De Jonge/Vader winnen toernooi Mauricio Gonzales wint Boulevard-loop Extra recital door Wibi Soerjadi Roeien voor jong en oud Excursie stinzenplanten Twee winnaars op SSOHN Golden Masters toernooi Scholieren doen hongerkuur Grijpskerke wint koersballen Veilig met de caravan weg Planten hebben voedsel nodig SCHELDEBODE VAN WOENSDAG 27 MAART 1996 309 Jeugdbowlers VLISSINGEN De Scheldestad gonsde zaterdag van de atleten. Oud en jong, mannen en vrouwen de den mee aan de loop wedstrijden door de stad, over de boulevard en langs de duinen. De winnaar van de hoofdafstand, de twintig kilometer-loop werd Maurici Gonzales. Bij de dames was het Irma Heeren die de ti tel opeiste en die en-passant het parcoursrecord ver beterde. St John College Choir Cambridge MIDDELBURG Het 12e Kruitmolen dubbel toernooi met een bezetting van 160 deel nemers, een record voor de Bowling Vereniging Middel burg, is een groot succes gewor den. Met tevreden deelnemers en een organisatie die acht da gen lang alles in goede banen heeft geleid, kan men terug zien op een geweldig toernooi. Met ruim 70 games van 200 en ho ger, is er ook aangetoond dat er goed gescoord is. De hoogste game bij de dames is gegooid door R. Reeberg uit Gouda met 235, bij de heren door Erik van Sabben met 259. Nadat alle deelnemers hun serie over vijf games hadden gegooid was al te zien dat het een finale moest worden met vele verschuivin gen..Voor de aanvang van de fi nale is het verschil tussen de leiders De Jonge/Vader en de als achtste geplaatste echtpaar Traets slechts 180 pins. In deze finale was er een goede start van het duo Van Doom/Bolding, met een serie van 1100 in de finale waren zij de besten, maar om de eerste plaats te behalen, was er nog meer nodig, en niet al die pech die ze hadden in hun laatste fi- nalegame. Ook de heren Put- ten/Fish uit Sommelsdijk scoor den goed in hun finale, met een pinfall van 1013 passeerden zij het duo Reeberg/Peketsma uit Gouda dat met een serie van slechts 979 een plaats terug viel. Nog slechter in de finale verging het het echtpaar Goedhart, met 879 in de finale moesten zij twee plaatsen inleveren ten koste van het duo Van Zuilen/Van Zuilen en Van Doorn/Bolding. Alleen het duo De Jonge/Vader behield hun plaats, al ging het in de ze vende frame van de laatste ga me bijna mis. Door enkele mis sers van De Jonge en Vader, kwamen de heren Putter en Fish op gelijke hoogte. Maar door weer te scoren wisten zij met slechts 33 pins verschil de over winning binnen te halen. Eindstand 12e Kruitmolen dub bel toernooi: 1 L. de Jonge C. Vader Middelburg 3534 pinfall, 2 W. Putten A. Fish Sommelsdijk 3501 pinfall 3 R. Reeberg G. Peketsma Gouda 3483 pinfall 4 B. van Doom F. Bolding Goes 3397 pinfall 5 N. van Zuilen I. van Zuilen Ba- rendrecht 3344 pinfall 6 W. Goedhart K. Goedhart Vliss- ingen 3333 pinfall 7 L. Sebregts F. de Vlies Hooger- heide 3332 pinfall 8 M. Traets A. Traets Hoogerheide 3215 pinfall Op de laatste speeldag van de jeugd trioleague in het bowling centrum van Oosterhout be haalden de speler van Middel burg slechts 1 punt. Oosterhout I en Renesse die bij aanvang van de dag de eerste plaats deelden met 28 punten moesten strijden om de titel. Renesse verloor zijn eerste wedstrijd met 2-1 van Oosterhout II, door slecht te scoren. Hierdoor was het voor Oosterhout I zaak om te winnen van Middelburg om de titel vei lig te stellen. In de