Het heerlijke avondje is gekomen' 100% ECHTHEID MET 50% KORTING TILROE-OPTIEK ALLEMANSVRIENDJE tomat Adverteren in DE SCHELDEBODE geeft een verbluffend effect OMDAT SNEEUW ALLÉÉN NIET VOLDOENDE IS. FINLUX ROTIL B.V. Trends in het sieraaddesign Kappertje spelen met nieuwe knip en kam Barbiepop ƒ35.- lm» voor een spectaculaire prijs Mythe rond Sinterklaas heeft oorsprong in vierde eeuw de milieuvriendelijke manier van televisie kijken 315 Krullend en vol haar met Braun Supervolume Bedtextiel: persoonlijk accent voor slaapkamer Bij Tilroe-Optiek krijgt U bij aankoop van een complete bril 50% korting op de totaalprijs (montuur glazen). Deze korting geldt OOK op alle soorten en uitvoeringen MULTIFOCALE glazen (zonder zichtbaar leesdeel) van wereldbekende merken zoals VARILUX, GRADOLUX, ZEISS, RODENSTOCK, etc. etc. Ook op alle brilmonturen uit onze collectie 1995 en zelfs al 1996 Bij Tilroe-Optiek vindt U brilmonturen van bekende fabrikanten die toonaangevend brilmode ontwerpen zoals: Jaquar, Atrio, Joop!, Giorgio Armani, L'amy, Metzier, Vogue, Luxoticca, Menrad, Chai en vele anderen. op de complete bril ongeacht merk,uitvoering of prijs zonder uit zonderingen en kleine lettertjes WALSTRAAT 81 VLISSINGEN S 0118-412370 GSM Handheld telefoon van een zeer bekend merk. PRODUCTEIGENSCHAPPEN: - Bedieningsgemak: Dit toestel is volledig te bedienen zonder de handleiding te raadplegen. - slechts 265 gram - 20 uur stand by .tijd - doorschakel- en blokkerings functies - bel volume instelbaar - verkrijgbaar in zwart, indigo of groen - geschikt voor grote GSM kaart Middelburg ALLES VOOR MEER AUTOPLEZIER Normaal 50.- Nu Scandinavisch design - Finse kwaliteit drie jaar volledige garantie De Braun Supervolume twist geeft het dagelijkse kapsel meer volume én maakt in een handomdraai een prachtig krullenkapsel. Braun was de eerste die de haardroger voorzag van een opzetstuk voor het geven van meer volume aan steil haar. Met de Supervolume twist voegt Braun daar nu de moge lijkheid aan toe om slagen en grove krullen te creëren in kort en middellang haar. Op het eerste gezicht lijkt het opzetstuk van deze nieuw ste uitvinding op dat van de bekende Supervolume haar droger, waarvan de vingers voor meer volume zorgen. Maar Braun heeft deze 29 Supervolume vingers nu op drie ringen gezet, die afzonderlijk van elkaar kunnen draaien. Willen we meer volume, dan worden de ringen vastgezet. Wil je feestelijke golven of slagen, dan worden de ringen losgezet. Op deze manier kun je nu dus zelf kie zen wat je wil: volume, golven of allebei De Supervolume twist is er in twee uitvoeringen. De PX 1200 SVL 3 (1200 watt) heeft twee gecombineerde blaas- en warmtestanden, is uitgevoerd in lichtpaars en kost gemiddeld 69,95 gulden. De zwarte PF 1600 SVB 4 (1600 watt) heeft drie ge combineerde blaas- en warmte standen, een afkoelstand en een uitneembaar filter en kost ge middeld 89,95 gulden. foto r. koffuberg Barbie-fans die Barbie niet alleen willen aankleden vol gens de laatste mode, maar ook van de nieuwste kapsels willen voorzien is er een Knip en Kam Barbie, de eerste Barbie waarvan je het haar echt mag knippen. Ook is er een nieuwe Ken, waarvan de baard 'geschoren' kan wor den. En vanaf nu kun je zomaar een Barbie-jurkje thuis gestuurd krijgen. Het superlange haar van deze Barbie kan niet alleen wor den gevlochten of opgestoken, het kan èn mag ook echt worden geknipt. Je kunt het bijpunten, halflang maken of zelfs kort knippen. Kort haar wordt weer lang door nieuwe haarlokken op Barbie's hoofd te bevestigen. Deze