de Smit at. juttemua o A.B.C. Decor o BRUINS Wonen op tapijt: een welbewuste keuze Eindeloos variëren met aanbouwkasten PC# FA. P. DAMMAN EN ZN woiMwom® tegels-plavuizen sanitaircentrum henk wondergem tuinaanleg en onderhoud Zonwering bepaalt aangezicht van woning Steeds mooier bedtextiel gespecialiseerd in senioren-fauteuils Creëer je eigen sfeer met onze nieuwe collectie: Meer dan alleen iets warms en geluidsdempends onder je voeten 5CHELDEBODE VAN WOENSDAG 3 APRIL 1996 ota lis interieur Uw adres voor: verlichting meubels spiegels kado's Walcherseweg 258 Middelburg 0118-613381 Kloostenveg 6 4421 PV Kapelle Tel: 0113-330004 gordijnen - behang - vitrage en zonwering DECOR Kleur en structuur Een vleugje natuur Tegeltapijt Stellingkast Jarenlang profijt 315 Met de eerste zonnestralen is al te merken dat de tempera turen in huis achter het kale glas behoorlijk op kunnen lopen. En al in het vroege voorjaar zetten steeds meer men sen hun schrik voor de naderende hitte om in een daadwer kelijke bescherming: zonwering. Kiezen we voor licht èn warmtewerend of alleen voor licht werend? Nemen we een binnen of buitenzonwering en in welk model en voor welke prijs? Voor alleen de lichtwerende functie volstaat een binnen- zonwering, bij voorbeeld een jaloezie of een rolgordijn uit een speciale zonwerende kunststof. Deze houdt wel iets aan warmte tegen, maar de zon komt toch eerst door het glas en wordt dan pas tegengehouden, waardoor de warmte al is binnengehaald. Feit is dat wanneer de zonwering buiten hangt, het binnen koeler blijft dan wanneer raamdecoratie wordt gebruikt. De serre is momenteel erg populair. De fabrikanten van zonwering hebben zich erop gestort en talloze oplossingen aangedragen. Met name lamellen, plisségordijnen en jaloe zieën lenen zich om de meest vreemde vormen toch van een raamdecoratie te voorzien. Voor wie de zonwering aan de buitenkant wil, bestaat een buitenjaloezie die zich aan vreemdvormige ramen aanpast. Technieken voor geleiders, rails, runners, remkoord, snel- spansysteem (voor in een schuin dakraam) en bedienings mechanieken verbeteren continu. Overigens,geldt dat niet alleen voor bijzondere vormen van raamdecoratie maar voor zonwering binnen en buiten in het algemeen. Sinds kort is er ook een doeksoort op de markt waar vlie- gepoep niet in impregneert. een lastig probleem bij gordij nen langs het glazen dak. Het laatste nieuwtje op binnenzonweringsgebied is Silhouette van Luxaflex. Ook wel 'zwevend textiel' genoemd vanwege de voileachtige stof die tussen de hori zontale lamellen is 'gespannen'. Vitrage en jaloezieën tege lijkertijd. ÏT. V 'i ff?*. Vt rs W Voor alleen de lichtwerende functie volstaat een binnen- zonwering. St. Janstraat 7 - Middelburg - 0118-626886 aannemers- en installatiebedrijf Oostperkweg 18 Middelburg tel: 0118-613367 Nieuwstraat 29 Middelburg Tel. 0118-613437 DIE HUN STERREN V ERDIENEN 2e paasdag geopend v.a. 11.00 uur Hermesweg 23 - Vlissingen - Tel. 0118-416342 zeeuws zonweringsbedrijf Vlissingsestraat 46 4331 KW Middelburg 0118-612880 's maandags gesloten IiiiiL I I I I I I AMUNDSENWEC 2 4462 GP GOES tel. 0113-214049 Bedtextiel wordt steeds modischer. En terecht, we bren gen in verhouding veel tijd door in bed. Vandaar dat we de slaapkamer zo mooi mogelijk willen maken. Met behulp van bedtextiel kun je op een simpele manier de slaapkamer een ander accent geven. En er is keuze genoeg. Van schitterende bloemenvelden tot eenvoudige naturel-uitvoeringen waar verrassende knopen op zijn aangebracht. Wit blijft in de slaapkamer erg populair. Ook in de mediterrane invloeden bepaalt wit de uitstra ling. Friswitte muren met felle kleuren houtwerk worden gecombineerd met zeer uitbundige bloemenstoffen. Bloemen zijn in alle smaakgroepen terug te vinden. Wat duidelijk in opkomst is, zijn de late jaren zestig motieven, waarin grote bloemen met ronde blaadjes - zoals de bloe men waarmee Mary Quant de wereld heeft veroverd - tussen