Palmen Adriaan van Dis zetten 'Geletterde Mensen' neer Heropening Groeneveld Opticiens UIT HET ZAKENLEVEN fiet zveten zvaard Theaterportret Wim Kan in het Vestzaktheater Thais koken bij Oranjezon Scholen uit Goes kandidaat voor dragen Olympisch vuur Winkels extra open Benelux- en Frankrijkdagen SCHELDEBODE VAN WOENSDAG 10 APRIL 1996 305 kwalificatie voor Schuilwerve Showkorps Jonge Kracht 60 jaar MIDDELBURG - Het is Peter van Mechelen, bedrijfsleider van Groeneveld Opticiens aan de Lange Delft 24 in Middel burg al ettelijke keren gevraagd hoe het hem toch is gelukt om de commissaris van de koningin in Zeeland drs W. van Gelder te strikken om de vernieuwde winkel te openen. Onze com missaris opent nauwelijks win kels. „Gewoon gebeld en ge vraagd", zegt Peter in zijn win kel vol brillen en nu ook vol bloemen. Afgelopen donderdag heropen de Van Gelder dus de winkel en nam een cheque van duizend gulden in ontvangst voor de Stichting tot behoud van de Hoogaars. Met die opening kwam ook een eind aan zes we ken van breken en bouwen. Ge durende die tijd konden de klanten terecht in een nood- pand aan de andere kant van de Lange Delft. De meeste mensen die langs het pand hebben gelopen of binnen zijn gestapt zullen de nieuwe Groeneveld niet meer herken nen. Het piepkleine winkeltje met een oppervlakte van 45 vierkante meter heeft plaats ge maakt voor een ultramodem gespecialiseerd bedrijf. Een dikke tachtig vierkante meter, inclusief de aparte ruimtes voor de oogmeting, de werkplaats en kantoor. Het plafond is groten deels verdwenen om plaats te maken voor een vide waardoor het totale interieur licht, sfeer en ruimte uitstraalt. Om volle dig te zijn: het pand is aange past voor rolstoelgebruikers. De historie van het pand gaat ver terug. Tot 1885 om precies dat-ie op zoek is naar een kwa litatief goede verrekijker. Wie contactlenzen draagt of wil dragen, wie een bril nodig heeft of aan een ander montuur of glazen toe is, vindt er een ambi ance en deskundigheid die op het lijf is geschreven. „Een montuur moet bij de per soonlijkheid van de cliënt pas sen", vinden Peter en echtgeno te Giovanna. „Een montuur kan op zich best mooi zijn, te zijn. Dan zit er de legendari sche opticien E. Helder. De zaak gapt over van vader op zoon en kleinzoon en in 1976 wordt het pand verhuurd aan Dollard. In 1980 neemt Groene veld de zaak over en de laatste verbouwing vindt plaats in 1984. Peter van Mechelen zelf zit er sinds 16 jaar. Wie niets aan zijn ogen mankeert heeft bij Groeneveld natuurlijk wei nig te zoeken, of het moet zijn maar het moet ook bij de men sen passen. Bij ons is het altijd gezellig waardoor de mensen zich snel op hun gemak voelen en een montuur uitzoeken een plezierige bezigheid is. Daar nemen we de tijd voor en zijn we ook eerlijk in als iets niet staat wat de klant persé wil hebben. Maar niettemin be paalt de klant wat-ie wil". Juist omdat alles perfect moet zijn krijgen de klanten van Groeneveld die zich een bril hebben aangeschaft een jaar onvoorwaardelijke garantie op hun bril en een unieke retours ervice. Bevalt de bril niet dan kan die zonder problemen bin nen een maand worden omge ruild. Binnen de wereld van op ticiens is er de afgelopen jaren veel veranderd. De doos met glaasjes heeft plaatsgemaakt voor ultramoderne apparatuur. Binnenkort komt daar weer zo'n staaltje van high-tech in de zaak van Peter