buriürt Sixties and Seventies back in Middelburg Pizza-service Pirelli D'66 forumdiscussie over voorzieningen Jack Daniëls Karaoke bij Poseidon Fitness Souburg opgefrist Vijfentwintig jaar ziekenhuispastoraat Statenpraat De stand van zaken Collectes veerboten verboden CENTRI, Luxe caravanstalling Ritthem UIT HET ZEEUWSE ZAKENLEVEN UIT HET ZEEUWSE ZAKENLEVEN Kransleggingen in Arnemuiden UIT HET ZEEUWSE ZAKENLEVEN waar het werkelijk om draait! UIT HET ZEEUWSE ZAKENLEVEN SCHELDEBODE VAN WOENSDAG 1 MEI 1996 305 Nieuwe uniformen Danslessen ACV Bevuild Afvalcontrole Bewaking Bekneld Alert Door Mr. C.M. de Graaf, Statenlid het züeten zuaard MIDDELBURG - Zijn er nog uitgaansgelegenheden voor de oudere jongeren waar zij in een rustige ambiance kunnen mij meren over die 'goede tijden' die de sixties and seventies he ten? Nee. Tenminste niet tot aan het eind van maart Op die laatste dag van maart echter weer wèl, want op die dag openden Aleid Hers- man(24) en Gaby Stouthan- del(25) hun café 'Memories' aan de Vlasmarkt 39 in Middelburg. Een puik nostalgisch café, waar je ongestoord kunt praten en al les is ingericht op die sixties and seventies. Waar nog singeltjes worden ge draaid van coryfeeën uit die tijd, zoals Neil Sedaka, Conny Francis, Everly Brothers, Wan da Jackson en nog meer van die vroegere grootheden. De inrich ting is er ook volledig naar. Het ouderwetse visnet aan het pla fond waar de nodige spulletjes nog moeten worden ingegooid, aan de muur foto's van celebra ties uit die tijd en een Jukebox uit 1958 die uiteraard geen CD's draait maar oude plaatjes. Lampen in de kleuren van die tijd en een poolbiljart maken die goeie oude tijd weer com pleet. Binnen de horecawereld zijn Aleid en Gaby geen onbeken den. Beider ouders hadden een café en het horecaleven is hen dus met de paplepel ingegoten. Verder hebben ze alletwee ge ruime tijd achter de tap ver toefd van allerlei etablissemen ten, dus ze weten van wanten. Ze liepen al langer met het idee om een café te beginnen. „Al leen wat het precies moest wor den wisten we niet", zegt Aleid terwijl ze ouderwets uit een flesje fris mét rietje lurkt. „We hebben eens rondgekeken wat er allemaal wel was en ontdek ten dat 'back to the sixties' er nog helemaal niet was. Onze vaders en moeders hebben de zolders leeggehaald en daar ko men de meeste grammofoon- Aleid Hersman en Gaby Stouthandel voeren een café vol 'Memo nes platen ook vandaan. Verder krijgen we natuurlijk heel veel tips en ideeën van de klanten die die tijd nog bewust hebben meegemaakt, die tijd nog hebben meegemaakt. En zo komt er iedere dag wel iets uit die tijd bij". Dat hun café in de Zeeuwse hoofdstad moest staan stond als een paal boven water. „Middelburg is het centrum van Walcheren, dus vandaar". En het zoeken naar een geschikte lokatie leverde eigenlijk ook niet al te veel problemen op. Aleid: „Ik werkte schuin aan de overkant en dit pand stond te koop. Ik ben gewoon de straat over gestoken en heb gevraagd of wij het konden kopen. Bin nen de kortste keren was alles rond". En zo heeft Middelburg -en Zeeland- weer zo'n echt prettig café waar je als oudere jongere rustig een glaasje kunt drinken met een muziekje uit de sixties en waar nog steeds, net als vroeger, druk wordt gediscussi eerd over wie er nu beter waren: The Beatles of The Rolling Sto nes. ==end MIDDELBURG - Pirelli. Deze keer géén luxueuze en vooral veelgevraagde kalender, óók geen merk autobanden, maar een Pizza afhaal- en bezorg dienst met dezelfde naam. 