Ondernemers Opgelet; zeedio Mandoline-orkest na zestig jaar niet uitgeleerd o° P-RA ZATERDAG 11 en ZONDAG 12 MEI ÉK ZEELANDHALLEN GOES verkomst Zeppelin mooiste belevenis Zandvreters al kwart eeuw trouw aan V.V. Domburg Een wandeling door de Manteling SCHELDEBODE VAN WOENSDAG 8 MEI 1996 315 VLISSINGEN - In een wereld van dof klinkende bassen die gedwee en mo notoon het ritme van de housemuziek dreunen is er geen plaats meer voor componisten zoals Tsjai- kowski en Smetana. Een mandoline-orkest lijkt dan ook meer een nostali- gische waarde te hebben. Komende zaterdag zal 'Con Amore' uit Vlissin- gen het tegendeel bewij zen. Dan geeft dit mando line-orkest in de Concert zaal in Middelburg een jubileumconcert om hun 60-jarig bestaan te vie ren. Oorlogsjaren Con Amore viert jubileum met concert Dieptepunt Oorlogsleerlingen van zien elkaar na jaren terug de geschiedenis en natuur van een mooi stuk Walcheren, met een rijk geïllustreerde rondwandeling De Koperen Tuin UW ZAAK 5 WEKEN LANG IN DE SPITS! DOELTREFFERS. EEN ACTIE WAARMEE U GAAT SCOREN! DIT ZIJN DOELTREFFERS! BEL: 0118-442720 Marokkaanse band in de Paraplu Supporters Snert Verdriet P' Openingstijden: ZATERDAG 9-17 uur en ZONDAG 10- 17 uur i de SNUFFELMARKTde gezelligste rommelmarkt van Nederland In 1936 woonde Mien Kuijpers met haar moeder in de Winkel manstraat in Vlissingen. In de voorkamer gaf ze mandolineles. Samen met haar vijf leerlingen ging zij bijna elke avond op pad om leden te werven. Een jaar later gaf de toen nog Christelij ke Mandoline Vereniging C.M.V. haar eerste uitvoering in zaal Bethel op 'Het Eiland'. Het orkest kreeg een gage van vier gulden. Het ledenaantal bleef groeien en binnen de C.M.V. werden verschillende kleine ensembles gevormd. Er werd krontong en hawaiimu- ziek gespeeld. Ondanks de oorlogsjaren vond het orkest haar weg om de mu- ziek levend te houden. Er werd stiekem doorgerepeteerd in huiskamers en zo nu en dan werden er zelfs uitvoeringen gegeven. Een jaar voor het ein de van de oorlog wordt in een verslag van de bestuursverga dering van 7 maart 1944 ge sproken over de ontbinding van de 'Club'. De Duitse bezetter zouden alles in beslag nemen. Om dat te voorkomen werd door de leden besloten de instrumenten en al le gelden te schenken aan het Bethesdaziekenhuis. De Duit sers zagen af van inbeslagname en de C.M.V. bleef bestaan. De huidige dirigent Jo Eek- hardt kwam in 1951 op twintig- jarihe leeftijd bij het orkest van 'Mejuffrouw' Kuijpers. Ooit ging hij samen met een ander jeugdig lid, Wim Vos, door Vlis singen op stap met een emmer tje plaksel en een trapje. Het leek Mien Kuijpers een goed idee om met affiches re- klame te maken voor het con cert. Ze stond er niet bij stil dat daar een vergunning voor nodig was. Na een klacht van de ge meente konden Jo en Wim weer op stap. Nu om overal de affi ches weer weg te halen. In 1951 vierde het mandoli ne-orkest haar 15-jarig be staan. Op de avond van de uit voering kreeg het orkest haar huidige naam Con Amore. Tien jaar later trad Mien Kuij pers voor de laatste keer op als dirigente en gaf de stok over aan Jo Eckhardt. Hij dirigeerde toen al drie jaar de jeugdgroep van Con Amore die hij zelf had opgericht. Door zijn bezieling voor het orkest en de muziek bleef Con Amore zich tot op de dag van vandaag ontwikkelen. Jo Eckhardt: „We bezochten en bezoeken nog steeds concours en festivals.In die jaren lag