Heel wat nieuws van het keukenfront N e HALVE PRIJS vajjlbFfle GEBR. DOMINICUS BV STUNTVERKOOP VAN PERZEN MET 50% KORTING 2e PAASDAG GEOPEND VAN ONZE ADVERTEERDERS STEENHOUWERIJ TEGELHANDEL Matras moet stevig en soepel tegelijk zijn Lekker baden in stijl ALLE TAPIJTEN WORDEN VERKOCHT MET CERTIFICAAT VAN ECHTHEID EN ORIGINE SCHELDEBODE VAN WOENSDAG 3 APRIL 1996 Kijk- en luisterapparatuur fraai in beeld gebracht Van recht naar rond Moduidkeuken Trendtip Accessoires Buitenmeubelen doen het binnen ook heel best Kunstzinnige kleden Van Belle al 66 jaar een begrip in Zeeland Kopen bij een speciaalzaak voorkomt vaak teleurstellingen. Deze grote partij wordt verkocht voor de Actie t/m vrijdag 12 april a.s. 12'verschillende maten voorradig- naten voorraeng- President Rooseveltlaan 772 Vlissingen - 0118-431354 SPHINX BADKAMER ANTIBES MET GR0HE KRANEN AchiUesweg 2 - West-Kapelle - Tel. 0118-571436 319 Twee aparte matrassen zijn natuurlijk wel als één bed op te maken. Met alleen een goede bedbodem zijn we er nog niet. De bijpassende matras is zeker zo belangrijk De matras moet het lichaam comfortabel inbedden en overal gelijkmatig steun bieden. Bedenk hierbij dat elk li chaamsdeel een specifieke ondersteuning nodig heeft. Bij een te zware belasting van bijvoorbeeld uitstekende schouders en heupen, kunnen kleine bloedvaten onder de huid worden afgekneld. Dit betekent veel draaien en woelen en dus onvoldoende nachtrust: óók voor degene die naast u ligt. Een matras moet daarom stevig en soepel tegelijk zijn. Verder heeft een matras een ventilerende en vochtregule- rende functie. De meeste matrassen zijn tegenwoordig aan beide kanten beslaapbaar en hebben een winlerzijde (meestal afgewerkt met wol) en een zomerzijde (bijvoor beeld van katoen). Nóg een belangrijk punt is de keuze voor één of twee ma trassen. Een ombouw met twee bedbodems en twee apar te (koppelbare) matrassen biedt optimaal individueel slaapcomfort: ideaal voor partners die erg veel in gewicht verschillen of er gewoon heel andere ligwensen op na houden. Twee aparte matrassen zijn natuurlijk wél altijd als één geheel op te maken. Maar: uitschuifbare ledikanten die 'solo' opgemaakt worden bieden weer meer schoonmaak- gemak. Het is maar net wat u belangrijk vindt. In bijna elk huis staat wel een televisietoestel. We kunnen niet meer buiten dat kleurrijke kastje voor onze nieuws voorziening en broodnodige ontspanning. Ook de stereo speelt een vrolijke noot in de meeste huishoudens. Audio- en videoapparatuur maken deel uit van het interi eur en hebben hierin dan ook hun eigen plekje nodig. Kastjes en rekken die speciaal voor televisie en stereoap paratuur zijn gemaakt, lijken te zijn afgestemd op de fa voriete muziek van de eigenaars. Ze variëren van klassiek tot ultramodern. Bij de inrichting van een huiskamer speelt vooral de plaats van de televisie vaak een cruciale rol. Het meubi lair wordt bij wijze van spreken om het toestel heen ge groepeerd zodat alle gezinsleden hun favoriete program ma goed kunnen bekijken. De apparatuur wordt soms in een wandmeubel of boe kenkast geplaatst, maar vaak ook in een speciaal daar voor ontworpen meubelstuk. De kastjes of tafeltjes bieden plaats aan televisietoestel en videorecorder, met soms nog extra ruimte voor ban den, afstandsbediening en tv-gids. Erg handig zijn de trolleys: tafeltjes of kastjes op kleine stevige zwènkwieltjes. Wie televisie wil kijken verrijdt het apparaat tot recht voor zijn of haar favoriete zitplaats. Keukens zijn net als kleding en meubels sterk aan mode onderhevig. Het één raakt in. het ander uit. Opvallend is dat de vormen dynamischer zijn geworden en de kleuren warmer. Hout is nog steeds 'hot'. Lichte houtsoorten worden mooi gecombineerd met zacht gekleurde fronten. Geel is de ab solute