Hulp voor uw huid Alchemilla Gebruik de Multi Vitamine waar het meeste in zit! Chinese kruidenpil, het directe antwoord op spier- en gewrichtsproblemen Bach Remedies: Negatieve gevoelens worden positieve stemmingen Wilt u moeder worden? Denk dan ook aan Foliumzuur! Hartversterkende capsule met de ziel van de wijn Snel herstel van maagklachten DE RODE PILAREN Bij hoest in elke fase: neem je Balsoelase r DE RODE PILAREN :r XV* r jNU 5,- KORTING op een verpakking KAL Multi Four-EF Gebruik KAL Multi Four-Extra Formule VOORDEELBON U betaalt slechts 49.50. SCHELDEBODE VAN WOENSDAG 22 NOVEMBER 1995 307 Alchemilla staat bekend om zijn posi tive werking bij gewrichtsklachten, in het bijzonder veroorzaakt door slijtage KNIP UW VOORDEEL DAT IS 20 GULDEN KONTANTVOORDEEL! Knoflook Lecithine Ginseng Echineacea Selenium Gingko- Biloba DROGISTERIJ-KRUIDERIJ Chien Pu Wan de eerste, de echte (verpakt in het bekende blauwe doosje). De Chinese kruidenpil tegen spier- en gewrichtspij nen was enige tijd geleden in het nieuws naar aanlei ding van een onderzoek uitgevoerd door de reumato loog Dr. J.R. Tisscher. Dr. Tisscher publiceerde in het toonaangevende blad "Arts Alternatief' zijn posi tieve ervaringen met de Chien Pu Wan-pillen. Ondersteund door publikaties van onder meer Japanse universiteiten concludeert de specialist uit Den Bosch dat bij 75% van de onderzochte personen na een maand een duidelijke verbete ring optrad. Het meest opval lende was de directe verbete ring bij pijn en zwelling van de gewrichten, waardoor de functie hiervan verbeterde. Chinese geneeskunde Anders dan in westerse lan den werkt de Chinese genees kunde met verschillende na tuurlijke kruiden. Als enige in Europa heeft Bae Shian de originele Chien Pu Wan pillen ontwikkeld die een kombina- tie van 20 ingrediënten bevat ten. Daarin schuilt ook de kracht van het produkt. Ieder kruid heeft een specifieke werking en activiteit. Het to tale produkt draagt dus zorg voor de versterking van been deren, spieren en gewrichten. Bovendien bevordert de Chien Pu Wan-pil de bloedcirculatie en zorgt voor een versnelde afvoer van afvalstoffen zoals bijv. urinezuur. Het werkt ook ontstekings- remmend en pijnstillend en heeft bij normaal gebruik geen bijwerkingen. Positieve reakties De Nederlander M. Thomas, die de Chinese kruidenpil ont dekte en naar Europa impor teert zegt: "De resultaten van de Chien Pu Wan-pil zijn vaak frappant. Dagelijks krijgen wij brieven van mensen, die jarenlang gezocht hebben naar een probaat middel en dat nu in dit produkt gevon den hebben. Vooral mensen met klachten van reumati sche aard, zoals stramme en pijnlijke gewrichten (artrose) ondervinden er veel baat bij. Vaak merken gebruikers al na twee weken een flinke ver betering." Voor meer informatie kunt u tijdens kantooruren bellen met de Chien Pu Wan infolijn: 013-5284976. U krijgt dan persoonlijk antwoord op uw vragen. De Chien Pu Wan-pillen, een geregistreerd merk van Bae Shian Nederland zijn uitslui tend verpakt in het bekende blauwe doosje, dat verkrijg baar is bij drogist, apotheker en reformhuis. Ruim zestig jaar geleden ontdekte de Engelse arts Dr. Bach dat tal van psy chische en lichamelijke klachten worden veroorzaakt door geestelijke onevenwichtigheid. Ziekten ontstaan vaak, aldus Dr. Bach, omdat mensen niet zichzelf kunnen zijn. Hoe verder de twintigste eeuw vordert, hoe meer blijkt dat Bach daarin gelijk krijgt. Immers, veel mensen staan tegen woordig onder grote druk. De wacht kamers van dokters en psychiaters zitten overvol. Dr. Bach zocht en vond een nieuwe methode om negatie ve gemoedsstemmingen te veranderen in positieve ge voelens. Die methode heet: de Bach Flower Remedies. Het zijn natuurlijke middelen in de vorm van allerhande bloe sems. Daarvan maakte Bach extracten en hiervan weer tincturen, waarmee hij zijn patiënten behandelde. Het gaat om 38 tincturen waar mee de gebruiker zelf allerlei gemoedsstemmingen kan be handelen. Al deze bekende ge moedsstemmingen zijn on dergebracht in zeven hoofd groepen, t.w. angst, onzeker