'Piz za Pirelli' om de naam voor eens en altijd te onderscheiden van kalenders en banden. Vorige week dinsdag opende Pirelli de deuren van de Pizza afhaal- en bezorgdienst haar deuren aan de Dam 25 en vol gens eigenaars Marjan en Mike wijst alles erop dat het een goe de keuze is geweest om een der gelijke Pizza- service in Mid delburg te beginnen. Nieuw op de Pizza-markt is het ondeme- mersechtpaar overigens niet, wordt de warme pizza door koeriers thuisbezorgd. Een fles je wijn erbij? Geen probleem. Die komt er óók aan. Of een bij gerecht, zoals bijvoorbeeld een salade? Zelfde laken een pak, net zoals de kinderpizza of een pizza die zelf samen is te stel len. Wie denkt dat het 'fa- brieks-pizza's' zijn of Pizza's die in de diepvries hebben gele gen slaat de plank volkomen mis. De bodem wordt eigenhan dig door Mike vervaardigd en er want wie als eens in de Pizzeria Mediteranee in Vrouwenpolder is wezen eten komt er dezelfde eigenaar tegen. „In de winter is het meestal rustig. En omdat we ook graag tijdens de winter be zig zijn en er in Middelburg nog geen pizza afhaal- en bezorg dienst was, zijn we er maar mee begonnen", verduidelijkt Mar jan. Wie dus 's avonds in Mid delburg zin heeft in een van de 22 pizza's, hoeft maar te bellen en binnen hooguit een half uur komt geen stukje fabriekswerk bij. Evenmin met de groenten en andere ingrediënten die die Pizza de smaak moeten geven. „Alles is vers", verzekert Mar jan. En waar menig afhaal-piz- zeria niet meer is dan een vere delde wachtkamer is het 'effe wachte....' bij Pirelli een aange name bezigheid. Het interieur heeft een frisse uitstraling en aan de wand hangen diverse schilderijen van Zeeuws fabri kaat. Eer de klant die allemaal heeft bestudeerd kan de Pizza al worden meegenomen. Dus ef fe wachtePizza. En wie niet wil halen maar laten brengen kan een een pizza thuis laten bezorgen. Gewoon even bellen: 0118-629999. De oorlogsherdenking van Ar- nemuiden vindt plaats bij de monumenten van Sloedam. Daar worden om 18.00 uur de vlaggen halfstok gehesen, waarna de ceremonie meester, muziek, koor, krans- dragers en genodigden zich ver zamelen. Om 19.00 uur volgen de begroe ting en de toespraak van de bur gemeester, een declamatie van een basisschoolleerkracht, de Last Post, en een minuut stilte. Daarna worden de vlaggen weer in top gehesen en legt de burge meester een krans, gevolgd door de wethouders, de voorzitters van de heemkundige kringen. Een koor van De Lofstem zingt het eerste couplet van het Wil helmus, waar na het zesde couplet door alle aanwezi gen wordt ge- zongen. De stille tocht naar de Oude Be graafplaats Nieuwlandseweg vertrekt om 19.40 uur. Tijdens deze tocht luiden de klokken. Bij aankomst bij het monument op de begraafplaats is er koraaalmuziek van Ame'S Genoegen en om 20.00 uur een trompetsignaal, waarna weer twee minuten stilte, de Last Post en kransleging volgen. De plechtigheid sluit met een toespraak van de burgemeester en een gezamenlijke terugtocht. MIDDELBURG De direc teuren van de Schouwburg in Middelburg, van het Sport- ,fondsenbad in Vlissingen en van de Zeeuwse