Orkater speelt muzikaal moordmysterie het züeten ivaard bu"ult Zakenflitsj es Autorijlessen worden fors duurder Uitzendburo Ecco levert maatwerk Drieduizend m2 showroom bij Kebra Warenhuis Janse in de Schuttestraat nu Warenhuis en Leeratelier Dekker AKTIE ZUINIG STOKEN UIT HET ZEEUWSE ZAKENLEVEN Janneke Dierx start opleiding in de administratieve sector HET KOPIEERPAPIER VAN DE TOEKOMST SCHELDEBODE VAN WOENSDAG 24 JANUARI 1996 305 KOPIEERPAPIER Souplesse Avondschool Zeeland College Ten Tije Sportinstituut Smid MIDDELBURG In de zeventiger jaren maakte de Amsterdamse groep Hauser Orkater furore met baanbrekende, ab surd-komische muziek- theaterprodukties die hun invloed nog lang zou den doen gelden. Toen het gezelschap in 1980 ter ziele ging, kwamen daar al snel twee nieuwe groe pen uit voort: De Mexi caanse Hond, een min of meer vast ensemble rond Alex van Warmerdam, en het meer projectmatige Orkater. Orkater-produkties kennen on danks het feit dat ze onderling steeds verschillend (en daar door steevast verrassend) zijn ook hun constante ingrediën ten: live-muziek, een bijzondere vormgeving en zin voor avon tuur. De nieuwste Orkater-pro- duktie is een muzikaal moord mysterie en heeft als titel 'Wie vermoordde Mary Rogers'. In Amerika vragen ze zich dat al dik anderhalve eeuw af. La dingen theorieën heeft het raadsel opgeleverd, maar een definitieve oplossing heeft zich nog steeds niet aangediend. Zelfs de bemoeienis van Edgar Allen Poe, toch niemand min der dan de 'uitvinder' van de detectiveroman, gaf geen uit sluitsel. Of was het misschien zelf de dader geweest, zoals één van de talloze verhalen wil? Het had gekund, want Poe woonde in de buurt van en kocht zijn rookgerei bij siga- renverkoopster Mary Rogers. Haar lijk werd in 1841 in de Hudson rivier gevonden, de po litie verknoeide vakkundig het onderzoek, iedereen bemoeide zich met de zaak en zo'n 140 jaar vóór O.J. Simpson was een sensationeel mysterie geboren: wie had het gedaan? De belang stelling van horrorschrijver Poe verhief de moord blijvend tot 'cause célèbre'. Een uitgelezen onderwerp voor een theater stuk, zoals Orkater met deze bruisende voorstelling aan toont. In een decor van spanningsvol le, live gespeelde muziek maken Gijs Scholten van Aschat, Por- gy Franssen en Peter Blok (als respectievelijk E.A. Poe, de Commissaris en superspeurder Auguste Dupin) van de groten deels gezongen, althans muzi kaal gereciteerde tekst een rijke vindplaats voor intelligente, poëtische, humorvolle scènes. Een beetje opera, een beetje musical, maar dan gespeeld door begenadigde acteurs, en ook een beetje thriller, maar dan wel verteld met een knip oog. 'Wie vermoordde Mary Rogers?' werd geschreven door Jan Veld man en van muziek voorzien door Vincent van Warmerdam. Zelden werd een voorstelling zo unaniem lovend ontvangen in de landelijke pers. "Orkater amuseert met grenzeloos vak manschap", kopte het NRC, "Mysterie straalt van zotheid", schreef Trouw en De Volks krant recenseerde: "De moord op Mary Rogers inspireert tot warm theater". Donderdag 25 januari - Stads schouwburg Middelburg - 20.00 uur Kaarten 25.- (kortings passen 20.