Remco van Keeken noa steeds aedreven SPONSOR IN DE SPORT yoederstaal JRA DIO Van der Griendt wint Braakmancross Manfred Lievense Clubkampioen Bowling Vereniging Middelburg MET UW WEEKBLAD NAAR PORTUGAL Lezing professor Doorman over het postmodernisme Bert Frijns en Wim Hofman exposeren in De Selektie II Het lastige ventje uit de Zeeuwse voetbalsport heeft zijn draai gevonden Een weekend weg. SCHELDEBODE VAN WOENSDAG 31 JANUARI 1996 317 Kansen Zeeuws Xl-tal Trainer ZEE WAARDE - Remco van Keeken, die al jaren achtereen tot de betere voetballers van Zeeland behoord, heeft dit seizoen zijn draai gevonden bij SHO in Oud-Beijerland. „Een club waar ik me echt thuis voel", stelt hij resoluut vast. „In velerlei opzicht, niet alleen omdat SHO momenteel koploper is in de tweede klasse A van het zater dagvoetbal, maakt dat ik het in Oud-Beijerland uitstekend naar mijn zin heb. Ook andere factoren doen daarbij een duit in het zakje. SHO is bijvoorbeeld een club, die dankzij een krachtig bestuur organisatorisch goed in elkaar steekt. Dat ligt me wel, want zelf houd ik ook van perfectie. Wat je ook aanpakt moet je naar vermo gen zo goed mogelijk doen, is mijn stelregel. Dat vind ik bij SHO terug. Daarom kan ik hier mijn ei kwijt." Dat lag voor Remco van Keeken wel een tikkeltje anders in de voorgaande jaren. Bij Hoek werd de begaafde technicus, die tevens uitblonk op tactisch ge bied, zeker niet altijd op han den gedragen. Hij lag nogal eens overhoop met trainers en bestuursleden, terwijl ook de verstandhouding met een aan tal jongens van de selectie- groep te wensen overliet. Kort om: in Zeeuws Vlaanderen werd Remco van Keeken meer dere keren bestempeld als een lastig ventje, die vaak te loslip pig was. Al kon men er niet om heen, dat hij op de grasmat kwaliteiten etaleerde die van allure waren. Wat laconiek de schouders op halend blikt Van Keeken terug: „Och het was niet altijd leuk wat over me werd verteld en ge schreven maar ik heb een glad de rug dus ik zit daar niet mee. Voor mezelf weet ik, dat ik bij Hoek mijn uiterste best heb ge daan om er het beste van te ma ken. Daarvoor kreeg ik niet de waardering die ik feitelijk ver diende. Dat klinkt misschien wat arrogant, maar zo steek ik nu eenmaal in elkaar. Als ik op het veld sta wil ik winnen. Dat miste ik te vaak bij sommige spelers van Hoek. Dat botste met mijn karakter. De grootste fout die ik ooit in mijn voetbal loopbaan heb gemaakt, was dan ook mijn terugkeer bij Hoek in de zomer van 1992, na dat ik al eerder bij die club voor een seizoen aan de bak was ge weest. Dat had ik nooit moeten doen, want echt naar mijn zin heb ik het nooit gehad bij Hoek, dat mag je gerust weten. De mentaliteit daar ligt me niet. Dat het ook anders kan heeft mijn overstap naar SHO inmid dels bewezen. De hele entoura ge bij die club spreekt me ge weldig aan. We spelen onze thuiswedstrijden gemiddeld voor zo'n achthonderd toe schouwers, die laaiend enthou siast zijn, ik kan uitstekend overweg met onze trainer Kees Zwamborn, die ik als oefen- meester al eerder heb meege maakt tijdens mijn jeugdperio de bij Feijenoord, kortom ik voetbal nu weer met plezier." De geboren en getogen Rotter dammer, die in 1979 domicilie koos in Zeeland, in Waarde om precies te zijn, waar hij als zelf standige ondernemer zijn brood verdient in de uienhandel, be gon zijn voetbalcarrière bij Feijenoord. Hij ontwikkelde zich daar als