Gemeente Middelburg koopt Veldzigt Mannenmode in tennis Maximale score Bowlers Schoonen Watersport Vereniging Arnemuiden wil Jachthaven Oranjeplaat kopen Gratis kerstklanken in de Koorkerk Kerststukjes Peter Jebson bespeelt Compton theaterorgel Nieuwe solo Tom Oosterhuis Zaalvoetballers houden toernooi Thema-avond over het minimabeleid Jongerencentrum lief voor buren SCHELDEBODE VAN WOENSDAG 13 DECEMBER 1995 Kwekerij 315 MIDDELBURG Het grondbezit van de gemeente Middelburg wordt binnenkort met 9,2 hectare uitge breid. Het betreft het gebied tussen Schroeweg, Oude Vlissingseweg en de Magistraatwijk waar nu de kwe kerij Veldzigt gevestigd is. Het nieuw verworven ter rein wordt ingevuld met kantoren en ongeveer twee honderd woningen. De gemeente koopt het terrein van de Werkplaatsen Walcheren omdat de kwekerij niet meer rendabel is. Het dagelijks bestuur van de Werkplaatsen en de gemeente hebben vorige week een prin cipe-overeenkomst gesloten over de koop. Over het bedrag dat met de aankoop gemoeid is wilden J. Burgemeester van de werkplaatsen, noch H. Schild van Grondzaken mede delingen doen. „Een paar mil joen, maar niet meer dan twaalf" was het enige dat ze kwijtwilden. De 'gemeente is erg ingenomen met de aankoop. Volgens wet houder Smitskamp is het ge bied door zijn strategische lig ging een aanwinst. „We heb ben nu veel te weinig goede kantoorgebieden in de aanbie ding en dit gebied past goed in de lange termijn planning van de gemeente. We willen het gebied dan ook zelf verder ontwikkelen. Nu is het nog een afgesloten gebied, maar als we het goed invullen kan het een prima open verbinding vormen tussen de buitenwij ken en de binnenstad." De kantoren zouden gebouwd kunnen worden langs de Schroeweg en de Oude Vlis singseweg omdat daar in ver band met geluidsoverlast van auto's en treinen toch geen woningen gebouwd kunnen worden. Het hele gebied zou - als het eenmaal ingevuld is- een prima verbinding vormen tussen de Magistraatwijk en de binnenstad. Kwekerij Veldzigt werd twin tig jaar geleden opgezet als werkgelegenheidsproject voor mensen die niet in een gewoon bedrijf kunnen werken omdat ze een of andere handicap hebben. Op de kwekerij was voor veertig mensen aange past werk. Er werden sierheesters, boom pjes en coniferen gekweekt die verkocht werden aan tuincen tra. Maar omdat de concur rentie scherp is in de kweke rijwereld bleef de prijs van de planten laag en ging er meer geld uit het laatje dan erin kwam. Toen de overheid de subsidie kraan dicht draaide liepen de verliezen op tot 1,5 tot 2 mil joen per jaar. Dat was voor de directie aanleiding om kri tisch naar het bedrijf te kij ken. Toen uit onderzoek bleek Het gebouw Veldzigt was vroeger een buitenplaats. FOTO HARRY DE LANGE dat de kosten veel te hoog wa ren en dat daar eigenlijk niets meer op bezuinigd kon wor den bleef er niets anders over dan het terrein te verkopen. Er werden gesprekken ge voerd met projectontwikke laars en grote beleggers maar uiteindelijk kwam de gemeen te Middelburg met het beste bod. De veertig mensen die nu op de kwekerij werken krijgen een passende werkplek bij het groenbedrijf van de Werk plaatsen. OOST-SOUBURG Aan de bedrijfscompetitie in het Racket Centrum doet nu een team van John's Mannenmode mee. Eigenaar John de Korte (op de scheidsrechterstoel) voorzag de zeven dames van passende tenniskleding. Op de foto v.l.n.r. Wibetty Jansen, Els Bus, Coby van Belzen, Ina Oreel, Jannie Snijder, Irene Kint en Mieneke Hoogerwerf. MIDDELBURG Na een ge slaagde tournee van meer dan 80 voorstellingen met zijn eer ste theatersolo 'Zonder Fratsen' gaat alleskunner Tom Ooster huis in zijn nieuwste program ma op zoek naar balans. In 'De Koorddanser' probeert Oosterhuis zich staande te hou den op het hoogdraad 'in de nok van Circus Waan', boven een doorlopende act van kroegtij gers en