Vlissingen geïsoleerd en hoorde je nooit andere mandoline-or kesten. Nu komen we met ande re orkesten in contact waardoor je je eigen spel op een hoger ni veau kunt brengen." Zestig la ter is Con Amore de gevestigde naam voor andere mandoli ne-orkesten. In 1986 promo veerde het orkest naar de hoog ste afdeling van het Nederland se verbond van Mandoline-or kesten, de afdeling superieur. De laatste jaren wordt er veel aandacht besteed aan de aan slagtechniek. Het zorgde voor een nieuw geluid van Con Amo re. Het orkest bezoekt seminars waar cracks uit de mandoline wereld zoals Benny Ludemann, Keith Harris en Leo van Rutte doceren. De inzet is om de oude technie ken weer op te pakken. Jo Eckhardt: „Dat is een hele moeilijke opgave wanneer je dertig of veertig jaar lang ge wend bent aan een bepaalde speltechniek. Bij voorbeeld de tremelo, het snel achterelkaar aanslaan van de snaren. Je kunt dat vergelijken met zingen. Je kan heel hard proberen te zin gen door veel kracht te zetten. Maar het is veel mooier om zon der veel kracht toch diezelfde resonantie te krijgen." Eind jaren zestig kwam voor Con Amore het dieptepunt. Het ledenaantal daalde van vijfen twintig naar dertien. De over gebleven orkestleden verloren langzaam hun motivatie. Er kwam een omslag toen accor deonist Monty van Belzen zich aansloot bij het orkest. Oud-le den werden weer overgehaald om te spelen en ook de leden van het opgeheven 'Tovido'-or- kest kwamen Con Amore ver sterken. Op dit moment bestaat het or kest uit 29 orkestleden. Tijdens het jubileumconcert wordt het orkest onder andere bijgestaan door het Smalstads Mannekoor en het koperensemble van Paul van Belzen. KOUDEKERKE - „Het was een oude school, met een plan ken vloer en een kolenkachel," herinnert J. van der Sluijs zich nog zijn eerste schooldag op de openbare lagere school in Kou- derkerke. Samen met nog twaalf andere jongens en meis jes van zes jaar ging hij 57 jaar geleden naar de eerste klas op de openbare school in Koude- kerke. Vandaag kwamen die leerlin gen voor het eerst sinds al die jaren voor een reünie bij elkaar geweest. Ze hebben zelfs een bezoek gebracht aan hun oude school. „In 1939 begon het schooljaar nog op 1 april," weet van der Sluijs te vertellen. „Pas later, in 1942 of zo, werd dat 1 septem ber. Het was maar een klein klasje, want openbare scholen waren er nog niet zo populair. Dat was nog een vrij nieuw gegeven. On ze juffrouw, juffrouw Van Kes- selen, was al eens ontslagen ge weest vanwege een tekort aan leerlingen." Toch waren er plannen voor een nieuw schoolgebouw. „Het was ook zo'n oud gebouw, al zeventig jaar oud en donker en lawaaierig met die houten vloeren. Sommige kinderen droegen ook nog klompen, dat maakte helemaal veel herrie," weet Van der Sluijs. „Er waren er zelfs die nog helemaal in ADVERTENTIES R.J. Swiers en A. van Haperen 19,90 boekhandel en uitgeverij Gasthuisstraat 12-14 - 4461JS Goes tel.: 0113-231072-fax: 0113-230241 Op 8 juni begint op de legendarische grasmat van het Wembley Stadion in Londen het Europees Kampioenschap Voetbal 1996. En tot en met de grote finale op de 30e zal heel Europa in de ban zijn van 31 top-interlands. DoelTreffers, een unieke actie. Speciaal voor u ontwikkeld door de VNU Weekbladen. En door de grote omvang met een uitstraling, een prijzen pakket en een omzeteffect zoals geen enkele indivi- M duele ondernemer ooit zou kunnen realiseren, w ff DoelTreffers trekken èn klanten naar uw zaak |A èn zorgen dat zij blijven komen èn stimule- I II J ren zo aan,oon')aar uw resultaten. W .Py VJEn niet een paar dagen of een week, maar gedurende de EK en al 3 weken daarvóór. De actie draait om DoelTreffers: zeskantige kraskaartjes die door in omloop worden gebracht. Vanaf week 21 geeft u ze aan uw klanten bij elke besteding vanaf 10.