jeugdig talent, viel op als technicus en toonde ook te beschikken over spelinzicht. „Maar om door te stoten naar de top moet je natuurlijk heel wat in je mars hebben", laat hij weten. „Zeker bij een gerenom meerde club als Feijenoord. De kansen om in de hoofdmacht te komen bij de Rotterdammers waren voor mij dan ook nihil, dat wil ik gerust weten. Dat stelde me overigens wel teleur. Ik haakte dan ook af bij Feijen oord, toen ik zeventien was. Zag het opeens niet meer zo zit ten in de voetballerij en heb een paar jaar stil gelegen." Maar ook bij Remco van Kee ken kroop het bloed waar het niet gaan kon en inmiddels naar Zeeland gekomen pakte hij de draad weer op bij Hoek. Niet voor niets, want zijn talenten waren onmiskenbaar. Er kwam voor hem belangstelling uit België. Hij kon als profvoetbal ler aan de slag bij Lokeren, dat toen in de hoogste divisie ope reerde, maar dat werd toch geen succes. Ook bij VC Vlissin- gen duurde zijn optreden niet lang en evenmin bij de eerste divisieclub Wageningen. Die club kon het financieel niet kon bolwerken en ging op de fles. „Het zat me in die periode wat tegen en ik liet het betaalde voetbal dan ook maar varen en ging opnieuw aan de slag als amateur bij Hoek. Zoals ik al eerder stelde heb ik daar ach teraf spijt van. Niettemin heb ik in het Zeeuwse voetbal ook wel prettige wedstrijden gespeeld. Toen ik bijvoorbeeld uitkwam voor het Zeeuws selectie. Ik denk bijvoorbeeld aan de wed strijd die we in Middelburg speelden tegen het Belgische nationale team, die we nipjes met 0-1 verloren en het duel te gen Ajax in Zierikzee waar we met dezelfde cijfers werden ge klopt. Dat waren beslist goede beurten van het Zeeuws elftal. Ik voelde me toen in mijn ele ment. Alle lof trouwens voor de coach van de Zeeuwen Wies van Avermaete, waarmee ik het zeer goed kon vinden. Hij liet me in mijn waarde en dan kom ik ook het beste tot mijn recht. Dat speelt nu ook mee bij SHO, waar Kees Zwamborn als trai ner de scepter zwaait. Ook hij voelt me goed aan. We zitten wat dat betreft op één lijn. Zwamborn heeft een duidelijke visie, laat zien hoe het moet en dat is voor mij van grote waar de." Remco van Keeken voelt zich dus bij SHO weer als een vis in het water. Hij opereert als scha duwspits. Het maakt hem trou wens niet veel uit op welke plaats hij moet spelen. „In de loop der jaren heb ik diverse posities bezet en dat gaat me nog steeds goed af", laat hij we ten. Zwamborn over Van Keeken: „Remco is voor ons van grote VLISSINGEN Hans van der Griendt van Atletica gaf de concurrenten in de voorlaatste wedstrijd van de Zeeuwse crosscompetitie geen schijn van kans. Zelfs Simon Vroemen van Ciko 66 moest een halve minuut toegeven, maar het was dan ook zijn eerste wedstrijd na een langdurige blessureperiode. Achter Van der Griendt en Vroemen ontspon zich een mooie strijd om de derde plaats. Peter Louwerse van Sporting Walcheren sleurde er zo hard aan dat het groepje met Edwin de Leeuw, Theo Rabout en Jan Guiljam er finaal afgelopen werd. Edwin de Leeuw, die zo als gewoonlijk te snel begon, moest uiteindelijk genoegen ne men met een vierde plaats. Dy namo-atleet Henk Jan Joosse liep een mooi opgebouwde race en wist de negende plaats te be machtigen, met voor nieuwko mer Erik Goossen van Schelde- sport. Ook Peter Ramsteyn kwam met een verdienstelijke elfde plaats goed uit de verf. Ron Dellebeke zorgde voor een prima comeback