angsthazen, die onder leiding staan van steeds wisse lende dompteurs. Zoals daar bijvoorbeeld zijn: de fusiema nager, de mentaliteitsgoeroe, het waterinstralende medium en andere hedendaagse types. Kan hij ontsnappen aan het cir cus? Kan hij zijn leven in eigen hand nemen? Of blijft hij figu rant in het masterplan van de circusdirecteur? Intussen schreeuwt het op sensatie be luste publiek om bloed... Het verhaal van 'De Koorddan ser' vormt een kapstok voor een twintigtal liedjes van hemzelf en Rob Chrispijn en wordt gere gisseerd door Nico Knapper. Vrijdag 15 december - Stads schouwburg - 20.30 uur. Kaar ten a 20.- (voor kortingspas sen 15.-) zijn in voorverkoop verkrijgbaar aan het theater, tel. 611500. MIDDELBURG Op de der de speeldag van de nationale bowlingleague heeft het team van Schoonen elektro uit Mid delburg de maximale score van 9 punten weten te behalen. In het bowlingcentrum van Rijs- bergen werd met 3-0 gewonnen van Goes, Middelharnis en Bre da. Door deze monsterzege staan zij nu riant op kop in de klasse 4M. De tussenstand ziet er als volgt uit: 1 Schoonen elektro 21 punten, 2 Oosterhout 18 punten, 3 Rijsbergen 16 pun ten, 4 Breda 11 punten, 5 Mid delharnis 10 punten, 6 Goes 5 punten. In de klasse 4N heeft het team van Administratief Serviceburo Middelburg de tweede plaats weten te behouden. In Derd- recht moesten zij aantreden te gen de teams uit Hilvarenbeek, Etten Leur en Breda. Tegen Hilvarenbeek werd met 3-0 ge wonnen, van Etten Leur werd met 2-1 gewonnen maar van Breda werd met 3-0 verloren. Daar het team van Breda de maximale score wist te behalen, staan zij nu op kop in deze klas- se.Tussenstand: 1 Breda 18 punten, 2 Administratief Servi ceburo Middelburg 16 punten, 3 Etten Leur 15 punten, 4 Rijs bergen 14 punten, 5 Hilvaren- VLISSINGEN Zaalvoet balvereniging Emergo houdt zaterdag 23 december een zaal voetbaltoernooi in sporthal Baskensburg. Het toernooi begint om 10.00 uur. De prijsuitreiking is om 17.00 uur. Bij die prijzen zit dit jaar voor het eerst de Sporthuis Maartense Wissel Trophee. Voor de beste speler van het toernooi heeft juwelier Hacken- berg een extra prijs beschik baar gesteld. Deelnemende verenigingen zijn onder andere VOC Tympaan, Middelburg, Concurrent J, de Sloep, Valkenisse, Eiland Boys, Zeeuwse Jeugdselectie en Emergo. Tom Oosterhuis FOTO JANSWINKELS MIDDELBURG - Op woensdag 20 december om 20 uur houdt de afdeling Middelburg van Groen Links een themabijeen komst in de Zeeuwse biblio theek aan de Kousteensedijk. Dit keer is het onderwerp: het minimabeleid, dat de gemeente Middelburg vanaf 1 januari 1996 gaat voeren. Dhr. A.W.A. Verdaasdonk, hoofd sociale zaken van de ge meente, zal dit minimabeleid toelichten. Daarna laat dhr. B. Heesters, lid van de werkgroep 'De arme kant van Zeeland' zien hoe groepen uit de Zeeuw se bevolking financieel in de knel komen. Dhr. W.J. van de Voorde van de FNV-werkgroep uitkeringsgerechtigden geeft weer hoe uitkeringsgerechtig den tegen minimabeleid aankij ken. Groen Links Middelburg wil met deze avond niet alleen in formatie geven over het mini mabeleid, maar ook knelpunten hierin signaleren en samen met mensen, die het aangaat, zoe ken naar mogelijkheden om de ze knelpunten op te lossen. Daarom zal er ruimschoots ge legenheid zijn om vragen te stellen en discussie te voeren. De avond staat onder leiding van Jan Scheffers. beek 9 punten, 6 Oosterhout 9 punten. Het team van de Kruitmolen spelend in de klasse 4S, had een zeer slechte dag, zij moesten in het bowlingcentrum van Hilva renbeek aantreden tegen Hilva renbeek, Papendrecht en Spij- kenisse. Van alle drie de tegen standers werd met 3-0 verloren, zodat zij ook een plaats moeten inleverenin de tussenstand. De ze ziet er als volgt uit: 1 Papen drecht 20 punten, 2 Dordrecht 17 punten, 3 de Kruitmolen 12,5 punt, 4 Rotterdam 12,5 punt 5 