- of een door uzèlf te bepalen bedrag. Elke DoelTreffer heeft een kraskant. Onder de kraslaag vindt men een EK-wedstrijduitslag van 0-0 tot ho gere scores. En daarmee wordt deze spannende actie gespeeld. Bovendien is een groot aantal Doel Treffers direct gericht op uw zakelijke resultaten. Voor meer informatie of inschrijving via onze vertegenwoordigers a dracht liepen." In 1939 werd de bouw aanbe steed voor 14.000 en daarvoor werd het ook in de Biggekerk- straat gebouwd. In 1940 was het klaar, maar veel plezier be leefden de leerlingen niet aan het nieuwe gebouw. „De oorlog brak uit en er moesten vluchte lingen uit Vlissingen in," weet Van der Sluijs nog. Hij herin nert zich hoe dorpsomroeper Kees Maas in die tijd rondliep en de komst van de vluchtlin- gen aankondigde. „'Die je toe gewezen worden, mot je ne men,' riep hij. Dat gold dus ook voor de school. Later werd de school een bureau voor de ver spreiding van distributiekaar ten." Pas in juni 1940, nadat het ge bouw weer even was opge knapt, mochten de onderwij zers en de leerlingen er in. Tot dat de Duitsers het gebouw weer nodig hadden voor het on derbrengen van geronselde ar beiders die aan de verdedi gingsbunkers moesten bouwen. Het gebouw had ook nog eens veel te lijden, omdat in 1944 de dijken werden doorgestoken. De school kwam onder water te staan en er was aanzienlijke schade. Ook werden er voor de tweede keer vluchtelingen in gehuisvest. „Dus al die tijd za ten we nog in het oude gebouw aan de Badhuisstraat." Toch heeft hij ook leuke herin- •Op de foto de leerlingen van de openbare lagere school in Koudekerke. De medeleerlingen van J.van der Sluijs zitten voornamelijk op de voorgrond. Van der Sluijs is vierde van rechts. neringen aan zijn schooltijd. Geen vriendinnetje, nee dat niet. „Op wie had ik dan ver liefd moeten worden," vraagt hij een beetje verontwaardigd. Nee zijn mooiste herinnering heeft hij aan die zomerochtend dat de Zeppelin over de school vloog. „Toen moesten we alle maal naar buiten om te kijken. Want zoiets hadden we natuur lijk nog nooit gezien." In de winter van 1944-1945 wa ren de omstandigheden zo slecht, dat er helemaal geen school was. Na het beeindigen van de oor log, kon het nieuwe gebouw, dat toen al lang niet zo nieuw meer was, na het herstel van de waterschade, eindelijk officieel in gebruik worden genomen. „Maar toen was ons klasje van 1939 al niet meer compleet," vertelt van der Sluijs. Hij zag met spanning uit naar vandaag. „Want er zijn er maar zat tij dens de oorlog op de vlucht ge gaan en niet meer naar Koude kerke teruggekomen. Alleen Rob Louis hebben we niet op kunnen sporen. Sommi gen zien elkaar dus voor het eerst sinds een jaar of vijftig weer terug. Maar iedereen van ons klasje is nog in leven. En voor de rest komt iedereen," besluit hij tevreden. LAND DONDERDAG 9 MEI 7.05-8.00 Ochtendeditie met het weer in de provincie en een overzicht uit de ochtendbladen. 8.32 Ochtendeditie met actualiteitenquiz 9.05 Muziek. 10.05 Vragen staat vrij. 11.05 'n uurtje Bert. 12.05-13.00 Middageditie. 