eerste game van deze beslissende wedstrijd gingen de punten naar Ooster hout met 480-449. De tweede game liet een van de spelers van Middelburg een mindere game noteren, zodat met slechte 11 pins werd verloren. Hierdoor ging de titel naar Oosterhout. Eindstand Jeugdtrioleague Af deling I: 1 BV Oosterhout I 34 punten 2 Prince Renesse 33 punten 3 Exelka/BV Middelburg 24 punten 4 BV Oosterhout 2 22 punten 5 BV Breda 20 punten 6 BV Oosterhout 4 18 punten 7 BV Oosterhout 3 17 punten. Na het startschot van oud-atleet J. de Waard, thans directeur van de Rabobank, spoedden de 270 atleten die zaterdag meededen aan de Boulevard City Run zich richting Boulevard. Het was wat winderig dus werd er op het kantje gelopen. Al vlug was er richting Nollebos een groepje los met daarin de favorieten John Vermeule, Mauricio Gon zales, Edwin de Leeuw, Hans van de Griendt en Johan van de Brande. Na een stuk met flink wat tegenwind moest Van de Brande lossen en na het keer punt in Biggekerke legde John Vermeule de zweep erover. Met de wind in de rug ging het tem po flink omhoog en na vijftien kilometer moest Hans van de Griendt, die de twintig kilome ter van Sluis nog in de benen had, lossen. Edwin de Leeuw hield nog lang stand maar moest toch ook de kopgroep laten gaan. Gonzales en Vermeulen streden zij aan zij op de Boulevard en in de wind. Mauricio Gonzales had in de sprint de langste adem en won de hoofdprijs, een fiets. Ed win de Leeuw eindigde als der de, Hans van de Griendt als vierde en Johan van de Brande als vijfde. De veteraan John Overweel finishte als achtste, tien seconden voor Wim Besuy- en die geen zin meer had in een eindsprint. Ron le Roy zag de wedstrijd meer als een training voor een marathon en hoopte vooraf op een tijd onder de één uur en tien minuten. Hij zou daar nog ruim een halve minuut onder blijven. Bij de dames was het Irma Hee ren die de dienst uitmaakte. Ge lijk gestart met de heren schuw de zij het kopwerk in een groep je met John Overweel, Ron le Roy en Wim Besuyen niet. Haar tijd van 1.09.34 was een verbe tering van het parcoursrecord dat trouwens ook al op haar naam stond. De Westkapelaar Adri Janisse is een tijdje uit beeld geweest maar kwam in deze wedstrijd verassend goed uit de verf met een elfde plaats. Bij de vetaranes ging de winst naar Nelly van Horssen. De Middelburgse geniet van deze afstand en kan een constant tempo blijven lopen. Zij eindig de dan ook tachtig seconden voor de winnares bij de 45-plus- sers, Elly Westerweele. De Vlis- singse Westerweele doet al van af haar elfde jaar mee en heeft het loopvirus inmiddels ook overgebracht op man en kinde ren. 's Morgens kun je haar in een strak tempo tegenkomen tussen Westduin en Zoutelande. Er was zaterdag een grote groep veteranen aanwezig. Deze groep van 50-, 55- en 60-plussers geeft fleur aan het loopevenement. Wat zij aan snelheid te kort ko men maken ze ruimschoots goed met doorzettingsvermogen en karakter. Kees Markusse ein digde als eerste bij de 50-plus, Ron Buys bij de 55-plus en Bram de Rijke bij de 60-plus. Met zijn tijd van 1.43.38 bleef hij nog heel wat jongeren voor. Behalve een loop over twinig ki lometer kon er zaterdag ook meegedaan worden aan de Ra- bo-run over tien kilometer. De ze werd bij de dames gewonnen door Karin Bastian en bij de he ren door Eik Goossen, voor Ron Dellebeke. Dellebeke moest na het keerpunt de dertien jaar