en Giovanna bij. Werden de glazen nu nog eigen handig geslepen, dat werk wordt overgenomen door een computer. Een simpele uitleg: alle gegevens van de glazen en het montuur wordt in de com puter ingevoerd, via een modem doorgeseind naar de fabrikant en daar worden de glazen volle dig computergestuurd geslepen. Wat overblijft is het plaatsen van de glazen. Op het beeld scherm is van alle hoeken en gaten te zien hoe de bril er uit eindelijk uitgaat zien. Groene veld is daarmee de eerste in Zeeland. In de vemieuwe zaak van Groeneveld Opticiens, foto piet davidse OOSTKAPELLE De Stich ting Educatief toerisme Zee land Oranjezon start binnen kort met een korte cursus "Wij koken Thais". "Kruidig en heet", dat is een korte typering van de Thaise keuken. Nu geldt dat natuurlijk voor veel Oosterse keukens, maar "Thaifood" heeft toch zijn eigen specifieke smaak. De hete smaak van de in grote hoeveel heden gebruikte Spaanse pe pers is, zelfs voor diegenen die niet gewend zijn aan pittig eten, goed te verdragen. Dat komt door het gebruik van zoete en zure ingrediënten en talrijke kruiden en smaakmakers zoals koriander, citroengras, azijn, kokosmelk en de Thaise vissaus nampla die in bijna ieder ge recht voorkomt. Basis voor veel gerechten is een pittig kruiden mengsel of currypasta die be staat uit fijngewreven pepers en verschillende kruiden en spece rijen. Het meest gebruikt wor den groene en rode currypasta. De Thaise keuken wordt wei eens omschreven als de oosterse nouvelle cuisine. De gerechten zijn licht en niet vet en de groenten worden beetgaar op gediend. Een Thais menu be staat uit rijst met drie of vier andere gerechten. Bij feestelij ke gelegenheden en in restau rants worden de schotels vaak prachtig gegarneerd met kun stig uitgesneden groenten en exotische vruchten. Het is niet zo verbazend dat de Thaise keuken in westerse lan den steeds geliefder wordt. De gerechten zijn niet alleen exo tisch en heerlijk, maar ook snel te bereiden, veel gerechten zijn in enkele minuten klaar. Het is ook een gezonde keuken, waar in verse groenten een belangrij ke rol spelen en vis en kip meer worden gebruikt dan rood vlees. Door de groeiende popu lariteit van de Thaise keuken zijn vele van de benodigde in grediënten behalve in toko's nu ook te koop in supermarkten. Door de gemakkelijke en ont spannen manier van bereiden is de Thaise keuken bijzonder ge schikt voor informale etentjes. De eerste les is op woensdag 10 april om 17.30 in het Toeris tisch Centrum Oranjezon aan de Schoolstraat in Oostkapelle. Daar kun je je ook opgeven. MIDDELBURG Steeds meer schrijvers weten de laatste tijd de weg naar de thea- terbühne te vinden. Jules Deel- der, Boudewijn Büch, Remco Campert, Bart Chabot, ze zijn regelmatig in de Nederlandse schouwburgen te vinden. Aan dit lijstje kan sinds kort ook Adriaan van Dis worden toege voegd. Aanvankelijk zou hij op duo tournee gaan met A.F.Th, van der Heijden, maar deze auteur heeft het onverwacht druk met het derde deel van 'De Tandelo ze Tijd'. In plaats daarvan toert Van Dis nu met een vrouwelijke collega door ons land: Connie Palmen. Van Dis en Palmen hebben op zijn minst één ding gemeen: ze wonnen in 1995 de belangrijkste boekenprijzen voor de Nederlandstalige lite ratuur. Adriaan van Dis won met 'Indische Duinen' De Gou den Uil, Connie Palmen kreeg de Ako-prijs voor 'De Vriend schap'. Maar er