Kerstconcert Vlissingse Oratorium Vereniging Winnaars Leids Cabaret Festival in schouwburg Kerstdiner bij Majoraat Muzikaal kerstdiner Kloveniersdoelen Statenpraat Mest Gehandicapten krijgen eigen bijdrage terug Swingend de kerstdagen in met Madeline Bell AKTIE ZUINIG STOKEN Wetlandwachten signaleren bedreigingen vogelgebieden Een avondje uit via de VW SCHELDEBODE VAN WOENSDAG 20 DECEMBER 1995 Hofcomponist Talent Activiteitenkrant Door Mr. C.M. de Graaf, Statenlid VLISSINGEN De Vlissingse Oratorium Vereni ging geeft op zaterdag 23 december een kerstconcert in de R.K. kerk aan de Singel. Op het programma staan werken van Georg Friedrich Handel en Wolf gang Amadeus Mozart. Het koor wordt begeleid door het Randstedelijk Begeleidingsorkest. Als solisten tre den op Ellen Schuring (sopraan), Corrie Pronk (alt-mezzo), Philip Curtis (tenor) en Ira Spaulding (bas-bariton). Tijn van Eijk bespeelt het orgel. Het concert staat onder leiding van dirigent Henk Harin- ck. Het concert begint om 20.00 uur. De toegangsprijs bedraagt 20,00, inclusief programma/tekstboekje. Donateurs en pashouders betalen 15,00. Voor de pauze wordt een deel Weer terug in Hannover vraagt van de Messiah uitgevoerd, het beroemdste oratorium van Ge org Friedrich Handel (1685-1759). De componist werd geboren in Duitsland, waar zijn vader heelmeester was in dienst van de Keurvorst van Brandenburg. Hij studeer de bij de organist Friedrich Wilhelm Zachau en werkte daarna van 1703 tot 1706 als tweede violist en clavecinist bij de Opera in Hamburg. Daar schrijft hij ook zijn eerste ope ra's. In 1706 vertrekt hij naar Italië voor verdere studie. Hij blijft er vier jaar en leert de componisten Allessandro en Domenico Scrlatti kennen, als ook Benedetto Marcello, Ar- cangelo Corelli en Antonio Vi valdi kennen. Er vindt in zijn werk een versmelting plaats van Duitse en Italiaanse com- poneerkunst. Handels opera's oogsten in Italië veel succes en in 1710 wordt benoemd tot hof- kapelmeester in Hannover. Hij blijft er niet lang, maar reist al in hetzelfde jaar naar Londen zonder hiervoor aan de Keur vorst toestemming te vragen. hij meteen weer verlof om op nieuw naar Londen te gaan. Het bevalt hem kennelijk zo goed in de Engelse hoofdstad, dat hij zijn verlofperiode over schrijdt. In 1714 overlijdt de Engelse Koningin Anne. De Keurvorst van Hannover volgt haar op en komt als Koning GEorge I naar Engeland. Handel wordt be noemd tot hofcomponist. Ba- halve opera s in de Italiaanse stijl, schrijft hij nu ook orkestmuziek, ant hems, clavecimbelsuites, orgel concerten en oratoria met En gelse tekstern. Als het succes van de Italiaanse opera einde lijk begint te tanen, wijdt Han del zich vanaf 1740 vrijwel ge heel aan het componeren van oratoria. In 1741 schrijft hij in drie weken het oratorium The Mes siah. Het is schitterende mu ziek op een bloemlezing van teksten uit het Oude en Nieuwe De Bloeiende Maagden zijn ook present op het cabaretfeest in de schouwburg. FOTO ADRIE KOUWENBERG weten de dames hun 'mannetje' te staan. De Bloeiende Maagden zijn: Minou Bosua, Anemoon Langenhoff en Ingrid Wender. 