jongere Goossen laten gaan maar kan toch terugzien op een prima tijd. Deze wedstrijd is nieuw en zou De scholieren schieten uit de startblokken voor de vijftienhonderd meter. nog aantrekkelijker gemaakt kunnen worden door de lopers wat vaker door te laten komen. Nu was het voor het publiek een beetje saai. De loop over vijftienhonderd meter, de De Ruiter Run, was een goede opwarmer voor de scholieren. Het enthousiasme van de jongelui was verkwik kend. Bij de meisjes-A ging de overwinning naar het team van de Louise de Colignyschool, be staande uit Cecilia Jangbahad- oer, Annelies van Uden en Mar jolein Dobbelaer. De Marnix- school werd tweede. Bij de meisjes-B een overwin ning voor de Theo Thijssen- school met Kim Lous, Jefke van de Bos en Marloes Borgs. De teams van 't-Mozaiek waren zowel in de A- als de B-groep de sterkste. Het A-team bestond FOTO HARRY DE LANGE uit Wouter Jansen, Dennis Ver burg en Samir Mohammed, groep B uit Maarten Jansen, Nikhé Porck en het doorzetter- tje Joey van Zalen. In de Scheldebode van woens dag 20 maart stond een artikel over het concert dat het St. John's College Choir uit Cam bridge op zaterdag 23 maart hoopt te geven in de Sint Ja- cobskerk in Vlissingen. Graag wil ik u er op attende ren dat enkele door u in dit ar tikel verstrekte gegevens niet helemaal kloppen. Zelf hadden wij het voorrecht, het afgelo pen weekend enkele dagen in Cambridge te verblijven: de NCRV-televisie maakt daar opnamen van een uitvoering van de Johannes Passion en was te gast bij het King's Col lege Choir. U vermeldt in uw artikel dat 'aan de universiteit van Cam bridge al vanaf de zestiende eeuw een koor verbonden is'. Dit is echter niet correct. De Universiteit van Cambridge is onderverdeeld in een 31-tal colleges die bijna allemaal over een koor en een kapel be schikken. Het koor van St. John's College is daar één van. Daarnaast is er het beroemde King's College Choir, dat een onderdeel vormt van het King's College. Voorts vermeld u dat het pro gramma van het concert onder andere een gedeelte bevat van de 'jaarlijke adv ent-uitzendin gen uit Cambridge, de zoge naamde Nine Lessons and Ca rols'. Ook deze informatie is niet geheel correct. In de En gelse koortraditie wordt op kerstavond (Christmas Eve) een uitvoering gegeven van het zogenaamde Festival of Nine Lessons and Carols. Het leek mij goed u hier even op te attenderen. J.C.W. Jacobse-Van Roest Noorderbaan 28 Vlissingen Wibi Soerjadi MIDDELBURG Toen de jonge pianovirtuoos Wibi Soer jadi op 12 januari optrad in een volledig uitverkochte Concert zaal kon het publiek (dat zelfs tot op het podium zat) weer eens genieten van een ouder wets, sfeervol recital. Volgens de schouwburgdirectie heeft ook Wibi Soerjadi zelf genoten van dit optreden. Toen hij on langs besloot een korte tournee te gaan maken ter promotie van zijn nieuwe cd, die op 15 maart is verschenen, bleek hij Middel burg nog niet te zijn vergeten. De Stichting Stadsschouwburg en concertzalen Middelburg is dan ook trots te kunnen melden dat Soerjadi op zondag 31 maart een ingelast middagcon cert zal geven in de Concertzaal aan de Singelstraat, aanvang 15.30 uur. Tijdens dit romantische lente concert zal Wibi werken spelen van Beethoven (de Mondschein Sonate), Mendelssohn-Barthol- dy (Drei Lieder ohne Worte), Chopin (Ballade nr. 4 opus 52, Berceuse opus 57 en Polonaise opus 53). Na de pauze