Resultaten bij Hoechst vallen tegen TOREK St. John's College Choir uit Cambridge geeft een concert in de St. Jacobskerk f.» M I ».J i Mh Zaterdag Open Huis in het nieuwe kinderrevalidatiecentrum 'Reigerbos' in Goes 1 «M SCHELDEBODE VAN WOENSDAG 20 MAART 1996 313 Bedrijf verwacht volgend jaar verbeteringen Investering Splitsen Politiek Optimaal Teamwerk VLISSINGEN Bij een om zet van ruim een miljard gulden behaalde Hoechst Holland N.V. vorig jaar - voor aftrek van be lastingen - een winst van 23 miljoen gulden. „Gemeten naar de normen die wij onszelf heb ben gesteld is dat onvoldoen de", aldus ir. B. van Nederveen, directeur van Hoechst Holland, in een toelichting op het jaar verslag. Voor 1996 zei hij een verbetering te verwachten. Door overdracht van activitei ten en reorganisaties binnen de onderneming zijn de resultaten van de verkopen in Nederland en van de Vlissingse DMT-fa- briek niet in de winst van 23 miljoen verwerkt. Vergelijking met de cijfers over 1994 (omzet 1.5 miljard, bruto winst 48 mil joen) is dan ook niet goed mo gelijk. Uit het jaarverslag blijkt dat de productie van fosfor in Vlissin- gen en harde foliën in Weert aanzienlijk betere resultaten opleverden dan in 1994. De productie van de wasmiddel grondstoffen TAED en Al- kaansulfonaat in Vlissingen brachten een duidelijk lagere winst. De deelactiviteit A-PET foliën (Weert) was verliesge vend, waardoor een extra af schrijving nodig was. Het totale resultaat van de ove rige activiteiten - Trespa en Depron in Weert en Nunza B.V. in Haelen - was iets beter dan in 1994. De eigen business units Trespa, Depron en Nunza zullen naar verwachting verder groeien en voor fosfor wordt een hogere bezettingsgraad verwacht. Voorts zal de uitgevoerde reor ganisatie vanaf 1996 kostenbe sparingen opleveren. Omdat momenteel niet duide lijk is welke dochteronderne mingen eind dit jaar nog tot Hoechst Holland behoren, is moeilijk in cijfers te voorspel len hoe het resultaat dit jaar zal worden. Als alle huidige ac tiviteiten eind dit jaar nog tot Hoechst Holland behoren, wordt een belangrijke verbete ring van het resultaat uit de ge wone bedrijfsuitoefening ver wacht. Door overdracht van activiteiten en reorganisaties daalde het gemiddelde aantal personeelsleden in 1995 tot 2240, tegen 2504 in 1994. Over 1995 werd voor een be drag van 69 miljoen gulden geïnvesteerd. Het hoogste be drag van de laatste vijf jaar. Het grootste gedeelte daarvan werd besteed aan verhoging van de productiecapaciteit van Trespa-platen in Weert. Juist dezer dagen werd met succes de eerste proefproductie met de nieuwe pers 6 voltooid. Voorts werd onder meer een aanzien lijk bedrag geïnvesteerd in de ombouw van één van de drie fosforovens in Vlissingen. Daardoor kan niet alleen fosfor van een betere kwaliteit wor den geproduceerd, maar wordt ook belangrijke winst geboekt op het gebied van milieu en werkomstandigheden. Momen teel wordt een tweede oven op dezelfde wijze gemoderniseerd. Aan milieukosten werd voor een bedrag van ruim 25 miljoen gulden ten laste van de verlies- en winstrekening gebracht, te gen 34 miljoen in 1994. De mi lieuinvesteringen waren 8 mil joen, tegen 6,7 miljoen in 1994. Er worden plannen ontwikkeld voor de bouw van een nieuwe installatie bij de al bestaande DMT-fabriek in Vlissingen voor de productie van aromati sche polyester (APP) met een capaciteit van 20.000 ton per jaar. Geraamde investering ruim 10 miljoen gulden. Aantal nieuwe arbiedsplaatsen ruim 10. Afhankelijk van het ver krijgen van de benodigde goed keuringen en vergunningen zal de installatie in het tweede kwartaal van 1997 in gebruik worden genomen. Hoechst produceert in Wil mington, North Carolina (USA) APP en brengt dat onder de naam Terates op de