bibliotheek in Middelburg zijn uitgenodig door D'66 om mee te doen aan een discussie-avond over 'De voorzieningen in het Stadsge west. De D'66 afdelingen Walcheren en Vlissingen houden morgena vond een forumavond over deze voorzieningen in het Middel burgs Koffiehuis aan de Lange- viele in Middelburg. D'66 gaat er bij de discussie van uit dat er voor wat betreft het voorzieningenpakket in het Stadsgewest in de nabije toe komst keuzes gemaakt moeten worden. „Niet het hebben van voorzieningen is belangrijk," stelt de partij. „Maar het ni veau, de kwaliteit en de veelzij digheid." De drie directeuren mogen van af 20.30 uur hun licht over deze stelling laten schijnen. MIDDELBURG - Gedepu teerde Staten van Zeeland heb ben besloten dat het met ingang van 1997 afgelopen moet zijn met het collecteren op de veer boten over de Westerschelde. GS kwamen tot haar besluit doordat het aantal klachten over het collecteren op de veer boot steeds meer toenam. „Bovendien krijgt vrijwel ie dereen een acceptgirokaart in de bus en wordt er regelmatig huis aan huis gecollecteerd," zo vinden GS. „Ook nog eens voor hetzelfde goede doel aan boord collecteren roept een gevoel van wrevel op". Ondanks de sinds enkele jaren beperkende maat regelen, alleen door het Cen traal Bureau Fondsenwerving geregistreerde fondsen mochten nog, namen de collectes aan boord van de schepen en daar mee ook het aantal klachten daarover toe. De betreffende organisaties worden binnenkort over het verbod ingelicht. verschijnt in een oplage van 47.700 exemplaren elke woensdag huis-aan-huis in de gemeenten Arnemuiden, Domburg, Mariekerke, Middelburg, Valkenisse. Veere. Vlissingen, Westkapelle Kantoor Advertentieverkoop Redactie Correspondenten Fotografen Bezorging Scheldestraat 7-9,4381 RP Vlissingen, Postbus 5051,4380 KB Vlissingen Tel.nr.: 0118-442720, Fax: 0118-442721 Openingstijden: ma, wo, do, vrij. 9.00-12.30 uur en van13.30- 16.15 uur, dinsdag 9.00-12.00 uur, 's Middags gesloten tijdens kantooruren tel.: 0118-442720 Jos Rentmeester (vertegenwoordiger), tel. privé: 0113-655379 Yolanda Krijger (vertegenwoordiger), tel. privé: 0118-411351 Sonja Broeders (vertegenwoordiger),tel. privé: 0118-479084 Mini's (rubrieksadvertenties), tel.: 076-5312313 Afsluittijd advertenties: maandag 12.00 uur tijdens kantooruren tel.nr.: 0118-442720, fax 0118-442721 Johanna Brouwer, tel. privé: 0118-640113 Afsluittijd redactie: maandag 14.00 uur Andrien Smeets, tel. privé: 0118-639719, Jaap Klein, tel. privé: 0118-625185, Ad Roos, tel. privé: 0118-602860 Harry de Lange, tel.: 0118-625195 Piet Davids, tel.: 0118-623594 voor klachten over bezorging tijdens kantooruren bellen: 0118-442720 De ScheWebode is een uitgave van De Stem Weekbladen ;n c 1996 l>k»<**vn**öch»pg De Slem V frrt* Het Blues Spirit Drum& Bugle Corps uit Middel burg presenteert morgena vond tijdens een rondgang door de binnenstad het vernieuwde uniform. Tijdens een streetparade door het centrum en een concert op de Markt speelt het Bugle Corps ook nog eens de laatst ingestuurde nummers uit het nieuwe programma Classic Rock '96. De muzikanten gaan vanaf 20.00 uur door de binnen stad. Bij café de Concurerent in Vlis singen is donderdagavond een karaoke avond. Vrijdag 3 mei verwacht het café Jack Daniëls. In Grieks restaurant Poseidon aan