een van de vele prachtige prijzen, die be schikbaar waren gesteld waren door de ondernemers van de Scheldestraat. FOTO HARRY DE LANGE '[/anX> HUISARTSEN Vlissingen - Za P. Crama, hogeweg 107, tel. 413459. Zo F. Legemate, Troelstraweg 411, tel. 468021. Ma W. Osterman, De Kempenaarstraat 2, tel. 479791. Middelburg - Za M. de Vries, He renstraat 18. Zo R. Lankhorst, Seis- weg 29. Ma M. de Vries. Centraal tel. 639933. Souburg, Gezondheidscentrum Middelburg-Zuid, Arnemuiden en Nieuwland - Za H. Roelofsen, Ge zondheidscentrum, Prins Bernhard- straat 2, Arnemuiden, tel. 601308. Zo J. Bergen, Kanaalstraat 89 Oost- Souburg, tel. 461500. Ma C. Wattel, Amstelstraat 55 Oost-Souburg, tel. 461630. Spreekuren 12.30-13.00 en 17.30-18.00 uur. Veere, Gapinge, Serooskerke, Oostkapelle en Vrouwenpolder - Za, zo en ma R. Ubels.en M. Hel mes, 't Plein Serooskerke. Tel. 591212. Domburg, Aagtekerke, Westka pelle, Koudekerke, Meliskerke, Biggekerke en Zoutelande - Za en zo tot 12 uur A. van der Male, Duin weg 59, Zoutelande, tel. 561282. Zo vanaf 12 uur en ma F. van Eede, de Casembrootstraat 24, Westkapelle, tel 571234. Midden-Walcheren - Za, zo en ma A. Stutterheim, Sivertstraat 40, Me liskerke, tel. 561760 VERLOSKUNDIGEN Vlissingen - Vr vanaf 9 uur tot di 9 uur H. Klompe te. 471140.. Middelburg - do vanaf 20 uur tot zo 20 uur Jeannette Drijdijk tel. 626045. TANDARTSEN Za, zo en ma D. Matthijs, Seisweg I, Middelburg.Spreekuur van 11 tot 12 uur, tel. 641376. P. van Malland, (alleen eigen patiënten) Tobagolaan 6 Vlissingen, tel. 478290. APOTHEEK Middelburg - vr. 24-5 tot vr.31-5.Ringeling, Lange Delft 133 Vlissingen - Vr. 24-5 tot vr. 31-5 Papegaaienburg, Papegaaienburg 24, tel 466345 DIERENARTSEN Za, zo en ma E. v.d. Akker, Kanaal straat 3 Oost-Souburg, tel. 460860 Dierenartsenpraktijk Oostkapelle, Oude Domburgseweg 33a tel. 581443. Vogelopvang Midden Zee land, tel. 628288. POLITIE Noodhulp, als elke seconde telt: 06- II. Overige assistentie aanvragen 633333. Voor alle andere aangele genheden zijn de bureaus in Mid delburg en Vlissingen 24 uur per dag geopend. KERKDIENSTEN Rooms-katholieke kerk. Der Boe- de 2e, 4e en 5e zaterdag 10.30 Ter Reede za 17 uur. Vlissingen Onze Lieve Vrouwe kerk za 19 uur, zo. 9.30 uur, wo 9 uur. Open Hof zo 11.15 uur di 9.00 uur. Souburg Mar- tinuskerk zo 10 uur Zoute Viever 1 e en 3e za 9 uur Midddelburg Petrus en Paulus kerk zo. 10 uur Hoek steen zo. 11.30 uur Sint Willibrord za 17 uur, Domburg Sint Willibrord- kapel za 19 uur. Dishoek, Emmaus- kerk za 10 uur, Zoutelande H. Ca- therina, zo 10 uur, Vrouwenpolder OLV zo 10.00 uur Nederlands Hervormde kerk. Aagtekerke 10 en 19 uur Domburg 10 en 19 uur Gapinge 10 uur Grijps- kerke 10 en 19.30 uur. Kleverskerke 9.30 uur Koudekerke 9.30 uur Mid delburg Koorkerk 10 en 16.30 Ont- moetingskerk (bond) 11 en 18.30 uur Nieuwland 10.30 uur Ritthem 9 uur. Oostkapelle 10 uur Oost-Sou burg Kanaalstraatkerk 9.30 Oranje- pleinkerk 9.30 uur en 19 uur Zoute Viever 19 uur Veere 9.30 en 15.30 uur. Vlissingen St. Jacobskerk 9.30 uur. Open Hof 9.30 uur Schaaps kooi 9.30 uur Ter Reede 19 uur Vrouwenpolder 10 uur Westkapelle 9.30 en 19 uur Vrouwenpolder 10 uur.. Ziekenhuis Walcheren zo 10 uur Chr. Gereformeerde kerk, Vlissin gen, zo 9.30 en 16.30 uur Gereformeerde kerk. Grijpskerke uur Koudekerke 9.30 uur Melis kerke 10 en 14.30 Oost-Souburg 9.30 uur Serooskerke 10 uur Veere 10 uur. Vrouwenpolder 10 uur. Gereformeerde Gemeente Vlissin gen 9.30 en 16 uur, Gereformeerde Kerk Vrijge maakt. Middelburg 9.30 en 16.30 Vlissingen 9.30 en 16.30 uur Ned. Gereformeerde Kerk Middelburg 9.30 uur Zevendedagsadventisten Middelburg za 11 uur, Vlissingen za 9.30 uur Doopsgezinde Gemeente Middelburg uur Vlissingen zo 9.30 uur Kristen Zuidmolukse kerk Oost-Souburg zo 10 uur, ma 13 uur Koudekerke uur. Angli caanse Kerk Vlissingen-Oost uur. Pinkstergemeente Middel burg 11.30 uur. Vlissingen e.o. 15.00 Pinkstergemeenschap Sja- loom Souburg 14.30 uur. Bethel Pinksterkerk Vlissingen wo 19.30, vr 19.30, zo. 11.30 Christelijk Cen trum Zeeland Vlissingen 10.30 uur. Nieuw Apostolische kerk West- Souburg wo. 20 9.30 en 17 