-) in voorverkoop aan het theater, tel. 611500. Orkater speelt 'wie vermoordde Mary Rogers VLISSINGEN De Bovag vindt dat de prijzen van au to- en motorrijlessen te laag zijn. Om een gezond bedrijf te exploiteren moet het lesta- rief met minstens een tientje omhoog, naar vijfenzestig gulden. Rijschoolhouder Freddy Wolf is het daar hele maal mee eens. „De Bovag heeft groot gelijk" zegt hij. „Want de prijs van een rijles wordt natuurlijk bepaald door de kosten die een rijschool moet maken. Je moet er je eigen inkomen uit kunnen halen, de belasting moet betaald worden en om dat je zelfstandig onderne mer bent moet je ook allerlei dure sociale voorzieningen treffen. En je lesauto moet er natuurlijk van betaald en on derhouden worden. Nu zijn er natuurlijk wel rij scholen die onder de prijs duiken. Maar meestal ge beurt dat omdat die rijscho len geen goede naam hebben en weinig klanten krijgen. Door een lage lesprijs hopen ze dan toch klanten te bin den. Voor de leek is het na tuurlijk aantrekkelijk om voor de goedkoopste te kie zen. Mensen die met zo'n be drijf in zee gaan komen er na verloop van tijd toch achter dat ze duur uit zijn omdat ze veel meer lessen nodig heb ben. En dan komen ze alsnog naar een rijschool met een goede naam. In het algemeen kun je wel stellen dat een rijschool die lage prijzen hanteert dit doet 'om den brode'." Volgens de Bovag zijn de lage lesprijzen ook het gevolg van de sterke concurrentie tussen de rijscholen onderling. In wezen zijn er in Nederland twee keer zoveel rijscholen als nodig is. „En", zegt Ron Boon van de Bovag, „een rij school die een te laag tarief hanteert doet dat omdat hij geen tijd of geen geld heeft om te investeren in bijvoor beeld nieuwe lesmethodes of andere ontwikkelingen. Want er verandert veel op dit ge bied. Neem alleen al de wijzi ging van de nieuwe verkeers wet. Daardoor moeten ook alle boekjes en dia's voor de theorielessen veranderd wor den." De nieuwe tarieven gaan de komende maanden in. MIDDELBURG - 'ECCO gaat verder'. Onder die noemer tim mert ECCO Uitzendburo zowel landelijk als vanuit het kantoor aan de Lange Geère 22 in Mid delburg de komende tijd aan de weg. ECCO, misschien nog niet zo bekend bij iedereen, is de op één na grootste uitzendorgani satie ter wereld met ruim 1.200 vestigingen in 34 landen. Sinds 1991 is ECCO actief in Neder land. Het uitzendbureau is vol ledig gecertificeerd. En waar gaat ECCO dan verder mee? Met luisteren naar de klant en nu net dat personeel leveren dat precies die arbeid, motivatie en inzet levert die de klant van het in te lenen personeel ver wacht. In simpel Nederlands waar voor je geld dus, want daar mankeert het in zijn algemeen nogal eens aan. Om dat te verbe teren -de eerste schreden zijn al gezet- heeft ECCO een kwali teitszorgprogramma ontwik keld, dat naar alle kanten toe werkt. Door regelmatig contact met zowel de klant als het uitge zonden personeel krijgt ECCO een duidelijk beeld hoe alles verloopt. Hoe denkt de uitzend kracht over het bedrijf waar hij tijdelijk werkt, hoe denkt de klant over zijn uitzendkracht, over het uitzendbureau, wat vinden ze van elkaar en ga zo maar door. Op die manier ont staat er een beeld van 'wie vindt 1 Bureaumanager Paul Berer en Natasja van Driel wat van wie' en daar kan dus op ingespeeld worden door daad werkelijk maatwerk te leveren. Alle betrokken partijen worden ook daarover geïnformeerd, er vinden regelmatig evaluaties plaats en iedereen kan er dus zijn voordeel mee