BAAN BELICHT ONDERHOUDSMONTEUR iwv VERKOOP-TEAM beleidsmedewerker m/v HE SCHELDEBODE De nieuwe bijstandswet Delta "rasservice DELTA - GASSERVICE STICHTING SOCIALE VOORZIENINGEN VOOR GEHANDICAPTEN IN ZEELAND HULPVERLENER M/V HOEZO IN MIDDELBURG? Autoverkoper iabii onderhoud en storingsdienst gasinstallaties HOEZO? SCHELDEBODE VAN WOENSDAG 13 DECEMBER 1995 320 Naam: Dick Commee Leeftijd: 39 Opleiding: LTS automonteur PROJECTLEIDER UTILITEIT- EN WONINGBOUW VLISSINGEN Wij zijn een bedrijf dat zorg draagt voor onderhoud en reparaties aan: Wij denken hierbij aan een jong en energiek iemand met: Wij bieden: Delta - Gasservice wegens succes in Vlissingen gaan we begin februari ook open in MIDDELBURG Het pand is gehuurd, de kleding ingekocht, het interieur besteld, wat we nog zoeken is een Ben je geïnteresseerd, schrijf dan zo spoedig mogelijk, recente pasfoto en c.v. ingesloten, aan: T.a.v. Mevr. M.C. van der Kleijn, Walstraat 116, 4381 GS VLISSINGEN voor 32-40 uur per week Op 1 januari 1996 verandert de Bijstandswet. Wat heeft dat nu te maken met het arbeidsbureau, zult u zich af vragen. De sociale diensten gaan meer aandacht geven aan de mogelijkheden van mensen met een bijstands uitkering om weer zelf voor een inkomen te zorgen. Bij de aanvraag voor bijstand zal de sociale dienst sa men met het arbeidsbureau onderzoeken welke kansen er zijn om werk te krijgen. Bekeken wordt ook hoe die kansen kunnen worden vergroot door bijvoorbeeld scholing. Als er in uw situatie niets bijzonders aan de hand is, moet u zelf actief op zoek gaan naar werk. Dat betekent dat u moet solliciteren naar vacatures, dat u zich inschrijft bij het arbeidsbureau en deelneemt aan bijvoorbeeld een cursus die het arbeidsbureau voor u nodig vindt. Heeft u onvoldoende kansen om aan de slag te komen, dan wordt een trajectplan met u opge steld. Zo'n trajectplan is niet vrijblijvend en kan bij voorbeeld bestaan uit een beroepsgerichte training, een sollicitatie-cursus of deelname aan een inburgerings- programma. Verplichting voor beide partners In de oude bijstandswet golden deze verplichtingen doorgaans alleen voor degene die werkloos was gewor den. De partner werd, ook als hij of zij kon werken, buiten beschouwing gelaten. In de nieuwe bijstandswet geldt voor beide partners dezelfde verplichting om naar werk uit te zien. Naarmate u langer werkloos bent, zult u ook naar werk moeten solliciteren dat niet overeenstemt met uw vroe gere beroep. Wellicht zult u dan genoegen moeten ne men met een later salaris of langere reistijden moeten accepteren. Komt u net van school of universiteit en heeft u nog een arbeidsverleden, dan is in principe alle werk passend. Er kunnen omstandigheden zijn waardoor u niet kunt werken. Dat wordt per geval bekeken. U krijgt dan tij delijke ontheffing. De verplichtingen gelden niet als u de zorg heeft voor kinderen jonger dan vijf jaar. Bij een echtpaar gaat het dan om de verzorgende ouder. Als de kinderen ouder dan vijf jaar zijn, zal van geval tot geval worden bekeken of er reden is om toch een ontheffing aan te geven. Overigens doe u er verstandig aan u via het arbeidsbu reau al eerder te oriënteren op de mogelijkheden. Voor bijstandsmoeders die op den duur weer aan de slag wil len, heeft het arbeidsbureau zelfs een speciaal cursus pakket in huis. Deze cursussen zijn van korte duur en houden rekening met de lestijden van schoolgaande kinderen. Het heeft toch iets plechtigs wanneer je een showroom van een autodealer binnenstapt. Als je ook nog van plan bent een splinternieuwe wagen aan te schaffen begint zo'n bezoek ceremoni-le vormen aan te ne men, want dan beginnen de on derhandelingen met de auto verkoper. Dick Commee stapte op zijn achtiende het vak in. "Het is een heel vrij en afwisse lend beroep. Je bent regelma tig onderweg en je hebt contact met verschillende soorten mensen in verschillende branches. Je doet daarmee een hoop mensenkennis op."Op de autoverkeersschool in Driebergen kun je een opleiding volgen voor autoverkoper maar volgens Dick Commee ligt daar de nadruk vooral op de tecnh- niek. "Commercieel denken kun je niet op een school leren. De handel zit in je of niet." Toch wordt