'Me bin mie gin tuug paeren t'ouwen' Griekse sferen bij Scheldemond Masters graad voor HZ-studenten Een kijkje in de speeltuin Engelse trekzakspeler solo Informatieve bijeenkomst van het nieuwe Waterschap Subsidie voor Tafeltje Dekje POSTCODE Australische evangelist in Beréa Paerehat viert het komend weekend weer het vrolijke feest van carnaval Fotowedstrijd Zeeuwse natuur WIN-TOT-7-MILJOEN-BON 7 miljoen SCHELDEBODE VAN WOENSDAG 14 FEBRUARI 1996 313 Het Meiveld zoekt vrijwilligers PAEREHAT - Onder het motto 'Me bin mie hin tuug paeren t' ouwen' gaat men voor de 35e keer Carnaval vieren in 't Paerehat ('s-Heerenhoek). Uit bovenstaand regeltje blijkt maar al te goed dat ze op het Zuid-Be- velandse dorp zeker nog niet aan het plafond zitten wat betreft volksvermaak van de bovenste plank voor jong en oud. Want dat is immers Carnaval. Humoresk bezig zijn gedurende een aantal dagen in een sfeer die uitbundigheid uitstraalt en waarbij veel kan en mag, maar waar de boventoon voert: solidair zijn met el kaar. Wie dat voor ogen heeft is pas een 'echte' carna valsvierder en komt dan ook als winnaar uit de bus als het spektakel achter de rug is. Meelopers Ambitie Spontaan feest Mega Jackpot Postcode Loterij volgende week eruit! I DE UITSLAGEN VAN 12 FEBRUARI n I De BMW: 2135 EN 004 in Hoofddorp NATIONALE LOTERIJ! De organiserende stichting 'De Koenkelpot' komt ook dit keer met een attractief programma, dat afgewerkt wordt vanaf vrijdag 16 tot en met maandag 19 februari. Behalve de velen die daarbij zijn betrokken kreeg dit programma mede ge stalte door de totale burgerij (er is een collecte gehouden onder de bevolking) en een flink aantal sponsors. „Deze financiële steun is ei genlijk onontbeerlijk en geeft ons dan ook veel armslag", zegt Rinus Knuit, tweede voor zitter van 'De Koenkelpot'. „Wij zijn daar dan ook zeer er kentelijk voor en het steekt ons een hart onder de riem om steeds opnieuw naar wegen te blijven zoeken die ons Carna valsfeest nog meer allure ge ven. Een voorbeeld daarvan is bijvoorbeeld het zogenaamde 'Opwermbal' tijdens de ope ningsavond, waarmee we vorig jaar zijn gestart. Dat werd een groot succes, dus daarmee gaan we door. Zo'n avond is speciaal bedoeld voor mensen tussen de veertig en vijftig jaar of wat ouder, die voorheen niet altijd aan hun trekken kwa men. Nu kunnen ze sfeer en ge zelligheid vinden bij wat caba ret, een muziekje en een praat je onder elkaar. We gaan daar bij wat op de Duitse toer, je kent dat wel. Tevens vindt op die vrijdagavond de sleutelo verhandiging plaats van de wethouder der gemeente aan onze Prins. Vroeger gebeurde dat in de buitenlucht, maar dit slaat beter aan." MIDDELBURG Speeltuin Het Meiveld houdt zaterdag 17 februari een open dag voor vrij willigers. Niet alleen voor de mensen die nu vrijwilligers werk in de speeltuin verrichten, maar ook voor mensen die in het verleden bij de speeltuin ge werkt hebben en mensen die geïnteresseerd zijn in het wer ken bij een grote speeltuin. De open dag begint om half twee en er wordt dan gepraat over de inhoud van het vrijwilligers werk en de activiteiten die door Het Meiveld georganiseerd wor den. De huidige vrijwilligers en het bestuur van de speeltuin zijn aanwezig om tekst en uitleg te geven en natuurlijk kan de hele speeltuin bekeken worden. De open dag wordt