1M X en* A K T 5 PERSONEEL - OPLEIDING EN CURSUSSEN - PERSONEEL woensdag 13 maart toekomst DE SCHELDEBODE Dieselmonteur m/v Ervaren elektromonteur m/v Constructie werker m/v Magazijn medewerker m/v KORTEVEN AUTO'S Voorlichtingsmiddag/ -avond Op zoek naar werk? Kom donderdag naar onze Banenmarkt! tempo-team uitzendbureau POSITIEVE ACTIE IN EUROPA EN NEDERLAND GEZOND OLDER WORDEN ldëSSBË Intergom Uitzendbureau SCHOONMAAK- MEDEWERKERS m/v NIEUWSBLAD VAN FORMAAT ~ir randstad uitzendbureau SCHELDEBODE VAN WOENSDAG 6 MAART 1996 312 De Nederlandse situatie Arbeldsvoorz>en>n9 Ze e\and doof ARBEID BUREAU HEAO/PABO 14.00- 17.00 uur. HTS/HLO 17.00- 19.00 uur. Educatief Centrum Walcheren Op 21 maart a.s. start de cursus: - hoe zorg je voor jezelf? - gezondheid van mensen vroeger en in de toekomst - taken van de overheid Voor mannen en vrouwen van 50 jaar en ouder, lesplaats Middelburg 11 bijeenkomsten op donderdagmorgen, kosten 35.- Vraag de folder aan! Informatie en aanmelden: Hoofdvestiging Middelburg Latijnse Schoolstraat 10, tel. 0118-616278 SeatMarbella 1989 Nissan Sunny 1.6 SLX LPG 1989 Ford Sierra 2.0 1988 VW Jetta 1988 VW Golf diesel 4-drs. 1989 Peugeot 605 2.0 SRi LPG 1992 Mazda 626 2.0 12V 1988 Toyota Corolla diesel 1990 Ford Orion 1.4i 1989 Fiat Panda 1000 S I.E. 1989 Volvo 740 Station LPG 1987 Alfa Romeo 75 i.8 I.E. 1991 Audi 100 2.3 airco 1991 Ford Scorpio 2.0 LPG 1992 Nissan Sunny 1.4 HB 1991 Suzuki Swift 1.3 GL 1989 Opel Kadett 1.6 GT 1987 Diverse goedkope auto's Dit is slechts een greep uit onze voorraad Uw financiering wordt ter plekke geregeld heeft voor een hotel in Domburg twee vacatures voor: U werkt van maandag t/m zondag. De werktijden zijn afhankelijk van de bezetting in het hotel en variëren tussen 08.30 en 13.00 uur. Ervaring is een pre. Bent u geïnteresseerd, bel dan ons districtskantoor in Eindhoven, telefoon 040-2623022 en vraag naar-Jonika of Marion. ducat ief Centrum Walcheren 18 Maart a.s. start de: GEIIEÜCENCERSES - hoe werkt het geheugen? - beter omgaan met het geheugen - oefeningen leren om het geheugen te 'onderhouden' lesplaats Middelburg Vraag de folder aan! Informatie en aanmelden: Hoofdvestiging Middelburg Latijnse Schoolstraat 10, tel. 0118-616278 Zusterstraat 29, 4331 KG Middelburg. Telefoon 0118-614142. i Het Europese Hof in Luxemburg heeft onlangs veel stof doen opwaaien met een uitspraak, waarin werd vastgesteld dat een bepaald type van positieve actie met betrekking van het aanstellen van vrouwen onrechtmatig was. De uitspraak heeft bij velen de vraag opgeroepen of het eigen organisatiebeleid op het gebied van positieve actie de toets van het Europese hof wel zou kunnen doorstaan. Deze vraag wordt niet in de laatste plaats opgeroepen door het feit dat de uitspraak van het Hof op verschillende manieren is uit te leggen. Inmid dels zijn er veel reacties gekomen op het ar rest. Deze proberen vooral de vraag te beant woorden: is positieve actie nu wel of niet ge oorloofd en wat zijn de aspecten van positieve actie die niet onder het arrest vallen. Ook in het Nederlandse arbeidsrecht is een re gel (art. 1637ij BW) te vinden die discriminatie tussen mannen en vrouwen in principe ver biedt, maar waarin een uitzondering gemaakt wordt voor het maken van onderscheid om