en Rick Steen- aard en Manfred Meulmeester bleven goed volgen. De senioren en de veteranen lie pen samen de afstand van 10.500 meter. Bij de veteranen won John Overweel opper machtig in een tijd die bij de se nioren niet zou misstaan. Afge zien van de tweede plaats van Jo van Waesberghe van Hulst was het bij de veteranen een Middelburgs onderonsje. Wim Besuijen die zijn dag niet echt had moest zich nog kranig ver weren tegen zijn maatjes Pieter van Horssen en Sam Polder man, die weer op de weg terug is, Jaap Wondergem en John Guequirre. Bij de dames speelt zich al een tijdje een eenzijdige strijd af tussen Karin Bastiaan van Sportclub Walcheren en Anjo- lie Wisse van AV '56. Dit keer zat er toch wat meer leven in de brouwerij. Karin nam meteen de kop en probeerde een gat te slaan omdat Anjolie meer ie mand is voor het kortere werk. Maar Karin kon geen afstand nemen en in de sprint werd ze verslagen door Anjolie. Petra Rasenberg van Scheldesport legde beslag op de derde plaats. Bij de veteranes was de op komst slecht. Jopie Daane was er niet bij en de overwinning ging naar Elly van Horssen, voor Nellie Westerweele en Mientje de Jonge. Bij de jongens-A was er een pri ma prestatie van de Dynamo atleten met een eerste plaats voor Gert-Jan Wondergem en een tweede voor Ad Flipse. De Middelburgse vutter Anton Schoenmakers kon zich niet in de prijzen lopen bij de Vetera nen 3. Toch vond Anton na af loop dat hij een lekkere wed strijd gelopen had, 'ondanks een tekort aan slaap en opko mend maagzuur'. Nu hij af scheid genomen heeft van zijn werkgever PTT is voor hem het tweede deel van zijn leven aan gebroken. Hij is van plan om veel te gaan harlopen en skeele ren. In de categorie boven de 60 werd Hans Bosselaar eerste en de korte cross werd gewonnen door Pascal Meerman van Atle tica, voor P. de Boevere van Scheldesport. Ondanks het koude weer kan de organisatie terugkijken op een geslaagd evenement. De sfeer was goed en speaker Fred Ra- bout had een goed overzicht. WILHELMINADORP - Zee-aaskwekerij Topsy Baits, gevestigd aan het Goese Sas gaat het komend seizoen een zestal zeevissers ondersteunen. De mannen van het Topsy Baits Fishing Team mochten uit handen van directeur Bert Meijering een trainingspak, een overall, T-shirts en een warmtepak ont vangen. Het visteam schrijft dit seizoen in voor zo'n dertig nationale- en internationale viswedstrij den. De eerste wedstrijd voor de zeehengelaars is op 8 april in Dishoek, waar de 'Edelkarper-wed- strijd' wordt gehouden. Op de foto staand vanaf links: Rob Smith (Vlissingen), Ko Goeree (Driewe gen), Bert Meijering (sponsor); vooraan vanaf links: René de Back (Geersdijk), Jan de Looff (Kortge- ne), Leo de Pree (Driewegen) en Marco Molegraaf (Middelburg). FOTO TANNIE DE JONGE Remco van Keeken. waarde. Zijn snelheid en accu ratesse paart hij aan een gave techniek. Als dirigent en orga nisator op het middenveld is hij een stuwende kracht. Met zijn vaak ragfijne passes en weet ook nog steeds kansen te benut ten, zes keer tot nu toe. Boven dien ligt Van Keeken goed in de selectiegroep. Tevens belang rijk dus voor het collectief." Hoewel er voor de 27-jarige Remco van Keeken nog wel eens interesse wordt getoond door clubs uit het betaald voet bal ziet hij dat niet meer direct zitten. „Sommige mensen zien het als een status om zich prof voetballer te mogen noemen", merkt hij op, „maar ik ga me zeker niet