Jaap Pijnenburg onder de lat bij Kloetinge ANTWOORD Drukke dagen Vrouwenpolder ?SRA zeedio Women's Concert Choir zingt in 'Open Hof' Recreatiekaart Zeeland Jazzfestival Middelburg Kinderen in twee culturen BURO VOOR RECHTSHULP Doelman gaat er weer met veel ambitie en zelfvertrouwen tegenaan Vakantiewerk en kinderbijslag Avondmarkt in Heinkenszand Recht op loon bij ziekte Hogeschool op Spaanse toer SCHELDEBODE VAN WOENSDAG 22 MEI 1996 'S-HEER HENDRIKSKINDEREN - Jaap Pijnen burg, die volgend seizoen bij Kloetinge onder de lat staat, ziet zijn verdere voetballoopbaan met vertrou wen tegemoet. De 31-jarige doelman van Hoek, die in augustus van het vorige jaar door een beenbreuk op non-actief kwam te staan is daarvan volledig hersteld en kan er weer tegenaan, zoals hijzelf verklaart. „Ik heb inmiddels mijn rentree gemaakt in een wedstrijd die Hoek speelde tegen Temeuzense Boys en die ver liep voor mij voortreffelijk. Ik had totaal geen angst en voelde me weer in mijn element onder de lat. Dat geeft je uiteraard zelfvertrouwen en met veel ambitie zal ik dan ook straks bij Kloetinge aan de slag gaan. Bij mijn nieuwe club wil ik aantonen dat ik nog steeds op het hoogste niveau mee kan." Overstapje Noodlot LAND 311 Bij Hoek was men daar wat huiverig voor. Althans het trai nersduo Johan Ballegeer - Ni co van de Kerkhove, dat dit sei zoen de lakens uitdeelde bij de Zeeuws Vlaamse zaterdageer steklasser. „Misschien wel begrijpelijk", merkt Pijnenburg op. „Beide oefenmeesters hadden me im mers praktisch niet aan het werk gezien bij Hoek, alleen in de voorbereiding op het nieuwe seizoen. En die korte periode pakte fataal uit voor mij door die beenbreuk. Daarom zijn er wellicht twijfels gerezen bij de trainers, wat betreft mijn capa citeiten. Daarom kozen ze voor zekerheid en willen een nieuwe doelman van klasse aantrek ken. Let wel, ik kon bij Hoek blijven, maar zonder de garan tie dat ik een basisplaats zou krijgen. Dat leek me niet aan trekkelijk, want ik ben bepaald geen bankzitter. Daar voel ik me te goed voor, ik wil actief bezig zijn in een wedstrijd. Ze ker als je, zoals ik, drie keer in de week de Schelde over moet om te gaan trainen bij Hoek. Daar gaat immers veel tijd in zitten." Jaap Pijnenburg, als foto-las ser werkzaam op De Schelde, doet uit de doeken dat hij 's morgens om half zeven de deur uit gaat, 's middags om half zes thuis komt, zich dan moet rep pen om de boot te halen naar de overkant, als er getraind moet worden en dan pas na tienen weer thuis komt. „Dat is een opoffering" verklaart hij rond uit. „Overigens had ik het er graag voor over, want Hoek is een prachtige vereniging waar ik het prima naar mijn zin had. Ook mijn vrouw Gitta (een zus van Marcel Schenk red.) heeft er nooit moeilijk over gedaan dat ik vaak langdurig van huis was. Ik geef toe dat het feit dat ik afscheid moet nemen van Hoek wel wat pijn doet. Door de omstandigheden waarvoor ik kwam te staan heb ik toch besloten om de overstap naar Kloetinge te maken. Want nog maals, ik wil geen tweede keus zijn. En bij mijn nieuwe club kreeg ik de zekerheid van een basisplaats." Kloetinge is de zesde club waar Jaap Pijnenburg het wil gaan maken. Hij maakte dus nogal VLISSINGEN - Het Women's Concert Choir, dat jaarlijks wordt samengesteld uit laatste jaars studenten van het Moody Bible Institute, is op