specifieke reden. De uitzondering geldt als het onderscheid bedoeld is om feitelijke ongelijk heden tussen mannen en vrouwen op te hef fen. Minister Melkert heeft verklaard dat de uitspraak van het Europese Hof geen gevol gen heeft voor de Nederlandse praktijk van positieve discriminatie. Hij is van mening dat de Nederlandse regeling op belangrijke pun ten afwijkt van de zaak in Bremen waarop de uitspraak van het Europese Hof betrekking had. De regeling van de stad Bremen gaat pas uit van ondervertegenwoordiging van vrou wen wanneer minder dan 50% vrouwen in de betreffende functie werkzaam is. Volgens de Nederlandse regeling is er sprake van onder vertegenwoordiging van vrouwen als een or ganisatie minder vrouwen in een bepaalde functie heeft dan gemiddeld voor de betref fende beroepsgroep. Dat hoeft dus geen 50% te zijn. Daarbij heeft de Minister erop gewezen dat er meer wegen naar Rome leiden. Het be vorderen van een gelijkere verdeling van func ties tussen mannen en vrouwen wordt mede bereikt door goede regelingen voor kinderop vang en ouderschapsverlof en opleidingsmo gelijkheden voor zowel werkende als herintre dende vrouwen. Een goed positieve actie be leid is niet alleen gericht op het binnenhalen van vrouwen in een bedrijf, maar ook op het vasthouden en laten doorstromen van vrou wen. Naam: Jan Duijm Leeftijd: 44 Opleiding: MTS Bouwkunde Beroep: Projektleider bouwkunde n Een opleiding of cur sus voor prokjektleider bestaat er niet. Het is een vak waar je na ja renlange ervaring naar toe groeit. Zo begon Jan Duijm twintig jaar geleden aan de teken tafel van het architek- tenburo waar hij nu projektleider is. Nadat de architekt het defini tieve ontwerp klaar heeft begint bij de uitwer king ervan het werk van de projektleider."Je bent eigenlijk een coördinator die vanaf dat moment alle zaken behartigt. Contacten met de gemeente in verband met bestemmings plannen, brandweer, aannemers en je houdt direkt contact met de opdrachtgever. Bij pro blemen of wijzigingen moet je dat weer terug koppelen naar de architekt.,, De projektleider moet ook goed op de hoogte blijven van de nieuwe regelgeving. "Tegenwoordig is de grond, zeker in de binnensteden, vaak vervuilt. De gemeente eist grondmonsters voordat er met de bouw begonnen wordt. Voor je op drachtgever ga je dan op zoek naar het goed koopste onderzoeksburo.,, Het ziekenhuis in Vlissingen was een van de grootste opdrach ten waar Jan als projektleider verantwoorde lijk voor was. "Alles bijelkaar zijn we daar vijf jaar mee bezig geweest. Je ziet het groeien vanaf de eerste schetsen tot het moment dat je er rondlooopt. In de tussenliggende tijd is het spannend om je voor te stellen hoe het er uiteindelijk uit zal gaan zien.,, De esthetiek van de gebouwen trok Jan het meeste aan in dit vak. Hij zocht een beroep waar hij zijn creativi teit kwijt kon. En zo benadert hij ook de bouw kunde. Aan de architekt doet hij voorstellen over het 'gezicht' van een gebouw al blijft de uiteindelijke beslissing bij de architekt. Een projektleider moet niet alleen goed kunnen or ganiseren maar moet daarbij goed in kunnen schatten hoe een projekt gaat verlopen om zo scherp mogelijk te kunnen plannen. Hoe lang het gaat duren, wat zijn de kosten, hoe groot is het budget en