de Zeilmarkt in Vlissingen is vanavond vanaf 18.00 uur een karaoke-avond. Bezitters van een voordeelkaart kunnen die vanavond beter meenemen, want onder hen wordt avond een reis naar Griekenland ver loot. Het Activiteitencentrum Vlis singen, bedoeld voor uitke ringsgerechtigden, Bonedijke- straat 155, start op maandag middag 6 mei van 14.00-16.00 uur met danslessen. In acht lessen kunnen de dans partners de basispassen leren van de foxtrot, wals, tango en rumba. De kosten zijn 2.50 per persoon. Opgeven Netty de Gelder, tel. 414660. ADVERTENTIE In samenwerking mei TNO omwikkeld, NEN gecertificeerd, gebaseerd op hel vertrouwde vierpootsframe, gebruik makend van nieuwe materialen en kleurstellingen draait dit verrassende kantoormeubel om zijn middelpunt: de gebruiker. TERNEl'ZEN Mr. F.J. Haarmanweg 61 Tel. 0115-617342 Fax 0115-618654 MIDDELBURG Arnesteinweg 61 Tel. 0118-636151 Fax 0118-613447 RITTIIEM - „Caravans moeten de ruimte hebben", vindt Ton Brouwer. Daarom heeft hij sa men met zijn vrouw Joan een luxe caravanstalling opgezet. Even een klein hoofdstukje uit de statistieken. In Nederland zijn zo'n 37.000 caravans en 206.000 vouwwagens. Omgere kend naar Zeeland betekent dit dat hier 2.455 gezinnen een ca ravan hebben en 1.343 huishou dens een vouwwagen. Waar ze die laten als ze niet met de 'sleurhut' of 'klapbak' op stap zijn? Veelal in een stalling of op de oprit van de woning. Voor de deur of ergens anders parkeren is nu eenmaal niet toegestaan en bovendien is zo'n caravan nu niet direct een aan winst voor het omgevings- schoon. Dus blijft de winter stalling over. Daar zijn door de bank geno men twee mogelijkheden. Of de caravans staan hutje bij mutje en de schuur, loods of kas staat volgepropt zodat niemand er meer met goed fatsoen in- of uit kan, of de caravan heeft de ruimte die het nodig heeft en de eigenaar kan hem zonder pro blemen er in- of uitrijden. Met name in de laatste catego rie staan er niet zoveel en dat is dan ook de reden waarom Joan en Ton Brouwer een caravan stalling aan de Zandweg 55 in Ritthem zijn begonnen. De ouders van Ton hadden een caravan en hij weet dus precies wat er allemaal nodig is om een caravan onder te brengen voor de winter. „Een caravan of vouwwagen moet je kunnen ha len en brengen wanneer je wilt of kunt. En het is natuurlijk van de gekke dat een beheerder er dan eerst tien caravans moet uithalen om de jouwe te pak ken. Hier krijgt iedereen een sleutel en het is een kwestie van de auto aan de ene kant erin rij den en aan de andere kant er weer uit. Simpeler kan het niet". De beschikbare ruimte die de stalling van Caravanstalling Ritthem biedt is groot. Een ca ravan met een opbouwlengte van minder dan vier meter krijgt een ruimte van 3 bij 6 me ter toegewezen en langere cara vans kunnen rekenen op een plek van 3x9 meter. Ruime tussenpaden zorgen er voor dat er niet één caravan 'klem' komt te zitten. En de prijs? Schappe lijk. Voor de kleinere caravans komt het neer op een dikke gul den per dag en de grotere beta len dus iets meer. Iedere klant krijgt een sleutel van de berging en klaar is Kees. Globaal wordt er voor wat be treft de berging nog onderver deeld in echte winterstalling en stalling voor mensen die er toch af en toe tussenuit willen. Mo menteel telt de caravanstalling 76 vaste plaatsen