heid, on voldoende interesse in het hier en nu, een zaamheid, overgevoeligheid, moedeloos heid/wanhoop en overbe- zorgdheid voor het welzijn van anderen. Rescue Remedy Bach ontwikkelde een heel be langrijke remedie voor de be handeling van acute en stress-situaties: de Bach Res cue Remedy. Dit is een tinc tuur die vrijwel direct helpt in situaties die grote emoties oproepen. Zoals bij enorme schrik, grote paniek, ver wardheid, ongelukken, zware stress en andere schokkende gebeurtenissen of teleurstel lingen. Ook als u belangrijk nieuws verwacht, examen moet doen of moet spreken in het openbaar, verschaft de Bach Rescue Remedie u kalm te en tegenwoordigheid van geest. Er is ook Rescue Crème, die zeer heilzaam is bij huidbe schadiging, kneuzingen, uit slag, wondjes, blauwe plek ken, verbrandingen, e.d. Ove rigens is het aardige, dat ook dieren baat kunnen hebben bij de Bach Bloesem Reme dies. Meer informatie De meeste bibliotheken heb ben één of meer van de 15 Ne derlandstalige boeken die handelen over de Bach Bloe sem Remedies. Wie snel meer wil weten over deze effectieve methode, kan de folder halen bij de betere drogist en/of re- formzaak. Bach is ook te be stellen bij de apotheek. U kunt ook de Bach-informatie- lijn bellen (0341-427626) voor het dichtstbijzijnde verkoop punt of de gratis folder. Als u overweegt om zwanger te worden denkt u na tuurlijk in eerste instantie aan alle blijde zaken die met een zwangerschap te maken hebben. Maar tege lijkertijd beseft u ook de verantwoordelijkheid die met een zwangerschap samen gaat. Zo let u nog beter op wat u eet en drinkt, en u kent het gevaar van ro ken. Allemaal vanzelfsprekende zaken waar u reke ning mee houdt. Maar wist u ook al dat het gebruik van foliumzuur in dat rijtje thuishoort? Onderzoek heeft aangetoond dat het gebruik van folium zuur het risico op het krijgen van een kindje met een afwij king aan het centrale zenuw stelsel aanzienlijk vermin dert. De ernst van dit soort aangeboren afwijkingen, en het bewezen nut van extra fo liumzuur is voor de Overheid voldoende reden geweest om dagelijks gebruik te advise ren aan alle vrouwen met een kinderwens. Deze afwijkin gen ontstaan echter al in de eerste 4 weken van de zwan gerschap, dus voor u goed en wel zelf weet dat u zwanger bent! Wanneer gebruiken? Omdat deze aangeboren af wijkingen zo vroeg in de zwangerschap ontstaan, zult u dus ook heel vroeg met het gebruik moeten beginnen. Om optimaal profijt te hebben van extra foliumzuur kunt u het beste beginnen met dage lijks gebruik als u stopt met voorbehoedmiddelen en dit volhouden tot en met 10 we ken na de eerste dag van de laatste menstruatie. Natuur lijk kunt u foliumzuur rustig blijven gebruiken ook als het wat langer duurt voordat u zwanger wordt. Evasin Foliumzuur Er wordt een dagelijkse extra hoeveelheid Foliumzuur van 0,4 mg geadviseerd. Precies de hoeveelheid die in Evasin zit. Dit zijn kleine capsules die makkelijk zijn in te ne men. De capsules zitten in blisters die aan de achterzijde zijn voorzien van een slik- dagaanduiding. Zo kunt u precies zien wanneer u de vo rige capsules hebt ingeno men. Evasin is verkrijgbaar bij drogist en apotheek. Als u meer informatie wenst over Evasin Foliumzuur kunt u schrijven naar: Vemedia B.V., Postbus 502, 1380 AN Weesp. Bellen kan natuurlijk ook: 0294-465905. mmmi mmoomo mswmm tosnus 157 1243 ik s mmo Rode wijn kan heel gezond zijn, mits met mate genut tigd. Twee glazen rode wijn per dag is heel goed voor hart en bloedvaten, zo luidt modern doktersadvies ge baseerd op wetenschappelijke bevindingen. Maar niet iedereen wil of kan dit "recept" accepteren. Voor de niet-drinkers is er nu een alternatief: de UltraPure Rode Wijncapsule. Sinds kort brengt UltraVit dit nieuwe produkt op de Neder landse markt. De capsules be vatten natuurlijke bestandde len die een hoeveelheid "flavo- noïden" bevatten, zoals die voorkomen in twee glazen rode wijn. De natuurlijke flavonoïden, zo is recentelijk gebleken, hebben een verzor gende werking op hart en