EH* X Vs BAAN BELICHT Keukenspecialist secretaresse DE SCHELDEBODE Werkt Hoechst Vlissingen heeft toekomst voor een chemisch technoloog (ir/ing) met ervaring in een produktiebedrijf Fabricagechef m/v) Hoechst Keukenspecialist Rieser Kansen in tijdelijk werk werkplaatsen Walcheren Luchtmacht en landmacht werven ook via arbeidsbureau Pianostemmer ->r randstad uitzendbureau uitzendbureau SCHELDEBODE VAN WOENSDAG 20 DECEMBER 1995 302 door Arbev ARBEID 1BUREAU Naam: Joost van Hartevelt Leeftijd: 40 jaar Opleiding: Meisterschule Beroep: Pianostemmer Wij zijn een bedrijf dat zorg draagt voor het instal leren van keukens en het confectioneren van aan- rechtbladen. Wegens uitbreiding zijn wij op zoek naar een: Wij denken aan een jong en energiek iemand voor alle voorkomende werkzaamheden op kan toor. Zij die enige ervaring met een computer hebben en in bezit zijn van een rijbewijs hebben de voor keur. Sollicitaties bij voorkeur schriftelijk of persoonlijk na telef. afspraak. De Poort 77 4411 PB Rilland Tel.: 0113-552755 Boekhoudkundig medewerker m/v Medewerker magazijn m/v Aluminium lasser m/v Metaalbewerker m/v Ziekenverzorgenden/ Verpleegkundigen m/v mm Kelners/serveersters Procesoperators Havenwerkers ds,oon«»™Ze Landelijk verwacht de Koninklijke Luchtmacht op jaarbasis meerdan duizend nieuwe mensen nodig te hebben. Bij de landmacht ligt dit aantal zelfs op 5.400 nieuwe mensen. Voorlichtingscampagnes via scholen leverden te weinig kandidaten op. Daarom is besloten samenwerking te zoeken met de arbeidsbureaus. Deze hebben jmmers een groot bereik onder alle werkzoe kenden. Sinds vorig jaar is er in alle Zeeuwse arbeids bureaus dan ook een paneel te vinden met vacatures bij de Landmacht, de Luchtmacht, de Lucht Mobiele Bri gade en ook de Marechaussee. Een vaste medewerker van het arbeidsbureau verstrekt de eerste informatie over functies en opleidingseisen. Vrouwen en allochto nen krijgen extra aandacht. Vervolgens verzorgt de be trokken organisatie de verdere voorlichting en sollicitatie-procedure. Ondersteunend personeel Veel vacatures ontstaan door de afschaffing van de dienstplicht. Behalve aan militairen is er vooral be hoefte aan ondersteunend personeel. De werving spitst zich toe op functies voor lbo of mavo-gediplomeerden, zoals chauffeurs, bewakers, magazijnkrachten en hore- capersoneel. Het gaat met name om jonge mensen. Ge boden wordt een contract voor 2,5 jaar als BBT (Be roeps Bepaalde Tijd). Deze BBT'ers zullen na afschaf fing van de opkomstplicht als vrijwillig militair de dienstplichtige gaan vervangen. Naast het nodige fol dermateriaal bestaat de voorlichting door Land en Luchtmacht ook uit het aanbieden van een snuffelstage van enkele dagen op een kazerne. Op die manier krij gen belangstellenden een indruk van de goede leef- en werkomstandigheden die het Nederlandse leger jonge ren te bieden heeft. Bijvoorbeeld: een gedegen vakop leiding die ook van waarde is in de burgermaatschappij, legering dicht bij huis en de nodige privacy. Kamers be schikken over sanitaire voorzieningen en een keuken om zelf een hapje klaar te maken. Geluidsinstallatie en televisie zijn toegestaan. Vroeger was er een duidelijke scheiding van de beroe pen. Je was of pianoreparateur, of pianostemmer. "Ei genlijk was het maar een half beroep.In de twintiger ja ren kostte een vent niks en betaalde je veel geld voor hetmateriaal." Nu is dat andersom en de weinige pia- niowerkplaatsen die nogbestaan zijn veel kleiner ge worden. Joost van Hartevelt begon twintig jaargeleden als leerlingreparateur. Gaande weg leerde hij beetje bij beetje hetpianostemmen. Als je zes jaar verder bent dan weet je ook wat, kreeg Joostvan de senior piano bouwers te horen. "Ga toch gauw weg, dacht ik, zo- langgaat dat niet duren. Het heeft geen zes jaar ge duurd maar je bent toch tweejaar verder voor je binnen een uur een piano goed kunt stemmen." Stemmenis een kwestie van