'aszodenkwekerij JOHAN BOOT Op saus en brood be spare w^niet 2.69 Iff O? MEER PLEZIER VAN JE GULDEN Marco Bosato op bevrijdingsfestival Programma festival GROENTEHAL SCHOUT 0118-633601 Prehistorievriidag 3 mei Stuntprijzen Het resultaat: van maat 48 naar maat 38 Rondgang en herdenking in Vlissingen Toorenvliedt voor vleermuizen J99 {vissticks mini punjH* Vruchtenthee 69 SCHELDEBODE VAN WOENSDAG 1 MEI 1996 25 sinaasappels 5.00 2 kilo Jonagold 2.95 2 kroppen sla 1.00 andijvie 1 kilo 1.95 spinazie 1 kilo 1.00 5 kilo aardappelen 2.00 sperziebonen halve kilo 2.50 2 kilo uien 1.00 10 kiwi's 2.50 TOPKWALITEIT IN GRASZODEN, MOOI, STERK EN EGAAL o.a. voor gazons, recreatieterreinen, plantsoenen en parken. BEL NU TFM METHODE SmssFimre spare ribs met pittige saus en heerlijk stokbrood, per portie Zo lekker heeft u ze nog nooit geproefd. Ab de Visser Keurslager Italiaans restaurant La Lupa Dijktheater Bellamypark Ruyterplein/Nieu- wendijk Zeilmarkt/Arse- naalplein Rondeel Arsenaaltheater Gouda's glorie sauzen Seven up regular, light of ice cola N 1500 ml. fles 1 Coca cola light regular of caff, vrij Van melle f9^ mentos A Blue band vloeibare margarine 4 99 Keller geister 07*323 Page plus toiletpapier A Venco voldrop Sternfrost Verse worst Heerlijke aardbeien Verkade san frandsco Dreft afwasmiddel w.tts°oKT VI groenteschotel Ola fruitijstaart ^$9 Vers Vlees Drumsticks Valencia sinaasappelen Ql Vlaamse f frieten Malse ju bieflapjes Q Net uien V Vruchtensap 5 Tartaartjes a 100 Vleeswaren Broccoli Leverkaas Coberco volle yoghurt 1 Bacon Kip kerriesalade Indisch broodje Vruchten- carree Donderdag... Vrijdag en zaterdag... Leuke sortering bloemen en planten Goed bereikbaar en gratis parkeren Breeweg 47 - Middelburg Bernhardstraat 16 Burgh-Haamstede Tel. 0111-651447 b.g.g. 653330 fax 0111-651831 Ik ben Irene Hinneman en kom uit Noorwegen. Nu woon ik al dertien jaar in Nederland. Vroeger woog ik 65 kilo, maar toen ik naar Nederland verhuisde wilde ik alles proberen wat lekker en zoet was. Sindsdien ben ik 25 kilo aangekomen. Toen het eraan zat, wilde ik het er ook weer af hebben, maar dat ging niet. De laatste acht jaar heb ik geprobeerd om die 25 kilo er af te krijgen, maar zonder resultaat. Toen kreeg ik met de post een reclamekrantje van Swiss Figure. Ik zag al die slanke vrouwen er ik dacht: dat wil ik ook. Ik ben er met de zenuwen in mijn lijf naar toe gegaan en werd er allervriendelijkst ontvangen en op m'n gemak gesteld. Ik dacht toen: het is nu of nooit en ik ben begonnen. De begeleiding was heel goed en de kilo's vlogen er af. Ik heb nooit spijt gehad dat ik bij Swiss Figure heb gelijnd, getraind en gezweet. Iedereen in m'n vriendenkring kijkt me met verbazing aan, want ik ben van maat 48 naar maat 38 gegaan, binnen een halfjaar. Door Swiss Figure is mijn droom uitgekomen. Daarom hartelijk dank voor jullie begeleiding, steun en sympathie. Groetjes Irene Hinneman uit Middelburg. openingstijden: ma, di, do van 10.00 u. tot 20.00 uur wo, vr van 10.00 u. tot 16.00 uur 10 JAAR IN MIDDELBURG Figuurcorrectie- en slankheidsinstituut Lammerensteeg 9, F Middelburg >'y. Vrijlandstraat 59 Middelburg tel. 6II850 (Winkelcentrum Dauwendaele) Kromme Weele 1 4331 PA Middelburg Na verbouwing is Italiaans restaurant La Lupa heropend. La Lupa biedt haar gasten de echte originele Italiaanse gerechten in een splinternieuw inge richt restaurant. Heeft u het oude Rome wel eens bezocht Stap eens binnen bij La Lupa en ervaar de smaak van de echte Italiaanse keuken in een