Kees Blommaard neemt afscheid van KNVB Tips voor een veilige woning (1) Gitarist Bob Brozman treedt op in Piet Hein Wereldwijd bekende Swingle Singers zingen a capella van Bach tot Beatles Sinterklaasavontuur Minitheater Grensverleggers in Kloveniersdoelen 'Meer groen op Markt' Pakistaanse qawwali-muziek in Arsenaaltheater Open dag christenvrouwen Vrijwilligers zijn de kurk waarop het grote schip van de KNVB drijft" Finale 3e klas libre-klein SCHELDEBODE VAN WOENSDAG 15 NOVEMBER 1995 Hollandia-toemooi 321 GOES - Aan het eind van het voetbalseizoen 1995/'96 gaat de Afdeling Zeeland van de Koninklijke Neder landse Voetbalbond op in het district Zuid 1. De offi ciële datum is 1 juni. Voorzitter Kees Blomaard neemt vanwege het bereiken van de zeventigjarige leeftijd deze maand al afscheid. Op de uitnodigingskaart een foto van Kees Blomaard op een voetbalveld. Gezeten in een klapstoel, kijkt hij met vorsende blik in de camera. In de achtergrond faat de zon juist onder. Zo'n 46 jaar bestuurlijk voet- alleven lijken aan zijn geestesoog voorbij te trekken. Tijdens de allerlaatste algemene vergadering van de KNVB afdeling Zeeland te Kapelle op 6 november trad Blommaard na elf jaar af als voorzitter. Ter gele genheid van dit afscheid wordt hem op 10 november door het bestuur van de KNVB een receptie aangebo den. De sportieve loopbaan van Kees Blomaard is lang. In 1949 was hij spelend lid van de voetbal vereniging Kloetinge, en tevens wedstrijdsecretaris, later secre taris, secretaris/penningmees ter en redacteur van het club blad 'Op De Korrel'. Tussen door organiseerde hij tour- nooien, en regelde nog wedstrij den naast de competitie en het bekervoetbal. Sinds 1974 is Kees Blomaard gewoon lid van de KNVB en hij vertelt over zijn bestuurlijk voetballeven: „Je moet de be langen van alle leden beharti gen. Al ben je geen lid van een vereniging, ik denk dat men toch een voorkeur heeft voor een bepaalde vereniging. Dat is menselijk. Ik ben tot oktober 1974 lid van Kloetinge geble ven. In dat jaar werd ik lid van de Technische Commissie Zuid 1, daarna van de Tucht- commissie afdeling Zeeland, tot 1984, en tevens lid van de Tuchtcommissie Zuid 1. In 1984 ben ik Jan Schaalje opgevolgd die bestuurslid werd bij het Amateurvoetbal. Al jaren was ik actief in de voetballerij en ik had goede contacten. Toch heb ik nooit gehengeld naar een be stuursfunctie en toen ik als voorzitter gevraagd werd kwam dat voor mij als een don derslag bij heldere hemel. Ik had een week bedenktijd en heb in die week geïnformeerd wat zo al van een voorzitter ver wacht en verlangd wordt. Als je al zo lang in de voetballerij meeloopt en je wordt op nege- nenvijftigjarige leeftijd ge vraagd is je ij delheid ook wel wat gestreeld. En dan denk ik niet, dat je onbesproken door het voetbalwereldje gaat. Het zijn uiteindelijk elf jaren ge worden, de op één na langste periode. Alleen de heer Bakker is langer voorzitter geweest. Op 1 juli volgend jaar is de afdeling Zeeland voorbij. Als men mij gevraagd had 'Pak die laatste zeven maanden er nog even bij', dan had ik dat gedaan. Het be stuur heeft besloten om geen nieuwe voorzitter te benoemen en ik denk dat die periode door het zittende bestuur dan ook gemakkelijk wordt overbrugd." Kees Blomaard ging het werk niet uit de weg en wist veel voetbal-evenementen te orga niseren en hij somt op: „In de Kloetinge-periode van 1949 tot 1974 is er al veel aan de weg ge timmerd. De organisatie van het 'Hollandia-tournooi', het sterkst bezette tournooi van Zuid-Nederland, met interna tionale deelname. Als lid van de 1 Kees Blommaard. Technische Commissie Zuid heb ik voor het eerst in de ge schiedenis van het Zeeuwse voetbal de Belgische nationale ploeg hier naar toe gehaald. In het kader van de voorberei ding op het Europees Kam pioenschap 1980 in Italië. Ze speelden heel goed op dat tour nooi en verloren pas in de laat ste minuten met 2-1 van Duits- VLISSINGEN "Als er mu ziek in zit, dan zingen we