gehoor. Het stemapparaat is alleen ter controle. "Er is ooitafgesproken de Al te gebruiken als maatstaf. Zodat iemand met een toeterook bij de buren kan spelen." Onenigheid tussen pianostemmer en pia- nistheefl Joost nog niet meegemaakt. "Wel wat betreft de klank, die heelpersoonlijk is. Het komt een enkele keer voor dat iemand bepaalde wensenheeft. Maar je bent zo getraind dat je het over algemeen beter hoort dan depianist." Voor iemand met een absoluut gehoor is dit beroep niet weggelegd.Piano's worden eigenlijk vals gestemd in zwevende en kwinten en kwarten.Bach was de eerste die een muziekstuk componeerde in deze stemming. Datgeeft wel eens conflicten met strijkers. "Strijkers zijn zeikers zeggen ze weieens. Deze instru menten worden gestemd in strakke kwinten en kwarten eneen violist of cellist hoort wei dat een piano 'vals' ge stemd is. Maar wijmoeten wel zwevend stemmen om dat je anders muzikaaltechnisch gezien nietuitkomt met de stemming."Binnen een half jaar kan iemand geleerd worden waar naar te luisteren bijhet stemmen. Het moeilijkste van pianostemmen is het beheersen van hetgereedschap. de stemhamer. Een soort dopsleutel op een houten steelwaarmee de snaren strakker of los ser worden gezet. "Het werken met diestemhamer moet routine worden zodat je binnen een uur een piano kuntstemmen en zeker vier maanden goed blijft gestemd."Naast stemmen repareert Joost ook piano's. Hij volgde in Duitsland deMcisterschule en mag zich als enige in Zeeland Klavierbaumeister noemen. PERSO Voor een accountantskantoor in Middelharnis zijn wij op zoek naar een gemotiveerde kandidaat met een afgeronde SPD- opleiding, aangevuld met minimaal twee jaar ervaring in het opstellen van jaarrekeningen. De werkzaamheden duren één tot drie maanden, met ingang van januari 1996. Voldoet u aan bovenstaande eisen, kom dan snel langs voor meer informatie. Informatie bij Petra de Ruyter, tel. (0187) 48 70 99, Middelharnis, Oostdijk 2. Zit je regelmatig achter de computer? Heb je altijd je zaakjes op orde? En ben je ook nog een beetje technisch? Dan wordt het hoog tijd dat wij een afspraak maken! Wij zoeken nl. een kandidaat zoals jij, bij voorkeur niet ouder dan 20 jaar die voor lange tijd bij een technisch bedrijf in Goes wil werken. Reageer snel! Informatie bij Rinke Steutel, tel. (0113) 23 16 00, Goes, Piet Heinstraat 2b. Voor een relatie in Vlissingen zijn wij met spoed op zoek naar ervaren (MIG) aluminiumlassers. Het gaat hoofdzakelijk om hoeklassen van 4-5 mm dik aluminium. De werkzaamheden duren 2 maanden. Bent u beschikbaar en bezit u de gevraagde ervaring, neem dan zo snel mogelijk contact op met onze vestiging. Informatie bij Michel Staat, tel. (01184) 1 00 51, Vlissingen, Badhuisstraat 50. Voor een bedrijf in Zierikzee zijn wij met spoed op zoek naar een metaalbewerker. Kunt u zelfstandig werken en heeft u ervaring met centerdraaien, frezen en boren, dan kunt u per direct voor enkele weken aan de slag. Informatie bij Jaccobine Hak, tel. (01110) 1 70 00, Zierikzee, Lange Nobelstraat 5. Op Walcheren hebben wij regelmatig werk voor ziekenverzor genden. De verschillende diensten kunnen makkelijk gecombi neerd worden met een eventuele andere baan die u heeft. Wij houden rekening met uw beschikbaarheid. Ook als u nog in opleiding bent, kunt u reageren. Neem snel contact met ons op! Informatie bij Gina Hindriks, tel. (0118) 61 65 65, Middelburg, Varkensmarkt 4-6. Wij zijn een werkvoor zieningsschap dat de Wet Sociale Werk voorziening uitvoert op Walcheren en bie den werk aan onge veer 500 medewer kers in een industrieel bedrijf, groenbedrijf, bouwbedrijf en kwe kerij. Een bedrijfsmatig ver antwoord beleid ge richt op de bevorde ring van de arbeids geschiktheid, is de kern van onze activi teiten. Binnen ons industrieel werkverband hebben wij een tweetal functies vacant. Wij roepen kandidaten op voor de functie van: MEEWERKEND VOORMAN IN DE AFDELING