trendkleur. Roestvrijstalen apparatuur zorgt voor de 'finishing touch'. Ook keukenhulpjes en accessoires staan er gekleurder op dan ooit. De trends in vogelvlucht. De gewone recht-toe-recht-aan keukenopstelling heeft z'n langste tijd inmiddels wel gehad. In de keukenarchitectuur wordt duidelijk gezocht naar meer dynamiek. Geknikte vormen, halfronde elementen en 'swingende' fronten met afgeronde hoeken doorbreken de rechte lijn. Speelse planchetten, halfhoge of zwevende kastjes en losse werkunits geven een ongedwongen beeld. Heel verrassend zijn de units waarin spoelbak, hakblok en kookplaat in een halve-maanvorm zijn gegroepeerd. Dat biedt niet alleen een levendig beeld, maar geeft ook meer werkruimte aan het aan'recht'-blad. Het kookeiland is actueler dan ooit. Zeker nu de keuken meer en meer een woonkeuken is waar ook plaats is om uitgebreid te tafelen. Een relatief nieuw concept in keukenland is de moduul- keuken. Hierbij wordt niet meer in standaard inbouwma- ten gedacht, maar veel meer in functies. Dergelijke pro gramma's bestaan uit losse, grootschalige modules zoals keukenwerkbanken, spoelunits. kookcentra en bergele- menten. Ze kunnen naar eigen behoefte gecombineerd worden: langs de muur of los in de ruimte. De elementen zijn gemakkelijk te (de)monteren en hoe ven niet op maat te worden ingebouwd. De modulaire keu kenprogramma's vallen op door hun markante vormge ving. Wisselende hoogte- en dieptematen. paneelwanden, opval lende servieskasten en gedurfde materiaalcombinaties zet ten de toon. In deze 'groene' tijd zien we steeds meer keukens waarin een hoofdrol is weggelegd voor natuurlijke kleuren en ma terialen. Hout vormt vaak de basis. Momenteel wordt de trend gezet door blonde houtsoorten. Met name ahorn en berken breken door. maar ook elzen hout is populair; 'kleuren' die heel leuk combineren met accessoires of stoeltjes in frisse tinten zoals helderblauw, zonnig geel en vrolijk rood. Opvallend is dat steeds meer fabrikanten bijpassende meu bels zoals bijzet- en eettafels, dressoirs en serveerwagens in hun assortiment hebben opgenomen. Eettafels zijn veelal gemaakt van hout met glas en/of me taal. Hout laat zich natuurlijk ook prima combineren met ande re natuurlijke materialen zoals riet en rotan, gietijzer en na- De badkamer is in de meeste woningen tegenwoordig een gezellig ruimte geworden waar je heerlijk de dag kunt be ginnen. Het sanitair kent talloze technische hoogstandjes en bub belbaden en massagebaden raken langzamerhand inge burgerd. De douchekabine kan worden omgetoverd tot stoombad en niets is te dol als het om ons comfort gaat. Er zijn uitgekiende bad- en doucheconstructies die zelfs in een zeer kleine ruimte optimaal gemak bieden. Uitge kiende schuifwanden maken de badkuip tot een douche cabine en het badkamermeubilair is tegenwoordig zo mooi dat het ook perfect zou staan in andere delen van het huis. Naast strak, sober en natuurlijk is er ook een heel duide lijke behoefte naar de versiersels van vervlogen tijden. Vrijstaande baden op pootjes, ouderwetse porseleinen kranen en tegels met kunstzinnige patronen veranderen de badkamer in een sfeervolle ruimte. In deze badkamers is veel antiek terug te vinden. In een kleurige badkamer zien we een mengelmoes van stijlen en materialen. Felle, glanzende mozalektegels, ge kleurde baden en douchebakken, bijpassende gordijnen en handdoeken. Er wordt veel gebruik gemaakt van plas tic als het gaat om accessoires. Deze zijn strak van lijn en zijn overwegend mat. Badkamermeubels en -accessoires zijn niet alleen te vin den bij sanitairspecialisten, maar natuurlijk ook bij de wo ninginrichter. Vitrinekastjes, trolleys en accessoires zoals spiegels en bij voorbeeld wasmanden zijn er te kust en te keur. Houdt alleen wel rekening met vocht. Niet