Hilvarenbeek 10 punten, 6 Spijkenisse 9 punten. Bij de jeugdtrioleague die in Bowlingcentrum Breda speelde, heeft het team van Exelka uit Middelburg de punten wegge geven. Tegen Oosterhout I werdv met 3-0 verloren, maar tegen Oosterhout III werd met 2-1 ge wonnen. Tussenstand: 1 Renes- se 17 punten, 2 Oosterhout I 17 punten, 3 Exelka Middelburg 14 punten, 4 Oosterhout II 10 punten, 5 Oosterhout III 9 pun ten, 6 Oosterhout IV 8 punten, 7 Breda 4 punten. In Rijsbergen speelde de klasse 3D, de WIRWAR moest aantre den tegen Middelharnis en te gen koploper Goes. Van Mid delharnis werd met 2-1 gewon nen, maar Goes was net een maatje te groot, het werd 3-0. Tussenstand: 1 Goes 29 punten, 2 Papendrecht 25 punten, 3 Hoogerheide 16 punten, 4 Etten Leur 15 punten, 5 Middelharnis 10 punten, 6 de WIRWAR 4 punten. Cafe 't Hoekje moest naar Oos terhout om daar aan te treden tegen Dordrecht en tegen Goes. In de eerste game tegen Dor drecht werd met een verschil van 22 pins verloren. Maar de tweede game waren de Middel burgers goed opgewarmd, en zegevierde zij fortuinlijk met 967-802, Met dit teamgemid delde van ruim 193 wisten zij met 2-1 te winnen. In de tweede wedstrijd werd tegen Goes met 3-0 gewonnen, Mato Mikic wist met een totaal pinfall van 785 over 4 games het hoogste ge middelde neer te zetten 196,25. Tussenstand: 1 Dordrecht 27,5 punt, 2 Cafe 't Hoekje Middel burg 26 punten, 3 Middelharnis I 18,5 punt, 4 Papendrecht 13 punten, 5 Middelharnis II 8 punten, 6 Goes 6 punten. Zaterdag en Zondag 16/17 de cember vinden de stedenont- moetingen plaats. In Renesse spelen zaterdag de jeugdteams tegen elkaar, en zondag spelen te Sas van Gent de dames en heren teams tegen elkaar. Het winnende team word uidgezonden naar de lan delijke finale. ARNEMUIDEN De Wa tersport Vereniging Arnemui den bestaat op 10 januari 15 jaar. Zolang is deze vereni ging vooral een gezellige club mensen met eenzelfde idee, namelijk lekker bezig zijn met de watersport waarbij het clubhuis een centrale rol ver vuld. Nu met de Gemeentelijke her indeling Zeeland wordt Arne muiden opgenomen binnen de Gemeenten Middelburg. En omdat de Gemeenten Middel burg geen haven in eigen be heer heeft en waarschijnlijk ook niet wil, zag de vereniging een kans om te kijken of er mogelijkheden waren om de Jachthaven Oranjeplaat van de Gemeente Arnemuiden te kunnen overnemen. Inmiddels zijn de onderhandelingen in volle gang en men hoopt deze binnenkort te kunnen afron den. Hiermee is natuurlijk heel veel geld gemoeid, wat binnen de vereniging een zeer schaars goed is. Het bestuur heeft daarom een loterij opgezet, als eerste aanzet om aan wat mid delen te komen. Uiteindelijk is het een super loterij geworden met als hoofdprijs een Fiat Punto die als auto van het jaar 1995 is uitgeroepen. Daarbij zijn er 10 reizen voor twee personen, 10 fietsen, drie beauty-farm- arrangementen voor 2 perso nen met complete behande ling, drie motorrijbewijzen met maximaal 15 lessen inclu sief examenaanvraag, enz. enz. Verder zijn er nog dui zenden guldens aan kontant geld. Het totale prijzenpakket is f 125.000.-, met een kans van 1 op 9.5. Wie meer wil weten over de Watersport Vereniging Arne muiden of over de loterij kan op zondag 17 december naar de kerstmarkt in Middelburg komen. Daar heeft de vereni ging een stand neergezet, met informatie en warme choco lademelk. MIDDELBURG Onder de titel 'Kerstklanken' verzorgt het Vocaal Ensemble Sint-Laurens (VES) op 15 december een gratis concert in de Koorkerk. Aan dit concert dat de afsluiting vormt van de jubileumactiviteiten van het 10-jarige VES, wordt verder meegewerkt door het Vocaal Ensemble Voci Miste en het Souburgs Koper Quintet. Het concert begint om 20.00 uur. Het jubileumjaar van het VES bood veel hoogtepunten: het werd begonnen met een uitvoe ring van de Missa sine nomine van Thomas