markt. Te- rate polyolen worden toegepast in polyurethaanschuimen (PUR), die worden gebruikt als isolatiemateriaal. Hoechst is met dit product marktleider in de USA. Gezien de toenemende belang stelling vanuit West-Europa is besloten tot de bouw van een nieuwe installatie in Vlissin gen. Kinderrevalidatie op eigen benen GOES - Het fonkelnieuwe kinderrevalidatiecentrum 'Reigerbos' in de Goese wijk Overzuid houdt zaterdag 23 maart open dag. Het centrum is een poliklinische voorziening voor onderzoek en behandeling van kin deren en jongeren tot ongeveer 18 jaar met een licha melijke handicap. Alle belangstellenden zijn tussen 11.00 en 16.00 uur welkom. Het hele gebouw is te be zichtigen en de ergotherapeut, de fysiotherapeut en de logopedist zien hoe de kinderen worden behandeld. Vrijdag 15 maart werd het gebouw officieel geopend. Flup Ju, die een groot aandeel hadden in het ope- ningsgebeuren, hadden een groot ei meegebracht, dat vanuit de patio naar buiten werd gerold. Uit dat ei kwamen de twee ontbrekende letters van 'Reigerbos' te voorschijn, die de naam op de gevel compleet maak ten. De naam 'Reigerbos' verwijst naar een weiland dat vroeger grensde aan het grondgebied van de nieu we wijk. Het weiland was beplant met zware olmen, een nestelplaats voor tientallen reigers. In de volks mond werd dit weiland Reigerbos genoemd. Het kinderrevalidatiecentrum Reigerbos vormt het sluitstuk van een ingrijpende verzelf standiging van de drie onderde len van het voormalige Zeehos pitium Zonneveld in Oostka- pelle. Deze aparte stichting be heerde op één lokatie een kli niek voor kinderen, een Mytyl school en een polikliniek voor kinderen. Nu zijn deze drie on derdelen verzelfstandigd en verhuisd naar Goes, waar ze overigens ook naast elkaar lig gen. Bert Henderikse, orthopeda goog en unit-manager van Rei gerbos en Ruud Keijser, revali- datie-arts van het centrum, ver tellen wat meer over de achter grond van deze omvangrijke verhuisoperatie. „Zonneveld was een 'totaalinstituut'. Vroe ger was dat in de mode, alles gecombineerd op één lokatie: de school, de therapie en het groepsverblijf of de kliniek. Ouders van gehandicapte kin deren werd er alles uit handen genomen. Het was idealistisch en bevoogdend tegelijk. Maar het was er ook aangenaam. Zonneveld vormde een grote fa milie. Het was de enige in zijn soort in Zeeland. Je kon kiezen: of naar Zonneveld of buiten Zeeland. Maar langzamerhand druppelde de moderne tijd ook Zeeland binnen. Voor 1980 hadden we hier geen kinderpsy choloog, geen Boddaert-cen- trum, geen psychiatrische kin derafdeling, geen autisme- team. Dat kwam er wel. De kin deren werden niet meer zo snel opgenomen naarmate er meer voorzieningen voor ze kwamen. Die omslag van klinisch naar poliklinisch was een landelijke tendens. Maar Zonneveld groei de niet mee, het was teveel een eilandje. De kliniek van Zonne veld was teveel geëvolueerd naar een verblijfsaccommoda- tie, het gezinsvervangend te huis. En het gezinsvervangend tehuis is in principe geen on derdeel van de revalidatie." 1 Sarimanah Pietr en Mark Joosse met medewerkers van 'Reigerbos' klaar voor het feest. „Het besef groeide dat er iets moest veranderen, dat het tijd werd om terug te gaan naar waar het in de revalidatie om gaat. Dus moesten de diverse functies worden gescheiden. De opnamecapaciteit voor kinde ren op Zonneveld was te groot. Zonneveld raakte niet meer vol en ging zich, om toch maar de bedden te vullen, richten op an dere kinderen die niet meer puur voor revalidatie kwamen. Dat was oneigenlijk gebruik. De politiek zei toen: we moeten de capaciteit inkrimpen, we gaan de revalidatie voor kinde ren en volwassenen concentre ren in Goes en de onderdelen worden opgesplitst in verschil lende zelfstandige