Festivalbeleid vereist meer subsidie yoederstaal Door het oog van Van Wyngen Cellist Colin Carr speelt drie suites van Bach Jeu de bouleswedstrijden Rijden onder invloed alcohol neemt toe Eigen ruimte voor het COC 'Uit In Vlissingenpleit voor lange termijnplanning festivals Actie voor straatkinderen x;enn pleis™f; Reggaeformatie One 2 Waziru verzorgt optreden in De Piek Onze poezen. Studiedag over mensenrechten en ontwikkelingssamenwerking Hoogste punt voor Lonneboot SCHELDEBODE VAN WOENSDAG 15 NOVEMBER 1995 Afslanken Publiekscampagne alcohol en verkeer 317 MIDDELBURG Dinsdag 21 november wordt in de Kloveniersdoelen een concert gegeven door de cellist Colin Carr, die op deze avond drie suites voor cellosolo van J.S. Bach ten gehore zal brengen. De suites voor cellosolo van Bach zijn dé stukken op het gebied van cellomuziek. Bach schreef ze in de periode dat hij kapelmeester was aan het hof van Leopold von Anhalt-Köthen. In het calvinistische klimaat dat daar heerste mocht geen kerkmuziek uitgevoerd wor den, zodat Bach zich toelegde op het com poneren van instrumentale orkest- en ka mermuziek. Sinds Pablo Casals deze prach tige cellosuites herontdekte, zijn ze door al le beroemde cellisten ter wereld gespeeld. De muziek ervan is zo universeel en toch zo persoonlijk dat ze steeds weer een uitda ging vormen. De virtuoos Colin Carr, die talloze malen optrad met Yehudi Menuhin en dankzij zijn ihgetogen, muzikale en boeiende spel vele prijzen op internationale muziekconcour sen in de wacht sleepte, is als geen ander in staat om de cellosuites van Bach op geheel eigen wijze te vertolken. Colin Carr heeft tijdens zijn carrière een bijzondere reputatie opgebouwd vanwege zijn "bespiegelende, rustige en tegelijker tijd intense spel, en in het bijzonder zijn be heersing van de muzikale frasering. Bij hem wordt muziek tot majestueuze poëzie." (The Times, Londen). Colin Carr begon op zijn vijfde jaar cello te spelen, drie jaar later ging hij naar de Ye hudi Menuhin School waar hij studeerde met Maurice Gendron. Op 16-jarige leefijd voerde hij samen met Menuhin, met wie hij sindsdien vele malen heeft samengespeeld, het Dubbel Concert van Brahms uit. Sinds 1983 doceert Carr aan het New England Conservatory (U.S.A.). Als solist met orkest heeft Colin Carr opge treden met de symfonieorkesten van Chica go, Washington, Philadelphia, Atlanta, Montreal en Vancouver. Zijn veelbejubelde solorecitals brachten hem ieder seizoen in de grote steden van de Verenigde Staten, waarvan de recentste New York en Boston waren. Buiten de V.S. treedt Colin Carr op bij de Londense Promenade Concerten en heeft hij gespeeld met Europese orkesten zoals het BBC Symphony Orchestra, het Concertgebouw Orkest, het London Phil- harmonia Orchestra, het RIAS Berlin en de Academy of St. Martin in the Fields. Kort geleden werd Colin Carr geselecteerd als finalist voor een NAIRD Indie Award 1993 vanwege zijn opnames van werken voor cellosolo van Zoltan Kodaly, George Crumb, Benjamin Britten en Gunter Schul- ler (GM Recordings). Het internationale muziektijdschrift Strad noemde zijn uit voering "een perfect uitgebalanceerd toon beeld van lyrische schoonheid en techni sche virtuositeit". De volgende cd waaraan Carr werkt, zal bestaan uit liveopnames van de suites van Bach voor cellosolo, uit gevoerd in de Jordan Hall van Boston, voor GM Recordings. Ook kan Carr als solist be luisterd worden in Elgar's Cello Concert met het BBC Philharmonisch Orkest bij BBC Music Magazine's maandelijkse uit zendingen over nieuwe met klassieke mu ziek. Op het gebied van kamermuziek zijn Carr's activiteiten al even gevarieerd. Hij is regel matig bezoeker van de Festivals van Bath, Edinburgh, Spolero en Marlboro, om er maar enkele te noemen, en was gastspeler