dikke strepen op bijvoorbeeld een felrode onder grond prijken. Naast alle kleurige bloemen, is de keuze uit dessins op dekbed-overtrekken werkelijk oneindig: Afrikaanse invloeden, Bretonse grottekeningen, het onderwerp zon. maan en sterren, abstracte figuren en vele andere the ma's. Er is tegenwoordig nogal wat keus in vloerbedekking. Naast klassiekers als marmer of parket is een scala aan moderne materialen komen te staan. Laminaat, vinyl of woongrind bieden zonder twijfel een praktische basis. Eén type vloerbedekking is en blijft echter een sfeer volle en uitdagende topper: tapijt. Wonen op tapijt is een welbewuste keuze. Zoveel woonwensen, zoveel soorten vloerbedekking. Wat voor de één praktisch is, vindt de ander kil en koud. Kiezen voor tapijt is een welbewuste, emotionele keuze: om de juiste sfeer te treffen in woon of slaapkamer, om de werkplek een dynamischer uitstraling te geven en zelfs om keuken of badkamer te verrijken met aangenaam comfort. Alles draait om het gevoel. De tapijtfabrikanten hebben de veranderende woon wensen goed aangevoeld. De hedendaagse collecties bieden meer dan alleen iets warms en geluiddempends onder de voeten. Fraai gestileerd tapijt speelt vaak een hoofdrol in de totale aankleding van het interieur. Kleur is dan ook het eerste criterium bij het zoeken naar een geschikte vloerbedekking. En dat mag best bijzonder zijn. Voor de komende periode verwachten stilisten een verschui ving naar levendige, exotische kleurgroepen zoals oran je-gele tinten, aangevuld met neutraal grijs-groen- mauve als opvolger van het traditionele blauwgrijs. Ook structuur is een belangrijk thema in de nieuwe col lecties. Het geeft de vloer een natuurlijk, bijna tastbaar beeld. Stipjes, blokjes of streepjes in tonsur-ton tinten zorgen voor ritme en beweging. Datzelfde wordt bereikt met de nieuwe effectgarens in multicolour. Daarnaast zien we meer en meer weefef- fecten: ribbeltjes, nopjes en vage schaduwvlakjes. Wol krijgt natuurlijke kleuren; synthetisch tapijt een natuurlijke optiek. Het natuurlijke wonen is enorm aangeslagen. Met wol, geitehaar, katoen of linnen kan de impressie worden opgeroepen van het ingetogen landleven. Vooral sisal is razend populair geworden. Naast het traditionele visgraat-patroon zijn er tal van andere structuren ontwikkeld zoals bouclé's of platbin- dingen. Ook het puur wollen tapijt biedt nieuwe moge lijkheden. Meerdere fabrikanten bieden wolmerktapijt met gesneden pool in eigentijdse kleuren. Toegegeven, een felrood of turquoise tapijt vergt wél enige durf. Daarom krijgt u er een persoonlijk kleuradvies bij: het beste kleurenschema voor behang, schilderwerk en meubels. Een leuke kans om eindelijk eens dat verras sende interieur te realiseren waar u altijd al van hebt gedroomd! Naast de natuurlijke materialen is ook de belangstel ling voor het synthetische projecttapijt opvallend. Vaak De keuze in dessins van dekbedovertrekken is oneindig. Tapijtfabrikanten hebben de veranderende woonwensen goed aangevoeld. gaat het dan om het kortpolige polyamidetapijt dat zeer betaalbaar is en uitmunt in kleurenpracht. Dergelijk tapijt kan bedrukt worden met de meest flits ende creaties. Het was in eerste instantie bedoeld voor het avantgardistische kantoor, maar misstaat absoluut niet in het trendy interieur. Wie een wat landelijker uitstraling verkiest, zal ook met het nieuwe gemêleerde bouclétapijt een goede keus doen voor veelbelopen plekken als hal of eethoek. Door de kleurmelange is het minder besmettelijk en dus bij uitstek geschikt als onbezorgd gezinstapijt. Bijkomend voordeel van het semiprojecttapijt is de sterkte. Het is uitstekend bestand tegen zwenkwieltjes en schuifelende voeten. Dé grote trend van dit moment zijn ongetwijfeld de patroonvloeren. We kennen ze in parket, laminaat en linoleum. Maar ook met tapijt kunnen hele opvallende mozaïeken worden gelegd. Vooral tapijttegels lenen zich daar uitstekend voor. Kleuraccenten, bordereffecten