Oithidee Trouwdag vraagt om goede voorbereiding CLASSIC CAR SERVICE Trouw plannen? THEO V.D. GENUGTEN Zorg dat voor de grote dag alles tot in de puntjes is geregeld Fleurig bruidsboeket Schoonheidssalon voor een stralende bruid De bruidstaart Bloemen kleuren je dag SCHELDEBODE VAN WOENSDAG 7 FEBRUAR11996 HUWELIJKSREPORTAGE THEO MAAKT T FOTOSTUDIO St. Janstraat 3 Middelburg 0118- 625075 Vraag vrijblijvend informatie: Arnesteinweg 48j - Middelburg Tel./fax. 0118-612281 Tijdig regelen Dag nadert Maar ook bij: ouders/partner verrassen ...-jarig huwelijk promotie-doeleinden jubileum alle andere gelegenheden U hoeft maar: ')a', te zeggen en wij verzorgen het vervoer in een exclusieve oldtimer 313 Vrijlandstraat 75 - Middelburg (Winkelcentrum Dauwendaele) 0118-640317 Bloemen fleuren de zaak op en geven een feestelijk tintji Ook in de kerk fleuren bloemen de zaak op en geven zt een extra feestelijk tintje aan de ceremonie. En natuurlijk mogen we de corsages en het bruidsboeket niet vergeten De samenstelling varieert en er zijn talloze mogelijkhe den. Een schitterend wit zomerboeket met lelies en gips kruid of juist een hijzonder herfstboeket. Afhankelijk van het seizoen en de kleding wordt in over leg gekozen voor de meest gepaste mogelijkheid. De fa milieleden en vrienden kunnen een corsage dragen die ir dezelfde kleuren zijn gemaakt als het bruidsboeket. In de bruidsboeketten worden vaak orchideeën, rozen er bepaalde bloemspecialiteiten gebruikt. Het is daarbij be langrijk dat de bloemen in topconditie verkeren. Verdei wordt er ook veel groen in het boeket en de versieringer verwerkt. Groen geefj. een fris en jeugdig effect. Zoals ge zegd wordt bij de samenstelling van het boeket gekekei naar kleding en seizoen. In bepaalde gevallen kunnen pa reltjes. pailetten of zelfs een stukje stof van het bruids kleed in het boeket verwerkt worden. Zoals u merkt is ei met bloemen en boeketjes van alles mogelijk. Wie als gast naar een bruiloft gaat, staat er niet altijd bij stil hoeveel erbij komt kijken om alles vlekkeloos te laten verlopen. Het beste is dan ook om een planning te maken waardoor je alles op tijd kunt regelen. Misschien denk je wel dat het later kan dan hier wordt aangegeven. Als je geluk hebt, is dat ook zo. Maar als je pech hebt, ben je voor sommige locaties, trouwauto's, bandjes, enzovoorts, gewoon te laat. Vandaar dat het raadzaam is alles zo snel mogelijk te regelen en afspraken te maken, nadat de da tum eenmaal is geprikt. Want zeker als je in de populaire maanden mei, juni, juli of september trouwt en dan ook nog op een vrijdag geldt één ding: wie het eerst komt, die het eerst maalt. Een jaar tot zes maanden voor de huwelijksdag wordt de datum vastgesteld, eventueel in overleg met familie en vrienden en afhankelijkheid van de beschikbaarheid van de door jullie gewenste locaties van het stadhuis, de kerk en de receptie en of het feest. Dan bepaal je ook - afhankelijk van het budget - wat voor dag je voor ogen hebt. Geef je een receptie, diner, feest of alle drie Ook ga je na hoeveel mensen je wilt uitnodi gen. Hou rekening met het tijdstip dat je in het huwelijksboot je stapt. Als je 's morgens trouwt heb je je gasten de hele dag om je heen en trouw je pas 's middags, tja dan is het anders. Maak ook een voorlopig draaiboek voor die mooie dag, waarin je alle voorbereidingen opschrijft. Een half jaar voorafgaand aan de trouwdag informeer je of je op de door jullie gewenste datum in de kerk, het stadhuis en de zaal terecht kunt. Als deze locaties bekend zijn, maak dan zo snel mogelijk definitieve afspraken. Meestal een week of vier van tevoren gaat het aanstaand bruidspaar in ondertrouw. Vraag de getuigen tijdig, aangezien hun personalia bij het doen van de huwelijksaangifte overhandigd moeten wor den. Er moeten er minimaal twee zijn en maximaal vier. Vraag ook een ceremoniemeester die het reilen en zeilen tijdens de feestelijke