Echinacea Forte 30. Brandend maagzuur. en wat nu? Regelmatig bloeddruk meten geen overbodige luxe Bijzonder natuurprodukt voor stimulering haargroei Moe en lusteloos? Knoflook helpt! In korte tij d veel kilo's eraf Goede voornemens? Stop met roken Discanal Bio-Strath: wereldberoemd opbouwmiddel voor perfecte weerstand DE RODE PILAREN DE RODE PILAREN Nieuwe generatie bloeddrukmeters Volgens gebruikers het beste produkt Doe uw voordeel met dit topprodukt waardebon 27.50 extra krachtige formule de beste en goedkoopste Betaal niet teveel! waardebon Tegen inlevering van deze bon 2 flesjes Echinacea forte TIJDELIJK: Dal is een voordeel van maar liefst 9.- Bloem natuurlijk beter Alleen verkrijgbaar bij: DROGISTERIJ-KRUIDERIJ Haal nu gratis de nieuwe Bloem Gids in een van onze zaken. Eten en drinken doen we allemaal, maar niet altijd verstandig. Soms eten we teveel, een andere keer te vet. En we nemen niet altijd genoeg tijd voor een maaltijd, we hebben vaak haast. Met als resultaat: brandend maagzuur. Ook stress speelt een rol. In eer ste instantie kunnen we door een aantal voorzorgs maatregelen dit vervelende fenomeen voorkomen. Krijgt u echter last van brandend maagzuur, dan biedt Maalox uitkomst. Maalox is een antacidum, wat letterlijk betekent "tegen zuur", dat voor de binding van maagzuur zorgt, waarbij de nadruk ligt op het neutralise ren van maagzuur tot water. Wat is brandend maag zuur? Bij de vertering van voedsel wordt maagzuur (puur zout zuur!) gevormd. Deze agres sieve vloeistof doodt onmid dellijk schadelijke organis men en bacteriën, die door onze mond binnenkomen. Via de slokdarm komt ons voedsel in de maag, die weer wordt af gesloten door een kringspier. Deze spier zorgt ervoor dat het voedsel en het maagzuur niet kunnen terugkeren naar de slokdarm. Is deze spier niet helemaal bij de les, dan kan er maagzuur terugvloeien in de slokdarm en ontstaat er een branderig gevoel achter het borstbeen. Ook kan teveel maagzuur de maagwand irriteren. Een juiste keuze Maalox biedt een uitgebreid assortiment aan oplossingen voor brandend maagzuur. Er is Maalox voor normale klach ten en een Forte voor meer ernstige klachten, als een ge woon middel niet helpt. Deze Forte kan ongeveer 3 maal zo veel zuur binden. Maalox Plus biedt u een op lossing als de klachten ge paard gaan met een opgebla zen gevoel en gas vorming. Een oplossing tegen bran dend maagzuur op basis van aluminium en magnesium* zorgt voor een snelle en lang durige werking en kan ge bruikt worden tijdens de zwangerschap (*zie ook Con sumentengids maart 1995). Lees voor gebruik de bijslui ter, maar boven alles geldt de MAALOX. EFFECTIEF TEGEN BRANDEND MAAG7UUR stelregel dat als de klachten lang aanhouden of u het niet vertrouwt, u altijd uw huis arts dient te consulteren. Verkrijgbaar bij apotheker en drogist. Voor meer informatie: Nattermann, tel.: (020) 5473944. Fun i7Ar)t AArvrlo RIaaHHmlr virnrrlf iraalr RH tnnro 1 nnf. Unrtnni i TITrt lruw^ 11 Een verhoogde bloeddruk wordt vaak bij toeval ont dekt. Bijvoorbeeld tijdens een medische keuring of een bezoek aan uw arts. Hoge bloeddruk behoort tot een van de zogenaamde risicofactoren. Daarom is het niet onverstandig om regelmatig de hoogte van uw bloeddruk te controleren. Hiervoor is nu sinds kort een nieuwe generatie bloeddrukmeters verkrijgbaar: de Nais Blood Pressure Watch van Bayer