in een avontuur stor ten. In ieder geval ga ik niet als zodanig aan de slag voor een appel en een ei. Ik voel me mo menteel happy in m'n werk en met mijn vrouw Sylvie en ons zoontje Jordi van ruim een jaar. Zij zijn voor mij het belangrijk ste. Het voetbal is daarnaast een leuke hobby. Schaatsen FOTO TANNIE DE JONGE vind ik trouwens ook een zeer interessante sport. En dan spe ciaal over de lange afstand, zo als de Elfstedentocht. In 1986 heb ik hem gereden en ik reed hem ook uit. Dat was echt een belevenis voor mij, een fantas tische ervaring, want dan moet je echt kunnen afzien. Fascine rend ook door de massale be langstelling onderweg en aan de finish. Ooit hoop ik dan ook nog een keer mee te kunnen doen aan deze tocht der toch ten." MIDDELBURG Traditie getrouw worden er in het laat ste weekend van januari in het hele land de clubkampioen schappen bowlen gehouden. In bowling de Kruitmolen te Mid delburg was het zaterdag de jeugd die het eerst aan de beurt was om te kijken wie zich de beste van het seizoen 1995/1996 mag noemen. In de eerste game gooide Ralf van Wijk 163, Linda Johnson 164 en Ferdi Meulmeester 168, zodat de deelnemers voor de overwinning nog zeer dicht bij elkaar bleven. In de derde game sloeg het nootlot toe, Linda ver zwikte haar enkel en moest de strijd staken. Ondertussen was Nicolien Laws dichter naar de koplopers gekropen om zo nog een plaats in de finale te krij gen. Ook Michel Elbertse kwam met een hoogste game in de se ries (190) in deze finale terecht. In de finale over drie games moesten Ferdi Meulmeester, Ralf van Wijk, Michel Elbertse en Nicolien Laws strijden voor de titel en deelname aan het af delingskampioenschap in maart. Ralf van Wijk begon met 178 en 196 sterk, Michel Elbert se zette er een 161 en een 212 game tegenover, Ferdi Meul meester begon met 210 en een 200 game. Dit geweld was voor Nicolien Laws teveel, met een 134 en 138 game moest zij toen al afhaken. De laatste game moest de beslissing brengen, maar wie is de zenuwen het best de baas. Michel gooide 178, dit was net iets te weinig om de derde plaats te behalen. Ralf en Ferdi lieten het afweten en gooide een 131 en 139 game. Zodat de eindstand bij de jeugd na 7 games er als volgt uit ziet. 1 Ferdi Meulmeester 1198 pins 2 Ralf van Wijk 1126 pins 3 Michel Elbertse 1115 pins 4 Nicolien Laws 1000 pins Bij de senioren is de groep in drieen gedeeld, dames, heren a/b en heren c/d. Bij de dames gooide Liana de Jonge in de se ries sterk, en eindigde na zes games op een mooie 1033 pins. Nel Engelse en Marjolein Visser behaalden beiden 943 pins, en Dini Glas en Wil Goedhart 913 en 907 pins. Zodat de beste vier dames het in de finale moesten uitmaken wie zich clubkam pioen mag noemen. Liana ging met een 178 game goed van start en vergrootte haar voor sprong op de andere dames. Maar om de tweede plaats werd door de overige dames fel ge streden. Met een hoogste game van 221 voor Marjolein Visser ziet de eindstand er bij de da mes over 12 games als volgt uit: 1 Liana de jonge 2058 pins 2 Marjolein Visser 1978 pins 3 Dini Glas 1927 pins 4 Nel Engelse 1818 pins Bij de heren c/d klasse starte Mato Mikic sterk, maar eindig de met een game van 129 en 136, zodat hij met 946 pins nog net de finale wist te behalen voor Kees Goedhart met 946 pins. Met een pinfall van 1017 ging Reinier de Rooy als eerste de finale in gevolgd door Andre de Nooyer met 1005 