13.35 De Passage, met de concertagenda en het filmoverzicht. 14.05 Muziek in bedrijf. 16.03 Rondje Zeeland met Piet Brak man: vandaag: Meisje Loos 17.03-18.12 Avondeditie met o.a. Zegt u 't maar. VRIJDAG 10 MEI 7.05-8.00 Ochtendeditie met het weer in de provincie en een overzicht uit de och tendbladen. 8.32 Ochtendeditie met ac tualiteitenquiz. 9.05 Muziek door de week. 10.05 Zwemer, programma over de Zeeuwse taal. 11.05 'n uurtje Bert. 12.05-13.00 Middageditie met Het Fort Zeelandia. 13.35-17.00 Bolsjoi, pro gramma over kunst en cultuur. 17.05- 18.00 Avondeditie met Zeeuws Diep. Vandaag Mirjam van Zuilen, adjunct hofdredacteur PZC, Koen Hendriks, oud- gemeenteraadslid en kaderiid In dustriebond FNV en Wies Saman, sta tenlid CDA,secretaris Kring van Werk gevers Kanaalzone, Brabant/zeeuwse Werkgeversverenigingl 8.11Landelijke en Itemationale actualiteiten. ZATERDAG 11 MEI 9.03 Die's nog van voor d'n oorlog; van daag de heer dieleman uit Zierikzee. 10.03-13.00 Four Freedoms Award 1996, liver reportage rond de ceremonie van de uitreiking in Middelburg. 13.11 landelijke en internationale actualitei ten 13.34-18.00 Omroep Zeeland Sport. ZONDAG 12 MEI 10.02 De Tijdmachine; vandaag: Bel gische vluchtelingen in Zierikzee, 1914-1918 11.02 De Zeeuwse Lucht; vandaag: het Smalstads gemengd koor uit Brouwershaven 12.05 Die 's nog van voor d'n oorlog; vandaag De heer van Westen uit Goes, Piano Leen Zietsel 3.32-14.00 Omroep Zeeland Sport, 14.25-14.30 15.25- 15.30 16.25-16.30 Omroep Zeeland Sport in Langs de Lijn. 17.05-18.00 Om roep Zeeland Sport. MAANDAG 13 MEI 7.05-8.00 Ochtendeditie met het weer in de provincie en een overzicht uit de och tendbladen. 8.32 Ochtendeditie met ac tualiteitenquiz. 9.05 Muziek door de week. 10.05 Met Aly de Boer op. 11.05 'n Uurtje Bert. 12.05-13.00 Middageditie met het spelletje Wegwies. 13.35 De Passage met het expositie-overzicht. 14.05 Muziek in bedrijf 16.03 Sportclub De Zeeuwen, de achtergronden van de sport. 17.05-18.12 Avondeditie met o.a. zegt u het maar DINSDAG 14 MEI 7.05-8.00 Ochtendeditie. 8.32 Ochtend editie met o.a. actualiteitenquiz. 9.05 Muziek door de week. 10.05 Oogappels en muilperen; 11.05 'n Uurtje Bert. 12.05-13.00 Middageditie 13.35 De Passage, met de evenementen in de Zeeuwse theaters. 14.05 Muziek in be drijf 16.03 Gefeliciteerd! 17.05-18.12 Avondeditie met Zegt u 't maar. WOENSDAG 1 MEI 7.05-8.00 Ochtendeditie. 8.32 Ochtend editie met o.a. actualiteitenquiz. 9.05 Muziek door de week. 10.05 Zeeuwse Streken. 11.05 'n Uurtje Bert 12.05- 13.00 Middageditie. 13.35 De Passage met tentoonstellingsoverzicht. 14.05 Muziek in bedrijf. 16.03 Het Kanaal door Zeeland. 17.05-18.12 Avondeditie met o.a. zegt u 't maar. VLISSINGEN De muziek groep El Azhar treedt vrijdag 10 mei op in buurthuis de Para plu in Vlissingen. El Azhar probeert met haar muziek Arabische en Westerse muziek samen te smelten tot een eigen muzieksoort. Ze spe len onder meer Rai, Chaibi, Berbers en Oost-Arabische mu ziek. Het optreden aan de Alexander Gogelweg 59 begint om 19.30 uur. De toegang is gratis. DOMBURG - Een beter vijfen twintigjarig jubileum had de supportersvereniging 'De Zandvreters' van voetbalbal- vereniging Domburg niet kun nen wensen. Met een 2-1 over winning tegen Hansweert werd hun club kampioen. Daarmee promoveert het eerste elftal van Domburg van de eerste klas on derafdeling naar de vierde