Nieuwe outfit voor SV Ritthem SPECTACULAIRE AANBIEDINGEN!!! A. de K jfflQrtomat' MIDDELBURG Ensemble Syncope op hoog niveau BURO VOOR RECHTSHULP Klassiekers herleven in de schouburg SLAZ geeft serie lezingen over bekende schrijvers GRATIS Nieuwe bepalingen in de Algemene Bijstandswet Ad van Noord exposeert in Koffiehuis De Vaporetto stoomreiniger, een daverend succes in Nederland! Segeersstraat 66 tel: 011 8-6331 30 SCHELDEBODE VAN WOENSDAG 24 JANUARI 1996 Exclusief optreden The Pasadena Roof Orchestra De Vaporetto® stoomreiniger, made by Polti®. Wat reinigt de Vaporetto stoomreiniger? •tapijt ramen meubels koelkasten vinyl kleding ovens parket OSIO DF 71 50 Radic/cassettespeler met volledig afneembaar front, 4x25 Watt, 24 voorkeuzestations, FM, AM, LW, loudness, SONY XR 4420 Radio/cassettespeler met volledig afneembaar front, 4x25 Watt, 30 voorkeuzestations, pre out voor extra versterker, Sleepkabel stretch Wieldoppen 13" Nederstraat 29 Telefoon Wisserbladen keuze uit: 41, 45 of 50 cm AUTOMAT KLANTENPAS ALLES VOOR MEER AUTOPLEZIER 308 MIDDELBURG Het En semble Syncope treedt zaterdag 27 januari op in de Concertzaal aan de Singelstraat. Het ensem ble bestaat uit zeven topmusici, die zich ten doel hebben gesteld grotere kamermuziekwerken op hoog niveau te brengen. Er worden werken van Beethoven en Bruch gespeeld. Dit omdat deze werken aantonen dat je met enkele instrumenten toch hele mooie muziek kunt maken. De spelers zijn: Valentin Zuhk (viool), concertmeester van het Radio Simphonie Orkest en hoofdvakdocent aan het Sweel- inck Conservatorium te Amster dam; Konstanze Arthmann (vi ool/altviool), vaste remplafant in het Radio Simphonie Orkest. Zij maakte tournees in onder an dere Rusland, Cuba, Italië en Oostenrijk met het „Osterrei- chisches Ensemble für Neue Mu- sik"; Naftali Gurevich (cello), le solo cellist bij het Radio Simpho nie Orkest. Daarvóór speelde hij in diverse Israëlische orkesten; Conrad van Alphen (contrabas), „freelancer". Na verbonden te zijn geweest aan onder andere het orkest van de South African Broadcasting Company en het Pro Musica Orchestra, besloot hij verder als „freelancer" door het leven te gaan en daar te wer ken waar interessante program ma's gespeeld worden; Harmen de Boer (Klarinet), hoofddocent aan het Koninklijk Conservato rium in Den Haag en lid van het Fodor Kwintet en het Neder lands Blazers Ensemble; Steffen G tv Per 1 januari 1996 is er een volledig nieuwe Algemene Bijstandswet in werking getreden. Deze wet is van toepassing op mensen die vanaf 1 januari 1996 bijstand gaan ontvangen. Mensen, die al op 31 december 1995 bijstand ontvingen, behouden nog bij ongewijzigde omstandig heden over heel 1996 dezelfde normbedragen op grond van de oude Bijstandswet. Andere bepalingen in de nieuwe bijstandswet kunnen al gelijk op 1 januari 1996 (zoals de scherpere controle) of in de loop van 1996 (zoals de arbeidsplicht) op u van toepassing zijn. Met de in voering van de nieuwe ABW is de bestaande RWW-uitkering afge schaft en opgegaan in de Algemene Bijstandswet. De mogelijkheden om bijzondere bijstand te verkrijgen, vooral voor mensen die al lang in de bijstand zitten, zijn uitgebreid. De gemeenten worden ook verplicht om aan armoedebestrijding te doen. Alleenstaande ouders en arbeidsplicht Mevrouw Z. heeft een bijstandsuitkering sinds 1 januari 1993. Zij is alleenstaand ouder en heeft twee kinderen van 6 en 10 jaar. Zij vraagt zich af wat er gebeurt met haar uitkering per 1 januari 1996 en wat haar nog meer staat te wachten. Antwoord: van 1 januari 1996 tot 1 januari 1997 verandert de hoogte van haar