B.V. Naast een hoge bloeddruk of hypertensie kunnen ook ro ken, teveel drinken en een hoog cholesterolgehalte in het bloed een schadelijke in vloed op de gezondheid heb ben. Om gezond te blijven moet u het aantal risicofacto ren zo klein mogelijk houden. Stoppen met roken, veel drin ken maar weinig alcohol ge bruiken, regelmatig eten en aan lichaamsbeweging doen, zijn een stap in de goede rich ting. Verhoogde bloeddruk Verhoogde bloeddruk bete kent dat er een te hoge druk op de bloedvaten staat. Een stijging van de bloeddruk kan verschillende oorzaken heb ben. Enorme werkdruk bij voorbeeld, maar ook span ning kunnen hiertoe leiden. Om de bloeddruk weer op het normale peil te brengen, kunt u een dieet volgen of onder be geleiding van uw huisarts medicijnen slikken. Zeker in het laatste geval is het van groot belang regelmatig te controleren of de medicijnen voldoende effect hebben. Eenvoudig en betrouwbaar meten Met de nieuwe Nais Blood Pressure Watch kunt u op eenvoudige wijze uw bloed druk meten. Het is een soort horloge dat om de pols wordt aangebracht. Met een simpele druk op de knop wordt de me ter in werking gesteld. Bin nen enkele seconden worden zowel boven- als onderdruk van uw bloed weergegeven en uw polsslag. Deze bloeddruk meter is getest volgens de strengste Duitse normen en is door Duitse cardiologen beti teld als het eerste betrouwba re instrument dat geschikt is voor thuismeting van uw bloeddruk. Tijdens de meting is het van belang dat u rustig zit. Laat uw elleboog op een tafel rusten en leg uw onder arm op het doosje van de Nais Blood Pressure Watch. De bloeddrukmeter moet zich na melijk op harthoogte bevin den. Probeer tijdens de meting te ontspannen: praten is een in spanning die de meting kan verstoren. Verkrijgbaar bij de apotheek. Voor meer informatie bel 06- 0221858 (gratis) of Bayer B.V., tel.: 0297-280630. Dagelijks vallen er bij ieder van ons tientallen haren uit, die plaats maken voor 'jonge aanplant'. Per per soon verschilt het aantal uitgevallen haren sterk. Soms kan iemand ook op bepaalde plaatsen op het hoofd, grote aantallen haren tegelijk verliezen. Dat kan bijvoorbeeld het geval zijn bij stress, oneven wichtige voeding of bij hormonale stoornissen. Veel vrouwen hebben met name tijdens of na de zwanger schap er extra last van. Ook externe faktoren zoals milieuvervuiling, permanen ten, langdurig zonlicht, kleu ringen en ontkleuringen zijn van invloed op de sterkte en het uiterlijk van het haar. Toch zijn het meestal mannen die met het verstrijken van de jaren hun haardos flink uit gedund zien. Dit is vaak een erfelijke kwestie. Wanneer de vader al op jonge leeftijd kaal is geworden, kan de zoon er meestal van uit gaan dat ook hij hiermee te maken krijgt. Vroeg stadium Daar is zeker wat aan te doen, vooral als je er in een vroeg stadium mee begint. Het haar heeft namelijk behoefte aan voldoende voedende bestand delen om tot volledige ontwik keling te komen. Maar ook in een later stadium als de haar wortels zogenaamd "slapende" zijn, kunnen ze weer geakti- veerd worden. Het bijzondere natuurprodukt Viviscal kan hierbij helpen. Dit in Scandi navië ontwikkelde voedings supplement bevat een kombi- natie van het extract van een zeldzame diepzeevis en een si- licumbestanddeel. De tijd schriften en kranten in Scan dinavië hebben veel aandacht besteed aan de positieve resul