bij het Guameri Strijkkwartet en de Ka mermuziek Gezelschappen van het Lincoln Center en van Boston. Als lid van het Go- lup-Kaplan-Carr Trio heeft hij gedurende de afgelopen twaalf jaar een groot aantal tournees en opnames gemaakt. Colin Carr is winnaar van vele gezagheb bende prijzen, waaronder de eerste prijs in de Naumburg Competitie, de Piatiagorsky Memorial Award, de tweede prijs in de In ternationale Rostopovich Cello Competitie en de eerste prijs in de Young Concert Ar tist's International Auditions. Colin Carr is dinsdag aanstaande te zien en te horen in de Kloveniersdoelen. FOTO HENRY GROSSMAN VLISSINGEN Het Straatfestival, de manifestatie Cultureel Gekleurd, het Nationaal Jeugdfestival en Taptoe Zeeland, het Bevrijdingsfestival en de Zeeland Nazomerfestivals. Festivals zijn er in alle soorten en maten, zeker in Vlissingen. 'Uit in Vlissingen' ontwik kelde een festivalbeleid tot het jaar 2000. Gezien de grote aantrekkingskracht van festivals en de landelij ke uitstraling en 'free publicity', die dit oplevert, stelt 'Uit in Vlissingen' voor om een festivalbeleid voor de lange termijn te ontwikkelen. Meer gemeentelijke su- sidie is daarbij noodzakelijk. Festivals trekken aandacht. Omdat de meeste festivals Dat is goed voor een stad èn een lange voorbereidingsperio- goed voor het kunstklimaat en de artistieke ontwikkelingen. De Culturele Raad pleit er dan qpk voor de festivals niet alleen cë beschouwen als interessante promotiedragers, maar ook als aanjagers voor het kunstkli maat in de stad. Het is daarom belangrijk dat voor de cultuursector goede voorwaarden worden ge creëerd. De Culturele Raad vindt dat het scheppen van goe de randvoorwaarden een taak voor de gemeente is. Een goede samenwerking tus sen de organiserende instanties is van groot belang bij het orga niseren van festivals. Zoveel mogelijk instellingen moeten bij de verschillende evenemen ten worden betrokken. Behalve de horeca zijn dat winkeliers verenigingen, het VW en ande re culturele organisaties. De Culturele Raad zou daarbij kunnen coördineren. DONDERDAG 16 NOVEMBER 7.05-8.00 Ochtendeditie. 8.32 Och tendeditie met actualiteitenquiz 9.05 Muziek. 10.05 Vragen staat vrij; van daag de opvoedtelefoon. 11.05 Mu ziek. 12.05-13.00 Middageditie. 13.35 pe Passage. 14.05 Muziek in bedrijf. 16.03 Een vak apart. 17.03-18.00 Avondeditie met o.a. Zegt u 't maar. VRIJDAG 17 NOVEMBER 7.05-8.00 Ochtendeditie. 8.32 Och tendeditie met o.a. actualiteitenquiz. 9.05 Muziek. 10.05 Die's nog van voor d'n oorlog. Vandaag de heer Pauwe uit Gapinge. 11.05 Muziek. 12.05- 13.00 Middageditie met o.a. het Fort Zeelandia. 13.35 De Passage. 14.05 Muziek in bedrijf. 16.03 UITgaanstips. 17.05-18.00 Avondeditie met Zeeuws Diep. ZATERDAG 18 NOVEMBER 10.03-13.00 'Dag Week' Programma voor de vrije zaterdag met het Zeeuw se weerbericht, een overzicht van de zaterdagkranten, gasten, de passie va i..., een boekbespreking, culinaire tip van de chefkok en muziek. 13.34- 18.00 Omroep Zeeland Sport: uitsla gen, reportages, commentaren. ZONDAG 19 NOVEMBER 10.02 De Tijdmachine; vandaag: kle derdrachten op de Bevelanden. 11.02 De Zeeuwse Lucht; vandaag fanfare Onda uit Nieuw en Sint Joosland. 12.05 Die 's nog van voor d'n oorlog; vandaag de heer Zoeteweij uit Hans- weert. 14.25-14.30; 15.25-15.30 en 16.25-16.30 Omroep Zeeland Sport in Langs de Lijn. 17.05-18.00 Omroep Zeeland Sport, uitslagen, reportages en commentaren. MAANDAG 20 NOVEMBER 7.05-8.00 Ochtendeditie. 8.32 Och tendeditie met o.a. actualiteitenquiz. 9.05 Muziek door de week. 10.05 Met Aly de Boer op. 11.05 Muziek door de week. 12.05-13.00 Middageditie met o.a. het spelletje Wegwies. 13.35 De Passage. 14.05 Muziek in bedrijf 16.03 Sportclub de Zeeuwen. 17.05-18.00 Avondeditie met o.a. zegt u het maar. DINSDAG 21 NOVEMBER 7.05-8.00 Ochtendeditie. 