klas se KNVB. Het feest van de Zandvreters wordt komend zaterdag gevierd met de wedstrijd V.V. Domburg - Willem II. Mattie Brandt is nu 17 jaar voorzitster van de Zandvreters. Tijdens de kam pioenswedstrijd zag ze een oud-trainer met het beertje dat 25 jaar geleden bij de wedstrijd D.V.S. - Domburg de mascotte was. De blauw-witte helmen uit die tijd heeft Mattie nog al tijd op zolder liggen. Ze kan slecht tegen verliezen maar is de club altijd blijven steunen, door dik en dun. Bladerend door 25 jaar notulen telt Mattie de trainers. Twaalf trainers in een kwart eeuw Zandvreters. „Verrek, da's eigenlijk wel veel." Een kampioensclub supporten is geen kunst, volgens Mattie. Juist wanneer het niet zo goed gaat met de club zijn supporters belangrijk. „Op het moment dat een speler tijdens een wedstrijd stuk zit geven de supporters net die extra stimulans om door te zetten." Haar mooiste herinne ringen heeft ze aan de topwed strijden tegen oud-Ajax en Sparta. Maar ook aan de perio de dat het minder goed ging met de Zandvreters beleeft ze goede herinneringen. „We hebben een tijd gehad dat de supporters vereniging er financieel niet zo best voor stond. Toch moet je dan een positieve instelling houden. Kom op jon gens, even gas terug, en we gaan er wat aan doen. We hebben rommelmarkten gehouden, ver lotingen en met grote pannen snert op het strand gestaan om geld binnen te krijgen. Tijdens de wedstrijden keek je rond of er mensen langs het veld ston den die je al eerder had gezien. Met ledenwerving en andere aktiviteiten zijn we er weer bo venop gekomen. Het eerste elftal is niet alleen belangrijk voor de prestaties van W Domburg. Volgens Mat tie heeft het ook een voorbeeld functie voor de andere elftallen van de voetbalclub. „Het jeugd- elftal is onze toekomst. Ze kij ken enorm op tegen die grote kerels van het eerste. Je moet die snuitjes zien als ze langs de lijn van het veld naar een wed strijd kijken." Op 8 juni komen Dennis en Gerard De Nooijer bij de jeugd op bezoek. De Zeeuwse voetballers maken nu furore bij Sparta. Ajax mag dan treuren om het vertrek van Reiziger en Davids, wanneer een goede speler bij Domburg naar een andere club vertrekt komt dat net zo hard aan. Mattie ziet ze dan ook niet graag gaan. „Ik begrijp dat spe lers het hogerop zoeken maar leuk vind ik het niet. Als je goe de spelers in het elftal hebt wil je die graag houden. Mijn zoon vertrok naar Serooskerke. Dat heeft me wel verdriet gedaan. 'Maar mam', zei hij, 'met het 25-jarig jubileum speel ik weer bij Domburg.'" Ko heeft zijn belofte gehouden en speelt weer bij het eerste van Mattie's club. NVH-TONEEL - De afdeling Souburg van de Nederlandse Vereniging van Huisvrouwen geeft donderdag 9 mei een uit voering van het toneelstuk 'Cornelia en haar huisknecht'. De avond wordt georganiseerd door de Stichting Welzijn Ouderen in Vlissingen. Zaal Bachtenreede aan de Vredehof laan gaat om 19.00 uur open. Daar zijn ook de kaartjes te koop die 3,50 per stuk kosten. De avond wordt extra opge smukt met twee rondjes bingo. PRAATAVOND HARTZIEKEN - In de Zeeuwse bibliotheek is vrijdag 10 mei om 19.30 uur in zaal 2 weer een praatavond voor patiënten met een hartziekte of hun vrienden en fami lie. De praatavond staat onder leiding van de nieuwe voor- zitte van de Patiëntenvereniging Nazorg. G-STRING - In het Schuttershoftheater in Middelburg treedt zondag vanaf 17.00 uur de formatie