zijn meer overeenkom sten: allebei zijn zij als schrij vers persoonlijk, op vaak auto biografische wijze, bij hun ver halen betrokken. Ze luisteren naar de wereld en haar mensen en slagen er in vermakelijke, treffende, soms grimmige por tretten te schilderen die de le zer tot deelgenoot maken van hun verbeelding. Samen staan zij binnenkort op het podium van de Middelburgse Stads schouwburg met hun literaire programma 'Geletterde Men sen', een literair-theatrale voorleesavond waarbij ook hu mor niet geschuwd wordt. Don derdag 11 april - Stadsschouw burg Middelburg - aanvang 20.00 uur. Kaarten kosten 25.00 (voor kortingspassen 20.00) en zijn in voorverkoop aan het theater en telefonisch te reserveren via 611500. VLISSINGEN Naar aan leiding van zijn 85e geboorte dag wordt vanaf april 1996 bij zondere aandacht besteed aan Wim Kan. Aan de hand van zijn conferences, liedjes en dagboekfragmenten schetsen Bob van de Meeberg en pianist Nico van der Linden onder de titel 'Ken, Kan' een hartver warmend en ontroerend thea terportret van deze grote caba retier. De jaren zeventig waren de Kan-jaren. Zijn voorstellingen waren hoogtepunten in de Ne derlandse theaters en de ouder- jaarsconferences op televisie waren niets minder dan natio nale gebeurtenissen. Pas wanneer zijn dagboeken uitkomen, blijkt dan De Man - zoals Wim Kan zichzelf in de derde persoon noemde - be stond uit "duizend stukjes twij fel", bijeengehouden door zijn Corry. Rob van de Meeberg voert het publiek mee in intri ges van toen en heden, vecht te gen en voor zichzelf door Kan "te zijn en niet te zijn" en zoda nig onder, boven en naast hem te staan dat een helder maar ge laagd beeld ontstaat van de mens Wim Kan. Zaterdag 13 april - Vestzaktheater Vlissin- gen - aanvang 20.00 uur. Kaarten kosten 22.50 (kor tingspassen 17.50) en zijn in voorverkoop verkrijgbaar bij de VW/ANWB, Nieuwendijk 15, Vlissingen, tel. 419275. VLISSINGEN Fotograaf Cor Schuilwerve van de gelijk namige fotostudio aan de Scheldestraat heeft bij het Bri tish Institute of Professional Photograph (BIPP) in Engeland de kwalificatiegraad 'Licentia teship' behaald. Hij mag zich nu 'Qualified Member' noemen. Licentiateship is een van de drie kwalificatiegraden die men in Engeland bij het BIPP kan behalen. Het BIPP telt wereld wijd vijfduizend leden. Cor Schuilwerve is eveneens aange sloten bij het Durch Institute of Professional Photography (DIPP). HUISARTSEN Vlissingen - Za R. Thiadens, Zuider- baan 23, tel 464633. Zo A. v.d. Griek, Badhuisstraat 46, tel. 412950. Middelburg - Za S. van de Haak, Rouaansekaai 47, tel. 639933 Zo J. Dominicus, Dam 30, tel 639933 Souburg, Gezondheidscentrum Middelburg-Zuid, Amemuiden en Nieuwland - Za R. Groot, Gezond heidscentrum, Prins Bemhardstraat 2, Amemuiden, tel. 601308 Zo H. Roe- lofsen. Gezondheidscentrum, Prins Bemhardstraat 2, Amemuiden, tel. 601308 Spreekuren 12.30-13.00 en 17.30-18.00 uur. Veere, Gapinge, Serooskerke, Oostkapelle en Vrouwenpolder - M. Mol, Dorpsstraat 2 Oostkapelle, tel. 581276 Domburg, Aagtekerke, Westkapel- le, Koudekerke, Meliskerke, Bigge- kerke en Zoutelande - Za en zo A. van der Male, Duinweg 59, Zoutelan de, tel. 561282 Midden-Walcheren - Za en zo B. Bouwense, Valkenisseweg 14, Bigge- kerke, tel. 552190 VERLOSKUNDIGEN Vlissingen - vr vanaf 9 uur tot ma 9 uur H. Klompe, tel. 471140. Middelburg - do vanaf 20 uur tot zo 20 uur