volgen composities van Rachmaninov (Twee Preludes), Ravel (Pavane pour une infante defunte) en Liszt (Valse oubliée nr. 1, Lie- bestraum nr. 3 en de Wals uit 'Faust'). Kaarten zijn in voorverkoop aan de kassa van de Middel burgse Stadsschouwburg, tel. 611500. Kaartprijzen: 37,50, voor jongeren t/m 25 jaar en voor houders van een Pas 65 geldt een reductie van 7,50. VLISSINGEN De recre atieve badmintonvereniging SSOHN (Streef Over Het Netje) heeft zondag 17 maart haar jaarlijkse badmintontoernooi gehouden, waarbij gestreden werd om de Golden Masters Trophy, een goudkleurige rack et met glinsterende, diaman tachtige sterretjes. De vereni ging, die bijna 20 jaar bestaat, timmert de laatste tijd steeds meer aan de weg en vormt een geduchte tegenstander op ver schillende toernooien. Op het toernooi werd de gouden racket gewonnen door 2 kam pioenen, die een jaar lang om de beurt de racket in hun prijzen- kast mogen ophangen: Evelien Schout uit Aagtekerke en Ru ben Roemertatoe uit Middel burg. Een eervolle vermelding ver diende ook de nummer drie van het toernooi, Corrie van den Bosse uit Vlissingen. De finalisten op dit toernooi zijn: 4. Anneke Coomans, 5. Jo se Kous, 6. Jos Kous, 7. Alex Soplantila, 8. Piet Brandon, 9. Hetty de Bruyn, 10. Ida van Hoeven, 11. Joke Brandon, 12. Marijke de Visser, 13. Lia Dek ker, 14. Peter Kersten, 15. Ina de Visser, 16. Mirjam Flipse, 17. Ad Perfors/ Ella Pattipeilohy. SSOHN heeft haar wekelijkse recreatiebijeenkomst op de zondagmiddag om twee uur in de gymzaal van de Bouwen Ewoutschool. Iedereen kan lid worden en er is geen vaste con tributie. MIDDELBURG Ruim tach tig scholieren van de Christelij ke Scholengemeenschap Wal cheren doen op dit moment mee aan een Hongerkuur. Met deze actie ondersteunen zij de activi teiten van World Vision, een christelijke hulporganisatie in de Derde Wereld. Landelijk wordt de actie in de eerste week van april gehouden, maar omdat de CSW-ers dan een repetitieweek hebben is de Hongerkuur een week ver vroegd. De Hongerkuur houdt in dat de leerlingen 24 uur niets eten en alleen drinken. Door middel van sponsoring probe ren de leerlingen zoveel moge lijk geld bijeen te brengen. Van daag zijn er nog allerlei acties op de school in de Elzenlaan en vanavond om zeven uur wordt de actie afgesloten. KOUDEKERKE Het team van Grijpskerke heeft het koersbaltoernooi ge wonnen dat op 20 maart in de Couburg in Koudekerke gehouden werd. Van tien uur 's morgens tot vier uur 's middags streden 22 teams uit elf Walcherse dorpen om de hoogste eer. Na 21 spannende rondes moest in de laatste wed strijd bepaald worden wie de winnaar van de dag was. Toen bleek dat het team van Grijpskerke II de beste koersballers in huis had, want zij wonnen met 28 punten. Domburg II werd tweede met 27 punten en de derde prijs ging naar Ser- ooskerke II met 26 punten. Planten kunnen niet leven van wa ter alleen. Ze hebben naast water belangrijke voedingsstoffen nodig. Zonder deze stoffen gaan ze dood. Stikstof zorgt voor een gezonde groei, fosfor geeft mooie bladeren en een rijke bloei, en kalium is no dig voor stevigheid en weerstand tegen ziekten. Ook spoorelemen- ten zijn onmisbaar voor veel plan ten. Verse potgrond bevat deze voe dingstoffen. Omdat de hoeveel heid potgrond beperkt is, zijn de voedingstoffen al binnen een paar weken verdwenen. Vanaf dat mo ment is het gebruik van planten- voedsel