doen. Bedrijf, uitzendbureau en uitzend kracht. Wie zich bij ECCO laat inschrijven en wordt uitgezon den gaat niet onbeslagen ten ijs. „We hebben met de mensen al tijd een gesprek vooraf over het bedrijf, wat voor werk er moet worden verricht en wat er van hem of haar wordt verwacht. verschijnt in een oplage van 47.700 exemplaren elke woensdag huis-aan-huis in de gemeenten Arnemuiden, Domburg, Mariekerke, Middelburg, Valkenisse, Veere, Vlissingen, Westkapelle Kantoor Scneldestraat 7-9, 4381 RP Vlissingen, Postbus 5051, 4380 KB Vlissingen Tel.nr.: 0118-442720, Fax: 0118-442721 Openingstijden: ma, wo, do, vrij. 9.00-12.30 uur en van 13.30- 17.00 uur, dinsdag 9.00-12.00 uur, dinsdagmiddag gesloten Advertentieverkoop tijdens kantooruren tel.: 0118-442720 Jos Rentmeester (vertegenwoordiger), tel. privé: 0113-655379 Yolanda Krijger (vertegenwoordiger), tel. privé: 0118-411351 Sonja Broeders (vertegenwoordiger),tel. privé: 0118-479084 Mini's (rubrieksadvertenties), tel.: 076-5312313 Afsluittijd advertenties: maandag 12.00 uur Redactie tijdens kantooruren tel.nr 0118-442727, fax 0118-442721 Johanna Brouwer, tel. privé: 0118-640113 Afsluittijd redactie: maandag 14.00 uur Correspondenten Andrien Smeels, tel. privé: 0118-639719, Jaap Klein, telprivé: 0118-625185, Ad Roos, tel. privé: 0118-602860 Fotografen Harry de Lange, tel.: 0118-625195 Piet Davidse, tel.: 0118-623594 Bezorging voor klachten over bezorging tijdens kantooruren bellen. 0118-442720 De Scheldebode is een uitgave van De Stem Weekbladen Copyright c 1996 U<tg*v*»imMtJCh4ppi| O» B V B'eoa FOTO HARRY DE LANGE Afsluitend mag de uitzend kracht ons vertellen wat wij over het bedrijf hebben verteld. Valt er een dodelijke stilte omdat er niet is geluisterd, dat zou je kun nen aannemen dat die ene per soon kennelijk niet is geïnteres seerd in het bedrijf. Wij beloven gemotiveerde mensen en willen dus aan die belofte voldoen. Dat stelt eveneens eisen aan de uit zendkracht. Vandaar ook dat onze uitzend krachten eer zij aan het werk gaan eerst op specifieke vaar digheden worden getest of een test moeten ondergaan die speci aal voor die ene klant is ontwik keld. Zo krijgt iedereen dus maatwerk", zegt bureauma nager Paul Berer. De markten waarop ECCO zich beweegt zijn industrie, techniek, administra tie, horeca en de bouw. KOUDEKERKE - Burgemees ter De Bruijn opent vandaag officieel Kebra Projekt Inte rieur aan het Dorpsplein 35. De gebeurtenissen hebben een extra feestelijk accent omdat het op de dag af 116 jaar gele den is dat daar de eerste steen werd gelegd voor de bouw van een pastorie. Het is dezelfde pastorie die nu onderdeel uit maakt van de immense woon winkel. Daar, op 3.000 vierkante meter showroomruimte, is vrijwel al les onder één dak. Vloerbedek king in alle soorten en maten, meubelen te kust en te keur, meubelaccessoires en uiteraard gordijnen en vitrage. Dat alles tegen een acceptabele prijs met een uitstekende prijs/kwali teit-verhouding. „En dat is ook de opzet van deze zaak", ver duidelijkt be drijfsleider John Griep. „Terwijl een aantal colle ga's het meer in de luxere en duurdere uitvoering zoekt vinden wij dat meubilair en alles wat daarbij hoort betaalbaar moet blijven. Dat je bij wijze om de vijf jaar moet kunnen veranderen". „Service staat bij ons bovenaan het lijstje", vervolgt