Jeannette Drijdijk, tel. 626045 TANDARTSEN Vr en za J. Kremer, Pijpstraat 1a, Mid delburg, tel. 612565 Spreekuur van 11 tot 12 uur. Za en zo P. van Malland, (alleen eigen patiënten) Tobagolaan 6 Vlissingen, tel. 478290. APOTHEEK Middelburg - Vr. 12 april tot vr. 19 april Apotheek Ringeling, Lange Delft 133 Vlissingen - Vr. 12 april tot vr. 19 april Apotheek Souburg, C. van Perestraat I, tel. 461593 DIERENARTSEN Za enA. Hoogveld en R. Meesters, Korte Noordstraat 61Middelburg, tel. 637077. Dierenartsenpraktijk Oostka pelle, Oude Domburgseweg 33a tel. 581443. Vogelopvang Midden Zee land, tel. 628288. POLITIE Noodhulp, als elke seconde telt: 06- II. Overige assistentie aanvragen 633333. Voor alle andere aangelegen heden zijn de bureaus in Middelburg en Vlissingen 24 uur per dag ge opend. KERKDIENSTEN Rooms-katholieke kerk. Der Boede 2e, 4e en 5e zaterdag 10.30 Ter Ree- de za 17 uur. Onze Lieve Vrouwekerk za 21 uur, za. 19 zo. 9.30 en 19 uur, Open Hof zo 11.15 uur Souburg Mar- tinuskerk zo 19 uur Zoute Viever 1 e en 3e za 9 uur Middelburg Petrus en Pau- lus kerk zo. 10 uur Hoeksteen zo. 18.30 en 20.30 uur Sint Willibrord za 17 uur, Domburg Sint Willibrordkapel za 19 uur Nederlands Hervormde kerk. Aag tekerke 10 en 19 uur Domburg 10 en 19 uur Gapinge uur Grijpskerke uur. Kleverskerke 9.30 uur Koudeker ke 9.30 uur Middelburg Koorkerk 10 en 16.30 Ontmoetingskerk (bond) 10 en 18.30 uur Nieuwland 9.30 uur Rit- them 10 uur. Oostkapelle 10 uur Oost- Souburg 9.30 en 19 uur Zoute Viever 19 Serooskerke 10 uur Veere ?uur. Vlissingen St. Jacobskerk 9.30 uur. Open Hof 9.30 uur Schaapskooi 9.30 uur Ter Reede 19 uur Vrouwenpolder uur Westkapelle 9.30 en 19 uur Ziekenhuis Walcheren 10 uur Gereformeerde kerk. Gapinge ?uur Grijpskerke uur Koudekerke 9.30 uur Meliskerke 10 en 14.30 Oost-Sou burg 9.30 uur Serooskerke uur Vlis singen Petruskerk uur. Veere ?uur Vrouwenpolder uur Gereformeerde Gemeente Vlissin gen 9.30 en 16 uur, Gereformeerde Kerk Vrijgemaakt. Middelburg 9.30 en 16.30 Vlissingen 9.30 en 16.30 uur Ned. Gereformeer de Kerk Middelburg 9.30 en 17 uur. Zevendedagsadventisten Middel burg za 11 uur Vlissingen za 9.30 uur Doopsgezinde Gemeente Middel burg 10 uur Vlissingen uur Kristen Zuidmolukse kerk Oost-Souburg 17 uur, Koudekerke uur Anglicaanse Kerk Vlissingen-Oost 10.30 uur. Pinkstergemeente Middelburg 11.30 uur. Vlissingen e.o. 15.00 Pinksterge meenschap Sjaloom West-Souburg 14.30 uur. Bethel Pinksterkerk Vlis singen wo 19.30, vr 19.30, zo. 11.30 Christelijk Centrum Zeeland Vlissin gen 10.30. Nieuw Apostolische kerk West-Souburg wo. 20 9.30 en 17 Evangeliegemeente Middelburg 9.30 Oost-Souburg 10 Volle Evange liegemeente Amemuiden do. 20 zo. 10 Serooskerke do. 19 West-Souburg zo. 10 Middelburg Thomaskapel wo 20, zo 10 uur. Filadelfia Gemeente Vlissingen wo 19 uur, zo 10 uur Vrije Evangelische Gemeente Westka pelle 9.30 Eglise Wallone Middelburg uur De Christengemeenschap Hoogelande uur Rafaël gemeen schap Eleos Middelburg 9.30 uur. Leger des Heils Vlissingen 10 en 19 uur, Middelburg 9.20 en 10 uur (Hoek steen) Connie Palmen en Adriaan van Dis. FOTO DIRK LEUNIS KAPELLE - Met een 'Reis door de Tijd' vierde het Showkorps 'Jonge Kracht, vorige week haar 60-jarig jubileum. Honderdvijftig oud 'pijpers' bezochten de reünie, waaronder de twee oprichters van de vereniging de heren P. Smallegange en Hubrecht van de Velde. Ook de