Kindertheaterkwartaal '96 in Borsele van start Silvester Nieuwjaarsconcert 'Wien Bleibt Wien' k'H St. Willibrord opent schoolbibliotheek ILMNIEUWS Films in 't Beest 'Schilderijen in oude glorie hersteld'-expo Neeltje Willemsen-Verbruggen hoopt donderdag de oudste (107) van Zeeland te zijn SCHELDEBODE VAN WOENSDAG 27 DECEMBER 1995 Goed uit Brammeke Oudste Meegemaakt Tuin In zaal drie van het Zeeuws Museum 313 HEINKENSZAND - Voor maar liefst de zevende keer organise ren de gezamenlijke jeugdsozen in de gemeente Borsele in sa menwerking met het B.O.S. (Borsels Orgaan voor Samenle vingsopbouw) een reeks kinder theatervoorstellingen onder de noemer 'Kindertheaterkwar taal Borsele'. Dit jaar verzorgt de Culturele Raad van Borsele een grandioze openingsweek en neemt ook de afsluitende voorstelling in 's- Heerenhoek voor haar reke ning. Het Kindertheaterkwar taal gaat in januari van start en duurt tot eind maart. De voor stellingen worden gegeven in verschillende dorpen van de ge meente Borsele. De eerste voorstelling is in het Dorpshuis van Nieuwdorp op dinsdag 2 januari. Het gezel schap Lieve Jan brengt 'Prik kels'. Slaap als een roos, Slaap als een roos. slaap als een roos van een reus. Reuzeke, Rozeke Zoetkoekdozeke. Het wordt een humoristische voorstelling waarin zang centraal staat. Versjes, verhaaltjes en gedicht jes worden afgewisseld met liedjes roepen een wereld op van verwondering, verbazing en onverzettelijkheid. Steeds weer duikt in het verhaal zon der lijn, de band tussen moeder en kind op. De voorstelling die om 14.30 uur begint duurt een uur. Dorpshuis Nieuwdorp, entree 5,00; leeftijd vanaf 4 jaar. Woensdag 3 januari in de Klomp te Ovezande. Martin Mens met 'Duizendschoon'. In een land hier ver vandaan zijn de mannen erg lelijk. De vrouwen niet. zij moeten een masker dragen, want lelijk zijn moet in een lelijk land. Als de oude koning sterft moet zijn zoon hem opvolgen. Door een speling in de natuur is de kroonprins echter wonder schoon. De verdorven ministers die de feitelijke macht in het land hebben, willen alles bij het oude houden, dus zeker geen mooie prins op de troon. Dan verschijnt de heldin van het verhaal: Prinses Duizend schoon. Zij breekt de macht van de ministers en maakt samen met de prins van Lelijkland een mooi land, waamiemand zijn gezicht hoeft te verbergen. 'Liefde maakt blind' zegt de prinses tegen haar prins, maar dat je een stuk bent is mooi meegenomen. De voorstelling die orrj 14.30 uur begint duurt een uur. De Klomp, Ovezande, entree 5,00; familievoorstelling vanaf 8 jaar. Donderdag 4 januari in dorps huis Vijverzicht, K'dijk met 'Plompverloren'. Anna en haar vriendje Plomp, een levensechte kikker gaan logeren bij oom. Oom woont in Onland, een moerasgebied met wuivend riet en waterpoelen vol kikkers. Op een nacht verdwijnt Plomp sa men met een wilde kikker in het moeras. Anna blijft alleen ach ter; plompverloren. Gelukkig is oom in de buurt. Plompverlore- nis een verhaal zonder taal, ver telt in heldere bewegingen en bijzonder kleurrijke beelden. De voorstelling begint om 14.30 uur en duurt een uur. Dorps huis Vijverzicht Borssele; en tree 5,-; leeftijd vanaf 4 jaar. Vrijdag 5 januari in De Stenge te Heinkenszand, De Meekers met 'Alfabetsoep'. Alfabetsoep is een aaneenschakeling van korte verhalen en overlappende verhoudingen, die allemaal een ding gemeen hebben: eten en voedsel. Een van de eerste din gen die we doen als we geboren worden is schreeuwen om melk. op verschillende wijze zet deze zelfde schreeuw zich voort in ons verdere leven tot aan het graf. Alfabetsoep wil ontdek ken wat je allemaal met voedsel kunt doen, van vrienden maken tot oorlog voeren. Van niets te eten hebben tot veel te veel heb ben. Van niet te krijgen wat je wilt tot iets te moeten eten wat je niet lust. Of, wat je allemaal kunt doen met spaghetti, en... wat doe ik als mijn hot dog in eens terug praat. De voorstelling begint om 14.30 uur en duurt een uur. De Stenge Heinkenszand; entree 5,-; alle leeftijden. 