Jubilaris improviseert op schilderijen Statenpraat POLITIE-RAPPORT Een nieuwe lente een nieuwe fietsactie Oude tragedies als hedendaags theater Economie Sander van Marion veertig jaar in het vak Geweldpleging door jongeren Langer plezier van bloemen uit het SCHELDEBODE VAN WOENSDAG 27 MAART 1996 317 Buitenland. Koordirigent. Improvisaties Galaconcert. Nationaal Door Mr. C.M. de Graaf, Statenlid Steketee Verboom Ongeluk Diefstal Beroving Autokraak Inbraak Mishandeling Aanhoudingen MIDDELBURG De bekende Haagse organist en koordirigent Sander van Marion viert dit jaar zijn 40- jarig toonkunstenaars-jubileum. Tal van concerten door het hele land staan op het programma. De jubila ris wil zich in zijn feestjaar nog meer inzetten om het orgel dichter bij de mensen te brengen. Onderdeel van dit jubileum is een improvisatie-orgelconcert in de Nieuwe Kerk in Middelburg. Het bijzondere van dit concert is dat Van Marion improviseert aan de hand van tekeningen van Rien Poortvliet die op grootbeeld geprojecteerd worden. Op 1 januari 1956 wordt van Marion benoemd tot organist van de Stichting Bloemendaal te Loosduinen. Daarmee is een aanvang gemaakt met een rijk muzikaal leven, dat zich over een groot aantal terreinen van de muzikale wereld beweegt. Na eerst kort verbonden te zijn ge weest aan de Salvatorkerk is Sander van Marion bijna veer tig jaar cantor-organist van de Gereformeerde kerk te Scheve- ningen. Eerst in de Prins Wil- lemkerk en sedert 1972 in de Bethelkerk. Elke laatste zondag van de maand wordt in de Bet helkerk een zogenaamde Dienst aan Zee gehouden. Deze dien sten, die op zijn initiatief zijn ontstaan en waarvan hij nog steeds de grote promotor is, ver heugen zich in een enorme be langstelling. De muzikale om lijsting van deze samenkomsten, onder meer op de twee (koppel- bare) orgels, waarover de Bet helkerk beschikt, zijn daarvan in hoge mate de oorzaak. Sander van Marion beperkt zijn werkterrein niet tot eigen land. In Amerika en Canada is hij een graag geziene gast. Daar heeft hij menig concert gegeven op in drukwekkende orgels. Deze vonden plaats in New York, Washington, Philadelphia, Ot tawa, Montreal en Vancouver. Ook binnen Europa heeft hij veel orgeltrappen bestegen, nl. in Wenen, Passau, Toledo, Tou louse, Sion enz. In' die laatste stad concerteerde hij op het oudste bespeelbare orgel ter we reld, dat te vinden is in de Basi- lique du Chateau de Valère hoog op een berg. Daar deel uit te ma ken van een internationaal or gelfestival, waarvoor alleen de 'groten der aarde' worden uitge nodigd, is zonder meer eervol. Ook in zijn jubileumjaar zal Van Marion daar te horen zijn. In zijn lange toonkunstenaars leven heeft Sander van Marion tal van LP's en CD's uitge bracht, waarop zijn spel op vele beroemde orgels is vastgelegd. Zijn lichte en sprankelende speeltrant is bij velen geliefd. Geen wonder, dat een aantal ge luidsdragers zoveel werd ver kocht, dat zij de status van Gou den Plaat verkregen. Voor een organist is dat een unicum. Ter gelegenheid van het Jubi leum is een CD verschenen waarop een zeldzame combina tie voorkomt, nl. orgel met or kest. De muzikale paden van Sander van Marion lopen niet alleen langs kerkorgels. Vanaf zijn jonge jaren heeft hij koren gedi rigeerd. Op dit moment is hij di rigent van twee oratoriumver enigingen en twee mannenko ren. Sprekende met koorleden is men het erover eens, dat zingen onder leiding van Sander van Marion een belevenis apart is. Alom wordt