tournee door Europa. Maandag 27 mei zingt het koor van 50 jonge vrouwen in de 'Open Hof' aan de Alexander Gogelweg 57 in Vlissingen en dinsdag 28 mei zijn ze te beluisteren in de Mar- anatha-kerk te Goes; beide con certen beginnen om 20.00 uur. Naast het koor dat drie- tot zes stemmig zingt is er het 'Bell En semble' dat bestaat uit dertien koorleden, die met handbellen een geheel eigen geluid laten horen. Het koor verzorgt van 27 mei tot 3 juni diverse optreden in Nederland en Vlissingen heeft hiervan de primeur. De organi satie heeft de stichting EDZA en de optredens werden moge lijk gemaakt door een goede oe cumenische samenwerking tus sen verschillende kerken, ge meenschappen en organisaties. Leden hiervan treden op als gastgezin voor de koorleden. Het Women's Concert Choir treedt gratis op, om de kosten te dekken wordt één collecte ge houden. ZEELAND Vraag en antwoordrubriek SVB, uitvoerder van de AOW, de AKW en de AWW. Ieder jaar wordt door vele scholieren vakantiewerk verricht. Hiermee verdienen ze hun vakantie of er gewoon een noodzakelijk centje bij. Aan vakantiewerk en de in komsten daaruit zijn wel een aantal regels verbonden, die belang rijk zijn voor het recht op kinderbijslag. Wat verstaat de Sociale Verzekeringsbank onder vakantiewerk Onder vakantiewerk wordt verstaan: Werkzaamheden die voor een beperkte periode worden verricht tijdens de zomervakantie. Deze werkzaamheden mogen géén deel uitmaken van de beroepsopleiding of de studie van uw kind. Bijvoorbeeld, als uw zoon of dochter stu deert in het kader van het leerlingstelsel en hij/zij blijft gedurende de zomervakantie bij dezelfde werkgever werkzaam, dan kunnen deze werkzaamheden niet worden gezien als vakantiewerk. Het is dan een gewone dienstbetrekking. Kan een kind het hele jaar vakantiewerk doen? Nee, vakantiewerk kan alleen worden gedaan gedurende de zomer vakantie, in de periode tussen twee schooljaren of tussen twee oplei dingen. Als uw kind niet meer doorleert, kunnen de werkzaamheden dan ook niet als vakantiewerk aangemerkt worden. Hoeveel mag mijn kind met vakantiewerk verdienen Van het bedrag wat uw kind met vakantiewerk verdient, wordt (in totaal) 1650,-- netto buiten beschouwing gelaten. En als mijn kind méér verdient? De méérinkomsten kunnen van invloed zijn op de hoogte van de kin derbijslag. Vooral voor kinderen waarvoor drievoudige kinderbijslag wordt genoten kan dit al snel van invloed zijn. Mijn dochter heeft een bijbaantje op de zaterdag. Nu kan zij bij die zelfde werkgever vakantiewerk doen. Hoe zit het dan? Als uw dochter naast haar gewone zaterdagen méér dagen gaat wer ken, wordt alleen datgene wat zij méér verdient aangemerkt als ver diensten uit vakantiewerk. Uiteraard moet ook worden voldaan aan de eerdere voorwaarden. Het vakantiewerk moet dus echt vakantie werk zijn. Mijn zoon van 17 jaar, wil na het behalen van zijn diploma gaan wer ken, hij gaat in ieder geval niet meer verder studeren. Bestaat er dan ook nog recht op kinderbijslag? Een kind wordt als werkloos beschouwd als het werkzoekend is. Om werkzoe- kend te zijn moet hij/zij zijn ingeschreven bij het Arbeids bureau. Werkt of studeert uw zoon 19 uur of meer per week, dan wordt hij niet als werkloos beschouwd. Wordt uw zoon werkloos (ge stopt met studie of opleiding), dan moet hij uiterlijk BINNEN EEN MAAND daarna zijn