Barbie is dus de eer ste Barbie waarop alle modekapsels probleemloos kun nen worden uitgeprobeerd. Ze brengt er zelf de benodigde spullen voor mee: een schaar, leuke gekleurde haarbanden, een boekje met al lerlei ideeën voor kapsels en alvast twee extra strengen haar. die ook los te koop zijn. Knip en Kam Barbie is er met blond, rood en bruin haar. Bij koud weer of door zijn gezicht met koud water te was sen krijgt de sportieve Ken een echte baard. Maar die baard kan er ook weer af. Met scheercrème, warm water en een scheermes (zonder mesje natuurlijk) scheert hij zich weer glad. Maar net als bij echte mannen groeit de baard weer aan. Ken brengt daarom zelf zijn scheermes en scheercrème mee. In zijn rugzak bewaart hij tevens een zonneklep, een frisbee-schijf en een haarborstel, want hij heeft echt haar. Ook nieuw van Barbie is een serie wens- en verjaardags kaarten met een cadeautje, een echt Barbie-jurkje, erop. Vanaf nu kun je dus zomaar een Barbie-jurkje thuisge stuurd krijgen. Familieleden en vriendjes of vriendinne tjes kunnen hem als een gewone kaart versturen, want naast het jurkje is er voldoende ruimte om er iets op te schrijven. Er zijn 12 verschillende kaarten met daarop steeds een ander vrolijk zomerjurkje. Effen en abstract gedessineerd bedtextiel in heldere kleuren (dessins 'Togo', 'Reggae' en 'Uni' van Irisette, informatie telefoon nummer 0342-414302). Afgelopen september hebben de Nederlandse sieraad- en uurwerkfabrikanten hun nieuwste collecties gepresen teerd tijdens de Najaarsbcurs in Utrecht. Komend winter seizoen kan de consument een aantal bijzonderen novi teiten verwachten: Opvallend is het gebruik van 'variatie systemen'. Sieraden en horloges worden zo gemaakt dat er, al naar gelang smaak en stemming mee gespeeld kan worden. Ook was er tijdens de Beurs veel aandacht voor jonge, eigentijdse, betaalbare horloges, waarbij de aan dacht voor het milieu een belangrijk aspect is en blijft. Het merk Diamonde presenteert onder de titel 'Diamon- de Variation' een aantal bijzondere ringen. Het unieke is dat de ringen zo gescharnierd zijn dat ze aan elke vinger gedragen kunnen worden. Van pink tot duim 'rekt' de ring gewoon mee. Ideaal voor vrouwen die wel eens iets an ders willen. De ringen zijn in verschillende uitvoeringen leverbaar. Variëren staat ook centraal bij 'GoldstoffHun nieuwste aanwinst bestaat uit een 18-karaats gouden solitair (één briljant geslepen diamant) die al naar believen gecombi neerd kan worden met een bijpassende alliance. Dit is een ring die rondom bezet is met diamant of met diamant en andere edelstenen zoals bij voorbeeld saffier. Combineren en variëren kan ook met horloges. Een goed voorbeeld is het net gelanceerde Click Clock horloge. Er zijn letterlijk duizenden mogelijkheden afhankelijk van humeur, smaak of kleding. Steeds meer consumenten kiezen voor milieuvriendelijke produkten. De in de 'Greenpeace Solar Watch' horloges toegepaste solartechniek past perfect in deze filosofie. Bij de produktie van de kast en de selectie van de horloge band is gekozen voor milieuvriendelijke oplossingen. Dat geldt ook voor de verpakking van Europees dennehout. De gebruikte zonnecel in het horloge is er een van top- Greenpeace horloge. kwaliteit. Twaalf minuten zon- of kunstlicht zijn voldoen de voor een energiereserve van tachtig tot honderd uren. Energietekort is bij normaal gebruik uitgesloten. Het hor loge is voorzien van mineraalglas. De lunette draagt de zeer toepasselijke Greenpeace-slogan 'No time to waste'. Iedereen kent de