zijn muzikale be gaafdheid geroemd. Hard wer kend, maar zeker niet humor loos weet hij van de repetities een ware belevenis te maken, die men niet graag wil missen. Aan al deze koren is hij meer dan 25 jaar verbonden. Dat hierdoor een sterke band is ont staan tussen dirigent en koor zal duidelijk zijn. Het gevolg daar van is, dat de kwaliteit van deze gezelschappen van hoog gehalte is. Menige eervolle uitnodiging voor belangrijke gebeurtenissen is dan ook niet uitgebleven. Zelfs dirigeerde Van Marion een concert, waarin H.K.H. Prinses Christina als vocaliste optrad. Sander van Marion houdt van uitdagingen, hetgeen o.m. moge blijken uit de directie die hij voerde over het grootste man- 1 Sander van Marion achter het Müller orgel van de Sint Bavokerk in Haarlem. nenkoor ter wereld. Tweedui zend stemmen klonken een aan tal jaren geleden onder zijn lei ding in de Statenhal. Het jubileum van Sander van Marion zal ook binnen zijn ko ren niet onopgemerkt blijven. Op 6 juni a.s. geven deze koren (ruim 500 zangers en zangeres sen) een groot feestconcert in de Doelen te Rotterdam. Zoals hierboven al werd gezegd, wordt door de jubilaris een groot aantal concerten gegeven door het gehele land. Een aantal daarvan zijn improvisatie-con certen. Wie ooit een improvisa tie van Sander van Marion ge hoord heeft kent zijn bijzonder grote talenten op dit vlak. In binnen- en buitenland worden zijn improvisaties bejubeld. De te geven improvisatieconcerten zullen dit keer niet alleen veel luistergenot opleveren. Ook vi sueel wordt men bij het spel be trokken. Geïmproviseerd wordt namelijk aan de hand van teke ningen van de bekende - helaas overleden - tekenaar Rien Poortvliet. Tal van tekeningen uit diens boeken 'Hij was één van ons' en 'De ark van Noach' zijn op dia gezet en worden op grootbeeld geprojecteerd. Het eerste concert in dat kader in de regio wordt gehouden op zater dag 30 maart a.s., in de Nieuwe kerk te Middelburg, aanvang 20.00 uur. Ter gelegenheid van het jubi leum is een boekje uitgegeven over het leven en werken van Sander van Marion. Behalve zijn levensloop en 'ingezonden stukken', waarin relaties, zowel in dichtvorm als in proza, hun mening over de jubilaris schrij ven, geeft het boekje een volle dig overzicht van alle concerten, die dit jaar worden gegeven. Dit boekje is verkrijgbaar tijdens de concerten. Eén van de concerten moet apart genoemd worden en dat is het galaconcert op 5 oktober in gebouw Diligentia aan het Haagse Lange Voorhout. Tal van collegae zullen daar een waar eerbetoon geven aan de ju bilaris. Kort daarvoor wordt op 21 sep tember een receptie gehouden in de Bethelkerk te Scheveningen, voorafgegaan door een concert in de H. Antoniuskerk aan de Scheveningseweg. Allen, die de jubilaris en zijn vrouw willen gelukwensen zijn van harte wel kom. Sander van Marion, 'een man die van top tot teen muziek is', schreef één van zijn collegae. Daaraan kan worden toege voegd, dat hij de muziek niet voor zichzelf heeft gehouden. Hij laat anderen graag meede len in het genot muziek te ma ken of te beluisteren. Zijn acti-. viteiten binnen het culturele le ven zijn destijds - bij zijn 25-ja- rig jubileum - ook voor de toen malige minister van Cultuur, Recreatie en Maatschappelijk Werk niet onopgemerkt geble ven. Ze vormden voor hem aan leiding Van Marion te onder scheiden met de Zilveren Ere medaille naar het model van professor Bronner. Het concert in de Nieuwe Kerk begint om 20.00 uur. GOES - De nieuwe fietsactie 'Fiets naar je werk/Maak werk van fietsen' gaat op 1 april van start. De nieuwe fietsactie is de opvolger van de succesvolle '500 km Fietsactie woon-werkver- keer', die de voorgaande jaren honderden naar de fiets deed pakken. Tussen 1 april en 1 ok tober fietsen deelnemers aan de actie zo veel mogelijk op de fiets naar het werk. Het Zeeuws Platform Duurzame Ontwikkeling, de cirganisator van de actie, rekent op 2000 deel nemers. Vorig jaar werd de 500 km Fietsactie afgesloten met een mooi resultaat. 1660 deelnemers fietsten in totaal maar liefst 2,2 miljoen kilometer. Dit jaar reke nen de organisatoren op een nog beter resultaat, want het woon- werkfietsen wint aan populari teit. Hierbij is 'de fiets van de baas' een nieuw wapen in de strijd te gen het autoverkeer. Een auto van de zaak is al vele jaren de normaalste zaak van de wereld. De fiets van de zaak is dat nog niet. Daar lijkt nu verandering in te komen. Steeds meer bedrijven en instellingen gaan er toe over aan medewerkers een nieuwe fiets ter beschikking te stellen om het woon-werkfietsen te stimule ren. Het fenomeen lease-fiets wint snel terrein. Staatssecretaris Willem Ver meend, zelf een echte fietslief- hebber, heeft met een pakket af trekposten en fiscale voordelen voor werkgever èn werknemer de belangstelling voor de woon- werkfietsen flink aangewakkerd. Fietsen is niet alleen goed voor het milieu, het is ook goed voor de gezondheid. Volgens inspan ningsdeskundigen doet elk mens er verstandig aan regelmatig te bewegen. Wie z'n conditie een beetje op peil wil houden, moet zich elke week minstens een keer of drie gedurende een periode minimaal 20 minuten lichamelijk inspannen. Zeker voor wie verder weinig aan sport doet, is fietsen naar het werk de ideale oplossing om fit te blijven. Uit onderzoek is vast komen te staan dat het effect van woon-werkfietsen even groot is als van enkele zweetsessies in een sportschool. Gezondheid is voor ieder mens een groot goed. Maar ook de werkgever heeft belang bij de ge zondheid van z'n medewerkers. Door veranderde wetgeving (Ar- bowet, Ziektewet) is investeren in de gezondheid van de werkne mers steeds belangrijker. Het stimuleren van het woon- werkfietsen door de werkgever past in een aanpak om het ziekte verzuim terug te dringen. De nieuwe fietsactie richt zich dit jaar dan ook uitdrukkelijk op de werkgevers. 'Maak werk van fiet sen' houdt een oproep in aan werkgevers om het woon-werk fietsen serieus te nemen. MIDDELBURG Na 'Koe koeksnest' (Kesey), 'Gijsbrecht' (Vondel), 'Kees de Jongen' (Thijsen) en 'Tranen die de we reld niet ziet' (Tsjechov) regis seert Margrith Vrenegoor dit seizoen bij Theatergroep Mei den Mannen de muziek theaterproductie 'Labdakos', een bewerking van de Oedipus- trilogie van Sophocles. 'Labdakos' verhaalt van de lot gevallen van Oedipus, de man die zonder het te weten zijn va der vermoordt en met zijn eigen moeder trouwt. En van zijn dochter Antigone en haar broers en zusters, kinderen die er niet hadden mogen zijn. Oe dipus die de bittere strijd voor de waarheid tot het einde toe doorvecht, al wacht hem aan het einde slechts lijden en on dergang. En Antigone, symbool van verzet, die onverbiddelijk nee blijft zeggen, de enige on verwoestbare vrijheid. Twee mensen die door het zoeken naar waarheid hun eigen on dergang bewerkstelligen, liever dan in een leugen te leven. 