of versneden tegels geven een nieuwe dimensie aan de tapijtvloer. Ook het om-en-om leggen van de vleug levert speelse blokeffec- ten op. Tapijttegels zijn er in alle varianten: vanaf het klassieke ribtapijt, via modieus visgraatmotief tot aan luxueus hoogpolig frisé. Voor keuken en badkamer zijn er zelfs speciale vocht bestendige tapijttegels. Tegeltapijt kan los gelegd worden en is dus goed ver- huisbaar. En wie creativiteit te over heeft, kan ook eens denken aan de combinatie van tapijt met andere mate rialen zoals metaal, hout of natuursteen. Ideeën te over voor grenzeloos woonplezier! Een dwarsgeplaatste kastenwand kan prima dienst doen als ruimteverdeler. Een aanbouwkast vormt vaak de basis van het interieur. Aan de vormgeving worden dus nogal wat eisen gesteld. Bij de meer traditionele kas- tenwanden zorgen rechthoekige containers en open schappen voor een attractieve afwisseling. Maar waarom zouden bergmeubels rechte blok ken moeten zijn? Steeds meer programma's voeren daarom afwij kende modules: halfrond, driehoekig of cilin drisch. Ook de wisselende hoogte en dieptema- ten en aanvullingen in de vorm van achterwan den of integreerbare tafels nodigen uit tot een creatief spel. van royale inbouwkasten. Wie nu een nieuwe woning be trekt, zal in de meeste gevallen zelf een oplossing moeten verzinnen. Voor de woonkamer vormen aanbouwkasten dan een goede basis. Zulke programma's bestaan uit verschillende modules die naar wens gecombineerd worden tot een praktisch geheel. Ze zijn in talloze prijsklassen verkrijg baar: van een simpele stelllngkast lol een exclusief de signprogramma. Er is keus uit diverse montagesystemen. Zelfdragende systemen worden gewoon op de vloer ge zet. Zo'n staande kast hoeft trouwens niet altijd tegen de nen woraen. umoouw oi uitoreiaing mag geen enkel probleem zijn. Kies dus altijd voor een sys teem dat een bepaalde nalevertijd kan garande ren. Dat komt niet alleen van pas bij een verhui zing, maar biedt ook de mogelijkheid na een aantal jaren uw interieur weer eens te 'restylen'. Met enkele nieuwe fronten, ladenblokken of greepjes geeft u de oude kastenwand als het wa re een facelift. Zo legt u met een aanbouwsys- teem een goede basis voor de toekomst. wand geschoven te worden. Veel kastmodules zijn ook aan de achterkant fraai afgewerkt. Een dwarsgeplaatste kastenwand kan daardoor prima dienst doen als ruimte- verdeler. zeker in een lange smalle kamer. Zo ontstaat op simpele wijze een aparte zit en eethoek: knus en prak tisch. Systeemkasten zijn woonmeubelen met speelruimte. Om daar ten volle profijt van te kunnen hebben, moeten de onderdelen ook na jaren nog moeiteloos bijgeleverd kun- De meest bekende aanbouwkasten zijn echte 'meegroeimeubelen1, praktisch en betaalbaar. Voor starters met weinig spullen zal een enkel boekenrek vaak al uitkomst brengen. Neemt de huisraad toe, dan wordt de stelling stukje bij beetje uitgebouwd met een extra mo dule of een ladenblok. Toegegeven, eens komt het moment dat die ro buuste stellingkast plaats moet maken voor een meer gestileerde woonwand. Zonde van de in vestering? Helemaal niet. Met een paar nieuwe onderdeeltjes gesloten kastfronten. een commo de, schrijfblad of rolcontainer gaat die trouwe stelling een heel nieuw leven tegemoet in kin derkamer. keuken of studeerkamer. Huiskamers worden met de dag voller. Boeken, servies goed, glaswerk, tv, video, de hifi-installatie waar laten we het allemaal? Simpel, in een aanbouw kastenwand. Er zijn talloze uitgekiende programma's verkrijgbaar: van praktisch doe-het-zelf tot uitgebalanceerd design. Voor elk ruimteprobleem is wel een creatieve oplossing voorhanden. Speelse vormen zetten de toon. van een be scheiden dressoir tot en met een complete woonwand. De ideale basis voor een hedendaagse woonstijl. Vroeger was het opbergprobleem heel wat kleiner dan nu. De meeste huizen werden immers standaard voorzien

Scheldebode | 1996 | | pagina 15