'De Vurssche' breekt alle records door Frank Boussen AXEL - Verzorgingstehuis De Vurssche in Axel breekt alle records. Op de bovenste afdeling wonen vijf oud jes die allemaal de drie kruisjes zijn gepasseerd. Een unicum voor de regio. Op 28 december hoopt mevrouw Willemsen-Verbruggen zelfs 107 jaar te worden. En laat ze daarmee dan ook meteen de oudste van de pro vincie worden. Als het even kan (wat overdreven) zouden ze in koor nog 'ouwe taaie, juppie juppie jee' zingen. Wat is nu het geheim van De Vurssche. Daar probeerden we ach ter te komen. Of er vandaag (donderdag) flink gefeest wordt is nog niet bekend volgens De Vurssche, want dat moet nog besproken worden met een familielid. En die is ook al tachtig. Vijf bewoners die de 100 gepas seerd zijn. Een unicum voor de regio dus. Ze hebben het er al lemaal prima naar de zin. Je kunt niet anders concluderen dan dat de bewoners er gemid deld heel oud worden. Danny Goossen is hun enthou siast afdelingshoofd. Door de bereidwilllige medewerking van hem en het dienstdoende personeel kreeg deze krant ex clusief vier van de vijf gezonde oudjes rond de tafel. Mevrouw Boeije wilde die drukte aan haar voorbij laten gaan. Mertilde Visser-Derks is op dit moment 101. Ze werd geboren in het Limburgse Venray. Ze is nog geweldig vitaal, alleen haar oren functioneren niet goed meer. Met behulp van een briefje kun je haar alles vragen. Als ze de vraag eenmaal door heeft, begint ze vlot te babbe len. Het is dan zelfs een pro bleem om er nog tussen te ko men. „Ja, ik ben een echte Peel- haas. Op zekere dag las ik in een advertentie dat iemand in Rotterdam een keukenmeisje zocht. Ik ging er op af en werd aangenomen. In Rotterdam kreeg ik verkering met iemand uit het loodswezen. Toen hij vuurtorenwachter in Breskens werd, verhuisden we naar Zeeuws-Vlaanderen. Nee, ik zou niet meer naar de Peel te rug willen." Elisabeth Blankert-van Wijck is eveneens 101 jaar. Wie haar voor het eerst ziet, schat ze ze ker 20 jaar jonger. Ze ziet er nog geweldig goed uit en kan alles nog prima verstaan en be grijpen. Ze werd in 1894 in Terneuzen geboren. Op haar 20e trouwde ze met de Axelse slager Blankert. „Ik woon dus al van mijn 20e in Axel. In moest al direct in de zaak gaan helpen. We hebben een zwaar leven gehad, met veel zorgen. Werken tot 's nachts één uur kwam vaak voor. Als mijn man bij een boer een varken ging slachten, moest ik de zaak al leen doen. Toen onze zoon de zaak overnam, verhuisden we naar de Singelweg. Hier heb ik tot vijf maanden geleden ge woond. Ik zorgde tot dan hele maal voor mezelf. Ik was het in De Vurssche snel gewend, ik heb het hier prima naar mijn zin. De verzorging is geweldig, ik heb zeker geen klagen." De 104-jarige Bram van de Vel de begint al ongeduldig te wor den. Hij heeft voor het gesprek speciaal zijn beste stropdas aangedaan. En de verzorgsters hebben hem tenslotte niet voor niets geleerd dat hij z'n duim omhoog moet steken als 'de krant' vraagt hoe het in De Vurssche is. Volgens zijn eigen zeggen zou hij eerst in Water vliet gewoond hebben „Daarna op de Kijkuit. Vanaf mijn zevende werkte ik met paarden. Ik was 45 jaar op de zelfde plek, in de Bosseblie. Ik werkte het liefst met paarden. Ik was ook nog opper, ik deed dat tot mijn 70ste jaar." Bram zit nu zo'n 10 jaar in De Vurssche en hij heeft er goed naar z'n zin. Hij is wel al 'een beetje doof'. Als we hem vragen of de zusters lief zijn, ant woordt hij: „De zusters zeggen 'die Van de Velde is een brave man. Die drinkt alleen 