uitkering in principe niet, tenzij haar omstandigheden wijzi gen. Iedereen die al op 31 december 1995 een bijstandsuitkering heeft blijft deze uitkering houden over heel 1996. Omdat zij nog jonge kin deren onder de 12 jaar heeft, hoeft zij voorlopig ook niet te solliciteren. In de nieuwe wet is echter bepaald dat zij beschikbaar moet zijn voor de arbeidsmarkt als zij geen kind(eren) van jonger dan 5 jaar heeft. Deze arbeidverplichting gaat echter pas in als zij van de gemeente een schriftelijk besluit heeft ontvangen en de gemeente haar arbeidsmoge lijkheden heeft onderzocht. Omdat de gemeente driejaar de tijd heeft om aan haar een arbeidsverplichting op te leggen valt niet te zeggen, wanneer zij een dergelijk besluit ontvangt. De meeste gemeenten zullen hier in 1996 niet toe overgaan. Op grond van medische of sociale omstandigheden kan zij overigens ontheffing van de arbeidsplicht krijgen. Hoogste uitkering alleenstaanden die vanaf 1 januari 1996 bijstand aanvragen De heer K. heeft op dit moment een WW-uitkering. Deze uitkering loopt op 1 februari 1996 af. Hij verwacht op dat moment geen werk te hebben en zal dus bijstand moeten aanvragen. Hij is 25 jaar, woont al leen en huurt een kamer. Hij vraagt hoeveel bijstand hij dan gaat ont vangen en aan welke verplichtingen hij moet voldoen. Antwoord: hij valt dan volledig onder de nieuwe Bijstandswet. Dit be tekent dat hij in principe alleen nog maar recht heeft op een uitkering ter hoogte van 50% van het minimum-loon. Als hij kan aantonen dat hij echt alleen woont (en een individuele huurovereenkomst heeft) krijgt hij bijvoorbeeld van de gemeentes Middelburg en Vlissingen een toeslag van 20% op deze uitkering. Hij zal dan in beginsel een afschrift van de (commerciële) huurovereenkomst en betalingsbewijzen moeten overleggen. Als hij met meer mensen gezamenlijk huurt, dan loopt hij het risico dat hij niet de volledige toeslag van 20% zal ontvangen. Om de volledige toeslag te kunnen krijgen zal hij moeten aantonen dat hij in feite commercieel huurt en geen lasten met andere medebewoners deelt. Hoe hoog zijn toeslag bij het delen van woonlasten zal zijn kan overigens van gemeente tot gemeente verschillen, omdat elke gemeen te hierop zijn eigen beleid kan voeren. Bijstand voor gehuwden en samenwonenden De heer en mevrouw J. ontvangen beiden al enkele jaren een bij standsuitkering. Verandert het begrip samenwonen in de nieuwe Bij standswet en de hoogte van onze uitkering per 1 januari 1996?" vra gen zij. Antwoord: nee, zij blijven in principe recht houden op een bijstands uitkering ter hoogt van in totaal 100% van het netto-minimumloon (ieder 50%). Het begrip samenwonen in de nieuwe Bijstandswet is in houdelijk niet wezenlijk veranderd, maar wel uitgebreid (zie volgende vraag). Zowel gehuwden als ongehuwden vallen er onder. Het gaat hierbij om het hebben van het hoofdverblijf in dezelfde woning en het bijdragen in eikaars kosten van levensonderhoud. Wat wel veranderd is, is dat er meer controle wordt uitgeoefend. Samenwonen van broers en zusters Na het overlijden van de ouders van Annie en Gerrit B. zijn ze samen in de ouderlijke woning achtergebleven. Annie heeft een vaste baan en verdient ruim f 2.000.