gehouden omdat de speeltuin dringend verlegen zit om nieuwe vrijwilli gers. Er moeten kaartjes ver kocht worden, er moet toezicht gehouden worden en er zijn mensen nodig voor het organise ren van activiteiten en het behe ren van het winkeltje. Omdat speeltuin Het Meiveld een grote speeltuin is zijn er veel vrijwilli gers nodig. Het bestuur van de speeltuin is al blij met mensen die enkele uren per maand wil len komen helpen. Vorig jaar trok Het Meiveld 75.000 bezoekers. Er zijn onge veer 2500 kinderen die lid zijn van de speeltuinvereniging en er kwamen zestig scholen op schoolreis naar Het Meiveld. De grote klapper van het zot- teske feest in 't Paerehat vormt natuurlijk de grote optocht op zondagmiddag, die jaarlijks duizenden toeschouwers trekt. Ongeveer twintig grote en kleine wagens rijden in die stoet mee, die verder wordt ge vormd door diverse loopgroe pen en een tiental muziek korpsen, inclusief dweilbands en showkorpsen. Een prachtig en kleurrijk schouwspel als die stoet door de straten van het dorp trekt. De deelnemers aan de optocht, speciaal wat be treft de wagens en de loop groepen zullen ongetwijfeld weer de draak steken met de gemeentelijke en provinciale politiek en andere gebeurte nissen van de laatste tijd op de korrel nemen. Hilariteit zal er dus genoeg zijn voor de toe schouwers, die een vrijwillige bijdrage mogen schenken om de kosten van een en ander ge deeltelijk te dekken. In de optocht mogen geen re clame-teksten worden ge bruikt. „De commercie houden we er buiten, dat hoort niet op carnaval", laat Knuit weten. Ton Oosthoek (43) zwaait weer vier dagen de scepter over 't Hoog boven het feestgewoel troont Prins Ton den Eerste van Paerehat in zijn praalwagen omgeven door de hofdames. MELISKERKE Het nieuwe waterschap Zeeuwse Eilanden houdt vrijdag 15 maart een in formatieve bijeenkomst in Ons Huis, aan de Burgemeester Adelaarstraat. Gezworene Vos geeft dan infor matie over de veranderingen die zijn ontstaan door de fusie en de veranderingen die er nog aankomen zoals de belastingta rieven, het onderhouden van de waterlopen en de bereikbaar heid van het waterschap en het bestuur. Ook geeft hij een over zicht van de onderhoudswerken die vorig jaar uitgevoerd zijn door het waterschap en de wer ken die dit jaar op de agenda staan. De tijdelijke dijkgraaf Evers- dijk, de districtshoofden en de districtsopzichters zijn bij de bijeenkomst aanwezig om ant woord te geven op vragen van de bezoekers. De bijeenkomst in Ons Huis be gint om 19.30 uur. Paerehat, als Prins Ton de'n Eersten. Hij doet dat voor de vijfde keer en Ton geeft toe dat zijn taak vermoeiend en zwaar is. „Let wel, tijdens zo'n week end zweef ik wel vijftig uur op het dorp rond, je wordt immers overal bij gesleept. Maar mijn ambitie is uiteraard groot, an ders begin je niet aan zo iets. Ook moet je conditie moet per fect zijn om het karwei goed te kunnen klaren. Gelukkig heb ik daar niet over te klagen." Ton, die sinds hij als Prins op treed, grote bekendheid heeft gekregen ook buiten 's-Hee- renhoek, streeft overigens niet naar populairiteit. „Ik ben maar een schakel in het grote geheel," stelt hij bescheiden vast. „Vele anderen, die ook uren, weken en maanden in touw zijn dragen eveneens een belangrijke steen bij om ca chet te geven aan dit feest. Be langrijk voor