een auto verkoper door de importeur regelmatig naar een kur- sus gestuurd om zijn verkooptechnieken op scherp te houden. "Daar wordt bij voorbeeld geleerd op welke manier je een auto het beste kan presenteren. Je moet uit zien te vinden welke auto bij de klant past. Dan gaat het niet alleen om geld, maar het aantal kilometers per jaar, ben je getrouwd, kinderen of niet? Dat moet je al lemaal weten." Over de technieken die de klant abso luut moeten overtuigen juist deze auto te kopen klapt Dick niet echt uit de school. Wel laat hij af en toe sub tiel het merk auto vallen dat hij verkoopt en de daarbij behorende kwaliteiten. Daarmee komt het imago van zijn beroep ter sprake. De meeste mensen zullen het stereotype beeld van de man in strak pak en mooie praatjes voor ogen hebben. "Je moet een autoverkoper niet zien als een autohandelaar. Niet dat handelaren slechte mensen zouden zijn maar aan iemand de eerste auto verkopen is niet zo moeilijk. Het is veel moeilijker aan diezelfde klant de tweede en derde auto te verko pen. Dus een persoonlijke band opbouwen en dan praat je over het totaalplaatje waar bij voorbeeld ook de werkplaats in thuis hoort." Dick Commee heeft een vast salaris en krijgt geen provisie op iedere verkochte auto."Werken op provisiebasis kan een verkoper prik kelen maar een slechte verkoper blijft een slechte ver koper. En bij dit beroep is de inkoop net zo belangrijk als de verkoop. De winstverlies afweging die je moet maken bij inruil of inkoop van gebruikte wagens."Vrouwen gaan volgens Dick bij de aankoop van een auto nog steeds op kleur en uiterlijk af, terwijl mannen zich laten leiden door techniek en prestatie. "Maar vrouwen weten tegenwoordig wel van wanten!" PERS A.B.I. Warmletechniek Zeeland BV is een dynamisch flexibel installatiebedrijf op het gebied van c. v. installaties, sanitaire installaties, luchtbehandeling, airconditio ning en 24 uurs-serviceverlening. Op korte termijn komen wij graag in contact met een kandidaat voor de functie van De projectleider is verantwoordelijk voor de uitvoering van de projecten en geeft leiding aan c.v. monteurs, loodgieters en onderaannemers. Dit houdt onder meer in: - Begeleidingfcontrole van de uitvoerende werken. - Het opstellen van planningen t.b.v. de montagebezetting. - Oplevering van de projecten binnen de overeengekomen taakstelling, de materiaalbesteding en montage uren. - Het bezoeken van werk- en bouwvergaderingen en het maken van verslagen. - Het bijhouden van meer- en minderwerk. - contacten onderhouden met bestaande en nieuwe relaties. Uw profiel Een vakman die kennis heeft van de meest voorkomende technische installaties in de utiliterts- en woningbouw. De kandidaat dient te beschikken over goede contactuele eigenschappen, commercieel gevoel en zich mondeling als schriftelijk goed te kunnen uitdrukken. Naast flexibiliteit, over goede organisatorische eigenschappen te beschikken. Gewenste leeftijd tussen de 30-40 jaar. Opleiding Minimaal M.T.S., aangevuld met vakgerichte cursussen. Wij bieden - Prettige werksfeer - Goed salaris - Goede secundaire arbeidsvoorwaarden. Spreekt deze uitdaging u aan, dan nodigen wij u uit uw sollicitatie met c.v. te zenden aan, A.B.I. Warmtetechniek Zeeland BV Postbus 366 4380 AJ Vlissingen, voor inlichtingen tel. 0118-415060 is een installatiebedrijf in de utilitelts- en woningbouw meteen 50-tal medewerkers ME RN/1 ES WE G 9 - 4382 MD TELEFOON 0118-415060 - CV-installaties - Warmwatertoestellen - Gashaarden - Regeltechniek etc. Doordat onze klantenkring zich steeds uitbreidt zijn wij op zoek naar een: - Ervaring in deze branche - Rijbewijs B - Ervaring electrotechniek - Bij gebleken geschiktheid een vaste aanstelling - Goede beloning - Doorgroei mogelijkheden naar de functie van servicemonteur - Prettige werksfeer Geïnteresseerden kunnen een sollicitatiebrief met cv voor 16 dec. 1995 sturen aan: Arnesteinweg 48 L, 4338 PD Middelburg t.a.v. dhr. E. Cornelissen De S.V.G.Z. is een organisatie die diensten verleent aan voorzieningen die begelei ding geven aan mensen met een lichamelijke en/of verstandelijke handicap. Deze diensten variëren van het leveren van gedragsdeskundigen en