en 60 seizoen plaatsen. In de nabije toekomst worden er nog diverse facilitei ten voor de caravanbezitters aangelegd. Optimale lichaamsbeweging onder leiding van vier instructrices bij Fitness Souburg. OOST-SOUBURG - Fit ness Souburg aan het Oranje plein in Oost- Souburg is ver bouwd, uitgebreid en heropend. De toestellen en apparaten heb ben een andere plaats gekregen, de bar is verplaatst en het fit nesscentrum is uitgebreid met een ruimte van circa 40 meter voor aerobics en steps. Vier in de Zeeuwse aerobic- en steps- wereld bekende instructrices zorgen voor een optimale li chaamsbeweging. Wie overi gens van plan is om iets aan de conditie te gaan doen hoeft niet te wanhopen bij het zien van al die toestellen. Elk toestel heeft een aparte functie en wat waar voor dient wordt uitgebreid uit de doeken gedaan door bege leidster Miranda Cijvat die ove rigens elke bezoeker graag weg wijs maakt. Binnenkort wordt de collectie fitnessapparatuur uitgebreid met nieuwe stepap- paratuur en krijgen de 'fietsen' computeraansturing. Fitness Souburg bestaat sinds 3 novem ber 1995. Ter gelegenheid van de verbouwing, uitbreiding en heropening kan iedereen tegen een sterk gereduceerd tarief on beperkt trainen. De maandag en donderdagochtenden zijn speciaal voor vrouwen gereser veerd. Het ziekenhuispastoraat in Walcheren bestaat 25 jaar. Daaraan wordt aandacht be steed tijdens een feestelijke bij eenkomst op 10 mei en een ex tra feestelijke viering voor alle patiënten op 12 mei. Het pastoraat startte in 1971 in de ziekenhuizen voor Vlissin gen en Middelburg. Dominee J. Maris slaagde er in die begin ja ren in een protestants orgaan van Bijstand voor de beide zie kenhuizen samen te stellen, dat de geestelijke bijstand namens veel kerken onder hield. Dit or gaan gaf met zeven ouderlingen het Ziekenhuispastoraat gestal te. Als eerste ziekenhuispredikant werd J.Kwast uit Vlissingen be noemd. Bij de Rooms Katholie ken was het pastoor W. van der Riet die met behulp van de zus ters Franciscanessen en andere vrijwilligers wekelijkse eucha ristievieringen verzorgde. Sa men met Dominee P. Josse heeft de pastoor het ziekenhuispasto raat uitgebreid tot wat het van daag de dag nog is. Na de fusie van de ziekenhuizen in Middelburg en Vlissingen gingen ook de twee organen van bijstand samen. Binnen korte tijd werd besloten tot één kerkdienst op zondag morgen. Tijdens gezamenlijke oecumenische vieringen bleek telkens weer hoezeer de patiën ten blij en verrast waren door wat er samen beleefd kon wor den. Daarom gebeurt de viering van het 25 jarig bestaan zondag 12 mei ook tijdens een gezamenlij ke viering. Vrijdag 12 mei heb ben alle medewerkers en oud medewerkers eerst nog een feestelijke avond. Twee meisjes uit Middelburg van 16 en 17 jaar moesten vori ge week de door hen bevuilde ramen van het ontmoetingscen trum in Winkelcentrum Dau- wendaele weer schoonmaken. De twee hadden tegen de ramen gespuugd en geschopt. Bij het zien van de politie gingen ze er vandoor, maar werden alsnog in hun kraag gegrepen. Zij kre gen schoonmaakmiddelen en konden daarop onder toezicht van de politie aan de gang. Nog 52 inwoners van het Mid dengebied Walcheren gingen in de fout bij het weghalen van hun afvalcontainers. Alle con tainers moeten dezelfde dag als ze zijn geleegd weer