Europa Kinderhulp zoekt gastgezinnen Dubbelfolk in het Arsenaaltheater ZATERDAG 27 en ZONDAG 28 JANUARI ZEELANDHALLEN GOES TORENPROAT G Goese bands geven concert in de Piek Lezing nieuwe monumenten Kunstbeurs in Watertoren Multi-instrumentaiist McNeill speelt zaterdag in Razzmatazz SCHELDEBODE VAN WOENSDAG 24 JANUARI 1996 311 Veilig plekje Openingstijden: ZATERDAG 9-17 uur en ZONDAG 10-17 uur de SNUFFELMARKT... de gezelligste rommelmarkt van Nederland Registers burgerlijke stand op microfiche MIDDELBURG Net als voorgaande jaren doen Marion Schnijder en Hann Timmermans een oproep voor gastgezinnen. Zij doen dat namens de Stichting Europa Kinderhulp, een organisatie die vind dat ieder kind, en zeker ook een kind uit een kansarme omge ving, recht heeft op een fijne vakantie. 'Waar ga je naar toe in de va kantie'. Dat is een vraag die ve le kinderen elkaar stellen. En de een gaat een weekje naar Centerparcs en de ander gaat kamperen in Frankrijk en de derde gaat helemaal naar Ame rika. Maar altijd zijn er ook kinderen die er bedremmeld bij blijven staan en die geen ant woord kunnen geven op de vraag 'waar ga je naar toe', om dat ze helemaal nergens naar toe gaan. Omdat de ouders geen geld hebben om op vakantie te gaan. En dan kun je als kind nog het geluk hebben dat je op fietsaf- stand van het strand woont, dan kun je daar nog naar toe als het weer een beetje meewerkt, maar vertel dat maar eens aan een kind uit Limburg, of Oost- Groningen, of het Roergebied of welke streek dan ook. Zit je als kind in een kindertehuis, dan is het natuurlijk helemaal belab berd, want wonen in een kin dertehuis betekent dat je daar het hele jaar door woont. Ook in de vakantie. Niet op vakantie gaan is eigen lijk synoniem voor 'er niet bij horen'. En dat is voor kinderen heel erg. Ook erg is dat ze niet aan de broodnodige ontspan ning toekomen die een vakantie met zich meebrengt, en dat ze geen nieuwe ervaringen op kunnen doen. Om al deze problemen een klein beetje op te lossen organiseert Europa Kinderhulp jaarlijk va kanties voor minder bedeelde kinderen. Door deze kinderen onder te brengen in gastgezin nen kan dat op een goedkope manier. Marion Schnijder en Hann Timmermans hebben ieder jaar een logee uit Limburg in hun gezin. „Als gastouder zorg je voor een plekje waar een kind zich veilig en geaccepteerd kan voelen en waar het even niet op zijn tenen hoeft te lopen om aan allerlei verwachtingen te vol doen" zegt Marion. „Je moet je natuurlijk een beet je in kunnen leven in de situatie van zo'n kind. Als je plotseling in een andere omgeving bent dan kun je als kind best eens ja loers worden op de andere huis genoten of zelfs op de huisdie ren. Je moet daar als gastouder wel een beetje begrip voor op kunnen brengen natuurlijk". Om misverstanden uit de weg te ruimen, het is beslist niet nodig om èen kind dat via Europa Kinderhulp bij je logeert dage lijks mee te slepen naar Efteling -< i'W-r-i-' Een groep kinderen uit Engeland wacht opdebus die hen naar hun gastouders zal brengen. en Miniatuur Walcheren. De andere omgeving em de accep tatie door de gastouders zijn voor een Kinderhulp-kind meestal al een vakantie op zich. Een uitstapje is dan de kers op de taart, een extraatje. Mensen die belangstelling heb ben voor het tijdelijk gast ouderschap kunnen contact op nemen met Hann Timmermans, Noordweg 407. De mannen van Shure as Heil. VLISSINGEN Zaterdag 27 januari is er in De Piek aan de Hellebardierstraat een dubbel concert van de instrumentale rockgroep The Gain en de gi taarrockband Shure as Heil. Beide bands komen uit Goes en eindigden respectievelijk twee de en eerste in de Zeeuwse be lofte. De aanvang is 22.00 uur en de entree is 7.50. De uit Goes afkomstige instru mentale rockgroep The Gain is opgericht in januari 1994. De band speelt in de stijl van Joe Satriani, Whistler en Dream Theatre. De band deed in maart 1995 een try-out in De Piek en pre senteerde een demo. Hierna volgden er optredens in Stair way to Heaven