Griep. „Of een klant nu komt om een kleinigheid of voor een complete woninginrichting, we hebben alle tijd voor hem of haar en we staan garant voor een deskundig advies". De meubelcollectie van Kebra Projekt Interieur is enorm gevarieerd en biedt een scala aan mogelijkheden op zowel woon- als slaapgebied en de st offering. Rustiek, romantisch, modern, jeugdig en alles wat daar tussen zit. Met name de senioren en de projectinrich ting hebben een eigen plaats gekregen in de Koudekerkse showroom. „In de meeste gevallen komen de meubelen voor ouderen er in showrooms bekaaid af. De ou deren moeten de aandacht heb ben die het verdient en dus to nen wij een uitgebreide collec tie meubelen speciaal voor se nioren". Als service voor die se nioren worden zij indien nodig naar de showroom gehaald en weer thuisgebracht en kunnen ze op hun gemak uitzoeken. Nieuw is de afdeling projecten. Een afdeling die zich heeft ge specialiseerd in de inrichting van scholen, horeca, hotels, kantoren en recreatie- of twee de woningen. Maar Kebra Pro jekt Interieur -met eveneens een vestiging in Goes- heeft nog méér service te bieden. Zo wordt alles gratis thuisbe zorgd. En niet zoals zo vaak 'net achter de voordeur', maar precies op de plek waar de klant het wil hebben. En: alles - met uitzondering van de trap- bekleding- wordt gratis gelegd. Service bovenaan het lijstje dus. Of zoals John Griep het zegt: „Wij staan garant voor een tevreden klant". De medewerkers van Kebra, v.l.n.r Peter Wiedenhoff, Gert Bomhof, Dimmy Janse, John Griep en Theo Roelink. FOTO HARRY DE LANGE MIDDELBURG De Vrou wenvakschool Janneke Dierx start 6 februari een opleiding voor vrouwen die willen werken als administratieve kracht bin nen de procesindustrie. De oplei ding wordt een samenwerkings project met de streekschool West-Brabant. De opleidingslo catie wordt, afhankelijk van de deelneemsters, Middelburg of Bergen op Zoom. De Janneke Dierxschool heeft de afgelopen vijf jaar al positieve er varingen opgedaan met een admi- nistratief-technische opleiding. Veel vrouwen vonden na de stage periode een arbeidsplaats. Deze ervaringen wil de Janneke Dierx school in samenwerking met de streekschool uitbouwen naar de sector procestechniek. De oplei- ding loopt tot en met 20 december 1996, waarna drie maanden stage binnen een bedrijf volgen. Tijdens de opleiding worden de volgende vakrichtingen behan deld: Nederlands, informatica, re kenen, wis- en natuurkunde, ma- terialenkennis, technisch tekenen, werktuigbouw, kantooipraktijk, procestechniek, planning, logis tiek en trainingen. Het is de be doeling dat de deelneemsters na afloop van de opleiding oude ken- nnis hebben opgehaald en nieuwe kennis hebben bijgeleerd om ade quaat ingezet te kunnen worden binnen een administratieve func tie die vaak meer inhoudt dan al leen administratief werk. Zo kun nen cursisten geplaatst worden bij een logistiek afdeling, in het ma gazijn of de administratieve afde ling bij een productieproces even als op de administratie. Bij alle richtingen is de technische kennis die opgedaan is tijdens de oplei ding van essentieel belang. Gedurende een jaar gaat men drie dagen per week naar school. De schooltijden lopen van 09.00- 16.00 uur en de schoolvakanties zijn vrij. De kosten bedragen hon derdvijftig gulden per jaar. Be