heer A. Spruyt, voormalig dirigent van het korps was van de partij. Tijdens de jubileum-show herleefde de oude tijd toen oud-majo- retten een show opvoerden op de klanken van het nummer 'Drum- bo', dat vroeger veelvuldig door de straten van Kapelle-Biezelinge klonk. Aan het eind van de middagvoorstelling werd door de heer Nieu- wenhuyze, oud tamboer-maitre van het korps, spontaan een groep tamboers gevormd, die hoewel er niet was geoefend, een wellui dend nummer ten gehore brachten. Vervolgens werd door oud-ma- joretten, -tamboers en blazers een 'rondje' gemaakt en klonken de vrolijke marsen door de Vereeckestraat en over het Vereeckeplein. De reünisten vervolgden hun programma met een broodmaaltijd, een receptie en een dansavond in De Vroone. MIDDELBURG Bij de ANWB-vestiging in de Lange Geere worden tot en met 13 april Beneluxdagen gehouden. Er is dan volop informatie over lange en korte vakanties in ei gen land of net over de grens. Als u wilt doorreizen naar zui delijker streken kunt u tussen 25 en 27 april de Frankrijkda gen bezoeken. verschijnt in een oplage van 47.700 exemplaren elke woensdag huis-aan-huis in de gemeenten Amemuiden, Domburg, Mariekerke, Middelburg, Valkemsse. Veere, Vlissingen, Westkapelle Kantoor Scheldestraat 7-9,4381 RP Vlissingen, Postbus 50514380 KB Vlissingen Tel.nr.: 0118-442720, Fax: 0118-442721 Openingstijden: ma, wo, do, vrij. 9.00-12.30 uur en van13.30- 16.15 uur, dinsdag 9.00-12.00 uur, 's Middags gesloten Advertentieverkoop tijdens kantooruren tel.: 0118-442721 Jos Rentmeester (vertegenwoordiger), tel. privé: 0113-655379 Yolanda Krijger (vertegenwoordiger), tel. privé: 0118-411351 Sonja Broeders (vertegenwoordiger).tel. privé: 0118-479084 Mini's (rubrieksadvertenties), tel.. 076-5312313 Afsluittijd advertenties: maandag 12.00 uur Redactie tijdens kantooruren tel.nr.: 0118-442720, fax 0118-442721 Johanna Brouwer, tel. privé: 0118-640113 Afsluittijd redactie: maandag 14.00 uur Correspondenten Andrien Smeets, tel. privé 0118-639719, Jaap Klein, tel. privé: 0118-625185, Ad Roos, tel. privé: 0118-602860 Fotografen Harry de Lange, tel.: 0118-625195 Piet Davids, tel.: 0118-623594 Bezorging voor klachten over bezorging tijdens kantooruren bellen: 0118-442720 De Scheldebode is een uitgave van De Stem Weekbladen Copyright C 1996 UitgévervTuMttchapo j De Stem B V Breda GOES - Tien Nederlandse scholen in het voortgezet on derwijs mogen één van hun leerlingen afvaardigen als Olympische fakkledrager. Met het ontsteken van het Olym pisch vuur gaan op 19 juli de Olympische Soelen 1996 in At lanta officieel van start. Het Buys Ballot College en het St. Willebrordcollege uit Goes be horen tot de 150 scholen in Ne derland die meedingen naar deelname aan The Olympic Torch Relay. Niet alleen de Nederlandse jeugd draagt het vuur op weg naar Atlanta. In totaal komen 500 jongeren uit 70 landen naar de Verenigde Staten. Samen met 9500 Amerikaanse leeftijd sgenoten brengen zij het Olym pisch vuur naar de plaats van bestemming. De Olympisch Torch gaat over een afstand van 22.500 kilometer en start op 27 april in los Angeles, de stad waar de Olympische spelen in 1984 werden gehouden. Het Olympisch fakkeldragers programma is een initiatief van The Coca-Cola Company, sinds 1928 in Amsterdam sponsor van de Olympische Spelen. De onderneming raakte in 1992 ac tief betrokken bij The Olympic Torch