'Moeders houdt uw zonen bin nen is alles wat zij over hun programma kwijt willen. Zaterdag 23 december - Stad- schouwburg Middelburg - aan vang 20.30 uur Kaarten a 17.50 (voor kor tingspassen 12.50) zijn in voorverkoop verkrijgbaar aan het theater, tel. (0118) 611500. MIDDELBURG In februari jongstleden beleefde het toon aangevende Leids Cabaret Fes tival haar zeventiende editie. Een festival dat in de loop der tijd grote namen heeft voortge bracht. Geen wonder dat de he le Nederlandse theaterwereld elke jaar weer naar Leiden trekt om daar mogelijk getuige te zijn van de ontdekking van een nieuwe Finkers, Liberg of Kaandorp. Dit jaar voorzag de jury het festival van het predi kaat 'hoge kwaliteit'. En daar konden de programmeurs van de Stadsschouwburg Middel burg zich volledig in vinden. Vandaar dat besloten werd op cabaretgebied een nieuw on derdeel aan het theaterpro gramma toe te voegen: op één avond zowel de winnaar van de juryprijs als de winnaar van de publieksprijs. Tot de eerste categorie behoort Mare Scheepmaker, een vast lid van de Comedy Train. 'Uitzon derling' is zijn eerste solopro gramma. Marc is een droog stoppel eersteklas. Dit in tegen stelling tot de drie dames van De Bloeiende Maagden. Hun programma 'De Afrekening' is ongepolijst en recht voor z'n raap, ]*-uw en ongeremd. Zowel als eAsemble als individueel De Engelse tenor Philip Curtiss is een van de solisten die meewerkt aan het kerstconcert van de Vlissingse Oratorium Vereniging Testament. Het eerste deel be gint met een sinfonia, lang zaam en gedragen, gevolgd door een markant opgebouwde fuga. Daarmee wil de compo nist de toestand van demens- heid weergenen vóór de komst van Christus. Het volk leeft in duisternis en kan zich slechts vastklampen aan het geloof in de vervulling van het woord van de profeten. In het tweede deel wordt het lijden en sterven van Christus beschreven, met als doel de verlossing van de mensheid en de verbreiding van het Evangelie onder de hei denen. Dit deel besluit met het beroemde Hallelujah-koor. Toen het werk voor het eerst werd uitgevoerd in Dublin in 1742, was de Engelse koning, inmiddels was dat George II, zo onder de indruk dat hij na het Hallelujah-koor opstond. Ver volgens kwam het hele publiek overeind, een gebruik dat nu nog voortleeft. Het derde deel belicht de, verdiensten van Christus lieden voor allen die in hem gelden en geeft een toe komstbeeld van het Laatste oordeel en van de eeuweige za ligheid Handel shrijft nog een hele reeks van orgatoria, waar onder Samson en Judas Macca- baeus. In 1572 dicteert de in middels blind geworden com ponist zijn laatste oratorium Japhta. Na een tijd van grote neerslachtigheid wint zijn energie het weer en begint hij zijn orgelconcerten uit het hoofd te leren en uit te voeren. Op 14 april 159 overlijdt hij nog onverwacht. Hij wordt be graven in de Westminster Ab bey in Londen, waar zijn graf steen nog te zien is in The Musi cian's Corner. Na de pauze staan er twee wer ken van Wolfgang Amadeus Mozart op het programma. Eerst Exsultate Jubilate, voor solo-sopraan, gevolgd door de Krönungsmesse. Wolfgang Amadeus Mozart (1756-1791) werd geboren in Salzburg in een kinderrijk gezin. Zijn va der, violist en hofcomponist bij de aartsbisschop van Salzburg, ontdekte al gauw het grote mu zikale talent van zijn jongste zoon. Vader Leopold