Evan geliegemeente Middelburg 9.30 Oost-Souburg 10 Volle Evangelie gemeente Arnemuiden do. 20 zo. 10 Serooskerke do. 19 West-Sou burg zo. 10 Middelburg Thomaska pel wo 20, zo 10 uur. Filadelfia Ge meente Vlissingen wo 19 uur, zo 10 uur Vrije Evangelische Gemeente Westkapelle 9.30 De Rafaël ge meenschap Eleos Middelburg 9.30 uur. Leger des Heils Vlissin gen 10 uur. U kent dat spreekwoord wel. Een nieuwe lente, een nieuw ge luid. Voor mij heeft dit spreekwoord altijd betekend dat er in het voorjaar weer van alles begint te bloeien. Nieuwe zaken kondigen zich aan. De donkere koude dagen zijn weer voorbij. Alles wordt weer groen en met verfrissende moed gaan wij met zijn allen op pad. Kortom, het kan niet mooier. In provinciale staten is het ook de tijd om de financiële stand van zaken te bezien. Dit gebeurt aan de hand van wat wordt genoemd de voorjaarsnota. Via deze nota wordt een voorschot genomen op de behandeling van de begroting van het volgend jaar. In dit geval dus 1997. In de vergadering van 24 mei zal dit gaan gebeuren. Dat jaar 1997 lijkt een eind weg. Maar u moet daarbij bedenken dat veel zaken op een rij gezet dienen wor den voordat in het najaar de begroting wordt vastgesteld. Het is dus niet zo gek om nu al wat hoofdlijnen uit te zetten. De provincie kan niet naar hartelust allerlei uitgaven doen. Het is meestal een kwestie van passen en meten om de inkomsten en uitgaven in evenwicht te krijgen. Dat komt voornamelijk om dat een zeer groot deel van de provinciale inkomsten van de regering in Den Haag afkomstig is. Er is daarom niet veel ruimte om zelf inkomsten te vergaren. Een voorbeeld van dat laatste zijn de opcenten bij de houderschapsbelasting, u weet wel, de oude motorrijtuigenbelasting. Die inkomsten van de regering wisselen nog weieens. Soms wordt er zelfs achteraf afgerekend! Dat mogen wij als provinciaal bestuur ook nu weer meemaken. Over 1995 was de uitkering van de regering aan de provincie Zeeland vastgesteld. Daar houd je dus reke ning mee. Je doet uitgaven zover het altijd te krapjpe budget dat toelaat. In feite is de situatie niet veel anders dan bij u en bij mij thuis. Je weet wat je inkomsten zijn en daar leef je naar. Het systeem van de uitkering, en dat geldt voor alle provincies, is echter gekoppeld aan de uitgaven die de regering zelf doet. En daar zit nu opeens een moeilijkheid. De netto rijksuitga ven, zoals dat zo mooi heet, blijken over 1995 opeens veel lager te zijn uit gevallen. De regering had dus voor zich zelf niet goed geraamd. Op zich is dat niets nieuws. Meestal was het echter zo, dat er te veel was uitgegeven en kregen de provincies een nabetaling. En welke gevolgen heeft dit nu? Heel simpel. De regering zegt: 'ik heb u te veel betaald over 1995, wilt u even wat geld terug storten, beste provincie Zeeland!' Dat geeft een extra probleem. Eerder was al afgesproken dat er be zuinigd zou worden. Nu komt dat extra probleem daar nog bij. En het vervelende is dat die verminderde inkomsten van de re gering niet alleen staan. Hiervoor gaf ik al aan dat de opcenten bij de motorrijtuigenbelasting ook één van de geldbronnen van de provincie is. Die opcenten worden door de rijksbelasting dienst geheven en worden daarna aan de provincie uitbetaald. De invoering van de houderschapsbelasting heeft onder meer als wijziging, dat er niet meer, zoals voorheen, vooraf wordt betaald. Dat gebeurt nu tijdens de periode, een kwartaal dat u al met uw auto rijdt. U kunt het gevolg waarschijnlijk al ra den. Ook de provincie krijgt nu later haar geld van de belas tingdienst. Omdat de nieuwe periode precies over het begro tingsjaar heen liep, betekende dat voor de provincie Zeeland een vermindering yan inkomsten van 0,9 miljjoen gulden. Om dat ook al eerder voor het jaar 1997 bezuinigingen waren afge sproken, betekent dit alles dat de behandeling van de voor jaarsnota een niet al te prettige bezigheid is. Het passen en me ten zal nog preciezer moeten gaan gebeuren. En, er zal op nieuw bezuinigd moeten worden! Een nieuwe lente, en jam merlijk genoeg, in dit geval het zelfde geluid.

Scheldebode | 1996 | | pagina 3