Tallis. In de loop van het jaar volgden opvallend veel optredens en op 25 novem ber bereikte het ensemble een nieuw hoogtepunt: VES Friends, een simultaan concert volgens een voor Middelburg nieuwe (en geslaagde!) formule. Het kerstconcert, opnieuw op gezet vanuit de bedoeling zo veel mogelijk mensen te berei ken met goede muziek, is voor iedereen vrij toegankelijk. Het VES, bekend om zijn sfeer vol gebrachte, a capella gezon gen repertoire, heeft zich voor dit concert verzekerd van de medewerking van Voci Miste, een gemengd vocaal ensemble en van het Souburgse Koper Quintet. Voci Miste, vorig jaar opgericht door Hans van den Broeke, de dirigent van VES, kwam in januari van dit jaar voor het eerst voor het voet licht. Het ensemble treedt nu op met een geheel nieuw repertoi re, onder leiding van de nieuwe dirigente Riet Westerweel. Het Souburgs Koper Quintet, even als het VES in 1995 jubilerend, was de trouwe compagnon van het VES in dit jubileumjaar: ge zamenlijk werden in de provin cie diverse optredens verzorgd onder de titel '2 maal 10'. Kerstklanken begint om 20.00 uur, de Koorkerk is open vanaf 19.30 uur. OOSTKAPELLE Op woensdag 20 december staat tijdens de Beestenboelmiddag het maken van kerststukjes met natuurprodukten centraal. Kinderen van 6 tot 12 jaar zijn hiervoor welkom in het Zeeuws Biologisch museum. De beno digdheden voor de kerststukjes worden in het bos gezocht en daarna in de stukjes verwerkt. De middag duurt van 14.00 tot 16.00 uur en kost zes gulden, in begrepen een consumptie en materiaalkosten. Opgave voor af is belangrijk: 582620. Mj-- mwwk I torInpIoat KERSTKOFFIECONCERT - Brassband Apollo geeft op zondag 17 december een kerstkoffieconcert in de Schuttershof in Domburg. Aanvang 11.30 uur. entree 1,50. KERSTBINGO - Aktiva presenteert een kerstbingo in de Kwikstaart in Oost-Souburg op dinsdag 19 december. Er is een optreden van zanggroep Triphonia. De middag begint om 14 uur, kaarten kosten 3,50 (incl. koffie) en zijn in de mid daguren verkrijgbaar bij de beheerder. De wijkvereniging Dauwendaele houdt vrijdag 15 december een kerstbingo- dansant in het Ontmoetingscentrum aan de Vrijlandstraat in Middelburg. De zaal gaat open om 19.30 uur en de entree be draagt 7,50 voor mensen die geen lid zijn en 3,50 voor le den van de wijkvereniging. De hoofdprijs is een magnetron. Ook wijkvereniging Zuid uit Middelburg houdt een kerstbin go en wel op zaterdag 16 december om 20.00 uur in het Zui derbaken aan de M. de la Palmastraat. De hoofdprijs is een wasdroger. Verder kun je slagroomtaarten, flessen wijn, wild en gevogelte winnen. De toegang is gratis. KERSTKAARTEN - Op 14 december is er de gelegenheid om kerstkaarten te maken in het In- en Uitloophuis aan de Van Goghlaan in Vlissingen. Aanvang 14.30 uur. EXPOSITIE - In het Stedelijk Museum aan het Bel- lamypark exposeert Bob Pingen tot 29 januari mixed media. KERSTVIERING - Het Leger des Heils houdt een kerstvie ring voor ouderen vanaf 60 jaar en alleenstaanden op zaterdag 16 december in scholengemeenschap de Wellinge, Kruisweg in Middelburg. De school is bereikbaar met bus 52,53 en 58. Het schoolgebouw is toegankelijk voor rolstoelgebruikers. De middag begint om 14.30 uur. ADVENSTSZANGDIENST - In de Nieuwe Kerk wordt op zondag 17 december een adventszangdienst gehouden waar verschillende kerkkoren aan meewerken. Aanvang 19 uur. BINGO - In wijkcentrum De Scheldebuurt aan de Verkuijl Quakkelaarstraat in Vlissingen wordt op vrijdag 15 december een bingo gehouden voor jong en oud. Aanvang 20 uur. KERSTCONCERT - Zaterdag 16 december wordt in de Concert- en Gehoorzaal aan de Singelstraat in Middelburg door de Zeeuwse Muziekschool de jaarlijkse kerstuitvoering verzorgd. Het concert begint om 19.30 uur en kaarten kosten 5,00 en 2,50. Het thema van de uitvoering is Winter-Wonder- land. In een afwisselend programma