het!". Het lijkt nogal een krasse uit spraak, totdat u The Swingle Singers zelf aan het werk hebt gehoord en gezien. Deze acht getalenteerde jonge vocalisten bewegen zich moei teloos tussen klassieke orgelfu ga's, orkest-ouvertures en pia- nowerken aan de ene kant en big band-melodieën, pop-en volksmuziek aan de andere. Zeg maar gerust: alles wat zich tus sen Bach en Beatles bevindt. En dit alles uitgevoerd zonder in strumentale begeleiding en met een souplesse die aan het on voorstelbare grenst. Door het brede scala van muzi kale genres biedt hun twee du rende a capella show met recht 'voor elk wat wils'. Niet voor niets voelen The Swingle Sin gers zich overal op hun gemak, of ze nu optreden in jazz-clubs, operahuizen, concertzalen of theaters. De groep geniet al 30 jaar lang eeen grote internationale repu tatie en het mag dan ook beslist een unicum te noemen dat u hen gewoon bij u in de buurt kunt zien optreden. Zaterdag 18 november - Arse naaltheater Vlissingen - 20.00 uur. Kaarten kosten 40.- (voor kortingspassen 35.-) en zijn in voorverkoop bij de VVV/ANWB, Nieuwendijk 15, fotolaurede burns Vlissingen, tel. (0118) 419275. Swingle Singers VLISSINGEN In het kader van het project 'Veiligheid in en om de woning' vindt u de komen de weken een aantal tips in de Scheldebode om uw huis zo veilig mogelijk te maken. Vandaag worden de entree en de trap onder de loep genomen. Wat betreft de entree is het belangrijk om de stoep vrij van bladeren en mos te houden. Zorg er ook voor dat er geen tegels boven de rest uitste ken. Breng bij de voordeur een lamp aan met een bewegingsschakelaar. De deurmat moet verzon ken zijn en goed vastliggen of voorzien zijn van anti-slipmateriaal. Het is handig als er achter uw brievenbus een mandje of kastje zit dat de post opvangt. Op die manier hoeft u niet telkens te buk ken om het op te rapen en u kunt niet uitglijden over losliggende post. Zorg dat de hal vrij is van losstaande dingen zoals een paraplubak of een kapstok. Hierover kunt u gemakke lijk vallen. Zorg voor een goede verlichting in de hal. Op de trap gebeuren heel wat ongelukken. Die kun nen voorkomen worden wanneer u zich houdt aan de volgende tips: Loop de trap altijd rustig op en af. Houdt u vast met minstens één hand maar als het kan met twee handen. Loop de trap niet op en af op sokken maar zorg ervoor dat u ste vige schoenen of pantoffels aan hebt. Als u het een pro bleem vindt om de trap te stofzuigen, overweeg dan de aanschaf van een kruimel dief. U kunt u zelf -al stof zuigend- dan nog steeds goed vasthouden. Verlicht de trap goed met één of twee sterke lampen. Zorg er voor dat er nooit losse spullen op de trap liggen. Leg -als dat nodig is- antislipmateriaal op de trap. En breng een ex tra handgreep aan boven aan de trap. foto: stichting consument en veiligheid land. Voor de Belgen werd het om die reden een traditie, in de voorbereiding op belangrijke tournooien mocht een dagje Zeeland niet ontbreken want dat was nodig voor de kwalifi catie. Ik vond dat zelf ook leuk en zo konden Zeeuwse voetbal lers aantreden tegen het Bel gisch voetbalelftal. Dat was voor die jaren toch een unicum wanneer een Zeeuwse speler die eer te beurt viel. In de loop der jaren is Guy Thijs een goede vriend van ons geworden. Er kwam ook een goed contact met de Belgische Bond tot stand en zo speelden clubs als Beveren en Lokeren, met toppers als La- to en Lubanski, in Zeeland, het Zeeuws dameselftal speelde te gen België en de Zeeuwse belof ten speelden een aantal jaren in een internationale competitie. Wim Jagt en ondergetekende kwamen zo'n acht tot negen jaar geleden tot samenwerking met PSV uit Eindhoven. Dat heeft financieel geen windeie ren gelegd, terwijl er in die pe riode slechts één speler daad werkelijk naar PSV vertrok. De afdeling Zeeland was een van de weinigen waar men geen contributie-verhoging voorge schoteld kreeg. Met extra voor zieningen voor de jeugd zonder extra betalingen. Als ik nog denk aan