8.32 Och tendeditie met o.a. actualiteitenquiz. 9.05-10.00 Muziek door de Week. 10.05 Oogappels en muilperen; van daag: speelgoed. 11.05 Muziek door de week. 12.05-13.00 Middageditie. 13.35 de Passage. 14.05 Muziek in bedrijf. 16.03 17.05-18.00 Avondedi tie met o.a. zegt u 't maar. WOENSDAG 22 NOVEMBER 7.05-8.00 Ochtendeditie. 8.32 Och tendeditie met o.a. actualiteitenquiz. 0.05 Muziek door de week. 10.05 Zeeuwse Streken. 11.05 Muziek door de week. 12.05-13.00 Middageditie. 13.35 De Passage. 14.05 Muziek in bedrijf. 16.03 Het Kanaal door Zee land. 17.05-18.00 Avondeditie met o.a. zegt u 't maar. de voor sponsorwerving nodig hebben en programma-afspra ken ver vooruit gemaakt moe ten worden, streeft 'Uit in Vlis singen' naar een meerjarige fi nanciering van de festivals. De festivals, zeker die met een lan delijke of provinciale betekenis kunnen, naast een gemeentelij ke subsidie, rekenen op finan ciële steun van overheid en pro vincie. Daarnaast worden mid delen verkregen uit sponsoring en acquisitie. De gemeente heeft in haar begrotingsvoorstellen voor 1996 in totaal 42.930,— uit getrokken voor het Bevrijdings festival en het Straatfestival. 'Uit in Vlissingen' vindt dat te weinig. Goed of helemaal niet, luidt haar advies. Het Straat festival is de laatste twee jaar door de afname van de gemeen telijke subsidie flink 'afge slankt'. Het voorstel van 'Uit in Vlissingen' eind vorig jaar om maar met het Straatfestival te stoppen, vond echter geen ge hoor. Dat het festival toch nog door gang kon vinden, was te danken aan subsidies van de provincie en het Fonds voor de Podium- Het Straatfestival in Vlissingen trekt altijd vele bezoekers, zowel inwoners als vakantiegangers kunten en bijdragen vanuit het bedrijfsleven en diverse ideële fondsen. Om in een divers muziekaanbod te kunnen voorzien werd ook een samenwerking aangegaan met de horeca. Deze samenwer king verliep echter niet naar verwachting en leverde voor de horeca ook door de slechte weersomstandigheden niet het gewenste resultaat op. 'Uit in Vlissingen' pleit voor een aanvullende subsidie voor het Bevrijdingsfestival en Straatfestival voor 1996 van 134.070,—. Voor de periode van 1997 tot 2000 zou een structurele bijdra ge van vijf gulden per inwoner per jaar nodig zijn voor een fes tivalbeleid, dat kwaliteit en kwantiteit garandeert. In de voorlopige opzet voor 1996 is het Straatfestival gespreid over een langere periode met een ac cent op de weekeinden. Op 29 juni begint het met een Interna tionale Straattheaterdag op di- VLISSINGEN Frankrijks volkssport nummer één, het 'jeu de boules' of 'pétanque', is ook in Nederland aardig populair geworden. Het komende week end wordt op Walcheren een tweetal toernooien gehouden, waar toeschouwers van harte welkom zijn. Op zaterdag 18 november houdt de Koudekerkse jeu de boulesclub 'Boules Plesant' de zevende Zeeuwse Kampioen schappen voor invalide spor ters. Het evenement, waaraan ongeveer vijftig invalide spor ters uit heel Nederland mee doen, begint om 11.00 uur in re creatieruimte 'de Babbelaar' in verpleeghuis Der Boede in Kou- dekerke. het toernooi duurt tot 16.00 uur. De Club Jeu de Boules (Pétanque) Middelburg houdt op 19 november een hersttoer- nooi in manege 'De Gouwe Re- ijers' in Serooskerke. Dit toer nooi begint om 10.30 uur. Er doen 44 teams of doubletten mee, voornamelijk uit zuidwest Nederland. Alle deelnemers zijn lid van de Nederlandse Jeu de Boules Bond (NJBB). Enkele goede teams komen uit Bergen op Zoom, Goes en Middelburg. Dit toernooi begint om 10.30 uur. MARIEKER- K E De werkgroep Walcheren van de christelijke hulporganisatie Dorkas Hulp houdt in de week van 19 tot 25 november een col lecte en een inzamelingsactie voor straatkinderen