noodzakelijk. Pokon vloeibaar plantenvoedsel bevat al les wat groene en bloeiende plan ten nodig hebben in de juiste con centratie.. Uit onderzoek is gebleken dat de meeste mensen wel regelmatig wa ter geven, maar slechts af en toe plantenvoedsel. Voor het beste re sultaat is het belangrijk om iedere keer bij het water geven planten voedsel toe te voegen. Dat zorgt voor een optimale groei- en bloei van uw planten. GOES - De Goese roeivereni ging Scaldis organiseert ook dit jaar weer roeicursussen. Roeien is een sport voor jong en oud, omdat bij het roeien het gehele lichaam wordt getraind, zonder dat er sprake is van overbelas ting van de gewrichten. De kans op blessures is uitermate klein door de zittende houding. Deze sport kan zowel individueel als in teamverband worden uitge oefend. De roeicursus 'fifty-fifty' van de Goese roeivereniging 'Scal dis' en de Middelburgse roei vereniging 'De Honte', staat el ke vrijdagochtend van 10.00 tot 11.00 uur op het program ma, afwisselend in Goes en Middelburg. Deze cursus spe ciaal voor ouderen die willen leren roeien en tegelijkertijd op een verantwoorde wijze iets aan hun conditie willen doen. De cursus start 5 april. Voor meer informatie kan men bel len met Vera Baston, telefoon (0113)250937. Voor jongeren is er de cursus: hoe leer ik roeien en hoe moet de boot worden onderhouden en afgesteld. Na het volgen van deze cursus kun je meedoen aan toertochten en/of wedstrij den. Wie geïnteresseerd is kan bellen met Vera de Groot, tele foon (0113) 227211. De cursus start op 23 april. OOSTKAPELE In het Zeeuws Biologisch Museum is het lente. Binnen is de tentoon stelling Dierenbaby's te zien en buiten bloeien de stinzenplan ten volop. Bioloog Bert van de Hoef leidt zaterdag 6 april een excursie langs deze wilde plan ten. Stinzenplanten komen in de Manteling rondom het museum veel voor. Het zijn planten die horen bij de landgoederen die in de omgeving staan. Ooit zijn de planten door de bewoners van de huizen ingevoerd en ver volgens zijn deze planten zoals narcis, bostulp, hyacinth en sleutelbloem verwilderd. Over de stinzenplanten kan Bert de Hoef veel vertellen. Hij begint zijn rondleiding om 14.00 uur in het museum. Na afloop kan een foto-expositie in het museum bekeken worden. Een kaartje voor de rondleiding langs de st inzenplanten kost 6,50 en dat is inclusief de entree voor het museum. GEWOON ZAND - In het MIC/MEC aan de Korenbloem laan in Vlissingen wordt op donderdag 28 maart een lezing met dia's gehouden over het ontstaan van zand en de fascine rende wereld van kristallen, schelpjes en de kleurenpracht van zand. De avond begint om 19.30 uur. SWINGAVOND - 'Freaky Spring Beats' wordt de swing avond genoemd die gehouden wordt in jongerencentrum Mid- gard op zaterdag 30 maart. De avond duurt van 20 tot 02 uur, entree een gulden. MUSSOLINI - De Italiaanse vereniging 'Dante Alighieri' verzorgt op woensdag 27 maart een lezing over Mussolini, zijn tijd, zijn invloed en zijn betekenis voor Italië. De avond begint om 19.30 uur en wordt gehouden in de Zeeuwse Bibliotheek aan de Kousteensedijk in Middelburg. CRESCENDO - Brassband Crescendo geeft op vrijdag 29 maart een uitvoering in de Halve Maan in Oost-Kapelle. Aan vang 19.30 uur. Entree 5,00, donateurs 2,50. ALOCHOL EN DRUGS - In wijkcentrum De Zwaan aan de Kromwegesingel 19 in Oost-Souburg verzorgt het ZCAD (Zeeuws Consultatiebureau