Haribo snoepjes. De snoepjes, in beer- vorm, zijn mede bekend geworden door toedoen van Peter Jan Rens van onder meer de 'Meneer Cactus Show'. In de vormgeving van de horloges komt het beertje in di verse verrassende vormen om de hoek kijken. De dertig Haribo modellen zijn voorzien van een aluminium kast en ETA-uurwerk dat tot drie atmosfeer waterdicht is. De ad viesverkoopprijzen liggen tussen de 49 en 79 gulden. Voor nadere produktinformatie: De Sier Raad, telefoon 070-323 7949. Voor nadere algemene informatie: Sieraden Informatie Centrum, telefoon 070-386 7777. Met behulp van bedtextiel kun je op een simpele manier de slaapkamer een ander accent geven. En er is keuze ge noeg. Van schitterende bloemenvelden tot eenvoudige naturel-uitvoeringen waar verrassende knopen op zijn aangebracht. Wit blijft in de slaapkamer erg populair. Ook in de medi terrane invloeden bepaalt wit de uitstraling. Friswitte mu ren met felle kleuren houtwerk worden gecombineerd met zeer uitbundige bloemenstoffen. Naast alle kleurige bloemen, is de keuze uit dessins op dekbedovertrekken oneindig. En om het aanbod compleet te maken, worden nu steeds vaker ook effen overtrekken in de winkel gepresenteerd. Waar terughoudend met kleur wordt gewerkt, ontstaat ruimte om andere versieringen op een dekbedhoes aan te brengen. Bijvoorbeeld houten knopen die dwars over het midden van het dekbed worden aangebracht, strikken aan de on derkant of extra biezen langs de randen. Of een overslag op een plaats waar je die normaal niet zou verwachten (bijvoorbeeld twee overslagen in de lengterichting, alle bei naar het midden toe gevouwen). Vier of vijf kussens aan het hoofdeinde of een aantal vro lijk gekleurde exemplaren nonchalant op en naast het bed gelegd, geven meteen een gevoel van luxe en comfort. Steeds meer wordt de slaapkamer ook gebruikt als leef ruimte en dan zijn al die kussens behalve luxe ook erg praktisch. Lekker lezen met een stevig kussen in je rug of tv kijken onderuitgezakt in een zachte ondergrond. Wan neer er geen verstelbare bedbo- dem is geïnstalleerd zijn al die kussens ook handig bij het ont bijt op bed. ting uit dankbaarheid bij de heilige in dienst is geble ven. In de zeventiende- en acht tiende eeuw was het mode bij de Europese' elite om Moorse pages in dienst te hebben. Italiaanse jongetjes fun geerden in die tijd veelal als schoorsteenvegers, ze kro pen door de rookkanalen voor hun werk. Vandaar de roe om de schoorsteen schoon te ma ken en de zak om het bij eengevoegde roet in te ver zamelen. Hoewel onze goedheilig man beslist niet uit Spanje komt, is zijn naam onlosma kelijk verbonden met dit zuidelijke land. Spanje was een paar eeu wen terug een rijk en mach tig land, waar veel 'heerlijks en begeerlijks' te halen viel. Vandaar de zinsnede 'Het heerlijk avondje is geko men'. Al wekenlang kijken kinderen in alle folders die binnen komen en zoeken uit wat ze dit jaar graag van Sinterklaas willen hebben. De gewilde artikelen worden aangekruist, 's Avonds zetten ze hun schoen, in de hoop dat de Goed heiligman er wat lekkers in zal doen. Drommen kinderen zijn ieder jaar weer in de ban van Sinterklaas. Verblind door al het snoepgoed dat zijn zwarte pieten kwistig rondstrooien, realiseren ze zich niet dat ze even oog in oog staan met een 'instituut', dat zijn oorsprong vond in de vierde eeuw na Christus. Nicolaas, bisschop van Myra (Klein-Azië), stierf op 6 de cember van het jaar 340. De legendevorming rond zijn persoon en goede daden begon ongeveer tweehonderd jaar na zijn dood vaste vor