bloedvaten. Ze houden de bloedvaten schoon en hebben een gunstige invloed op de bloedcirculatie. Franse paradox De Fransen, Grieken en Ro meinen wisten al duizenden jaren dat rode wijn goed is voor hart en bloedvaten. De wetenschap heeft zich tiental len jaren verwonderd over de "Franse paradox". Fransen drinken meer rode wijn dan anderen en roepen er "santé" Het Nationaal Huidfonds heeft een boekje ontwik keld om mensen die wel eens last hebben van hun huid (jeuk> bultjes, bran derigheid, schilferende huid) van nuttige advie zen te kunnen voorzien. Dit boekje kunt u gratis krijgen bij uw drogist. Het boekje is bestemd voor ie dereen die een snel geïrriteer de of een zeer gevoelige huid heeft. Mensen met zo'n huid hebben een grotere kans op het ontwikkelen van huid klachten dan mensen met een normale huid. Een juiste ver zorging en goede voorzorgs maatregelen kunnen een hoop problemen voorkomen. In het boekje wordt uitge breid aandacht besteed aan de funktie van de huid, oorza ken van huidproblemen en hoe er mee om te gaan. Het boekje bevat dan ook vele nut tige adviezen en praktische tips. Geïrriteerde huid Het Nationaal Huidfonds steunt mensen met een huid aandoening, geeft voorlich ting en bevordert weten schappelijk onderzoek. Om dat het fonds geheel afhanke lijk is van giften en donaties, is de "hulp voor uw huid" uit gave gesponsord door Spo- rex. Sporex produkten zijn bedoeld voor de dagelijkse rei niging en verzorging van de snel geïrriteerde huid. De produkten bevatten geen be standdelen die allergische of overgevoelige reakties kun nen veroorzaken. Ze zijn vooral geschikt voor mensen met huidklachten, een droge of oudere huid, maar ook voor de baby huid. Sporex pro dukten bestaan uit dagelijkse Q m Hülö c Hf reinigings- en verzorgings- produkten, zoals zeep, deodo rant, shampoo en crèmes. Huid Info lijn Heeft u wel eens last van huidproblemen? Vraag dan naar het boekje bij uw dro gist. Voor vragen over chro nische huidaandoeningen, de behandeling hiervan of adres sen van patiëntenverenigin gen, kunt u tijdens kantooru ren bellen met de Huid Info lijn: 026-3514160. U kunt hier ook informatie opvragen over de uitgave "Hulp voor uw huid". Voor informatie over Sporex, bel: 0318-545222. Een druk leven. Net even te weinig tijd nemen om goed te eten. Dan kan je maag wel eens problemen ge ven. Brandend maagzuur en zure oprispingen wijzen erop dat de zuurgraad in de maag niet is zoals hij zijn moet. Voor dit soort problemen is er Rennie. Een be trouwbaar middel dat snel en effectief helpt. In Nederland hebben onge veer 25% van alle inwoners last van maagklachten. Een gevoelige maag, te veel of ver keerd eten kan een oorzaak zijn. Maar ook een gejaagd le ven en spanning kunnen de maag doen op spelen. Vaak is de zuurgraad in de maag dan verstoord door een teveel aan maagzuur. Der gelijke klach ten zijn meestal zo hinderlijk dat je er snel vanaf wilt ko men. Door het maagzuur te neutraliseren, verminderen de klachten. En Rennie zorgt ervoor dat maagzuur snel wordt geneu traliseerd. Veel gebruikt In Nederland is Rennie het meest gebruikte maagmiddel. Niet zo verwonderlijk, want het doet snel en effectief zijn werk bij mensen met maag- problemen als brandend maagzuur en zure oprispin gen. Binnen enkele minuten is er al verlichting van de klachten te merken. Een re sultaat waar men tevreden mee is. Vertrouwd en gemakkelijk Omdat Rennie al zo lang door zo veel mensen wordt ge bruikt, is het een vertrouwd middel geworden, dat in vele huishoudens een plaats in de huis-apotheek heeft gekregen. Het mag ook worden ge bruikt door vrou wen in de zwanger schap en tijdens de borstvoeding. Door de handige meeneemverpak- king heb je het al tijd bij de hand om maag klachten te lijf te gaan. Dat is ook het grote voordeel ervan. Want Rennie kun je overal en altijd gebruiken. Lees voor gebruik de bijslui ter. Rennie is verkrijgbaar bij drogist en apotheker. Voor meer informatie: Roche Ni cholas B.V., tel. 0497-381833. bij, "gezondheid". Ze eten bo vendien meer dierlijke vetten