voor Alcohol en Drugs een the ma-avond voor jongeren vanaf 14 jaar over alcohol en drugs, aanvang 20 uur, entree een gulden. CURSUSSEN - In atelier Polychrome aan de Prins Hend rikstraat in Middelburg start op donderdag 4 april een cursus nat in natschilderen op stof, die vier bijeenkomsten omvat. De Zeeuwse Volksuniversiteit aan de Spanjaardstraat in Middel burg organiseert een cursus Frans op reis, te beginnen op 2 april, een cursus decoratieve verftechnieken, aanvang 2 april en een cursus Vogelgeluiden, aanvang 3 april. ONDA - Brassband ONDA geeft op 30 maart een uitvoering in 'Ons Dorpsleven' in Ritthem. Aanvang 19.30 uur. Na de pauze wordt het blijspel 'De Computerbruid' opgevoerd. VERDRONKEN DORP - Op vrijdag 29 maart geeft provin ciaal archeologe Vreenegoor aan de hand van dia's en video-opnemen een uiteenzetting over de jongste resultaten van het onderzoek naar de resten van het verdronken dorp Valkenisse. De avond wordt gehouden in de Zeeuwse Biblio theek in Middelburg, aanvang 20.15 uur. EXPOSITIES - In de Kuiperspoort in Middelburg exposeert Denneke Kouters van 30 maart t/m 20 april. De olieverfschil derijen van J. Krombeen zijn te bezichtigen in het zorgcen trum Scheldehof aan het Stadhuisplein in Vlissingen. Ciska Dek exposeert tekeningen en schilderijen in het Middelburgs Koffiehuis in Middelburg. COMPUTERDEMONSTRATIE - Op zaterdag 30 maart geeft de ACORN computerclub om 14 uur een demonstratie in wijkcentrum Scheldebuurt aan de Verkuijl Quakkelaarstraat in Vlissingen. BEURZEN In peuterspeelzaal t Pietepeutertje aan de Keurhove in Middelburg wordt op woensdag 3 april van 13 tot 14 uur een zomerkledingbeurs gehouden. Inname 's ochtends van 9 tot 10 uur. Op donderdag 4 april wordt van 9.30 tot 11 uur een kleding- en speelgoedbeurs gehouden in gebouw Irene in de Kanaalstraat in Oost-Souburg. Peuterspeelzaal De Zandvretertjes houdt woensdagmiddag 3 april een kleding- beurs in de speelzaal aan de Zwinstraat in Zoutelande. De beurs duurt van twee tot vier uur in die tijd zijn er ook activi teiten voor de kinderen. De Unie van Vrijwilligers houdt don derdag 4 april een verkoping van dames- en heren zomerkle ding, in het gebouw aan de Herengracht 52 in Middelburg. De verkoping is van 9.30 tot 13.30. Kleding kan de woensdag er voor ingeleverd worden tussen 13.30 en 16.40 uur. DROOMGROEP - Donderdag 28 maart gaat een droom- groep van start bij Lieke van Rooijen, tel. 0118-638840. BINGO - Een gezellige bingo wordt gehouden bij speeltuin vereniging De Oude Stad in de Paardenstraat in Vlissingen op donderdag 28 maart. Aanvang 20 uur. Supportersvereniging Rood-Wit houdt op vrijdag 29 maart een bingo-avond in de kantine van de VCV Vlissingen aan de Irislaan. Aanvang 20 uur. MATTHAUSPASSION - In de Kapel van St. Maarten in Hoogelande houdt dr. Albert Clement op vrijdag 29 maart een voordracht over de Matthaus Passion, waarbij het wordt aan geraden een een tekstboekje, klavieruittreksel of partituur mee te nemen. Entree 10 gulden. ROEIEN - Roeivereniging De Honte houdt een open dag op zaterdag 30 maart. Tussen 10 en 16 uur kunnen belangstellen den rondgeleid worden in de accomodatie van de vereniging aan de Havendijk in Middelburg. Ook is het mogelijk een proeftochtje mee te roeien. JEUGDMUSICAL - Op 30 maart wordt in wijkgebouw De Zwaan aan de Vlissingsestraat in Oost-Souburg de jeugdmu- sical Jona opgevoerd. Aanvang 