instellingen. Zodoende werd de functie van de kliniek gewijzigd en omgezet in die van een Gezinsvervan gend Tehuis voor kinderen met VLISSINGEN Engelse koormuziek klinkt er zaterdag op in de Sint Jacobskerk. Want dan treedt daar het Engelse Saint John's Choir op. De ex ploitatiecommissie is erg in haar nopjes met het concert want de opbrengst komt in zijn geheel ten goede aan het res tauratiefonds. Aan de universiteit van Cam bridge is al vanaf de zestiende eeuw een koor verbonden. De voornaamste taak van het koor is het zingen tijdens de dage lijkse diensten in de kapel van de universiteit. Het koor be staat uit zestien koorknapen in de leeftijd van negen tot dertien jaar. Uit het hele land doen jon gens mee aan de stemtesten. Wie door de test komt wordt kostganger op de Saint John's College School, die in de eerste plaats is opgericht voor het on derwijs aan de koorknapen. Een plaats op deze school is fel begeerd, niet alleen vanwege de financiële vergoedingen maar ook door de unieke muzikale training die de koorknapen ont vangen. De alt-, tenor- en baspratijen worden vertolkt door jongens 1 The Choir of St John's College die studeren aan de universi teit. Het programma bestaat uit werken van Mozart en Haydn en kerkelijke muziek uit alle tijden, met het accent op Engel se koormuziek. Ook zijn er ge deeltes uit de Anglicaanse litur gie en de jaarlijkse adventuit- zendingen uit Cambridge, de zogenaamde Nine lessons and carols. Het koor geniet bekendheid over de hele wereld. Het is dan ook een top-koor. De dirigent is Christopher Robinson en de or ganist Allan Walker. Het concert vindt plaats op 23 maart en begint om kwart over acht. Kaarten kosten 27,50 (passen 25,- en 15,-). Men sen die zelf in een koor zitten kunnen tien kaartjes kopen voor de prijs van acht. De kaar ten zijn te koop bij de VVV's en eventueel aan de zaal. een lichamelijke handi- cap(GVT). Dit GVT heet 'De Tiende' en is in 1995 in Goes ge opend. De Mytylschool was al in Oostkapelle ondergebracht in een aparte stichting en is als eerste verhuisd naar Goes en heet nu 'De Sprienke'. En het kinderrevalidatiecentrum 'Rei gerbos' behoort tot de RGZ (Re- validatie-Geneeskunde Zee land). De RGZ beheert ook het revalidatiecentrum voor vol wassenen in Goes en het revali datiecentrum voor kinderen en volwassenen in Terneuzen. In 1997 zal in Goes nog een revali- datiekliniek voor kinderen en volwassenen worden geopend." „Het bericht dat alles naar Goes moest verhuizen terwijl we in Oostkapelle alles al had den, sloeg natuurlijk in als een bom. Niet alleen bij ons, ook bij de kinderen en de ouders. Ei genlijk snappen we het nog niet. De politiek heeft dat be slist. De enige reden die we kunnen zien is dat Goes cen traal voor Zeeland ligt. Wij vonden het een enorme kapi taalvernietiging. Maar mis schien levert de toekomst de be sparing op die was bedacht." Toch zijn ze maar wat trots op 'hun' gebouw. Waanzinnig trots zelfs. Dat komt ook omdat de kinderrevalidatie de afgelopen VA a 2 jaar tijdelijk op wel drie locaties was gehuisvest. Bert en Ruud zijn blij dat dat voorbij is. „De rust is weergekeerd. We hebben niet alleen een prachtig gebouw maar de onderlinge sa menwerking is veel beter ge worden. We vormen een klein maar hecht team en dat bevor dert de duidelijkheid en daad kracht. We kunnen ons echt richten op de inhoud." Die inhoud is het behandelen van zo'n 70 kinderen. Die kin deren hebben, zoals dat offici eel heet, een stoornis in het houdings- of bewegingsappa raat. In het dagelijks leven heet men dan lichamelijk gehandi capt. Deze stoornissen kunnen al vanaf de geboorte bestaan, maar ook op latere leeftijd kun nen kinderen door ongeval of ziektê beschadigd raken. Zoda nig zelfs dat 'normaal leven' weer