ingeschreven bij het ARBEIDSBUREAU. U heeft nadat uw kind werkloos is geworden nog recht op maximaal twee kwartalen kinderbijslag. In dit geval kan uw kind echter géén vakantiewerk meer doen. Dit wordt dan als een gewone dienstbe trekking aangemerkt. Voor overige vragen over de Algemene Ouderdomswet (AOW) de Al gemene Kinderbijslagwet (AKW) of de Algemene Weduwen en We zenwet (AWW), kunt u terecht bij het districtskantoor van de Socia le Verzekeringsbank (SVB) of één van de spreekuren van de SVB in de regio. Het districtskantoor Middelburg is gelegen aan de Segeerssingel 10 te Middelburg en er worden spreekuren gehouden in Goes, St. Maar tensdijk, Temeuzen, Zierikzee en Oostburg. Voor meer informatie kunt u ons uiteraard ook bellen: (0118) - 691100. Wij zijn op werkda gen geopend van 8.00 uur tot 17.00 uur. 1 Pijnenburg revalideerde bij High Five onder de vakkundige leiding van Marian Kerkhove. eens een overstapje. „Je zou me een zigeuner kunnen noemen", merkt hij laconiek op. „Die zijn immers ook niet aan een vaste standplaats gebon den. Maar een en ander wil niet zeggen dat ik het niet naar mijn zin had bij welke club dan ook. Wel streefde ik er steeds naar om op hoog niveau te spelen." De robuuste doelman, 1.91 me ter lang en 96 kilogram schoon aan de haak, die geruime tijd vaste keus was in het Zeeuws elftal begon zijn voetbalcarriè re bij Zeeland Sport in Vlissin gen. Daar kwam hij op zijn ze ventiende jaar in het 'eerste'. Vertrok toen naar de zaterdag club Oostkapelle, dat toen in de tweede klas KNVB uitkwam, werd met die club kampioen en acteerde met Oostkapelle drie jaar in de eerste klasse. Daarna volgden zes dienstjaren bij Ser- ooskerke met tussendoor een jaartje bij Middelburg. „Bij Serooskerke, waar ik vier jaar in de tweede klas speelde en twee seizoen in de eerste klas, heb ik eerlijk gezegd tot nu toe wel mijn mooiste tijd gehad. Dat was een echte vrienden club, waar men alles voor el kaar over had." Een paar jaar geleden trok Hoek bij Pijnenburg aan de bel. Hij hapte toe en maakte ook in zijn eerste seizoen furore bij de blauwen van de overkant. Vorig jaar sloeg het noodlot toe voor de talentvolle doelman. Hij liep een dubbele beenbreuk op in een oefenwedstrijd tegen AFC. Aanvankelijk leek het er op dat Pijnenburg na de win terstop zijn rentree zou kunnen maken bij Hoek. Maar het pak te anders uit. In december moest er opnieuw operatief worden ingegrepen, toen bleek dat zijn botten niet aaneen gegroeid waren. „Dat was voor mij een lelijke streep door de rekening. Ik moest op nieuw gaan revalideren. In Goes werkte ik een herstelpro gramma af bij High Five, onder leiding van Marian Kerkhove en in Hoek werd ik een paar keer per week aangepakt door Mario Tange. Nou, ik moet zeg gen dat beide fysiotherapeuten er alles aan hebben gedaan om me weer top-fit te krijgen, en dat is dan ook gelukt. Alle lof voor dit tweetal, voor hun vak kennis maar tevens voor de in spiratie die ze me gaven tijdens die periode dat ik onder hun behandeling was. Want echt ik heb wel eens een dip gekend. En de pijn die ik had tijdens en na de krachttraining bij High Five wil ik dan ook maar zo FOTO TANNIE DE JONGE snel mogelijk vergeten." Jaap Pijnenburg, geboren en getogen Vlissinger, maar sinds anderhalf jaar inwoner van 's-Heer Hendrikskinderen - 'we willen hier niet meer weg' - kan