19 uur, entree 2 gulden voor volwassenen, een gulden voor kinderen. VOORJAARSTOCHT - Wandelsportvereniging De Vrolijke Tippelaars houdt op 30 maart een voorjaarstocht. De start is bij Klubhuis Zeeland Sport aan het Baskenburgplein in Vliss ingen. Voor de afstanden 40 en 25km. is de starttijd tussen 9 en 10, voor de afstanden 5, 10 en 15 tussen 10 en 13 uur. In schrijfgeld 6,50 (40 km) of 4,50 (overige afstanden). Op vertoon van lidmaatschapskaart van erkende wandelbond 50 cent korting. OUDEREN - 'Ouder worden komt met gebreken'. Over dit onderwerp geeft huisarts F. van Eede op 4 april een lezing in gebouw Herrijst aan de Markt in Westkapelle. Dat duurt van twee tot vier uur en is gratis toegankelijk voor alle ouderen in het dorp. Van Eede vertelt niet alleen iets over de gebreken, maar vertelt ook hoe ouderen zo fit mogelijk kunnen blijven. ZINGEN - In het kerkgebouw van de Gereformeerde Kerk Vrijgemaakt aan Klein Vlaanderen in Middelburg wordt op 30 maart een zang- en declamatie-avond gehouden rondom het thema Pasen. De bijeenkomst begint om 19.30 uur. PUBFOLK - De groep Op Session treedt zondag 30 maart op in café The Duke aan de Vlasmarkt in Middelburg. Vanaf drie uur laat de groep een gevarieerd aanbod van Ierse pub- folk horen. ZWEMMEN - In het zwembad van De Parel in Domburg wordt zaterdag 30 maart een swingend zwemfeest gehouden met medewerking van een Drive-In show. Het discozwemmen begint om zeven uur, de entree bedraagt zeven gulden vijftig. STERREN - Op uitnodiging van de vereniging van huis vrouwen geeft de heer Minderhout van de Volkssterrenwacht morgen, donderdag 28 maart, een lezing over het heelal. De le zing, die wordt toegelicht met dia's, wordt gegeven in de schouwburg in Middelburg en begint om 14.00 uur. BAZAR - De vereniging 'Loterij en Bazar Vrouwelijke Handwerken', een club die al meer dan honderdvijftig jaar be staat, houdt woensdag 3 april een bazar in de stadsschouw burg in Middelburg. Tussen half elf en half twee worden aller lei zelfgemaakte artikelen verkocht en is er een loterij. De op brengst gaat naar instellingen op Walcheren die financiële hulp nodig hebben. MIDDELBURG Het wordt weer tijd om er lekker op uit te trekken met de caravan. De af deling Middelburg en Omstre ken van Veilig Verkeer Neder land organiseert daarom een cursus veilig caravannen, die twee theorie-avonden en een praktijkdag omvat. De theorie-avonden worden ge houden op 1 en 15 april in het ge bouw van de Regiopolitie aan de Vrijlandstraat en duren van 20.00 tot 22.00 uur. Op deze avonden komen zaken aan de or de als de benodigde papieren, techniek, rijgedrag, gebruik van de caravan en lading. De prak tijkdag wordt gehouden op za terdag 20 april op het grote par keerterrein bij de Hooizolder in Westkapelle. Onder leiding van ervaren instructeurs en caravan rijders krijgen de deelnemers les in het gebruik van de caravan combinatie, zoals het aan- en af koppelen, voor- en achteruitrij den en het nemen van bochten. Een technisch team van de poli tie is present om de caravan technisch te keuren en adviezen te geven. De cursus kost 75 gul den. Voor dit bedrag kan ook de partner meedoen. Bovendien zijn de consumpties gratis en is er de mogelijkheid tot een gratis oog test. Wie interesse heeft kan con tact opnemen via 0118-629064/5614496/5612129. Aanmelding vooraf is noodzake lijk.

Scheldebode | 1996 | | pagina 9