mij is dat het or ganisatorisch op rolletjes loopt. Dat geeft me grote vol doening." De laatste jaren was het koud en guur tijdens de grote op tocht. „En eigenlijk moeten we dan juist oogsten", stelt Oost hoek vast. Grote publieke be langstelling daar azen we op. Hopenlijk is dit keer de tempe ratuur dan ook wat milder." Tijdens het zotteske feest gaat er heel wat om in het 'koppie' van de Prins. Ook in de nach telijke uren. „Ik kan niet ont spannen", merkt hij op. „Ik blijf constant met allerlei za ken bezig, ook als ik in bed lig. „Jammer uiteraard, maar dat is eenmaal mijn karakter. Na het carnaval neem ik dan ook meestal een paar dagen vakan tie, om weer wat op adem te komen. Maar dit alles neemt niet weg dat ik dit spontane volksfeest niet graag zou wil len missen. Ondanks het feit dat het totale pakket van acti viteiten steeds breder wordt. Dat moet wel wil je met de tijd meegaan. Dus dan maar een beetje meer inspanning van mij en alle anderen die 't Pae rehat op stelten zetten, gedu rende enkele dagen. Maar for- FOTOTANNIE DE JONGE. ceren doen we niets. We hou den het hier zoals altijd heel gewoon. Toch zit achter alles een verhaal. Ik doel dan speci aal op de wagens en personen die iets uitbeelden en van be trekkelijk kleine gebeurtenis sen toch iets creatiefs weten te maken. Zonder kwetsend te worden. Daarin schuilt de gro te kracht van de optocht in 't Paerehat. Daar zijn in die vier dagen trouwens veel meer at tracties te beleven. Ik denk bijvoorbeeld aan de Kinderoptocht op zaterdag middag, die eveneens goed aanslaat, de kroegentochten en de vele bals die worden gehou den. Kortom op veel punten 'bin me mie hin tuug paeren t' ouwen." VLISSINGEN Voor zondag 18 februari staat er in het Arsenaal theater een bijzonder matinee concert op het programma: een solo-optreden van niemand min der dan de bekende zanger-ac cordeonist John Kirkpatrick. De middag begint om 15.00 uur en kaarten, in voorverkoop bij de VW/ANWB, kosten 17,50 12,50 met korting). John Kirkpatrick staat al enige jaren zeer eenzaam aan de mondiale top van de accor deon- en trekzakspelers. Hij speelde onder meer in de band van Richard Thompson en maakte deel uit van de roem ruchte folkgroep Steeleye Span. Naast een bloeiende solo carrière heeft John het ook re gelmatig druk als sessiemuzie- kant. Zo was hij bijvoorbeeld te horen op dc's van grootheden als Leon Rosselson en Loudon Wainwright. Folkliefhebbers en -kenners hebben al lang geen verdere aanbeveling nodig. Zij weten dat Kirkpatrick behoort tot de grote, gevestigde namen uit de Engelse folkscene en haasten zich om kaartjes te bestellen voor deze sympathieke one man band. MIDDELBURG De gemeente wil de activiteit Tafeltje Dekje van de Unie van Vrijwilligers een subsidie van ruim 4500 gulden ge ven. Dat is heel wat minder dan waar de stichting om gevraagd had. De Unie van Vrijwilligers had subsidie aangevraagd voor het vriendschappelijk huisbezoek aan zelfstandig wonende oude- VLISSINGEN Volgende week vinden er op de Stedelijke Scholengemeenschap Schelde mond allerlei bijzondere activi teiten plaats die in het teken staan van het onderwerp Odys- seurs en zwerven. Om te beginnen voeren de leer lingen van Scheldemond het to neelstuk De Odissee van Koos Terpstra op, dat een moderne bewerking is voor toneel, dans en muziek