in Kenia, Ethiopië, Rusland en Roemenië. In deze landen heeft Dorkas huizen waar de kinderen wor den opgevangen. Ze krijgen er voedsel en kleding en leren een beroep. De goederen van de in zamelingsactie worden naar de ze huizen gestuurd. De inzamelingsactie wordt ge houden op 25 november tussen 10.00 en 14.00 uur. Goederen zoals schoolborden, schriften, verband, muziekinstrumenten, gereedschappen, kinderkleding en speelgoed kunnen afgegeven worden in de schuur van de fa milie Paardekooper aan het Dorpsplein 43 in Aagtekerke, het Dorpshuis aan de Kerkring in Grijpskerke en basisschool De Zeester aan de Pauwhoek- straat in Meliskerke. VLISSINGEN Dit jaar houdt Veilig Verkeer Nederland als participant binnen het Re gionaal Orgaan Verkeersveilig heid Zeeland de publiekscam pagne "Alcohol en Verkeer. Fris is anders". Vanaf 15 december t/m 31 januari. Doel is het aan tal slachtoffers ten gevolge van alcohol in het verkeer terug brengen. Onderzoek van de SWOV, Stichting Wetenschappelijk Onderzoek Verkeersveiligheid, wijst uit dat vanaf 1992 het rij den onder invloed weer toe neemt. Het uitgebrachte rap port "Rijden onder invloed in de Provincie Zeeland, najaar 1994" maakt vooral duidelijk dat het een mannenprobleem is. In het kader van dit onderzoek heeft de politie in het najaar van 1993 hiervoor metingen verricht. Deze metingen geven aan dat ouderen beslist niet verstandiger omgaan met alco hol in het verkeer. - van de leef tijdsgroep 18-34 jaar rijdt 1 op de 20 gecontroleerden onder invloed, - voor de leeftijdsgroep 35-49 jaar geeft dit zelfs een verdubbeling t.o.v. de eerste leeftijdsgroep op, 1 op de 10 gecontroleerden rijdt onder in vloed, - de leeftijdsgroep van 50 jaar of hoger levert weer een verdubbeling van de tweede groep op, 1 op de 5 gecontro leerden rijdt onder invloed, Volgens de SWOV wordt jaar lijks 10 van de doden en ge wonden slachtoffer van het ge bruik van alcohol in het ver keer, het werkelijk aantal ligt echter zeker twee keer zo hoog dan officieel wordt geregis treerd. Bij de huidige ongeval- lencijfers - ruim 1300 doden en 50.000 gewonden - gaat het lan delijk om ruim 250 doden en 10.000 gewonden door gebruik van alcohol. Naast de projecten gericht op uitgaande jongeren, "het Alco hol Verkeers Project", en op be zoekers sportkantines, "Doe sportief rij alcoholvrij" wil VVN met deze campagne vooral het brede Zeeuwse publiek be reiken. Alcohol is maatschap pelijk zo algemeen geaccep teerd dat iedereen doordrongen moet zijn van het vele leed dat het in het verkeer veroorzaakt. De politie zal in het kader van Gericht Verkeers Toezicht naast de gebruikelijke controles in die periode extra controles uitvoeren bij de af- en aanvoer- wegen van de Zeeuwse indus triegebieden. Het VVN-promotieteam zal daarbij de automobilisten voor lichten over de gevaren bij alco hol in het verkeer en hen belo nen voor goed gedrag. Bij het weghappen der week (het hap- py-hour) neemt voor veel werk nemers het gevaar om onder in vloed te rijden sterk toe. Het ge zamenlijk doel, binnen de G.V.T.,is het voorkomen van blijvende katers. VLISSINGEN Zaterdag 18 november treedt de Belgische reggaeformatie One 2 Waziru op in jongerencentrum De Piek aan de Hellebardierstraat. Vrij dagavond is er een multicultu rele jamsessie. Aan de uitnodiging van de Bel gische reggaeband One 2 Wazi ru zit een verhaal vast. Een van de programmamakers van De Piek weet het nog goed. Op 9 mei 1992 kwamen enkele leden van de band in De Piek naar een concert van G-String en Wolf- clan Sister. Ze hadden toen een promotiepakket bij zich met een demo en een informatie boekje. Dit zag er allemaal heel goed verzorgd uit. Echter van een uitnodiging is het toen niet gekomen. Het kan soms vreemd lopen met een band of een uit