dag onder zijn of haar hoede gaat nemen. En denk aan eventuele bruidskinderen. Nu is het ook de tijd om een gastenlijst op te stellen. Je kunt het beste beginnen met een lijst namen van alle van alle mensen die jullie willen uitnodigen. Dan kun je de keuze maken wie de hele dag aanwezig mag zijn en wie bij de receptie of het feest. Verstuur de uitnodigingen minstens zes weken voor de huwelijksdag. Regel ook je trouwvervoer. Misschien wil je wel in een koets, een mooie klassieke oldtimer of een stijlvolle Rolls trouwen. Dat vergt tijdige reserveringen om teleurstellin gen te voorkomen. Ook moet een keuze gemaakt worden voor een foto- en videograaf. Want wie wil niet dat de mooiste dag van zijn haar leven vastgelegd wordt voor later Wie graag op huwelijksreis wil, kan informeren bij het reisbureau, zodat de reis naar keuze geboekt kan worden. Zoals overal is het ook bij het reisbureau een drukte van belang, dus tijdig boeken maakt dat het echt de huwelijks reis van jullie dromen kan worden Informeer ook naar 'Het is verstandig om een voorlopig draaiboek te maken van je trouwdag, waarin je alle voorbereidingen opschrijft. de speciale trouwarrangementen. Het is zelfs mogelijk in het buitenland te trouwen Een ander punt is de bruidskleding. Er zijn diverse moge lijkheden om je op een juiste keuze te oriënteren door bruidsmodeshows te bekijken of gewoon stad en land af te reizen en de bruidsmodezaken af te lopen. Het is een leuke bezigheid, waarvan zowel moeder als dochter en vriendin al de trouwkriebels krijgen. De keuze is enorm groot waardoor er altijd wel iets voor je bijzit. Ook de heren gaan op kleding uit. Neem in ieder geval ie mand mee die een goede kijk op mode heeft. Samen met de verkopers zal ook hij goed slagen. En vergeet de mu ziek niet te regelen. Bandjes zijn al vaak ver van te voren volgeboekt. Vier maanden voor de trouwdag laten jullie een trouwak te maken bij de notaris. Wanneer die akte niet wordt op gesteld, trouwen jullie automatisch in gemeenschap van goederen. Dat betekent dat vanaf de huwelijksdatum alle bezittingen en schulden een geheel vormen. Drie maanden voor de huwelijksdag is het tijd om een verlanglijstje te maken. Er moet immers genoeg tijd zijn om de lijst onder vrienden en familie te laten circuleren. Het beste is om een klein blocnootje te nemen en op elk blaadje een cadeautje te schrijven. Iedereen kan dan het blaadje met het cadeau dat hij of zij leuk vindt om te ge ven eruit scheuren. Boek een eventuele bruidssuite om de eerste nacht samen door te brengen. Maak ook een afspraak met de kapper voor een proefbrniloftkapsel. Ook een afspraak met de schoonheidsspecialiste voor een proefbruidsmake-up is gewenst. Controleer eventuele reisdocumenten als paspoort en vi sa en sluit een verzekering af. Ook dien je eventuele vac cinaties te regelen met het oog op een verre buitenlandse bestemming. Ook een bezoek aan de bloemist in verband met decoraties en het bruidsboeket moeten geregeld wor den. Leg de jurk uit of laat een foto zien. zodat de bloe mist hier met zijn bloemenkeuze rekening kan houden. In de maanden voorafgaande aan deze kus, hebben bruid en bruidegom heel wat moeten regelen om de 'dag van hun levenzo perfect mogelijk te laten verlopen. Twee maanden van tevoren worden de huwelijksaankon digingen verstuurd. Ook het programmaboekje voor de kerk is gereed en er is iemand gekozen om die uit te de len. Het aantal genodigden wordt bevestigd en het gas tenboek gereed gemaakt. Bestel ook je trouwringen. De keuze in deze is groot en de juwelier kan hierin uitste kend advies geven. Tegenwoordig wordt er creatief ont worpen en is iedere trouwring weer anders. De tijd gaat dringen, want over twee weken is het zover. Neem dan nog even het hele programma door en loop de trouwschoenen in om pijnlijke voeten te voorkomen. Je brengt een bezoek aan de pedicure en manicure en maakt een lijst van benodigdheden voor