neemt de muzikale opvoeding van Wolf gang en zijn oudere zusje Maria Anna krachtig ter hand. Vooral Wolfgang blijkt een snelle leer ling. De trotse vader wil de we reld kennis laten maken met zijn twee uitzonderlijk begaaf de kinderen. Van 1763 tot 1766 neemt hij ze mee op tournee en organiseert concerten in Parijs, Londen, de Nederlanden, We nen en Italië. Deze reizen zijn van grote betekenis geweest voor de ontwikkeling van Wolfgang als componist. In 1711 komt Mozart in dienst van de aartsbisschop van Salzburg. Hier raakt hij al gauw in con flict omdat hij voortdurend op reis is. Tijdens zijn derde stu die- en concertreis naar Italië componeert hij in 1773 het so lomotet Exsultate Jubilate. Hij schreef het voor de castraatso praan Venanzio Rauzzini. Het werk was de zanger op het lijf geschreven en werd voor het eerst uitgevoerd in Milaan. Bij de tekst van dergelijke motet ten gaat het gewoonlijk om La tijnse gedichten met landelijke, allegorische en geetelijke mo tieven. In 1978 is in Beieren een een tweede versie van dit werk gevonden met een afwijkende tekst. Tijdens het kerstconcert van de Vlissingse Oratorium Vereniging is met Beide versies rekening gehouden. De Messe in C-dur schreef Mozart voor de Salzburger Dom, vermoede lijk voor Pasen. Sinds de 19e eeuw wordt de mis Krönungs messe genoemd, waarschijnlijk omdat de mis bij de kroning van Keizer leopold II van Bohe- men in Praag werd uitgevoerd of bij de kroning van zijn op volger Franz een jaar later, in 1791. In datzelfde jaar sterft Mozart in zijn woonplaats We nen in grote armoede. Hij werd begraven in een massagraf en tot op heden heeft men zijn rustplaats niet meer terugge vonden. DONDERDAG 21 DECEMBER 7.05-8.00 Ochtendeditie. 8.32 Och tendeditie met actualiteitenquiz 9.05 Muziek. 10.05 Vragen staat vrij. Van daag: Contact leggen, alleen zijn. 11.05 Muziek. 12.05-13.00 Middag editie. 13.35 De Passage. 14.05 Mu ziek in bedrijf. 16.03 Een vak apart. 17.03-18.00 Avondeditie met o.a. Zegt u 't maar. VRIJDAG 22 DECEMBER 7.05-8.00 Ochtendeditie. 8.32 Och tendeditie met o.a. actualiteitenquiz. 9.05 Muziek. 10.05 Die's nog van voor d'n oorlog. Vandaag de heer Anton de Vries, organist uit Middelburg. 11.05 Muziek. 12.05-13.00 Middageditie met o.a. het Fort Zeelandia. 13.35 De Passage. 14.05 Muziek in bedrijf. 16.03 UITgaanstips. 17.05-18.00 Avondeditie met Zeeuws Diep. Tabel voor de week van: 11-12-1995 tot 17-12-1995 Week 50 Bi) een jaarverbruik van: 800 m3 1000 m3 1200 m3 1400 m3 1600 m3 1800 m3 2000 m3 2200 m3 2400 m3 2600 m3 2800 m3 3000 m3 3300 m3 3600 m3 3900 m3 4200 m3 4500 m3 5000 m3 6000 m3 Hoorteen streefverbruik voorde afgelopen week van: En een totaal streefverbruik sinds 29 oktober 1995 van: 170 213 254 295 339 381 423 465 509 552 593 636 700 763 826 889 954 1069 1 1272 f Het wekelijks streefverbruik wordt bepaald aan de hand van de gemiddelde etmaal- temperatuur en enkele andere gegevens. ZATERDAG 23 DECEMBER 10.03-13.00 'Dag Week' Programma voor de vrije zaterdag met het Zeeuw se weerbericht, een overzicht van de zaterdagkranten, gasten, een boekbe spreking, culinaire tip van de chefkok en muziek. 13.34-18.00 Omroep Zee land Sport: uitslagen, reportages, commentaren. ZONDAG 24 DECEMBER 10.02 De Tijdmachine; vandaag: eten vanaf 'het jaar 0'. 