de jeugdvoetbalkam pen, het strandvoetbal en al die andere activiteiten. Dan zeg ik, we hebben het met z'n allen goed gedaan. Alleen als je bin nen het bestuur goed samen werkt, alle neuzen dezelfde kant op wijzen en in een goede onderlinge verstandhouding el kaar aanvult, kun je eensgezind naar buiten treden. Als je dat bewerkstelligt dan kun je zeg gen, die bestuurlijke periode van de afgelopen elf jaar die was heel prettig." Wanneer de laatste vergadering van de Afdeling Zeeland van de KNVB afgesloten is zou het qua voetbal rustig kunnen worden rond de persoon van de schei dende voorzitter. Kees Blo maard denkt daar anders over: „Natuurlijk zal ik geen officiële functie meer bekleden, maar op verzoek van de voorzitter van het District Zuid 1 word ik toe- foto peter huls gevoegd aan het district om de internationale contacten te be hartigen. Ik ben al een eind rond voor de organisatie van een internationaal tournooi van spelers onder de 14-, 15- en 16 jaar. Met deelname van België en Polen en de toezegging van Nederland en het Districtself tal. De voetbalbond gaat in de toe komst gewoon door en zal de concurrentie met andere spor ten glansrijk kunnen doorstaan. Ik hoop maar één ding, dat de KNVB zich goed realiseert dat vrijwilligers de kurk zijn waar op het grote schip drijft. Dat was zo, dat is zo en dat zal altijd zo blijven. En wanneer je vrijwilliger bent in de sport - en het geeft niet in welke functie of hoedanigheid - dan is het zeer belangrijk dat je partner daar volledig achter staat. Wij zijn 46 jaar getrouwd, mijn vrouw heeft mij altijd moeten delen met de voetbalsport. Het thuisfront stond achter mij, dat is belangrijk, anders had ik nooit zo kunnen doen." MIDDELBURG Dinsdag 21 november is er een open dag voor christenvrouwen uit de regio Walcheren. De interkerke lijke bijeenkomst wordt gehouden in de Getuigeniskerk aan de A. Lauwereijszstraat 6. Het ochtendprogramma be gint om 9.00 uur met koffie en samenzang. Daarna word het thema van de-dag 'op weg met de Heer' ingeleid door Annie Ouwerkerk uit Emmeloord. Het ochtendprogramma ein digt om 11.00 uur. In een vervolgprogramma wordt van 11.30 tot 14.30 uur ingegaan op het thema door middel van bijbelstudie in kleine groepen. Ook is er tijd voor samenzang en gebed. Deelnemers worden verzocht om zelf hun brood en bijbel mee te brengen. Tijdens het morgenprogramma is er kin deropvang. MIDDELBURG Nederland is een uitzonderlijk land op mu zikaal gebied. Nergens ter we reld zijn zoveel ensembles ac tief op het grensgebied tussen de gecomponeerde, geïmprovi seerde en niet-westerse muziek. Nergens is zo'n unieke vermen ging en wederzijds beïnvloe ding van verschillende muziek stijlen te vinden. Desondanks is het opvallend dat de meeste en sembles en musici die zich op deze grensgebieden bewegen, tot nu toe toch voornamelijk in volstrekt gescheiden circuits opereren en elkaar zelden op het podium ontmoeten. Maar daarin komt nu verande ring! Want in het seizoen 1995/96 gaat het project Grens verleggers van start: een serie die zo samengesteld is, dat in één programma steeds twee zeer verschillende ensembles voor het eerst in hun bestaan het podium delen. Een onge bruikelijke formule die niet de comfortabele zekerheid van het bekende biedt, maar wel garant staat voor uitdaging, avontuur en het ontdekken van nieuwe mogelijkheden. In de Kloveniersdoelen speelt zaterdag 18 november 20.30 uur Slagwerkgroep Den Haag in combinatie met het Surinam Music Ensemble. Het programma 'Sperzieboon en Kouseband' begint om 20.30 uur. KOUDEKERKE De Amerikaanse snaarvirtuoos Bob Bro zman geeft vrijdag 17 november een concert in strandpavil joen Piet Hein in Koudekerke. Vanaf 20.30 uur speelt hij slice gitaar, hawaiian gitaar, ukelele, banjo en tenorgitaar. Zijn re pertoire is al net zo breed als zijn instrumentarium: blues, jazz, gospel, calypso en swing. De kaarten voor dit concert kosten f 12,50 en zijn in voorverkoop bij alle VVV-bespreekbureaus. MIDDELBURG