Bowlers Schoonen Elektro lopen verder uit Miquel van Tongeren loopt combines omver Bezoek in de Watertoren Nieuwe jas voor de coach Gilles Sturm wint libre-biljarttoernooi Wayang Detective in Kloveniersdoelen Onderzoek naar afweer Veldloop estafette Arnemuidenaar wint Inkelcross SCHELDEBODE VAN WOENSDAG 14 FEBRUARI 1996 309 VLISSINGEN Een bevroren ondergrond, dooi, gladheid, modder en een zonnetje zorgden zaterdag in Kruiningen voor een spannende laatste race in de Zeeuwse crosscompetitie. Lopers zonder spikes gin gen veelvuldig tegen de vlakte. Hoewel in de meeste categorieën de winnaars op punten al bekend waren, was er toch veel strijd te zien. Veteranen Bloeme tje Bekerwinnaars De bowlers van het bowlingteam dat iedere maandagavond in de Kruitmolen speelt en dat ook regelmatig aan landelijke toernooien meedoet. Op de foto staand v.l.n.r. Thijs Engelse, Kees Goedhart en Reinier de Rooy. Gehurkt Nel Engelse (links) en Willy Goedhart. Het team wordt gesponsord door Steakhouse De Tamboer aan het Plein '40. MIDDELBURG In de klas se 4M staat het bowlingteam van Schoonen Elektro uit Mid delburg 10 punten los van de nummer twee Oosterhout. In het bowlingcentrum van Til burg moesten zij de directe konfrontatie aangaan tegen Oosterhout. Middelburg zege vierde met 2-1 en een pinfall van 1119-1092. Verder won Middelburg met 3-0 van Rijs- bergen en van Middelharnis. Leen Schaap gooide over 6 ga mes een gemiddelde van 198, Jan de Jager 196.5 en Leo de Ruiter 180.5. Met nog twee speeldagen is het team van Schoonen Elektro bijna verze kerd van promotie. Tussen stand in klasse 4M na 5 speel dagen: 1 Schoonen Elektro Middelburg 34 punten, 2 Oos terhout 24 punten, 3 Rijsbergen 21 punten, 4 Middelharnis 18 punten, 5 Goes 15 punten 6 Bre da 14 punten. In het bowlingcentrum van Eindhoven speelden de teams uit de klasse 4N. Koploper Ad ministratief Serviceburo Mid delburg behaalde slechts 4 pun ten, Etten-Leur scoorde maxi maal door 9 punten te behalen. Middelburg speelde in de eerste wedstrijd tegen Oosterhout niet echt geweldig en verloor met 2-1. Tegen Rijsbergen ging het heel wat beter, Manfred Lie- vense scoorde een 211 en een 214, Reinier de Rooy 201 en een 222, Mischa Stouthart 107 en 167. Hierdoor werd de 3-0 bin nengehaald. In de derde wed strijd tegen Etten-Leur werd goed gespeeld, maar de punten gingen naar het betere Etten- Leur, ondanks de 235 game van Michael Snijders. Tussenstand in klass 4N na 5 speeldagen: 1 Etten Leur 27 punten, 2 Admi nistratief Serviceburo Middel burg 26 punten, 3 Breda 22 punten, 4 Rijsbergen 19 punten (14455), 5 Oosterhout 19 punten (13834), 6 Hilvarenbeek 13 pun ten. In bowling Hofplein te Rotter dam speelde de klasse 4S. Het team van Papendrecht behaal de 7 punten, en omdat Dord recht slechts 4 punten wist te halen, staat Papendrecht aan de leiding. De Kruitmolen uit Mid delburg verloor de eerste wed strijd tegen Rotterdam met 2-1, Thijs Engelse met een score van 195 en 161, Bertus Hoogerhuis 184 en 167 en Joost de Ruiter met 154 en 138. Met deze resul taten kwamen zij slechts 17 pins tekort om te winnen. In de tweede wedstrijd tegen Dord recht werd het 2-1 voor de Kruitmolen, maar de derde wedstrijd werd van Papend recht met 3-0 verloren. Tussen stand in klasse 4S na 5 speelda gen: 1 Papendrecht 29 punten, 2 Dordrecht 26 punten, 3 Rotter dam 20,5 punt, 4 Kruitmolen Middelburg 18,5 punt, 5 Spijke- nisse 18 punten, 6 Hilvarenbeek 14 punten. Het team van de WirWar speel de in Zwijndrecht. Vertraco Papendrecht behaalde