- netto per maand. Gerrit is 26 jaar en ontvangt al sinds 1 mei 1995 een RWW-uitkering. Omdat zij een gazamenlijk huurcontract hebben, krijgt Gerrit een uitkering van f 1071.97 (met woningdelerskorting). Hij vraagt of hij deze uitkering behoudt. Antwoord: ja, hij behoudt deze uitkering over het hele jaar 1996. De hoogte blijft behoudens de eventuele verhoging per 1 januari 1996 on gewijzigd. Per 1 januari 1997 is de nieuwe Bijstandswet volledig op Gerrit van toepassing. Deze wet gaat er in tegenstelling tot de oude Bijstandswet vanuit, dat broers en zussen en grootouders en kleinkin deren in principe met elkaar samenwonen. Dit is het geval als ze bei den het hoofdverblijf in dezelfde woning hebben en er sprake is van wederzijdse verzorging. Mocht Gerrit dus verwachten nog op bijstand aangewezen te blijven, dan doet hij er goed aan om een eigen huis houding te blijvenvoeren. Dit betekent dat hij zich naar andere in stanties toe niet als samenwonend moet presenteren of gepresenteerd hebben. Mocht hij een gezamenlijke giro- of bankrekening hebben, dan dient hij deze alleen voor de betaling van de huur te gebruiken. Als hij dit niet doet dan loopt hij het risico dat de gehele uitkering in 1997, in verband met de inkomsten van zijn oudere zus Annie, vervalt. Uiteraard is het bovenstaande slechts een voorbeeld. Heeft u vragen naar aanleiding van dit artikel of andere vragen van juridische aard, dan kunt u altijd voor advies en hulp terecht op het gratis spreekuur van ons bureau: in Middelburg, Vlasmarkt 28, iedere maandagmiddag en donderdagavond, uitsluitend volgens afspraak. Afspraken maken elke werkdag tussen 9.00-12.00 uur via 0118-637120. In Vlissingen, "Open Hof", A. Gogelweg 59, iedere dinsdag 09.00-11.00 uur. Drie leden van het ensemble Syncope Desel (fagot), onder andere fagottist bij het Orkest van de Bayerischen Statso- per in München en nu ook bij het Radio Simphonie Orkest; René Pagen (hoorn), sinds 1994 eerste hoornist bij het Radio Simphonie Orkest. Hij maakte diverse tournees met het Eu ropean Community Youth Orchestra en de European Windso- loists en was als eer ste hoornist verbon den aan het Bochu- mer Symphoniker. Op het programma staan twee septetten. Het eerste is het Septet Es Grote terts Op. 20 van Ludwig van Beethoven, één van de bekendste stukken uit de kamermuziekliteratuur. Het septet (geschreven in 1799/1800) is een uitgekristalliseerde vorm van het traditionele klassieke „Divertimento" zoals men dat bij onder andere Haydn en Mo zart tegen komt en had al direct zo'n succes dat Beethoven vrees de dat zijn andere werk er door overschaduwd zou worden. Het Septet Es Grote terts Op. posth. van Max Bruch is het tweede septet. Het is waarschijn lijk gecomponeerd in 1849 toen Bruch elf jaar oud was. Onge twijfeld heeft Bruch voordat hij met deze compositie begon, het werk van Beethoven bestudeerd. Hij schreef zijn septet in een ei gen romantische en soms virtuo se stijl waarin bepaalde aspecten van Beethoven septet hier en daar duidelijk doorklinken. De aanvang is 20.00 uur en de entree bedraagt vijfentwintig gulden. Kinderen onder de acht tien betalen een tientje. MIDDELBURG In het Mid delburgs Koffiehuis aan de Lan- geviele zijn tot en met 9 maart schilderijen en aquarellen van Ad van Noord te zien.Ad van Noord is bekend vanuit de to neelwereld, maar tekende en schilderde al vanaf zijn jeugdja ren. Nog altijd wordt hij gefasci neerd door het Zeeuwse land schap in al zijn facetten. Ook maatschappelijke gebeurtenis sen zet hij op het doek of het pa pier. De expositie heet 'Zich op Zeeland en de eigen tijd'. The Passadena Roof Orchestra MIDDELBURG —Het is al weer enige jaren geleden dat The Pasadena Roof Orchestra optrad in ons land. De pro grammeurs van de Stads schouwburg prijzen zich dan ook gelukkig dat het hen is ge lukt een exclusief concert te ar rangeren in samenwerking met de Stichting JASZ. Sinds The Pasadena Roof Or chestra in 1974 in Londen haar eerste concert gaf, heeft deze elfmansformatie