er nu weer volop tegenaan. Het geluk straal van het jonge gezinnetje af, mede omdat vier maanden geleden hun eerste kindje werd geboren, een doch tertje. „Voetbal betekent veel voor mij", laat Jaap Pijnenburg weten, „maar zo'n kleintje erbij slaat in feite toch alles. Het geeft me nog meer dan voorheen inspiratie en ambitie om mijn voetballoopbaan voort te zetten en ik hoop bij Kloetin ge een mooie tijd tegemoet te gaan." HEINKENSZAND - De winke liersvereniging Winbela houdt vrijdag 24 mei van 19.00 tot 23.00 uur een feestelijke avond- markt op het parkeerterrein van Golff supermarkt Houwe- ling aan de Dorpsstraat. Feestverlichting, marktkramen en een terras met barbecue zor gen voor een gezellige sfeer. Er is een keur aan artikelen: kle ding, auto's, videobanden, sie raden, fietsen, parfums, Lim burgse vlaaien, wijnen, zonne brillen, bloemen, foto-artikelen en nog veel meer wordt tegen scherpe prijzen aangeboden. De Beierse kapel en een dweil band van tien muzikanten om lijsten de avondmarkt met vro lijk deunen. MIDDELBURG Er is een nieuwe Zeeland Recreatiekaart verkrijgbaar. Deze kaart met een schaal van 1:100.000 is on langs geactualiseerd, opnieuw vorm gegeven en herdrukt. De Recreatiekaart is een func tionele kaart, met aan de ene kant een uitgebreide wegen kaart van Zeeland en aan de andere kant alle recreatiemoge lijkheden. Nieuw op de kaart zijn het tracé van de Wester- schelde Oeververbinding, het museum 'Het Vlaemsche Erf goed' te Groede, dat genomi neerd is voor de Toerismeprijs, het binnenkort te openen Fruit teeltmuseum in Kapelle en de veerdienst Vlissingen - Sheer- ness. De kaart kost 8,25 en is verkrijgbaar bij de Provinciale VW Zeeland, de VW's in de regio en bij boekhandels en kiosken. MIDDELBURG Een van de grote trekkers van het 19e jazz festival is ongetwijfeld het op treden van de Dutch Swing Colleg Band tijdens de officiële opening op donderdag 23 mei in de Stadsschouwburg. De avond begint om 21.00 uur. Donatuers betalen 7,50 entree en niet-donateurs 15,00. Op vrijdag 24 mei wordnt om 14.00 uur een scholenconcert gegeven in de kantine van Ze- landia. Voor een tientje is het mogelijk een button te kopen die op vrijdag- of zaterdag avond toegang geeft tot tal van kroegen in de binnenstad, waar overal jazzbandjes spelen. Op zaterdagmiddag is er eens streetparade, terwijl op de po dia in de Lange Delft, bij de Hrerberg, op de Vlasmarkt, het Koorkerkplein, de Vismarkt en de Markt podiumorkesten op treden. Om ongeveer 16.30 uur wordt de middag afgesloten met een grote jamsessie op het de Markt. Het jazzfestival wordt afgesloten met een grote jazzhappening in de Stads schouwburg van 21.00 tot 02.00 uur. Kaarten voor de slotavond kosten een tientje voor dona teurs, terwijl niet-donateurs 17,50 neer moeten tellen. Bij de VSB aan de Lange Delft zijn kaarten in de voorverkoop. VLISSINGEN Als je afkomstig bent uit een ander land en je kinderen worden geboren in Nederland, dan kom je vaak voor al lerlei vragen te staan. Spreek je thuis met je kinderen alleen je ei gen taal of voed je je kinderen op in het Nederlands of tweetalig? Welke dingen uit je eigen cultuur geef je de kinderen mee en hoe doe je dat? Hoe leer je kinderen de dingen die voor jou belangrijk zijn en hoe ga je om met de dingen die het kind op school of van an dere kinderen leert? 