taten die met het produkt werden bereikt. Viviscal heeft een opwekkende en verster kende werking op de haar wortels. Viviscal wordt ge woon als tablet ingenomen en dient tenminste 6 maanden gebruikt te worden. De eerste resultaten zijn na zo'n drie a vier maanden zichtbaar. Viviscal is verkrijgbaar bij apotheker en drogist. Voor uitgebreide informatie kunt u hier terecht of bij de impor teur Tendem, tel. (038) 4234313. De meeste mensen doen eigenlijk te weinig aan li chaamsbeweging en voelen zich vaak niet fit. Mede door slechte eetgewoontes (te veel vet) en te weinig ontspanning, ontstaan er klachten als vermoeidheid en lusteloosheid. Hoewel ons lichaam signaleert dat het niet optimaal funktioneert, worden deze klachten vaak genegeerd en afgedaan met "het zal wel weer overgaan". Helaas blijkt dit in veel gevallen niet juist. Te hoog cholesterolgehalte Uit onderzoeken büjkt dat één op de vijf volwassenen te veel cholesterol in het bloed heeft. Een te hoog cholesterolgehal te is één van de belangrijkste oorzaken voor het ontstaan van hart- en vaatziekten. Het is dus belangrijk het choleste rolgehalte in het bloed niet te hoog te laten oplopen. Een verbeterde eet- en leefgewoon te en het gebruik van een ge standaardiseerd knoflookpre- paraat kunnen het choleste rolgehalte helpen verlagen. Werking knoflook Recente wetenschappelijke onderzoekingen in Japan, Amerika en Europa hebben bepaalde positieve werkingen van knoflook aangetoond. Daartoe behoren als belang rijkste eigenschappen; het verlagen van het cholesterol gehalte en het reguleren van de bloeddruk. Voor een opti male werking van knoflook zal echter een dagelijkse dose ring van 2000 mg verse knof- O look nodig zijn. Bij een lagere dosering heeft het als thera peutisch middel nauwelijks enige waarde. Wapiti Knoflook 2000 In Wapiti Knoflooktabletten 2000 is uit de verse knoflook- bol 2000 mg pure knoflook verwerkt. Met toepassing van de Quick Cool Dry methode wordt de exacte hoeveelheid aan werkzame stoffen van knoflook gestandaardiseerd en gegarandeerd. Uit een ver gelijkend onderzoek (T.N.O.) is gebleken, dat Wapiti Knof look 2000 het hoogste gehalte aan Allicine bevat. Deze stof is o.a. verantwoordelijk voor de werkzame eigenschappen van knoflook, waardoor men zich fitter en vitaler voelt. Gebruiksvriendelijk en reukloos Door het speciale verwer kingsproces en de maagzuur- bestendige coating (be schermlaag) zijn de tabletten van Wapiti Knoflook 2000 volkomen reukloos en is de dosering van slechts 1 tablet per dag eenvoudig. Verkrijg baar bij drogist, reformhuis en apotheek. Voor meer infor matie: Emonta B.V., tel. (0512) 518085. Slimfast is de oplossing voor mensen die willen lijnen zonder een knagende honger tussendoor. De Slimfast dieet- en reinigingskuur bevat voor elke dag maar liefst 7 gerechten: 6 smakelijke, vezel verrijkte maal- tijdrepen en een hartige bouillon. Dat betekent bijna elke 2 uur een maaltijd en toch afvallen. Het aantal calorieën bedraagt namelijk nog geen 800. Dus na een paar dagen lijnen valt u al een paar kilo af. Afhankelijk van de gewichts toename kan men kiezen voor één of meerdere pakketten Slimfast. Beperkt men zich tot de inhoud van het pakket, dan gaat het snel. Begaat men af en toe een kleine zonde, of wanneer Slimfast gecombi neerd wordt met een lichte warme maaltijd, dan bereikt men het voor ogen gestelde