'Labdakos' is een beeldende, buitengewone muzikale pro ductie, een fascinerende, gela den voorstelling over de strijd van een mens tegen het lot, ge speeld door 10 acteurs en een strijkkwartet. De speciaal voor deze voorstelling gecomponeer de muziek van Boudewijn Ta- renskeen vormt een wezenlijk onderdeel van 'Labdakos', zo wel als scènemuziek als in de koren. Daarnaast maken de musici nadrukkelijk deel uit van de handeling. Vrijdag 29 maart - Stads- vang 20.30 uur schouwburg Middelburg - aan- Kaarten a 25,00 (passen Oedipus en Antigone FOTO JAAP VRENEGOOR 20,00) in voorverkoop aan het theater, tel. 611500. Het opzetten en uitwerken van plannen en stimuleringsmaatre gelen past daarin. In dit verband werkt het platform dit jaar voor het eerst samen met 'Nationale Fiets Projecten'. Nationale Fiets- projecten is een onafhankelijke organisatie die bedrijven en in stellingen adviseert en begeleidt bij het opzetten en uitvoeren van fietsprojecten. Hierbij wordt op timaal gebruik gemaakt van de nieuwe fiscale mogelijkheden. Nationale Fiets Projecten werkt voor het leveren van fietsen sa men met bekende Nederlandse fietsfabrikanten, fietsverzeke- raars en lokale dealers. Voor het Zeeuws Platform Duur zame Ontwikkeling blijft het mi lieubelang vooraan staan bij de fietsactie. Wie belangstelling heeft voor de fietsactie kan contact op nemen met het platform. Het platform is gehuisvest bij COS-Zeeland in Goes, Postbus 2125, 4460 MC Goes, telefoon (0113) 250051. MIDDELBURG Vorige week hebben enkele jongeren zich bijzonder gewelddadig ge dragen. Maandag werd op de Laurens Stommesweg in Middelburg een negen-jarig jongetje door drie onbekend gebleven jon gens, twee blanken en een kleurling, bedreigd met een mes. Het jongetje was op de fiets en werd tot stoppen ge dwongen. Hij moest zijn geld afgeven, maar dat had hij niet bij zich. Eveneens maandag werd op het Bossenburghpad in Vlissingen een dertienjarige jongen door drie onbekende jongens mis handeld. De jongen werd door het drietal gedwongen te stop pen waarna om geld werd ge vraagd. Toen de jongen zei dat hij geen geld had werd hij ge schopt en geslagen. De fiets van de jongen werd vernield en zijn belagers ginger er uiteindelijk met zijn fiets- en huissleutel vandoor. Ook in dit geval ging het om twee blanke en een ge kleurde jongen. Dinsdagmiddag werd een veer tienjarige jongen uit Vlissingen aan Zwanenburg met een mes bedreigd door een dertien-jari ge jongen die hij kende van en kele jaren geleden. De jongen was met een vriendje aan het skaten op het fietspad toen zijn belager samen met een andere jongen zonder aanleiding ging dreigen met een mes. De skater wist met zijn vriendje te ontko men. De politie heeft het vermoeden dat dergelijke feiten meer voor komen, maar dat lang niet al tijd aangifte gedaan wordt. De politie zou graag zien dat dat wel gebeurde. „Als het goed gaat met de economie, zijn wij allemaal rijk." Een grotere misvatting is, naar mijn mening, niet aan te geven. En toch krijg ik nog weieens het idee dat vaak bovenstaande zin als waarheid wordt aangemerkt. In die ideeëngang zou er een heleboel opgeofferd kunnen worden met als doel geld ver dienen. En dat verdienen van - veel - geld, mede ten koste van andere zaken, zou dan een economische bezigheid zijn. Wat is nu eigenlijk economie? Die zin kwam bij mij op toen ik met mijn zoon Tjeerd in de auto zat en wij beiden naar het nieuws luisterde. Het was de dag waarop het faillissement van Fokker werd bekend gemaakt. Ook Zeeland werd in het slechte nieuws betrokken. In