van het bekende ver haal van Homerus over de om zwervingen van Odysseus. De 30 leerlingen oefenen al sinds september op alle dinsdagen en zaterdagen. Zelfs in de kerstva kantie werd er vier dagen ge werkt. Op dinsdag 20 februari zullen zij hun première spelen in de aula van de school. Op woensdag- en donderdagavond, 21 en 22 februari, wordt de voorstelling eveneens gespeeld. De voorstellingen zijn toegan kelijk voor (oud-)leerlingen, docenten, ouders en eventuele belangstellenden. De toneel avonden zijn in een Griekse sfeer. Eigenlijk is de première van dinsdagavond de opening van het project Odysseus dat gedu rende woensdag, donderdag en vrijdag zal draaien. Op die da gen krijgen de leerlingen in de ochtenduren les over de klassie ke oudheid en wat daarvan in deze tijd nog merkbaar is. 's Middags kunnen de leerlingen uit een aantal workshops kie zen die eveneens het antieke thema tot onderwerp hebben als bijvoorbeeld antieke vazen maken, Griekse dansen, Home rus in beeld, mythen en sprook jes, een literair café rondom Het Gouden Ei van Tim Krabbé en één rondom de schrijfster Tonie Vos-Dahmen. In het Alhambra theater wor den over het thema films ge draaid, die in de lessen zijn voorbereid zoals Zorba de Griek, Le Tour du Monde en 80 jours van Jules Verne, Spoor loos, Paris Texas enz. De schoolkrant zal gedurende de projectdagen met een extra editie uitkomen. Uiteindelijk worden de dagen besloten met een Grieks feest op de vrijdagavond. Griekse muziek wordt dan ten gehore gebracht door een Grieks or kest. De leerlingen voeren Griekse dansen uit in Griekse kleding, en Griekse hapjes en drankjes accentueren de Griek se sfeer. ren, het wekelijks bezorgen van diepvriesmaaltijden (Tafeltje Dekje), het organiseren van een bridge-soos en een handwerk- club voor thuiswonende oude ren. De gemeente wil echter alleen het bezorgen van diepvries maaltijden subsidiëren omdat dit voorziet in een eerste le vensbehoefte. Bovendien past de voorziening goed bij het ge meentelijk ouderenbeleid dat er op gericht is om ouderen zo lang mogelijk thuis te laten wo nen. En de subsidie kan gezien worden als een tegenprestatie voor de inzet van de vele vrij willigers. Voor de andere activiteiten hoeft de Unie van Vrijwilligers niet op subsidie te rekenen om dat zij over voldoende eigen middelen beschikt om de activi teiten zelf te bekostigen. OOSTKAPELLE Het Zeeuws Biologisch Museum houdt een fotowedstrijd over de Zeeuwse natuur. De wedstrijd staat open voor volwassenen en kinderen. Deelnemers kunnen tot half september foto's van de Zeeuw se natuur inleveren. Het gaat dan om kleurenfoto's met het formaat 30 bij 45 centimeter. De foto's blijven een half jaar in het biologisch museum en wor den als dat zo uitkomt voor pu blicaties gebruikt. Jongelui tot en met vijftien kunnen foto's over diergedrag insturen, volwasseen hebben de keuze uit diergedrag, planten, en compositie en vorm. Wie wint nü de 7 miljoen? Het aftellen is begonnen. Nog even en dan valt de rijkste prys van Nederland weer. De Mega Jackpot van de Natio nale Postcode Loterij zit vol met ZEVEN MILJOEN GUL DEN. Is het deze keer uw beurt om te winnen? De notaris trekt de Mega Jackpot elke maand uit alle loten van de Postcode Loterij. Omdat niet alle loten verkocht zijn, kan de Mega Jackpot blij ven staan. Er