11.02 De Zeeuwse Lucht; vandaag vandaag kinderkoor Gavarim en het Gereformeerd Kerk koor uit Terneuzen met kerstliederen. 12.05 Die 's nog van voor d'n oorlog, vandaag Pastoor W. Vervaet uit Axel. MAANDAG 25 DECEMBER 10.00 uur Kerstconcert door het Ka merkoor Vocalitas, organist Jos Ver pootte, dirigent Arie Karreman. De mis wordt opgedragen door pastoor Erpe- link in de RK-kerk van Sas van Gent. 12.00 Kerst 1945 - Een documentaire. DINSDAG 26 DECEMBER 12.00 tot 18.00 Kerst Twee - geva rieerde kerstshow met live muziek, gasten, Zeeuwse kerstverhalen en elk uur Wegwies. WOENSDAG 27 DECEMBER 7.05-8.00 Ochtendeditie. 8.32 Och tendeditie met o.a. actualiteitenquiz. 9.05 Muziek door de week. 10.05 Zeeuwse Streken. 11.05 Muziek door de week. 12.05-13.00 Middageditie. 13.35 Zeeuwse muziek. 14.05 Muziek in bedrijf. 16.03 Het Kanaal door Zee land. 17.05-18.00 Avondeditie met o.a. zegt u 't maar. VLISSINGEN Op dinsdag 26 december verzorgt de Stich ting Majoraat een kerstdiner in het gebouw aan de Van Hogen- dorpweg 581. De zaal is open vanaf 17.00 uur, het diner begint om 18.00 uur. Deelnemers van Majoraat beta len 25,00 voor het diner, an deren 35,00. Eetlustigen kun nen zich opgeven bij Majoraat, tot 21 december. VLISSINGEN De tweede Activiteitenkrant, een uitgave van de Activiteitenwinkel van de Stichting Welzijn Ouderen, is verschenen. Via de Activiteitenkrant kun nen 50-plussers met elkaar in contact komen om samen hob by's te beoefenen of gezellige dingen te doen. In deze tweede editie zijn ongeveer 50 adver tenties opgenomen. De krant is gratis verkrijg baar bij het stadhuis,bibliothe ken, buurthuizen, wijkcentra en wijkwinkels, ouderenbon den, bejaardenhuizen en zorg centra in Vlissingen en Oost-Souburg. Ook ligt de krant bij huisarts, tandasrts en fysiotherapeut. MIDDELBURG Op tweede kerstdag wordt in de Kloven iersdoelen een kerstconcert met diner noël gegeven. Het gebouw is geheel in kerstsfeer en chef kok Ron Roelands heeft een sterrenmenu samengesteld waar het water je bij in de mond loopt. Het programma begint om half vijf en duurt de hele avond. Na het binnenwerken van kerst amuses opent het Blokfluitduo Zeelicht het muzikale gedeelte met het spelen van middel eeuwse pastorales. Na een petit amuses neemt Marianne Boer plaats achter de ano voor het spelen van twee werken van Chopin, namelijk Impromptu nr. 2 opus 36 en Fantasie Im promptu opus 66, en Polonaise opus 40 nr, 1 en opus 53. Dan is het tijd voor het voorge recht consommé aux profiterol- les dat in de foyer wordt geser veerd. Het tweede deel van het concert wordt gepresenteerd door Ma rianne Boer en Het Reinaert Trio. Zij spelen het pianokwar tet KV 478 van Mozart, het pia nokwartet van Mahler en het pianokwartet van Schnittke. Dan is het half acht en komt het hoofdgerecht op tafel. Dit hoofdgerecht bestaat uit speen varken aan het spit, appe.r jes gevuld met suiker kaneel en ro zijnen en gegratineerde aardap pelen. En omdat het een muzi kaal diner is verzorgt Edgar van Boven improvisaties op de piano. Een uurtje later komt het blok fluitduo Zeelicht weer in actie. Dit keer worden er Gregoriaan se gezangen gespeeld en ook Marianne Boer