langstellenden kunnen contact opnemen met de school, 0118- 623518. Een inschrijfformulier en algemene informatie worden dan toegezonden. HUISARTSEN Vlissingen - Za R. Thiadens, Zuider- baan 23, tel 464633. Zo A. van Pelt- Termeer en F. v.d. Berg, Rosenburg- laan 1, tel. 465253 Spreekuur van 12.30-13.00 en 17.30-18.00 uur. Middelburg - Za F. Buytendijk, Noordweg 353, tel 639933 Zo R. Lankhorst, seisweg 29, tel 639933. Souburg, Gezondheidscentrum Middelburg-Zuid, Arnemuiden en Nieuwland - Za P. Kodde, Oude Vlissingseweg 13 Middelburg, tel 615810 Zo J. Bergen, Kanaalstraat 89 Oost-Souburg, tel. 461500 Spreekuren 12.30-13.00 en 17.30- 18.00 uur. Domburg, Aagtekerke, Westka pelle, Koudekerke, Meliskerke, Biggekerke en Zoutelande - Za en zo A. van der Male, Duinweg 59, Zoutelande, tel. 561282 VERLOSKUNDIGEN Vlissingen - vr vanaf 9 uur tot ma 9 uur S. van der Kaaden, tel. 471140. TANDARTSEN Za L. Slingenberg, Roozenburglaan 14, Middelburg, tel. 628420 Zo J. de Hek, Damplein 26 Middelburg tel. 628207. Spreekuur van 11 tot 12 uur. Za en zo P. van Malland, (alleen eigen patiënten) Tobagolaan 6 Vliss ingen, tel. 478290. APOTHEEK Middelburg - Vr. 26 jan tot vr. 2 feb Apotheek Welsinge, JW Thibaut- straat 45 Vlissingen - Vr. 26 jan tot vr. 2 feb Apotheek De Singel, Singel 9, tel. 412730 DIERENARTSEN Za en zo C. Brink, Meanderlaan 326, Middelburg, tel. 01180-11011. Die renartsenpraktijk Oostkapelle, Oude Domburgseweg 33a tel. 581443. Vo gelopvang Midden Zeeland, tel. 628288. POLITIE Noodhulp, als elke seconde telt: 06- 11. Overige assistentie aanvragen 633333. Voor alle andere aangele genheden zijn de bureaus in Middel burg en Vlissingen 24 uur per dag geopend. ADVERTENTIE Du kopieerpapicr wordt exclusief door uw dealer geleverd, is ph neutraal, dus zeer lang houdbaar (200 jaar); geschikt voor alle kantoormachines; wordt op milieuvriendelijke wijze geproduceerd, is voorzien van het Nordic Swan milieumerk; bovendien vriendelijk van prijs, speciaal bij aanschaf van een grote hoeveelheid. TERNEUZEN Mr. F.J. Haarmanwcg 61 Tel. 0115-617342 Fax 0115-618654 MIDDELBURG Amesteinweg 61 Tel. 0118-636151 Fax 0118-613447 Modellen en organisatiebureau Souplesse houdt zaterdag 27 ja nuari van tien tot vijf uur een open dag in hun pand aan de Dongestraat in Oost-Souburg. Er is dan informatie over de mo gelijkheden en de opleidingen en een videopresentatie. Binnen kort starten de cursussen model- lenopleiding, visagie, kinder- schmincken, make-up en hair- styling. Nieuw is de opleiding voor kinderen vanaf vijf jaar. Eind januari begint de Midden standsavondschool Walcheren met de eenjarige opleiding voor het nieuwe vestigingsdiploma. Het diploma Algemene Onderne mers Vaardigheden is vanaf 1 ja nuari nodig voor vestigingen in de detailhandel, vervoer, horeca, ambulante handel en dienstver lening. Voor informatie en aan melding kunt u bellen met 472353. de sektore MDGO van het Zee land College houdt vrijdag 26 (van 19.00 tot 21.30) en zaterdag 28 januari (van 11.00 tot 15.00 uur) open dagen in het gebouw aan de Dreesstraat in Vlissingen. Tijdens deze open dagen geven docenten en studenten informa tie over de opleidingen op het ge bied van activiteitenbegeleiding, sociaal pedagogisch werk, soci aal juridische dienstverlening, verzorging en verpleging. Ook is er informatie over