de maxi male score van 9 punten, BV Goes behaalde 8 punten zodat beide teams met 40 punten aan de leiding staan en in pinfall slechts 4 pins verschil in het voordeel van Goes. Op de vol gende speeldag komen deze twee koplopers elkaar gelijk in de eerste wedstrijd tegen. De tussenstand na 6 speeldagen: 1 BV Goes 40 punten (28556), 2 Papendrecht 40 punten (28552), 3 Etten Leur 28 punten, 4 Hoogerheide 26 punten, 5 Mid delharnis 14 punten, 6 de Wir War Middelburg 5 punten. In bowling de Vlaanderen te Sas van Gent speelde de klasse 2B. Dit beloofde een spannende dag te worden, omdat er drie teams op kop staan met 29 pun ten, namelijk Cerestar Sas van Gent, Vatout Lease en Herwigh Biggekerke. Het thuis spelende Cerestar liet zich niet verras sen, en behaalde de maximale score van 9 punten. Biggekerke behaalde 6 punten en Vatout, dat zich niet aan de banen kon aanpassen, slechts 2 punten. Met nog een wedstrijddag voor de boeg staan de teams er als volgd voor. 1 Cerestar Sas van Gent 38 punten, 2 Herwigh Big gekerke 35 punten, 3 Vatout 31 punten (30678), 4 Dordrecht 31 punten (30633), 5 Puttershoek 29 punten, 6 Schippershuis Sas van Gent 27 punten, 7 Papend recht 15 punten, 8 Hoogerheide 10 punten. Miquel van Tongeren was op permachtig. Edwin de Leeuw probeerde Van Tongeren er af te lopen in een combine met zijn trainingmaatje Rachid Ben Meziane. Halverwege de tweede ronde had De Leeuw geen zin meer om op kop te lo pen en wachtte hij even op Ben Maziane. Met z'n tweeën pro beerden ze Van Tongeren los te lopen. Maar dat lukte niet want Miquel had alles onder controle. Omdat Rachid Ben Meziane toch geen kampioen kon worden omdat hij te wei nig wedstrijden had gelopen liet Miquel hem de wedstrijd winnen. Om de derde plaats werd een mooi gevecht gele verd tussen Peter Louwerse en Theo Rabout. Louwerse die zijn wedstrijden meestal heel goed opbouwt moest vanaf het begin af aan de wedstrijd ma ken. Theo Rabout had een goe de dag en pakte na een gewel dige eindspurt de derde plaats, nog voor Edwin de Leeuw. Ook bij de veteranen werd er strijd geleverd. John Overweel en Wim Besuyen van Dynamo gingen ronden achtereen zij aan zij op kop. De winnaar van de race zou meteen kampioen zijn, dus gaven beiden geen krimp. Ze joegen het tempo op waardoor er een groot gat met de rest viel. John Overweel had de beste eindsprint en mag zich kampioen noemen. Na een minuutje kwam Sam Polder man als derde over de streep. Sam is aan een come-back be zig en liep in Kruiningen een sterke wedstrijd. Andere Wal- cherenaren die vooraan liepen zijn Henk-Jan Joosse die zesde werd, Peter Ramsteijn, Ron le Roy en Eric Goossen. Bij de dames was de spanning er al voor de wedstrijd uit. An- jolie Wisse had geen punten meer nodig en deed ook niet mee. De race werd gewonnen door de dit jaar sterk lopende Karin Bastiaan. Jopie Daane vertelde vlak voor de wedstrijd dat ze 'even in een dipje zat'. Hoewel de zin even weg was bleek zij, een maal bezig met de race, toch onverslaanbaar bij de vetera nen. Daar kwamen Nellie van Horssen (tweede) en Elly Wes- terweele (derde) snel achter. De korte cross werd een over winning voor de geweldig lo pende Margot de Nijs, vóór Linda Schuilwerve. De A-kampioen Rik van Laar- hove liep sterk en eindigde voor Gert-Jan Wondergem en Ab Flipse. Pas cal Meerman werd kampioen zonder mee te doen. Eigenlijk heeft deze ta lentvolle atleet, die ook natio naal goed uit de voeten kan, net als Michel Schier, te wei nig tegenstand. De race bij de vijftig plussers werd