de huwelijksreis. Over een week is het zover. Pas de kleding inclusief de ac cessoires en leg alles klaar voor de grote dag. Zorg dat al les in huis (dus kleding, ringen, boekjes, etcetera) is en check of alles goed geregeld is. Indien er regen voorspeld isdenk aan paraplu's. Bevestig de vlucht voor je huwe lijksreis. De dag voor je trouwdag ga je lekker ontspannen. Bezoek bijvoorbeeld de sauna en ga vroeg naar bed, want de trouwdag zelf is erg vermoeiend en je hebt je rust echt no dig. Op de trouwdag zelf is alles goed geregeld. Denk toch aan de volgende dingen: de kapper de schoonheidsspecialiste, bruidssuikers of geschenken, de ringen, de tijd in de gaten houden en vooral maak er een leuke en onvergetelijke dag van. Foto: Verschoore Beeld Geluid, Koos Borg Als je er op je huwelijksdag mooi en ontspannen uit wil zien, dan is een bezoekje aan de schoonheidsspecialist geen overbodige luxe. Dankzij haar goede zorgen kan el ke huid er weer stralend uitzien. En omdat de voorberei dingen van de trouwdag zoveel energie vragen, kan zo'n opknapbeurt in een schoonheidsinstituut wonderen doen. Een behandeling is de gelegenheid om lekker te ontspan nen. Een goede gezichts reiniging, masker en een zalige massage is een weldaad voor lichaam en geest. Uiteraard is het ook mogelijk om hier je bruidsmake-up op te laten brengen. Ook de bruidegom kan bij een schoonheidsspe cialist terecht voor een gezichtsbehandeling. Een bezoek je aan een beautyfarm is ook een echte aanrader. Samen met een vriendin of je moeder een hele dag verwend wor den. Vaak bieden instituten voor bruiden speciale pro gramma's. Dat bruidsparen steeds meer en mooier willen is een trend die ook voor de taarten geldt. Momenteel is daar door de 'Amerikaanse' bruidstaart enorm in trek, een groots opgezette taart met veel suikerwerk en veel versie ringen als engeltjes en duifjes. Traditioneel blijven wel de roosjes, de kleur wit en de smaak. Omdat een bruidstaart vaak enkele uren staat, zijn slagroom en vruchten minder geschikt en wordt vooral marasquin als vulling en gebruikt, afgedekt door rolmar- sepein en eventueel een laagje fondant. Wel vragen bruidsparen vaker dan vroeger een minder zoet gebak. Chipolata is dan een goed alternatief om tus sen de cakelagen te gebruiken. De prijs van een bruidstaart ligt gemiddeld op vier gulder per persoon. Een kleine drielagen taart komt daardoor op ongeveer honderdvijftig gulden (dertig personen). De grote bouwwerken van wel tien verdiepingen zijn van af vijfhonderd gulden te verkrijgen. Daar werkt een bak ker dan ook twee dagen aan en ruim honderdtwintig man kunnen proeven of hij zijn best wel heeft gedaan. De prijs van een taart wordt mede beïnvloed door versie ringen en het bruidspaartje bovenop de taart. Sommigt porseleinen poppetjes kosten net zo veel als een kleint bruidstaart, net als de poppetjes met speeldoosje. De vraag naar deze details betekent dat er een flinke pos in het trouwbudget wordt gereserveerd voor de taart. Eei bruidpaar neemt gemiddeld twintig minuten de tijd on het pronkstuk te bestellen. Alle reden dus om het aansnij den van de taart als vast onderdeel te laten terugkomer in te bruidsreportage. Bloemen horen nu eenmaal bij een huwelijk. Het zijr soms maar kleine accentjes in een feestelijk geheel, maai men weet dat het vaak details zijn die het totaalbeeld een extra cachet geven. De mogelijkheden om met bloemei een huwelijksfeest op te vrolijken zijn quasi eindeloos Wie van bloemen houdt, kan een echt bloemenhuwelijl creëren. Dat begint reeds bij de woning van de bruid. Een mooi- deurversiering of op de gevel aangebrachte bloemenrui kers met veelkleurige linten zorgen voor een feestelijk! ontvangst van de bruidegom. Limousines met een moo bloemstuk op de motorkap en een bescheiden stukje na tuur op de hoedenplank zorgen voor een extra sfeer o| weg naar de kerk of het gemeentehuis.

Scheldebode | 1996 | | pagina 13