alle materia len zijn hier goed tegen bestand. Vraag uw woninginrich ter om advies. De keukenprinses is tegenwoordig nogal eens een keukenprins. tuursteen. Zo hebben steeds meer (houten) keukens een werkblad van natuursteen; met name 'gróf graniet is in. Er is zelfs een nieuwe ontwikkeling in de fabricage van keukenbladen waarbij gebruik wordt gemaakt van geperst Sahara-zand. In het trendy segment speelt kunststof een grote rol. Trans parante kunststof fronten of schuifdeuren zijn er eerder re gel dan uitzondering; soms zelfs gekleurd en/of gestructu reerd. Kleur is een trend op zich. Geel is de onbetwiste trend- kleur. maar ook de jaren '50 pastels en zoete ijsco-kleurtjes zijn weer uiterst actueel. Andere topkleuren zijn oranje, hemelsblauw, terra-rood en blauwgroen; zonnige, levendige kleuren die ook veel in de natuur voorkomen en zeker in combinatie met hout zorgen voor een knusse, warme sfeer in de keuken. Een duidelijke trend zijn ook de transparante beitsen waarmee hout een natuurlijk kleurtje krijgt. Het echte hoogglans lak lijkt uit de mode. Keukenhulpen zoals het koffiezetapparaat, de citruspers. de broodrooster, de eier- en de waterkoker staan er ge kleurder op dan ooit. Ze hebben vaak ronde vormen en aparte kleurtjes. Ook kurketrekkers, blikopeners en gasaanstekers hebben vaak een leuke gekleurde (kunststof) body. Behalve verrassend, zijn ze natuurlijk ook functioneel van vorm. Verder blijven keukenaccessoires van chroom en ge kleurd 'frosty' glas of plastic nog altijd in trek. Peper- en zoutstelletjes. schalen, vazen, wijnglazen; winkels staan er vol mee. Het spreekt natuurlijk voor zich dat dergelijke de coratieve accessoires niet meer weggestopt worden in een lade of gesloten bovenkastjes. Nee. ze vinden een promi nent plaatsje op het aanrecht, de open planchetten of in zo'n halfhoge servieskast met matglazen (schuifdeurtjes. Het zijn immers accessoires die gezien mogen worden! De badkamer is een belangrijke ruimte in huis geworden. Roestvrijstalen apparatuur zorgt voor de finishing touch. De winter ligt alweer achter ons. Nog even en ons binnen leven gaat zich naar buiten verplaatsen. Om heerlijk te kunnen genieten van de lentezon in de tuin. op het terras of op het balkon. We kunnen het lentegevoel alvast aan wakkeren door het interieur licht en zonnig te maken. En door enkele tuinaccessoires of tuinmeubelen binnen te halen om ze voor te bereiden op een intensief buitenge bruik. Tuinmeubelen zijn er te kust en te keur. In alle soorten en maten. Het materiaal varieert van kunststof tot alumini um, van rotan tot metaal of gietijzer en zelfs tot rustieke twijgen, takken en een enorme verscheidenheid aan in heemse en exotische houtsoorten. De tuinmeubelen zijn de laatste jaren zö mooi geworden, dat ze buiten het zo merseizoen naar binnen kunnen verhuizen om daar voor een verrassend zonnig en zomers accent te zorgen. Voor al als u in het bezit bent van een serre of als u openslaan de deuren of een schuifpui naar de tuin of het balkon heeft, zijn de meubelen snel van binnen naar buiten en van buiten naar binnen te verplaatsen. Buitenmeubelen zijn zo mooi dat ze gerust binnen kun nen worden weggezet. Met de opkomst van parket, laminaat, en linoleumvloe- ren, stijgt de vraag naar karpetten. Kelims en Dhurry's. Kleden die passen bij de sfeer en de stijl van het interieur. Vloerkleden dempen het geluid en leggen een sfeervol en comfortabel accent. De keuze aan kleden is enorm. Het varieert van Kelims en Dhurries tot expressieve karpet ten. Kelims en Dhurries zijn handgeweven oosterse tapij ten. Ze hebben in tegenstelling tot geknoopte tapijten, geen pool en zijn in principe aan twee kanten te gebrui ken. Kelims zijn gemaakt van 100 procent wol en hebben lo perachtige formaten: 100 x 200 of 130 x 300 