Relay. Voor het eerst droegen atleten van buiten het organiserende land het Olym pisch vuur met zich mee. MIDDELBURG De winkels kunnen extra ope ningstijden hanteren. Op Tweede Paasdag (8 april), Hemelvaartsdag (16 mei) en Tweede Pinkster dag (27 mei) mogen de Middelburgse zaken open zijn van 11.00 tot 17.00 uur. Bij de selectie van de tien Ne derlandse fakkeldragers werkt Coca-Cola nauw samen met de Koninklijke Vereniging van Le raren Lichamelijke Opvoeding (KVLO), NOC*NSF en het Mi nisterie van Volksgezondheid, Welzijn Sport. Twee docen ten lichamelijke opvoeding be geleiden de tien geselecteerde scholieren, die ieder één kilo meter voor hun rekening ne men. Het Nederlandse gezel schap komt in de week van 1 tot en met 7 juli in actie in het aan gename Miami Beach. De 150 scholen die zich hebben aangemeld voor The Olympic Torch Relay, organiseren zelf de voorronden. Zij krijgen voor dit doel de beschikking over een wedstrijdpakket dat uit drie onderdelen bestaat. Het eerste onderdeel is een wedstrijdloop over een afstand van 1 kilometer. Ook een ken- nisspel behoort tot het pro gramma. Het schoolteam krijgt een serie pittige vragen voorge legd over de geschiedenis van de Olympische Spelen. Alle deelnemers aan The Olympic Torch Relay moeten de activi teiten in school op een originele manier vastleggen. Begin mei wordt de uitslag be kend gemaakt. V EXPOSITIE - In het gebouw van de Stichting Welzijn Ouderen aan de Molstraat in Middelburg wordt tot eind mei een Kunstsalon ge houden. Er zijn 49 werken van 26 amateur-kunstenaars te zien. De bezoekers kunnen door middel van een formulier aangeven welk schilderij zij het mooiste vinden. Ada de Lange exposeert tot eind april onder de titel 'brieven - geschreven - geweven' in het gebouw van de Rabobank aan de Lange Geere in Middelburg. ROMMELMARKT - De Juliana korpsen uit Middelburg houden zaterdag 11 mei een grote rommelmarkt in en rond molen De Hoop op het Vlissings Bolwerk. De rommelmarkt begint om acht uur. VERFRISSING - Op 12, 13 en 14 aprü beginnen steeds om 19.30 uur bijeenkomsten van de Volle Evangeliegemeente Beréa in Vlissin gen in de MTS aan de Marconiweg. Het thema van de avonden is her stel en verfrissing door de Heilige Geest. VOEDSELALLERGIE - De Koninklijke Vereniging voor Homeo pathie in Nederland houdt op maandag 15 april de jaarlijkse leden vergadering van de afdeling Zeeland in de aula van de Zeeuwse Bi bliotheek aan de Kousteensedijk in Miiddelburg. De avond begint om 19.30 uur. Na de pauze wordt een lezing gegeven over voedselallergie, waarna gelegenheid is tot het stellen van vragen. BRANDWONDEN - Op maandag 15 april houdt de Nederlandse Vereniging van Huisvrouwen afd. Souburg een middagbijeenkomst, waar een vertegenwoordiger van de Brandwondenstichting een le zing houdt over het onderwerp 'Stel, het is je eigen vel'. De bijeen komst is toegankelijk voor belangstellenden en worddt gehouden in gebouw Irene achter de ger.kerk aan de Kanaalstraat, aanvang 14 uur. MASKER - Op dinsdag 16 april wordt in de Getuigeniskerk aan de A. Lauwerystraat in Middelburg een open morgen voor vrouwen ge houden. Het thema van de lezing is 'Leven zonder masker'. Er is kinderoppas aanwezig. De dag is een interkerkelijk initiatief van christenvrouwen uit de regio. De ochtend duurt van 9 tot 11.15 uur. SCANDINAVISCH SPOOR - De Zeeuwse afdeling van de Neder landse Vereniging