stages en uit wisselingen en de mogelijkheid om een oriënterende opleiding of een schakelopleiding te volgen. Diana Smid begint dinsdag 30 januari met en beginnerscursus Zelfverdediging voor dames. Vrouwen leren daarin in allerlei situaties voor zichzelf op te ko men en indien nodig met kleine foefjes zichzelf te redden uit de handen van een agressor. De cur sus bestaat uit tien lessen op dinsdagmorgen wordt gegeven in Sportinstituut Smid aan Wes- terzicht 388 in Vlissingen. Fitnesscentrum Ten Tije aan het Baskensburgplein in Vlissingen hield vorige week een 'open doe week' waarin je kennis kon ma ken met de verschillende vormen van fitness die het centrum te bieden heeft. Tijdens de nieuwe groepsles 'jeugdfitness' werd het duizendste lid bij Ten Tije inge schreven. Het jeugdige lid kreeg een gratis abonnement. KOUDEKERKE - Even leek het erop of Warenhuis Janse aan de Schuttesraat in Koudekerke zou ver dwijnen. De eigenaar was vanwege zijn leeftijd langzaam aan het afbouwen en opvolgers voor de zaak waren er niet. Totdat Wilma Dekker, die sinds jaar en dag het leeratelier 'Skintrick' in Koudeker ke bestiert met Janse in gesprek kwam. Wilma en echtgenoot Jasper waren op zoek naar een ander woonhuis met ruimte voor een atelier en toevallig had Janse wat de Dekkers zochten. Na een jaar van voorbereiding en enkele weken timmeren en op knappen is vorige week door zowel de oprichter A. Janse als de voormalige eigenaar J. Janse het 'Wa renhuis en Leeratelier Dekker' officieel geopend. Een groot gedeelte van het assortiment is overigens onveranderd gebleven, dus nog steeds kunnen mensen bij Dekker terecht voor kantoorartikelen, tijdschriften, de dagelijkse krant, speelgoed en de gangbare huishoudelijke artikelen. Ook de textiel - afdeling en de fournituren zijn gebleven, zij het dat met name de collectie ondergoed wat meer op de jongeren is afgestemd. Voor de hoerendracht kan men er natuurlijk nog steeds terecht. De collectie kado-artikelen is uitgebreid en wie een tientje op zak heeft om daar iets leuks van te kopen kan dat bij Dekker zonder problemen doe. Daarnaast is het Warenhuis uitgebreid met een wijnhoek, de hobby en specialiteit van Jasper. Vanzelfsprekend is er een ateüer, voor de leermode van Wilma, waar nog steeds cui-sussen worden gegeven en hangen er di verse modellen kant en klaar in de rekken. In de zomermaanden wordt het assortiment uitgebreid met camping- en strandartikelen. En voor wie met de auto komt: er is gratis en voldoende parkeer ruimte bij Warenhuis en Leeratelier Dekker. Wilma en Jasper Dekker met hun kinderen Michael en Melinda, in hun nieuwe zaak aan de Schuttestraat. foto harry de lange Tabel voor week van: 15-1-1996 t/m 21-1-1996 Week 3 Bijeen jaarverbruik van: Hoorteen streefverbruik voorde afgelopen week van: En een totaal streefverbruik sinds 29 oktober 1995 van: 800 m3 34 328 1000 m3 42 410 1200 m3 50 490 1400 m3 59 571 1600 m3 67 654 1800 m3 76 737 2000 m3 84 817 2200 m3 93 900 2400 m3 101 983 2600 m3 109 1065 2800 m3 118 1146 3000 m3 126 1228 3300 m3 139 1352 3600 m3 151 1473 3900 m3 164 1596 4200 m3 177 1718 4500 m3 189 1841 r 2045 f 5000 m3 210 6000 m3 252 2454 3 Het wekelijks streefverbruik wordt bepaald aan de hand van de gemiddelde etmaal- temperatuur en enkele andere gegevens.

Scheldebode | 1996 | | pagina 5