nodiging voor een optreden. One 2 Waziru heeft ook een tijdje niet opgetreden om nieu we mensen in te werken. De Piek heeft de band uiteindelijk toch uitgenodigd, omdat de re putatie van de band sich al tot over de Schelde kenbaar begon te worden, een kennis van één van de programmamakers van De Piek had de band al eens zien spelen in Café De Gravin te Westdorpe en was laaiend en thousiast over ze. Een belletje naar De Gravin leerde dat One 2 Waziru elk jaar daar optreedt tijdens de kermis, al vijf jaar lang. Ook jongerencentrum Ka- Rakker onze rode kater hebben we al elf jaar. Het is een ont zettend trouw dier. Toen de kinderen nog naar de basisschool gingen, liep hij altijd mee. Ging de school weer uit dan zat Rakker te wachten en holde blij mee naar huis. Nu snapt hij niets meer van dat naar school gaan, want de kinderen gaan op de fiets. En wat Rakker nog gekker vindt, Eva gaat naar rechts en Iris en Hugo naar links. Hij wacht nu maar voor het huis op een biels. Met mij loopt Rakker nog wel mee en hij blijft wachten op het eind van de straat. Eva mocht van een vriendinnetje een jong poesje hebben. Eerst hadden we wat bezwaren, want hoe zou Rakker dat vinden. Maar Eva wilde zo graag en Tijgertje het poesje kwam bij ons. Wij hebben ontzettend veel plezier met dit dier. Ze springt op de televisie en de vensterbank. Ze kijkt dan heel verbaasd als er iets naar beneden valt. Ze holt achter alles aan wat beweegt. Vooral vliegen worden het slachtoffer van Tijgertje's acties. Ze vindt dit een lekker tussendoortje. Omdat ze zo dom doet noe men we haar al vlug domme Hannes. Een keer liep ze door het slaapkamerraam van Eva over de vensterbank. Ik zag ze vanuit de kamer naar beneden vallen. Ik schrok en holde naar buiten. Maar Hannes stond op, schud de haar kop en wandelde bedaard weg. Rakker vindt Hannes maar niks. Komt ze te dicht in zijn buurt dan blaast hij naar haar. En als ze domme dingen doet bekijkt Rakker dat van een afstand. Als een opa schudt hij zijn wijze hoofd. Hannes heeft nog een rare gewoonte. Ze springt vanuit onze slaapkamer op het platte dak en van daar af op de garage. Ze denkt geloof ik dat ze een eekhoorn is. Ze komt weer op de be gane grond via het kippenhok en de compostbak. Nee gewoon door de deur naar buiten, dat doet Hannes niet. In het weekeinde wil ik graag uitslapen, maar Hannes snapt dat natuurlijk niet. Zaterdag en zondag springt ze om halfze ven op bed. Ze loopt dan achter ons hoofd langs naar het nachtkastje dat bij het raam staat. Ze ontdekt dan dat het gor dijn en het raam dicht zijn. Dan begint ze zacht maar aanhou dend te miauwen. 'En weetje' vertelt Adrie tegen de kinderen 'wat er dan steevast gebeurt. Mama gaat uit bed, doet het gor dijn en het raam open, stapt weer in bed en zegt altijd hetzelf de: ontzettende zeurpiet.' MIDDELBURG Vrijdag 17 november houdt het Centrum voor Internationale Samenwer king Zeeland (COS-Zeeland) in de Concert Gehoorzaal aan Singelstraat een provinciale studiedag met als thema "Ont wikkelingssamenwerking en mensenrechten." Naast een in leiding over ontwikkelingssa menwerking en mensenrechten staan er drie workshops over afgeleide vraagstukken op het programma. De middag is bedoeld voor vrij willigers en beroepskrachten actief op de gebieden ontwikke lingssamenwerking, mensen rechten, vluchtelingen, asiel zoekers, vrouwen, migranten en in kerkelijke organisaties. Ook andere belangstellenden zijn uiteraard welkom. Doel van de dag is groepen rond het thema ontwikkelingssamenwerking en mensenrechten te sterken in het voorlichtingswerk. De studiedag begint om 13.00 uur met een inleiding door Ch ris Huinder, voorzitter van de Zuid-Noord Federatie. Deze fe deratie is een samenwerkings verband van elf ontwikkelings organisaties (onder