gewonnen door Kees Mar- cusse, vóór Hu- go Poortvliet. In restaurant Den Inkel wer den de prijzen uitgereikt en toen viel het op dat er voor de winnaars geen bloemen waren, laat staan een premie. Dat komt omdat er nauwelijks sponsors zijn en hier en daar wei d de vrees 0 van de inkelcross. uitgesproken dat er daardoor volgend jaar heel wat toppers zullen zijn die de meer lucra tieve wedstrijden voorrang gaan geven. Na afloop lag de wasbak vol met achtergelaten geduldspelletjes die uitgereikt waren in plaats van de vaan tjes die iedereen nu zachtjes aan spuugbeu is. Jurylid Roose opperde de mo gelijkheid om ook de trimmers die geen clublid zijn eens bij een wedstrijd te betrekken. Met de bedoeling zo meer sfeer te maken. Organisator (en deelnemer) Rein Swint kwam nog met het idee om een cross FOTO JAAP WOLTERBEEK waar minder belangstelling voor is wat op te waarderen met dubbele punten. En vol gens hem zou het ook verplicht moeten worden om aan alle wedstrijden mee te doen. OOST-SOUBURG Het cen trum voor hedendaagse kunst De Watertoren krijgt visite. Het is galerie In Situ uit Gent die tot en met 14 april in de Water toren aanwezig is met speciaal voor die ruimte ontworpen in stallaties. Galerie In Situ opende vier jaar geleden haar deuren in Aalst. Er werd gekozen voor de naam In Situ omdat die term veel ge bruikt wordt in het kunstjar gon om kunstwerken te benoe- KOUDEKERKE De jeugdleiders van voetbalvereniging VCK uit Koudekerke hebben van Walcheren Elektrotechniek nieuwe jassen gekregen. Op de foto staand van links naar rechts: sponsor 'Jan Wijkhuis, Paul Eversdijk, Rinus Jobse, Michel Meulmeester, Matthijs Lodder, Jacco Janse, sponsor Ruud van Bekkem. Ge hurkt: Chris Goudt, Harry Goorsenberg, Jan Blom, Ellen Dek en Marcia van Dijke. men die speciaal voor een be paalde ruimte zijn gemaakt. Voor de kunstenaars die met galerie In Situ in zee zijn ge gaan is de plaats waar gewerkt wordt erg belangrijk omdat de tentoonstellingsruimte steeds onderdeel is van hun kunst werk. Inmiddels is In Situ ook begon nen met het organiseren van tentoonstellingen buiten de ei gen muren. En dat kan zowel in andere galeries zijn als bij mensen thuis. De expositie in de Watertoren wordt zondag geopend door Jan Hoet, directeur van het museum voor hedendaagse kunst in Gent. De expositie bestaat deels uit gereed werk die speciaal voor de Watertoren zijn gemaakt en deels uit installaties die ter plekke worden gemaakt. SEROOSKERKE Gilles Sturm uit Serooskerke was evenals in de voorgaande jaren ongenaakbaar in het perfect verlopen libre-biljarttoemooi van 'Ons Genoegen' in Wissen- kerke. Sturm werd winnaar in de A-groep. In de B-groep klas seerde John Baay (Wissenker- ke) zich als eerste. Drie weken lang streden 64 spe lers in dit toernooi om de 'Grote Prijs NMS-Spaarbank'. Er wa ren overigens veel meer prijzen te verdienen, die werden uitge reikt door burgemeester Ever aars van de gemeente Noord- Beveland. Namens de deelne mers stak Gilles Sturm de lof trompet over organisator Joop van den Oudenhoven en diens medewerkers. Einklassering A-groep: 1. Gilles Sturm (Serooskerke); 2. Ron Verburg (Kortgene); 3. Nico Tuinman (Burgh-Haamstede); 4. Peter Zwemer (Oostkapelle); 5. Toon Rijnberg (Burgh); 6. Pe ter Minnaard (Wissenkerke); 7. Kees Boone (Oostkapelle); 8. Jan Beije (Wissenkerke). B- groep: 1. John Baay (Wissen kerke); 2. Kees Vermeulen (Zie- rikzee); 3. Kees van der Sluijs (Serooskerke); 4. Herbert Echel (Hansweert); 5. Johan van Eer ten (Kortgene); 6. Jan