G-string op. G- String bestaat uit zeven Vlissingse en Middelburgse muzi kanten en zangeressen en speelt Funky-Stuff gelardeerd met 22 procent jazz. CHANSONAVOND MIDDELBURG - De Franse Chansonn- nier Louis Capart treedt vrijdag 10 mei op in de Kloveniers doelen in Middelburg. Voor de Walcherse afdeling van de Alliance Francaise zal hij een avondvullend programma met Franse Chansons ten gehore brengen. Voor leden en cursis ten van de Alliance Francaise is de toegang gratis. Voor an deren ƒ7,50 per persoon. VIJVERDAG VLISSINGEN - Voor iedereen die er over denkt een vijver aan te leggen of al een vijver heeft kan op zaterdag 11 mei terecht bij het Milieu Educatie Centrum De Kloek aan de Korenbloemlaan 5 in Vlissingen. Er is infor matie en advies over aanleg en onderhoud van de tuinvijver. Men kan gratis de kwaliteit van het eigen vijverwater laten onderzoeken en advies krijgen over pompen op zonne-ener- gie en over de aanleg en het onderhoud van de tuinvijver. De vijverdag begint om 10.00 uur. VERSCHEIDENHEID IN EEN MIDDELBURG - In de Klo veniersdoelen in Middelburg is zaterdag 11 mei het Maarten Altena Enbsemble te zien. Zij brengen samen met zangeres Jannie Pranger het programma 'Songs en Colors'. Het en semble laat zich het best vergelijken met de stad van nu. In woners van verschillende kleur, cultuur, bioritmes, interes ses, leeftijd en opleiding vormen samen een herkenbaar ge heel. De voorstelling begint om 20.30 uur. BINGO EN KLAVERJASSEN VLISSINGEN - In het VTV-clubgebouw aan het Baskenburgplein in Vlissingen wordt zaterdag 11 mei een bingo en een loterij gehouden. De hoofdprijs is een stereo-installatie. De avond begint om acht uur. Toegang is gratis. Op dinsdag 14 mei is het prijsklaver- jassen in cafe-restaurent De Golfbaan aan de Burgemeester van Woelderenlaan in Vlissingen. Deelname is ƒ2,50. Aan vang 20.00 uur. Beide avonden worden georganiseerd door de Doordouwers. Wijkcentrum Scheldebuurt organiseert op 9 mei een bingo-avond voor 50-plussers. De zaal gaat open om 13.30 uur. De toegang is gratis. Op zaterdag 11 mei kan in het wijkcentrum geklaverjast worden. Inschrijven kan tot kwart voor twee, de zaal is open vanaf 13.15 uur. Toegang: ƒ3,- per persoon. ZEEUWSE ROCK VLISSINGEN - In het enige echte Rock- café in Vlissingen Gommert treedt zaterdag 11 mei de Zeeuwse Rockband Surrender op. De drie bandleden werken op dit moment hard aan hun derde cd maar maakten tijd om in café Gommert een feestje te bouwen.Onvervalste rockmu ziek van eigen bodem. Het optreden begint om 22.00 uur, en tree 7,50. Gommert is te vinden aan de Aagje Dekenstraat 5. SNUFFELEN GOES - Zaterdag 11 en zondag 12 mei wordt weer de jaarlijkse snuffelmarkt georganiseerd in de Zee landhallen in Goes. Ook worden er weer gratis kramen ter beschikking gesteld voor studenten en scholieren. Zo kan het zakgeld of de studiefinanciering aangevuld worden. Voor aanmelding en inlichtingen kun je terecht bij Organi- satieburo Linsen. Tel. 0164-257521. Openingstijden: zaterdag van 09.00 uur - 17.00 uur en zon dag van 10.00 uur tot 17.00 uur. Entree ƒ4,50, kinderen tus sen de 6 en twaalf betalen ƒ3,-. STEKKEN VLISSINGEN - De Zeeuwse Fuchsia Vereniging houdt op 11 mei haar jaarlijkse Stekkenbeurs. De beurs wordt gehouden in de Lammerenburght op de Zuidbeekste- weg 4 in Vlissingen. De leden zullen dan eigen gekweekte fuchsiastekken voor een vriendenprijsje te koop aan bieden. De