's zon dags een borreltje. Maar dat is voor de hoest." De oudste inwoonster van Zeeuws-Vlaanderen, dat is Neeltje Willemsen-Verbrug gen. Zij hoopt op 28 december maar liefst 107 jaar te worden. In het begin zat ze die 'vreemde man van de krant' argwanend aan te kijken, maar op het laatst wilde ze helemaal niet meer terug naar haar afdeling. Neeltje werd op 28 december 1888 in Othene geboren. „Ik werkte thuis en bij de boer. Ik kon goed schoonmaken. Ik woonde lang op de Baandijk, maar heb ook nog een tochtje op Hansweert gewoond. Toen mijn man op de tram ging wer ken, verhuisden we naar Axel. Ik heb altijd meegewerkt. Dat deed ik graag. Ik kon hard wer ken. Dat was het verzet voor de mens. Ik mag overal waar ik werkte terugkomen. Als de mensen content waren, omdat ik goed gewerkt had, dat vond ik leuk. Ik hield veel van die ren." Mevrouw Boeije is op dit mo ment 100 jaar en ze is liever niet bij het gesprek. Danny Goossen: „Ze is nogal op zich zelf. Al die drukte hoeft voor haar niet zo. Ze draagt nog steeds klederkracht en ze leest heel graag." Vijf mensen boven de honderd is voor De Vurssche een record. Danny Goossen, die hier twee jaar als afdelingshoofd werkt, stelt dat de gemiddelde leeftijd natuurlijk flink hoog ligt. „We hebben op dit moment 107 bewoners. De meesten komen binnen als ze zo'n 80 jaar oud zijn. De gemiddelde leeftijd ligt tegen de negentig. Twee of drie boven de honderd komt wel eens voor, maar zoals nu, dat is een unicum." Met z'n allen hebben ze natuur lijk in al die jaren veel meege maakt. Mertilde Visser-Derks had vijf kinderen. „Een is er al dood. Een dochter woont in Londen en ik heb ook kleinkin deren in Nieuw-Zeeland en in Amerika. Die komen niet alle dagen op bezoek. Zelf ben ik vroeger wel eens bij m'n doch ter in Londen geweest, maar naar Nieuw-Zeeland dat is te ver". Voor Bram van de Velde is het niet meer bij te houden hoeveel kinderen hij heeft. „Ik geloof van zeven!" „Is dat echt waar Bram?", vraagt Danny Goossen, „want dat komt in de krant hoor!" Wat in ieder geval wel waar is, is het feit dat de kleinzoon van mevrouw Willemsen met de kleindochter van mevrouw Blankert getrouwd is. „Ja, we zijn nog een beetje familie, lacht Elisabeth Blankert. Bram van de Velde en Elisabeth Blankert kenden elkaar trou wens ook al langer. „Bram deed toen ik in de Singel woonde altijd mijn tuin," ver telt mevrouw Blankert trots. Het mooiste moment in het le ven van Mertilde Visser was de dag dat haar oudste dochter geboren werd. Elisabeth Blan kert laat met gepaste trots de foto's zien die gemaakt zijn op de dag dat ze 100 jaar werd. „Ja, 100 jaar, dat is heel wat. Ik "S* li V i - GOES - De Zeelandhallen worden op vrijdag 29 december omgetoverd in het Wenen van rond de eeuwisseling. In die romantische sfeer, waar de echte Weense tractaties niet zullen ontbreken, kan het publiek genieten van het schitterende klankrijke 'Wien Bleibt Wien', het Silvester evenement waar maar liefst tweehonderd mensen aan meewerken. Aanvang van het concert 20.15 uur, maar het publiek is al vanaf 19.00 uur welkom. Muziek rond de jaarwisseling, een Weens operette-feest. Voor de negende maal brengt Laszló Maklary, een orkestleider met Weense charme en Hongaars temperament, met Hongaars tempe rament, met zijn Strauss Orkest Boedapest een meeslepend concert. Een lust voor oog en oor. Een vijftigtal internationale solisten waaronder Marco Bakker, zingen de mooiste melodieën van Strauss en Stolz, Schrammel en Kalman, Offenbach en al die andere populaire operette-compo nisten. De wereldberoemde walsen, de polka, de galop: ze worden gezongen en gedanst zoasl dat ■al on de 'Der Alte Kaiser' een traditie was. GOES - Na maandenlange voorbereiding werd onlangs de schoolbibliotheek van het