Poppe (Aagtekerke); 7. Jan Wonder gem (Oostkapelle); 8. David Jasperse (Domburg). A-groep: Peter Minnaard (beste speler van Wissenkerke); Ron Verburg (beste van Kamper land); Gilles Sturm (beste van Walcheren); Nico Tuinman (beste Schouwen-Duiveland) en tevens hoogste serie; Ton Ver burg (beste van Kortgene); Jan Breedijk (op een na beste van Serooskerke); Gilles Sturm (hoogste gemiddelde tot en met 3e ronde); Kees Boone (10.000 ste carambole). B-groep: Betty Dekker (beste dame); Johan van Eerten (beste speler van Kortgene); John Baay (beste van Noord-Beve land en Wissenkerke); Kees van der Sluijs (beste van Walche ren); Kees Vermeulen (beste Schouwen-Duiveland); Leo Willeboordse (beste op een na van Serooskerke); Kees van der Sluijs (hoogste partijgemiddel de); Paul Diepstraten (hoogste serie); Kees Vermeulen (hoogste gemiddelde tot en met 3e ron de). MIDDELBURG In de Klo veniersdoelen wordt zaterdag 17 februari een bijzonder eve nement gehouden. Nu worden daar wel vaker bijzondere eve nementen gehouden, maar 'De dood van een glazenwasser' is wel iets heel anders. Het is een raamvertelling compleet met schaduwpoppenspel en game lan instrumenten uit Java. De raamvertelling is een mo derne versie van het eeuwenou de Javaanse schaduwpoppen spel Wayang Kulit. Omdat het om een detective verhaal gaat wordt het ook wel Wayang De tective genoemd. Het verhaal speelt zich af in een blindeninstituut. Daar wordt een lijk gevonden en het blijkt de glazenwasser te zijn. Alles wiiit np ppn tragiirh hprnppv ongeluk. Maar inspecteur Thol- rond, die altijd en overal wel er gens een aanwijzing in ziet denkt daar anders over. Samen met zijn assistent Billeruw gaat hij op onderzoek uit en door het toeval lukt het hem de dader te vinden. Het hele verhaal wordt ge speeld door Max Verstappen met traditionele Wayangpop- TOT ZIENS KAREL! ZET ALLES MAAR OP MIJN REKENING! KAREL? HOEZO KAREL? ZO HEET DE BARMAN VAN HET CAFé AAN DE OVERKANT! ©JFS Een belangrijk onderdeel van het verhaal is natuurlijk de mu ziek. Het instrumentarium be staat uit gong en kempul (kleine gong), kenong (grote ketel), kendang (trommels), saron (staafspel), bonang (kleine ke tel) en sitar. Deze Javaanse instrumenten krijgen gezelschap van de wes terse piano, klarinet, viool, trombone, percussie en cello. Verder wordt er geluid voortge bracht door stemmen en door electronisch speelgoed. De composities zijn gebaseerd op de midden Javaanse game lanstructuren en op muziek stukken die aansluyiten bij de moderne improvisatiemuziek. Tijdens de scenes klinken er be geleidende improvisaties en tussen de scenes zijn er muzika le overgangen. De composities zijn van de hand van Cor Fuhler die afgestudeerd is aan het Sweelinck conservatorium in Amsterdam. Fuhler heeft een eigen trio met Wilbert de Joode en Han Bennink en een game lan-ensemble met de naam Wi-- do Sari. Hij speelt ook nog in twee andere groepen. De instrumenten worden be speeld door mensen uit de he dendaagse improvisatiemuziek en uit de gamelan-wereld. Het Wayang evenement begint om 20.30 uur. S*. KINDERDISCO - Kinderen van 7 tot 12 jaar kunnen op 16 februari van 19 tot 21 uur swingen op lekkere muziek. De avond wordt gehouden in ontmoetingscentrum Dauwendaele Middelburg en is georganiseerd door wijkverkenging Dauwen daele en SKW 'De Hayman'. Leden betalen 1,50, niet-leden betalen 2,50. In wijkcentrum Scheldebuurt aan de Verkuijl Quakkelaarstraat in Vlissingen wordt woensdag 21 februari een kinderdisco in camavalsfeer gehouden. Kinderen van