op werkelijk alle grote podia van de wereld gestaan. En nog steeds verzor gen zij zo'n 160 concerten per jaar, daarmee bewijzend dat de muziek uit de tijd van de Ro aring Twenties nog immer springlevend is. Komend week end zal de muziek van Duke El lington, Paul Whiteman, King Oliver en anderen ook in de Stadsschouwburg herleven. Wat (moet je verder allemaal nog schrijven over The Pasade na's? Niets lijkt ons. Naar dit orkest moet je gewoon komen luisteren. Naar jazz-classics als 'I've got rhydthm', 'Cheek to cheek', 'Lullaby of Broadway', 'It don't mean a thing', 'Sweet Georgia Brown', 'Stompin' at the Savoy', 'Minnie the moo- cher' en vele, vele andere be kende en onbekende nummers uit de history of jazz. En na afloop van dit unieke concert is het feest nog lang niet afgelopen. Dan namelijk begint in de foyer een optreden door The Goodtime Revival, een sex tet gespecialiseerd in oude stijl jazz. Zaterdag 27 januari - Stads schouwburg Middelburg - aan vang 20.00 uur Kaarten a 35.- (voor kortingspassen 30.-) zijn in voorverkoop verkrijg baar aan het theater, tel. 611500. DONDERDAG 25 JANUARI 7.05-8.00 Ochtendeditie met het weer in de provincie en een overzicht uit de ochtendbladen. 8.32 Ochtendeditie met actualiteitenquiz 9.05 Muziek. 10.05 Vragen staat vrij. 11.05 'n uurtje Bert. 12.05-13.00 Middageditie. 13.35 De Passage. 14.05 Muziek in bedrijf. 16.03 Rondje Zeeland met Piet Brak man; vandaag te gast: Rien de Jonge als Jilles de Puut. 17.03-18.12 Avond editie met o.a. Zegt u 't maar. VRIJDAG 26 JANUARI 7.05-8.00 Ochtendeditie met het weer in de provincie en een overzicht uit de ochtendbladen. 8.32 Ochtendeditie met actualiteitenquiz. 9.05 Muziek door de week. 10.05 Zwemer, pro gramma over de Zeeuwse taal. 11.05 'n uurtje Bert. 12.05-13.00 Middagedi tie met Het Fort Zeelandia. 13.35- 17.00 Bolsjoi, programma over kunst en cultuur. 17.05-18.00 Avondeditie met Zeeuws Diep; vandaag Hennie Klein Hesselink, Jan de Voogd en Leen Wouters. ZATERDAG 27 JANUARI 9.03 Die's nog van voor d'n oorlog (herhaling van zondag) 10.03-13.00 Dag-Week, gevarieerd familiepro gramma met het Zeeuwse weerbe richt, een overzicht van de zaterdag kranten, gasten, de passie van..., een boekbespreking, culinaire tip en veel muziek. 13.34-18.00 Omroep Zeeland Sport. ZONDAG 28 JANUARI 10.02 De Tijdmachine; vandaag: de 'geratste' gevels van Tholen. 11.02 De Zeeuwse Lucht; vandaag Harmonie Kloosterzande. 12.05 Die 's nog van voor d'n oorlog; de heer Bram de Smit, oud-voetballer uit Koudekerke. 13.32-14.00 Omroep Zeeland Sport, 14.25-14.30 15.25-15.30 16.25-16.30 Omroep Zeeland Sport in Langs de Lijn. 17.05-18.00 Omroep Zeeland Sport. MAANDAG 29 JANUARI 7.05-8.00 Ochtendeditie met het weer in de provincie en een overzicht uit de ochtendbladen. 8.32 Ochtendeditie met actualiteitenquiz. 9.05 Muziek door de week. 10.05 Met Aly de Boer op. 11.05 'n Uurtje Bert. 12.05-13.00 Middageditie met het spelletje Weg- wies. 13.35 De Passage. 14.05 Mu ziek in bedrijf 16.03 Sportclub De Zeeuwen, de achtergronden van de sport. 17.05-18.12 Avondeditie met o.a. zegt u het maar DINSDAG 30 JANUARI 7.05-8.00 Ochtendeditie. 8.32 Och tendeditie met o.a. actualiteitenquiz. 9.05 Muziek door de week. 10.05 Oo gappels en muilperen, vandaag: tech niek. 11.05 'n Uurtje Bert. 12.05-13.00 Middageditie 13.35 De Passage cultu rele agenda voor Zeeland 14.05 Mu ziek in bedrijf 16.03 Gefeliciteerd! 17.05-18.12 Avondeditie met Zegt u 't maar. WOENSDAG 31 JANUARI 7.05-8.00 Ochtendeditie. 8.32 Och tendeditie met o.a. actualiteitenquiz. 9.05 Muziek door de week. 10.05 Zeeuwse Streken. 