stekkenbeurs begint om 10.00 uur en duurt tot 15.00 uur. De toegang is gratis. MEDITATIE MIDDELBURG - In de Zeeuwse Bibliotheek in Middelburg wordt op dinsdag 14 mei een thema-avond geor ganiseerd voor belangstellenden voor het onderwerp Medi tatie of innerlijke omwending. De bijeenkomst wordt gehou den in zaal twee en begint om 20.00 uur. Toegang gratis. Voor meer informatie: tel. 0164-672220. ORGELCONCERTEN GOES EN MIDDELBURG - Organist Kees van Eersel verzorgt op zaterdag 11 mei het tweede con cert in de serie orgelconcerten op het Marcussenorgel van de Maria Magdalenakerk in Goes. Van Eersel opent het concert met het Prelidium en Fuga in C-grote terts van Dietrich Buxtehude en vervolgt met 'Vater Unser' van Georg Böhm. Het concert wordt afgesloten met een integrale uitvoëring van de tweede symphonie van Louis Vierne, de beroemde or ganist van de Notre Dame in Parijs.Aanvang 20.00 ur, entree 7,50. In Middelburg geeft organist Martin Mans op Hemelvaarts dag een concert in de Nieuwe Kerk. Hij speelt liederen die in het teken staan van Hemelvaart. Daarnaast worden de wer ken van Bach, Haydn en Strauss ten gehore gebracht. Met zijn eigen improvisatiestijl vertolkt Mans de geestelijke en klassieke thema's op eigen en bijzondere wijze. Het concert begint om 20.00 uur. Toegang kost ƒ8,-. ROMMELMARKTEN VLISSINGEN-MIDDELBURG - Voor de vierde keer wordt op zaterdag 11 mei in de kantine van het Zeeland College in de Dreesstraat een romelmarkt ge houden. De opbrengst is bestemd voor een weduwe en haar drie kinderen in Colombo en voor een weeshuis in het zuiden van Sri Lanka. De markt duurt van 09.30 tot 14.00 uur. De toegang is gratis. Op diezelfde dag houdt ook het Blue Spirit Drum Bugle Corps een rommelmarkt bij de molen Ons Genoegen in Mi- delburg -Zuid. Heeft u nog bruikbare spullen dan komen de medewerkers van Blue Spirit die graag ophalen, tel. 0118-623842. REÜNIE MIDDELBURG - De Gaudeamusschool bestaat 25 jaar en nodigt donderdag 9 mei tussen 19.30 en 21.00 uur ie dereen uit om onder het genot van een hapje en een drankje herinneringen op te halen. De avond wordt gehouden in de Gaudeamusschool, Westmede 71 in Middelburg. NATUURTOCHT VOORNE'S DUIN - De afdeling van de Walcherse natuurvereniging KNNV verzorgt op zaterdag 11 mei een excursie naar Voorne's Duin. Onder leiding van na- tuurgids Henk Mandemaker zullen diverse biotopen worden bezocht. Belangstellenden kunnen zich om 10.00 uur verza melen op het parkeerterrein van het NS-station (kanaalzij de) in Middelburg. Voor nadere informatie: tel. 0118 -626581 VERZAMELBEURS MIDDELBURG- Verzamelaars van an sichtkaarten, postzegels bankbiljetten, munten, telefoon kaarten, speldjes, boeken, brouwerijartikelen en flippo's kunnen zaterdag 11 mei hun hart ophalen op de verzamel- beurs in ontmoetingscentrum Dauwendaele. Leden en kin deren tot 15 jaar gratis, Niet-leden ƒ2:50. De beurs begint om 09.00 uur en duurt tot 16.00 uur.is Dauwendeale in de Vrijlandstraat. BLOED GEVEN MIDDELBURG - Op 14 mei houdt de Mid delburgse afdeling van het Rode Kruis een bloedafna- me-avond in de Getuigenissenkerk aan de Adriaan Lauwe- reijszstraat. Iedereen die bloed wil geven is welkom vanaf 18.15 uur. TRIMLOOP TERNEUZEN - Op 15 mei wordt in het Zuider sportpark in Terneuzen een Baantrimloop gehouden over af standen van 3 en 5 kilometer. Deelname kost 2,00. Aanvang 19.00 uur. E

Scheldebode | 1996 | | pagina 15