dan de meeste andere volke ren. De grote alcoholcon sumptie vertaalt zich in Frankrijk in relatief veel le veraandoeningen. Maar hart en vaatziekten komen er veel minder voor dan bij bierdrin kende naties als Belgen en Duitsers en bij alle andere Eu ropese volkeren. UltraPure Rode Wijncapsule In de negentiger jaren is vast gesteld dat de goede wijnfee zich schuil houdt in stoffen uit de druiveschil en -pit. Bij de bereiding van rode wijn worden de schil en pit meege- perst. Ook tannine en andere fenolverbindingen in rode wijn hebben een beschermend effect. De hoeveelheid van deze stoffen in twee glazen rode wijn is voldoende stimu lans voor gezonde doorstro ming van het bloed. De UltraPure Rode Wijncap sule kan zonder bijwerkingen dagelijks bij de hoofdmaaltijd gebruikt worden door zowel niet-drinkers als gelegen heidsdrinkers. Het is veilig in combinatie met het gebruik van medicijnen en past uitste kend in een cholesterolverla gend dieet. UltraPure Rode Wijncapsules zijn verkrijg baar bij drogist en reform- zaak. Voor meer informatie: tel. 06-0997773 (gratis). Alléén verkrijgbaar bij: DROGISTERIJ-KRUIDERIJ illlltKl! OUDE MARKT 18 VLISSINGEN TEL. 0118-430250 LANGE DELFT 121 MIDDELBURG TEL. 0118-639905 Iedereen kent wel het gevoel dat hoesten maar niet wil ophouden. Vaak is dat dan ook nog op momenten waarop je het niet kunt gebruiken zoals tijdens vergaderin gen, in de bioscoop of, en dat is het vervelendste, tijdens de slaap. Voor deze hoest is er nu een speciale hoestdrank: Balsoelase. Hoesten is nuttig Aan de binnenzijde van de luchtwegen bevinden zich slijmvliezen die ervoor zor gen dat ongewenste indrin gers worden opgevangen. Vanuit de slijmvliezen gaat er een prikkel via onze herse nen naar de buik- en borst spieren die zich dan samen trekken. Deze zorgen voor een krachtige luchtstoot in de luchtwegen waardoor alle onnodige stoffen worden ver wijderd. Normaal gesproken is hoes ten heel nuttig want het helpt ons afweersysteem tegen on gewenste indringers zoals bacteriën,^ virussen, stof en ander vuil. Overbodige hoest Als hoesten weinig of geen slijm oplevert, dan heet dat een overbodige hoest. Dit le vert vooral een geïrriteerde keel of luchtwegen op, wat weer meer slijm kan beteke nen. Bij een overbodige hoest is het zaak om eerst te trachten de oorzaak weg te nemen. Probeer om rokerige ruimten te vermijden, ventileer goed en zorg dat de lucht om u heen vochtiger wordt. Compositum drank Indien er dan nog steeds irri tatie van de luchtwegen op treedt, kan men Balsoelase compositum drank nemen. Deze speciale hoestdrank be vat de werkzame stof pentoxyverine die ervoor zorgt dat de overbodige hoest op adequate wijze wordt ver minderd. Daarnaast bevat het ook an dere stoffen die een verzach tende invloed op de keel en luchtwegen hebben. Toonaan gevende instanties zoals de Consumentenbond en KNMP (overkoepelend orgaan van apothekers) bevelen Balsoela se aan bij overbodige hoest. Het mag zelfs gebruikt wor den door kinderen vanaf 3 maanden. De drank kan in dien noodzakelijk worden in genomen met wat eten of wa ter. Balsoelase is verkrijg baar bij de betere drogist en apotheker. Voor meer infor matie: Darci Pharma, tel.: 076-5879222. Verminderde weerstand, stress, weinig energie, vermoeidheid allemaal klachten die kunnen voorkomen uit uw voeding. Multi Four Extra Formule van KAL is een absoluut topprodukt uit Amerika.dat uw voeding aanvult en tekorten kan voorkomen. Een onderzoeker in Amerika vond dat een multi-vitamine de weerstand, zeker bij ouderen, aan zienlijk verhoogde. 54 VOEDINGSSTOFFIN IN FIN TABLET I Multi Four Extra Formule is nieuwf Dit unieke produkt heeft als enige hoogwaardige multivitamine extra bestanddelen voor een aktief en gezond leven. Naast 16 vitamines en 12 mineralen nog 26 andere voedings- St0ffen! Prist. 5450 (00 tatl) DECNIGEMFT: Met krachtige ANTI-OXIDANTEN! ~i KAL Multi Four is exclusief verkrijgbaar bij: OUDE MARKT 18 VLISSINGEN TEL. 0118-430250 LANGE DELFT 121 MIDDELBURG TEL. 0118-639905 1

Scheldebode | 1995 | | pagina 7