van de weg worden gehaald. Dat hadden deze overtreders verzuimd. De politie blijft steekproefsgewijs controleren. In het kader van publiek-priva- te samenwerking wordt vanaf 1 mei op het industrieterrein Ar- nestein en Ramsburg door me dewerkers van de nederlandse Veiligheidsdienst 's avonds en 's nachts permanent toezicht ge houden. net zoals dat al bij de industrie terrein in Vlissingen en Middel burg het geval is, wordt er een stichting opgericht, waarin de politie, de gemeente en de on dernemers zijn vertegenwoor digd. Een 51-jarige Middelburger raakte vorige week op de veer boot Vlissingen-Breskens be kneld tussen twee auto's. Hij liep tussen de auto's door, juist toen een van de wagens, be stuurd door een 54-jarige vrouw, wat naar voren kwam. De man verwondde zijn knie. Een oplettende omwonende waarschuwde de politie, toen een 27-jarige man probeerde in te breken in de omgeving van Westerzicht. De man werd aangehouden. De inbreker had op zijn stroop tocht toch al niet veel geluk ge had. Een woning in Westerzicht kon hij niet in, bij de andere werd hij door een bewoner ver jaagd. In twee andere woningen in Westerzicht en de Steen- grachtstraat haalde hij wel het een en ander weg. Een collega van hem, ongeveer 30 jaar oud, 1.80 meter lang en gekleed in een blauwe spijker broek, een kort leren jack en een wit t-shirt, zonder baard, bril of snor, is ook door de be woner van een huis aan de Vlis- singsesingen verjaagd, voor hij er kon inbreken. In mijn stukje dat verscheen in de week van maandag 13 fe bruari van dit jaar, riep ik op om gebruik te maken van de in formatie- en ov'erlegavonden bij het herstelplan natuur Wes- terschelde.Er is sinds die oproep heel wat water deze zeearm in en uit gestroomd. Die golven lijken te worden geëvenaard door de golven van kritiek, opmerkingen en andere uitingen die tijdens de avonden naar voren zijn gekomen. Inmiddels zijn alle bijeenkomsten gehouden en heeft het dagelijks be stuur van het Bestuurlijk Overleg Westerschelde een advies uitgebracht. Tijd voor de stand van zaken. Om die stand goed te beschrijven moet ik toch nog even terug naar het begin. Waarom dit herstelplan? De reden was simpel. De Westerschelde dient voor de bereikbaarheid van de haven van Antwerpen te worden uitgediept. Over die uitdieping heb ben de regeringen van het gewest Vlaanderen en van Nederland een overeenkomst getekend. Voor de goede orde. Nederland is nog altijd verplicht de haven van Antwerpen bereikbaar te hou den. Die verplichting stamt uit het vredesverdrag dat België en Nederland in 1838 hebben gesloten. De overeenkomst tussen Nederland en Vlaanderen behelst te vens dat de natuur die door de uitdieping verloren gaat, wordt vervangen. Ook Vlaanderen betaalt daar aan mee voor een to taal bedrag van 44 miljoen gulden. Nu is de discussie niet alleen in Zeeland gevoerd. Ook in de Tweede en Eerste kamer (samen worden deze de Staten-Gene- raal genoemd) is gesproken over het verdrag. Natuurlijk daar door ook over het herstelplan. Want dit plan is een onderdeel van het verdrag. Waarom ook in die Kamers? Dat verplicht on ze Grondwet. Verdragen die de regering sluit zijn niet bindend zonder goedkeuring van de Staten-Generaal. Wanneer u het wilt na lezen, het staat in artikel 91. De informatie-avonden liepen bijna gelijktijdig