MACHINALE HOUTBEWERKING en MEEWERKEND VOORMAN IN EEN MONTAGE-AFDELING Voorwaarde is dat u behoort tot de in de Wet Sociale Werk voorziening omschreven personenkring. Dit houdt in dat het vinden van een baan in het bedrijfsleven, als gevolg van fysieke of psychische beperkingen, vrijwel uit gesloten is. Nadere informatie over beide functies kunt u dagelijks van 08.30-10.00 uur inwinnen bij mevrouw J.F. Verkerk, bedrijfsmaatschappelijk werkster, telefoon: 0118-633040. Een schriftelijke sollicitatie kunt u richten binnen 2 weken na verschijnen van deze adver- la tentie aan de directie van Werkplaatsen Walcheren, Postbus 280, 4330 AG Middelburg, s II J=l Wilt u meer informatie over deze opvallende pagina of advertentie-ruimte voor de volgende uitgave reserveren? Wij staan u graag te woord! tnnmtmËU'Mt a Wm Voor een relatie in Domburg zoeken wij regelmatig, maar met name gedurende de feestdagen, gemotiveerd bedienend personeel. Informatie bij Christel Holtkamp 0118-629658. Voor een chemiebedrijf te Vlissingen-Oost zijn wij regelmatig op zoek naar operators in bezit van VAPRO-A.B og gelijkwaardige opleiding. Informatie bij Rob Borsje 0118-629658. Ben je niet bang om hard aan te pakken, vroeg op te staan en lekker te verdienen, bel dan eens naar 0118-415059 en vraag Solange Volwerk om meer informatie. Tencef mm Lange Geere 12, 4331 LX Middelburg. Tel. 0118-629658 St. Jacobsstraat 16a, 4381 EL Vlissingen. Tel. 0118-415059 Westwal 7, 4461 CM Goes. Tel. 0113-230976 Hoechst Holland N.V. is een dochter van Hoechst A.G. één van 's werelds grootste chemisch farmaceutische bedrijven met vestigingen in 120 lan den, waar ca. 165.000 mensen wer ken aan de toekomst. Kenmerkend voor het concern is enerzijds het ster ke streven naar continuïteit en ander zijds de durf om te investeren in nieu we ideeën en ontwikkelingen. Een mentaliteit die u ook bij Hoechst Holland aantreft. Hoechst Vlissingen is een modern chemisch bedrijf waar ruim 900 medewetkers direct of indirect betrokken zijn bij de produktic van grondstoffen en halffabrikaten: Fosfor en fosforprodukten (voor o.a. reini gingsmiddelen en levensmiddelen), DMT (voor o.a. Trevira, foto- en filmmateriaal en audio-, video- en computerbanden), TAED (voor was middelen) en Alkaansulfonaat (voor vloeibare was- en schuurmiddelen). Onze organisatie hecht een groot belang aan een zorgvuldig beleid op het gebied van Veiligheid, Milieu en Sociale Zaken. Momenteel bevindt een Total Quality Managementproject zich in de invoeringsfase. De produktie binnen de Business Unit Fosfor vindt plaats in vier fabrieken. Voor één van die fabrieken zoeken wij een Na een inwerkperiode draagt u zorg voor het optimaal ver lopen van de produktie en de daarmee samenhangende acti viteiten. U geeft leiding aan vijf wachtchefs en rapporteert aan de bedrijfsleider. Bij.afwe zigheid vervangt u laatstge noemde. U werkt nauw samen met de diverse units binnen het bedrijf. Hieronder vallen de Technische Dienst voor wat betreft de dagelijkse onderhouds- en reparatie- werkzaamheden, en de afde lingen Kwaliteit, Veiligheid en Milieu, Logistiek en Personeel Organisatie. Wij zoeken een technoloog met ongeveer vijf jaar leiding gevende ervaring in een pro duktiebedrijf die op korte ter mijn bovenomschreven ver antwoordelijkheid op zich kan nemen. Bij voorkeur ervaring met ISO 9000 kwaliteitssystemen. Op termijn bestaan door groeimogelijkheden in ons concern. Informatie en soilicitatie: Spreekt deze functie u aan, richt u zich dan schriftelijk binnen 14 dagen tot de heer Drs. L. Rienstra, afdeling Personeel Organisatie. Voor nadere informatie over deze functie kunt u tijdens kantooruren contact opne men met de heer Ir. J. van den Berg, bedrijfsleider van de fosfor- zuur- en fosfatenfabriek, tel.nr. 0113-689628 of de heer Drs. L. Rienstra, tel.nr. 0113-689612. Hoechst Holland N.V., Postbus 65, 4380 AB Vlissingen.

Scheldebode | 1995 | | pagina 2