'Kinderen opvoeden in twee culturen' is het thema van een VROUWENPOLDER Het was een gezellige drukte tijdens de Vrouwenpolderse dagen, ook al liet het weer het wat afweten. Zoals ieder jaar beet Vrouwenpolder de spits af van het braderie- seizoen en zoals ieder jaar konden jong en oud zich naar hartelust vermaken. FOTO HARRY DE LANGE bijeenkomst georganiseerd door de Provinciale Intercultu rele Werkgroep Vrouwen op woensdag 22 mei om 20.00 uur in 'Het Woltershuis', Hogeweg 103-105. De avond wordt geo pend met een videofilm over de opvoeding van kleine kinderen uit verschillende culturen in een stad in Nederland. Naar aanleiding van de videobeelden houdt mevrouw Ritoe een korte inleiding over het opvoeden in twee culturen. Daarna is er ge legenheid tot gesprek. Het zingen van kinderliedjes is in bijna alle landen belangrijk in de omgang tussen moeders en kinderen. Nona Risakotta en Sylvia van Belzen zullen de avond muzikaal besluiten met een presentatie van enkele lied jes. Vrouwen die zich in het the ma herkennen zijn welkom. De toegang is gratis. De Provinciale Interculturele Werkgroep Vrouwen wil drie tot vier keer per jaar een avond organiseren over steeds wisse lende onderwerpen. Het zijn netwerkbijeenkomsten, waarbij het er vooral om gaat dat we kunnen leren van eikaars erva ringen als Antilliaanse, Turkse, Marokkaanse, Surinaamse en andere buitenlandse vrouwen in Zeeland. Op 22 mei is de eer ste avondbijeenkomst in Vliss ingen. Op 17 juni wordt er in Goes een bijeenkomst gehouden over zelfstandig ondernemer schap van allochtone vrouwen en in het najaar een avond in Terneuzen waarbij het leven van buitenlandse vrouwen in Nederland centraal staat. Nadere informatie bij het secre tariaat van de werkgroep: COS Zeeland Goes. Mevrouw Van Loon kwam donderdag op het spreekuur in Mid delburg met vragen over de rechten op loondoorbetaling bij ziek te. Haar man had vorig weekend zijn been gebroken bij het voet ballen, waardoor hij zeker enige maanden niet zou kunnen wer ken. Zij vroeg zich af of de afschaffing van de Ziektewet per 1 maart jongstleden voor haar gezin financiële gevolgen zou hebben. Van af de inwerkingtreding van de Wet Uitbreiding Loondoorbetaling Bij Ziekte (WULBZ) per 1 maart 1996 biedt de Ziektewet voor werknemers in vaste dienst inderdaad geen soelaas meeer. Vanaf deze datum is de werkgever verantwoordelijk voor de doorbet aling van het loon tijdens ziekte. Slechts in bijzondere situaties, zoals bij zwangerschap, faillissement van de werkgever, herintre ding vanuit de wao, bij ziekte tijdens werkloosheid of na een tij delijk dienstverband, kunnen werknemers nog een beroep doen op de Ziektewet. Ook kan er bij uitzendwerk, thuiswerk, oproe- parbeid nog recht bestaan op een Ziektewetuitkering. De loonbetalingsverplichting van de werkgever geldt in principe voor een periode van maximaal 52 weken. Indien de werkgever zich niet houdt aan zijn verplichting om de ziekmelding binnen 13 weken bij de bedrijfsvereniging te melden, wordt de doorbet alingsperiode verlengd met de periode van de te late melding. De betalingsverplichting van de werkgever tijdens ziekte eindigt in ieder geval na afloop van het dienstverband. Indien de ziekte voortduurt, dient de werknemer ziekengeld aan te vragen bij de bedrijfsvereniging. De werkgever behoort op grond van de nieuwe wet 70% van het