met de behan deling in de Tweede Kamer. Om die reden kwam er ook van die kant nogal wat geluid voor en tegen richting Zeeland. Wat gebeurde er intussen tijdens de informatie-avonden? Ge sproken werd over diverse gepresenteerde plannen. Een deel daarvan betrof ontpoldering. Kortweg, verleggen van dijken waardoor stukken grond weer onder water zouden komen te staan. Binnendijkse plannen dus. Juist daar over kwam heel veel kritiek. Dit allemaal, ik kan het niet genoeg benadrukken, voor het herstel van de natuurwaarden. Dat benadrukken doe ik, omdat er tijdens de discussie-avonden een vreemde eend in de bijt kwam. Uit het niets, zo leek het wel, kwam opeens het woord komberging te voorschijn. Komberging in relatie met de Westerschelde. Het betekent niets meer en niets minder dan een stukje veiligheid. Wanneer er min der water in de Westerschelde terecht kan, dan leidt dit tot twee mogelijke oplossingen. Of je verhoogt alle dijken, of je zorgt er voor dat het water ergens anders heen kunt stromen. Naar aan leiding van die komberging kwam de ontpoldering ook op de agenda. Maar die komberging is geen onderdeel van het plan tot uitdieping in relatie met het herstelplan. Verwarring was het gevolg. Het herstelplan is inmiddels ter sprake gekomen in de vergadering van provinciale staten van 19 april j.l.. Het college van gedeputeerde staten stelde voor om alle zaken nog eens te onderzoeken en daarvoor een jaar uit te trekken. Dat gold ook voor een plan dat door de WD-fractie was ingediend en dat al ternatieven aangaf voor natuurherstel buitendijks, dus zonder ontpoldering. Dat jaar uitstel is er gekomen. De behandeling in provinciale staten heeft er ook toe geleid dat ontpoldering voor natuurherstel niet zal gebeuren. Dit is uit drukkelijk in een wijzigingsvoorstel vastgelegd. Of dit ook voor de komberging geldt, zal de toekomst moeten le ren. HUISARTSEN Vlissingen - Za F. Snijder, Burg. van Woelderenlaan 12. tel. 413933. Zo P. Crama, Hogeweg 107, tel. 413459. Middelburg - Za F. Buytendijk, Noordweg 353, tel. 639933 Zo S. van de Haak, Rouaansekaai 47, tel 639933 Souburg, Gezondheidscentrum Middelburg-Zuid, Arnemuiden en Nieuwland - Za C. Wattel, Am- stelstraat 55 Oost-Souburg, tel. 461630 Zo J. Bergen, Kanaalstraat 89 Oost-Souburg, tel. 461500 Spreekuren 12.30-13.00 en 17.30- 18.00 uur. Veere, Gapinge, Serooskerke, Oostkapelle en Vrouwenpolder - R. Ubels en M. Helmes, 't Plein Serooskerke. Tel. 591212. Domburg, Aagtekerke, Westka pelle, Koudekerke, Meliskerke, Biggekerke en Zoutelande - Za en zo F. van Eede, de Casem- brootstraat 24, Westkapelle, tel 571234 Midden-Walcheren - Za en zo B. Bouwense, Valkenisseweg 14, Big gekerke, tel. 552190 VERLOSKUNDIGEN Vlissingen - vr vanaf 9 uur tot ma 9 uur H. Klompe, tel. 471140. Middelburg - do vanaf 20 uur tot zo 20 uur Jeannette Drijdijk, tel. 626045 TANDARTSEN Za en Zo D. Ruissen, Kanaalstraat 91, Souburg, tel. 412882 Spreek uur van 11 tot 12 uur. Za en zo P. van Malland, (alleen eigen patiën ten) Tobagolaan 6 Vlissingen, tel. 478290. APOTHEEK Middelburg - Vr. 3 mei tot vr. 10 mei Apotheek Hummelen, Markt 69 Vlissingen - Vr. 3 mei tot vr. 10 mei Apotheek Van de Sande, Bad huisstraat 30, tel. 412066 DIERENARTSEN Za en Zo C. Brink, Meanderlaan 326, Middelburg, tel. 01180-11011Dierenartsenpraktijk