aangeleerd moet worden of niet meer mogelijk is. Zowel de kinderen als de ouders wor den in dat geval ineens gecon fronteerd met beperkingen waar ze nooit mee om hebben leren gaan. Er openbaren zich ontwikkelingsproblemen bij het kind, praktische problemen in het gezin, opvoedingsproble men of problemen in het onder wijs. Het behandelteam van het kinderrevalidatiecentrum biedt in die gevallen deskundige en doelgerichte begeleiding bij de inspanningen van zowel ouders als kind om opnieuw hun weg te vinden. Ruud Keijser: „Er wordt bij ons niet uitsluitend gekeken naar het fysieke aspect. Ook het le ren omgaan met de gevolgen van een aandoening is belang rijk. Natuurlijk probeer je met het lichaam een optimaal ni veau te halen maar psychische begeleiding is minstens zo be langrijk. Hoe gaat het kind met z'n handicap om, hoe gaat het met leren op school, met het ontdekken van de wereld. Voor al in de puberteit worden jon geren zich bewust van hun li chaam. Dat is een moeilijke tijd voor ze. En wanneer je lichame lijk gehandicapt bent, wordt dat nog moeilijker. Daar letten we ook op. Ook ouders hebben zeker in de beginfase veel bege leiding nodig. Als ze horen dat hun kind geboren is met een af wijking dan is het vaak alsof de bodem onder hen is weggesla gen. Ze moeten leren omgaan met hun baby, met het te drin- FOTO TANNIE DE JONGE ken geven, met luiers verscho nen etc. Ouders zijn ineens ont hand. En dat geldt ook als hun kind op latere leeftijd iets over komt. Bert Henderikse: „Een licha melijk gehandicapte, iemand met afwijkingen in de motoriek, krijgt met hele praktische pro blemen te maken. Bijvoorbeeld eten, drinken, schrijven, tan denpoetsen, koken, naar de wc gaan, zelfs praten kan moeilijk zijn. Hier wordt dat (weer) aan geleerd of er wordt aan ge schaafd. Daarnaast besteden we aandacht aan huisvesting, vervoer en de psychische kant van de zaak. Vandaar dat een behandelteam van een revali datiecentrum uit verschillende disciplines bestaat. De revali- datie-arts is de medisch specia list die de verschillende behan delingen op elkaar afstemt en de eindverantwoordelijkheid draagt. Daarnaast hebben we een fysio therapeut, die werkt vooral aan de verbetering van de bewe gingsmogelijkheden, ofwel door oefenen ofwel door het gebruik van hulpmiddelen. De ergothe rapeut is heel erg met de prakti sche kant bezig, de begeleiding van het zo zelfstandig mogelijk functioneren. De logopedist is er vooral voor het verbeteren van de communicatie. Dat is het stimuleren van de taalontwik keling, de spraak of de stemge- ving. Eventueel kan er van een ondersteunend communicatie systeem gebruik worden ge maakt, zoals de spraakcompu- ter. Dan hebben we ook nog de peuterleider, die zich uitslui tend bezighoudt met kinderen tot ongeveer 4 jaar, de psycho motorisch therapeut die zich richt op het omgaan een licha melijke aandoening in emotio nele zin, de psycholoog of or thopedagoog die zich richt op de verstandelijke en sociaal- emotionele ontwikkeling van het kind, en de maatschappelijk werkende." „Het behandelproces van een kind is een teamaangelegen heid", zegt Ruud Keijser. „Je kunt niet zonder elkaar. En ook niet zonder de ouders. In sa menspraak met hen wordt een voorlopig revalidatieplan opge steld, waarin staat welke be handelaars in actie komen en op welke doelen zij zich zullen richten. Na zes tot acht weken wordt het plan geëvalueerd en eventueel bijgesteld. Ook daarbij speelt het oordeel van de ouders een belangrijke rol. Samen werk je toe naar een zo goed mogelijk resultaat. De essentie voor ons is eigenlijk dat iemand zo zelf standig mogelijk kan functio neren." JAZZDANS-SPEKTAKEL - Op 23 maart kunnen jazz- dansliefhebbers hun hart ophalen, wanneer onder auspiciën van