en het Reinaert Trio zorgen weer voor muziek: het pianokwartet opus 25 van Brahms. Na afloop van het concert kun nen de gasten nog genieten van een luchtige ijscompositie ge parfumeerd met een boeket van rozen, koffie en een kerstbon bon. Zo'n diner kost 82,50. VLISSINGEN In het decem bernummer van Wantij, tijd schrift voor natuur en milieu in Zeeland, wordt aandacht be steed aan de duurzame stad, de nieuwe Tuin van Walcheren, de Wetlandwachten, milieubewuste bouwmaterialen van Zeeuwse bodem en een verkeersveilig Zeeuws-Vlaanderen. Een duurzame stad kan een ramp in de ruimtelijke ordening voorkomen. Nederland dreigt één chaotische bouwplaats te worden. Het concept van de duurzame stad kan echter uit komst bieden. Wantij sprak over de duurzame stad met Jan Goed man uit Middelburg, Senior Be leidsmedewerker bij de Rijks Planologische Dienst in Den Haag. Walcheren kan er heel an ders uit gaan zien: zoetwater moerassen achter de duinen, een zone met zout kwelwater voor de teelt van zeegroenten en een cor ridor van Middelburg tot Dom burg voor natuurontwikkeling. De stations van Middelburg, Vlissingen en Amemuiden wor den plekken waar de toeristen overstappen van de trein op de bus en de waterboot. Science fic tion of volgende eeuw werkelijk heid? Wetlandwachten gaan de be dreigingen voor vogelgebieden signaleren. Onlangs verscheen bij Vogelbescherming Nederland een nieuw overzicht van belang rijke vogelgebieden in Neder land. Zeeland telt maar liefst acht van dergelijke gebieden en hoort daarmee tot de top. Wet landwachten gaan de bedreigin gen voor deze gebieden signale ren. Milieubewuste bouwmaterialen van Zeeuwse bodem. In Yerseke liggen bergen schelpen huize- hoog gereed als isolatiemateriaal in de bouw. Een fabriek in Koe wacht verwerkt jaarlijks 18 mil joen kilo vlas tot vezelplaten. De jonge markt van bouwmateria len uit regionale vernieuwbare grondstoffen biedt Zeeland mo gelijkheden om én werkgelegen heid te creëren én de milieube lasting van de woningbouw sterk te verminderen. Het plan voor een verkeersveilig Zeeuwsch- Vlaanderen roept vragen op. In West Zeeuwsch-Vlaanderen val len veel verkeersslachtoffers. Om dat te verminderen begint de provincie met het project 'Duur zaam veilig West Zeeuwsch- Vlaanderen'. Het plan richt zich sterk op de auto en het wegennet. Naar de mening van de ZMF en de Fietsersbond ENFB krijgen de fietser, de voetganger en de reiziger in het openbaar vervoer te weinig aandacht. Verder aandacht voor het einde van het Natuurbeschermingsjaar '95, groene stroom, educatieve samenwerking tussen Zeeland en Vlaanderen, mestbassins, de Fietsersbond ENFB, het milieu vriendelijk gebruik van wei- en boompalen, verschenen boeken, de winteragenda en informatie over het binnenmilieu en onze gezondheid. Losse nummers van Wantij kosten 2.50 en zijn ver krijgbaar bij boekhandel 'De Koperen Tuin' te Goes of bij het ZMF-kantoor, Ravelijn de Groe ne Jager 5 te Goes. Leden van de ZMF krijgen het blad gratis thuis toegezonden. Het lidmaat schap van de ZMF bedraagt 25.