Oostkapelle, Oude Domburgseweg 33a tel. 581443. Vogelopvang Mid den Zeeland, tel. 628288. POLITIE Noodhulp, als elke seconde telt: 06-11. Overige assistentie aanvra gen 633333. Voor alle andere aan gelegenheden zijn de bureaus in Middelburg en Vlissingen 24 uur per dag geopend. KERKDIENSTEN Nieuwe Kerk Middelburg, zater dag 4 mei oecumenische Vesper dienst, voorafgaand aan doden herdenking 18.45 uur, Rooms-katholieke kerk. Der Boe- de 2e, 4e en 5e zaterdag 10.30 Ter Reede za 17 uur. Onze Lieve Vrouwekerk za 21 uur, za. 19 zo. 9.30 en 19 uur, Open Hof zo 11.15 uur Souburg Martinuskerk zo 19 uur Zoute Viever 1 e en 3e za 9 uur Middelburg Petrus en Paulus kerk zo. 10 uur Hoeksteen zo. 18.30 en 20.30 uur Sint Willibrord za 17 uur, Domburg Sint Willibrordkapel za 19 uur. Zoutelande 10 uur. Nederlands Hervormde kerk. Aagtekerke 10 en 19 uur Domburg 10 en 19 uur Gapinge 10 uur Grijpskerke 10 en 19.30 uur. Kle- verskerke 9.30 uur Koudekerke 9.30 en 10.30 uur Middelburg Koorkerk 10 en 16.30 Ontmoeting- skerk (bond) 11 en 18.30 uur Nieuwland 10.00 uur Ritthem 9 uur. Oostkapelle 10.00 uur Oost-Sou burg 9.30 en 19 uur Zoute Viever 19 uur, Veere 9.30 en 15.30 uur. Vlissingen St. Jacobskerk zondag 5 mei, 9.30 uur, Appeldienst, the ma Vrijheid, J.D de Boer Open Hof 9.30 uur Schaapskooi 9.30 uur Ter Reede 19 uur Vrouwenpolder 10 uur Westkapelle 9.30 en 19 uur Gereformeerde kerk. .Grijpskerke 19 uur uur Meliskerke 10 en 14.30 Oost-Souburg 9.30 uur Seroosker ke 10 uur Gereformeerde Gemeente Vlis singen 9.30 en 16 uur, Chr. Gereformeerde kerk, Kas teelstraat 109, Vlissingen, 9.30 en 16.30 uur.Ds. J. van der Wal, Gereformeerde Kerk Vrijge maakt. Middelburg 9.30 en 16.30 Vlissingen 9.30 B Gratz en even eens 16.30 uur Ned. Gerefor meerde Kerk Middelburg 9.30 uur. In de Hofpleinkerk in Middelburg is zondag 5 mei een welkomdienst, met koor Vox Maris en brassband Onda, voorganger P. Barmentio, Zevendedagsadventisten Doops gezinde kerk Middelburg za 11 uur, R. van de Wal Hervormde kerk Vlis singen za 9.30, R. van de Wal uur Anglicaanse Kerk Vlissingen- Oost 10.30 uur. Pinkstergemeen te Middelburg 11.30 uur. Vlissin gen e.o. 15.00 Pinkstergemeen schap Sjaloom West-Souburg 14.30 uur. Bethel Pinksterkerk Vlissingen wo 19.30, vr 19.30, zo. 11.30 Christelijk Centrum Zee land Vlissingen 10.30. Nieuw Apostolische kerk West-Souburg wo. 20 9.30 en 17 Evangeliege meente Middelburg 9.30 Oost- Souburg 10 Volle Evangeliege meente Arnemuiden do. 20 zo. 10 Serooskerke do. 19 West-Souburg zo. 10 Middelburg Thomaskapel wo 20, zo 10 uur. Filadelfia Ge meente Vlissingen wo 19 uur, zo 10 uur Vrije Evangelische Ge meente Westkapelle 9.30 Eglise Wallone Middelburg 10.45 uur De Christengemeenschap Hooge- lande 10 uur Rafaël gemeen schap Eleos Middelburg 9.30 uur. Leger des Heils Vlissingen 10 uur, Kanaalstraatkerk, 9.30 uur, H. Hondius, kindernevendienst, Oranjepleinkerk, 9.30 uur, H. van Schaik, 19.00 uur mevrouw S. Rid der van Meggelen, De Ark, kinder crèche, Bejaardentehuis de Zoute Vie ver, 19.00'uur H. Hondius, Ziekenhuis Walcheren 10.00 uur B. De Baan, Kees Goedhart, bekend bijbelle raar, komt 5 mei naar Vlissingen voor een bijeenkomst in gebouw Beréa aan de Westerbaan. Hij spreekt die avond vanaf 19.30 uur over het thema 'Echte Blijdschap'.

Scheldebode | 1996 | | pagina 5