vier tot en met twaalf jaar kunnen zich tegen betaling van twee gulden een hele avond, van zeven tot tien uur, uitleven op mu ziek. HUMORESKE - Het amusementsorkest 'Humoreske', on derdeel van de Juliana-korpsen Middelburg, houdt op vrijdag 16 februari een gezellige muziekavond met evergreens, swin gende dixieland, afgewisseld door een pittige mars. Het orkest presenteert zich in het nieuwe uniform. Het concert wordt ge houden in de Kloveniersdoelen in Middelburg en begint om 20.30 uur. Kaarten kost 3,50. DIAMIDDAG - Het Activiteiten Centrum Vlissingen, be doeld voor uitkeringsgerechtigden, houdt op woensdag 21 fe bruari van 14 tot 15.30 uur een dia-middag met dia's over Ita lië en de Schotsman. De entree is 1,50. Het Activiteitencen trum staat aan de Bonedijkestraat. BIRTHDAY PARTY - Op zaterdag 17 februari wordt Bob's Birthday Party gevierd in De Piek aan de Hellebardierstraat in Vlissingen. Hiermee viert de Vlissingse gitarist Bob Roganovic traditiegetrouw zijn verjaardag met enkele gastmuzikanten en zijn eigen band Straight Johns. De avond begint om 21 uur, de entree is een tientjes. ROMMELMARKT - Wandelsportvereniging 't Zand houdt zaterdag 17 februari een rommelmarkt in wijkgebouw De Ver gulde Baars aan de Baarsjesstraat in Middelburg. Tussen 9.00 en 14.00 uur worden allerlei tweedehands artikelen zoals elek trische apparatuur, boeken, kleding, curiosa, servies, speel goed en huishoudelijke artikelen verkocht. CHRIST - Vrijdag 16 februari houdt Youth For Christ een Praise-avond in de Klarenbeek LTS aan de Eisenhouwerlaan in Middelburg. De Bax Brothers zorgen voor de muziek en Gert Visscher voor de meditatie. De gratis toegankelijke bij eenkomst begint om 19.30 uur. HYPNOSE - Volgende week woensdag, 21 februari, start Hans Timmermans, Noordweg 407 in Middelburg, met een ba siscursus hypnose. De cursus is bedoeld voor mensen die meer willen weten over hypnose, die probleemgedrag aan willen pakken en prestaties willen verbeteren. De cursus bestaat uit vier bijeenkomsten van 19.45 tot 22.15 uur. EXPOSITIE - In galerie Het Gouden Briefke aan de Wijn gaardstraat in Middelburg exposeren deze maand vijf kunste naars. Het zijn Ria Vegter met keramiek, Nol Zoutman met naïeven, Henk Hesterr met etsen, Ans Verhagen met olieverf schilderijen en Atie Dauretsch met beschilderde kubusjes en bronsjes. In het Theo van Doesburgcentrum aan de Brouwen- aarstraat in Vlissingen zijn vanaf vrijdag recent werk en schil derijen van Bert Dorrestijn te zien. De expositie duurt tot eind maart. In galerie 't Zeepaardje is vanaf volgende week tot 13 april een expositie van aquarellen van Thijs Schaapman te zien. De aquarellen laten tegenstellingen zien zoals licht/don ker, strijd/vrede en harmonie/chaos, in de Rabobank aan de Lange Geere in Middelburg is tot en met volgende week een expositie te zien van keramische werkvormen die gemaakt zijn door de cursisten van het MIKV. BORSTVOEDING - La Leche League verzorgt woensdag 21 februari een informatie-avond over borstvoeding voor moe ders en aanstaande moeders. De bijeenkomst wordt gehouden in het huis aan de Jacob Catsstraat 62 in Middelburg. Het on derwerp is 'waarom kiezen voor borstvoeding'. RUILEN - In café De Roode Leeuw in Nieuw Sint Joos- land wordt zondag 18 februari een internationale ruilbeurs van telefoonkaarten gehouden. De beurs kan bezocht worden tussen 10.00 en 15.00 uur. Er zijn ruilmapjes, albums en cata logussen aanwezig en kinderen krijgen telefoonkaarten voor niks. De entree bedraagt 2,50 of 