- per jaar. Over langere perioden vragen agrariërs onze aandacht voor hun mestproblematiek. Wij kennen de beelden inmiddels alle maal. Tractoren op wegen, veel spandoeken voor het gebouw van het Ministerie van Landbouw, Natuurbeheer en Visserij en de echtgenotes die op het Binnenhof aandacht vragen voor het in familiebeheer gerunde boerenbedrijf. Ook in de sfeer van de ruimtelijke ordening ontkomen wij, zelfs op de Zeeuwse schaal, niet aan de steeds opnieuw in de media opduikende verhalen over alweer een geweigerde bouw- of milieuvergunning. De sferen daar om heen zijn vaak van zeer emotionele aard. Aan de ene kant de agrariër die graag uitbreiding ziet van zijn mogelijkheden en aan de ande re kant burgers die vrezen voor de aantasting van hun woon- en leefomgeving. Dat kan zich uiten in bijvoorbeeld de grootte van de bebouwing van een dergelijk bedrijf. In bijna alle gevallen is er sprake van intensieve veehouderij. Nu valt niet te ontkomen aan het gegeven dat op de plaats waar een intensieve veehouderij zich vestigt, er ook oplossin gen gevonden moeten worden voor de mest die een dergelijk bedrijf voortbrengt. Want mest ontstaat er. Dat is nu eenmaal één van de dingen die zeker zijn in het leven van mens en dier. Het probleem ontstaat wanneer er te veel mest komt. Te veel houdt in dit geval in, dat er binnen het bedrijf niet de moge lijkheden zijn om alles zelf te verwerken. Er moet dus iets met deze overschotten gebeuren. Dat kan onder meer door deze mestoverschotten af te zetten. Echter, veehouders, ook in het westen van het land, worden in toenemende mate geconfron teerd met problemen bij de afzet van hun mestoverschotten. Een oplossing daarvoor vinden is niet één van de gemakkelijk ste opgaven die een mens in de huidige omstandigheden kan bedenken. Zeker omdat ook de bemestingsnormen steeds strenger worden. In het bewaren van het frêle evenwicht van bemestingsnormen en het economisch gezond houden van de veehouderij en daarmee de leefbaarheid van het platteland, ligt er mede een taak voor de provincie. Op papier is dit inmid dels allemaal wel gelukt. Uitgangspunt daarbij is, dat een ge zonde veehouderij past binnen het provinciaal beleid voor een duurzame landbouw. Van het papier naar de praktijk ligt moeilijker. Hoe ga je een dergelijk groot probleem aanpakken? Daarbij zitten natuur lijk ook anderen niet stil. Zo is inmiddels een Stichting Mest- bureau West opgericht. De doelstelling van de stichting is het realiseren van een gegarandeerde en verantwoorde afzet voor mestproducenten in Noord- en Zuid-Holland en Zeeland. De kosten moeten daarbij zo laag mogelijk worden gehouden. Dit uitgangspunt kan op verschillende manieren bereikt worden. Te denken valt aan het versterken van bestaande en nieuw op te zetten lokale mestafzetstructuren, het sluiten van afzetover- eenkomsten, maar ook het sluiten van graan-voor-mest-over- eenkomsten. Door de stichting is een subsidieverzoek aan het provinciaal bestuur van Zeeland gezonden. Het dagelijks bestuur staat daar niet onwelwillend tegenover en verzoekt de commissie Milieu toestemming te geven voor een bijdrage in de aanloop kosten. De overige provincies zijn inmiddels akkoord gegaan. Een plezierig detail daarbij is, dat ook particuliere onderne mingen, die een relatie met de landbouw hebben, flinke subsi dies in het vooruitzicht hebben gesteld. Het bedrijfsleven en de overheid, hand in