van Belangstellenden in het Spoor- en tramweg wezen (NVBS) houdt op vrijdag 12 april om 19.45 uur een bijeen komst in de Zeeuwse Bibliotheek in Middelburg. De avond staat in het teken van spoorwegen in Scandinavië. STINZENPLANTEN - De afdeling Walcheren van de natuurvere- niging KNNV verzorgt op zaterdag 13 aprü een excursie op de fiets naar het landgoed Overduin en omgeving bij Oostkapelle om stinzen- planten te bekijken. Verzamelen om 9.30 uur bij het hek van land goed Overduin, per fiets te bereiken via de Koningin Emmaweg. ZANGAVOND - In de Saronkerk aan de Noordweg in Oostkapelle wordt op 13 april een zangavond gehouden. Aanvang 19.45 uur. Me dewerking verlenen gemengd koor 'Canticum' uit Haamstede, ge mengd koor 'Soli Deo Gloria' en het jeugdkoor 'Klein Gloria', beide uit Oostkapelle. KOFFIECONCERT - In het Middelburgs Koffiehuis aan de Lange Viele in Middelburg wordt op zondag 14 april een koffieconcert gege ven met voomamelijke muziek uit de Barok. Aanvang 14.30 uur. ACTIVITEITENDAG - De Mamixschool in West-Souburg en de Vaste Burghschool in Vlissingen houden samen een activiteitendag. Van 9 tot 13 uur zijn er een rommelmarkt en andere activiteiten zoals een rad van avontuur, kindermodeshow, schminken en karaoke. BINGO - Op donderdag 11 aprü is er in wijkcentrum Scheldebuurt aan de Verkuijl Quakkelaarstraat in Vlissingen bingo voor 50-plus- sers. Aanvang 14 uur. VACHTPROBLEMEN - Heeft uw hond veel last van jeuk, dan is de lezing 'Voorkomen van huid- en vachtproblemen' iets voor u. De le zing wordt op donderdag 11 april om 20 uur gehouden in de kantine van de kynologenclub Zeeland aan de Westhavendijk in Wühelmina- dorp. KLAVERJASSEN - Op zaterdag 13 april wordt een prijsklaverjas- middag gehouden in wijkcentrum Scheldebuurt aan de Verkuijl Quakkelaarstraat in Vlissingen. Inschrijven van 13.15 tot 13.45 uur. Het kost drie gulden. DANSAVOND - Buurtvereniging Van Duijvenvoorde houdt op za terdag 13 apri een dansavond in gebouw De Schuur aan de Middel burgsestraat in Oost-Souburg m.m.v. de L&Pband. De avond begint om 20 uur. KIKKERPUTTEN In Miüeu Educatie Centrum De Kloek wordt op donderdag 11 april een informatie-avond gehouden over natuurvij- vers, kikkerputten en paddenpoelen. De verschülen tussen een na- tuurvijver en een traditionele tuinvijver worden uitgelegd en er wordt ingegaan op de aanleg en het onderhoud van een natuurlijke waterpartij in de tuin. PATCHWORKKLEUREN - In het gebouw van de Zeeuwse Volks universiteit aan de Spanjaardstraat in Middelburg wordt op dinsdag 16 april een kleuren workshop patchwork gegeven met als thema de lente. De ochtend duurt van 9.30 tot 12.30 uur en aanmelden kan bij het ZVU-bureau. WOOLDHUIS - Het Vlissingse Wooldhuis komt vrijdag 12 april op de televisie. In de uitzending van Van Gewest tot Gewest wordt aan dacht besteed aan de geschiedenis van het Wooldhuis en de actie om het markante gebouw voor sloop te behoeden. Ook is er een gesprek met de dochter van burgemeester Van Woelderen, die het huis des tijds heeft laten bouwen. De uitzending is te zien op Nld. 3 en begint om 19.30 uur. PIEK - In jongerencentrum De Piek aan de Hellebardierstraat in Vlissingen treedt zaterdag 13 april de formatie Max Tax y sus Bandi- tos op. De mannen laten vanaf tien uur feestmuziek uit aüe windstre ken horen. De entree bedraagt een tientje.

Scheldebode | 1996 | | pagina 5