te Utrecht, De Slingerick te Rotterdam, op het Klomppopfestival en Anywave. De band deed ook mee aan de Zeeuwse belofte, een wedstrijd voor Zeeuwse bands. The Gain werd tweede, na Shure as Heil. Shure as Heil is begonnen in 1990. De band bracht al enkele de mo's uit en hierop was al te ho ren dat Shure as Hell door Pe arl Jam geïnspireerd is. In 1993 won de groep de Zeeuwse voorronde van een bandcom petitie, georganiseerd door Veronica. Een half jaar later werden ze vierde in de lande lijke finale. In 1993 bracht de band de derde demo uit, waar van in 1995 een nummer ver scheen op de verzamel-CD "Coming Popstars 1995". In 1995 werd ook de vierde demo gepresenteerd. Ook deed de band mee aan de Zeeuwse be lofte. Hier werd de band eer ste. Tijdens deze wedstrijd wist de band een zo'n overtui gende mengeling van pakken de gitaarrifs, meerstemmige zang, strak drumwerk en na tuurlijk goede liedjes te spelen, dat het niet vreemd was dat de band als eerste eindigde. Als gevolg van het winnen van de ze wedstrijd mag Shure as Heil in september 1996 meedoen aan de "Grote prijs van Neder land". MIDDELBURG Mevrouw B. Sens geeft woensdag 31 ja nuari een lezing over de 'monu menten van een nieuwe tijd, ar chitectuur en stedebouw tussen 1850 en 1945.' De lezing wordt gegeven in de Molenwaterzaal van de Schouwburg en begint om 20.00 uur. Tijdens de lezing wordt aan de hand van dia's een overzicht gegeven van de resultaten van het Monumenten Inventarisa tie Project, dat tussen 1988 en 1990 werd uitgevoerd. Het pro ject werd opgestart door de Rijksdienst voor de Monumen tenzorg om de waardevolle ge bouwen uit de periode 1850-1945 in kaart te brengen. In Zeeland loopt de inventari satie door tot 1945 zodat ook de wederopbouwarchitectruur en de verdedigingswerken uit de Tweede Wereldoorlog bij het onderzoek zijn betrokken. Er zijn in de provincie ruim 5300 gebouwen en gebieden met een bijzondere waarde ge noteerd. Een gebouw dat is opgenomen in het Monumenten Inventari satie Project is niet automa tisch een beschermd monu ment. Via de het Monumenten Selectie Project worden gebou wen geselecteerd die voor de status van Rijksmonument in aanmerking komen. VLISSINGEN Het Vlis- singse Arsenaaltheater biedt komend weekend een buiten kansje voor de liefhebbers van Schots/Ierse folk: een dubbel concert met de muzikale le gendes Brian McNeill en Da- vey Arthur. Twee solo-optre dens door twee grote namen, die ieder afzonderlijk aan de wieg stonden van twee smaak makende en baanbrekende groepen uit de folkscene van de 70-er en 80-er jaren. Toen Davey Arthur twee jaar oud was, verhuisden zijn ou ders van Donegal (Ierland) naar Edinburgh. Daar groeide hij op in een Ierse gemeen schap, die rijk was aan tradi tie. Op achtjarige leeftijd be gon Davey muziek te spelen en ontwikkelde hij al snel een in stinctief talent voor alle in strumenten waar snaren op zaten. Tien jaar daarna keerde Davey Arthur terug naar Ier land waar hij inwoonde bij Ted en Nora Furey die zelf ook vier muzikale zoons hadden. And the rest is history... The Furey Brothers en Davey Art hur tourden de hele wereld rond en gelden nog steeds als één van de meest tot de ver beelding sprekende namen uit de Ierse folkgeschiedenis. In 1992 verliet Davey The Fureys en startte een succesvolle solo carrière. Violist Brian McNeill was in 1969 één van de mede-oprich ters van de niet minder roem ruchte Battle Field Band. Vijf tien jaar daarna verliet hij wat waarschijnlijk de bekendste Schotse folkgroep aller tijden was, om zich toe te leggen op het schrijven van historische Davey Arthur romans. Maar de muziek bleef een belangrijk onderdeel in zijn leven, getuige het aantal platen dat sindsdien van deze multi-instumentalist is ver schenen. Want naast viool be speelt Brian ook nog de bou- zouki, gitaar, concertina, mandoline en hurdy-gurdy. Zondag 28 januari - Arsenaal theater Vlissingen -15.00 uur Kaarten a 17.50 (kortings passen -12.50) zijn in voor verkoop verkrijgbaar bij de