en Mischa Stouthart met 994. Na de eerste game in de finale werden de rollen geheel omgedraaid. Met een 199 game nam Mischa Stouthart de leiding over en moesten Andre de Nooyer en Reinier de Rooy met een tweede en derde plaats genoegen ne men, Mato volgde met een ach terstand van slechts 36 pins op een vierde plaats. In game drie van de finale werd weer alles recht gezet door Reinier de Rooy, met een 174 game bleven de anderen achter, zodat hij in de resterende games de concu- rentie voor moest zien te blij ven. Eindstand na 12 games: 1 Reinier de Rooy 2061 pins 2 Mato Mikic 2013 pins 3 Andre de Nooyer 1998 pins 4 Mischa Stouthart 1963 pins Bij de heren a/b klasse scoorde Jan de Jager en Manfred Lie vense in hun eerste twee games goed, Jan 203 en 228, Manfred 202 en230. Maar in de derde ga me was het Leo de Ruiter die een prachtige 245 noteerde, ge volgd door een 210 en met een 234 game was de eerste plaats met 1167 pins in de series bin nen, Manfred Lievense met 1161 en Jan de Jager met 1123 volgden goed. Rens Vader moest met 1038 genoegen ne men met een vierde plaats. Thijs Engelse 1031, Ray Rijken 1025 en Michael Snijders 1013 kwamen net iets te kort om zich te plaatsen voor de grote finale. In deze mooie finale wisselden Leo de Ruiter en Manfred Lie vense nog drie maal van positie, maar in de laatste twee games met een achterstand van 55 pins was het Manfred Lievense die met een 241 en een 175 ga me de kroon op het werk zette. Hij mag zich na 12 games bow len de clubkampioen van het seizoen 1995/1996 noemen. Hij zal samen met Liana de Jonge de Bowling Vereniging Middel burg vertegenwoordigen tijdens da afdelingskampioenschappen te Etten Leur in maart. Eind stand heren a/b: 1 Manfred Lievense 2270 pins 2 Leo de Ruiter 2188 pins 3 Jan de Jager 2185 pins 4 Rens Vader 2037pins. MIDDELBURG Professor Doorman geeft dinsdag 6 fe bruari een lezing over het 'Post modernisme', in de aula van de provinciale bibliotheek. De term 'postmodernisme' wordt in het algemeen gebruikt om de kunst van de laatste twintig jaar te typeren. In de eerste helft van de twin tigste eeuw heeft de Europese kunst een totaal ander aanzien gekregen. Expressionisme, da daïsme, surrealisme en verge lijkbare vernieuwende stromin gen braken met de tradities van de klassieke-realistische kunst. In de literatuur zorgden moder nisten als James Joyce en Sa muel Beckett voor nieuwe tech nieken en vormen. Ook de schil derkunst en de muziek, ja zelfs de architectuur werden beïn vloed door wat vandaag de dag met de verzamelterm modernis me wordt genoemd. Omstreeks de jaren zestig kwam de term postmodernisme op, een term die oorspronkelijk in de Engelstalige literatuur kritiek gebruikt lijkt voor het laatste stadium van het moder nisme. Maar steeds meer wordt postmodernisme gebruikt om de kunst van de laatste twintig jaar te typeren. Een kunst waarin postmoder nisme alles kan, waarin de vorm belangrijker lijkt dan de inhoud. De stijl schijnt neer te komen op een mengsel van ge citeerde stijlen. Ook filosofen, in Frankrijk en Amerika, heb ben zich met het postmodernis me beziggehouden. Professor Doorman zal spreken over de betekenis van het post modernisme en de filosofische achtergrond, met name in rela tie tot de muziek en de architec tuur. Professor S.J. Doorman stu deerde natuurwetenschappen en filosofie. Gedurende de laat ste drie seizoenen heeft hij voor de werkgroep