men aan te nemen. Door geld te strooien in het huis van een gezin met nette maar arme dochters verschafte hij hen een bruidsschat, waardoor ze 'fatsoenlijk' konden trouwen. Het in deze dagen veelgebezigde woord 'goed heiligman' komt van 'goet-hylikman', wat 'goed-huwe- lijksman' betekent, oftewel een man die zorgt voor een goed huwelijk. Het voedsel dat een braaf kind voor het paard van Sint- Nicolaas in zijn schoen stopt, is een ritueel dat zijn oor sprong vindt in heidense figuur Wodan/Odin, de opper god die de Germanen voor de middeleeuwen vereerden. Om hun oppergod mild te stemmen, brachten de Germa nen hem offers bij de stookplaats. Deze god werd voorgesteld als een forse persoon met mantel, muts en witte baard, rijdend door de hemel op een schimmel.Twee zwarte raven die hem constant verge zelden, informeerde Wodan over het gedrag van de men sen op aarde. De aankomst per stoomboot is terug te voeren op de le gende, waarin Nicolaas in nood verkerende zeelieden op zee redt. Sindsdien geldt hij ook als patroon van de zee varenden. Om die reden hebben veel steden, zoals Am sterdam, Kampen en Edam, een Sint Nicolaas-kerk. Over de herkomst van zwarte piet bestaan vele theorieën. In oude Duitse verhalen over Wodan wordt gewag ge maakt van een knecht Rupert. Ook is er een verhaal in omloop over Piter, een Ethiopische wees die door Nico laas op een slavenmarkt zou zijn gekocht en na zijn vrijla- a w 1 Kinderen kijken een heel jaar uit naar 5 december. 50% KORTING Op veler verzoek verlengen wij onze 50% korting actie t/m 2 december Geen koopavond in kombinatie met een nieuw GSM eurospace PTT telecom abonnement voor 3 jaar (dit is het voordeligste abonnement als u tussen de 50 en 200 min. p/mnd verbeid). Segeersstraat 66 tel: 0118-633130 Onderhoudsbeurt voor uw ski's: (slijpen, waxen en afstellen) Neem ook uw skischoenen mee Geldig tot 30 november 1995. 'M -n! WINTERSPORTSPECIALIST ERKEND DOOR DE NEDERLANDSE SKIVERENIGING Huren kan natuurlijk ook Als u bij ons huurt bent u verzekerd van goed en passend materiaal. Wacht echter niet te lang met reserveren, zeker niet voor de kerst-, krokus- en paasvakantie, maar maak z.s.m. een afspraak. the point otsport Ganzepoortstraat 2-4, 4461 JZ Goes Tel. 0113-216008 FINLUX biedt u de meest geavanceerde televisie met alle aansluit- en uitbreidingsmogelijkheden. Finlux televisies hebben een stijlvol, elegant maar toch een tijdloos Scan dinavisch design en de kwaliteit blijkt uit de FINLUX combineert een uitstekende beeldscherpte met hel dere warme kleuren en een NICAM stereogeluid dat even natuurgetrouw overkomt als dat van een CD. FINLUX kleuren tv's zijn er in breedbeeld, Sky design, Art Line, Natura en Limited Edition. Bijzonder is dat de Sky design televisies geleverd kunnen worden in de door u ge wenste kleur, zodat ze prima passen in uw interieur. De Natura televisie is van Fins beukehout en van herbruikbare materialen, verpakt in niet bedrukt karton en cellulosever- pakking. De talloze aansluitingen, zoals 2 x' scart en S-VHS aan de voorzijde, 2 x SCART, extra luidsprekers, hoofdtelefoon en dergelijke maken een FINLUX televisie geschikt voor alle nieuwe videotoepassingen. Nicarn stereo, Secam fr., kunnen worden ingebouwd en met een inbouwsatelliettuner is uw televisie klaar voor directe satellietontvangst. Vraag een fol der. Rotterdamse Kaai 3-5, Middelburg, tel. 0118-628515, fax 0118-628058. Openingstijden: ma. t/m vr. 8.30-12.30 u. en 13.30-17.30 u. Do. koopavond 19.00-21.00 u. Zaterdags gesloten.

Scheldebode | 1995 | | pagina 15