Dance MoTiVation, de dansafdeling van MTV'69, en de KNGB, een regionale demogyjada gehouden. Aan deze de monstratie van gymnastiek en jazzdans doen vele groepen uit Zeeland en daarbuiten mee. De dmogyjada wordt gehou den in sporthal De Kruitmolen in Middelburg. Er zijn twee voorstellingen, aanvang 13 en 19 uur. De toegang bedraagt zes gulden, kinderen en 65-plussers betalen vier gulden en een passepartout kost acht gulden. EXPOSITIES - In galerie Caesuur aan de Korte Wal (te genover 't Hofje) in Middelburg is van 30 maart tot 12 mei een expositie ingericht met grafiek en keramiek van Margo. Philip Veurink exposeert tot 7 april in galerie Veurink aan de Vlissingsestraat in Middelburg met interieurs/acryl op papier. In zorgcentrum St. Willebrord aan de Bachtensteene in Middelburg worden de werken van de Armeense schilder en architect Safian Ashot getoond in een wisselende exposi tie. In restaurant De Gevangentoren in Vlissingen hangen tekeningen van Rian Krull. De tekeningen bestaan uit geo metrische figuren met frisse kleuren. DIA'S - In Bachten Reede wordt morgenavond, 21 maart een dia-avond gehouden. De heer Willeboordse vertoont dan de dia series 'ons dagelijks brood' en Walcheren. De dia avond begint om acht uur en kaarten kosten twee gulden vijftig. Dat is inclusief een kopje koffie en een hapje. ASTMA - In de Zeeuwse bibliotheek in Middelburg wordt woensdag 27 maart voorlichting gegeven over astma bij kin deren. De Vlissingse kinderarts Doorn vertelt hoe ouders het beste kunnen omgaan met hun astmatische kinderen. De bijeenkomst begint om acht uur en er wordt bekeken of het mogelijk is om gespreksgroepen op te richten. BEURZEN - In peuterspeelzaal de Zandkrumels aan de Rijnstraat in Middelburg wordt woensdag 27 maart tussen drie en vier uur een kinderkleding- en speelgoedbeurs ge houden. In de Schaapskooi in de wijk Papegaaienburg in Vlissingen wordt woensdag 27 maart een kinderkleding- en speelgoedbeurs gehouden, tussen 9.30 en 11.00 uur. De helft van de opbrengst gaat naar een goed doel. In peuterspeel zaal De Paddestoel aan de Van Ginkelstraat in Oost-Sou burg wordt 27 maart van 19.00 tot 21.00 uur een kleding- beurs gehouden. Peuterspeelzaal Het Baken in Oost-Sou burg houdt woensdag 27 maart van 13.00 tot 14.30 uur een kleding- en speelgoedbeurs in het gebouw aan de Irenes- traat. In peuterspeelzaal Hummelhonk aan de Singel in Domburg is op 23 maart van 10.00 tot 11.30 uur een zomer kleding- en speelgoedbeurs. Op 28 maart wordt vóór de Gasthuiskerk aan de Lange Delft een kinderkledingbeurs gehouden van 9.00 tot 15.30 uur. De opbrengst is bestemd voor de VBOK. ZINGEN - Donderdag 27 maart is er in de Marnixkerk in Souburg een evangelisatiezangavond. De heer J. Van Dooijerweert houdt een voordracht over het onderwerp 'Je zus stierf, ook voor u'. Het jeugdkoor De Jonge Zangers en het Walchers Mannenkoor verlenen hun medewerking. De avond begint om kwart voor acht in is georganiseerd door de Gereformeerde Gemeente. In de Petruskerk in Vlissingen wordt zondag 24 maart een zangavond gehouden. Deze be gint om 19.00 uur en er wordt medewerking verleend door de koren Cantorij Vlissingen-Oost-Souburg en Jubilate. Ook de brassband van het Leger des Heils en organist Hek huis zijn van de partij. CONCERT - Brassband Apollo uit Domburg geeft zater dag 23 maart de jaarlijkse uitvoering in het Schuttershof. De uitvoering begint om half acht met een optreden van een ensemble. Na de pauze treedt de brassband op. Toegangs kaarten kosten vijf gulden, kinderen tot twaalf jaar hebben gratis entree. Zaterdag 23 maart houdt muziekvereniging Veere's Genoegen een concours in het verenigingsgebouw aan de Oudestraat in Veere. De aanvang is 13.00 uur en de toegang is gratis, 's Avonds