tegenstelling tot eerdere berichten kwa men er toch ook in Woensdrecht ongeveer driehonderd arbeids plaatsen te vervallen. Arbeidsplaatsen die mede door inwoners van Zeeland werden ingenomen. In het commentaar na het nieuws werd ook nog even kort teruggegrepen op de ontslaggolf van enige tijd daarvoor bij de 'Schelde' in Vlissingen. „Een tweede klap voor Zeeland binnen korte tijd", was de conclusie. De vraag van mijn veertienjarige zoon was kort en bondig: „gaat het nu zo slecht met de economie in Zeeland." Met die vraag van hem, zadelde hij mij op met de vraag die ik boven aan gaf. Uit mijn schooltijd herinner ik mij definities over schaarste van middelen, het maken keuzes daaruit om zodoende te voorzien in behoeften. Het probleem is echter altijd dat de behoeften van mensen groter zijn dan de aanwezige middelen. Dat heeft mij altijd tot de conclusie geleid dat alleen het verga ren van veel geld, niet een economische bezigheid is. In dat verband wil ik als voorbeeld aanhalen het Kanaalzonege- bied in Zeeuwsch-Vlaanderen. De laatste tientallen jaren heeft dit gebied, mede door de vestiging van een aantal multinatio nals, zich ontwikkeld tot een industriegebied dat er mag zijn. Het grotere succes komt echter voort uit een ander feit. Er is bij de ontwikkeling van dat gebied niet alleen bij de industrialisa tie stil gestaan. Geprobeerd is daar niet een tweede Ruhrgebied te laten ontstaan. Een situatie waarbij je door de industriële bo men het levensbos niet meer ziet. Gestreefd is naar een combi natie waarbij het werken samen moet kunnen gaan met het wo nen. Het wonen met het recreëren en het recreëren met het be houd van het landschap. En natuurlijk alle andere dwarsver bindingen die tussen deze grootheden aanwezig moeten zijn. Dit streven loopt nu al een tiental jaren en de resultaten zijn uiterst positief. Dit in het achterhoofd hebbend, lijkt mij het antwoord op de vraag wat nu economie is, niet meer zo heel moeilijk. Het verdelen van die schaarse middelen die dit aardse leven ten vol le tot uiting laten komen. Niet voor elk mens individueel, maar als samenleving en met behoud van het goede voor hen die na ons komen. Vooral ook dat laatste vraagt om het nemen van ini tiatieven en het durven aangaan van veranderingen. Wat wij vandaag hebben, kan morgen verloren zijn. Om de stand van zaken toch nog even met kille cijfers aan te ge ven. Onlangs zijn wat CBS-cijfers over de ontwikkeling van het bruto regionaal produkt in Zeeland over de jaren 1990-1994 be kend geworden. De gemiddelde jaarlijkse volumetoename van'het bruto binnenlands produkt in Nederland bedroeg 1,8%. In Zeeland was deze gemiddelde groei 1,2%. Onder het landelijk gemiddelde derhalve. Hoopgevend is het feit dat het jaar 1994, het laatst gemeten jaar, een Zeeuws herstel laat zien. Onderver deeld naar sectoren stijgt het aandeel voor de landbouw in 1994- vooral te danken aan de akkerbouw-, en dat terwijl er een daling was in de voorgaande jaren. Een bijna gelijk beeld geldt voor de nijverheid en het omgekeerde voor de dienstensector. Stijging in de jaren 1990-1993 en een daarop volgende daling in 1994. Economie, het blijft moeilijk. Bloemen zijn hét cadeau-artikel bij uitstek: het is niet alleen leuk om ze te geven, maar ook om ze te krijgen. Natuurlijk is het wel fijn als een boeket dan lang blijft staan en daarbij is snijbloemen- voedsel onmisbaar. Ook snijbloemen hebben na melijk voedsel nodig. Ze ne men water en voedsel