VVV/ANWB, Nieuwendijk 15, Vlissingen, tel. (0118)419275. OOST-SOUBURG Ter af sluiting van de tentoonstelling De Selektie die op dit moment gehouden wordt in De Water toren wordt er het komende weekend een kunstbeurs ge houden. De nadruk ligt op schilderijen, foto's, tekeningen en objecten die gekocht kun nen worden. Daarnaast zijn er activiteiten zoals een optreden van een beeldend kunstenaar, een loterij en de overhandiging van de laatste serie A3-kunst- uitgaven. De beurs is dagelijks toeganke lijk tussen 12.00 en 17.00 uur. Beeldend kunstenaar Gerard Marinus Verkerke werkt in een doorlopende presentatie aan wat hij zelf noemt 'de ont hulling en verloting van een fout beeld'. Het publiek kan hierop direct reageren. Tegelijkertijd wor den er tekeningen op brief kaartformaat als loten ver kocht. Als er honderd loten verkocht zijn word het win nende lot getrokken. Voor de winnaar is er het beeld dat Verkerke tijdens de kunst- ADVERTENTIE beurs heeft gemaakt. De kunstbeurs heeft ook een tentoonstelling in huis van vijf jaar kunstuitgaven op A3-for- maat. Deze uitgaves geven een overzicht van de exposanten die de afgelopen jaren in de Watertoren en in Bellamy 19 hebben geëxposeerd. Een ge deelte van deze uitgaves wordt verkocht. De laatste serie van de A3-uit- gaves wordt zondagmiddag overhandigd aan de directie en medewerkers van Elf Ato- chem, de hoofdsponsor van de kunstwerkjes. MIDDELBURG Vanaf 15 januari zijn de oude Burgerlijke Standsregisters van de gemeente Arnemuiden op microfiches voor een ieder kosteloos te raadplegen in het Gemeente-archief van Middelburg. Bezoekers van de studiezaal van het Middelburgse archief kun nen clan naast de reeds aanwezi- V* «JU» VVESTHOVELOOP - Atletiekvereniging Dynamo '70 houdt zaterdag 27 janauari de jaarlijkse Westhoveloop door de bos sen en de duinen tussen Domburg en Oostkapelle. De start is om 14.00 uur bij het Biologisch Museum aan de Duinvlietweg. Deelnemers kunnen kiezen tussen de afstanden 3, 9 en 15 kilo meter. Deelnemers tot twaalf jaar betalen twee gulden vijftig, ouderen drie gulden vijftig. RUILEN - Verzamelaars van ansichtkaarten, postzegels, bankbiljetten, speldjes, telefoonkaarten, flippo's, boeken en modelauto's kunnen zaterdag 27 januari hun hart ophalen in De Vroone in Kapelle, want daar wordt die dag een grote ruil beurs gehouden, van 9.30 tot 16.00 uur. WOONSITUATIE - De werkgroep Welzijn Ouderen in Mid delburg Zuid houdt in de week van 29 januari een onderzoek naar de woonsituatie van mensen van zeventig jaar en ouder. Er worden enquêteformulieren verspreid waarop aangegeven kan worden wat men van de woning, de veiligheid en de voor zieningen in de wijk vindt. De formulieren worden verspreid in de volgende straten: Vreedenburg, Buitenruststraat, Mean derlaan, Amnestylaan, de Beiaard, Van de Perrestraat, Vrij landstraat, Statenlaan en Baljuwlaan. FLIPPO - In wijkcentrum Het Bolwerk aan de Lindeijerlaan 8 in Vlissingen wordt zaterdag 3 februari een Flippo-ruilbeurs gehouden. Van 13.30 tot 16.00 uur. DIA - 'De winter' en 'Sint Jan', dat zijn de onderwerpen die belicht worden tijdens de diamiddag die gehouden wordt op woensdag 31 januari in het Activiteiten Centrum aan de Bon- edijkestraat in Vlissingen. De aanvang is 14.00 uur en de kos ten bedragen 1,50. BINGO - Rood-Wit houdt vrijdag 26 januari om 20.00 uur een bingo-avond in de kantine van de VC Vlissingen aan de Irislaan in Vlissingen. De Doordouwers houden zaterdag 27 januari een bingo en een loterij in het clubgebouw van VTV aan het Baskensburgplein in Vlissingen. Het begint om 8 uur en de toegang is gratis. In Buurthuis De Paraplu aan de A.Go- gelweg in Vlissingen wordt donderdag 25 januari een bingo gehouden. De zaaldeuren gaan open om 19.30 en de balletjes rollen om acht uur. Het plan is om iedere vierde donderdag van de maand zo'n bingo-avond te houden. CONCERT - Zaterdag 27 januari geeft brassband Apollo een slagwerkconcert in zaal het Schuttershof in Domburg. Het optreden begint