ideaalgewicht ook wel, maar in een wat lager tempo. Een bakje rauwkost bij het dieet is overigens geen enkel pro bleem. Handig onderweg Het Slimfast-dieet is ook zeer geschikt voor mensen die veel onderweg zijn. De repen zijn compact en handig verpakt. Wat daarnaast zo prettig is, is de veilige manier van afval len. Je hoeft je geen zorgen te maken over voedingsstoffen. Want Slimfast bevat alle vita minen en mineralen die je elke dag nodig hebt. En het probleem van een slechte stoelgang hoort voortaan ook tot het verleden. Elke reep be vat namelijk een flinke dosis extra vezels. Reinigen Wanneer je ervoor zorgt elke dag minstens 2 liter vocht te drinken, wordt je lichaam te vens gereinigd. Ook hoef je geen ingewikkelde lijsten en calorieëntabellen meer bij te houden; op de verpakking staat precies hoeveel calorieën je binnenkrijgt. Als je het ge wenste streefgewicht bereikt hebt, kan je het ontbijt en de lunch blijven vervangen door de Slimfast-repen. Zo houd je gemakkelijk het gewicht op peil. Slimfast is verkrijgbaar bij drogist, reformzaak, apo theek en ketens als Etos, Trekpleister en Kruidvat. Voor meer informatie kunt u tijdens kantooruren bellen met de Dieet-Infolijn: (0492) 383012. Let in de maanden ja nuari en februari ook op ak- tieaanbiedingen bij de diverse drogisterijen. Velen van ons beginnen het jaar met goede voorne mens, zoals stoppen met roken. Dit is geen eenvoudi ge opgave, vooral als je een regelmatige roker bent. Ons lichaam is namelijk gewend aan de nicotine en blijft er nog een tijd om vragen. Een uitstekend ge neesmiddel bij deze onthouding is Nicorette, dat met name uw wilskracht ondersteunt. Nicorette werd oorspronke lijk ontwikkeld voor de be manning van onderzeeboten. Daar mag immers niet wor den gerookt. Maar de ontwen ningsverschijnselen van de matrozen - prikkelbaarheid en nervositeit - waren net zo erg als de kwaal van het ro ken. Nicorette kauwgom Dus werd gezocht naar een middel om die verschijnselen te onderdrukken. We kennen het nu als Nicorette nicotine- kauwgom. Kauwgom die dankzij de nicotine die het be vat, ervoor zorgt dat de alles overheersende trek in een si garet grotendeels verdwijnt. De meeste rokers hebben in de beginfase per dag 10 a 12 stukjes kauwgom nodig. Die hoeveelheid wordt geleidelijk afgebouwd totdat de lichame lijke behoefte aan nicotine is verdwenen. 16-uurs Nicorette pleister Naast nicotine-kauwgom is er ook een 16-uurs nicotine pleister van Nicorette. Deze pleister wordt onder de kle ding op de huid gedragen, globaal tussen 's ochtends 7.00 en 's avonds 23.00 uur. Deze 16-uurs pleister geeft dus geen slaapstoornissen. Verder is uit onderzoek geble ken dat de pleister zeer effec tief is. Een complete afbouw- kuur met pleisters duurt ca. 3 maanden. Deze pleisters zijn in handige 7-stuks verpak king verkrijgbaar. Vraag uw huisarts, apotheker of drogist om meer informatie hierover. De pleister en kauwgom mo gen namelijk niet gebruikt worden als je niet gewend bent om te roken, jonger bent dan 18 jaar, last hebt van hartklachten, een hartinfarct of een recente hersenbloe ding- of beroerte hebt gehad. Ook wanneer je borstvoeding geeft of zwanger bent kun je ze beter niet gebruiken. De keuze tussen kauwgom en pleisters is persoonlijk. De een heeft graag wat in de mond, de ander vindt de pleis ter makkelijker. De werking is in principe