via de steel op. De opname gaat via een buizensysteem in de steel, de zogenaamde houtvaten. Door bacteriegroei in het water raken deze houtvaten verstopt. De snijbloemen kunnen dan niet voldoende water en voed sel meer opnemen, waardoor ze verwelken. Chrysal snijbloemenvoedsel houdt het water schoon, zodat de bloemstelen niet verstopt raken. Daarnaast bevat het voedsel en stoffen die de bacte riegroei in water afremmen. Bloemen blijven hierdoor ge middeld tweemaal zo lang mooi. Dit kun je zelf controle ren door een bos bloemen te splitsen en de helften in aparte vazen te zetten. In de ene vaas doe je alleen water, in de ande re een Chrysaloplossing. Modezaak Steketee aan de Lange Zelke in Vlissingen verzorgt morgen, 27 maart, een drietal modeshows. Om 11.00, 14.30 en 16.00 uur wordt de nieuwe voorjaars- en zomermode getoond. Slagerij Verboom aan de Scheldestraat is weer eens in de prijzen gevallen tijdens de vakwedstrijden in Eindhoven. De slager en zijn vrouw kregen drie keer goud en twee keer zilver voor hun produc ten Bijeen bedrijfsongeval in de van Dishoekstraat is woensdag avond een man gewond geraakt aan z'n voet. De man raakte bij werkzaamheden aan een lorry bekneld en moest in het zieken huis behandeld worden. Dinsdagnacht is aan de Troels- traweg in Vlissingen een gepar keerde auto aangereden. De au to werd aan rechterkant flink beschadigd. De dader is door gereden. Woensdagavond werd uit de Leeghwaterstraat in Vlissingen een rode Tomos brommer met sterwielen gestolen. De school aan de Verlengde Bonedijke- straat in Vlissingen moet het sinds vorige week zonder brie venbus doen. De bus werd, compleet met paal, meegeno men. Woensdag werd van een balkon aan de Hercules Segher- slaan voor 700,aan spij- kerkleding ontvreemd. De dag ervoor was er in dezelfde straat ook al voor 900,wasgoed gestolen. Donderdag werd een vrouw op de Markt in Middelburg be roofd van haar portemonnee met tweehonderd gulden. Die zelfde dag werden bij een be drijf aan de Paul Krugerstraat in Vlissingen een portefeuille en een portemonnee gestolen uit een jas die aan de kapstok ging. De eigenaar mist 200,.Maandag werd uit een kleedruimte van het zwembad in Domburg een portemonnee met inhoud gestolen. In de por temonnee zat behalve geld ook een strip met harttabletten en deze kunnen met name voor kinderen erg gevaarlijk zijn. Van een kwekerij aan de Berla- gestraat in Vlissingen zijn twee bonsaiboompjes ter waarde van zevenhonderd gulden gestolen. Dinsdagmiddag werd uit een winkel aan de Middelburgse Markt een paar schoenen gesto len door een man van begin burg ruzie over een hond. Een 45-jarige Middelburger ver wondde daarop een 23-jarige Vlissinger aan zijn gezicht. Te gen de Middelburger is proces verbaal opgemaakt. twintig, met een lengte van tus sen 1.70 en 1.80, een getintje huidskleur, dikke bakkebaar den en een mager sikje. De man droeg een beige driekwartjas. Dinsdag werd vanaf de Gilde- weg in Vlissingen een blauw/groene Citta snorfiets gestolen. In het Vlissingse zie kenhuis hing een man zijn jas netjes aan de kapstok, maar hij liet ook zijn portefeuille er in zitten. Bij terugkomst van het doktersbezoek bleek de porte feuille verdwenen. Later werd de portefeuille leeg teruggevon den in de buurt van het stad huis. Uit een auto die aan de Mean derhof in Middelburg gepar keerd stond is maandagavond veertig liter dieselolie gestolen. Maandagmorgen werd vanaf de Verlengde Bonedijkestraat in Vlissingen een paarse