St. Willibrordcollege feestelijk ge opend. Rector Van der Knaap liet in zijn speech de ontstaans geschiedenis van de bibliotheek de revue passeren. Heel lang was het op deze school de ge woonte dat de secties elk in hun eigen lokaal boeken beheerden en uitleenden. Onderwijskundi ge ontwikkelingen als 'basis vorming' en 'tweede fase' heb ben er toe geleid dat er nadruk kelijk behoefte ontstond aan een centrale ruimte. In een zeer cen traal punt in de school hebben de leerlingen nu hun studieruimte en kunnen literatuur boeken lenen voor hun boekenlijst voor nederlands en vreemde talen. Daarnaast is er een redelijke verzame ling secindaire li teratuur. Met name voor de vakken als natuurkunde, bio logie en aardrijks kunde. Door invoe ring van de basis vorming is de be hoefte aan litera tuur verbreed. Als straks de twee de fase wordt doorgevoerd, een onderwij skundige vernieuwing in de bovenbouw havo en vwo, moeten de leerlingen zelf standig studeren. Er is dan be hoefte aan een studiehuis. De school ziet de opening van de schoolbibliotheek als een goede stap in die richting. Aan de opening werd een fees telijk tintje gegeven door de onthulling van een foto, ge maakt door mevrouw J. Car- don, de beheerster van de bibli otheek. Op de foto zijn Tibet aanse monniken in debat te zien. Eén van- deze monniken vertoont een prachtige glim lach. De foto werd door conrec tor R. Rijkschroeff in verband gebracht met het gedicht 'Het vrolijke leren' van Hieronymus van Alphen. Op zoek naar wijs heid moet je ook kunnen relati veren: mijn spelen is leren, mijn leren is spelen. Tot slot was het woord aan Danker Geene, leerling 5 vwo. Als computerspecialist heeft hij de directie en overig personeel met raad en daad bijgestaan bij het maken van de juiste keuzes omtrent automatisering in de bibliotheek. In de toekomst wordt gezocht naar de moge lijkheid van verdere samenwer king tussen de Openbare Bibli otheek en de schoolbibliotheek. rr,. V.l.n.r. Bram van de Velde (104), Mertilde Visser-Derks (101), Elisabeth Blankert-Van Wijck (101) en Neeltje Willemsen-Verbruggen, zij hoopt deze week 107 jaar te worden. Mevrouw Boeije (100) ontbreekt op de foto. FOTO ERIK OSSEWAARDE maakte twee oorlogen mee. Dat was een arme tijd. De mensen sliepen in de kelder op strozak ken, gedekt met balen. Ze durf den niet naar buiten te komen. Wij, als slager, konden natuur lijk voor ons zelf zorgen. Ik weet ook nog goed dat de eerste auto kwam. De veearts reed daarmee. Het was een grijze. Voor ons was dat toen een kar zonder paard." „Hun kinderen zijn natuurlijk ook niet meer van de jongsten," verduidelijkt Goossen. „Die zijn vaak al bij de tachtig. Dat is soms best wel eens een pro bleem. Die kun je meestal niet zo maar zonder problemen op roepen als één van de ouderen hier ziek is. In het begin schat te ik dat wel eens verkeerd in". Als eind 1998 de nieuwbouw- plannen gerealiseerd zijn, kun nen we nog meer van deze men sen opvangen. We krijgen str aks ruimte voor 75 mensen in het verzorgingstehuis en er ko men 60 plaatsen voor de ver- pleegafdeling." Donderdag 28 december, Pris- cilla Queen of the Desert. De drie showgirls Felicia, Mitzi en Bemadette (twee travestie ten en één transsexueel) uit Sydney zijn het leven in de gro te stad beu. Je kunt er welis waar alles doen wat je wilt en je kunt iedereen zijn die je wilt, maar... je valt niet op. En dat is nu juist wat de drie dames wil len. Ze besluiten de uitnodiging voor een optreden in een hotel in Alice Springs aan te nemen. Ze kopen een oude bus om de reis naar die stad midden in de woestijn te maken. Het wordt een avontuurlijke reis, die tal van komische, bizarre en soms ook gevaarlijke momenten op levert. Deze film - vol muziek van Verdi tot Abba - maakt zijn motto