Toneel groep 't Hondje van de Ruyter speelt zondag 19 november de sinterklaasvoorstelling 'een sin terklaasavontuur van muis en leeuw' in het Minitheater aan de Verwerijstraat. Het verhaal gaat over Sint Nicolaas die het erg druk heeft met het inpakken van de kadootjes. Muis en Leeuw gaan een kijkje nemen in het pakhuis want vorig jaar hebben ze verkeerde kadootjes gekregen. Maar zou Sinterklaas dat zomaar goed vinden?? De spannende en vrolijke voorstel ling wordt gespeeld door Peter Adriaanse, Eric Holm en Oscar Postema. De aanvang is 14.00 en 16.00 uur en de kaarten kosten 7,50 voor kinderen en 9,00 voor volwassenen. De voorver koop vindt plaats bij Bru- na/Loeks Boekhandel aan de Lange Delft. HEINKENSZAND - De eind strijd 3e klasse Libre-klein van het biljartdistrict Walcheren - De Bevelanden wordt in de weekends van 18 tot en met 26 november gespeeld in café De Bierbron te Ileinkenszand. MIDDELBURG Veel inwo ners en bezoekers van Middel burg zijn blij met de autovrije Markt. Tegelijkertijd is een groot gedeelte allerminst geluk kig met de huidige aanblik van dezelfde Markt. Dat blijkt uit straatenquêtes, die Groenlinks Middelburg in de maand sep tember gehouden heeft onder 245 voorbijgangers. Met de enquête wil Groenlinks Middelburg de politieke discus sie over de toekomst van de Markt nieuw leven inblazen. Ook vind de partij dat burgers hierbij betrokken moeten wor den. Daarom werd aan Middel burgse voorbijgangers ge vraagd of men de inspraakmo gelijkheden betreffende de Markt voldoende vond. Slechts 18% reageerde positief op deze vraag. Gevraagd is ook naar ideeën en voorstellen over de inrichting van de Markt. Veel geënquêteerden gaven de voor keur aan een inrichting met meer groen, bomen, parkje en zitgelegenheid. Een aantal ma len werd de gedachte geopperd om de voormalige pomp van het Abdijplein op de Markt in ere te herstellen. Ook werden sugges ties gedaan voor open podia en concerten. De resultaten van de enquête komen ter sprake op de discus sieavond, die Groenlinks op woensdag 22 november om 20.00 uur houdt in Zeeuwse Bi bliotheek. Vertegenwoordigers van de fracties in de gemeente raad zullen daar met elkaar in debat gaan onder leiding van Jan Scheffers. De bijeenkomst is gratis toegankelijk. VLISSINGEN 'Qawwali' is een vocale kunst, een stijl die teruggaat naar het Perzië van de 10e eeuw. De muziek ver breidde zich naar het Indiase subcontinent en werd het be kendste uitdrukkingsmiddel van het Soefisme, een islamiti sche stroming die de mystieke eenheid tussen Allah en de mens benadrukt. Qawwali ge niet de laatste jaren ook in de westerse wereld bekendheid door de cd's die van Nusrat Fa- teh Ali Khan zijn verschenen op Peter Gabriel's Real World-la bel, maar de Sabri Brothers zijn in Pakistan zo mogelijk nog be kender. Ook zij hebben inmid dels een cd op Real World uit gebracht en tourden met succes eerder door Nederland. Sabri Brothers spelen qawwali-muziek De twee charismatische voor zangers zijn grote improvisa tiekunstenaars die beschikken over stemmen als klokken waarmee zij Allah loven in gloedvolle, intense liederen. Ondersteund door heftige per cussie op dholak en tabla en krachtig klappend in de han den brengen zij elk lied naar een extatisch hoogtepunt. Het NRC recenseerde: „De vraag- en antwoordzang tus sen de gebroeders Sabri en hun Party is van religieuze aard, maar tenzij men Urdu verstaat, merkt men dat nauwelijks. De muziek swingt beestachtig en de roep om allaaaaah, telkens met een dalend glissando, klinkt al snel even vertrouwd als het yeah uit de jazz blues en het olé uit de flamencomu- ziek". Liefhebbers van wat tegen woordig gemakshalve wordt aangeduid als 'wereldmuziek' mogen een intens en meesle pend concert tegemoetzien op z ondag 19 november in het Ar senaaltheater om 15.00 uur. Kaarten kosten 17.50 kor tingspassen 12.50) en zijn in voorverkoop bij het VVV aan de Nieuwendijk 15, Vlissingen, tel. 419275.

Scheldebode | 1995 | | pagina 21