authentieke en sublieme sfeer. Voor reserveringen belt u met 0118-628935. Wilt u thuis genieten van onze Italiaanse gerechten, bel dan met ons nieuwe filiaal in Middelburg tel. 0118-640598. De herdenkingsbijeenkomst voor 4 mei is in Vlissingen op de Noorderbegraafplaats en begint om 19.30 uur. Van 19.45 tot dertig seconden voor 20.00 uur luiden de kerk klokken van verschillende kerken in Vlissingen, Oost-Sou burg en Ritthem. Tegen 19.50 uur brengt de Koninklijke Harmonie 'Ons Ge noegen' enkele toepasselijke werken ten gehore, waarna om 20.00 uur met een hoomsignaal twee minuten van volkomen stilte worden aangekondigd. Na deze stilte wordt de natio nale vlag gehesen door zeeverkenners van Scoutinggroep 'De Watergeuzen'. 'Ons Genoegen' speelt daarbij twee couplet ten van het Wilhelmus. Burgemeester van der Doef en wethouder T. Meijers leggen na de twee minuten stilte een krans bij het monument voor gevallenen van de WO II. Daarna is er gelegenheid voor an dere instanties, organisaties en particulieren. Vervolgens maakt de burgemeester een rondgang over de begraafplaats waarbij hij graftakken legt bij het monument van de gealli eerden, het gedenkteken voor omgekomen burgers en het monument voor gevallenen in WO I. Ook legt de burgemeester bloemen bij de graven van inwo ners van Vlissingen die tijdens WO II en de bevrijdingsdagen (november 1944) in het verzet tegen de vijand zijn omgeko men. Deze rondgang is voor iedereen te volgen. Ook het indi vidueel bezoeken van de oorlogsgraven is uiteraard mogelijk. Voorafgaande aan de herdenking wordt een oecumenische dienst gehouden in de Petruskerk aan de Dr. Ottestraat, aan vang 19.00 uur. De dienst wordt geleid door ds. J. de Boer en pastoor P. van Hecke. OOSTKA- PELLE In het Zeeuws Biologisch Museum opent de tentoon stelling de Prehistorie van Zeeland. Deze expositie is gemaakt door het Bureau Voorlichting van de provincie Zeeland. Daarnaast toont H. van Essen uit Goes zijn foto-expositie over Dagvlinders. VLISSINGEN - Speciaal voor 5 mei liet Marco Bosato een nieuwe tekst voor het nummer 'Vrij zijn' schrijven door Jan Tekstra. Hij treedt 5 mei op bij het be vrijdingsfestival in Vlissingen. 'Vrijheid vraagt onderhoud' is ook het thema dat het Nationaal comité Herdenking en viering van de Bevrijding voor de jonge ren heeft bedacht. 'Het belang van vrijheid moet een onderwerp van gesprek blij ven tussen mensen en groepen onderling'. Met die gedachte kwam het Nationaal comité 4 en 5 mei tot het thema. Vooral de jonge generatie moet betrokken worden bij de Nationale Her denking en viering van de Be vrijding. De bevrijdingsfestivals ondersteunen dit jaar een spe ciale actie:'Free Press Now.' De steun is bedoeld voor vrije en onafhankelijke media in Kroa tië, Bosnië en Servië. Het thema van het Bevrijdings festival wordt onder de aan dacht gebracht in de zogenaam de 'vrijheidsonderhoudswerk- plaats'. Op het grasveld van het Bellamypark in Vlissignen wordt tijdelijk een monument voor vrede en verdraagzaam heid opgericht. Met het 'Theater van de Verloren Tijd' kunnen de opvattingen over vrijheid ge toetst en opgefrisd worden. Op de parkeerplaats zijn er optre dens van Angelique Kidjo, Ave rage White Band, 2 Brothers on the 4th Floor, Remmy Ongala Orchestre Super Matimila, The Commitments en Marco Borsa- to. Dit keer met band. Zoals ieder jaar is er op de Nieuwendijk een vrijmarkt. De Zeilmark en het Arsenaalplein zijn gereseveerd voor de snuffel- markt. Voor kinderen van 4 tot en met 10 jaar wordt 's middags door de Zeven Zeeën in samen werking met de Stichting Thea ter Split de voorstelling 'Op Reis' gespeeld.'s Avonds is er in dit theater een optreden van Lex van Wel and his Swing Or chestra met het programma 'The sound of the forties.' Op het Dijktheater is uit London Con cussion te zien met hun nieuwe trapeze-theatershow 'Side Show'. Het bevrijdingsfestival wordt afgesloten met vuurwerk dat vanaf achter het muziekpo- dium wordt afgeschoten. 