loon door te betalen doch ten minste het minimumloon. Vaak be staat op grond van de arbeidsovereenkomst en/of cao daarnaast een aanvullende verplichting om het loon tijdens de ziekteperio de aan te vullen tot 100% van het oude loon. De arbeidsovereen komst of cao kan daarnaast ook de bepaling bevatten, dat over de eerste twee dagen van ziekte, de zgn. wachtdagen, geen loon ver schuldigd is. Bij ziekteperiodes die elkaar opvolgen met tussen pozen langer dan 4 weken kunnen deze wachtdagen steeds op nieuw van toepassing zijn. Op grond van de van toepassing zijn de cao had de heer Van Loon inderdaad recht op volledige door betaling van zijn salaris. Mevrouw Van Loon vroeg zich verder af hoe de controle en bege leiding in de nieuwe wet was geregeld. De werkgever is vanaf het begin van de ziekte verantwoordelijk voor de controle en begeleiding van de werknemer. Hij moet daartoe regelmatig contact onderhouden met de zieke werkne mer en nagaan of de ziekte verband houdt met de werkomstan digheden. De werknemer is echter niet verplicht om gedetailleer de vragen over de aard van de ziekte te beantwoorden. Ook de controlearts mag slechts die gegevens doorgeven, die van belang zijn voor de vaststelling van de loondoorbetalingsplicht en de reïntegratie. De werknemer is uiteraard wel verplicht zich aan alle controle voorschriften te houden die binnen het bedrijf gelden. Bij over treding van de controlevoorschriften kan de werkgever zijn bet alingen opschorten. Als werkgever en werknemer van mening verschillen over het ziekzijn, kan door een van beiden een second opinion (tweede oordeel) worden gevraagd bij de arts van de bedrijfsvereniging. Indien een werknemer zich niet kan neerleggen bij de uitspraak van deze arts kan hij naar de rechter stappen. De werkgever kan verder van een zieke werknemer verlangen, dat deze aangepast werk gaat verrichten, zelfs bij een andere werkgever. Hiervoor is wel toestemming van de arts van de be drijfsvereniging vereist. Bij weigering om passend werk te verrichten, hoeft de werkgever het loon niet meer door te betalen. Mevrouw Van Loon was met het bovenstaande voldoende geïn formeerd. Uiteraard is het bovenstaande slechts een voorbeeld. Heeft u vra gen naar aanleiding van dit artikel of andere vragen van juridi sche aard, dan kunt u altijd voor advies en hulp terecht op het gratis spreekuur van ons bureau: in Middelburg, Vlasmarkt 28, iedere maandagmmiddag en don derdagavond, uitsluitend volgens afspraak. Afspraken maken el ke werkdag tussen 9.00-12.00 uur via 0118-637120; in Vlissingen, Open Hof, A. Gogelweg 59, iedere dinsdag, 9.00- 11.00 uur. De hoofdvestiging van het bureau te Middelburg is de hele week telefonisch bereikbaar onder nummer 0118-637120. DONDERDAG 23 MEI 7.05-8.00 uur Ochtendeditie met het weer in de provincie en een overzicht uit de ochtendbladen. 8.32 Ochtend editie met actualiteitenquiz. 9.05 Vra gen staat vrij. 11.05 'n uurtje Bert. 12.05-13.00 Middageditie. 13.35 de Passage, culturele agenda 14.05 Mu ziek in Bedrijf 16.03 Rondje Zeeland, programma over Zeeuwse muziek: vandaag Maarten Termont17.03- 18.12 Avondeditie met o.a. Zegt u 't maar. VRIJDAG 24 MEI 7.05-8.00 Ochtendeditie met het weer in de provincie en een overzicht uit de ochtendbladen. 8.32 Ochtendeditie met actualiteitenquiz. 