10,00. In dat laatste geval krijg je er meteen een telefoonkaart van Goes bij. AGLOW - De christenvrouwen van Women's Aglow komen dinsdag 20 februari bijeen in wijkcentrum De Schuur aan de Middelburgsestraat in Oost-Souburg. De aanvang is 9.45 uur en als spreker is Robert Jurjevich uitgenodigd. OSHO - Dinsdag 20 februari start er een Osho meditatiecur sus in het gebouw aan het Koorkerkhof 16 in Middelburg. De cursus bestaat uit acht bijeenkomsten op dinsdagavond. De eerste les begint om 20.00 uur. LEZING - Rabbijn Van der Kamp geeft dinsdag 20 februari een lezing over de messiaanse toekomstverwachtingen in het jodendom. De lezing wordt gegeven in de synagoge aan de He renstraat 14 te Middelburg en begint 20.00 uur. Er wordt een tientje entree gevraagd. CONCERT - Het trio Nynka Delcour treedt morgenavond op in eetcafé Desafinado aan de Koorkerkstraat in Middel burg. De aanvang is negen uur en de entree bedraagt een tien tje. Nynka Delcour studeert nog aan het conservatorium. Haar begeleidende muzikanten, Arnold Dooyenweerd en Wiek Hij mans draaien al een tijdje mee, Dooyenweerd zelfs al 25 jaar! DANSAVOND - Zaterdag 17 februari houdt Single een dansavond in de Karolingenburcht aan de Vlissingsestraat in Oost-Souburg. De aanvang is half negen en de entree bedraagt vijf gulden. VLISSINGEN In de maan den februari en maart houdt het Rijksinstituut voor Volksge zondheid en Milieu (RIVM)in 48 Nederlandse gemeenten een on derzoek naar de afweer van de Nederlandse bevolking tegen infectieziekten. In Zeeland ge beurt dit vanaf 19 februari in verschillende gemeenten, waar onder Westkapelle. In elk van deze plaatsen wordt aan 380 willekeurig gekozen inwoners gevraagd een vragenlijst in te vullen en een beetje bloed af te geven op een speicaal spreek uur. Dit zogenaamde 'PIEN- TER'-onderzoek wordt gehou den in samenwerking met de Gemeenschappelijke Gezond heidsdiensten (GGD's). PIENTER is de afkorting van Peiling Immunisatie Effect Nederland ter Evaluatie van het Rijksvaccinatieprogram ma. Volgens dit programma dat in 1952 is ingevoerd, kun nen alle kinderen in Neder land worden gevaccineerd te gen de infectieziekten kink hoest, difterie, tetanus, kin derverlamming, bof, mazelen en rode hond. Hoewel deze ziekten, ook dankzij het vacci natieprogramma, ver zijn te ruggedrongen, blijft waak zaamheid noodzakelijk. Zo komen mazelen en kinkhoest ondanks de hoge vaccinatie graad van de Nederlandse be volking nog steeds voor. Een toename van difterie in de toe komst lijkt ook niet uitgeslo ten. Het onderzoek moet duidelijk maken of de bevolking als ge volg van het vaccinatiepro gramma nog voldoende be schermd is tegen infectieziek ten en voldoende afweerstof- fen in het bloed heeft. Ook wordt nagegaan welke groe pen uit de bevolking extra ri sico lopen op het krijgen van infectieziekten. De resultaten van het onder zoek kunnen leiden tot verbe tering van de vaccinatie en het ontwikkelen van nieuwe vac cins. Uit het bevolkingsregister van elke betrokken gemeente worden willekeurig de namen van 380 inwoners gehaald. Zij ontvangen een schriftelijke uitnodiging tot deelname, een vragenlijst en een informatie folder. VLISSINGEN In de bossen rondom restaurant De Vijghe- ter wordt zondag 17 februari een veldloop-estafette gehou den. Voor iedere categorie zijn er ve- schillende afstanden te lopen. De eerste categorie start om 12.00 uur, de laatste om 13.30 uur. Het wedstrijdsecretariaat is ondergebracht in restaurant De Vijgheter. 1 V k

Scheldebode | 1996 | | pagina 9