Aula Zeeland in de Zeeuwse Bibliotheek lezin gen verzorgt over Schopenhau er, Nietzsche, Wittgenstein en Popper. De lezing begint om acht uur. Kaarten kosten zeven gulden vijftig en zijn te koop bij boek handel Fanoy en de bibliotheek. We gaan een weekend naar een vakantiepark in België. Op va kantie met zijn zessen gaan we al twee jaar niet meer. Hugo en Suzanna willen niet meer mee. Omdat Suzanna en Iris tafel- tenniscompetitie spelen is het heel moeilijk om in de weekends iets af te spreken. Maar dit weekend kan het toch gebeuren dat we met zes personen weg gaan. We hebben een zespersoons huisje met alles erop en eraan. En natuurlijk gaan we naar het zwemparadijs. Er is een wildwaterbaan en twee andere glijba nen. Adrie is erg dapper en gaat met Eva van de kleinste glij baan. En dan heeft hij het al bekeken. Hij gaat aan de kant zit ten en is niet over te halen om in die blauwe en groene slang te gaan. Ik durf wel in blauwe en groene slangen. De eerste keer weet ik niet wat me overkomt, maar de tweede en volgende ke ren wordt het al gewoner. Eva, Iris en Suzanna nemen me mee en willen graag dat ik een trein met ze maak. Je moet elkaar vasthouden aan je voeten, je benen zijn dan naast de ander. En je moet je zwempak hoog optrekken zodat je blote billen hebt, want dan gaat het nog harder. Maar dat vind ik te ver gaan. Een trein wil ik wel proberen. Ook in de wildwaterbaan gaan we. Hugo is ook van de partij. Zo'n trein maken vindt hij bela chelijk, maar de wildwaterbaan is tof. Een tijd lang zie ik geen van mijn kinderen en zit ik als een de gelijke moeder aan de kant. Als ik later weer van een glijbaan roetsj, vinden ze toch nog dat ik een degelijk gezicht trek. En ik zie nog iets geks. Een paar jongens van een jaar of tien trekken hun zwembroe ken voordat ze van de glijbaan gaan van achter naar beneden. De jongens verblikken of verblozen niet. Ik sta het verbaasd aan te zien. Mijn dochters liggen in een deuk, zie je wel wij zijn niet de enigen die weten dat je met blote billen harder gaat. Die jongens hebben het maar makkelijk met een zwembroek. Als we weer naar huis gaan heeft Suzanna een zere elleboog. Iris en Eva hebben blauwe plekken op hun heup. Maar ze vin den het niet erg, het was een tof zwembad en een tof weekend. Ik heb geen blauwe plekken. Dat komt, zeggen ze, omdat ik de gelijker doe. En dat is maar goed ook, vind ik. LANI) DONDERDAG 1 FEBRUARI 7.05-8.00 Ochtendeditie met het weer in de provincie en een overzicht uit de ochtendbladen. 8.32 Ochtendeditie met actualiteitenquiz 9.05 Muziek. 10.05 Vragen staat vrij. 11.05 'n uurtje Bert. 12.05-13.00 Middageditie. 13.35 De Passage. 14.05 Muziek in bedrijf. 16.03 Rondje Zeeland met Piet Brak man; vandaag te gast: Rien de Jonge als Jillesde Puut. 17.03-18.12 Avond editie met o.a. Zegt u 't maar. VRIJDAG 2 FEBRUARI 7.05-8.00 Ochtendeditie met het weer in de provincie en een overzicht uit de ochtendbladen. 8.32 Ochtendeditie met actualiteitenquiz. 9.05 Muziek door de week. 10.05 Zwemer, pro gramma over de Zeeuwse taal. 11.05 'n uurtje Bert. 12.05-13.00 Middag editie met Het Fort Zeelandia. 13.35- 17.00 Bolsjoi, programma over kunst en cultuur. 17.05-18.00 Avondeditie met Zeeuws Diep; vandaag Kees Maas, Wies Saman, en Tjeu Strous. ZATERDAG 3 FEBRUARI 9.03 Die's nog van voor d'n oorlog (herhaling van zondag) 10.03-13.00 Dag-Week, gevarieerd familiepro gramma. 