echter gelijk: niet roken, wel nicotine.Voor waarde voor succes is altijd dat u écht wilt stoppen. Nico rette is geen tovermiddel. Wel een effectief hulpmiddel dat al velen heeft geholpen om ple zier in het leven te houden terwijl ze net zijn gestopt met roken. Nicorette kauwgom is verkrijgbaar bij drogist en apotheker. Voor meer infor matie, lees even de bijsluiter of schrijf naar Pharmacia Nederland, Houttuinlaan 4, 3447 GM Woerden. Gewrichtsklachten door slijtage Geadviseerd voor gewrichtspijnen, slijtage van gewrichten en rug. zorgt voor de ophouw van de beenderen. Normaal 50 ml voor 15.95 Tegen inlevering van deze bon mg ELIJK 2 X 50 ml Discanal voor slechts: _pot_is_een voordeel van maar liefst 4.40 Alleen verkrijgbaar bij: OUDE MARKT 18 VLISSINGEN TEL. 0118-430250 LANGE DELFT 121 MIDDELBURG TEL. 0118-639905 Haal nu GRATIS de nieuwe BLOEM GIDS in onze zaken. II II II: Bio-Strath is het 100% natuurlijke opbouwmiddel uit de Zwitserse Alpen. In meer dan 50 landen over de ge hele wereld gebruiken mensen dagelijks hun eetlepel Bio-Strath, die him kracht, vitaliteit en energie geeft. Voor lichaam en geest Wat is een opbouwmiddel? Het principe van Bio-Strath is simpel: je neemt extracten van 60 verschillende planten en kruiden, die je samen brengt met speciale gisten. Uit het gistingsproces ont staat het opbouwpreparaat Bio-Strath. Dit opbouwmiddel heeft nu heel veel nieuwe bouwstenen en onderdelen voor ons lichaam in zich. Ons lichaam kan nu simpel kiezen welke delen het wil gebrui ken. Deze opbouwstenen wor den snel opgenomen, omdat ze 100% natuurlijk zijn. Wat niet nodig is wordt normaal uitgescheiden. Zo is het li chaam dus altijd in balans. Al na enkele dagen voelt u de versterkende werking van Bio-Strath. Prestatieverbetering Dit laatste geldt vooral voor situaties waarin een extra be roep wordt gedaan op onze weerstand en (geestelijke) vi taliteit. Wie kent er niet de school- en voorjaarsmoeheid. Maar ook bij zwangerschap en in de periode van borstvoe ding. Ook werkt Bio-Strath prima bij langdurige en intensieve lichamelijke en geestelijke ar beid, zoals in de nachtdienst, bij duursport of tijdens exa menperiodes. Gebleken is dat het in dergelijke omstandig wm f f jS sfl te. not- «BW» OKU**. teiXt.1 C i tmUmumim if mm heden tot opmerkelijke pres tatieverbetering kan leiden. Verdere ontwikkeling Bio-Strath Elixer is puur natuurlijk en be vat actieve enzymen, aminozuren, auxonen en andere actieve gist- preparaten. Bij het ouder worden zien we vaak een afname van de vitaliteit en van de variatie in voeding. Ook brengt de leeftijd soms lusteloosheid met zich mee. Bio-Strath beschermt u bij het ouder wor den, zorgt ervoor dat u fit en vitaal blijft. Bio-Strath is er in elixer en tabletten en verkrijgbaar bij dro gist, apotheker en re formzaak. Voor meer informatie: Kernpharm, tel 06-0997773. verbetert uw weerstand ontstekingsremmend Geadviseerd te gebruiken: bij griep, verkoudheid en koorts bij keelpijn en tandvleesontsteking bij oorpijn, loopneus en hoesten bij klachten van voorhoofdsholte Echinacea Forte complex van Bloem is gemaakt van de verse plant en werkt door toevoeging van het kruid Plantago nóg krachtiger! Bij ons kost Echinacea Forte van Bloem normaal (100 ml) f 19,50 OUDE MARKT 18 VLISSINGEN TEL. 0118-430250 LANGE DELFT 121 MIDDELBURG TEL. 0118-639905

Scheldebode | 1996 | | pagina 16