11.05 'n Uurtje Bert 12.05-13.00 Middageditie. 13.35 De Passage de culturele agenda van Zee land. 14.05 Muziek in bedrijf. 16.03 Het Kanaal door Zeeland. 17.05-18.12 Avondeditie met o.a. zegt u 't maar. RITTHEM Het tweede elftal van SV Ritthem is door café de Blues Inn uit Middelburg in het nieuw gestoken. temps perdu, een herschepping van de voorbije tijd. De centra le verteller is Marcel, alter ego van de schrijver. Uitgaande van kleine gebeurtenissen en voor werpen roept de schrijver zijn jeugd op en schets hij het milieu van zijn ontwikkeling. Daar mee geeft hij een beeld van een wereld die voorbij is, inclusief de sociale orde van voor de Eer ste Wereldoorlog. De vader van Marcel Proust was afkomstig uit Illiers, een dorpje dat zijn zoon onsterfelijk zou maken onder de naam Combray in zijn klassieke romancyclus. Reeds vroeg werd Prousts ze vendelige cyclus door de orgi- naliteit en complexiteit tot de „modeme-klssieke werken" van de 20e eeuw gerekend: boe ken die de literaire ontwikke ling beïnvloedden. MIDDELBURG De stich ting Literaire Activiteiten Zee land heeft een serie van vier le zingen georganiseerd over schrijvers die nog steeds onder werp van studie zijn. Het be treft de schrijvers Proust, Mann, Multatuli en Nabokov. De lezingen worden gegeven in de aula van de provinciale bi bliotheek. De eerste lezing, over de schrijver Marcel Proust, wordt gegeven door professor van Buuren op dinsdag 30 janu ari om acht uur. Marcel Proust leefde van 1871 tot 1922. Als kind was hij over gevoelig en ziekelijk. De relatie me zijn moeder was complex: voor haar verzweeg hij zijn ho- mosexuele gevoelens. Na zijn militaire dienst volgde hij colle ges politieke wetenschappen en vooral filosofie. Al vrij jong be sloot hij schrijver te worden. Door zijn verfijnde levensstijl kreeg hij toegang tot de Parijse salons maar gaandeweg trok hij zich terug. Astmatisch en schrijvend. Omstreeks 1907 vatte hij het plan op een groot werk te schrijven: A la recherche du Toegangskaarten voor de lezing kosten zeven gulden vijftig. Het is ook mogelijk om een passe partout voor vier lezingen te kopen, dat kost dan twintig gulden. Kaarten zijn te koop bij boekhandel Fanoy en de biblio theek. De Vaporetto is de ideale hulp in huis. Hij reinigt werkelijk alles en bespaart u veel tijd en geld. De mogelijkheden van dit apparaat zijn zo groot, dat wij dit alleen via een demonstratie aan u kunnen laten zien. verwijdert moeiteloos vuil en vlekken met alleen leiding water, dus zonder toevoeging van milieubelastende reinigingsmiddelen doodt microscopisch ongedierte zoals o.a. huismijt werkt besparend, zowel in tijd als geld wordt geleverd met diverse hulpstukken voor speciale klusjes waarbij het unieke strijkijzer niet mag ontbreken tegels sanitair plavuizen enz. enz. Zelfs voor het verwijderen van JODOTollö behang is de Vaporetto geschikt! Polti Products bv W.G. Plein 650 u Amsterdam Kom uzelf overtuigen van Tei 0208070116 Fax:020-6120098 de talloze mogelijkheden Geselecteerde Vaporetto® tijdens de demonstratie dealer; fader, groot LCD scherm toonregeling hoog/laag, electronische regeling van volume, balans, Bass/ CD: input, dubbele line out voor bijv. extra versterker etc. VAN 349.- VOOR Treble, Fader en Loudness, klok, alarm vergeten front, dolby B. VAN 449.- VOOR VAN 17,95 VOOR keuze uit 4 modellen per 4 stuks VAN 35,80 VOOR VAN 17,95 PER SET NU VOOR SLECHTS MET VELE VOORDELEN O.A.: - zeer uitgebreide en voordelige wegenhulp. - reisroute informatie - voordelige gespreide betaling - gunstige Automat verzekeringen en nog veel meer!!!!!.

Scheldebode | 1996 | | pagina 8