therapeuten tot en met dienstverlening op het gebied van personeelszaken, financiën, beleidsontwik keling, (salaris-)administratie en secretariaat. Door deze dienstverlening trachten wij vorm en inhoud te geven aan de zorg voor de zorg. Ten behoeve van de stichting Zorg Lichamelijk Gehandicapten zoeken wij op korte termijn voor de duur van 1 jaar een Functie-informatie Van u verwachten wij coördinerende, beleidsvoorbereidende en -uitvoerende acti viteiten ter ondersteuning, advisering, opbouw en uitbouw van het sociale en orga nisatiebeleid van bovengenoemde klant. Het betreft een tijdelijke functie om op systematische wijze (verder) inhoud te geven aan verschillende beleidsgebieden. Dit gebeurt in samenspraak en samenwerking met de andere medewerkers binnen, met name, de afdeling Personeelszaken en de directeur van de stichting ZLG. De beleidsmedewerker is hiërarchisch verantwoording schuldig aan het hoofd van de afdeling Personeelszaken en functioneel aan de directeur van de stichting ZLG. De werkzaamheden worden verricht binnen ons Centraal Bureau aan de Beatrixlaan 24 in Goes. Functie-eisen Om voor deze functie in aanmerking te komen verlangen wij van u: een afgeronde op de functie gerichte academische opleiding waarin in ruime mate aandacht is besteed aan het op systematische wijze invulling geven aan beleidsvraagstukken; ervaring in bovengenoemde werkzaamheden; zelfstandigheid en creativiteit; uitstekende mondelinge en schriftelijke vaardigheden die op constructieve wijze bijdragen aan het in samenwerking behalen van de gewenste resultaten. Op deze functie is de CAO voor Dagverblijven en Tehuizen voor Gehandicapten van toepassing. Inschaling is afhankelijk van opleiding en (relevante) werkervaring. Indien u meer wilt weten over deze functie, meer informatie wilt over onze stichting en/of de stichting ZLG dan kunt u contact opnemen met mevrouw C. Busser- Schotpoort, hoofd van de afdeling Personeelszaken, telefoon 0113-212020. Schriftelijke sollicitaties graag, vóór 23 december 1995, richten aan de secretaris van onze stichting, mevrouw A. de Vries-Eelsingh, Postbus 2160, 4460 MD in Goes. Sollicitatiegesprekken zullen plaatsvinden in de tweede week van januari 1996. STICHTING AGOGISCHE ZORGCENTRA ZEELAND HET CRISISOPVANGHUIS VOOR JONGEREN te Middelburg 9b vraagt, in verband met ziekte van één van de huidige medewerkers, zo spoedig mogelijk een voor 30 uur per week, in tijdelijk dienstverband. Het Crisisopvanghuis voor jongeren biedt tijdelijke opvang en hulpverle ning aan maximaal 8 jongeren tussen de 14 en 18 jaar die om diverse redenen directe opvang nodig hebben. Taken: - het voeren van intakegesprekken; - het begeleiden van een groep jongeren; - het begeleiden van de individuele jongeren en het voeren van daaruit voortvloeiende gesprekken met andere betrokkenen en hulpverle nende instanties; - het zorgdragen voor de dagelijkse gang van zaken in het huis. Functie-eisen: - diploma MBO-IW of vergelijkbare opleiding; - minimumleeftijd 23 jaar; - bereidheid tot het werken in een onregelmatig dienstverband (dag/nachtdiensten); - kunnen samenwerken in teamverband; - ervaring in het werken met jongeren. Arbeidsvoorwaarden: - conform de CAO-Jeugdhulpverlening; - het salaris bedraagt minimaal 3.329.- en maximaal ƒ4.163.- bij een full-time dienstverband. Informatie: Voor informatie kunt u bellen naar de heer R. Gellman, coördinator Cri sisopvanghuis voor jongeren, telefoon (0118) 635510. Schriftelijke informatie kunt u opvragen bij mw. T. Telussa, afdeling personeelszaken, telefoon (0118) 635510. Schriftelijke sollicitaties dient u vóór maandag 18 december a.s. te richten aan Stichting AZZ, afdeling Personeelszaken, Postbus 140, 4330 AC Middelburg, onder vermelding van het vacaturenummer 951156. De gesprekken zijn gepland op woensdag 20 december a.s. De stichting AZZ is een multifunctionele organisatie voor hulpverlening jongeren en volwassenen, met als werkterrein de provincie Zeeland. aan Wilt u meer informatie over deze opvallende pagina of advertentie-ruimte voor de volgende uitgave reserveren? Wij staan u graag te woord! Telefoon 0118-442720 ■F

Scheldebode | 1995 | | pagina 20