andere de Landelijke Vereniging van We reldwinkels, Fair Trade, Hivos, SNV en InZet). Chris Huinder zal in zijn inleiding onder meer ingaan op de relatie tussen mensenrechten en ontwikkeling en de rol die de Verenigde Na ties hebben gespeeld in hun 50- jarig bestaan. De drie workshops gaan over: schendingen en ingrijpen, rech ten en vrouwen en mensenrech ten en geloof. Aan de werkgroe pen wordt, naast C. Huinder, meegewerkt door W. Evenhuis van het Humanistisch Overleg Mensenrechten en J. Naber van Justitia et Pax. Belangstellenden kunnen zich aanmelden bij COS-Zeeland, (tel. 0113-250051). FOTO LEX DE MEESTER verse locaties in het centrum en van 1 juli tot en met 4 augustus worden op nog nader te bepalen plaatsen in de binnenstad bij zondere projecten en muziek- en theatervoorstellingen gehou den. Daarbij worden in het bijzon der het Dijk- en Arsenaalthea ter betrokken. lashnikov uit Terneuzen wist te melden dat One 2 Waziru daar al tweemaal optrad. De eerste keer was het daar zo'n feest dat ze gelijk een datum prikten voor een tweede optreden. Het feestelijke gebeuren begint om 22.00 uur. De entree bedraagt een tientje. MIDDELBURG De ge meente wil borg staan voor een geldlening van driehonderddui zend gulden die de Nederlandse Vereniging tot Integratie van Homoseksualiteit COC wil af sluiten om een pand in de Lan ge Noordstraat te kopen en te verbouwen. Het COC moet de huidige ruimte aan de Eigen- haardstraat delen met de buurtvereniging, wat een voort durende bron van spanning is. De buurtbewoners klagen bo vendien vaak over geluidsover last van de gaande en komende bezoeker, terwijl het COC in het verleden niet gespaard werd voor discriminatie. In het nieu we pand komt behalve een ont moetingsruimte, ook vergader en kantoorruimte. In de homo-emancipatienota die door de gemeenteraad werd aangnomen op 23 maart 1992 werd al benadrukt dat voor het COC gezocht moest wordne naar 'een adequate accomoda- tie voor het COC op een meer centraal gelegen lokatie, waar in zowel een kantoor- en spreekruimte als een ontmoe- tingsruime kan worden geves tigd'. De gemeente kon aan dit onder deel van de nota moeilijk ge volg geven omdat zij niet over een geschikt onderdak voor het COC beschikte. Nu het COC zelf een pand heeft gevonden wil de gemeente zich garant stellen. Zonder gemeentegaran tie wil de geldgever de lening niet verstrekken. Het Juliana Welzijnfonds heeft een bijdrage van 38.500,beschikbaar ge steld voor de verbouwing. Bij zondere aandacht wordt be steed aan geluidsisolatie. NIEUW SINT JOOSLAND - Morgen plaatst een kraan het dak op het nieuwe lokaal van de basisschool De Lonneboot. Naar alle waarschijnlijkheid wordt het nieuwe lokaal na de kerstvakantie in gebruik geno men. De Lonneboot is ontstaan na een fusie tussen de openbare en de christelijke basisschool in Nieuw en Sint Joosland. MIDDELBURG In de Zeeuwse Bibliotheek is een tentoonstelling ingericht van foto's ge maakt door de persfotograaf Adri van Wyngen. Voor deze expositie is een selectie van negentig fo to's gemaakt uit het archief van het Zeeuws Documentatiecentrum rond de thema's koninklijk be zoek, landschap, zee, klederdrachten en het dagelijks leven. Van Wyngen (1916) begon na de oorlog zijn loopbaan bij de politie in Middelburg en Vlissingen. Hier maakte hij politiefoto's en ook opnamen van operaties in het st. Jozeph- en Bethesdazieken- huis. Later vestigde hij zich als reportagefotograaf. In die tijd maakte hij zelf zijn clichés. In 1982 stopte Van Wyngen met fotograferen en verkocht zijn negatieven aan het Zeeuws Documentatie centrum. Daaruit is nu de expositie samengesteld. De tentoonstelling is te zien tot 13 januari op de 2e verdieping van de Zeeuwse Bibliotheek aan de Kousteensedijk.

Scheldebode | 1995 | | pagina 17