volledig waar: 'It's not easy to be a drag queen in the outback.' Australië, 1994, 102 min.; Re gie: Stephan Eliot ("Frauds"). Met o.a.: Terence Stamp, Hugo Weaving en Bill Hunter. Zaterdag 30 december, Hea venly Creatures. Nieuw Zeeland 1952. De non chalante, intelligente Pauline Parker (Melanie Lynskey) groeit op in het nogal saaie plaatsje Christchurch. Op de middelbare school raakt ze be vriend met een nieuwkomer: de mooie en charmante Engelse Juliet Hulme (Kate Winslet). Juliet is scherp van geest en niet op haar mondje gevallen. Ei genschappen die Pauline helaas mist. De twee meisjes worden onafscheidelijke vriendinnen. Wanneer Pauline met Kerst een dagboek krijgt, vertrouwt zij daar vanaf dat moment al haar gevoelens aan toe. Ook Juliet ontdekt deze passie. Met het schrijven van steeds meer ver halen, scheppen zij hun eigen bizarre fantasiewereld, door Jackson in de film schitterend verbeeld. Juliet voelt zich teleurgesteld in haar ouders: als ze moet kuren voor tuberculose, maken haar ouders toch een al vastgestelde reis naar Engeland, haar moe der blijkt een minnaar te héb ben. Ouders zijn verdacht. Dus: als Paulines moeder (gesteund door de ouders van Juliet) de wel zeer intense vriendschap tussen de twee meisjes - overi gens tevergeefs - probeert te ontmoedigen, groeit het wan trouwen. Dat alles komt tot een uitbars ting als de ouders van Juliet be sluiten haar voor haar gezond heid naar Zuid-Afrika te stu- ren. Pauline kan niet zomaar afscheid nemen van haar harts vriendin. In hun scheefgegroei de verbeelding zien zij maar één uitweg... Een boeiende, knappe verfil ming van een waar gebeurd verhaal. Nieuw Zeeland, 1994, 98 min.; Regie: Peter Jackson. Met o.a.: Melanie Lynskey en Kate Winslet. Woensdag 27 december, Once Were Warriors. Once Were Warriors is een fa miliedrama, dat zich afspeelt in een arm Maori-gezin in een voorstad van Auckland. Beth, moeder van vijf kinderen, is ge trouwd met de gespierde drink ebroer Jake. Zoals zovelen van de geassimileerde Maori's is hij werkloos. De situatie voor deze van hun wortels losgerukte mensen is uitzichtloos. Beth houdt met ui terste inspanning het gezin met de al grote en nog kleine kinde ren bij elkaar. Door haar sterke karakter botst ze regelmatig met Jake; een hardhandige af rammeling is dan haar deel. Wat een draak van een film had kunnen worden, werd een inte ger en genuanceerd verhaal, met geloofwaardige rollen. Zonder sensatie en in heldere lijnen verteld, vastgelegd in bij zondere (aarde-)kleuren. Niet zonder reden winnaar van de publieksprijs op het Rotter dams Filmfestival '95. Nieuw Zeeland, 1994, 99 min.; Regie: Lee Tamahori. Met o.a.: Rena Owen en Te- muera Morrison. Rector F. van der Knaap tijdens de opening van de schoolbibliotheek van het St. Willibrordcollege. MIDDELBURG - In zaal drie van het Zeeuws Museum is tot en met 14 april de expositie 'Schilderijen in oude glorie her steld' te zien. Er zijn zes schil derijen tentoongesteld die het afgelopen jaar in 'oude glorie' zijn hersteld. Het museum laat met deze presentatie van de 'in oude glorie herstelde' schilde rijen zien hoe bijzonder en noodzakelijk het werk van de schilderijenrestaurator is. Er is een Deltaplan voor Cultuurbe houd opgesteld om de belang rijkste schilderijen uit de col lectie te laten conserveren. De conserveringen en restau raties zijn gedaan door me vrouw W. Werkhoven uit Am sterdam. Elke restauratie moet 'omkeerbaar' zijn. Dit betekent dat men de restauratie onge daan kan maken. Een restau rator maakt dan ook een con servatie- of restauratierapport waarin precies wordt aangege ven welke materialen zijn ge bruikt en welke handelingen zijn verricht. Op de tentoonstelling is heel goed het verschil te zien tussen een schilderij