Aprilia bromfiets gestolen. Vorige week dinsdag is er inge broken in een auto die gepar keerd stond aan het Ravelijn in Veere. Het slot werd gemold en uit de auto werd een vaas gesto len. Een auto in de Paspoort straat in Oost-Souburg liep vo rige week braakschade op. Uit een auto die aan de Hogeweg in Vlissingen geparkeerd stond is woensdag een radiocassettere corder gestolen. Donderdag nacht werd ingebroken in een personenauto in de Cirkel in Vlissingen. Er ging een ruitje aan diggelen en er werd voor tien gulden kleingeld meegeno men. Dinsdag werd een 33-jari- ge Vlissinger op heterdaad be trapt toen hij een auto aan de Kenau Hasselaarstraat kraakte. Hij zat al in de auto toen hij door omstanders uit de auto werd gesleurd en aan de politie overhandigd. Die heeft hem voor nader onderzoek opgeslo ten. Uit een auto op de Dam in Middelburg werd dinsdag avond een jas met een draagba re telefoon gestolen. De auto stond niet op slot. Woensdagnacht is er ingebro ken in een winkel aan de Ka naalstraat in Souburg. Er ging een ruit aan diggelen en er werd een flinke hoeveelheid rook waar en aanstekers gestolen. De schade bedroeg ruim zevendui zend gulden. Donderdag is er ingebroken in een woning aan de Rossinilaan in Vlissingen. De voordeur werd ontzet en de videorecor der, de girobetaalkaarten en enkele sieraden verdwenen met de noorderzon. Dinsdag is er in gebroken in een sportkantine aan het Koopmansvoetpad in Souburg. Er werd een ruit ver nield en er werd een hoeveel heid drank en snoep gestolen. Maandag werd er ingebroken in een woning aan de Volkerak- straat in Middelburg. Dat ging makkelijk want de deur zat niet op het nachtslot. Er werd een tas met geld en papieren meege nomen. Ingeslopen werd er ook bij een bedrijf aan de Arnes- teinweg in Middelburg, ver moedelijk werden de dieven ge stoord door het alarm want er wordt niets vermist. Door een openstaand raam aan de Kana- riesprenk in Vlissingen werd zondagmiddag een videocame ra en drank gestolen. Donderdagavond ontstond er in een winkelcentrum in Middel- Maandagmiddag werd een Mid delburger op de hoek van de Korte Geere beroofd van zijn portemonnee. Terwijl hij zijn geld natelde werd zijn porte monnee uit zijn hand gerukt door een voorbij rijdende man op een mountainbike. De man had zwart haar en droeg een zwart jack een felblauwe trai ningsbroek. Donderdagavond werd de piz zeria in Zoutelande door drie mannen overvallen. De eige naar werd met en mes bedreigd en de daders gingen er lopend met de kassa vandoor. De re cherche stelt een onderzoek in. Drie jonge Middelburgers (10, 15 en 16 jaar) hebben tegenover de politie bekend dat zij ruiten van tuinkassen aan het Parel wegje in Middelburg hebben in gegooid. De politie hield de jon gens maandagavond aan in de nabijheid van de kassen. De jongens zijn verhoord en naar huis gestuurd. Twee personeelsleden van een restaurant aan het Stations plein in Vlissingen hebben na een achtervolging te voet een 42-jarige Vlissinger aangehou den die twee kelnerportefeuil les had gestolen. De man kwam bij zijn vlucht vast te zitten in het prikkeldraad bij de Prins Hendrikweg. Hij is overgele verd aan de politie en moet voor de rechter komen. Maandagmiddag werd in een winkel aan de Govert Flinklaan in Vlissingen een 53-jarige man uit Arnemuiden aangehouden die een paar schakelaars ter waarde van 48,50 uit het rek nam en deze vervolgens met een oude kassabon terug wilde ge-

Scheldebode | 1996 | | pagina 17