13.34-18.00 Omroep Zee land Sport. ZONDAG 4 FEBRUARI 10.02 De Tijdmachine; vandaag: het Zwin. 11.02 De Zeeuwse Lucht; van daag mannenkoor 'Kom nu met Sangh' uit Middelburg. 12.05 Die 's nog van voor d'n oorlog; de heer Kor- stanje uit 's-Gravenpolder. 13.32- 14.00 Omroep Zeeland Sport, 14.25- 14.30 15.25-15.30 16.25-16.30 Om roep Zeeland Sport in Langs de Lijn. 17.05-18.00 Omroep Zeeland Sport. MAANDAG 5 FEBRUARI 7.05-8.00 Ochtendeditie met het weer in de provincie en een overzicht uit de ochtendbladen. 8.32 Ochtendeditie met actualiteitenquiz. 9.05 Muziek door de week. 10.05 Met Aly de Boer op. 11.05 'n Uurtje Bert. 12.05-13.00 Middageditie met het spelletje Weg- wies. 13.35 De Passage. 14,05 Mu ziek in bedrijf 16.03 Sportclub De Zeeuwen, de achtergronden van de sport. 17.05-18.12 Avondeditie met o.a. zegt u het maar DINSDAG 6 FEBRUARI 7.05-8.00 Ochtendeditie. 8.32 Och tendeditie met o.a. actualiteitenquiz. 9.05 Muziek door de week. 10.05 Oogappels en muilperen, vandaag: tics. 11.05 'n Uurtje Bert. 12.05-13.00 Middageditie 13.35 De Passage cultu rele agenda voor Zeeland 14.05 Mu ziek in bedrijf 16.03 Gefeliciteerd! 17.05-18.12 Avondeditie met Zegt u 't maar. WOENSDAG 7 FEBRUARI 7.05-8.00 Ochtendeditie. 8.32 Och tendeditie met o.a. actualiteitenquiz. 9.05 Muziek door de week. 10.05 Zeeuwse Streken. 11.05 'n Uurtje Bert 12.05-13.00 Middageditie. 13.35 De Passage de culturele agenda van Zeeland. 14.05 Muziek in bedrijf. 16.03 Het Kanaal door Zeeland. 17.05-18.12 Avondeditie met o.a. zegt u 't maar. VLISSINGEN De Selektie II wordt vrijdag 2 februari ge opend. De Selektie II is onder deel van een serie tentoonstel lingen over de kunstproduktie in Zeeland. Dit keer gaat het om werken van Bert Frijns en Wim Hofman. Bert Frijns is beeldhouwer en is gefascineerd door glas, en dan vooral het industriële vlakglas. Hij heeft zelf een procédé ontwikkeld om het glas te verhitten en met mallen in de gewenste vorm te persen. De beelden die zo ontstaan zijn ruimtelijk en monumen taal. Wim Hofman is niet alleen een gewaardeerd schrijver, maar ook beeldend kunstenaar. Zijn beelden zijn origineel en zijn schilderijen zijn ingehouden van kleur of zwart-wit. De ge meente kocht onlangs zijn schilderij 'machine' aan voor de gemeentelijk kerncollectie. De Selektie II is eigenlijk een ontmoeting tussen het werk van Frijns en Hofman. De tentoonstelling is te zien in het Stedelijk Museum aan het Bellamypark 19. ADVERTENTIE I.s.m. Wolf's Reizen organiseren wij een aantal individuele reizen naar de schitterende Portugese Algarve. Aan deze prachtige kust werden door Wolf's Reizen een aantal bun galows en appartementen gereserveerd, waarvan som mige zelfs met eigen zwembad. U kunt vertrekken op iedere gewenste datum in de maan den april en mei, op maandagen en vrijdagen. Niet alleen de prijs is speciaal. Ook de transfers vanaf de luchthaven en terug worden „in stijl" uitgevoerd. Niet in een over volle touringar, maar per taxi wordt u naar uw accommo datie gebracht. Een kleurenfolder met de bungalows en appartementen in kwestie vindt u bij de reisbureau's van Wolf's Reizen. Aantal dagen Aantal personen 2-pers. 799.- 875,- 899,- 999,- 3-pers. 720,- 750,- 790,- 875,- 4-pers. 650,- 685,- 700,- 750,- Wolf's Reizen Walstraat41 VLISSINGEN 0118-418715 Wolf's Reizen Gravenstraat 4 MIDDELBURG 0118-639839 Wolf's Reizen Opril Grote Markt 2 GOES 0113-220280

Scheldebode | 1996 | | pagina 17