dat nog niet is geconserveerd en en een schil derij dat is gerestaureerd. Naast de zes gerestaureerde is er een zevende schilderij te zien dat nog behandeld moet worden. Dit is een portret van Janneke den Looper uit 1627. Vooral na de bezichtiging van dit schilderij moet het de ten toonstellingbezoeker duidelijk zijn hoe veelzijdig het werken aan behoud en beheer van de schilderijencollectie is. Foto's laten de verschillende stadia van conservering zien. Op tekstpanelen is de 'toe standbeschrijving' van het schilderij weergegeven. Deze toestandbeschrijving geeft aan wat de conditie van het schil derij is. Is het beschadigd of is er iets anders mee aan de hand? De bezoeker wordt uitgelegd hoe een restaurator loslatende paneeldelen van een zeventien- de-eeuws portret aan elkaar bevestigt. Hiervoor is bijvoor beeld een speciale lijminstalla- tie gebouwd waarmee het pa neel tegen de andere paneelde len kan worden geklemd. Wat in restauratietermen 'bedoe ken' heet, is een ingewikkeld procédé waarin loslatende verflagen op de ondergrond van het schilderij opnieuw worden gehecht. Hiervoor wordt een steundoek op de achterkant aangebracht. Behalve de tand des tijds leidt soms ook een veranderd mode beeld tot een ingreep. Op een achttiende-eeuws familiepor tret vervaardigd door de schil der Arnold Houbraken bleek dat de oorspronkelijke pruik van de man was overschilderd. Bij het schilderij Les Arbres van Lodewijk Schelfhout is een oude scheur in het doek hersteld door het inzetten van linnen vezeltjes. Op een ander schilderij ontdekte de restau rator een signatuur op het schilderij dat jarenlang achter de dikke ondoorzichtige ver nislaag was verborgen. Een van de gerestaureerde schilderijen is het 'Portret van Maria van Roubergen' Dit ze- ventiende-eeuwse schilderij kreeg het museum op 24 no vember in bruikleen van de fa milie Lambrechtsen-Kamer- ling. Hiermee keert het portret terug naar haar historische plaats op Walcheren. Het schilderij wordt enkele maan den in de entreehal van het museum gepresenteerd. Maria van Roubergen leefde van 1600 tot 1662. Zij was gehuwd met Nicolaas Honigh (Veere 1590- 1655), burgemeester in Vlissin- gen en gecommitteerde van de Rekenkamer Zeeland. Het echtpaar, Maria van Rou bergen en Nicolaas Honigh, bewoonde de buitenplaats Steenhove. Maria van Rouber gen erfde de buitenplaats van haar familie. Steenhove lag net buiten Middelburg, voorbij Slot Ter Hooge, richting Kou- dekerke. Volgens de overleve ring zou het portret op het landgoed Steenhove hebben gehangen. Een portret van Ni- colaes Honigh was het pen dant. Van dit portret is bekend dat het was geschilderd door de zeventiende-eeuwse schil der Michiel Jansz van Miere- velt (Delft, 1567-1641). Helaas is dit verloren gegaan. Het Zeeuws Museum is reeds in het bezit van een portret van hun zoon Johan Honigh (1629- 1692) gemaakt door J. Mijtens (1614-1670). In samenwerking met de fami lie Lambrechtsen-Kamerling heeft het Zeeuws Museum het portret van Maria van Rouber gen laten restaureren door Martin Bijl uit Alkmaar. Mar tin Bijl restaureerde eveneens het Vanitas-stilleven (1688) van de schilder Coorte. Dit schilderij is in de zeventiende- eeuwse zaal van het Zeeuws Museum te bezichtigen. Deze week werken de mu seummedewerkers onder bege leiding van de conservator van het Zeeuws Museum, mevrouw H.P.S.M. van den Donk en de restaurator, mevrouw W. Werkhoven aan het overbren gen van het zeventiende-eeuw- se schilderij van de Arnemuid- se schilder Dirck van Deelen naar het Zeeuws Museum. Dit schilderij is in het bezit van de Godshuizen Middelburg en in bruikleen gegeven aan het mu seum. In 1996 wordt dit schil derij tentoongesteld in één van de zalen van het Zeeuws Muse- i

Scheldebode | 1995 | | pagina 13