9.05 Muziek door de week. 10.05 Zwemer, pro gramma over de Zeeuwse taal. 11.05 'n uurtje Bert. 12.05-13.00 Middagedi tie met Het Fort Zeelandia. 13.35- 17.00 Bolsjoi, programma over kunst en cultuur. 17.05-18.00 Avondeditie met Zeeuws Diep. Vandaag met Len ny Geluk-Poortvliet, Marijn Dieleman en Tjeu Strous. ZATERDAG 25 MEI 9.03 Die's nog van voor d'n oorlog; vandaag de heer Veraart uit IJzendij- ke. Piano: Leen Zietse. 10.03-13.00 Dag-Week, gevarieerd familiepro gramma. 13.34-18.00 Omroep Zee land Sport. ZONDAG 26 MEI 10.02 De Tijdmachine: van Zeeuws-Vlaanderen naar Frankrijk en terug. 11.02 De Zeeuwse Lucht; van daag: jubileumconcert Oratorium Ver eniging Vlissingen. 12.05 Die 's nog van voor d'n oorlog; vandaag me vrouw Reina Sanderse uit Axel. MAANDAG 27 MEI 9.05 Pinkster Twwee agenda, uitgaan stips. Muziek door de week. 10.05 Met Aly de Boer op. 11.05 'n Uurtje Bert. 12.05-13.00 Middageditie met het spelletje Wegwies. 13.12 Muziek door de week. 14.05 Omroep Zeeland Sport 17.05-18.12 Avondeditie met o.a. zegt u het maar DINSDAG 28 MEI 7.05-8.00 Ochtendeditie. 8.32 Och tendeditie met o.a. actualiteitenquiz. 9.05 Muziek door de week. 10.05 Oo gappels en muilperen; 11.05 'n Uurtje Bert. 12.05-13.00 Middageditie 13.35 De Passage, met de evenementen in de Zeeuwse theaters. 14.05 Muziek in bedrijf 16.03 Gefeliciteerd! 17.05- 18.12 Avondeditie met Zegt u 't maar. WOENSDAG 29 MEI 7.05-8.00 Ochtendeditie. 8.32 Och tendeditie met o.a. actualiteitenquiz. 9.05 Muziek door de week. 10.05 Zeeuwse Streken. 11.05 'n Uurtje Bert 12.05-13.00 Middageditie. 13.35 De Passage met tentoonstellingsover zicht. 14.05 Muziek in bedrijf. 16.03 Het Kanaal door Zeeland. 17.05-18.12 Avondeditie met o.a. zegt u 't maar. VLISSINGEN - Op de Hoge school Zeeland is vorige week op gepaste wijze met muziek, kunst, praat en drank 'tien jaar internationalisering' gevierd, met de nadruk op de banden met Spanje. Eregast van die dag was Juan Luis Cebrién, de oprichter en voormalig hoofd redacteur van El Pais, de krant die tien jaar geleden de Medal of Freedom of Speech werd toe gekend, een Roosevelt Award. De banden die de Hogeschool met Spanje heeft dateren van tien jaar geleden. Toen werd de eerste samenwerkingsovereen komst met de Universiteit van Barcelona getekend. Momenteel werkt de Hoge school samen met de, universi teiten van Barcelona, Pampa, Sevilla, Vigo en Granada. Sinds 1986 studeerden en stu deren er 125 Spaanse studenten in Vlissingen en 180 'Hoge- scholers' in Spanje. Een aantal, dat volgens voorzitter college van bestuur L. Labruyère de laatste jaren toeneemt. Daar naast hebben circa 350 studen ten hun stage in Spanje door gebracht. Van het docenten corps gingen 15 Nederlandse docenten naar Spanje en twin tig Spaanse docenten naar Ne derland. Sinds kort heeft de Hogeschool Zeeland haar acti viteiten in Spanje uitgebreid en kunnen vier van de Vlissingse opleidingen aan de Spaanse studenten worden aangeboden, zoals Aquatische technologie, civiele techniek of weg- en wa terbouwkunde, economisch- linguïstische opleiding en de opleiding communicatie. Via de Spaanse partners gaat de HSZ samen met een Britse en een Amerikaanse universi teit deelnemen aan een project in Latijns-Amerika. Het gaat daarbij om het opzetten van opleidingen op het gebied van business en techniek in zeven Zuid-Amerikaanse landen.

Scheldebode | 1996 | | pagina 11