om acht uur is er een feestavond. MODESHOW - De stichting Majoraat verzorgt vrijdag 29 maart een modeshow in Campus de Ruyter aan de Van Ho- gendorpweg in Vlissingen. De show begint om half drie en wordt ingevuld door Damesmode Shop '54, kapsalon Van Munster, schoonheidssalon A Thing of Beauty en bloemen- shop Passie Fleur. BAZAR - de creatieve handwerkgroep van Bachten Poor- te in Oost-Souburg houdt donderdag 21 maart een bazar waar verschillende handwerktechnieken gedemonstreerd worden. Zoals strijkschilderen, anjers maken, pergamano en magicclip. De bazar wordt gehouden van tien tot twaalf en van twee tot drie uur. Vrouwenvereniging Persis houdt za terdag 23 maart een verkoping in de Herman Faukelius- school aan het Kuipers Rietbergkwartier in Middelburg. Er worden onder andere bloemen, boeken, gebak en kleren ver kocht. De verkoping duurt van half tien tot twaalf uur. BAL - In het gebouw van het COC aan de Eigenhaard- straat in Middelburg wordt vrijdag 22 maart een gemaskerd bal gehouden. Het feest begint om 21.00 uur en duurt tot 01.00 uur. WELKOMDIENST - In de gereformeerde kerk in Seroos- kerke wordt zondag 24 maart een welkomdienst gehouden die geheel verzorgd wordt door de gospelgroep Or Tamim uit Terneuzen. De dienst begint om 19.00 uur. ROZENKRUIS - Het Rozenkruisersgenootschap houdt maandag 25 maart een bijeenkomst in de aula van de Zeeuwse bibliotheek in Middelburg. Vanaf 20.00 uur wordt er een lezing gegeven. MANNEN - Toneelgroep Kameleon van de Stichting Wel zijn Ouderen Middelburg (SWOM) speelt op zaterdag 23 maart in het gebouw van de SWOM aan de Molstraat de klucht 'O, die mannen'. De middag begint om 14 uur en kost een rijksdaalder. VEILIGHEID - In de tweede helft van maart houden wordt onder 500 ouderen op het platteland van Walcheren een telefonische enquête gehouden om het effect van het project 'Veiligheid in en om de woning' te meten. Het gaat om een project van de Stichting Welzijn Ouderen Platteland Walcheren. RHONRADTURNEN - Sportvereniging Astrow in Sou burg bestaat 50 jaar en viert dat met een jubileumuitvoering op zaterdag 23 maart in sporthal Baskenburg in Vlissingen. Gymnastiekvereniging DOK uit Ede verzorgt daarbij een rhonradturnnummer. Dezelfde avond vindt ook de trekking van de jubileumloterij plaats. Kaarten kosten 5,00, kinde ren tot 13 jaar betalen 3,50. ORANJE - De Oranjevereniging in Zoutelande houdt op zaterdag 23 maart een feestavond in zaal Middendorp met optredens van troubadour Peter Dieleman, zanger/entertai ner Engel Reinhoudt en barbershopkwartet Seagals. De avond begint om 19.30 uur. Toegang vanaf 16 jaar. Entree drie gulden voor leden, een tientje voor niet-leden. BINGO - In clubgebouw VTV aan het Baskenburgplein in Vlissingen wordt op zaterdag 23 maart een bingo-avond met loterij gehouden. Aanvang 20 uur. Buurtvereniging Van Duijvenvoorde houdt zaterdag 23 maart een bingo-avond in De Schuur aan de Middelburgsestrat 113 in Oost-Souburg. De balletjes rollen vanaf acht uur. KLAVERJASSEN - In hotel d'Orangerie aan de Koude- kerkseweg in Vlissingen is op dinsdag 26 maart gelegenheid tot prijsklaverjassen. Aanvang 20 uur, deelname een rijks daalder. Buurtvereniging Van Duijvenvoorde houdt maan dag 25 maart een prijsklaverjasavond in gebouw de Schuur aan de Middelburgsestraat 113 in Oost-Souburg. De kaarten worden om half acht gedeeld. DUBBELPUNK - In de Walk-inn aan de Min.Lelystraat in Vlissingen treden op vrijdag 22 maart de hardcore/punk bands 'Outlined' en 'Piss-Off' op. Aanvang 21.30 uur, entree vijf gulden. CREATIEFBEURS - Op zondag 24 maart wordt tussen 11 en 16.30 uur in de Karolingenburcht aan de Vlissingsestraat in Oost-Souburg een poppen-, beren- en creatiefbeurs ge houden. V'

Scheldebode | 1996 | | pagina 13