komen de volgende en sembles aan bod: het kinderkoor, het gitaarensemble, het kla rinetensemble, het saxofoonkwartet, het blokfluitensemble, het slagwerkensemble en de gemengde ensembles. AGLOW -De interkerkelijke organisatie voor christenvrou wen Women's Aglow houdt dinsdag 19 december een bijeen komst in wijkcentrum De Schuur aan de Middelburgsestraat 113 in Oost-Souburg. Spreekster is Mariene Bos. De bijeen komst begint om 9.30 uur en er is kinderoppas aanwezig. KERSTSTEMMING - In het Woltershuis aan de Hogeweg 103 in Vlissingen wordt morgen, donderdag 14 december om 19.30 uur een buurtavond in kerststemming gehouden. Er is een kerstvertelling en er kunnen kerstbakjes gemaakt worden. Deelnemers worden verzocht om zelf een kaars mee te nemen. Deelname kost 1,50 en dat is inclusief een kopje koffie. KERSTMIDDAG - Deelnemers van het Aktiviteiten Cen trum Middelburg houden dinsdag 19 december een kerstmid dag in het Ontmoetingscentrum Dauwendael aan de Vrijland straat. Van 14.00 tot 19.00 uur zijn er voordrachten, een ver haal in kersttijd en een broodmaaltijd. Het vrouwenkoor Ad Libitum zingt kerstliederen. HUMANIST - Het Humanistisch Verbond verzorgt zondag 17 december de voordracht 'muziek als menselijke mogelijk heid', door de heer H. Lopik. De lezing wordt gegeven in het Jacob Roggeveenhuis aan de Noordsingel in Middelburg en begint om 10.30 uur. PAPIAMENTO - De stichting voor Surinamers, Antillianen en Arubanen gaat in Middelburg en in Goes een cursus Papia mento geven. Tegen betaling van 125,leer je in dertien we ken de taal die op Aruba, Bonaire en Cura9ao gesproken wordt. MIDDELBURG Om de ge luidsoverlast in de buurt te be perken, worden de sluitingstij den in jongerencentrum Mid- gard aangepast. Vanaf 1 janua ri is het centrum door de week geopend van 20.00 uur tot 23.00 uur en op vrijdagavond tot 01.00 uur. Eens per maand blijft Midgard op vrijdagavond open tot 02.00 uur. Dan kan bo vendien een 'geluidrijke activi teit' gehouden worden. Jongerencentrum Midgard be schikt over een prachtig ge bouw in de Kuiperspoort, het enige nadeel is dat de buurtbe woners klagen over geluids overlast. De gemeente is al ja ren op zoek naar andere huis vesting voor het jongerencen trum. Zolang er nog geen geschikte locatie gevondenis, is in overleg met omwonenden een tussen oplossing in de vorm van gewij zigde openingstijden. Het jongerencentrum is verder open van dinsdag tot en met za terdag tussen 15.00 en 18.00 uur. MIDDELBURG Vrijdagavond 15 december wordt het Compton theaterorgel in de Concert- en Gehoorzaal aande singelstraat bespeeld door de Engelse organist Peter Jebson. Het concert begint om 20.00 uur. Peter Jebson is geboren in 1950 in het Engelse Blackburn maar verhuisde in 1951 naar Blackpool. Op zijn vijfde kreeg hij zijn eerste pianolessen, enkele jaren later gevolgd door orgellessen. Na zijn schooltijd ging hij werken bij een bank, maar dit beviel hem niet en hij besloot.verder te studeren in de muziek aan de Northern School of Music in Manchester. Met het elektronisch orgel raakte hij bekend in het Cliffs Hotel en het was Reginald Dixon zelf die hem in 1968 kennis liet maken met het Wurlit- zer theaterorgel in de Tower Ballroom. Op verzoek van de Lancastrian Theatre Organ Trust bespeelt hij de Wurlitzers van de Odeon en Gaumont cinema's. Hij treedt regelmatig op voor Radio Manchester en in het BBC-programma "The Orga nist Entertains". Zijn populaire manier van spelen spreekt ve le mensen aan. Naast organist is Peter Jebson muziekleraar. Hij heeft ook een aantal mc's en CD's gemaakt. Peter Jebson speelt een programma van puur populaire muziek. Kaarten aan de zaal 12.50 (kinderen tot plm. 16 jaar onder begeleiding gratis toegang). Kaarten kosten in de voorverkoop bij Muziekcentrum Middelburg aan de Lange Delft ƒ10.-.

Scheldebode | 1995 | | pagina 15