om 16.00 uur en is bedoeld ter promotie van het slagwerk. Grandpa Nick geeft zondag 28. januari een con cert in het Schuttershofcafé in Middelburg. Gastzangeres is Albertina Vergouwen die liederen van Tina Turner en Nina Si- mone op het repertoire heeft staan. De aanvang is 17.00 uur. PAAUWENBURG - Het wijkcomité Paauwenburg verga dert vanavond in het Open Hof aan de A. Gogelweg in Vlissin gen. Milieuvoorlichters van het MicMec Walcheren geven in formatie over het milieu in het dagelijks leven en aansluitend wordt het verslag 'milieu-onderzoek in de wijk Paauwenburg' besproken. De vergadering begint om 19.30 uur. SOEFI - 'Harmonie' is het onderwerp van de universele ere dienst die zondag 4 februari gehouden wordt in het pand aan de Breeweg 100 in Middelburg. De aanvang is 11.00 uur. HARTEZORG - De patiëntenvereniging Hartezorg houdt vrijdag 9 februari een praatmorgen over de problemen die mensen met hartziekten tegen kunnen komen. De bijeenkomst wordt gehouden in zaal 2 van de provinciale bibliotheek in Middelburg en begint om kwart over tien. VOLKSDANSEN - Ina Jobse is in Oost-Souburg begonnen met een volksdansgroep voor mensen van vijftig jaar en ouder. De lessen worden gegeven op donderdagmorgen van kwart voor elf tot twaalf uur in gebouw De Blazer aan de Ritthem- sestraat. Er is nog plaats voor nieuwe deelnemers. De eerste lessen zijn gratis. KLAVERJASSEN - Donderdag 30 januari is het weer prijs- klaverjassen in 'De Orangerie' aan de Koudekerkseweg in Vlissingen. De aanvang is 20.00 uur en de deelname bedraagt 2,50. ORIGAMI - Loes Schakel uit de Kruitmolenlaan in Middel burg begint bij voldoende deelname in februari met een aantal cursussen origami, voor beginners en gevorderden. De cursus sen bestaan uit acht lessen van twee uur en worden bij Loes aan huis gegeven. De kosten bedragen 95,00. GELOVEN - Vrijdag 26 januari is er om 20.00 uur een infor matie-avond van Klas 2000 in gebouw Berea aan de Wester- baan in Souburg. Er wordt dan aan scholieren vertelt wat christenen geloven. Klas 2000 is een initiatief van onder ande re Youth For Christ. ROMMELMARKT - In het Zuiderbaken aan de M. de la Pal- mastraat in Middelburg wordt zaterdag 3 februari van tien tot twaalf uur een kinderrommelmarkt gehouden. De entree be- draag een gulden voor personen die geen lid zijn van de wijk- vereniging. DUKE - Vrijdag 26 januari wordt van 17.00 tot 19.00 uur in café The Duke aan de Vlasmarkt 'Robbie Burns Day' gevierd. Op het programma staan muziek en gedichten van Paul, Bill en Willy. Battlefield Band op. McNeill begeleidt zich op viool, mando line, cister, bouzouki, gitar, concertina en draailier. Daar naast schrijft hij ook zijn tek sten zelf en vertelt hij tussen de songs door over 'The back of the north wind', over de Schot se emigratie door de eeuwen heen. Het optreden begint om 21.00 uur. Kaarten kosten 12,50. ge geboorte-, huwelijks- en over- j lijdensregisters van Middelburg, j Sint Laurens en Nieuw- en Sint Joosland ook de registers van Arnemuiden en Kleverskerke in zien. Het gaat hierbij om de akten van geboorte, huwelijk en overlijden uit de periode 1812-1857 van Kleverskerke en uit de periode 1811-1940 van Arnemuiden. Te vens zijn de Bevolkingsregisters van Arnemuiden over het tijdvak 1826-1921 raadpleegbaar. Aan een nadere toegang op de Mid delburgse bevolkingsregisters 1900-1937 wordt gewerkt. Een en ander vindt plaats in het ka der van de aanstaande samen voeging van Middelburg en Ar nemuiden. De overige archieven van Arnemuiden zullen vanaf 1997 raadpleegbaar zijn in het Middelburgse gemeente-archief. Brian McNeill OOST-SOUBURG De mul ti-instrumentalist Brian McN eill geeft zaterdag 27 januari een concert in Razzmatazz aan de Middelburgsestraat 113. McNeill is geboren en Falkirk in Schotland, in 1950. Als kind kreeg hij vioolles maar als tie ner vond hij de elektrische gi taar stukken interessanter. Toch pakte hij in 1969 de viool weer ter hand eh richtte hij de

Scheldebode | 1996 | | pagina 11