14.45-15.15 uur: Concussion - "Side Show"; 16.30-17.00 uur: Concussion - "Side Show". 13.30-17.30 uur: Vrijmarkt; 13.30-17.30 uur: Keep'm Rol ling; vanaf 13.30 uur: Kinder- kermis. 13.30-17.30 markt. uur: Snuffel- 14.00-15.30 uur: Mister Do mino. 13.30-14.45 uur: Remmy On- gala Orchestre Super Mati mila; 15.15-16.30 uur: The Average White Band; 17.00- 18.15 uur: Angelique Kidjo; 19.00-19.40 uur: 2 Brothers on the 4th Floor; 20.15-21.30 uur: The Commitments; 22.00-23.00 uur: Marco Bor- sato Band; 23.00-23.30 uur: Bevrijdingsvuurwerk. Pre sentatie: Thomas Siahaya. Vanaf 13.30 tot 23.30 uur o.a. informatiemarkt, Radio Maximaal live. 14.30-15.30 uur: Theater Split - "Op reis"; 19.30-21.30 uur: Lex van Wei and his Swing Orchestra - "Swing is Back MIDDELBURG Twee bunkers in het park Toorenvliedt in Middelburg worden geschikt gemaakt voor het overwinteren van vleermuizen. Op Wacheren komen nog steeds veel vleermuizen voor, vooral de dwergvleermuis wordt nog veel gezien. Het is de bedoeling dat al die Walcherse vleermuizen nog voor de winter onder dak zijn. De ingang van de oude bunkers moet worden vrijgemaakt. Daarna worden die entrees voorzien van een deugdelijk en vooral fijnma zig hekwerk, dat alleen vleermuizen en andere kleine dieren door laat. In een donkere en vochtige bunker zullen naast de vleermuizen ook anderen dieren zoals muizen, vlinders, padden, kikkers, sala manders, slakken en spinnen willen overwinteren. Het plaatsen van het hek wordt door een aannemer gedaan. Verder moet het binnenste van de bunker ook worden aangepast. Hiervoor wordt een beroep op vrijwilligers gedaan. De plannen voor de vleermuisbunker stammen uit 1989. De subi- sie voor het geschikt maken van de bunkers werd aanvankelijk in 1991 bij het ministerie aangevraagd. Deze werd in 1995 uiteinde lijk toegekend. De in 1991 ingediende begroting bleek toen echter te krap, zodat het werk eigenlijk nog niet kon worden uitgevoerd. De gemeente Middelburg heeft zich echter bereid verklaard om het tekort bij te leggen. Bij iedere besteding van f.10.- aan boodschappen ontvangt u 1 GRATIS zegel. Daarnaast ontvangt u iedere week GRATIS zegels EXTRA bij aankoop van bepaalde produkten. Met 25 zegels is de bonusspaarkaart vol. Voor meer infozie de spaarkaart verkrijgbaar in de winkel! div. smaken, per statute 99 1500 ml. div. smaken f49 flacon 500 gram fg pak 8 rollen I.69 div. smaken, 7 V9 500 gram Vf *«*52 slechts Pickwick div. smaken ~39\s ïM m nu waar per ban normaal, volkoren of meergranen. W "Jr per rol VI citroen normaal, a 500 ml. flacon Jong t/m oud Jong komijn t/m belegen komijn en boeren jong belegen curry Jardieniere pak 450 gram J fjJJ 550 ml. naturel of gemarineerd, per kilo voor de hand of pers cnn nram l^FF per kilo mk Cool best div. smaken, literpak 500 gram Qéi - gram f| -W* usbergslamix -q per aak nu 100 gram literpak Kuipje 80 gram Paturain 100 gram 2^9 MIDDELBURG WINKELCENTRUM DAUWENDAELE EN WINKELC. WELSINGE pittig of normaal, gZQ 100 gram §h Vers uit de oven! .l„lr n per stuk SUPERMARKTEN

Scheldebode | 1996 | | pagina 11