zorg dragen voor de continuï teit van het projekt. Dit alles onder grote tijds druk. "Soms verlang ik wel eens terug naar de tekentafel. Ik heb nu meer verantwoordelijkhe den maar ook meer kopzorgen. Het werk van projektleider is wel heel divers. Zeker bij dit middelgrote architektenburo. Hier heb ik te maken met allerlei projekten. Van sociale wo ningbouw tot ziekenhuizen. Die variatie maakt het werk aantrekkelijk.,, Laat je informeren over je persoonlijke studietraject. Voorlichtingsronden om 14.00 en 15.30 uur. o.a. info-markt, presentaties, rondleidingen, informatie door studenten info-markt. Ook informatie over: studiefinanciering, huisvesting, Qj studentenvereniging, studeren in het buitenland, post HBO en M.Sc. -opleidingen Tempo-Team Uitzendbureau organi seert de komende donderdagen twee verschillende banenmarkten! Op 7 maart een industrieel/logistieke en op 14 maart een technische banenmarkt. U kunt dan tussen 9.00 en 20.00 uur terecht bij een van onze vestigingen in de regio. Er zijn vacatures op alle niveaus en in diverse richtingen. Alle reden dus om donderdag bij ons langs te komen. Maar, ook op andere dagen staan de deuren van Tempo-Team voor u open. Tot ziens op donderdag! Goes, Piet Heinstraat 3, (0113) 25 25 05 Vlissingen, Torenstraat 5, (0118) 41 48 70 Voor een watersportbedrijf in Arnemuiden zijn wij op zoek naar een ervaren dieselmonteur die binnen- en buitenboordmotoren van vaartuigen kan onderhouden en repareren. Het betreft een baan voor zeer lange tijd. Bent u op zoek naar zo'n zelfstandige baan? Neem dan zo spoedig mogelijk contact met ons op. Informatie bij Marie-An van Dalsen, tel. (0118) 62 37 55, Middelburg, Varkensmarkt 4-6. Voor diverse bedrijven in de omgeving van Middelburg zijn wij op zoek naar ervaren elektromonteurs die graag de handen uit de mouwen willen steken. Als u graag aan de slag wilt voor korte of voor lange periodes, neem dan snel contact met ons op. Informatie bij Marie-An van Dalsen, tel. (0118) 62 37 55, Middelburg, Varkensmarkt 4-6. Voor een project in Middelburg zijn wij op zoek naar een ervaren constructiewerker die elektrisch kan lassen en kan snijbranden. Het betreft een renovatieproject van liften dat eind maart van start gaat. Heeft u geen hoogtevrees? Neem dan snel contact met ons op. Informatie bij Marie-An van Dalsen, tel. (0118) 62 37 55, Middelburg, Varkensmarkt 4-6. Voor een groot produktiebedrijf in Middelburg zijn wij op zoek naar een gediplomeerde en ervaren magazijnmedewerker. U bent in bezit van een heftruckcertificaat en u bent bereid om ook 's avonds en in het weekend te werken. Uw leeftijd is tussen de 25 en 35 jaar en u bent woonachtig in de regio Middelburg, Vlissingen, Goes. Het betreft een baan voor lanqe tijd. Informatie bij Karin de Rijke, tel. (0118) 62 37 55, Middelburg, Varkensmarkt 4-6. Antwerpsestraatweg 174 Hoogerheide 0164-620241 Wij zitten op de oude weg naar Bergen op Zoom I achter 't AVIA-benzinestation I 11 bijeenkomsten op maandagmiddag, kosten 35.- De eerste bijeenkomst is een informatiebijeenkomst en wordt gehouden op 18 maart 1996 van 13.00-15.00 uur. Deze is geheel vrijblijvend en gratis. Na afloop van deze informatiebijeenkomst beslist u of u aan de geheugencursus deelneemt.

Scheldebode | 1996 | | pagina 12