cm. Er wordt veel gewerkt met harde kleuren als rood. terra en blauw. Dhurries zijn eenvoudige afgeleiden van de Kelim. Ze zijn er in veel kleurstellingen waarbij pastels de boven toon voeren, en ze zijn aanmerkelijk goedkoper. Daar naast zijn er simpele kleden met een randreliëf, natuurlij ke karpetten van sisal of cocos, of karpetten met beren en clowns voor op de kinderkamer. Er is een grote sortering op de markt. a de succesvolle heropening van onze vergrote showroom een jaar geleden, kunt u uit de nieuwste trends in meube len, keukens, tapijt, laminaat, vinyl, marmoieum, karpetten, vitrage, zonwe ring. gordijnen en parket kiezen en kunnen wij zeggen, dat u uw huis bij ons volledig kunt inrich ten. Tijdens de paasshow hebben wij 2 noviteiten: 1. Een demonstratie van VLEKWEG tapijt. Bij dit wondertapijt verdwijnen bloedvlekken, wijn, vet noem maar op als sneeuw voor de zon. 2. Perzische tapijten, tafelkleden, lopers, vloer kleden. berbers en Nepal kleden nu met 50% korting. Enorme keus tn dessins en maten. Kom eens vrijblijvend bij ons kijken. 2e Paasdag geopend. Van Belle tapijt gordijnen. Pres. Rooseveltlaan 772, Vlissingen. eenhouwerij en tegelhandel Gebr. Do- minicus bestaat nu 20 jaar en is ge groeid tot een specialist op gebied van natuursteen en keramische producten. Zoals gezegd een specialist want gedu rende deze 20 jaar is er zeer veel ervaring opge daan en kan er praktisch voor iedere situatie een passende oplossing worden voorgelegd. Naast te gels is er ook een ruime sortering sanitairartikelen alsmede haarden, kachels en sierschouwen in de showroom te vinden. Om een klant goed te informeren is het tevens noodzakelijk, dat je als ondernemer bij de les blijft en zeer goed weet wat er te koop is. Aan be zoeken van allerlei beurzen en aan diverse fabrie ken wordt door Gebr. Dominicus dan ook ruim aandacht besteed. Tevens is het van belang, dat de klant vooraf zo'n goed mogelijk beeld krijgt hoe het eindresultaat er uit komt te zien. Of het nu gaat om een haard met marmeren sierschouw, een badkamer of een grafsteen, er wordt eerst nadat de wensen van de klant zijn aangehoord een ont werptekening gemaakt. De bouwkundige verkoop afdeling beschikt hiervoor over moderne compu ters en tekenprogrammatuur. zodat deze meestal in drie D worden uitgewerkt. Dit alles samen met indien gewenst een vakkundige uitvoering van het werk, zorgt er voor dat het kopen bij een speciaal zaak als Gebr. Dominicus nooit opeen teleurstel ling uitdraait. Kortom, zijn er bouw- of verbouwplannen Dan is dit een ritje naar Westkapelle zeker waard. De showroom is iedere werkdag van 8.0U tot 12.00 uur en van 13.00 tot 17.30 uur en zaterdags van 9.00 tot 12.00 uur geopend. Gebr. Dominicus, Achiliesweg 2, Westkapelle. Van Belle heeft een enorme partij Perzische en andere oosterse tapijten" (w.o. ook Nepal tapijten) weten te bemachtigen bij een belangrijke importeur, wiens voorraden te groot werden. Marf4Tkg wofp^ en C r.pfst 22 500 knopen ^70X240 570.- Van Belle staat borg voor garantie en echtheid. Bovendien kunt u tijdens de actie nog ruilen of zelfs geld terug krijgen. De verkoop geschiedt recht streeks aan particulieren zonder enige opslag of bijkomende kosten, uitsluitend tegen contante betaling of cheques. Grotere kleden worden gra tis thuisbezorgd. Duo acryl bad Antibes 180 x 80 cm Grohe thermostaat 2000 Grohe Relexa handdouchegamituur Wastafel Antibes 60 cm Sifonkap Antibes Planchet Avia 60 cm Grohe wastafelmengkraan Chiara Wandcloset Antibes Zitting met deksel Antibes. Aktieprijs in wit: ƒ3.395,- met horizontale, ronde, licht gebogen buizen. Afmeting 120,5x60 cm. Wit en camee: ƒ536,- Showroom dagelijks geopend van 8.00 l/m 12.00 uur en van 13.00/17.30 uur, zaterdags van 9.00/12.00 uur

Scheldebode | 1996 | | pagina 19