komt dan een mil joen gulden bij tot het maxi mum van 7 miljoen gulden - en dan moet ie eruit. Nu is het weer zover. Volgende week is de trekking al. Er is maar één voorwaarde om de Mega Jackpot te kunnen winnen: u moet meespelen. Alle deelnemende loten hebben evenveel kans, of u nu voor het eerst meedoet, of al jaren. Speelt u al mee in de Postcode Loterij? Of gaat deze kans op 7 MILJOEN GULDEN aan u voorbij? Dat zou jammer zijn, want voor maar één tientje per maand kunt u al meedingen naar de Mega Jackpot en de tiendui zenden andere prijzen van de Postcode Loterij. Nou dan? Vul daarom vandaag nog de bon in en stuur hem op. Er lig gen miljoenen op u te wachten! Ik kom de 7 miljoen graag bij u thuisbrengen! Speel dus mee en win! Ja, ik wil meedoen aan de Nationale Postcode Loterij inclusief le Bingoprijzen en de Mega Jackpot. Ik machtig u hierbij tot wederopzegging eenmaal per maand het aangekruiste bedrag van onderstaande rekening af te schrijven. A.u.b. uw keuze aankruisen en verder invullen in blokletters. Deelname houdt in aanvaarding van het reglement, op aanvraag verkrijgbaar, tel. 020 - 677 68 68. 40,- (vier lotnummers) Q 30,- (drie lotnummers) 20,- (twee lotnummers) 10,- (één lotnummer) Naam:dhr. mevr. Stand Mega Jackpot: De overige Bingoprijzen: De Bingocijfers: Getal 1 t/m 21 10 28 42 35 24 41 16 01 20 02 25 08 40 17 38 23 19 21 I Heeft u met deze 21 getallen een volle kaart, dan wint u de Thuisbingo 25.000,- Zetfoulen voorbehouden Getal 22 t/m 36 05 10.000,- 03 20,- 45 1.000,- 13 ƒ10,- 26 500,- 12 /9,- 18 100,- 33 ƒ8,- 44 50,- 36 /7,- 14 40,- 37 ƒ6,- 29 30,- 15 ƒ5.- 09 25,- Straatprijs: 3.000,- 6269 EJ Keuze Prijs 6269 EJ 134 Adres:I Postcode: Plaats:j Bel mij bij een prijs boven/ 10.000,-TelI Postbanknummer: Banknummer: Datum: Handtekening: 131.96 .02 De Muntjeskluis van 5 februari: 4.383,- met 2 winnaars! Bon uitknippen en in een envelop (zonder postzegel) opsturen naar: - Nationale Postcode Loterij, I Antwoordnummer 19503, |^2501 ZV Den Haag. De Masters: Giel van Driel (links), Margreet Drenth, Marlies Schot en Bert Opgenhaffen. VLISSINGEN Onlangs mochten de eerste vier Nederlandse studenten hun Master of Scien- cy graad in de Environmental Care Management in ontvangst nemen in het Engelse Huil. Deze studie is het resultaat van een samenwerkings verband tusesn de Hogeschool Zeeland en de University of Humberside. Margreet Drenth, Giel van Driel, Bert Opgen haffen en Marlies Schot zijn de eerste vier stu denten die het theoretisch gedeelte van de stu die in 1994 hebben afgerond en in 1995 zijn af gestudeerd op een praktisch onderwerp. Het theoretisch gedeelte van de studie omvatte vakken als milieubeleid, milieutransportmo- dellen, monitoring en preventie van emissies, procestechniek, veiligheid en management vaardigheden. 1" SOUBURG Heb je verfris sing nodig van je geloof en hun ker je naaar een intense erva ring met de kracht en de liefde van God, dan moet je vrijdag of zaterdag in gebouw Beréa aan de Westerbaan zijn, want daar is die avond die evangelist Rus sell Sage aanwezig. Russell Sage is een evangelist uit Australië die de hele wereld rondreist en die ervaring heeft met de wonderbare werken van de Heilige Geest. De zendingsavonden in gebouw Beréa beginnen om half acht en duren tot half elf.

Scheldebode | 1996 | | pagina 13