hand. Ook daar ligt een mooie toekomst in het verschiet. MIDDELBURG Gehandi capten die een eigen bijdrage betaalden voor hulpmiddelen en woningaanpassing, krijgen dat geld terug. Het algemeen bestuur van Maatschappelijke Zorg Walcheren (MZW) heeft daar vorige week toe besloten. De eigen bijdrage voor hulp middelen en woningaanpassing op grond van de Wet voorzie ningen gehandicapten (WVG) is per 1 oktober afgeschaft. Iedere gehandicapte die vóór deze da tum een eigen bijdrage op grond van de WVG heeft be taald, ontvangt deze terug. Het besluit tot terugbetaling betreft gehandicapten die eer der een eigen bijdrage betaal den, die een financiële tege moetkoming ontvingen of die voorzieningen helemaal zelf hebben betaald op grond van een zogemaamde 'nihilbeschik- king'. Bij de VVV/ANWB Vlissingen, WV Oostkapelle en VVV Zou- telande is het mogelijk kaarten te reserveren voor concerten (pop en klassiek) en theatervoorstellingen in het hele land. U krijgt dan een voucher mee, waarmee u bij de kassa van het theater uw toegangskaarten kunt ophalen. ROTTERDAM:24 t/m 30-1, Opera in Ahoy "Turandot"; 29-4, Nacht van Oranje; dec/jan, Kerstcircus AHOY; 31-12, Psyko- rave, Houseparty;9/10-2, André Rieu; AMSTERDAM:27-2 t/m 9-3, Mini en Maxi;21-12 t/m 7-1, We reldkerstcircus; 1 t/m 18-2, My fair lady;3-3, Laura Fygi; 29-4, The Nylons; 5 t/m 21-4, Cirque du Soleil; DIVERSEN:t/m 7-1, Evita, Den Haag; 18, 19, 20-5, Karin Bloemen, Tilburg; 20-1, Golden Earring, Tilburg; 16-3, BB King, Vlissingen; 23-12, Tuur on Tour, Amsterdam; 31-1, Me lissa Etheridge, Deinze, België; 28-6, AC/DC, Gent, België; 13- 1, Wien bleibt Wien, Arnhem; 27-12, Dream Zone, Roosendaal; 25-12 t/m 30-12, Wereldsterrencircus, Arnhem; 29-12, Wien bleibt Wien, Arnhem, Goes; 9 t/m 13-1, A chorus line, Breda; 6-1, Blokrock Festival, Nijmegen; MIDDELBURG In de jaren '70 vestigde zij haar naam als de helft van het duo Blue Mink, in de jaren '80 werd zij wereld beroemd met haar geheel eigen interpretatie van klassieke wer ken in 'The Young Amadeus' en nog recenter schitterde zij als ster in de musical 'The Cotton Club'. We hebben het natuur lijk over niemand minder dan Madeline Bell. In haar programma 'Ring-A- Ding' brengt dit energieke 'theaterdier' samen met het getalenteerde kwintet The Swingmates een swingende show waarin jazzy repertoire een belangrijke plaats in neemt. En zo vlak vóór de feestdagen mag u er op rekenen dat ook heel wat kerstliedjes een be werking tot jazz-song zullen ondergaan. Met name de be roemde Engelse Christmas ca rols zullen hierbij uitgebreid aan bod komen. Karakteristiek voor Madeline Bell is de bezieling waarmee zij al haar songs voor het voet licht brent en het is dan ook geen wonder dat elk publiek onherroepelijk overstag gaat voor deze door de wol geverfde entertainster. Een concert van La Bell gaat van tedere mo menten in de ballads via flit— sende 'scat-vocals' naar uitge- Madeline Bell en de Swingjnates. FOTO PATRICIA STEUR laten songs vol humor en zang- plezhxy Vrijdig 22 december - Stads schouwburg IHiddelburg aanvang 20.00 t ir Kaarten a 30.00 (voor kor tingspassen 25.00) zijn in voorverkoop verkrijgbaarvaan het theater, tel. (0118) 611 )00.

Scheldebode | 1995 | | pagina 19